Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bőrmívesség


  • Please log in to reply
255 válasz a témához

#41 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:01

Hux!Az nem csipkézõvas.Ha közelebbrõl megnézed az lapos vágásokat csinál fûzéshez ha lapos keskeny szijjal akarsz valamit összefûzni,hogy ne kerek lukat csinálj lukasztóval.A legszélsõ cucc pedig valami olyan szerszám lehet amivel a varrást utólag be lehet boritani,nyomással dörzsöléssel.Azért van rajta egykis talp az ujjadnak.Vagy valami más.De nyomni kell és tolni az fix!

#42 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:11

Bocsi!Egy idevágó kérdés.Az ilyen dolgokat mint például a nyereggyártó,szíjgyártó ...stb. külön suliban lehet tanulni?Ha igyen hol?És hány éves.Vagyesetleg magánembernél?Elöre is köszi.Csajszi zalából!! Posted Image

#43 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:21

Rc, igazad van, tényleg nem lehet csipkézõvas, olyan fogszerû izék vannak rajta.Csajszi, Bp.-en van egy suli, Barefoot és még pár fórumos most oda jár, én is ott végeztem, de az már régen volt, Barefooték frisebb információkkal szolgálhatnak vele kapcsoaltban.

#44 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 16:45

Köszi megkérdem öket... Posted Image

#45 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 17:42

Akkor van jelölõkörzõm, csak az idõk folyamán valaki vídiahegyet forasztott neki. Biztosan lemezt cirklizni, körzõzni /cirka=köröl-belül/.Egyébként ezek a fura nevek a más nyelvekbõl átvett és saját szájíz szerint mondott eszköznevek, vagy munkafolyamatok. pl: Mesner = macera = mérõléc . Macerás = méricskélni kell.A jobb alsó sarokban a középsõt befûzõnek nézem. Ilyennel lehetett régen a fûzõs foci bõrfûzõjét is befûzni.

#46 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 18:18

Fec, ahogy a focira utaló félmondataidból következtetek, ti Öreg Bölénnyel (ma van a szülinapja, éljen soká!!!) nagyon jól ellesztek azon a bábolnai kiránduláson. Hasonló korosztály, lovak, foci ... :D Bocsánat az offért, már el is tûnök ;) .

#47 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 19:46

Éljen soká! Engem meg lassan kiismertek.És hogy folytatódik a felsorolás? ....család, haverok, kocsma, meg minden ami szép és jó.

#48 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 20:31

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:Ha már ilyen gáláns felajánlás érkezett, akkor kérdés is akad Posted Image Szerszámhiány vagyon! Hol lehet pl használható tût, varróárat, tolókést, holdkést beszerezni? Tût ugyanis sehol nem kaptam, holdkésbõl csak szarok vannak jó drágán, varróárból dettó, illetve a vastag bõrhöz való hosszú, erõs ár nem is létezik boltban, a tolókés említésére pedig csak elnézõ mosoly a válasz. Pedig ez mind köll. Egykét szerszámot ugyan megrendeltünk egy fószertól, még tavaly, azóta is csinálja.[/QUOTE]Hehe Bare, én megkaptam a tolókésemet, a gyalut (4 cm), plusz ráadásként ingyen egy csipkézõt és egy kiverõt. Nagy bocsánatkérések, meg iylenek, hogy késett. Biztos szimpi vagyok neki, vagy rokonak lakik errefelé? Posted Image

#49 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 23:29

Hát ez jó hír! Azt jelenti, hogy már csak hónapok kérdése és megvan Posted Image A jobb alsó sarokban lévõ szerszám szerintem a metszés felnyitására szolgáló célszerszám. Nemtom mi lehet a neve, de biztos van neki valami hangzatos, pl messzhakni vagy snittbrejtli :D

#50 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 23:55

Vagy lehet,hogy cubblagéder?De arra való szerintem rátpintottál!

#51 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 1:50

Bocs az "intim" kérdésért, de a tisztelt társaság melyik oskolába járt/jár? Tán Pesterzsébetre? Illetve már nem is tudom, hol van pontosan az a suli. Amikor én oda jártam, két éven át folyton csak költözködtünk. Kezdtünk Kelenföldön a mûv. házban, aztán jártunk az Aga utcai gyermekotthon pincéjébe, aztán Erzsébetre a Határ út - Soroksári út közelébe (már a címre sem emlékszem), aztán legvégül az egész hóbelevanc kiköltözött valahová az isten háta mögé, Erzsébet túlvégébe. Vagy ez most hülye kérdés volt? (hol egy nagyon bután nézõ szmájli? mondjuk ez? :eek: )

#52 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 11:19

Az, az, sok költözés, Felsõfokú Népi Játék- és Kismesterség Szakoktató Képzõ. Én 96-ban végeztem. Tényleg, most pontosan hogy hívják hányatott sorsú sulinkat?

