Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lábproblémák


  • Please log in to reply
1887 válasz a témához

#1801 Nyuszika

Nyuszika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 2. - 18:56

Háznál is megcsinálják, pl. barátnõm törött patacsontú lova is kapott több ilyen kezelést. Viszont valóban húzós összeg. A Flexijoint egyébként tartalmaz hialuronsavat is, illetve pont tegnap vetettük össze egy másik méregdrága készitménnyel és jóval nagyobb a beltartalmi értéke. Az ajánlott adagolás nagyon magas, sokkal kevesebb is eredményt hoz. De érdekes én a Cartiflexet jónak tartom, de akivel beszéltük tegnap pont ezeket a készitményeket, õ azt mondta, nekik az nem használt.




Az pártacsonttörés volt, nem patacsonttörés drága Szívem :) És a mûtétje óta folyamatosan kapja a flexijointot, sem kattogás, sem duzzanat, semmi sem látszik rajta. Nagyon jó dolog, ahogy egyébként nagyon sok más Equimins termék is magasan a legjobb minõségû a piacon (szerintem). Az ízületi injekcióra meg a hozzáértõk azt mondják, hogy "csak ha nagyon muszáj"(minden nézõpont és gazdi pénztárca függvénye), mert ha egy ízületi tokot megbolygatsz, sosem lesz a régi...

Edited by Nyuszika, 2013 május 2. - 18:56.


#1802 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 17. - 20:52

Sziasztok! Nem tudtok valami olyan természetes gyógymódot ami erõsítené a lovam ínszalagjait. Nagyon gyengék neki, már két ínszalagszakadása volt. Veszünk rendszeresen ilyen ínerõsítõport használ is, de most abba kellett hagynunk mert még nem tudjuk mikor fog megérkezni. De addig is szeretnék adni neki valamit, most kamillateáztatom, nem tudom ez mennyire használ.

#1803 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 19. - 6:59

Érdekelne, hogy csontkinövésre használt-e már valaki schüssler sót és, hogy mik a tapasztalatai! köszi

#1804 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 19. - 8:40

Sziasztok!

Nem tudtok valami olyan természetes gyógymódot ami erõsítené a lovam ínszalagjait. Nagyon gyengék neki, már két ínszalagszakadása volt. Veszünk rendszeresen ilyen ínerõsítõport használ is, de most abba kellett hagynunk mert még nem tudjuk mikor fog megérkezni. De addig is szeretnék adni neki valamit, most kamillateáztatom, nem tudom ez mennyire használ.

ha csikó,- vagy inkább pótló korban nem segítették hozzá,hogy megkapja az alapokat, erõs szalagrendszer alakuljon,ott szerintem már nincs nagyon mit tenni.fõleg egy sérült ínnal.ahol szakad,ott heggel gyógyul,sprõdebb,merevebb is marad. A rugalmasságnak a zselatin is jót tesz,valahol fentebb tárgyalják is. Kamilla ide nem jó szerintem :-) ilyen lóra tán az ínvédõ is jó,azért is többek közt,amiért én átkozom - melegszik alatta az ín...

#1805 93kitkat

93kitkat

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 11:34

Sziasztok Lovasok! Múlt hétfõn az 5 éves csikóm jobb hátsó lábszárán, elõl nõtt egy kisebb duzzanat. Semmiféle sérülés nincs rajta sehol, nem meleg, nem érzékeny, nem sántít rá. Nem is igazán feltûnõ, csak oldalról látni hogy nem egyenes a lábszára, hanem picit púpos kb 3 cm hosszan. Tapintásra nem kemény, de nem is puha :D Gondoltam, hogy biztos beütötte, majd lemegy neki pár nap múlva, de még mindig ott van, igaz semmi változás nincs a nagyságán, se semmi. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet a duzzanat oka és mivel próbálkozzak? Nyilván ha nem javul megnézetem a dokival, de addig is gondoltam megkérdezlek titeket, hátha valakinek van már tapasztalata. =) Elõre is köszönöm a válaszokat. =)

