Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Maderon Baráti Kör


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
6031 válasz a témához

#1 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:21

Nos ide átköltöztetem a bolhapiacos dolgokat...MEGHÍVÓSok szeretettel és meleg teával, süteménnyel várunk minden lóbarátot a 2005. december 10-én, szombaton 9 órától tartandó jótékonysági bolhapiacra!Helyszín: Aranypatkó lovasbolt Budapest Üllõi út 433.Szinte mindenkinek van otthon megunt, felesleges, de még használható lovasfelszerelése, szobanövénye, könyve, egyéb használati tárgya, vagy házilag készített lekvárja, süteménye, vagy bármi olyanja, amit jótékonysági célra felajánlana. A felajánlott holmik árából befolyt összeg egy olyan összefogás tõkéjét gyarapítaná, amely segítségre szoruló lovak gyógykezelésében, elhelyezésében, szállításában stb. segédkezne.Sok kicsi sokra megy!!!Tehát várunk mindenkit, aki eladni, venni, segíteni szeretne, illetve mindazokat, akik szívesen találkoznának, beszélgetnének lovasokkal egy finom, meleg tea mellett…Információ:Lukácsi Vera 06 70 385 02 72Mi is a Maderon Baráti Kör???Tisztelt érdeklõdõ!A Maderon Baráti Kör tevékenységére szeretném felhívni figyelmét!Kilátástalan helyzetben lévõ lovak érdekében fogtunk össze, hogy élhetõ körülményeket, vagy éppen túlélést jelentõ gyógykezelést biztosítsunk számukra.Célunk olyan állatokon vagy gazdáikon segíteni, akik bajba kerültek, de egy kis baráti segítség, összefogás kiutat jelentene a számukra.A névadóról…Volt egyszer egy kis jegytelen pej kanca, Maderon. 2005. augusztusában titokzatos betegség támadta meg, amelybõl a kezelések ellenére sem tudott kigyógyulni. Hatalmas szervezkedés indult a lóbarátok www.paci.hu nevû fórumán, hogy ez a kanca eljuthasson Üllõre, a Szent István Egyetem Nagyállat Klinikájára, esélyt kapva így a gyógyulásra. Hivatalos gazdája ekkor már nem kívánta finanszírozni a kezelését. Ám egykori lovasa, aki betegsége idején is gondját viselte, nem mondott le Maderonról. Olyan emberek siettek segítségére, aki sem a lovat, sem a pártfogót nem ismerték. Így szeptemberben a lovacska megérkezett a klinikára, ahol az orvosok, ápolók egy emberként próbálták õt meggyógyítani. Maderon pedig elszántan küzdött, makacsul gyógyulni akart, mintha tudta volna, mennyien aggódnak érte, milyen sokak reményét kell valóra váltania gyógyulásával. Mindenkivel megszerettette magát. Minden nap meglátogatta valaki. Betegsége sok lószeretõ embert összehozott, akik idõvel összebarátkoztak. Volt, aki ötletekkel segített, volt, aki simogatással, szeretgetéssel, és nem utolsósorban pénzzel, hogy a kezelés költségeit ki lehessen fizetni. 2005. november 5-én azonban sajnos már nem bírta tovább a sovány kis test, elhagyott minket és a sok fájdalmas szenvedést. Halála pillanatában sem volt egyedül…A baráti kör megalakulásáról…Ekkor úgy gondoltuk, érdemes lenne együtt maradnia Maderon barátainak, hiszen valamennyiünkben átértékelõdött sok minden. A történtek nyomán felébredt a remény, hogy egy jó cél érdekében sokan és sokat tudnak segíteni. Hiszen Maderon nem az egyetlen olyan ló volt, aki - segítség nélkül - a vágóhídon fejezte volna be életét. Más rossz sorsú lovakon még lehet segíteni!Hiszen olykor elég néhány barát összefogása, és hamar gazdát lehet találni vágóhídra szánt lovaknak. Egy jókor érkezett kamatmentes hitel, illetve adomány - hogy a gazdi egyáltalán meg tudja fizetni a kezelés költségeit - is életet menthet. Ezért rendeztünk elõször 2005. december 10.