Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Trónok harca - "Game of Thrones"


  • Please log in to reply
236 válasz a témához

#121 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 21:53

Túlkombináljátok, értelmet kerestek ott ahol nincs. Valószínûbb, hogy az író olyasmi pszichopata lehet mint a theont kínzó fakalap, csak õ az egész rajongótáborát kínozza a maga módján :gm: , akiknek nemhogy nem esik le, de még fizetnek is érte a könyvek megvételével. :D Lefogadom most már, hogy Danaerys, meg Tyrion is csúnya véget ér, mert hát õk kedvelhetõk.

#122 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 22:55

Tyrion szerintem az író avatarja, õ tuti marad még egy darabig. Danaerys meg kb. már egy félistennõ, tõle sem lesz egyszerû megszabadulni.

#123 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 4. - 22:57

moon, ez csak a való világ, semmi más. ebben élsz te is. elcseszett, mi?

#124 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 11:10

Sõt, a végén Danaerys és Tyrion összeházasodnak, meg is írom Martin bácsinak, hogy ezt így kombinálja majd a végére. Hátha életben maradnak addig - Martinnal együtt. :gm:

#125 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 12:12

Erre a részre sokan készültek. :gm:

#126 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 12:14

Jaj hát ezen a videón én sírva röhögtem hétfõn :D :D :D

#127 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 14:42

A felépített világ elég érdekes lenne, meg a hosszú tél ötlete is a szörnyekkel, viszont ezekrõl jóformán nincs szó. Helyette töltelék szarral van az idõ elhasználva aminek semmi infó tartalma nincs, csak szex meg öncélú erõszak, aztán jövõ héten itt az évad vége.



Mert tartok tõle, hogy a könyvben ugyanez van csak hatványozottabban, és sajnálnám a kiadott pénzt miután elolvastam.



A történetvezetés katasztrofális, megismertet a nézõvel több évadon keresztül egy karaktert, majd egyszer csak megöli valaki akirõl semmit nem tudunk.
A nézõ csakis a történetvezetésbõl tudna informálódni, de mivel lényeges események hátterét nem dolgozzák ki, így teljesen értelmetlen és félrevezetõ, hogy alapnak beállított karaktereket perckarakterek elintézik.
Ezzel ugyanott vagyunk, mint amikor valaki elkezd egy hosszú viccet mesélni és fél óra múlva derül ki, hogy nincs poénja. Bosszantó, hogy rabolta az idõnket.


O.L.V.A.S.N.I

#128 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 14:59

Bizonyos dolgokban kezdek hasonlóképp érezni, bár az író szerintem nem pszichopata*, inkább túlzottan hatásvadásznak nevezném, amire az HBO még rátesz egy jó nagy lapáttal azzal, hogy pont az erõszakos- és szexjeleneteket emeli ki leginkább, mert azt kajálja a nép. Ez az évad szerintem eddig a leggyengébb. Voltak jó részei is (a magasfeszülségû párbeszédek a kedvenceim), de most valahogy nem válogattak jól: sok az önismétlés nemcsak a történésekben, de a karakterekben is. A rabszolgák Dany mellé állnak. Kétszer. Vén kéjenc uralkodó, aki a saját lányaival hál, szintén, csak azért, hogy utálhassuk, és várjuk, mikor nyírja ki valaki. Copy+Paste.

*Egy írónak pont az a dolga, hogy szivassa a karaktereket. Baj akkor van, ha ezt elfelejti, és helyette az olvasót kezdi szivatni.
Ez a dal viszont nagy poén: George R. R. Martin, írj gyorsabban!



Így utólag belegondolva hozzátenném még, hogy abból az alapfeltételkezésbõl indultam ki, hogy a könyvekben (még egyiket sem olvastam) több az érdekes rész és gondolat (ami az HBO szerint nem mutat olyan jól a képernyõn), és kevesebb hangsúlyt kap az erõszak, mint a filmekben. Ha nem így van, akkor Martin tényleg egy pszichopata, és mindannyian jobban jártunk volna, ha a Trónok harca inkább stratégiai táblás játékként született volna meg.


