Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Airedale terrier a terrierek királya:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
194 válasz a témához

#1 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 8:03

Sziasztok!Egy fajtatiszta airedale. Már régóta dédelgetett vágyam.De.Már belemélyedtem a témába,egyre nagyobb a káosz a fejemben.Tenyésztõ?De kitõl?Tenyésztési célok?Mi alapján párosítanak?Megbízható tenyésztõk?Kik?Mindegyik annak mondja magát.Egy laikus nem fogja átnézni a származási lapokat egyesével,ahogy én is csak véletlenül jöttem rá,hogy ezt kihagytam.Nézegetve a származási lapokat,egyre nagyobb a kérdõjel a fejemben. :( Van valaki,aki pártatlan segítséget tudna nekem nyújtani ebben a káoszban?

#2 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 9:10

hihi, fordulj Ilustához. Profi airedales.

#3 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 12:25

Köszi.:)

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 15:12

Szia Hihi!Az itthoni erdel (így rövidebb leírnom) tenyésztők majdnem mindegyike jó. Egyet nem ajánlanék csak, ezt max. magánba megírom.Ahonnan az én erdeleim voltak, ott most pont kapható kiskutty. Ezüstkoszorús mestertenyésztő. Ezek a koszorúsok már valamit jelentenek. Tulképpen azt, hogy a hány db. kutyája (leszármazottak) vett úgy részt kiállításokon, hogy kitünőt kapott a kutya. Az enyém is kapott. De csak 1x volt kiállításon. Nem az én világom, nem arra kellett.A mi tenyésztőnknek volt-van olyan kanja itthon, hogy majdnem minden erdel kölyök tőle származik. De legalábbis az a vérvonal.Az itthoni tenyésztési célok nem egyformák. Többen munkakutya vonalat tenyésztenek, melyek alacsonyabbak, de keményebbek, kompaktabbak (első szukánk ez a vonal volt) aztán bejött nyugatról a show vonal, mely magasabb, elegánsabb, de biztos nem ez fog a vaddisznók után kajtatni. (második erdelem ezt a típust testesítette meg)De bármelyikről elmondható, hogy nagyon szépek, jó fejek.A jellemmel már oda kell figyelni, az első erdelem egy igazi nyugodtabb típus volt, iskolába jártam vele, bárhova elvihettem, tudott viselkedni, petárdát robbanthattál mellette, nem izgatta. Küllemében voltak hibák, laza fül és a foga sem volt teljesen korrekt, de ez nem érdekelt, én nem ragasztottam a fülét, akkor lehetett volna tökéletes is.Vannak hiperaktív, vagy izgágábbak, tipikus terrier jellemmel. A második már ilyen volt. Ő pl. rettegett a durranásoktól. Küllemében neki is volt hibája, igyancsak a füle (persze neki sem ragaszgattam) kicsit oldalt állt. De a bíró ezen kívűl csak szépeket tudott mondani, írni a külsejéről, mozgásáról. Ő agilityre tökéletes lett volna. Nem volt labdás egyik sem, viszont a jutalomfalatot imádták.Szóval nem tudom mi célból vennéd? Ha csak hobbi-ra, kirándulni, agilityzni, akkor nem érdemes nézni a származási lapokat, sokkal inkább a kiskutya jellemét. Ha szeretnél vele menni kiállításokra is, akkor csak a tenyésztő tudja neked kiválasztani az arra valót.Gondolom láttad EZT a lapot, itt van pár tenyésztő, leírás minden.Ugyan mindkét erdelem elpusztult (amiről nem a fajta tehetett, hisz egészséges, erős, nincs fajtabetegségük), de örökre a kedvenc fajtám marad.

#5 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 15:56

Köszi,ezen már túl vagyok. :( Minden esetre káosz van.Várom magánban azt a nevet.:)Remélem nem az,akire gondolok.:(

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 12. - 19:55

Muszáj lesz beszereznem még egy erdelkét. Nem bírok nélküle élni!! :nem: Azt hiszem jövõ héten meg is nézem. Remélem semmi bajunk nem lesz vagy 15 évig! 3 a magyar igazság, remélem bejön. :rolleyes: Szeretnék belõle megbízható, lovaskísérõ kuytát nevelni. ;) De az jó idõbe fog telni...

#7 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 14. - 10:15

Elsõ airedale-m.