-én egy jótékonysági bolhapiacot, ahová jöhetett bárki, hozhatott bármit. Sokan itt találkoztunk elõször személyesen. A felajánlott holmikból befolyt összeg egy számlára került. Az ily módon összegyûlt pénzt azóta megsegítendõ lovakra költjük.Eddigi eredményeink…Segítségünkkel került a vágóhíd helyett szeretõ gazdához Levente, a Baráti Kör megvette, majd pedig olyan gazdát keresett neki, aki azóta is dédelgeti. Segítettünk Vili, a balesetet szenvedett ló elszállításában, jelenleg õ is szeretõ gazdájánál van. Segítettünk egy bajba jutott lovastársnak: idõlegesen enyhíteni tudtunk anyagi gondjain, hogy lova kórházi számláját ki tudja fizetni. Kedvence szerencsésen fel is épült a kólikából.Célunk a továbbiakban is az, hogy jobb sorsra érdemes lovaknak segítsünk elkerülni a vágóhíd fenyegetését, hogy ne az jelentse a „végsõ megoldást”. Lehetõségeink végesek, de hála a fórum közösségének, most már rengeteg segítõnk akad a mentett lovak elhelyezésében, szállításában, de az anyagiakat sokszor saját zsebbõl finanszírozzuk.Jelenleg még épül honlapunk, amely a www.maderon.fw.hu címen lesz elérhetõ, ahol minden információ megtalálható lesz azokról az állatokról, akik a mi segítségünkkel leltek új otthonra, vagy kaptak gyógykezelést, támogatóinkról, általános tudnivalókról, tartásról. És persze a Kör tevékenységeirõl, például a különféle helyszíneken (pl. Budapest, Csemõ) rendszeresen szervezett Lovas Bolhapiacokról, ahol a felajánlott - általában lovas - felszerelések, könyvek, újságok kerülnek árverésre. Jelenleg már az internetes licit is megvalósult, elérhetõ a Bolhapiac Extra címû topicban (www.paci.hu).Kérem, amennyiben rokonszenvezik céljainkkal, támogassa kezdeményezésünket információval, tanácsadással, esetlegesen felajánlással!Köszönettel: Maderon Baráti KörA Baráti Kör most már kicsiny anyagi bázisra is támaszkodhat. Igaz, ez a bázis korántsem horribilis, de akkor is ott van, az elsõ gyors lépések megtételére elég lehet. Hogy ez milyen segítség, azt a konkrét helyzet fogja eldönteni. Lehet, hogy a lószállításban, vagy azzal segítünk, hogy adunk gyorssegélyt, de lehet, hogy csak azt tehetjük az adott pillanatban, hogy segítünk "kalapozni".Ezért is várjuk azok felajánlásait, akik adott esetben segíteni tudnak. Akár lószállítással, akár ideiglenes vagy hosszú távú befogadással, akár más hasznos szolgálattal. És éppily fontosak azok a felajánlások is, amikbõl a Bolhapiacokat rendeztük és most az internetes licitet. Most épp nem látja, aki licitál, hogy ki az a ló, akit segít, megment a felajánlásával, de biztos lehet benne, hogy amit adott, az ilyen célt fog szolgálni.A szabályzatot pillanatnyilag egy döntéshozói csapat testesíti meg. Õk döntenek arról, hogy mikor, milyen esetben mit célszerû lépni. A kör szervezõdése jelenleg még informális. Elõbb-utóbb eljutunk majd a bejegyzett szervezõdésig, aminek formája (egyesület, alapítvány stb.) még nem dõlt el. Számos tényezõtõl függ, hogy mit érdemes választani. Amíg magánemberként vagyunk rugalmasabbak és olcsóbb a mûködés, addig így. Ha pl. az alapítványokkal kapcsolatos jogszabályok olyan kedvezõen változnak, ahogy hírlik, akkor azt érdemes majd választani, de is arrébb van még. Egyelõre tehát itt, ebben a topicban lehet jelezni, ha valaki segítségre szoruló és arra érdemes lovat ismer (vagy, ha valaki a nyilvánosságot kerülni kivánja akkor írhat magánüzenetet Agrobenak, Donqinak, Lisanak, chikynek, Bokornak stb.), s akkor is ha õ maga segítségre szorul, mert befogadott olyan lovat, akit megmenteni kivánt, s most gazdát keres neki.