#1806 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 27. - 17:53

Sziasztok! De szeretem a lovakban azt a tulajdonságukat, hogy mindig történik velük valami.... :/ Gulivernek alapvetõen érzékeny a lába, nem bírja az álldogálást. A hétvégén felénk nagyon sok esõ esett, így a hétvégét a bokszban töltötték. Utoljára csütörtökön lovagolta, pénteken voltak karámban. Ilyen esetekben be szoktak duzzadni a lábai, mind a 4, de ez fáslizással, vagy 20-30 perc laza futószárazással le szokott menni. Most viszont 3 lába gyönyörû tiszta volt, ellenben a bal hátsóval, ami nagyon beduzzadt (csüd-csánk között). Kivittem futószárazni, de semmit sem javult 40 perc után sem (fõleg lépés, ügetés, kevés vágta, amennyit kívánt). Nem sánta, nem érzékeny, nem fáj, nincs rajta seb, nem rúgdossa a falat, szép tiszta almos boxban van. Melegnek sem mondanám, talán egy fél fokkal melegebb a többinél, de ez már szerintem betudható a sok tapizásnak. Egyenlõr még nem kezdek el aggódni, és természetese hívok dokit is ha nem javul, de addig is megkérdezném, hogy szerintetek ez mitõl lehet?

#1807 Lona88

Lona88

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 7. - 9:34

Sziasztok! :) Szeretettel ajánlom a weboldalt, ahol a természetes lógyógyításról olvashattok. www.mobius.eoldal.hu www.mindenegytudasegyetem.hupont.hu

#1808 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 16:45

No, bár eddig nm érkezet válasz senkitõl, hátha most tudtok segíteni. Amit írtam fentebb, az azóta kissé csillapodott. Feltehetõleg meghúzhatta a munkasorán, vagy a legelõn, de még mindig nem az igazi. Közben bedurrant ugyanazon az oldalon az eleje. Itt korábban volt szallagszakadása (csak résleges nem vészes), de most ugyanazon a helyen kidudorodott az ín. Doki szerint ínhüvelygyuladás. Eddig ecetes borogatást alkalmaztunk a hátsón, most ide is tettünk, plusz hûtõ krém. 1 hét után mondta a doki, váltsunk inkább melegíõ krémre, megtettük, de nem volt javulás. A szûrdések mozgástól sem emntek le teljesen, de ha a bokszban állt este fásli nélkül, akkor teljesen bedurrantak a lábai. Szintén orvosi tanácsra váltottunk megint krémet, most a Permammas nevût kapja reggel, este. Ez hat valamennyire. Idõközben amásik eleje is bedurrant, válasz: megint ínhüvelygyulladás. Ezt is elkezdtük kezelni (krém, borogatás, estére fásli). Napközbenlegelõn van, sétál, délután laza 30 percesfutószár, 5-6 perces ügetõ részekkel. Krém reggel este, fásli mind a 4 lábra estére. Doki mondta, ne tegyünk a jó (jobb hátsóra) lábára is fáslit, ne "puhuljon" el az ina, így az 5 napja nincs fáslizva. Reggelre így az is bedagad (alapból eddig is szûrõdött a lába reggelre, de nem ennyire). Mai nagyon boldog felfedezésem: pörkösödik a lába. Az eredetileg sérült (bal hátsó) nem, azon semmi nincs. A két eleje közül is azon van több amelyik késöbb durrant be, késöbb kezdtük el kenegetni. Az eddig egészséges lába viszont csüdtõl csánkig tele van, és fáj is neki. (de még mindig nem meleg, nem sántít egyikre sem). Már mindenki, a dokik is vakarják a fejüket. A Kaposvári dokikat hívtuk még ki, de õk kb. hétvégén, jövõhét eleje felé jönnek erre. Kérdés, addig is mit tehetnék? - fásli továbbra is 4 lábra? De mi van ha a fásli alá befülledt és attól pörkösödik? - krémezzem vagy sem? Továbbra is evvel? Bekrémezzem-e a pörkösödõ lábát, hiszen a többin nincs? De a pörk alatti sebekbe nem szeretném ha belemenne.... - mi válthatja ki ezeket? Az abrakot már teljesen megvontuk, csak szénát kap, plusz a legelõ, amin nincs pillangós növény. - Lehet allergia? Ha igen mire? Gomba? Más élõsködõk? Autoimmun betegségek? Mindenképp ki lesz vzsgáltatva, de addig is bármilyen segítõ ötletet elfogadok, hátha elindulhatnánk egy irányba, és ne csak kísérletezgessek, ahogy eddig mindenki javasolta :(.