Posted Image

Mikor a másodikat választottam:

Posted Image

Már megnõve (de örök kölyökként) az õt szerinte megilletõ hely elfoglalása után, amit kiskutyájával oszt meg. (Csak a takarót hajtottam rá, a többi rendszeres tevékenység. Aludni nem, csak kéjelegni és köszönni szokott itt.)

Posted Image

#8 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 14. - 12:45

Igen! Ez egy jellemzõ póz!!! :D

#9 favory

favory

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.176 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 12:42

Ezek a kutyák nagyon királyak. Hiszitek vagy sem, úgy 6 éve, (ha valaki netán ismerõs lenne Miskolcon, a Vasgyárban, a helyi gettó környékén) a kórháznál szembejött velem egy. Annyira nem volt egyértelmû, hogy õ egy airedale, de miért is ne egy szemvillanás elég volt neki, hogy utánamszegõdjön, hát hazavittem, ahol egy alaposabb vizsgálat után kiviláglott a jellegzetes formája, kisebb tisztogatást követõen. De a sztori hamar véget ért, mert a tetoválás tényként kezelendõ makacsult ott rejtõzött formás füle cimpáján, s a körülmények (de legfõképp anyám) rákényszerített, hogy rákeressünk a jogos gazdira. Bakker, hát nem meglett... :hupp: Na mindegy, tanulságos történet :D :D :kv:

#10 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:46

:D Még lehet..... Nekem,úgy néz ki,végre lesz. tavasszal beerdisedem. :yeah:

#11 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 21:48

Csak nem? Mégis? Kitõl? :D

#12 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 22:06

Wallaby kölyök lesz. :D Az elõzõ párosításból marha szép kölykök "sikerültek".És jók is.Anikó most ezt megismétli. :yeah:

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 22:19

Azok tényleg jók! Mikor születnek meg? Szukát, vagy kant szeretnél?

#14 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 9. - 8:49

Szukát szeretnék,de megmûttetem mindenképp. Aztán,ki tudja....ha látom a kicsikéket,majd igazából akkor derül ki. :D

#15 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 6:57

30naposak vagyunk! :D

#16 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 8:48

Akkor kb még egy hónap és már a tiéd, vagy az anyuka ennyi idõs vemhes?

#17 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 9:02

30napos vemhes :gm:

#18 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 20. - 10:47

jaaa, akkor az még vagy 3 hónap. :D Május végére, június elejére meglesz már nálad. Végülis a legjobb idő, télig már több, mint fél éves lesz, nagy bundával. :D :yeah:

#19 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 27. - 23:18

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 18:28

Hát õ nagyon aranyos! :ang: Tiéd? Bõvebbet róla?

#21 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 28. - 23:11

Kedden volt 6 hetes. Õ volt a legkisebb az alomban (32 dkg), de ma már a legvérmesebb a maga 4,2 kg-jával (tegnapi adat). Örökmozgó egy folyamatos üzemû kazánnal egybeépítve, melyet elõlrõl töltök, hogy hátulról hamuzhassak. Két kutyát elégnek (néha még többnek is) tartottam eddig a háznál, de erre az ebre ránézve eme nézetem meginogni látszik. Az egyik tesója megy a tanyára harmadik lóriogatónak.

#22 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 29. - 8:12

:yeah: :yeah:

jaaa, akkor az még vagy 3 hónap. :D
Május végére, június elejére meglesz már nálad. Végülis a legjobb idõ, télig már több, mint fél éves lesz, nagy bundával. :D :yeah:


Május közepén :D Lelki szemeimmel már látom,ahogy szuperpulcsikám kitépett szõrdarabjaival rohangál :gm: .
Persze, Anikó megnyugtatott,hogy jól gondolom,ez így lesz. :gm:

#23 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 7:50

Megszülettek a kölykök, már több,mint egy hetesek, néhány kép:

Posted Image

tegnapi friss az egyik fekete fiúmalacról:

Posted Image

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 29. - 20:58

:D :D Azta! :huh: Tényleg dinnyó! Most kutyát veszel, vagy hízót? :D Az a nagy ott, jobbról a 3-dik jól néz ki (innen) :cool:

#25 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 30. - 7:13

Köszi! Jó kövér kell, mert itthon nincs kaja!! :gm:

#26 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 30. - 18:33

Akkó inkább welsh-t kellet volna nézned. :dev:

#27 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 30. - 19:02

Akkor mivel vagizok a faluban???Egy mini kutyával????? :eek:

#28 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 30. - 19:27

Minikutya a divat. Még a kigyúrt izomagyúak sem amstaffal sétálgatnak már, hanem yorkikkal és egyéb minimanókkal. :D Amúgy majd vigyázz az erdellel. Nagyon falánkak és hamar híznak. :dev:

#29 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 30. - 20:43

:dev:

#30 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 18. - 17:34

És éljen, megvan a kiválasztott!
A jövõ héten jön haza:


Posted Image

Posted Image


Posted Image


Ma kapok rohangálósakat is. :D (fotó: Jumping Wallaby Kennel)

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 18. - 18:46

Azta! Gyönyörû! :yeah: Szuka? A farkán az a folt? Tekercselni fogod? Különben kunkorodik és elég hülyén néz ki. Második erdelemnek nem volt vágva a farka, de megbántam, hogy nem csináltattam meg neki. Úgy futkározott itt kunkori farokkal, mint egy malacka, mert nem voltam hajlandó tekercselni. :D :dev:

#32 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 18. - 19:39

:D Nem,az a szám a farkán, ilyen leokoplaszttal vagy mivel van leragasztva. De már b van chippelve, csak így egyszerûbb.

Posted Image


Mi az a tekercselés?

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 18. - 20:06

Kérdezd meg a tenyésztõt. Hasonló, mint a fülragasztás. :D Ha szép tartású szabályos fület akarsz, ragasztanod kell egy ideig. Legalábbis, ha a kutya füle nem teljesen jó. Ugyanez van a farkával. Ha nem akarod, hogy malacként debütáljon be kell tekercselni leukoplaszttal (vagy mifenével), hogy nem kunkorodjon, hanem egyenesen tartsa fölfelé. De ezeket csak akkor kell, érdemes, ha kiállításra is akarod majd vinni. Nekem van kunkoris képem kiállításról, ugyan a bírók nem szólnak ezért, nem hiba, de mégiscvsak jobban néz ki egyenesen felálló farokkal. Ezt egyszerûbb volt elérni, farokvágva. Meg több kutyának "törve" van a farokvége, ami állítólag öröklött és örökíti, ezen is javított a farokvágás.

#34 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 18. - 20:28

Most,mióta betiltották a vágás- talán most pár generáció után-több egyenes farkú kutya születik.Eddig nem volt rá szükség, mert nem kellett rá szelektálni,hiszen levágták,és kész. Az enyémnek nem kell, tutira, a fülét pedig ragasztva kapom meg. Az elõzö alom kutyái sem kunkorifarkúak, ugyanaz a párosítás volt.

#35 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 6:41

Az jó. Az enyém még a tiltás utáni elsõ eresztés volt. :dev:


Yoopi kiállításon

#36 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 7:18

Csinos!!! :yeah: Igazából használati dolog volt ez a farokvágás, mint a dobbermannál, vagy a rotinál. Az erdõben,vadászat közben, hátrány az ilyen farok.Könnyen beakad, illetve el is tud törni. Én farokvágás párti vagyok (kövezzetek meg), mert nekem úgy airedale az airedale. :D

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 7:33

Nekem is! És a többi fajta is. Snaci, roti, dobdelman stb. :D Nem ez az állatkínzás! :cool:

#38 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 7:44

Igen! Bár, a Krausz Gyõzõné, -aki ezer éve rotit tenyészt- nyilatkozta, hogy sokkal erõsebbek, jobban esznek, mozgékonyabbak stb,mióta nincs levágva a farkuk. Mondjuk, ez evidens, ugye,mert azért ez fáj. De én akkor is .Sõt, a fülvágást is pártolom. :gm:

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 7:49

A tövig vágott farkú kutyáknál igen, fontos a farok, hisz kommunikálnak is vele és egyensúlyoznak. Valóban jobb lehet a mozgásuk, ezt elismerem. No de akkor is! :dev: Most ugye van a törpe snacim, ő is fül-, és farokvágott, nekem így gyönyörű! :D :ang: Nekem inkább az állatkínzás, ahogy egyes tenyésztők, vagy magánemberek tartják a kutyáikat. Mert az sajnos tartós dolog és nem egyszeri fájdalom, vagy tortúra. :mad:

#40 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 19. - 7:56

Így van.Nem egy neves tenyésztõrõl lehetne rosszakat mondani...amilyen körülmények között tartja a kutyáit! :mad: