Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#81 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 2. - 14:35

Jó, a kutyám meg megeszi az olivabogyót, a ceruzát, az almát és a répát is.
DE azért nem nevezhetõk ezek általános kutyakajának :D
Baja nem lesz tõle, ha megeszi. Amúgy lehet, hogy a mész miatt fogadta el elõször és azért eszi meg a héját is.

Frakk sárgadinnye, görögdinnye nem ugyanaz! :)
és a húsban van, nem a héjban.
Ha nem szereted a tápetetést, akkor nyugodtan adj neki répát kilószámra (napi 5-10 kg bátran!)
Kiskereskedelemben, legalábbis nálunk répaügyben a Metro a legolcsóbb.
(de így is többe fog kerülni, mint a legdrágább vitaminkiegészítõ)


A kutyám nekem is mindent meg bír enni. Még az erõspistára is rászokott.

Görögdinnye héjat kap általában, bár, ha a dinnye nem izlik a családnak azt is megkapja.

A zöldség, gyümölcs lehet, hogy drágább, de talán természetesebb. (bár manapság már sosem lehet tudni) ;)

#82 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 10:13

Bõrre-szõrre jótékonyan ható vitamint vagy táplálékkiegészítõt lovak számára ismer e valaki? (elsõsorban bõr problémáink vannak)

#83 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 3. - 13:16

Hasonló kérdésemre én ezt a választ kaptam: ;)

csak állati termékekben. hús, máj, tojás.
De ezeket nem esz a ló. :)
Viszont a provitaminja a karotin, ami színes növényekben van: pl. sárgadinnye, sárgarépa.

Vagy a szintetikus vitamin és ásványianyag kiegészítõkben.
Ebbõl széles a paletta: salva, marstall, purina, Bábolna egyebek.
így a legegyszerûbb pótolni.
Répából vödörszámra adhatod neki nap, mint nap, tény, hogyha a lovat kérdezed, az utóbbi megoldást fogja választani.



#84 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 9. - 17:56

Bõrre-szõrre jótékonyan ható vitamint vagy táplálékkiegészítõt lovak számára ismer e valaki?
(elsõsorban bõr problémáink vannak)



Van néhány gyógyszergyári készítmény, ami a lovak szõr és bõrproblémáit megoldhatja.
Dermanorm olaj
Cuticare balzsam
Equistro Dermacrescin kenõcs
Equistro Kerabol balzsam
Stiefel Neeem sampoon
stb., stb.

#85 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 12. - 21:55

Sikerült begyûjtenem egy nyári ekcémával megáldott lovat. :( Allergiás a rossebtudjamelyik szúnyogfajta csípésére, ahogy kezdõdik a rovarszezon, Pálmára rátör a viszketegség, a hasa középvonala (gõzöm sincs, hogy hívják hivatalosan azt a részt) elkezd kisebesedni, bedagadni, a sörényét meg a farkát is szétvakarta. Állítólag nyárra úgy el szokott fajulni a dolog a hasán, hogy hason fekve kúszik-mászik, meg sem áll, menekül egész nap, és csak a szteroid segít. :( A gazdája mindenféle rovarriasztó kenceficét végigtesztelt, mérsékelt sikerrel, arra gondoltam, hogy valami ekcématakaró-szerûséggel érdemes lenne próbálkozni. Van ötletetek, milyen szellõzõ, ámde szúnyogátnemeresztõ anyagból lehet összegányolni valami csini prototípust? Tekerjem szúnyoghálóba? :huh:

#86 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 13. - 21:36

Van valami takaró nyárra, asszem az pont rovarok ellen van, csak azt nem tudom, hogy a hasát védi-e.

http://www.nagylovas...mp;termekid=722

Esetleg egy ilyet átalakítani?

#87 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 13. - 21:56

Ez sajnos nem védi a hasát, ráadásul nem tûnik tartós darabnak még egy átlagos lóra sem, nemhogy egy vakaródzósra. :( Meg szerintem ezek a rohadék szúnyogok nem igazán zavartatnák magukat tõle. Az originál ekcématakaró ilyen, de mi lehet az az anyag, ami a szúnyogtól is véd, viszonylag erõs és nem fõ benne szét a ló...

#88 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 13. - 22:05

mi lehet az az anyag, ami a szúnyogtól is véd, viszonylag erõs és nem fõ benne szét a ló...

Téli levegõ!

#89 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 13. - 22:23

...és nyáron eredeti formájában beszerezhetõ/felhasználható. :P Egyébként a nyári ekcéma tényleg a klímaváltozással gyógyítható legeredményesebben, csak a mi esetünkben ez nem megoldható, a hûtõbe meg nem fér be a ló, legalábbis egyben.

#90 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 11:06

Az illóolajokra is érzékeny? Igaz azis csak pár órát véd.

#91 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 11:14

Azokkal most próbálkozom. :) Valamennyit biztos segítenek, de ahogy elmúlik a hatásuk, ugyanúgy eszik a szúnyogok a lovat, ahogy elõtte, ezért kéne a takarós módszer. Pálma most jól van, pénteken kapott valami szteroidot, mielõtt áthozták, de jó lenne más megoldást találni. :rolleyes:

#92 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 11:17

Szegény ló. Sok fecskét és hasonlót kell telepíteni, hogy kiírtsa a szúnyogot. (vagy nem a fecske eszi meg, akkor bocs)

#93 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 19:47

Rosi, volt nekem egy nyári ekcémás kancám, anno csináltattam rá ekcéma takarót (olyan "szúnyoghálósat" csak farokvédõvel és tarkóig érõt kb. 15000ftból kijött, a Kovács Lovasboltban dolgozó bném segített összehozni a dolgokat) meg Leovet biohautollel és kénes samponnal fürdettem, ez utóbbiak elég hasznosak voltak. Bár a kénes sampon esetetekben nem biztos h. használna bár a viszketést csökkenti..(nálunk a saját izzadságára volt allergiás a ló, teljes testfelületen vakarta le magáról a szõrt, de tünetmentessé sikerült tenni, kár h. nincs fotóm az elõtte meg utána szituról...) (Atisom meg csüd ekcémás de most van egy holland kencém, ami lekopogom de úgy tûnik szinten tartja, Virbac termék, létezik ebbõl is nyári ekcémára való kence, írtam már róla azt hiszem, jó de a szépséghibája h. hollandiából kell vhogy behoztani...ha érdekel meg tudom kérdezni bnõm van e itthon egy üvegcse feleslege, hátha beválna, de én elõbb megpróbálnám a bio hautol nevû olajat, ha érdekel küldj magánt, takaróban is tudok esetleg segíteni, de az eredeti anyag egy légáteresztõ, nagyon vékony kelme, hasonló van itthon is, csak abba belesül...) Ezen kívül létezik a ló gerincére kenhetõ tartós rovarriasztó szer, errõl is írtam már, M.or-n egy helyen forgalmazzák, ha érdekel megkeresem az elérhetõséget. Tavaly vettem 8000ft volt de még mindig több mint 3/4ig van a flakon... keveset kell végigönteni a gerincén, beleivódik a ló bõrébe és "kipárolog", ha dolgozik a ló hetente-kéthetente célszerû alkalmazni (ahogy szûnik a repellens hatás) ha nem dolgozik elvileg 3-4hétig tartó védelmet biztosít.

Edited by chyki, 2007 május 15. - 19:57.


#94 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 19:53

Köszönöm, érdekelnének a részletek takaróról és kencérõl egyaránt. :)

#95 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 20:03

Na kûdtem magánt. :kir:

Itten van a kanca nyár közepén, amikor az ekcémája már általában annyira súlyos volt hogy volt hogy nem volt szõr a lovon nyak, szügy, oldal, far, farok tájékában, ha jobban megnézitek a képet a fején a szeme alatt van már csak kidörzsölve. Sajnos tényleg nincs képem róla, de elõtte évben még én láttam sebekkel és itt-ott kopaszon a lovat, ami azt illeti rém ronda látvány volt. (nem is vettem meg... csak késõbb amikor a sora rosszra fordult)

Edited by chyki, 2007 május 15. - 20:09.


#96 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 20:58

Sziasztok! Tudtok-e javasolni valami szert a fránya böglyök ellen. Szegény lovaim szenvednek tõllük rendesen :(

#97 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 21:17

Sikerült begyûjtenem egy nyári ekcémával megáldott lovat. :(

Etess vele csalánt, és Utrica urens 15 CH és/vagy Sulfur D30 homopátiás szereket.

#98 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 21:24

Köszönöm a tippet, Lisa. :) Csalánt hogyanmennyit kell etetni (frissen, fonnyasztva, szárítva, körbetáncikálva...), ill. a homeocuccokat honnan tudom beszerezni?

#99 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 21:34

Köszönöm a tippet, Lisa. :) Csalánt hogyanmennyit kell etetni (frissen, fonnyasztva, szárítva, körbetáncikálva...), ill. a homeocuccokat honnan tudom beszerezni?

Csalánt frissen, fonnyasztva, szárítva, mindegy annyit amennyit megeszik a ló (nem nagyon szokták szeretni, ártani meg nem árt :))
Elméletileg gyógyszertárban, recept nélkül kaphatók a homeopátiás gyógyszerek.

#100 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 21:42

Pálma egy zabagép, szerintem valahogy be tudom juttatni a gyógygazt kicsiny szervezetébe, kérdés, hogy hol találok itt csalánt, röhej, de még nem láttam. :D Uccsó kérdés (ebben a hozzászólásban :o ), ha megveszem a homeogyógyszereket, hogyanmennyitmeddigstb?

#101 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 22:00

2*5 golyócskát naponta :) akár vízbe keverve is, akár direkt a szájába.

Vagy ezt, injectióban:
http://www.medicuspa...a_logoplex.html

#102 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 22:23

Köszönöm a vakaródzós nevében is. :)

#103 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 8:48

Ezen kívül létezik a ló gerincére kenhetõ tartós rovarriasztó szer, errõl is írtam már, M.or-n egy helyen forgalmazzák, ha érdekel megkeresem az elérhetõséget. Tavaly vettem 8000ft volt de még mindig több mint 3/4ig van a flakon... keveset kell végigönteni a gerincén, beleivódik a ló bõrébe és "kipárolog", ha dolgozik a ló hetente-kéthetente célszerû alkalmazni (ahogy szûnik a repellens hatás) ha nem dolgozik elvileg 3-4hétig tartó védelmet biztosít.


És ez a szer milyen rovarok ellen hatásos? Bármilyen lónak jó, akit esznek a mindenféle csipõlények? Ez valami olyasmi mint a kutyák spot-ja?

Ha igen akkor engem is érdekelne.

#104 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 17. - 8:53

Megtaláltam a másik topicban!

#105 csibe31

csibe31

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 9:50

Sziasztok. Az egyik pónimon már 3 éve minden tavasszal kijön valami ami viszked neki, és véres, pörkös sebek vannak rajta. Fõleg a hasaalja, szügye, lapockája, sörényéle, de még a nemi szervein is vannak.Több állatorvos is látta, de amiket felírtak, semmi sem használt. Kaparékot küldtünk Kaposvárra, és azt mondták, gomba. kétszer kezeltük le Imaverollal és különféle szerekkel de igazából egyik sem használt. Múlt tavasszal, mikor Imaverollal kezeltem, egy kicsit kezdett neki elmúlni . Idén még csak kicsit sem múlt el, sõt, egyre jobban olyan. A többi ló érdekes módón szerencsére nem kapja el tõle. Nincs valamilyen ötletetek? Már nem tudom mit csináljak vele. Akármilyen ötletetek van érdeklõdve várom.

#106 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 10:10

Azt hiszem nekem is a Csikasz mondta hogy van egy gombafajta ami ellen csak oltással lehet védekezni...

#107 csibe31

csibe31

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 14:54

Azt hiszem nekem is a Csikasz mondta hogy van egy gombafajta ami ellen csak oltással lehet védekezni...



És mi az injekció neve?

#108 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 június 11. - 20:24

Az egyik pónimon már 3 éve minden tavasszal kijön valami ami viszked neki, és véres, pörkös sebek vannak rajta. Fõleg a hasaalja, szügye, lapockája, sörényéle, de még a nemi szervein is vannak.Több állatorvos is látta, de amiket felírtak, semmi sem használt. Kaparékot küldtünk Kaposvárra, és azt mondták, gomba. kétszer kezeltük le Imaverollal és különféle szerekkel de igazából egyik sem használt. Múlt tavasszal, mikor Imaverollal kezeltem, egy kicsit kezdett neki elmúlni . Idén még csak kicsit sem múlt el, sõt, egyre jobban olyan. A többi ló érdekes módón szerencsére nem kapja el tõle. Nincs valamilyen ötletetek? Már nem tudom mit csináljak vele. Akármilyen ötletetek van érdeklõdve várom.

Szia!
kb. 5-6 évvel ezelõtt az én lovaim is összeszedtek ilyen gombás bõrbetegséget az állatorvos csináltatott a gyógyszertárban egy jód alapu készítményt, amivel naponta többször befujtam a lovakat, tetõtõl talpig, egy pumpás üvegbe kell tölteni, már nem emlékszem a nevére, meg arra se hogy kell leiirni, de valamilyen jodocilátusz, igy kell ejteni. A gyógyszerészek szerintem tudják, holnap megkérdezem a miénket, emlékszik e rá. 3 hét alatt 4 lovam helyrejött és soha többé nem jött nekik vissza. De naponta töbször is befujtam õket, lila szine volt és minden tiszta lila volt, még vagy 3 hétig utána. Amikor fujtam csak szabadban lehetett mert nem kapott az ember levegõt, annyira irritáló volt. Azt mondta az orvosunk , hogy azért ír jódosat, mert a jódra nincs rezisztencia, mindent megöl. Ezen kívûl még van a Forever Aloe Termékek között egy spray, a First, ez is elpusztitja a gombát, de ez olyan drága, hogy lóra több üveggel megvenni, hát az nagyon sok, mert naponta többször kell befujni.
dv. Backnight

#109 csibe31

csibe31

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 20:43

Szia Backnight! Elõször is szeretném megköszönni a segítségedet. Holnap utánajárok ennek a készítménynek. De ha megtudsz valamit írj!

#110 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 13. - 12:08

Két hatékony gombaellenes szer leírását feltettem a Lógyógyszerek topikra.
http://www.paci.hu/f...&...st&p=491968

#111 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 22:14

Hogy soha semmi se legyen egyszerû ( most perpill semmi problémánknem volt már egy ideje... gyanúsan hosszú ideje...) Az elejétõl: Tavaly lovamat a több órás terepek alatt feltörte a nyereg, kétoldalt a marja mellett. Azonnali nyeregcsere (pedig nagyon jó kis nyereg volt, a lóra illeszkedett, de azt hittem mégis azzal van a gond...) Közben kevesebbet mentünk, jött a suli etcetera et macera, tél stb. Eltûnt a két fehér folt is a tavaszi szõrváltáskor. Idén ahogy lassan 2-5 órákat megyünk megint elõjött minden. Mostani nyerge egy Trainers, hatalmas felületen fekszik fel, lapos tömésú, frankó túranyereg, jól illeszkedik a lóra... mégis... gondoltam a nyeregalátét. Irány a lovasbolt... Pihi, gyógyul.... de hiába új nyereg, új nyeregalátét, + nyeregemelõ ugyan szõrös de megvastagodott a bõr, idõnként lejön egy-egy bõrdarabka, nem igazán tetszik ez nekem... Kinek van hasonló tapasztalata?? Dedebe?

#112 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 23:10

Sziasztok.
Az egyik pónimon már 3 éve minden tavasszal kijön valami ami viszked neki, és véres, pörkös sebek vannak rajta. Fõleg a hasaalja, szügye, lapockája, sörényéle, de még a nemi szervein is vannak.Több állatorvos is látta, de amiket felírtak, semmi sem használt. Kaparékot küldtünk Kaposvárra, és azt mondták, gomba. kétszer kezeltük le Imaverollal és különféle szerekkel de igazából egyik sem használt. Múlt tavasszal, mikor Imaverollal kezeltem, egy kicsit kezdett neki elmúlni . Idén még csak kicsit sem múlt el, sõt, egyre jobban olyan. A többi ló érdekes módón szerencsére nem kapja el tõle. Nincs valamilyen ötletetek? Már nem tudom mit csináljak vele. Akármilyen ötletetek van érdeklõdve várom.

Távgyógyítani nehéz, szinte lehetetlen :) Ez nekem inkább ekczémának tûnik, ami felülfertõzödött gombával, ez bõrgyulladásoknál viszonylag gyakran elõfordul. Rezisztencia-vizsgálat készült?

Hogy soha semmi se legyen egyszerû ( most perpill semmi problémánknem volt már egy ideje... gyanúsan hosszú ideje...)

Az elejétõl:
Tavaly lovamat a több órás terepek alatt feltörte a nyereg, kétoldalt a marja mellett.
Azonnali nyeregcsere (pedig nagyon jó kis nyereg volt, a lóra illeszkedett, de azt hittem mégis azzal van a gond...)
Közben kevesebbet mentünk, jött a suli etcetera et macera, tél stb. Eltûnt a két fehér folt is a tavaszi szõrváltáskor.

Idén ahogy lassan 2-5 órákat megyünk megint elõjött minden. Mostani nyerge egy Trainers, hatalmas felületen fekszik fel, lapos tömésú, frankó túranyereg, jól illeszkedik a lóra... mégis...
gondoltam a nyeregalátét. Irány a lovasbolt... Pihi, gyógyul.... de hiába új nyereg, új nyeregalátét, + nyeregemelõ ugyan szõrös de megvastagodott a bõr, idõnként lejön egy-egy bõrdarabka, nem igazán tetszik ez nekem...

Nyálkatömlõ-gyulladás?

#113 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 14. - 23:19

Hogy soha semmi se legyen egyszerû ( most perpill semmi problémánknem volt már egy ideje... gyanúsan hosszú ideje...)

Az elejétõl:
Tavaly lovamat a több órás terepek alatt feltörte a nyereg, kétoldalt a marja mellett.
Azonnali nyeregcsere (pedig nagyon jó kis nyereg volt, a lóra illeszkedett, de azt hittem mégis azzal van a gond...)
Közben kevesebbet mentünk, jött a suli etcetera et macera, tél stb. Eltûnt a két fehér folt is a tavaszi szõrváltáskor.

Idén ahogy lassan 2-5 órákat megyünk megint elõjött minden. Mostani nyerge egy Trainers, hatalmas felületen fekszik fel, lapos tömésú, frankó túranyereg, jól illeszkedik a lóra... mégis...
gondoltam a nyeregalátét. Irány a lovasbolt... Pihi, gyógyul.... de hiába új nyereg, új nyeregalátét, + nyeregemelõ ugyan szõrös de megvastagodott a bõr, idõnként lejön egy-egy bõrdarabka, nem igazán tetszik ez nekem...

Kinek van hasonló tapasztalata?? Dedebe?


Trainers nyereg...c-c-c-cc... :nem: Itt van a kutya elásva szerintem :gm: :confused:
Zselépárnával próbáltad már? Mert az ilyen szõrök - amiket én láttam/használtam eddig-, azok inkább kimondottan a mar tetejét védik, a 2 oldalát nem igazán. Viszont van olyan zselépárna, amit ha jól raksz rá, képtelenség, hogy feltörje.
Nálunk is volt egy ló (elég éles, magas marú), akit egy egész nyáron kenegettünk mindennel, hogy elmúljon neki. Ugyan ilyen problémája volt. Végül az új nyereg és a zselépárna lett a megoldás.

Edited by greyhound, 2007 június 14. - 23:20.


#114 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 7:03

Zselépárna: kimondhatatlanul nem szeretem.... de ha más semmi akkor... Mondjuk most akarok kipróbálni egy elég vastag nyeregemelõt, ( most csak olyan mûszõr van) meglássuk. Nyálkatömlõ-gyulladás? Az mi????? :eek: ( olyanja hol van???) :dev: Lefotózom 7végén a hátát. :)

#115 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 8:10

Hogy soha semmi se legyen egyszerû ( most perpill semmi problémánknem volt már egy ideje... gyanúsan hosszú ideje...)

Az elejétõl:
Tavaly lovamat a több órás terepek alatt feltörte a nyereg, kétoldalt a marja mellett.
Azonnali nyeregcsere (pedig nagyon jó kis nyereg volt, a lóra illeszkedett, de azt hittem mégis azzal van a gond...)
Közben kevesebbet mentünk, jött a suli etcetera et macera, tél stb. Eltûnt a két fehér folt is a tavaszi szõrváltáskor.

Idén ahogy lassan 2-5 órákat megyünk megint elõjött minden. Mostani nyerge egy Trainers, hatalmas felületen fekszik fel, lapos tömésú, frankó túranyereg, jól illeszkedik a lóra... mégis...
gondoltam a nyeregalátét. Irány a lovasbolt... Pihi, gyógyul.... de hiába új nyereg, új nyeregalátét, + nyeregemelõ ugyan szõrös de megvastagodott a bõr, idõnként lejön egy-egy bõrdarabka, nem igazán tetszik ez nekem...

Kinek van hasonló tapasztalata?? Dedebe?

A magasabb marú lovaknál szokott ez elõfordulni, hogy a marbúb két oldalán feltöri a nyereg. A jó nyereg választása mellett az "alápakolásra" is gondolni kell. A nyergelésnél nagyon oda kell figyelni, hogy a nyeregalátét ne gyûrõdjön meg és menet közben is ellenõrizni kell ezt.
A lovak marbúbján a bõr alatt a csont és csonthártya védelmére van egy nyálkatömlõ, amit úgy kell elképzelni, mint egy kipukkadt, lapos mellimplantátumot :) . Ebben csúszós folyadék (szilikon :) ) van, amin a nyálkatömlõ két fala elcsúszkálhat. A tartós, mechanikus ingerek (nyeregtörés) hatására a nyálkatömlõ aszeptikusan begyulladhat, a nyálka mennyisége felszaporodik és késõbb akár fel is törhet.
A greyhound által javasolt zselépárna is úgy mûködik, mint a nyálkatömlõ, csak ez nem gyullad be. A zselépárna megakadályozza, hogy túros legyen a lovad háta. Mint a közös lónak.

#116 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 9:01

Kösz, ezek szerint mégis zselé.... :) mondjuk igen kicsi amolyan arabos marja van... bár igazság szerint én már arra gondoltam hogy befülled és attól... :rolleyes: Akkor most megkérdem, ti hogyan használjátok a zselét? a ló hátára közvetlen, v. nyeregalátét fölé? és melyik zselé a jó?? köcce

Edited by chyki, 2007 június 15. - 12:24.


#117

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 13:29

chyki:
http://www.paci.hu/f...topic=1878&st=0
http://www.paci.hu/f...topic=1822&st=0
Ezekben sok szó esett a zselé használatáról, ki, hogyan, miért teszi a lóra, szerintem nagyjából minden szempont és szemszög felmerül. :)

(Én egyébként sose tenném közvetlenül a lóhátra, más meg arra esküszik...)

#118 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 20:30

Zselépárna: kimondhatatlanul nem szeretem.... de ha más semmi akkor...
Mondjuk most akarok kipróbálni egy elég vastag nyeregemelõt, ( most csak olyan mûszõr van) meglássuk.

Nyálkatömlõ-gyulladás?
Az mi????? :eek: ( olyanja hol van???) :dev:

Lefotózom 7végén a hátát. :)


Miért nem szereted?

Eddig úgy tudtam állatanatómiai ismereteim szerint, hogy nyálkatömlõ gyulladás olyan ízületeknél fordul elõ, ahol van nyálkatömlõ, tehát végtagokon. De ha van a marján is ilyenje, akkor most újat tanultam! :eek: :D

#119 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 20:58

De ha van a marján is ilyenje, akkor most újat tanultam! :eek: :D

Pedig van neki :D
Posted Image

bursa subcutanea supraspinati a böcsületes neve :D :P

(különben több bõr alatti nyálkatömlõ is van)

#120 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 15. - 22:44

A lovam háta a piros pontnál van feltörve.....

Rendeltem zselét, holnap reggelre elvileg meg is jön, ú.hogy a lovasboltban indítok délelõtt.....
Kiváncsi leszek, jó lesz e.

Edited by chyki, 2007 június 15. - 22:44.