Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószállítás


  • Please log in to reply
403 válasz a témához

#81 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 12:24

Sziasztok!Azok mi voltunk. Illetve haverom lova. Életében elõször utazott volna kompon az állatka. A kompos nagyon segítõkész volt, ugyanis tulajdonképpen az õ hibájukból történt baj, ugyanis az a rés nem lehetne ott. Már sokat jártunk a komppal, csak a mi lovaink már ismerik, hogy ott nagyot kell lépni. Tündi pont belelépett, és ahogy próbált a másik hátsó lábával megkapaszkodni, a vizes deszkán az is belecsúszott a lukba. Ír egy pár valótlan dolgot a net, mondjuk az indexet még nem olvastam,. A tûzoltókat szídtuk rendesen. 2,5 órát töketlenkedtek, mire rájöttek, hogy az akár 10 tonnát is elbíró vasszerkezetet csak lángvágóval tudják szétszedni. Az állatorvos is 2 óra elteltével volt szíves megérkezni. Szerencse, hogy nyugodt volt a ló, és nem ugrált. No röviden ennyi.Szóval mindig oda kell figyelni, ebbõl ez a tanulság.langlovagok.hu/kepek2006/pfandlercsaba/061112_soroksarlo.shtmlÍme a képek is. De a Blikk is megírta... :rolleyes:

#82 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 12:53

És hogy fektették le? :huh:

#83 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 12:59

Ahogy becsúsztak a lábai, lefeküdt, lényegében elesett, és úgy hasalt, nézett ki a búrájából, nem értette mi történt. Aztán már csak el kellett dönteni. Na az borzalmas volt. Én 16 évi pályafutásom során soha nem hallottam még lovat sírni. Na tegnap igen. Szörnyû. Egy idõ után nem bírtam tovább, és együtt sírtunk. Persze én elvonultam, ne lásson senki. Bebújtam a lovan nyakához.Nagyon nagy kõ esett le a szívemrõl, amikor a saját lábán láttam állni.

#84 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 18:46

Au... Szegény... Azért remélem jól van/lesz.

#85 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 18:57

Úgy néz ki nincs komoly baj, viszont a jobb hátulján sérült a csonthártya is, azt nem tudni abból nem lesz-e valami gond. A sebek helye örök életében látszani fognak, de ez legyen a legnagyobb gond. Egyébként a legdühítõbb tényezõ a Blikk fotósa volt. Hogy ezek mennyire pofátlanok! Kb. 20x küldtük el fenébe, de nem ment. És tiltakozásunk ellenére leközölték a cikket! :mad: Ezeknek semmi se szent?

#86 Guest_Selene_*

Guest_Selene_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 13. - 19:26

Úgy néz ki nincs komoly baj, viszont a jobb hátulján sérült a csonthártya is, azt nem tudni abból nem lesz-e valami gond. A sebek helye örök életében látszani fognak, de ez legyen a legnagyobb gond. Egyébként a legdühítõbb tényezõ a Blikk fotósa volt. Hogy ezek mennyire pofátlanok! Kb. 20x küldtük el fenébe, de nem ment. És tiltakozásunk ellenére leközölték a cikket! :mad: Ezeknek semmi se szent?

Jobbulást a paccnak!

#87 Fíli

Fíli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 19:32

Köszönöm a pacc meg a gazdija nevében is!

Edited by Fíli, 2006 november 13. - 19:33.


#88 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 2. - 18:38

Csütörtök reggel a Bartók Béla úton láttam egy elég flancos terepjáró után kötött izét, amiben egy pej ló utazott (szegény...), de azt a valamit nem nevezném lószállítónak, mert se teteje, se váza, se ponyvája nem vót, mintha kabriót csináltak volna egy egyes futóból de nagyon durván nézett ki... :huh: Csak az alja vót meg (bár lehet hogy alul ilyen Flinstones család-jelleggel a ló futott), meg körbe kb szügyközépig ért a fala... Az ilyennek miért nem verik ki az összes fogát?! :mad:

#89 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 2. - 19:18

Titok!Nem láttad az a Terence Hill filmet, (aminek most nem jut az eszembe a címe), de egy olyan lószállítóval hurcolta a lovát, amilyet leírtál? :D

#90 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 2. - 20:18

Ezek szerint nem. :)Hálómmal mi a helyzet? ;)

#91 Guest_Selene_*

Guest_Selene_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 21. - 15:53

http://index.hu/poli...e...2.21Ízlandi lómentés

#92 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 6:27

Tudtok-e arról, hogy az élõ állatot szállító jármûben valakinek rendelkeznie kell egy erre jogosító bizonyítvánnyal?Ezt találtam: "...Szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy az EU Bizottsága kiadott egy rendeletet 1/2005EK Tanácsi Rendelet, amely az állatok szállításáról és a kapcsolódó mûveletek közbeni védelmérõl szól.A rendelet 17. cikke (1) pontja alapján valamennyi állatszállítónak vagy alkalmazottainak tanfolyamon kell részt venniük, majd vizsgázni kell, és errõl kapnak egy bizonyítványt. Tájékoztatlak benneteket, hogy állatszállító tevékenységet, jármûvezetõként, vagy kísérõként (tehát valakinek meg kell, hogy legyen) kizárólag ilyen képesítési bizonyítvánnyal rendelkezõ személy végezhet 2007. január 05-tõl.A tanfolyamokat a megyei Mezõgazdasági Szakigazgatási Hivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságok szervezik (legalábbis fejér megyében így történt)A három napos tanfolyam és vizsgadíj 18 000ft volt (ÁFÁ-val).Javaslom, aki lovakat szállít-, hogy a helyi szervezeteket keressék meg a fenti bizonyítvány megszerzése érdekében, mert a fenti idõponttól a rendõrség kérheti ezt a papírt, és úgy mondták, hogy a büntetés alkalmanként 100 eft körüli összeg is lehet...."

#93 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 7:16

Ez tudomásom szerint csak az üzletszerûen végzett lószállításra vonatkozik. A saját lovaidat hurcolászhatod belföldi árufuvarozói vizsga nélkül is. Ha biztosra akarsz menni, akkor az út idejére a nevedre kell venni a lovat, egy adás-vételi szerzõdéssel. Miután a ló nem illeték köteles, így akár óránként is lehet új szerzõdést írni, az épp aktuális tulajdonos nevére. Ez egyébként mindig érvényben volt, de ezt sosem ellenõrizték a rendõrök.

#94 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 8:41

Köszi Rc,Zavar van bennem, mert mintha a belföldi árufuvarozói mellé kérnének még egy papirt. Nem tudom.A FVM honlapján is megkérdeztem mit tudnak róla, ott több uniós jogszabályról is írnak, de nem naprakészek. Az adás-vétel jó ötlet, akár szóban is.

#95 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 9:18

Ez tudomásom szerint csak az üzletszerûen végzett lószállításra vonatkozik. A saját lovaidat hurcolászhatod belföldi árufuvarozói vizsga nélkül is. Ha biztosra akarsz menni, akkor az út idejére a nevedre kell venni a lovat, egy adás-vételi szerzõdéssel. Miután a ló nem illeték köteles, így akár óránként is lehet új szerzõdést írni, az épp aktuális tulajdonos nevére. Ez egyébként mindig érvényben volt, de ezt sosem ellenõrizték a rendõrök.

Szerintem nem a "rakomány" a lényeg, hanem a vontatmány súlya....

#96 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 22:27

Ez tudomásom szerint csak az üzletszerûen végzett lószállításra vonatkozik. A saját lovaidat hurcolászhatod belföldi árufuvarozói vizsga nélkül is.

errõl már én is hallottam.. de õ sem volt vele teljesen tisztában aki említette....hát reméljük hogy nekünk hétköznapi lószállítóknak nem kell ilyesmin átesni..bár nem mondom vki jól meggazdagodna belõle mert nem kevés ember lenne benne érdekelt..lehet hogy hülye a kérdés... mi számít üzletszerû szállításnak?? a vágóhíd járat?? gondolom az igen..és a kupecek??? õk végülis a saját lovaikat szállítják ( de azt most ne említsük hogy milyen körülmények közöt mert attól néha rosszul vagyok) vagy nem??? gondolom a bér lószállítósnak kell ilyen vizsga...... kissé bonyolult ez a dolog... :rolleyes:

#97 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 22:48

bármi számíthat annak. ha cibálsz egy lovat akinkek a papírjaiban Gipsz Jakab a tulajdonos, akkor csak úgy tudod kivédeni, ha te vagy Gipszjakabné monnyuk. ;)

#98 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 23:13

bármi számíthat annak. ha cibálsz egy lovat akinkek a papírjaiban Gipsz Jakab a tulajdonos, akkor csak úgy tudod kivédeni, ha te vagy Gipszjakabné monnyuk. ;)

hát ez frankó.. tehát ha nem akarok akár még elméletben sem férjhez menni efféle hapikhoz akkor inkább perkáljam a 18 ezret és végezzem el a tanfolyamot???vajon a rendõrök mennyire tájékozottak ezügyben...mert a Tachograff (lehet nem jól írtam bocsi) órával kapcsolatban sokszor én vagyok a felvilágosultabb és el is engednek... ilyenkor.. :D

#99 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 23:47

Nem szoktak ilyen irányú kérdést feltenni a tapasztalataim szerint. viszont az állandó egész évre érvényes menetlevél kérdésében szoktam a nézetet téríteni velük. :D

#100 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 7:48

Rc, ez az egész éves menetlevél nem hangzik rosszul. Beveszik a rendõrök, s az Apeh mit szól hozzá?Mesélj kicsit bõvebben kérlek!

#101 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 19:10

Le is tölthetõ valahonnan, mert én is ráakadtam már. Az utóbbi idõben egyébként sosem kértek menetlevelet a zsaruk valamiért.

#102 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 20:49

Ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. De nagyon tetszik. Mi a helyzet az APEH-val. Egy átfogó vizsgálat vajon hogy viszonyul egy számukra nesze semmi fogd meg jól típusú papírhoz. Van-e valami tapasztalásotok ezzel kapcsolatban, hiszen a céges tgk üzemanyaga utáni áfa is visszaigényelhetõ.A vonóhorog miatti össz. tömeghez kapcsolódó tachográfról nem is beszélve.HH küldd el kérlek magánban.

#103 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 21:55

Titok!Nem láttad az a Terence Hill filmet, (aminek most nem jut az eszembe a címe), de egy olyan lószállítóval hurcolta a lovát, amilyet leírtál? :D

A Keményfejû a címe.Tapasztalt lószállítók!Ha az ember egy lovat akar szállítani, akkor jobb az egylovas utánfutó vagy a kettõ. Azt a tanácsot kaptam, hogy inkább kettest keresek, mert stabilabb még egy lóval is, mint az egyes. Köszi a válaszokat!

#104 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 22:02

A Keményfejû a címe.Tapasztalt lószállítók!Ha az ember egy lovat akar szállítani, akkor jobb az egylovas utánfutó vagy a kettõ. Azt a tanácsot kaptam, hogy inkább kettest keresek, mert stabilabb még egy lóval is, mint az egyes. Köszi a válaszokat!

Egy jó egylovas futó stabilitásával szerintem nincsen gond, viszont lényegesen könnyebb, kisebb a légellenállása stb.

#105 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 22:44

Egy jó egylovas futó stabilitásával szerintem nincsen gond, viszont lényegesen könnyebb, kisebb a légellenállása stb.

És melyik lószállító jó? Egy tengelyes, két tengelyes? Mûanyag vagy farost?

#106 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 5:58

Magáncélú használatnál nem kell tachográf, ezt a szabályok világosan rögzítik. A mi gépünk is megkapta a forgalmit vonóhoroggal, tachográf nélkül......A menetlevélhez meg az APEHnak is csak akkor lehetne köze, ha a tgk tevékenységének van bármiféle adóvonzata. A magáncélú használat nem ilyen, az üzemanyag ÁFA-tartalmát sem kötelezõ visszaigényelni.

Ha jól értem magánszemély üzemeltetõ kiállíthat éves menetlevelet, levizsgáztathatja tachográf nélkül a tgk.-t, kedvére cipelheti a saját lovát.Köszönöm a felvilágosítást, várom a mintát.Frakk, egy ismerõsöm futójának kereke defektet kapott - két tengellyel s nem lett belõle baj - egy tengellyel könnyen árok lehetett volna belõlel. Még soha nem próbáltam egy tengelyen lovat szállítani, nem tartom sem biztonságosnak sem stabilnak.

#107 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 7:31

Még soha nem próbáltam egy tengelyen lovat szállítani, nem tartom sem biztonságosnak sem stabilnak.

ezen én is el szoktam gondolkodni, hogy miért van az, hogy egy normálisnak látszó vonógép-lószállító szerelvény azonnal felkelti az ellenõrzõ rendõrök érdeklõdését, míg közben elképesztõ rakodási módokkal lehet találkozni. nem tudom, hogy tud haladni az útan nyugodtan, az a sok horrorpakk amit látni szoktunk. gondolok itt a kisfutón sok bikára, a szárközépig érõ oldalfalú egytengelyes, szemre max 500 kg terhelhetõségû nem állatszállító futókra, amin lovat-szamarat-tehenet egyensúlyoznak.az a sötét érzetem van, hogy itt bizony valami fajta megkülönböztetéssel állunk szemben. lehet, hogy a szerv úgy érzi, hogy amíg az ilyen veszélyes élõhús rakomány a veztõje megélhetésenek része, hogy ne mondjam még mindig jobb, mintha lopni járna, addig nekünk bizony az úri pásszió. S míg az elõbbinek nem biztos, hogy van pénze, addig a terepjárós böckmanos fizet, mint a katonatiszt. :D

#108 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 7:52

Rc, ez összecseng azzal amit egy rendõr mondott a fiatal kollegájának a fülem hallatára, valahogy így:"...a kicsiket hagyd, a nagyokat szedd ki..."Persze, hogy pontosan mire gondolt nem tudom, de azt hiszem ezt fogalmaztad meg.

#109 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 20. - 7:55

Én is gondoltam már rá, hogy "kocka" alakú lószállítót kéne csinálni!

#110 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 24. - 21:12

A pótkocsira vonatkoztatva ha az kéttengelyes de a tengelyek távolsága nem haladja meg az 1000mm-t akkor az egytengelyesnek minõsül

Van ennek (hogy hány tengelyes a futó) a kategóriák szempontjából jelentõsége? Hol találom ezt meg bikkfanyelven?

#111 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 24. - 22:32

Csak nehogy úgy járjunk mint a medve az orosz mesében: No no, Meedve jeelvtas! No no! Vaan maaganak jeeröl paapirja? :D

#112 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 24. - 22:55

Amíg kapus volt az M5, addig gyakran bepróbálkoztak a jegyszedõk. két tengelyes futóként akarták számolni a lószállítót. azzal próbálták indokolni, hogy õk látják, hogy két tengelyes. lévén a forgalmiban nincsen beírva. :D

#113 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 24. - 23:02

Én is erre jutottam magánszorgalomból, de egy dolog hogy mit mond a szabály és egy másik hogy mivel sarcol a rendõr. Mindenesetre kinyomtatom az idevágó jogszabályt http://www.jogsicentrum.hu/info/bm.doc

#114 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 24. - 23:14

Szerintem mindnek. Nem hiszem el, hogy akad élõ ember a földön aki szóról szóra vágja az egészet. Maximum azt a részt ami rá vonatkozik.

#115 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 17:27

01.18-án írtam: "..az EU Bizottsága kiadott egy rendeletet 1/2005EK Tanácsi Rendelet, amely az állatok szállításáról..."Megkérdeztem mail-en az FVM-ben s ma az alábbi választ kaptam:"A fenti rendelettel kapcsolatos kérdésére válaszolva tájékoztatom, hogy a rendeletben foglaltakat általánosságban 2007. január 5-tõl kell alkalmazni, a képesítési bizonyítványokat pedig legkésõbb 2008. január elejéig meg kell szerezni az érintetteknek."Sajnos újabb pénzgyûjtési akció veszi kezdetét.

#116 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 17:50

Lehet, hogy csak vakon tapogatózom, de az a gyanúm, hogy ez a tanfolyam, inkább az embertelen (milyen hülye kifejezés a borzasztó vágóállat szállításra) élõállat szállítás megreformálására van, kereskedelmi forgalomban. remélem a saját lovam hurcolására nem kell ilyen tanfolyást elvégezni. Bár sokan bátran belevágnak a lószállításba egyes futókkal, amire nem kell E-s jogsi úgy, hogy elõtte akár egy rekamiét sem vonszolt.

#117 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 19:51

Lehet olyat, de előtte többször, huzamosabb ideig lássa, hogyan is köll, és az első útjaira legyen partnere aki elmagyaráz, kijavít, megmutat, ha szükséges. Én is így csinálom. :ang:

Edited by Titok, 2007 január 26. - 19:52.


#118 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 23:36

Vagy benne van a rendelet bevezetõjében (a legtöbb ilyen nyavalya fogalommagyarázattal indul) hogy mit értenek "állatszállítói tevékenység" alatt, vagy célszerû lesz kérni az FVMtõl egy "hivatalos" állásfoglalást. Nem tûnik reálisnak, hogy a saját állat hurcolása (malacot csomagtartóban a vásárra, vagy lovat a Böckmannban versenyre) külön szakvizsgát igényeljen. Még az EUban sem. Valószínûbb, hogy csak a vállalkozásban szállítókra vonatkozik a dolog.

#119 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 26. - 23:55

plán, hogy a sváboknál az E kategória sem kell. a böckmannho

#120 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 19. - 19:01

Ez jó hír HH! Harmonizál a tachográf mentességgel - magán célú használat -.Érdeklõdtem én is, s sajnos nem országos szintû a végrehajtás. Így megyénként eltérõ -lehet - a szabályozás. A tanfolyamokat a megyei Állategészségügyi Igazgatóságok szervezik.