#53 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 13:23

Gõzöm sincs. Én még "Pályakezdõk Speciális Szakiskolájára" emlékszem. És egy évvel korábban fejeztem be, mint te, ha jól rémlik. Vagyis Pánczél?

#54 jegytelenpej

jegytelenpej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 172 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 13:33

idézet:
Eredeti szerzo½: Fec:...Biztosan lemezt cirklizni, körzo½zni /cirka=köröl-belül/Egyébként ezek a fura nevek a más nyelvekbo½l átvett és saját szájíz szerint mondott eszköznevek, vagy munkafolyamatok. pl: Mesner = macera = méro½léc . Macerás = méricskélni kell.[/QUOTE]Fec! Ezek nagyon jók! Kérünk még ilyeneket! Lécci! Lécci! Léciiiiiiiii!

#55 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 22:34

WinchEszter, igen, Pánczél Attila tanított.

#56 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 22:50

Lécccíí.. lécccíí..Klecni! A bányákban használtak valaha bizonyos hosszúságúra fûrészelt gömbfát. A leesõ darab németül a "Klotzen". Bányásznyelven klecni.Lassan kidobnak OFF -ért. :(

#57 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:24

Ne aggódj, Fec! Én vagyok a topikgazda, és mivel nekem is nagyon tetszenek ezek a kis nyelvi szösszeneteid, nem doblak ki! Posted Image

#58 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:40

Aztán majd szép lassan beszivároghatnak a galoppos rém-szavak is, a pigli, trenzli, gurtni, padik és társai - fõleg, ha Fecnek adtok szabad kezet itten...Úgyhogy fel is teszem az elsõ ez irányú kérdést: az elszabadult ló láttán miért ordította mindig mindenki a galoppon, hogy IBRIK! IBRIK! ???

#59 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:54

Hogy on is legyen már valaki :D :Hux, azért is nagyon jó az oldal, amit belinkeltél, mert van agárnyakörv is rajta. Nemtom, miért, itthon a bõrösök nem csinálnak ilyet. Ez persze nekem nem baj, gyártok én eleget magamnak meg az ismerõseimnek Posted Image

#60 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 21:50

Na, ma megkaptam a zalaegerszegi Zold Aszbol a tekerentyuszallitmanyt (nekem mar ez marad orokre, az orso helyett) :D Nemtom, a haverom mennyi sort fizetett az esztergalyosnak (kettonel tuti nem tobbet), hogy egybol 5, azaz 5 db-ot csinalt :D Mivel olyan rendes vagyok, 3-at felajanlok. Na, nem ingyert, annyira azert nem vagyok rendes, de darabjat 1 uveg buzasorert Posted Image

#61 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 19. - 22:14

Filly, miért ez lett a topic címe? Mert ha a Lukovszky Ilona féle könyv után, akkor arra nekem szükségem vóna (lejmolósszmájli)

#62 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 8:21

Filly!Egyre igényt tartanék, mert ez a Barefoot hangember.Ferenc

#63 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 20:23

Barefoot, nem csak amiatt a konyv miatt lett ez a topikcim. De ha legkozelebb hazamegyek, elviszem neked, lemasoljuk valahogy.Ferenc, te is megkapod (1 buzasor fejeben Posted Image ) a tekerenyudet, ha legkozelebb hazamegyek!

#64 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 20. - 20:29

Lámcsak, van itt egy másik hangember is? Posted Image

#65 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 4. - 23:45

Véreim! Ki tudja a választ arra a furfangos kérdésre, hogy hol lehet jó csatokat kapni ebben a nagy bides városban?

#66 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 5. - 10:33

II. ker. Bem J u-ban volt egy pici eldugott cipõkellékes mindenféle bõrökkel, szíjakkal, csatokkal, bõrvarró tûkkel és cérnákkal, segítõkész, hozzáértõ eladóval.Hogy megvan-e még, fogalmam sincs (8 éve nem jártam arra) :confused:

#67 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 5. - 13:01

Budaörsön a József Attila utcában is van egy csatos bácsi. 40-es buszról a Kötõ utcánál kell leszállni, túloldalon visszafele az elsõ utca, annak is a túlsó végén van, a jobb oldalon, a házszámot nem tudom, de van kint cégtábla vagy ilyesmi.(Egyébként vannak ott kengyelek, zablák is, esetleg a bolti ár alatt... mondom ezt halkan, mielõtt a lovasboltosok megvernek... :D ) [ Július 05, 2003, 13:02: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#68 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 5. - 15:53

Köszönöm, meglátogatom õket. A budaörsi szaki véletlenül nem azonos azzal, akitõl Pampalini vette a peckes pelhamot?

#69 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 12. - 10:08

idézet:
Eredeti szerzõ: csajszika13: Bocsi!Egy idevágó kérdés.Az ilyen dolgokat mint például a nyereggyártó,szíjgyártó ...stb. külön suliban lehet tanulni?Ha igyen hol?És hány éves.Vagyesetleg magánembernél?Elöre is köszi.Csajszi zalából!! Posted Image [/QUOTE]Gyõrben is van egy ilyen suli. Én is oda szeretnék járni!Ha érdekel kérdezz! Posted Image

#70 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 6. - 23:38

Újabb kérdés. Pecekvágót, csipkézõt honnan?Filly! Vettem néhány tût, ha leszel Sóskúton, a kezedbe nyomom.

#71 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 1:24

Kispesti piac elõtti üzletsor. Molnár kellék bolt!Wörösmarty utcai kellékbolt,feneketlen tónál szemben a pincében. Baross utcai kellék bolt.

#72 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 19:57

Helyzetjelentés:A Feneketlen tónál lévõ bolt zárva van, csak 18.-án nyit.A Fürjesnél voltam nem rég, vettem néhány ovál lyukasztót, de csipkézõ és akkora pecekvágó, ami nekem kellene, nem volt. Szeptember elejére ígértek új szerszámokat.A kispesti boltban csak néhány négyzet, szív Posted Image meg ilyesmi alakú kiütõ volt, jövõ héten szállítanak nekik, akkor talán lesz.A Vörösmarty utcában néhány hónapja voltam, akkor egyáltalán nem tartottak, de majd benézek hozzájuk.A budaörsi csatosnál viszont tényleg lehet mindenfélét kapni, vettem is tõle egy készlet rezet parasztkantárhoz.

#73 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 22:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot: Filly! Vettem néhány tût, ha leszel Sóskúton, a kezedbe nyomom. [/QUOTE]Remélem, be lesznek csomagolva... Posted Image

#74 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 22:50

Egyenként lesznek becsomagolva, hogy ne karcolják össze egymást, jó lesz? Posted Image

#75 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 7. - 23:29

(Csak én vagyok ennyire béna, vagy tényleg nem értetted? :( )

#76 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 10. - 18:29

Bocs, hogy bele kérdezek e számomra helyenként a kína nyelvtanfolyamra emlékeztetõen érthetetlen témába, de. Akad itt valaki aki csinálna egy nyeregtáskát nekem? Nem kell, hogy drága legyen! Jó lesz a tartós és olcsó is.

#77 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 10. - 18:33

Húha! Nyeregtáskát én is szeretnék venni/készíttetni! Posted Image Tatteros nyeregre! :rolleyes:

#78 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 12. - 20:42

Nyeregtáskaügyileg esetleg meggyõzhetõ vagyok. Nem mintha csináltam volna olyat eddig, de mindent el kell kezdeni egyszer Posted Image Más. Rémlik, hogy valaki írta/mondta, hogy honnan lehet ócsón vastag nemezt (filcet gyengébbek kedvéért) szerezni. Ki volt az? Lépjen ki a sorból! :D

#79 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 12. - 21:14

Nem akarom senki üzletét rontani, de olcsón csak az tud nyeregtáskát csinálni, aki bõrvarrógéppel dolgozik. Én ugyan megvarrom neked kézzel, ami 10x tartósabb lesz, mint a gépi varrás, de te azt nem biztos, hogy ki tudod, viszont szinte biztos, hogy nem akarod kifizetni...Egyébként láttam lovasboltban olcsóért bõr nyeregtáskát.

#80 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 12. - 21:30

Ebben igazság vagyon. Amikor én anno megkérdeztem, hogy mennyibe lenne egy pár elsõ málhatáska, akkor ex has harmincra taksálta a mester. Viszont én nem vagyok mester Posted Image kísérleti nyeregtáskát nem helyezek üzleti alapra.