Ugrás a tartalmakhoz


Patkolókovács


  • Please log in to reply
320 válasz a témához

#1 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 11:01

Sziasztok!Nem nagyon találtam ilyen topikot és most szükségem is van kovácsra, úgyhogy idítottam egyet :)Ha bárki ismer jó patkolókovácsot, akkor az írja le a nevét, elérhetõségeit, tapasztalatait.V!

#2 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 11:07

http://www.paci.hu/f...?showtopic=1501Itt van egy hasonló topic. Nézz körül! :)

#3 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 11:18

Hasonló a téma, de nem kovácsokról és elérhetõségeikrõl szól. Én pont azt szeretném, hogy legyen egy "gyûjõhelye" ezeknek az információknak is :)

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 11:57

Én pont azt szeretném, hogy legyen egy "gyûjõhelye" ezeknek az információknak is :)

Hozzászólás megtekintése

És ezért minket akarsz munkára fogni?Elárulok egy titkot. Egy-egy jobb kovács, kifejezetten nem kéri, hogy odadjuk a telefonszámát, mert a jó kovácsnak több a munkája mint az ideje.

Edited by realcowboy, 2006 augusztus 3. - 11:59.


#5 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 12:05

Eggyetértek veled RC, :) bár biztos vannak kovácsok akik szívessen vennék ha "reklámoznák" õket. Ha meg nincs rá már elég idõ hogy ellássák a feladataikat:) ugyis azt mondják hogy keressen késõbb :gm: Aki hozzánk jár, Õ is mindig el van havazva... :rolleyes:

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 14:12

Hidd el, azok a a kovácsok nem kellenek neked. Neked sem. :)

#7 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 14:15

:gm: meglehet

#8

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 14:17

Jó bornak nem kell cégér, mondják :)

#9 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 18:32

na jó, ez mind rendben van, de ha valaki "új lótulajdonos", akkor honnan vegyen kovácsot, ha senki sem beszél róla??? Mondjuk a lovardába járó kovács Honvédos és elég jófej, csak nem akarom egy reszelésért ugrasztani... Meg kb 1,5 hónapja volt...

#10

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 18:42

Ha 1,5 hónapja volt kint utoljára a lovadnál a kovácsotok, akkor épp ideje lenne, hogy jöjjön körmölni!.. :rolleyes:Azt meg nem is értem, hogy ha mondjuk arról van szó, hogy nem 1,5 hónapja, de mondjuk 1,5 hete volt kint a kovács, és azóta letöredezett egy picikét a ló patája, és emiatt nem akarod a te kovácsodat ugrasztani, akkor egy vadidegent miért akarsz?.. Azt is ugyanúgy ki kell fizetni... Nem értem a logikát. Ha pedig tényleg csak annyi, hogy le kéne resszenteni egy kiálló élecskét, akkor azt te, vagy valaki más is meg tudja csinálni (én nem vagyok hvíe a patához nyúlkálásnak, de ennyit még én is megcsinálok)...

#11 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 18:46

na jó, ez mind rendben van, de ha valaki "új lótulajdonos", akkor honnan vegyen kovácsot, ha senki sem beszél róla??? Mondjuk a lovardába járó kovács Honvédos és elég jófej, csak nem akarom egy reszelésért ugrasztani... Meg kb 1,5 hónapja volt...

Hozzászólás megtekintése

Nálunk kb 2 havonta van körmözés, és ez nem csak reszelésbõl áll! Viszont a rossz "szakembertõl", pity-puty lesántul a ló! Az én kovácsom is örül, ha kétnaponta üti vissza a vasat, mert a kedves lovam nem szeret cipõben járni!Vannak idõsebb, tapasztaltabb lovasok, akik tudnak segíteni!

#12 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 18:57

Na jó, még azért nem volt másfél hónapja... kb félidõnél van és ráférne a reszelés. Nekem se reszelõm, se semmi... nem is nagyon merem magam csinálni az ilyesmit...

#13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 19:19

Nálad mit takar a kb félidõ (ha azért mégse másfél hónap, de elsõre mégis ezt írtad)?.. Körmöltetni havonta azért illik, fõleg, ha olyan a talaj, hogy jobban amoritzálja a patákat. Ha pedig nagyon nem bírja és nagyon törik, akkor, mint írtad is, lehet, hogy érdemes elgondolkodni a vasaláson, de azt is 8 hetente szokás (papírforma szerint legalábbis... de túl sokat húzni ezt sem érdemes).De én nem nagyon értem, miért olyan ciki a "saját" kovácsodtól segítséget kérni...

#14 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 19:26

Körmöltetni havonta azért illik,

Hozzászólás megtekintése

Azért kiverne a víz, ha havonta kéne körmöltetnem. :D

#15

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 19:45

Hát, engem meg kiverne a víz, ha egy nem homokos talajon a nem vasalt lovamat nem körmölnék meg, amikor szétmegy a patája... Úgyhogy megvasaltattam :gm:PS: jó, akkor ne legyen egy hónap, de két hónap se legyen, vagy nagyon puhány vagyok? :rolleyes: (nem, nem Sybelle írt 2 hónapot, de az 1 és a másfél után már ez jön ;)) ---> ezt a kérdést nem degradálóan írtam, mint ahogy az elõzõ kérdéseim egyikét sem! A kancám az elsõ pár hónapban nekem is csak körmölve volt, de mivel egyrészt láttuk, hogy annyira azért nem erõsek a patái, másrészt a talaj a környéken kemény és kavicsos volt, így amortizálta is erõsen, így megvasaltuk. Ez nem szentírás, nála szükség volt rá, nyilván nem minden esetben kell ez sem, meg semmi sem. De azt tudom, hogy amíg vas nélkül volt, nem húzódott el 2 hónapig a körmölés, a talaj és a pata adottságai miatt. Ennyi. Ha a körülmények nem ilyenek, nyilván másképp alakul a kérdés.Nem érzem úgy, hogy becsméreltem volna bárkit is, kérdést tettem fel. [szerk: utolsó bekezdés, és továbbra is éljen a netes "ki mit gondol a sorokba" kommunikáció...]

Edited by Dé, 2006 augusztus 4. - 13:50.


#16 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 8:07

Na, itt a loviban az a szokás, hogy 2 havonta körmölnek, ami szerintem rendben is van. Most vagyunk nagyjából félidõnél. Azért nem akarom a saját kovácsot, mert meglehetõsen elfoglalt a Honvédban és a 7 lóhoz együtt szoktuk kihívni. Szeretnék valami közelebbi kovácsot. A mostani igazából csak a lovarda tulajának kovácsa, az én lovamat eddig egyszer körmölte. Nem alakult ki "szoros kötõdés"... Én nem bánnám, ha találnék egy közelebbit, mert talán az olcsóbb lenne úgy... Össz-vissz azért indítottam a fórumot, hogy megtudjam, hogy hol van a közelben, ne adj Isten Budakalászon kovács? Mégiscsak elérhetõbb lenne.Ezzel szemben eddig csak a lovam "elhanyagolásával" kapcsolatban ért engem "vád", a topikot nem az eredeti célra használjuk... Elmondanám, hogy amúgy kitûnõ egészségben van a táltos és az is simán elképzelhetõ, hogy csak én aggódom túl, szóval nem kell lerohanni... Szimpla érdeklõdés és talán segítség azok felé, akik nem vágják kívülrõl az ország kovácsait...

#17 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 8:33

Ne vedd a szívedre, ez a fórum már csak ilyen! Kell tudni olvasgatni a sok fölösleges hozzászólás között. :D

#18 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 8:43

Hát igyekszem... Csak nem szeretem, ha becsmérlik a lovas hozzáállásomat, ha nem is tudják, hogy milyen valójában. Márpedig eddig csak az történt...V!

#19 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 12:52

Kedves Sibelle!Nyugi egyáltalán nem biztos, hogy kell vas a lovad lábára! Próbáld valamilyen vitaminos pata zsírral kezelni! Lehet, hogy ki fogsz nevetni, de nekem a körömvirág krém jött be a pacómnál! Nyugodtan vegyél valahol reszelõt és ha a repedés nem veszélyes, kapd fel a lábát vagy rakd a bakra és reszeld meg nyugodtan. Nekem már sikerült, persze ez csak igazítás, míg meg nem jön a kovács.Ha a kovácsod jó, akkor csak Õt hívd! Ez csak egy tanács, ha megfogadod. :D

Edited by Ezüstke, 2006 augusztus 4. - 12:55.


#20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 13:20

Ezzel szemben eddig csak a lovam "elhanyagolásával" kapcsolatban ért engem "vád"...

Hozzászólás megtekintése

Hát akkor ezt most alaposan félreolvastad... :rolleyes:(Plusz lsd 15. hsz)Ha pedig kovácsot akarsz váltani, akkor ezt írd, mert te sem voltál egyértelmû.

Edited by Dé, 2006 augusztus 4. - 13:51.


#21 Guest_Sybelle_*

Guest_Sybelle_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 14:04

Na jól van na... :P A lényeg a lényeg, hogy a Pilis felénk a legtöbb helyen köves, jobban mondva a jó helyek, útvonalak mind tartalmaznak köves részt is... Szóval azt hiszem nem fog megártani a patkolás...

#22

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 14:12

A kovácsod (a régi, vagy az új) biztos segít majd neked ezt eldönteni :) Sajnos a köves, kavicsos utakkal ez van. :)

#23 Guest_Ezüstke_*

Guest_Ezüstke_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 14:25

Ezzel kénytelen vagyok egyetérteni én is. :)

#24 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 17:58

Én akkor vasaltattam a lovam mikor összegyûrõdött, azóta nincs rajta egy ránc sem! :D :dev:

#25 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 17:59

Én akkor vasaltattam a lovam mikor összegyûrõdött, azóta nincs rajta egy ránc sem! :D :dev:

Jó a duma! :D Pont ma vasalták a lovam, mert szombaton túra. :) :)

Edited by aroon, 2006 augusztus 17. - 18:02.


#26 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 19:08

Már bocsánat, de ennek a topicnak a címe ( Patkolókovács hol? ki? hogyan? és mennyiért?) eléggé megtévesztõ. Jövök itten nagy elánnal, hogy akkor most megtudom, máshol hogyan-mennyiért, aztán az egész topic csak arról szól, hogy Sybelle lovának hogyan is áll a patája, meg mikor is kellene körmöltetni-patkolni. :rolleyes: Én nem szoktam kötekedni, de az az érzésem, ezért (ami itt eddig történt) felesleges volt egy topicot nyitni.[Bár látom, Zsubé megpróbálta az elején finoman a helyére terelni ezt a dolgot, de hát... :( ]

#27 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 19:14

Kedves Sibelle!Nyugi egyáltalán nem biztos, hogy kell vas a lovad lábára! Próbáld valamilyen vitaminos pata zsírral kezelni! Lehet, hogy ki fogsz nevetni, de nekem a körömvirág krém jött be a pacómnál! Nyugodtan vegyél valahol reszelõt és ha a repedés nem veszélyes, kapd fel a lábát vagy rakd a bakra és reszeld meg nyugodtan. Nekem már sikerült, persze ez csak igazítás, míg meg nem jön a kovács.Ha a kovácsod jó, akkor csak Õt hívd! Ez csak egy tanács, ha megfogadod. :D

és a krémet hova és mikor kened? :confused:

#28 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 17. - 20:26

Nekem van egy szuper kovácsom, képes voltam Pestrõl Balcsira lehívni, mert itt nem találok olyat, aki korrektül megcsinálná. Õ vizsgáztatja a kovácstanoncokat. Mondjuk itt normális állatorvos sincs...De nem adom meg a számát, mert nincs szüksége reklámra bibibííí :P

#29 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 18. - 10:25

Én egy Örkény-i kovács bácsit ismerek, õ elég olcsón dolgozik, de jól.Ha a környéken érdekel valakit, megadom a számát.Üdv:zs.

#30 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 18. - 18:00

Kedves Tücsök!Igazán örültünk a hozzászólásodnak, sok értelme nem volt.

#31 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 8:07

Budapeströl kell lehívni embert? ez valahogy jellemzö erre az országra, verjük magunkat hogy mi vagyunk a "lovas Nemzet" aztán patkoló kovácsaink sincsenek elég számban! De az csak egy dolog, de olyanok sincsenek, akik igazán körmölni tudnának, ...vagy csak kevesen hát hol vagyunk mi a nyugathoz képest? :(

#32 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 10:14

Keleten

#33 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 11:47

:yeah:

#34 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 12:00

Keleten

:eek: Ki hitte volna!ès erre kene büszkének lenni? :o Szerintem a képzést kéne forszírozni..... :guny:

#35 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 13:24

Van tanfolyam,folyamatos a képzés,dőlnek kifelé a "képzett" kovácsok :) Ami a probléma,h. nem a képzés(t igazoló oklevél/vizsga) teszi a kovácsot,hanem a gyakorlat :yeah: Ez a tapasztalatom ;)

#36 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 14:49

Téves az a következtetés, hogy nincsenek jó szakemberek. Bizony vannak. Az meg hogy valaki a saját kovácsát hozatja el magához, pusztán pénz kérdés(+). Csak nálunk, itt a porfészek, sivár és élettelen Pápán, ismerek három kovácsot. Van jó szakember, csak meg kell keresni.Amiért pipa vagyok, mi a bánatkának kell mindig a nyugathoz hasonlítani piciny kis országunkat. Mivel sem a lehetõségeink, sem a pénzügyi hátterünk nem hasonlítható össze. Szakembertek tekintetében, viszont vagyunk olyanok, vagy tán még olyanabbak.Feribácsi nálad a pont.

#37 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 15:43

Nem fikázni vagyok itt hanem az igazságot mondom. Miért jövök a nyugattal? Mert mindig Ti/Te is azokkal (nyugat) méreckedtek!30 év alatt nem halottam egyszer sem se némettöl se osztráktól hogy lovas nemzet, itthon csak ezt hallom, de a "voltunk" az mindig lemarad.Ez amit Te írsz csak önérzeteskedés... Ha van jó szakember akkor jó munkát is lehet végezni! Vas megyében nem ismerek egy olyan kovácsot se. Olyat meg végképp nem aki a patkolókovács jelzöt meg is érdemelné! Az elsö "gyógykovács" Csornán van tölem 110 km-re. Az aztán nagyon jó(Neked) hogy Pápán 3-an is vannak.Nem beszéek én hülyeséget csak az igazság fáj... Neked.Feribácsi! A gyakorlat és a továbbképzés teszi ki a mestert!Ja ha a szakemberek olyanabbak, akkor miért nem hemzsegnek gazdag patkolókovácsok az országban?Kalapács ülö az nem pénz kérdése, reszeöt is meg tudja venni, a többit meg ugyis megfizettetik a lótartóval! ;)

#38 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 15:54

Magyar vagyok, magyar értékrend szerint élek. Nem érdekel a nyugat, akinek csak "egy" piac vagyunk a sok közül. De nem érdekel a kelet sem. Nem mérem magam nyugati mércével, mert nincs rá szükségem, és csak torz képet mutatna, és nem a valóságot.Nem önérzeteskedés, hanem öntudat. Miért keresik mindenhol a magyar szakembereket? Mert kreatívak, gondolkodnak, mernek uj dolgokkal elõálni. A "lovas nemzet" a történelmünkbõl adódik, ezt az osztrák, vagy a német nem nagyon mondhatja el magárol.Azért, mert vegetálni lehet belõle, de megélni nem. Mert ez is olyan mint a megélhetési lovasság.

Edited by aroon, 2006 augusztus 19. - 16:02.


#39 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 16:17

Ja ja...... :cool: jó szöveg... a világ tele van jobbnál jobb szakemberekkel hazánkból :D de akkor itthon ki marad? vagy annyi van hogy itthon is böven marad? jaa ezt nem tudtam.. küldjé hozzám is mert én is keresek söt itt fel em kopna az álla :)

#40 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 16:24

Nézz utána! Ha valamit feltalálnak, van-é magyar a csapatban? Lessz! Higyed el. Porlasztótol, az atombombáig mindenbe részt vettek magyarok. A kereset más lapra tartozik. Ezért mennek sokan külföldre szerencsét próbálni. De azért itt is maradnak.Ez nem csak szöveg! Ezek tények.