#1809 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 5:54

szia!Melodia fórumtársunk receptjét használtam kezdetben a kutyaharapásnál,szépen feltisztitotta,kicsit már hámosít is - körömvirág,cickafark,kamilla,árnika, a négybõl egyenlõ részben keverj össze,s a fõzettel mosd a lábakat. Langyos legyen.Nem baj,ha lejön a pörk. Én nem fásliznám,nem is kenném,lehet,már a gyógyszeres kencéket nem bírja a bõre. Szellõzzön,száradjon a bõr. Több séta,kevesebb box :-) ,a több lépés nem árt,de ne futószáron,hanem hosszú,egyenes vonalon.

#1810 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 9:03

Bocsánat lehet figyelmetlenül olvastam és elsiklottam fölötte, de pontosan melyik részen pörkösödik a lába?

#1811 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 16:55

Köszönöm. Az a baj, ha nem fáslizom, akkor az inai beszûrõdnek reggelre, úgy hogy csüdtõl csánkig egybe van mind a 4 lába, fõleg a mostani bajosabbak. Gondolkodom, hogy amíg helyre nem jön, inkább áttetetem egy olyan karámba, ahol éjszaka is kint lehet, mozoghat, és akkor megpróbálnánk sfásli nélkül (csak az a karám meg elég leejtõs :( ). A pörk a legrosszabb pörkös lábon (jobb hátsó) csüdtõl csánkig mindenhol van, leginkább a lábszár belsõ felén, inakon, kívûl kevésbé. Egy nagyobb góc vanb még a bal elejéln a régi szallagszakadás helyén, egy 2 centi méteres részen az ínon. A másik két lábán elvétve van egy kicsi. És akkor az inaival mit tegyek? Mi az ami egyszerre jó a pörkre, ínhúzódásra, és minden egyébre? Börni: köszönöm a receptet majd kipróbálom :)

#1812 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 19:53

Ez a pörkösödés nem lehet csüdsömör jellegû dolog? Én lovamnak egyszer volt attól elefántlába, ami mozgástól se lett sokkal jobb, és fájt is neki. Csak egy ötlet...

#1813 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 21:21

Gondoltam erre is, de nem tudom. Tavaszig csánkig érõ sáran álltak, az kiválthatta volna, de attól nem volt baja. Elvittem másik lovardába, itt napközben karám, este szép szalmás boksz. 3 hétig nem volt baja, majd a húzódás, ínhüvelygyulladás, és most a pörkösödés. Nem tudom itt mi válthatná ki.

#1814 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 18:37

Nem feltétlenül kell amúgy csüdsömörnek lennie, én találkoztam olyannal, akinek nagyon enyhe pörkösödése volt csüdtájékon, és attól beszûrõdött. Doki abban az esetben a Chlorhexamed szájfertõtlenítõvel való mosogatást ajánlott.

#1815 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 25. - 22:36

Találkozott már valaki az idegszál átmetszéssel (mûtéti úton) ? pl. csüdízületnél.

#1816 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 26. - 6:20

nem ritka,akkor csinálják,amikor a fájdalmat más úton nem lehet megszüntetni... Az adott területen,amit az az ideg ellát,kikapcsolják az érzést.

#1817 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 26. - 7:45

Igen.Sajnos.:-( Fontos tudnivalo amirol en is csak a mutet megbeszelesekor ertesultem,hogy hatasa 5-6 ev maximum addigra az idegek ujra megtalaljak egymast.:-(

#1818 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 26. - 8:38

egy csajszi pacija 8 évig bírta lovaglásokkal két lábas metszés után. Lilith tudsz nekem mesélni nálatok miért,hogyan,hol volt a dolog és meddig volt hatásos megoldás ? Nem akarom szteroidoztatni a lovat, ez humánusabb megoldásnak tûnik nekem.

#1819 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 4. - 18:38

Én ismerek olyan lovat is, aki utána évekig versenyzett díjugratásban, és semmi baja nem volt. A mûtét után kb. 3-4 évg figyeltem még a lovat, azóta elköltöztem, és nem láttam.

#1820 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 5. - 16:57

lehet, nem érzi, de az ízület közben szép lassan kopik... nem véletlen fáj az, ami fáj :( én, ha megtehetném, inkább nyugdíjaznám az ilyen lovat nemhogy ugranék vele... ha kanca, s netán csak tenyészteni akarnám, akkor mondjuk megcsináltatnám az idegmetszést lehet tudni, pontosan mi baja? nem mintha értenék hozzá :ang:

#1821 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 5. - 22:42

Börni, ettõl még nem mondom, hogy egyet értek a dologgal, sõt én is azon az állásponton vagyok, mint te. Csak a kérdésre irányultam írtam. Ha a kezelést is segíti, adott esetben jó lehet, de nem végsõ megoldásnak, mert nem az, csak egy tüneti kezelés...

#1822 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 6. - 15:00

nem is neked szól a felháborodás :-) csak még mindig rácsudálkozok,mire képes az emberi becsvágy a ló rovására... Bár sok kehes ló is versenyzik kellõ gyógyszeres 'karbantartás' mellett.

#1823 jmerci

jmerci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 120 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 7. - 17:41

Nem tartom becsvágynak azt, hogy a lovamnak fájdalom mentes életet szeretnék biztosítani. Tudom, hogy nem rám céloztál. Az én lovamnak vagy Lilith lovának ? Az enyémnek enyhe csüd artózisa van.

#1824 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 2. - 22:24

Sziasztok!

Hátha jár már valaki erre :) .
Szerintetek mi baja lehet annak a lónak, aki csak az óra elején biceg egy kicsit, amíg be nem melegszik a lába? Melegít? krémmel, és fáslival pedig óra elején sem.
Sok problémánk volt a nyáron, és nem tudni, hogy ez egy újabb dolog, vagy valaminek a visszamaradása, és még a gyógyulási folyamat része.

A doki szerinte lehet valami bels? csontszerkezeti elváltozás, vagy valami amit egyenl?re nem lát. Most várunk a röntgenre.
Addig is laza munkát kap, mert így jobbak a lábai, mintha csak állna.

De addig is bárkinak valami használható ötlete?

El?re is köszönöm :)



#1825 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.307 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 7:48

 - ... és jár!

Ez inkább izom- vagy ízület-gond lesz, mint csont  - szerintem. A csontnak, ha elváltozott, nem sokat oszt/szoroz a bemelegedés.

A nyugodt, türelmes bemelegítésen kívül más ötletem nincs, ez javít/hat a helyzeten hosszú távon is!

(Pl. egy régebbi rossz mozdulat, rándulás miatt mikrosérülések az izomrostokban, ami a meginduló vérkeringés hatására jobban m?ködik, majd lassan-lassan meggyógyul.)

A melegít? krémben semmiképp ne legyen fájdalomcsillapító hatóanyag, mert az kikapcsolja a ló saját védekez?-kímél? "üzemmódját" és nagy esélyjel újra generálódik a baj!



#1826 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 10:27

 - ... és jár!

Ez inkább izom- vagy ízület-gond lesz, mint csont  - szerintem. A csontnak, ha elváltozott, nem sokat oszt/szoroz a bemelegedés.

A nyugodt, türelmes bemelegítésen kívül más ötletem nincs, ez javít/hat a helyzeten hosszú távon is!

(Pl. egy régebbi rossz mozdulat, rándulás miatt mikrosérülések az izomrostokban, ami a meginduló vérkeringés hatására jobban m?ködik, majd lassan-lassan meggyógyul.)

A melegít? krémben semmiképp ne legyen fájdalomcsillapító hatóanyag, mert az kikapcsolja a ló saját védekez?-kímél? "üzemmódját" és nagy esélyjel újra generálódik a baj!

 

De jó, akkor nem vagyok egyedül :) .
Köszönöm a választ. A csont elmozdulásra úgy gondoltak, hogy az befolyásolja a többi részt (inakat, izületeket is).
Leginkább lábtőben érzékeny. Jó darabig patapucolásnál nem is maga alá, hanem előre fele emelte a lábát, nem esett jól neki behajlítani. Ez mennyi idő alatt gyógyul? Szerinted van még esély rá, hogy rendbe jöhet? (tudom, hogy a doki a legbiztosabb, de én addig is aggódok érte, és 110 km-re van a röntgenes doki, nem tudni mikor tud megint erre jönni).

Körülbelül 20 perc a bemelegítés: laza séta, maszírozás, lazítós gyakorlatok, laza egyenes vonalú ügetés (körön nehezebb neki az elején, a nagyobb hajlítás miatt).

Köszi mégegyszer a választ
 



#1827 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 13:17

Anna, ez mind Gulliver problémája? A háta nem fáj? Szoktad masszírozni, tornáztatni?



#1828 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 17:36

Sajnos igen :(
Nyáron volt egy elég hosszú sántaság sorozatunk (ínhúzódás, ínhüvelygyulladás, pörkösödés, csípés, zúzódás, most meg ez az ízületes dolog). Szinte minden ami lehetséges az össze is jött :( Pedig jó helyen van, és mindent meg is kap.
Igen szoktam tornáztatni. Hetente kétszer csak futószáron, vagy szabadon dolgozik, akkor végig maszírozom. Plusz a lovaglások előtt is a fájós lábait megmaszírozom, finoman tornáztatom a munka előtt. A csontkovács mutatott pár fogást, azokat alkalmazom.
Lassanként ugyan javul, és a kedve is remek (néha túlzottan is :D), csak félek, nehogy maradandó legyen :(.



#1829 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 17:43

Furán fognak nézni rám páran, de lehet, hogy el kéne gondolkozni azon, hogy az ember kedvenc/nagyon kedves állata átveszi a gazdi terheit, azaz ha neked gondod van, sokszor az állatnál jelentkezik. Ez csak egy gondolat... :)



#1830 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 20:07

Nem fura, hanem jó gondolat, célszerű önvizsgálatot tartani illetve nálunk anno a problémát Bertalan Zsolt (Landgraf) fedte fel és együtt oldottuk meg :)



#1831 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 4. - 22:22

Nem fura, hanem jó gondolat, célszerű önvizsgálatot tartani illetve nálunk anno a problémát Bertalan Zsolt (Landgraf) fedte fel és együtt oldottuk meg :)

 

És konkrétan milyen problémát venne át, ami a lábára megy?
Fura vagy nem fura, én már bármit elhiszek, egyrészt ha az meggyógyítja, másrészt ha választ ad erre a rengeteg problémára, ami érthetetlen számomra.

Nekem volt gond a térdemmel, de nem volt vészes, fél év alatt rendbe is jött. Vagy másra gondolsz esetleg?



#1832 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 5. - 7:07

Konkrétumot nem tudok mondani, erre mindenkinek magának kell megtalálnia a megoldást. Vannak "látók", akik tudnak segíteni, természetgyógyász, kineziológusok, stb.



#1833 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 5. - 9:22

 

Nem fura, hanem jó gondolat, célszerű önvizsgálatot tartani illetve nálunk anno a problémát Bertalan Zsolt (Landgraf) fedte fel és együtt oldottuk meg :)

 

És konkrétan milyen problémát venne át, ami a lábára megy?
Fura vagy nem fura, én már bármit elhiszek, egyrészt ha az meggyógyítja, másrészt ha választ ad erre a rengeteg problémára, ami érthetetlen számomra.

Nekem volt gond a térdemmel, de nem volt vészes, fél év alatt rendbe is jött. Vagy másra gondolsz esetleg?

 

 

Nálunk az volt konkrétan, hogy lesántult a jobb hátuljára.  Doki kezelte, de semmi változás, nem tudta, hogy mi lehet ez. Teljes kiröntgenezést akartunk, csak előtte még kapott egy esélyt az osteopathia, akupunktúra stb. Nálunk egyből az volt a kérdés: a jobb térdednek mi baja?  A ló lesántulása előtt nem sokkal műtötték...
 



#1834 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 5. - 18:48

 

 

Nem fura, hanem jó gondolat, célszerű önvizsgálatot tartani illetve nálunk anno a problémát Bertalan Zsolt (Landgraf) fedte fel és együtt oldottuk meg :)

 

És konkrétan milyen problémát venne át, ami a lábára megy?
Fura vagy nem fura, én már bármit elhiszek, egyrészt ha az meggyógyítja, másrészt ha választ ad erre a rengeteg problémára, ami érthetetlen számomra.

Nekem volt gond a térdemmel, de nem volt vészes, fél év alatt rendbe is jött. Vagy másra gondolsz esetleg?

 

 

Nálunk az volt konkrétan, hogy lesántult a jobb hátuljára.  Doki kezelte, de semmi változás, nem tudta, hogy mi lehet ez. Teljes kiröntgenezést akartunk, csak előtte még kapott egy esélyt az osteopathia, akupunktúra stb. Nálunk egyből az volt a kérdés: a jobb térdednek mi baja?  A ló lesántulása előtt nem sokkal műtötték...
 

 

 

ÉRtem, köszönöm nektek a segítséget. Akkor utána nézünk ennek is. Tudtok valaki jó embert ajánlani? Csontkovács, ostheopata, stb? Egy csontdokink volt, de Kaposváron, ide nem szívessen jönne el a távolság miatt (Szekszárd).
 



#1835 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 6. - 19:42

Én Bertalan Zsoltot merem jó szívvel ajánlani :)



#1836 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 21. - 10:29

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasgatni, de még nem találtam olyat, ami az én problémám.

 

Van egy 19 hónapos hidegvérű csikóm (3 napja herélt) aminek a szabályostól igen messze van a hátsó lábállása. A fő problémám, hogy a hátuljával a pata "hegyére" lép, lépésben a sarok sokszor nem is érinti a földet. A kovácsom alakított a patán elég sokat, de csak nem akar változni. Ő is, és a helyi állatorvos is csak akarja a fejét, hogy ők ilyennel még nem találkoztak. Fájdalmat semmilyen hatásra nem tapasztalni nála.

Valaki az itt lévők közül?



#1837 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 21. - 19:32

Gyorsan nő
s a hátsó Újjnyújtó nem tud
utána nyúlni
tehát a csöves csont nő
 

Edited by Backnight, 2013 október 21. - 19:34.


#1838 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 7:26

Backnight, köszi!

Én vagyok a hibás, rosszul tettem fel a kérdést. Azt tudom, hogy a hirtelen növés miatt van ez, amit írtál. A problémám az, hogy megfelelő körmölés ellenére se akar javulni, és erre nem tud senki itteni semmi igazán okosat mondani.

Semmi extra kaját nem kap, nem is kapott. Napi 6 liter zab, 1 liter árpa, 4-szer széna, zabszalma ad libitum, kaszált zöld, és nyalósó. No meg mióta alma/körte van, abból napi 1-2 kiló. Fehérjedús anyagot (lucerna, kukorica, búza, ilyenek) nem kapott. Egész nap karámban van, és mozog is, mivel a pónival folyamatosan játszanak.



#1839 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 10:03

Azt lehet vele csinálni hogy átvágni az inakat. Semmilyen pata korrigálással nem tudod megszüntetni. Én láttam ilyen lovat. Ha átvágják,fájdalmas a lónak, lassan gyógyul stb. Komolyabb állatorvossal kell ezt megkonzultálni, ja és biztos egy vagyonba kerül. Ismerek Fehérváron egy nagyon jó lábspecialistát, őt hívd fel telefonon és kérdezd meg a részletekről.Mindjárt hozom a tel számát.



#1840 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 22. - 10:17

Dr. Molnár József

Működési terület:

Fejér, Pest, Veszprém megye, Székesfehérvár és Budapest vonzáskörzete

Telefonszám:

30-279-0916

Különleges szakterület, specializáció:

Sántaság diagnosztika, ortopédia, sebészet,
akupunktúra

Munkaidő:

8:00 - 19:00 
Kérem, ezen kívül csak sürgős esetben hívjon!

Ügyelet (hívható-e este, éjszaka?)

Vele beszélj,nagyon ért hozzá.