Nem gyakran van, hogy nem értek veled egyet. Most van :)
A könyvet olvasni kell, méghozzá a film/sorozat elõtt. Ha a film/sorozat hívja fel a figyelmet a könyvre, akkor még az elsõ évad vége elõtt kell olvasni a könyvet. És szerintem nem csak azért kell ezt a sorrendet követni, mert a könyv általában jobb, hanem azért is, mert a film illetve sorozatfeldolgozásnak 3 féle módja van a sokéves látottak alapján:

1.az író a közelébe nem megy a forgatásnak és ezért szar lesz, vagy maximum megnézhetõ
2. az író ott lebzsel a forgatáson méghozzá úgy, hogy authority is van a kezében, ekkor meg az történik, hogy a cucc jó lesz, csak másképp. Mutass egy mûvészembert, aki kétszer megalkotja ugyanazt. Buzi unalmas lehet.
3. Peter Jackson

olvasni elõször!!!!!!

#129 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 15:04

Egyetértek, ezt el kell olvasni. Szerintem szuper mindegyik kötet az elejétõl a végéig. Hú azok a reakciók! :D

#130 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 18:26

O.L.V.A.S.N.I


Mért kéne egy filmet O.L.V.A.S.N.I ?

#131 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 19:55

Különben is, örvendjetek! Az, hogy a Red Wedding nem az évad utolsó epizódjára esett, valószínûleg azt jelenti, hogy igen jó hírt hoz az évadzárás :)

#132 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 20:30

Kinyírnak pár genyót is, hogy ne legyünk annyira bánatosak? Míly vigasztaló. :D Szerintem moonál a pont, Foltosnak igaza van a feldolgozások csoportosításával kapcsolatban, de a kérdés marad: ha a könyv mélyértelmû, több jelentésrétegû alkotás, miért nem tükrözõdik ez a sorozatban? Írta Shakespeare, rendezte Tarantino?

#133 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 20:46

Én nem mondtam ilyet, hogy több jelentésrétege van. Ezt már a verselemzésnél is utáltam. Szerintem csak egy szuperül megírt sztori, ami olyan, mint az élet. Már a mese keretein belül :D Túl rövid a sorozat a tervezett 8 évadjával ahhoz, hogy vissza tudja adni a könyveket, megvágni meg gondolom nehéz. Ráadásul aki a sorozatot nézi és nem a könyveket olvassa, az a sorozatmarketingnek, stratégiának esik áldozatául, mert azt kapja, ami az átlagnézõnek kell. A könyv méretre szabott, a sorozat konfekció.

#134 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 21:58

Jajj ne mond már, hogy olyan mint az élet. Az életben történnek a szereplõkkel azért nem kevés szép dolgok is, de ebben a sorozatban nem látszik ilyen, csak a mély cinizmuson át láttatja azt az elképzelt világot.

#135 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 22:34

A maguk módján velük is rengeteg szép dolog történt. Elég ha csak megnézed pl, hogyan nõtt föl Robb. Összehasonlítva Sam Tarly-val mondjuk, akit képes lett volna kinyírni a saját apja azért, mert a másodszülött fiát jobb örökösnek ítélte..... De aztán [minimális spoiler következik] Sam meg megtalálja a helyét a Night's Watchban és az ötödik könyv alapján még ki tudja meddig jut el. És még sorolhatnám a végtelenségig. Pont olyan mint az élet.... és mégis más világ, másnak van súlya, mint a mi 21.századi európai agyunkban, de a lényeg ugyanaz.

#136 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 5. - 22:55

Vagy épp Dany és Jon Snow, mindkettõ súlyos elnyomásból érkezett. Hatalmas változáson megy át mindkét karakter, az egész történet egy önbizalom-növelõ tábor nekik. Azt se feledd, hogy ez egy háború története. Egy York-Lancaster történet. Háborúban csak módjával vannak a szép dolgok.

#137 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 6. - 6:51

Sabyval és Foltoscsikóval értek egyet. Már, ha ez egyáltalán bárkit is érdekel :D Akkor hova küldjem a pendrájvot? :ang:

#138 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 6. - 15:54

Kinyírnak pár genyót is, hogy ne legyünk annyira bánatosak? Míly vigasztaló. :D

Szerintem moonál a pont, Foltosnak igaza van a feldolgozások csoportosításával kapcsolatban, de a kérdés marad: ha a könyv mélyértelmû, több jelentésrétegû alkotás, miért nem tükrözõdik ez a sorozatban? Írta Shakespeare, rendezte Tarantino?



Többértelmû a könyv, csak értõ olvasás kell hozzá. Tele van allegóriával, ha több idõm lenne, végig is fejteném, így néha tarot kártyával csinálom, úgy könnyebben derül ki, mi van a sok szálon sok szereplõvel futtatott történet mögött. Mert ugye a sok szereplõ története igazából egy történet, az alap az arról szól, hogy a világ tükörképe az embernek és az ember a világnak. Nem véletlenül jön lassan az a Tél, a Ragyogásban sem öt perc alatt kattan meg Nicholson. :D


Én nem mondtam ilyet, hogy több jelentésrétege van. Ezt már a verselemzésnél is utáltam. Szerintem csak egy szuperül megírt sztori, ami olyan, mint az élet. Már a mese keretein belül :D


Kár lenne pedig abbahagynod az 'ásást', pont a jelentésrétegek miatt több, mint egy szuperül megírt sztori. :)

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#139 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 22:09

Ehehehe :kir:

Posted Image

Filly, hozzám jöhet a pendrive :)

#140 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 23:32

Különben is, örvendjetek! Az, hogy a Red Wedding nem az évad utolsó epizódjára esett, valószínûleg azt jelenti, hogy igen jó hírt hoz az évadzárás :)


Ebben a részben megint semmi nem történt, ha így haladunk valamikor a tizedik évadban kezd el a hó szállingózni :)

#141 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 7:25

Kíváncsi vagyok eljön-e valaha is a nap, amikor nem valami picsogással reagálsz a legújabb részre :P Ha meg mindig csak negatív érzelmeket ébreszt benned, akkor újfent nem értem, hogy minek nézed. Én már csak ilyen hülye vagyok, hogy ami nem tetszik, azt nemes egyszerûséggel nem nézem :D Mondjuk ugyan még a harmadik könyvben van az, amire Foltoscsikó is utalt, de szerintem azért nem gondolhattuk komolyan, hogy egy évadon és két epizódon belül überelik a Red Weddinget :) Jajj én a Martellek színre lépését várom már marhára.... De mivel így lemaradt az évad a könyvhöz képest, gyanítom majd õk is a 4. évadban kezdenek felbukkanni.

#142 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 8:40

Ebben a részben megint semmi nem történt, ha így haladunk valamikor a tizedik évadban kezd el a hó szállingózni :)


Igen, szerintem is, te csak polgárpukkasztasz ezekkel a hozzádörmögésekkel, mert észrevetted, hogy ugrunk rá :D. Így kell lennie. Így van csak értelme.



Jajj én a Martellek színre lépését várom már marhára.... De mivel így lemaradt az évad a könyvhöz képest, gyanítom majd õk is a 4. évadban kezdenek felbukkanni.


Red Viper! :D Jaaaaj azt a színészt nagyon óvatosan kell megválasztani!

Egyébként meg akit ennyire kiborítanak a történtek és patának gondolja az írót az jobban jár, ha sürgõsen berekeszti a sorozatnézést. Igen cifra dolgok lesznek.

Edited by Foltoscsikó, 2013 június 11. - 8:41.


#143 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 9:24

Red Viper! :D Jaaaaj azt a színészt nagyon óvatosan kell megválasztani!

Igeeen :D Eddig mindenkivel meg voltam elégedve, de Daario után érzek némi aggodalmat :D


Egyébként meg akit ennyire kiborítanak a történtek és patának gondolja az írót az jobban jár, ha sürgõsen berekeszti a sorozatnézést. Igen cifra dolgok lesznek.

Egyetértek.

#144 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 11:24

Igen, szerintem is, te csak polgárpukkasztasz ezekkel a hozzádörmögésekkel, mert észrevetted, hogy ugrunk rá :D. ...


Sajnálatos, hogy ennyire primitívvé vált a társadalom, hogy a brutalitás ábrázolását istenítik az emberek.
Nem lenne ez rossz sorozat, csak negatív összképû világba van téve. Több pozitívumot bele...
De meggyõztetek, megígérem, hogy bõ fél évig nem nézem.

#145 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 13:24

Végre egy sorozat, ami a valósághoz közelebbi negatív összképû világba van téve. És mégis távolít (és okosít) a fantasy-felével... :)

#146 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 18:36

Sajnálatos, hogy ennyire primitívvé vált a társadalom, hogy a brutalitás ábrázolását istenítik az emberek.

Egy kõkemény világot álszentség lenne máshogy ábrázolni. Az meg már csak az én személyes szubjektív benyomásom, hogy szerintem álszent dolog ilyeneken felhördülni, amikor a mi modern világunk a magunk módján pontosan ugyanilyen brutális. De azt az egyet értsd meg, hogy nem a vér meg a szex meg a hulló fejek adják el ezt a történetet. Az csak a velejárója.

Nem lenne ez rossz sorozat, csak negatív összképû világba van téve. Több pozitívumot bele...

Hát igen, ez nem egy cukros happy-story. A 4-5. könyvet olvasva olyan könnyed nosztalgiával gondoltam vissza az elsõre, hogy milyen szép, egyszerû és békés volt akkor még minden :D
És mégis.... szvsz negatívnak kell lenni ahhoz, hogy ne lássuk meg benne a szépet :P
Zseniális volt egyébként szerintem a legutóbbiban a Tyrion-Cersei eszmecsere; olyan fájdalmasan zseniális és mégis gyönyörû.

De akkor ne kezdj el véletlenül se Mad Men-t nézni, mert az viszont tényleg olyan, hogy néhány rész után még én is ütöm a fejem, hogy tiszta hülye vagyok, hogy ilyeneket nézek, de aztán mindig túlteszem magam rajta, mert brutál zseniális :D Egy az egyben a való világ tükre.

#147 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 11. - 23:22

Egy kõkemény világot álszentség lenne máshogy ábrázolni. Az meg már csak az én személyes szubjektív benyomásom, hogy szerintem álszent dolog ilyeneken felhördülni, amikor a mi modern világunk a magunk módján pontosan ugyanilyen brutális. De azt az egyet értsd meg, hogy nem a vér meg a szex meg a hulló fejek adják el ezt a történetet. Az csak a velejárója.


Én úgy látom, hogy de. A GOT nem kõkemény világ, bár még a könyv elején járok, de már most látom, hogy a brutalitás csupán instant hatásvadász eszköz az író kezében arra, hogy kiemelkedjen a rengeteg fantasy szürke tömegébõl. Mivel az író nem egy Dumas, ezért csak a brutalitás és a szex maradt számára némi izaura szerû "mindigszenved a jó" szappan mellett, hogy fenntartsa az olvasó figyelmét.
Az író írásmódja nem elég lebilincselõ sajnos, ezért a figyelmet azzal tartja fenn, hogy számtalanszor földhöz vágnád a könyvet. De ettõl még nem jó.

De akkor ne kezdj el véletlenül se Mad Men-t nézni, mert az viszont tényleg olyan, hogy néhány rész után még én is ütöm a fejem, hogy tiszta hülye vagyok, hogy ilyeneket nézek, de aztán mindig túlteszem magam rajta, mert brutál zseniális :D Egy az egyben a való világ tükre.


Annyit emlegetted, hogy most már belenézek.

#148 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 9:00

Jól van, találtunk egy verebet, aki nem szereti a lószart. Na és akkor? Van ilyen. Ez mindenkinek szíve joga. El kell engedni......Vagy megkérni Aeron Greyjoyt hogy keresztelje ki :D

Edited by Foltoscsikó, 2013 június 12. - 9:00.


#149 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 9:08

Az író írásmódja nem elég lebilincselõ sajnos,

Ezzel mondjuk egyetértek. Nem tudom mondjuk magyarul olvasod-e vagy angolul, mert a magyar fordítást nem tudom milyen.

ezért a figyelmet azzal tartja fenn, hogy számtalanszor földhöz vágnád a könyvet. De ettõl még nem jó.

Szerintem olvasd végig õket elõször inkább, és utána tégy ilyen kinyilatkoztatásokat ;) Én is úgy kezdtem olvasni, hogy apám mi ez a szar, nagyon nem tetszett a stílusa, de aztán ahogy haladt elõrefele a sztori, már egyáltalán nem érdekelt :D

Vagy megkérni Aeron Greyjoyt hogy keresztelje ki :D

:kir: :kir: :kir:
Fú na erre az õrült brigádra is kíváncsi leszek majd azért a sorozatban, amikor megy a "kihaénnem" játék :D

#150 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 11:26

Jól van, találtunk egy verebet, aki nem szereti a lószart. Na és akkor? Van ilyen. Ez mindenkinek szíve joga. El kell engedni......Vagy megkérni Aeron Greyjoyt hogy keresztelje ki :D


Nem, olyat találtál, aki nem tud olvasni. Mármint értõn olvasni. Aki csupán annyit vár, hogy bilincselje le egy könyv, az sokkal többet nem is ért belõle. Egy ilyen hosszú sorozatnak óhatatlanul vannak jobban és rosszabul megírt részei, de Martin tagadhatatlanul tud írni, és amit ír, messze túlmutat a hulló fejeken.
Ned Stark például azért bukik el, amiért ma elbukna egy nagyvállalat egyik vezérigazgatójaként is. Ugyanis minél közelebb vagy a csúcshoz, a hatalomhoz, annál nehezebb ott maradni, mert állandóan ott lihegnek a nyakadban a többiek, akik feljebb szeretnének jutni. Neddel ellentétben, aki bizonyos határokat nem lép át (azért benne is van keménység, nem véletlenül fõúr), a többiek nem válogatnak az eszközökben.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#151 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 11:39

Jól van, találtunk egy verebet, aki nem szereti a lószart.


Kettõt. :P

#152 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 11:53

...
Ned Stark például azért bukik el, amiért ma elbukna egy nagyvállalat egyik vezérigazgatójaként is. ...


Látom te aztán tudsz értõn olvasni. :gm:

#153 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 11:58

Mondom, kinek a pap, kinek a paplan.

Hogy ne történjen megin tilyen "utálom a sorozatot" baleset, javaslom olvasásra A Wheel of Time könyveket. Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan (talán néhány év) a képernyõn is élvezhetjük a sztorit.
A nem Tolkien-csontvázú fantasy egyik legjobb darabja. Mármint 14 részes és nagyjából 12ezer oldalas darabja. (azt hiszem magyarul a duplájára bontották a kötetszámot)
Az elsõ könyv kétharmada kivételével letehetetlen. Ebook verzióval még szolgálni is tudok, de a soroza utolsó harmada csak angolul van meg.

off ki

Ez a fickó szerintem kiváló volna Oberynnek, nem Saby?
Remélem az ügynöke idõben tudomást szerez a válogatás idõpontjáról :D

#154 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 12:35

Ez a fickó szerintem kiváló volna Oberynnek, nem Saby?
Remélem az ügynöke idõben tudomást szerez a válogatás idõpontjáról :D

Abszolút! az én lelki szemeim elõtt is õ jelent meg :D


Bár egy kicsit klisé-szagú választás lenne, szerintem nem lépnek meg ilyet.

#155 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 15:19

Látom te aztán tudsz értőn olvasni. :gm:


Igen, hála Cserjés Katalinnak és Zsélyi Ferencnek. Videó az elbeszélés narratívájáról és a kultúráról. :)

Tele van a könyv a hatalomról szóló fejtegetésekkel.

Edited by forkissima, 2013 június 12. - 15:32.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#156 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 15:31

Mondom, kinek a pap, kinek a paplan.

Hogy ne történjen megin tilyen "utálom a sorozatot" baleset, javaslom olvasásra A Wheel of Time könyveket. Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan (talán néhány év) a képernyõn is élvezhetjük a sztorit.
A nem Tolkien-csontvázú fantasy egyik legjobb darabja. Mármint 14 részes és nagyjából 12ezer oldalas darabja. (azt hiszem magyarul a duplájára bontották a kötetszámot)
Az elsõ könyv kétharmada kivételével letehetetlen. Ebook verzióval még szolgálni is tudok, de a soroza utolsó harmada csak angolul van meg.

off ki

Ez a fickó szerintem kiváló volna Oberynnek, nem Saby?
Remélem az ügynöke idõben tudomást szerez a válogatás idõpontjáról :D

off: igényt tartanék az ebook verzióra, ha szabad. :ang:
on: nekem csak egy bajom van a sorozattal: a könyvhöz képest nagyon részletszegény, de szinte minden könyv alapú filmmel ugyanez a bajom. Az új kötetet egyébként mikorra várhatjuk?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#157 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 15:33

off: igényt tartanék az ebook verzióra, ha szabad. :ang:

Én is! :ang: (Magyarul és angolul is, ami van :D )

#158 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 16:03

Én is! :ang: (Magyarul és angolul is, ami van :D )


Csatlakoznék, ha lehet. :)

Apropos, a Gormenghast trilógiát olvasta esetleg valaki? Ha igen, milyen?

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#159 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 17:27

Igen, hála Cserjés Katalinnak és Zsélyi Ferencnek. ...


Jézusom... :)

#160 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 19:07

Ha esetleg megvan valakinek a Gormhengast, megköszönném, ha elküldené. Ha jól tudom, magyarra sosem fordították le, mert elég érdekes a nyelvezete. Régen láttam egy jó kis mini sorozatot belõle, azt hiszem az csak az elsõ könyvet dolgozta fel (a többi állítólag már gyengébb).

Ez a Zsélyi Ferenc mit szívott? Ha kijózanodna, talán összefüggõen is tudna beszélni.