Edited by agrobe, 2007 március 26. - 11:24.


#2 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:26

azt találtam még ki, hogy a piac idején (persze, ha van a boltban net, csak akkor, na meg, ha Don beleegyezik), akkor lehetne virtuális piac is azoknak, akik nem tudnak eljönni.Azaz megérkezik az "áru" lefényképezzük, feltesszük a netre, hogy kell e valakinek?Aztán lehetne licitálni le föl...

#3 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:27

Don remélem van elég tárolókapacitásod...Szerintem akár elõre is le lehetne írni, hogy ki mit tervez hozni.Vagy mire lenne szüksége, mert lehet, hogy van olyan otthon, de nem jut eszébe az illetõnek elhozni. Viszont ha X szeretne pl. egy lila pöttyös bajuszkötõt leírja, erre Y homlokára csap, hogy: pont van egy felesleges bajuszkötõm és elhozza.Ezért el is kezdem (majd még bõvítem):Viszek: 1 kanna Kanne (felbontott, de még jó, majdnem tele1 õstulok laptop (talán word buta változata fut rajta) táskában1 zselé nyeregalátét1 régi, de használható angol kantár (fejrész)házilekvár (szeder, málna, konyakos-vaniliás birs)házisavanyú (karfiol, zöldparadicsom, fokhagyma, ecetes lilaperszke akár csípõs változatban is)Ezek szépen fel is vannak öltöztetve párommal kooprodukcióban készítettük1 mûvészeti lóanatómia könyv (ha megtalálnám már végre)illetve házisütit és amit még találok.Keresek:fekete kengyelszíjat1 pár kengyelt (nem réz színût)1 pár kengyelgumitesetleg 1 díjlovagló pálcát1 sörénybontó folyadékot1 téliesített lovasnadrágot 38 méretben

#4 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:36

Aki nem látogatta Maderon topikját, annak röviden a lényeg:Volt egy ló, akiért sokan összefogtak.Úgy hittük, hogy ez a lovacska megmenthetõ segítséggel.Ezért egymást és a lovat nem ismerõ emberek összedobtak pénzt, ajánlották fel szabadidejüket, szeretetüket. Így elkerülhetett a ló Üllõre.Sajnos nem sikerült megmenteni, Madi 2005. 11. 05-én meghalt.Utólag kiderült, hogy nagy valószínûséggel betegsége gyógyíthatatlan volt.De megpróbáltuk.Ez az összefogás, ami sajnos manapság nagyon ritka. Ez adta az ötletet, reményt, hogy csináljunk egy alapítványt, vagy egyesületet olyan lovak érdekében, akik segítségre szorulnak.Elsõ lépésként megrendezésre kerül ez a bolhapiac, ahol (reményeink szerint virtuálisan is) lehet felajánlani lovas és nem lovas holmikat.Lehet adni-venni, de lehet csak eljönni és beszélgetni, ismerkedni, teázni sütit enni és reméljük, hogy gesztenyét is tudunk majd sütni.Tehát mindenkit szeretettel várunk!!!!

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:43

Tattiba tud valaki vinni plakátot?

#6 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 12:01

Jól gondoltad, így lesz.Kösz Donnál már van plakát,de ha mondasz emilcímet elküldöm a turbósított, színes változatát neked.

Edited by agrobe, 2005 november 11. - 12:02.


#7 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 12:04

Beelõzõs!! Azt én is akartam....namindegy, majd szerzek máshonnan.Körbenézek én is itthon, de errefelé igen komoly lomtalanítás volt pár éve, nemtom, mi lesz az eredmény.

#8 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 12:06

Majd licitáltok! :gm: Leveszitek a fejemet, ha nem találom meg...nem csak lovascucc jöhet...

#9 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 12:12

Nem szeretnék ünneprontó lenni, de ronda, gyakorlatias kérdésem van. Agrobe, még nem tudjuk, hogy Madi kórházi számlája mekkora összegrõl szól. Egyértelmû, hogy ki kell fizetni, szerintem az is, hogy a fórumosok segítenek összedobni. Ugyanakkor a plakátokkal megint csak kikerül az ügy közösségen kívülre, ha minden jól megy, jönnek és otthagynak pénzt külsõsök is. Könnyen elõfordulhat, hogy a bolhapiacos pénzt is fel kell használni a számla rendezéséhez. Nem sok kell hozzá, hogy valaki felhördüljön, merthogy a plakát szerint

...a felajánlott holmik árából befolyt összeg egy olyan összefogás tõkéjét gyarapítaná, amely segítségre szoruló lovak gyógykezelésében, elhelyezésében, szállításában stb. segédkezne...

... és ezek után kiderül, hogy az ötletgazda kedvenc lovának kórházi számlájára megy a pénz. Ebbõl csúnya nagy kavarások lehetnek (sajnos az ilyesmire már van némi rálátásom :D ), tehát valahogy el kéne különíteni a dolgokat, meg kéne határozni, hogy mire megy ez a pénz. Akár az is megoldás, hogy a külsõsök által adott pénz megy a majdani egyesületi kasszába, a fórumosok meg eldönthetik, hogy Madi-számlára adnak vagy az általánosba.

#10 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:07

Elkülönítjük. Nem lesz nehéz. Szerintem itt, a nem fórumosokat, majd nagyítóval kell keresni. Jó lenne, ha nem lenne igazam.

#11 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:14

Madi számláját külön kezelem. Ki tudom majd fizetni elõreláthatólag.Elég lesz az összedobott és a saját pénzünk. Ne aggódjatok, a bolhapiacos vagyon teljesen más tészta!

#12 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:29

Én nem aggódom, és szerintem más fórumosok sem, csak azért vetettem fel az ötletet, hogy ne legyen belõle kellemetlenségetek. :)

#13 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:41

Tudjuk, hogy nem akarsz rosszat. Nem vagy te ollllyan...

#14 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:46

És mellesleg igaza is van, és jogos a felvetése ;)

#15 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:50

Nem szeretnék kötözködni (a hely és a szervezõdõk ismeretében fõleg :D ), de mintha valahol hallottam volna ilyen mindenféle nyugtaadási kötelezettségekrõl.Ha lesz egyéb is, ami nem lovasfelszerelés, akkor mi lenne, ha mondjuk nem csak a lovardákban lenne hirdetve, hanem esetleg a helyszín környékén. ÉS GONDOLKODJUNK POZITÍVAN: mi van ha annyian hoznak cuccot eladni, és annyian jönnek vásárolni, hogy kicsi lesz az utca? :) Kályha lesz, fa lesz. Elõzetes infók szerint önkéntes is lesz gesztenyesütésre (gyûljünk a tûz köré :D ). De lesz e gesztenye?

#16 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:52

Már láttam gesztenyét a Corában is, piacon is.Ha megyek a piacra akkor körbenézek...

#17 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:53

Én nem aggódom, és szerintem más fórumosok sem, csak azért vetettem fel az ötletet, hogy ne legyen belõle kellemetlenségetek. :)

Hozzászólás megtekintése

mér írod többes számba?

#18 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 14:01

Mert ez nem csak Verára vonatkozik, hanem mindenkire, aki részt vesz a szervezésben. :)

#19 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 14:07

Luigi legyen úgy, legyen kicsi az a sikátor!!!Ja igen és ha valakinek meglenne a sült zöld paradicsom és a zûrzafír címû film, akkor NEKEM KELL!!!!!

#20 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 14:38

Lehet hülye kérdés és már utána jártatok, de az árusítás nem engedélyköteles? Ráadásul közterületen zajlik, és ilyenkor területfoglalási engedélyt kell kérni, ha jól tudom. Nehogy aztán rendõri intézkedésbe fulladjon a kezdeményezés.

#21 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 14:42

A korábbi kérdésre válaszul: nem tudom, érdekli-e ilyesmi az állatorvoshallgatókat. De jövõ héten vsz fogok az egyetemen járni; kirakhatok a hirdetõtáblákra egy-két plakátot. Ha kapok a mélemre (szerepel az adataimnál) nyomtatható példányt.Más.Ígérted még a múlt héten, Agrobe, hogy összeszeded és leírod, pontosan milyen jellegû segítõ tevékenységekre gondoltál. Szívesen segítek mindenben, ami a lehetõségeim határain belül van; de úgy elég nehéz, hogy nem tudom, miben is kéne segíteni, mekkora volumenû dolog várható, stb. A jótékonysági gyûjtést is kicsit a felhõkön ácsorgónak érzem a jelen stádiumban. (Csúf materiális lelkem legalább valamiféle szervezetet /egyesület?/ meg egy ahhoz tartozó bankszámlát szívesen látna addigra. Meg ott van a Luigi által említett nyugtaadás-dolog... Stb.) Lehet, hogy benned már le van tisztulva az egész kép; de itt a fórumon (egyelõre) csak egy kaotikus ötlethalmaz látszik.(Ha én csinálnám - de én nem te vagyok, persze - takaros pontokba szedném hogy mit is szeretnék /esetleg fontossági csoportokban, "ezt meg ezt az elejétõl és mindenképp, azt meg amazt meg majd ha már jobban pörög a dolog".../, hogy mit kell ehhez effektív csinálni, kik lennének akik csinálják, mennyi pénz kell hozzá... stb; és ennek mentén szervezném a továbbiakat. Nem feltétlen kell így csinálni - bennem él belül valahol egy aprócska leltáros, aki nem kicsit kiborító tud lenni - , de a gyakorlatiasságnak valami látható morzsája azért nem ártana. ;) )

#22 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 14:42

Árusításról:Az bennt lesz a boltban...És akát lehetne hivatlosan minden 1 Ft, vagy hivatalosan csak egy csere-bere lesz, vagy csak baráti találkozó, akik olyan barátoknak, akik ajándékokat hoztak egymásnak...De Don kereskedõ, õ tudni fogja, hogy legyen jó...Szerintem.Õz meglesz, megígérem.pontokban, ütemtervvel.Csak elõbb el szeretnénk jutni ügyvédhez.Mert alapítvány szövetkezet, egyesület nem ugyanaz.Meg kell keresni melyik lenne a legjobb erre célra.Ha ilyen "idegesítõen" precíz vagy, az nekünk sokat segíthet. ;) Majd jól számítunk rád.

Edited by agrobe, 2005 november 11. - 14:45.


#23 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 15:13

Én is tovább feszegetném az Õz által megkezdetteket (bár ez inkább az eredeti topikba illik), vagyis szerintem a szervezeti forma ebben a fázisban... hogyismondjamcsak... hullamindegy... Elsõként az "erre a célra" fogalom tartalmát kéne körvonalazni, mivel elhangzott itt már minden: információmegosztás (tel.számok, gyógymódok, gyógyszerek, takarmány stb.), kedvezményes gyógyszer, vizsgálati, tanácsadási stb. lehetõségek közvetítése, anyagi támogatása a fentieknek ill. a gyógykezelésnek, ideiglenes lakhely a lovaknak, menhely, telefonos ügyfélszolgálat ésatöbbi... Ezek egy részéhez fölösleges a szervezet, másokhoz igen, de mielõtt teljesen elmerülsz a "részletekben" (még egy olyan viszonylag egyszerû és szûkkörû projekt, mint ez a bolhapiac, felvetett már egy csomó intéznivalót és kérdést), tisztázni kellene a leendõ szolgáltatás profilját... Szerintem... :ang:

Edited by StG, 2005 november 11. - 15:15.


#24 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 15:28

Árusításról:Az bennt lesz a boltban...És akát lehetne hivatlosan minden 1 Ft, vagy hivatalosan csak egy csere-bere lesz, vagy csak baráti találkozó, akik olyan barátoknak, akik ajándékokat hoztak egymásnak...De Don kereskedõ, õ tudni fogja, hogy legyen jó...Szerintem.

Hozzászólás megtekintése

Vera, és nem hivatalosan hogyan lesznek az árak? Mondjuk küldök Donqival 3 válltáskát. (Egyébként origi.) Annak a bolti ára kb. 3.5oo,- Ft. Én mondjuk azt mondom, 1000,- darabja. Arra még lehet licitálni, vagy hogy lesz? Egyáltalán:- Ki állapítja meg az árakat?- Mi lesz azokkal, akik a kiárusított dolgok árának csak egy részét akarják adományként adni? (Nem rólam van szó!) - Hogy tartjátok számon, hogy X-nek volt 5 ü. befõttje, 1 db. laptopja, 1db. macskakosara, Y-nak meg 10 könyve, 15 kutyagumija, 1 db. lovaglópálcája.....stb.stb. :confused:

#25 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 15:53

Amennyiben jól értelmeztem, a dolgokat meg lehet venni  - én le stipi-stopizom a lóanatómiai könyvet

Hozzászólás megtekintése

:mad: :P :( :hupp: ;)

#26 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 16:04

Az aggodóknak írom. Árusítás ügyben, akár az utcán akár az üzletben, min-den-el-van in-téz-ve. :yeah:Egy nagyon fontos dolgot szeretnék most az elején leszögezni: A nap végére, azok a dolgok amik nem keltek el NEM MARADHATNAK AZ ÜZLETBEN.

Edited by don quihote, 2005 november 11. - 16:09.


#27 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 17:54

Akkor mindennek el kell kelnie...Vagy én leszek a csomagküldõ szolgálat...Árak:szerintem az lenne a jó ha lenne egy irányár, ami lehet 1 Ft, vagy 100, vagy 1000, mindegy.Az 1 Ft-ot "hivatalos ár"-nak nevezném.Aki nem akarja az egész árat odaadni, azt bevételezzük: pl: Ágimam hozott egy db Mulatt-ot. :gm: Ára 1000 Ft ebbõl 1 Ft-ot felajánl.Mulatt elkel 1000 Ft-ért, Ágimam kap 999 Ft-ot.Szerinetm így.DE: úgy gondolom, hogy elviszem a laptopot.Ér kb mondjuk 3000 Ft-ot, de a kutyának se kell, Donnál nem maradhat. Mivel felajánlottam, ezért 100 Ft-ért is odaadom a piac végén ha nem akarom hazavinni, nem? Mivel felajánlottam.De lehet egy "független" árbecslõ kuratórium is.Don, párom és én ott leszünk elejétõl a végéig.Bejön X a lovaglópálcájával.Azt mondjuk rá: 500 Ft jó lesz? Nem legyen 650 Ft.Jó, de mi van, ha annyiért nem veszik meg?a, Akkor hazaviszem.b, akkor adjátok el 300-értEz egyedileg elbírálható, ha felcímkézzük a cuccokat.Ez több variáció, ki-ki kiválaszthatja a neki legjobban tetszõt.Stg: igazad van, üssetek-vágjatok, gyötörjetek!Mert akkor hamarabb összekapjuk magunkat és leírjuk.DE azt MEGÍGÉREM (és be is tartom), hogy a piacra meglesz.Mármint legkésõbb...Nyomtatott formában.

Edited by agrobe, 2005 november 11. - 18:02.


#28 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 18:36

(...)Stg: igazad van, üssetek-vágjatok, gyötörjetek!(...)

Hozzászólás megtekintése

Hmmm... :gm:Enyhe mazochizmusra való hajlam? :dev:Najó, rossz poén volt, tudom... Csak figyelmeztettünk gyöngéden, hogy racionális rész se vesszen feledésbe... :D

#29 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 19:41

Akkor mindennek el kell kelnie...Vagy én leszek a csomagküldõ szolgálat...Árak:szerintem az lenne a jó ha lenne egy irányár, ami lehet 1 Ft, vagy 100, vagy 1000, mindegy.Az 1 Ft-ot "hivatalos ár"-nak nevezném.Aki nem akarja az egész árat odaadni, azt bevételezzük: pl: Ágimam hozott egy db Mulatt-ot. :gm: Ára 1000 Ft ebbõl 1 Ft-ot felajánl.Mulatt elkel 1000 Ft-ért, Ágimam kap 999 Ft-ot.Szerinetm így.DE: úgy gondolom, hogy elviszem a laptopot.Ér kb mondjuk 3000 Ft-ot, de a kutyának se kell, Donnál nem maradhat. Mivel felajánlottam, ezért 100 Ft-ért is odaadom a piac végén ha nem akarom hazavinni, nem? Mivel felajánlottam.De lehet egy "független" árbecslõ kuratórium is.Don, párom és én ott leszünk elejétõl a végéig.Bejön X a lovaglópálcájával.Azt mondjuk rá: 500 Ft jó lesz? Nem legyen 650 Ft.Jó, de mi van, ha annyiért nem veszik meg?a, Akkor hazaviszem.b, akkor adjátok el 300-értEz egyedileg elbírálható, ha felcímkézzük a cuccokat.Ez több variáció, ki-ki kiválaszthatja a neki legjobban tetszõt.Stg: igazad van, üssetek-vágjatok, gyötörjetek!Mert akkor hamarabb összekapjuk magunkat és leírjuk.DE azt MEGÍGÉREM (és be is tartom), hogy a piacra meglesz.Mármint legkésõbb...Nyomtatott formában.

Hozzászólás megtekintése

Na álljunk meg egy pillanatra. Ebben a formában nem mûködik a dolog. Az én értelmezésem szerint csakis és kizárólag a következörõl lehet szó. Valaki felajánlja a cuccát amire már nincs szüksége. Ezt eljuttatja valamilyen formában hozzánk. Kap róla egy írást, hogy tételesen mit adott át és milyen célra ajánlotta fel. Megmondhatja mennyiért gondolja az eladási árát. Ha annyiért nem kell senkinek, lehet alkudni. Amennyiben elkelt a dolog kap róla egy értesítést, hogy ki vette meg és mennyiért, DE nem kap belõle EGY VASAT SEM. Akinek ez nem jó, ne is gondolkodjon semminemû adományon. Ebben a formában vagyok hajlanó dolgozni az ügyön. PONT.

#30 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 19:53

Én szszerint PONT így gondoltam :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Csikasz!Mindíg tudtam, hogy a helyén van az eszed és a szíved. :yeah:

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:13

Ok. közben én is átgondótam a dolgot.Sajnos ma ide-oda rohantam, csak most értem haza (annak ellenére, hogy úgy látszott, ittt vagyok, de nem...)Sajnos magamból és az itt megismert rendes-becsületes emberekbõl indultam ki, de naívság volt.Egyetértek Donnal, MERT:1. követhetetlenné válik, 2. ne legyen támadási felület: én ennyiért gondoltam, ti ennyiért adtátok, akkor most mennyi is jár?3. ne váljon egy zsibvásárrá a dolog, azaz elhozom, jó drágán megszabadulok tõle, a vevõ meg majd azt hiszi, hogy a pénze "jó helyre" megy.Tehát, ha van valakinek valamije, amit felajánl, akkor azt úgy kell venni, hogy lemondott róla, ha 1 Ft-ért, akkor annyiért.Ha nem kel el, akkor, vagy visszaküldjük, vagy (ami szerintem a jobb) megõrzi valaki (vállalom) és vagy mint tárgy segít valahol valakinek, vagy késõbbiekben eladásra kerül...Vagy eljön beszélgetni, ismerkedni, enni-inni.

Edited by agrobe, 2005 november 11. - 20:13.


#32 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:14

Én szszerint PONT így gondoltam :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Én is :) :kocc:

#33 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:15

Mondom: üssetek!Attól leszek edzettebb.Úgyis fogok kapni pofonokat még ezzel kapcsolatban, a Ti pofonjaitok meg jólesenek, mert tanítanak.Szeretetbõl vertek. :D

#34 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:16

Megint kötözködni fogok. :gm: A cél ugyebár az, hogy minél több lóvé bejöjjön. A bolhapiac némileg leegyszerûsítve azt jelenti, hogy h*gyért-sz*rért meg lehet venni ezt-azt. Node ha vannak olyan dolgok, amire várhatóan lesz kereslet (pl. lóanatómiás könyv), akkor az ne stipistopi alapon találjon gazdára, hanem lehessen rá licitálni. Azonkívül a bolhapiacot jellemzõ khmmm... alacsony árfekvések miatt lehet egy csomó kütyü, amit fölösleges elkótyavetyélni, pláne úgy, hogy fennáll a rizikó, hogy nem talál gazdára, tehát meg kell oldani a tárolását, szállítását, stb; akkor már érdemesebb a neten hirdetni, akár a képtáron létrehozni egy ilyen oldalt a hirdetõ személy elérhetõségével, (én is akarok majd egy ilyet az eladó rajzaimnak, egyszer csak elszánom magam... :D ) és utána megbeszélt helyen átadni, postázni, vagy mittomén. Nincs vele fölösleges vacakolás, mindenki tisztában van a költségekkel, ha nem sikerül eladni, akkor sincs tragédia és lótifuti. A bolhapiacot meg érdemesebb legközelebb valamilyen rendezvénnyel párhuzamosan csinálni, mert így szerintem leginkább csak a macera lesz vele minden oldalról, még akkor is, ha úgy veszitek, hogy ez most inkább a személyes találkozásról-sütizésrõl-teázásról szól. (Basszus, ahogy nem az én dolgaimról van szó, kitör belõlem a biznisszvumen. :huh: )

#35 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:19

(Basszus, ahogy nem az én dolgaimról van szó, kitör belõlem a biznisszvumen. :huh: )

Hozzászólás megtekintése

Vissza ne engedd! Tartsd kint!!! :D :P

#36 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:20

Mondom: üssetek!Attól leszek edzettebb.Úgyis fogok kapni pofonokat még ezzel kapcsolatban, a Ti pofonjaitok meg jólesenek, mert tanítanak.Szeretetbõl vertek. :D

Hozzászólás megtekintése

Megne próbálja az Agróbét valaki bántani. Mert.....

#37 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:25

Nahát ez a Rosi még a kákán is kakát keres.DE jó legyen licit, az izgi...Te leszel az üzleti szagtanácsadó!Az utólagos hirdetés jó!Éa kár a vaterán is lehet.Vagy máshol és akkor követhetõ is.Ez így jó.alakul a dolog.A rendezvény az jó. Legközelebb.Csak most szétbuzogtam magam. Energiailag.Szerettem volna még idén valamit csinálni, hamar gyorsan.És hallgatok a jó szóra, jólnevelt vagyok, pacsit is tudok már adni. :D

#38 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:32

Ez az idõpont már megmarad. Túl sok helyen plakátoltam ki a meghívót. Nem égetem magam. Azért ottan ismernek engem és nem félreismernek. Oszt ez a dolog többszõr is megismételhetõ.

#39 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:34

Na, de nem akarom elkomolytalankodni a dolgot.Lényeg:Jöjjön bárki, akár felajánlandó holmival, akár nélküle.A holmik és az árukból befolyt teljes összeg bekerül egy kalapba.Ez Madi számlájától teljesen külön lesz kezelve, mivel addigra az már régesrég ki lesz fizetve.A megmaradt cuccok tárolásáról gondoskodom, további sorsuk követhetõ lesz, áruk szintén megy a kalapba.A népszerû holmik licitre kerülnek.Legkésõbb a bolhapiac idejére kiforrott tervvel fogok jelentkezni, amibõl az is ki fog derülni, hogy az a bizonyos "kalap" milyen számla lesz és hogyan is lesz az kezelve.Remélem, hogy így jó lesz. Ha van még bökkenõ szóljatok. Szerencsére van még idõ.Szeretném, ha jól sikerülne a dolog és még jól is éreznénk magunkat!

#40 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:34

Ez az idõpont már megmarad. Túl sok helyen plakátoltam ki a meghívót. Nem égetem magam. Azért ottan ismernek engem és nem félreismernek. Oszt ez a dolog többszõr is megismételhetõ.

Hozzászólás megtekintése

Donqi, szerintem senki nem mondta, hogy le kéne mondani. :rolleyes:

Edited by Rosinante, 2005 november 11. - 20:42.