Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ellopták


  • Please log in to reply
168 válasz a témához

#41 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 16:07

Nem a telefonszam hianyaval van a gond, hanem hogy bujkal ez a kedves forumos tars... Sokan, sokmindenert keresik, elobb-utobb meglesz. A rendorok felfuggesztettek a nyomozast jelenleg, de a korozes ervenyben van.

#42 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 11:35

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 2008. január 6.-án éjjel ellopták Budapestrõl, a 17.kerületbõl a képen látható (mellékletként csatolt kép) egyedi gyártmányú egylovas, egytengelyes XOS-896 rendszámú lószállítót. Az alváz és a ponyva fehér, az oldala barna fával deszkázott. Kérem, hogy aki bármit tud róla hívja a 0630-274-3605 vagy 0630-921-0487-es telefonszámot. Nagy valószínûséggel állatvásárokon várható a feltûnése minden bizonnyal más rendszámmal. Elõre is köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: Vágó Tímea

#43 skatya

skatya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 810 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 8. - 11:46

Most kaptam e-mail-ben, remélem segítek vele, ha ide felteszem. Lovasok segítsetek!!! 2008. január 6-ára virradó éjjel betörtek Dégen (Fejér megye déli része) egy lovardába és a nyergesbõl ellopták az alábbi felszereléseket: 2 db angol nyereg 2 db ausztrál füles nyereg 5 db western nyereg (az egyik a képen látható) 3 db szemellenzõs kantár 1 db kumet hám felszereléssel 2 db nyakló 2 db lovagló pónikantár 11 db lovagló kantár A gátlástalan rablók ezzel a tettükkel több gyerek, felnõtt és sérült gyerek (parasportolók) lovaglását tették lehetetlenné, mivel minden felszerelést elvittek. Kérek minden lovast, hogy ha a fent felsorolt eszközök közül valamelyiket valakinek olcsón eladásra kínálják, azonnal jelezzen az alábbi telefonszámon, vagy a fejér megyei rendõrségen! Segítsetek!!!! Köszönöm a gyerekek nevében is!!! László Péterné 70-45-15-103 László Péter 20-214-33-30

#44 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 15. - 12:12

Tegnap dél körül elvittek három nyerget (két angol és egy western) a XI. kerületbõl, Rózsavölgybõl Fodor Szabolcsék lovardájából. Aki bármit tud az ügyrõl, jelentkezzen az alábbi számon: 70/236-5791

#45 Vályu

Vályu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 82 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 25. - 12:02

Szasztok lovasok!

AKI TUD SEGÍTSEN!

ELLOPTEK MA VIRRADÓRA 2 db WESTERN NYERGET A PANNONHALMI LOVIBÓL!

KÉRÜNK MINDENKIT AKI ELADÁSRA KÍNÁLT, HASZNÁLT NYEREGRÕL HALL ÉRTESÍTSEN!!!

MIND KÉT NYEREG EGYEDI, FÕBB ISMERTETÕIK

[/b]1db FEKETE NYEREG, KÖRBE VERETES EZÜST SZÍNÛ VERETEKKEL ELLÁTOTT, ABSZULT EGYEDI PUSKÁS NYEREG

[b]ÉS 1 db QUARTER HORSE NYEREG (CSAK QUARTER LÓRA RAKHATÓ, MERT NINCS NYEREGKAMRÁJA), BARNA NYEREG FEKETE ÜLÕLAPPAL.

[b]kÉRÜNK MINDENKIT AKI HASONLÓ NYERGEK ELADÁSÁRÓL ÉRTESÜL, VAGY FELKÍNÁLNAK NEKI VÉTELRE, AZ JELENTKEZZEN A 20/240-1190 TELEFONSZÁMON

eLÕRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET

#46 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 8. - 22:14

Elloptak Kaposvárról 5.-én reggelre egy lovardából 2 póninyerget (daslö, és egy bõrnyereg farmatringgal), 3 normál méretû bõr univerzális nyerget (fekete és barna) mindet felszerelve. Hozzá vittek 4 kantárt. Aki esetleg hall olcsón nyergeket, kantárokat eladásra kínálva a fentiekbõl, kérem értesítse a tulajt vagy engem magánban. Köszönjük! Kiss János:70/248-5745

#47 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 8. - 0:12

Nem messze a vanyarci ménestõl Nagykökényesen kb egy hónapja elloptak egy szürke nyereghelyen sütött herélt lovat, ami Herceg névre hallgat (sokan ismerjük a komáromi lovasszínházból is ).
A ló sütése ny.h.: A 127, 98. A lovász, aki segédkezett elõzetesben van, de kérünk Titeket, járjatok nyitott szemmel. (06-70-450-0078)



(A vanyarci ló egyébként jól van, a hasán és a lábán volt mélyebb sérülés, de napról-napra szebb és gyúgyul :ang: . Mentálisan nem viselte meg hál' az Égnek)

Edited by tücsök, 2008 március 8. - 0:14.


#48 dunacska

dunacska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 8. - 20:29

sziasztok
Az éjjel soroksárról a Lovasterápia Fogyatékkal Élõkért Egyesülettõl ellopttak két díjlovasnyerget, és 4 univerzális nyerget, (A nyeregalátétet mindegyik nyergrõl levágták) és 4 kantárt. valósznûleg csak azért ennyit mert több nem fért fel a talicskára amit az M0-ig toltak ki a tolvajok.
A szerszámokról képeket itt találtok
http://www.kep.tar.hu/dunca/50568097#2

Ha véletlen valaki látná valamelyiket akkor kérem hívjon a 70/537-67-70 -es számon vagy írjon e-mailt

Edited by dunacska, 2008 április 8. - 20:31.


#49 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 8. - 21:08

sziasztok
Az éjjel soroksárról a Lovasterápia Fogyatékkal Élõkért Egyesülettõl ellopttak két díjlovasnyerget, és 4 univerzális nyerget, (A nyeregalátétet mindegyik nyergrõl levágták) és 4 kantárt. valósznûleg csak azért ennyit mert több nem fért fel a talicskára amit az M0-ig toltak ki a tolvajok.
A szerszámokról képeket itt találtok
http://www.kep.tar.hu/dunca/50568097#2

Ha véletlen valaki látná valamelyiket akkor kérem hívjon a 70/537-67-70 -es számon vagy írjon e-mailt


Hogy rohadna le a kezük!!! :mad:
A hétvégén a Mesterek tornája alatt feltörtek Kaposváron egy lovasládát, onnan is elvitték a díjlovas nyerget.
Nem tudom, hová tart a világ.. :nem:

#50 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 16. - 9:53

ELLOPTÁK!!

Ma virradóra ellopták Pintér Tibor ráckevei lovardájából az alábbi felszereléseket

- 1 db. Stübben univerzális nyerget, színe : szürke-fekete
- 1 db. Stübben ugró nyerget, színe : fekete
- 1 db. Francia ugró nyerget, színe: fekete /kockakápás/
- 1 db. Hobby univerzális nyerget, színe : fekete

3 db. fekete kantárt
1 db. barna kantárt

2 futószárat
2 kikötõszárat


Kérlek titeket, ha valamit hallotok, láttok, telefonáljatok az alábbi telefonszámra: Helén : 06-30-613-81-05

Edited by Encõkeanyuja, 2008 április 16. - 10:04.


#51 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 27. - 20:53

[Sziasztok. S.O.S.!!!

2008.04.26-án 16:00h - 17:00h között elszökött vagy ELLOPTAK Pécelrõl a Fehér Ló Lovardából, egy 8 éves pej-fekete tarka herélt PÓNI lovat. A lovat Marcipánnak hívják,nagyon szelíd, hosszú téli bundája van, jobb felsõ szájzugnál sérülés. A rajta lovagló gyerekek nagyon várják vissza. A becsületes megtaláló vagy nyomravezetõ pénzbeni jutalomban részesül.

Erdõdi Zoltán
06-20/982-92-52


#52 Guest_Mona84_*

Guest_Mona84_*
  • Guests

Közzétéve 2008 május 16. - 10:28

"Betörõk jártak az egyik Csepreg környéki lovardában. Elloptak egy ún. kiskõrösi lemezhintót, majd lakatleverés után az egyik helyiségbõl öt nyerget, egy pár könnyûszerszámot, egy pár francia szárat, rúdtartó szíjat, 3 zablás nyerges kantárt. A kár kb. 2 millió Ft"

#53 Hadfi fan

Hadfi fan

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 2. - 18:59

Sziasztok! Kérlek benneteket, ha tudtok segítsetek!!!!! A mai napon elloptak egy fakó kancát Óbarokról! A sütése FR 03 88. A kanca magasvemhes kb. két hete van az ellésig. Tel: 06 70 339 0438 Stolcenberger Péter 06 20 936 2117 Konrád István Hamarosan teszek fel képeket! Elõre is köszönöm Peti

Edited by Hadfi fan, 2008 június 2. - 19:14.


#54 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 3. - 12:53

Tegnap reggelre a szadai legelõrõl ellopták a villanypásztort. Akkumulátoros, Equistop A2 típusú, gyári száma: 2010751. Ha valaki találkozna vele, kérlek, értesítsetek! 30/565-3343

#55 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 7. - 16:15

Sziasztok! Ma reggel a nagytarcsai Super Farm lovardából ELLOPTÁK A KÖVETKEZÕ NYERGEKET: -KIEFFER FEKETE DiJLOVAGLÓ NYERGET -FEKETE ALIG HASZNÁLT HOBBY NYERGET Plusz kettõ db.régi agyon használt hobby nyerget.A Kieffer nyereg a ló hátára és a lovas ülepéhez van méretezve,tehát biztos nem lesz kényelmes az új lovas számára.A nyereg sorszámozott!! Valószinû hogy a monori vásárban akarják ezeket újra értékesiteni,aki ilyen nyereggel találkozik kérem jelezze magánban.A nyomra vezetõ jutalmat kap!

#56 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 7:54

A lovasok.hu-n találtam: "Ezúton szeretnék figyelmeztetni minden Pest megyei lótartót, különösen azokat, akik Dabas, Ócsa, Inárcs, Taksony, Alsónémedi, Dunaharaszti, Üllõ környékén tartanak lovat. Egy 80 fõs, döntõen romákból álló, nagyállatokra specializálódott banda garázdálkodik a környéken. Lovat, marhát, birkát hajtanak el éjjelente, saját (illegális) vágóhídjuk van valahol a környéken (még nem tudtuk kideríteni, hogy hol.) A fentieken kívül értékesebb mezõgazdasági gépeket, lószállítókat, utánfutókat is elvisznek. Esetenként nem elégednek meg sima besurranással, hanem az állatok õrzésére kijelölt személyt (lovász, éjjeliõr) is leütik és megkötözik, az õrzõkutyákat mérgezik. A fent leírt régióban az elmúlt 1 hónapban 69 (!!!) betörést hajtottak végre. Ha bemennek valahová, nem aprózzák el, nagy mennyiségû állatot hajtanak el, ha tudják, mindet. A rendõrség sajnos nem áll túl jól az ügy felderítésében. Ezúton kérnék mindenkit, hogy aki abban a régióban tart lovat, vagy akinek van olyan ismerõse, aki ott tartja az állatait, szóljanak neki errõl."

#57 Rena

Rena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 11:12

Köszi az infót :ang:

#58 julili

julili

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 8. - 13:36

ELTÛNT A LOVAM!

Feltehetõen nem ellopták, hanem magától nekiindult a nagyvilágnak tegnap este egy hatalmas körbekerített legelõrõl.....!

Kora: 5év
Neme: herélt
Magassága: kb.170 cm bottal
Színe:sárga
Jegyei: 2 láb kesely, orrcsík

Eltûnésének ideje: 2008 08.07. 20 és 21 óra között
Helye: Herceghalom külterülete, Dávid major

Ha bárki bármilyen információval tud szolgálni a lóról, kérem hívja a
06 20 3838-869-es tel.számot!
Köszönettel, Klein Júlia

#59 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 1:08

Sziasztok! Ennek a fele sem tréfa!!Nyilván csapatokba verõdve követik el ezeket a tolvajlásokat,amit biztos megelõz egy kis terepszemle.Gondoldom nem indulnak neki céltalanúl a sötét éjszakának abban reménykedve hogy majd elkötnek egy pár rozzant gebét. Mûködõképes,szervezett dolgról van szó.Ha egy hónapon belül 69!!!!!! betörés történt ekkora régióban,akkor nekünk lovasoknak is össze kéne dugni a fejünket és kitalálni valamit hogy megállitsuk ezt a tevékenységet.A rendõrséget hagyni kéne,a kisújjpercüket sem mozditják...különben azt gondolom, ha ezek ezt megtehetik,akkor mi lovasok is képesek vagyunk megóvni az értékeinket.. Egyébként iszonyúan ledöbbentett ez a dolog!

#60 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 8:00

Azért nem olyan egyszerû az, Mézszín! Hozzánk is megpróbált egy ember betörni kb. 1 hónapja és sokszor jönnek olyanok akik statisztikát akarnak csinálni, telefonszámlát csökkenteni stb. ürüggyel be akarnak jönni az udvarba, a lakásba. Azóta is vasvillával mászkálok esténként az istállótól a lakásig(150 m). Nem vagyok gyáva ember, de szemtõl szembe kerülni egy mindenre elszánt betörõvel nem kellemes dolog. Így mondani könnyû hogy ezt csinálnék, meg azt csinálnék, azért az életben sok lélekjelenlét és szerencse is kell hozzá hogy valóban csinálj valamit. Pl. váratlanul meglepnek. Akkor bekameráztam, éjjel is látó kamerákkal, az udvart és feltettem mozgásérzékelõs reflektorokat. A számítógép állandóan megy, ha elmegyek felvételt tudok készíteni a távollétemben, 4 kutya õrzi a portát. Hát ez elég sokba került és még tovább kell fejleszteni a rendszert, de a biztonságunk megéri. Szerintem a veszélyeztetett helyeken polgárõrséget kell szervezni és aki meg tudja oldani tegyen fel kamerát is, mozgásérzékelõ reflektort is. Van visszatartó ereje. Valóban össze kell fogni az embereknek a bandák ellen, mert csak úgy kerülhetjük el a kiszolgáltatottságot.

#61 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 10:23

Sziasztok :) Én másoltam be a lovasok.hu-ról. Sajnos nem tudom hogy mennyi ennek a valóságtartalma, mindenesetre aki felrakta a lovasokra, most éppen lovászt keres. Bemásolom ezt is.


"Lovászt keresek Ócsára!

Józan, megbízható férfi lovászt keresek Ócsára bentlakással. 4 ló ellátása a feladat, oktatni, vendégeket fogadni, lovagoltatni NEM kell. A lovakon kívül néhány apróbb állatról (kutya, csirke, macska) is kell gondoskodni. A tanyán lehetõleg mi is kint tartózkodunk, éjjelente mindenképp.

A lovak körüli munka minimális, etetés-itatás-almozás, karámba kihordás-behordás, azonban mindenképpen bátor, jó fizikumú, éberen alvó embert keresünk. Kifejezetten elõnyös, ha fegyverviselési engedéllyel és/vagy kézilõfegyverrel rendelkezik. Elõny továbbá kutyakiképzés terén való jártasság, korábbi õrzõ-védõ vagy biztonságtechnikai múlt, esetleg valamely rendvédelmi szervnél betöltött hely.

Telefon:
06-20-533-5664"


#62 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 13:47

Hát ez az. Még azt sem tudjuk miről van szó, de már megoldási ötletek is vannak. :D
Szerintem több sebből is vérzik a történet, ezért kíváncsian várom a fejleményeket.

A helyzet kicsit bonyolultabb.Felhivtam a lányt aki még nem kapta meg a vissza igazolást a paci-tól,de hamarosan Ő mindent leir pontosan a történtekől.Úgy fest hogy a dabasi rendőrség egyes tagjainak nagyon is benne van a keze.Valószinüleg cigányokból álló bűnszövetkezet ez,akik elég pofátlan és aljas módszerekkel tör be magánterületre és tulajdonit el minden mozditható dolgot.
A mendei vastelephez tartozó területről a napokban 160 db.birkát hajtottak el,a környék másik telepéről 4 db tenyészbikát..Bozsik tanyáról egy gyönyörü hintót..stb.
A módszerük egyszerü mint a pofon,az Ő kutyáját elkábitották valamilyen altató v.nyugtatóval bekevert kajával az alkalmazottat valamilyen csellel elterelték, és ez idő alatt történt a cselekmény.Sajnos a durva az hogy vissza járnak, és pofátlanul újból betörnek.
Nem tudni mivel vannak felszerelve,de a térfigyelő kamerát ismeretlen lövedékkel próbálták kilőni.Szerintem csúzlival :gm:
A Nemzeti Gárdához fordultak segitségért,nem állitanám hogy nincs alapja ennek az egésznek.
Egyenlőre ennyit tudtam intézkedni,szerintem nagyobb dobra kéne verni.
MiKor azt mondják a rendőrségen hanyagul az arcodba,hogy "nem teszek feljelentést mert nincs értelme",akkor Te is elhiszed hogy a fejénél bűzlik a hal nem?

Edited by parkjoe, 2008 augusztus 9. - 13:50.


#63 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 13:58


A Nemzeti Gárdához fordultak segitségért,nem állitanám hogy nincs alapja ennek az egésznek.
Egyenlõre ennyit tudtam intézkedni,szerintem nagyobb dobra kéne verni.
MiKor azt mondják a rendõrségen hanyagul az arcodba,hogy "nem teszek feljelentést mert nincs értelme",akkor Te is elhiszed hogy a fejénél bûzlik a hal nem?

Ugye, hogy nem volt rossz az elõérzetem? Várható volt, hogy valaki a gárdához fordul "segítségért". A rendõrség pedig benne van a maffiában. Hát persze kedves fórumtárs, miért is ne lenne benne?
Hogy a feje-e a halnak amitõl bûzlik azt nem tudom, de azt igen, hogy nagyon büdös és átlátszó.

#64 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 22:16

A magyar jogrendszer nem alkalmas arra, hogy a BECSÜLETES és DOLGOZÓ állampolgárait megvédje az ingyenélõ - bûnözõ egyénektõl :mad: . A megélhetési bûnözõnek lehet lopni? Lehet rabolni? :rolleyes: A becsületes ember meg dolgozzon. Majd jön egy megélhetési, és egy pillanat alatt egy élet munkáját teszi tönkre. Ezért sokan nem a rendvédelmi szervekhez fordulnak jogorvoslatért. Megértem õket. :cool: A tanyánk tetõszerkezetét 1 éjszaka bontották le. Az akácerdõnk 60 %-át decemberben kivágták. A hatóság jellemzõen reagált: tehetünk feljelentést, de úgysem találják meg a tetteseket, ez megélhetési bûnözés :guny: .

#65 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 9. - 22:26

Szerintem az sem kizárt, hogy ezt is olvassa valamelyik közülük való...sajnos ismerek olyat, aki már nagyon sok embert átvert, mégsincs kitiltva a paciról....szóval minden lehetséges... :mad: egyébként szerintem is elõre megbeszélt helyekre mennek, gondolom valaki nyomja nekik az infot... Mellesleg nem láttátok, hogy a minap lefüleltek Gyálon egy illegális vágóhidat? Lehet , hogy ide hordták a négylábúakat? :huh:

#66 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 10. - 23:16

Kedves Fórumozók! Sajnos,a nicknevem nem él a fórumon,ezért Parkjoe-t kértem meg hogy másolja be az e-mail-emet. Én tettem fel a lovasok.hu-ra a felhívást,én vagyok az,aki idestova két hete nem alszom, mert az az istállót figyelem-és emellett dolgozom főállásban 12 órában nappal. A félreértések elkerülése végett néhány dolgot szeretnék helyesbíteni. 1.A bűnszövetkezet DÖDNTŐEN cigányokból áll,de nem száz százalékban,vagy nem biztos,hogy száz százalékban.A magam részéről akár marslakók vagy a svéd anyakirálynő is benn lehet,amit csinálnak,AZ BŰNTÉNY.Éppen ezért kértem egy ismerős révén olyan security kft segítségét,akiak fegyveres járőrözéssel foglalkoznak és intézkedési joguk is van. 2.Ami a magam érzületeit illeti:letojom,hogy a húszezer forinto vacak kis használt nyergemet elviszik-e.Veszteség,de túlélem,mert pótolható.De ha azt a lovat,amit csikókora áta neveltem,idomította,etette,trágyáztam és a társam volt,csak úgy elhajtsa valaki,és egy hét múlva megestem kolbászban... Vagy éppen a Ti lovatokat,teljesen mindegy.Remélem,a jövőben inkább csak az szólal fel az ilyen beteörők és tolvajok védelmében,aki maga önként odaadná a hátaslovat "szegény éhező megélhetési bűnözőnek",hogy legyen mit enniük. Mindezek mellett elsősorban az a célom,hogy tájékoztassal Benneteket a bűnszövetkezet meglétéről és lopási módszereikről.Felsorolom a közelmúltban a közeli tanyákon esett károkat 60 birka áprilisban -úgy hajtották el az állatokat,hogy a rendőrök a tanya előtti műuton igazoltattak aznap éjjel. 160 bírka máusban egy másik helyről,a tulajdonosnak a saját utánfutójára hajtották fel a birkákat és 6 db 450 kilós bika júniusban a helyi nemzeti park traktora egy helyi traktoros ember utánfutója másfél hete Gyálról db ló.Itt egy lovász is volt,petárdát dobtak jb 20 ló közé akik ettől szanaszét futottak,majd míg az egyszem lovász próbálta őket összefogdosni,hatnak lába kelt.Persze,lehet,hogy azok egyszerűen maguktól sétáltak el valamerre. A Gyálott lefoglalt üzem amennyire én tudom,húsfeldolozó,a banda vágóhídja tudtommal Kecskemét környékén van egy tanyán.Ettől függetlenűl lehet,sőt valószínű,hogy a közelben is vannak kisebb lerakataik. Igayából nem az a lényeg,hogy vitatkozzunk rajta,hogy a romák között gyakrabban fordul-e elő bűnözés,mint a nem romák között,meg hogy vannak-e rendes romák is a Földön.Vannak,én is ismerek néhányat,és ők is mélyságesen elítélik azon rassztársaikat,akaik ilyen módon viselkednek. Az a kérdés, azt kellene inkább megvitatnunk,hogy mit tegyünk az ellen HOGY NE A MI LOVUNK LGYEN A KÖVETKEZŐ? 1.A legtöbb akkor történt,amikor éppen senki nem őrizte a tanyát.Tehát,lehetőleg SOHA ne legyen a tanyátok teljesen őrizetlen. Amit csak lehet tegyetek zárhatóvá. Ha van boxos rész,lehetőség szerint kössezek oda egy kutyát,a lovász nézen ki arra gyakrabban,ha van szereljetek lámpát a boxsor elé.Ha van öregebb soványabb lovatok inkábba azok kerulenek a külső boxokba. Ezenkívűl,általában 1és 4 ára között jönnek,ugyanis mindenki ekkor alszik a legmélyebben. 2.Kutyt illetően.Kát trükkjük van:at egyik,hogy beetetik altatós kajával(at enyém két napig aludt tőle).A másik,hogy megfélemlitik:odacsalogatják,aztán elverik rúddal.Nekem jelzős,fogós rottweilerem volt,de most olyan lett,hogy ha egy botot felemelsz előtte,elbújik.Mit tehettek ez ellen? Először is,legyen több kutyátok.Nagobb az elrettentő ereje egy falkának ,mint egy szem kutyának,és maguk az állatok is bátrabbak ha falkában vannak. 3.Lehetőleg legyen egy belső kerités az istálló körül,amit éjszakára zártok.Az ablakokat védje rács.Az istállóajtó riasztózva.Éjjel ne hhagyjato kötőféket a lovakon,és a box mellett sem!!! 4.A lovászról:aki esére részegre itta magát,éjjel arra sem ébred fel,ha a hátán keresztűl vezetik el a lovakat 5.Akik egymáshoz közel laknak,cseráljenek telefonszámot.Beszáljátek meg,hogy éjjel is hívhatjátok egymást.Esetenként ti magato is tudto járörözni. 6.Ha nagyobb mozgolódást vesztek észre pár napig a atanátokk körül,legyetek még óvatosabbak. Teszem azt,az út mellet sokat álldogálló lada ismeretlen arcokkal,akkor az elkövetkezendő apkban lehet valamire szánítani. A fegyvereket és egyéb komolyabb önvédelmi dolokat illetően: 1.Ha nem írod ki,hogy kutyával védett terület,és a kutyád megfog valakit akkor megbüntetnek. 2.Ha kiírod a behatoló azt mondja majd, hogy nem tud olvasni. 3.Éles fegyver 3-5 évig terjedő szab.vesztés 4.Nagytestű állatokat körbe lehet keríteni elektromos kerítéssel,de nahogy halovány áramerősséggel. nehogy a tolvaj megússza...... Elsőre ennyit.Persze,lehet vitatkozni mégmindenfél olyan fellengzős kérdésekről,mint a kisebbség helyzete Magyarországon meg az Aranybulla,de én azt gondolo,aki a jelenben él,ée még akarja tartani a lovait,talált néhány fontos információt. Mé egy fontos felhívás: 1.Aki tud lopásról tegye fel ide. 2.FIGYELJETEK EGY NAGY, SÁRGA,KALDÁS LÓSZÁLLíTÓT! Ha valahol feltünik írátok meg hogy holés mikor.Sajnos a rendszámoz mi sem tudjuk,ha valaki leolvassa,szóljon.

Edited by parkjoe, 2008 augusztus 10. - 23:18.


#67 Pucca

Pucca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 8:33

realcowboy írta a pknranch.hu fórumán:

nem mondom, hogy nem történnek ilyen dolgok, de a pacin olvasható legutolsó hozzászólás tele van baromsággal, köretnek jó adag rasszizmus is van tálalva hozzá.
a "sovány lovakat tegyetek a külsõ karámokba" jótanácstól meg egyenesen idegrohamot kapok. nem tisztem a cigányokat védeni, de feltétlen nem teremtenék cigány ellenes hangulatot sem.
egyébként mindenki megnyugtatására elmondom, hogy a széna szállítóm, aki dabas környékén több száz hektáron gazdálkodik, nem tud semmi ilyesmirõl. tudni kell róla azt is, hogy benszülött környékbéli, összejáró, jó kapcsolatot ápol a dabasi rendõrkapitánnyal, rendõrökkel, de semmi szervezett ilyen tevékenységrõl nem tud.
ettõl persze fontos az állataink, meg a vagyontárgyaink saját õrzése, de pánikra nincsen ok. én azt gondolom, hogy a komondorjainkat le lehet lõni, még tán agyon verni is, de csalogatni nem javasolnám, mert ha a tanyán senki, de a kutyák bizony rasszisták. erõsen rasszisták. este minden idegent behatoló romának néznek. hiába mondom nekik, hogy különbséget kell tenni. asszem majd odaültetem õket a net elé, hogy csiszolódjanak.

További értekezés a témával kapcsolatban itt olvasható:

http://www.pknranch....p?p=23212#23212

#68 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 8:53

nagydaltonOffline


HozzászólásElküldve: Hétf. Aug. 11, 2008 8:35 am Hozzászólás témája: Hozzászólás az elõzmény idézésével
Mindennek oka van, csak érteni kell.

Érdekes, hogy a pkn-en értik...
(Regeltem is.) :)

#69 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 18:42

Alapjában véve egyetértek veled. Valószínűleg az indíttatás megítélésében is egyetértünk. Rendkívül szemét érvnek tartom a: de miért nem vigyáztál jobban a dolgaidra? - kérdést, de a világ ilyen, alkalmazkodni kell hozzá. Nem ellenünk ilyen, de ilyen. Egy barátom tanyáját nemrég rabolták ki. A zárható géptároló elkészültének másnapján. Végigjárta a környék lomisait, és felkínálták neki az ellopott 200 ezres biciklijét ötvenért, de a túlzott érdeklődés láttán szagot fogtak, és a kihívott rendőrök sem találtak semmit. Volt ott kutya? Nem. Lakott ott állandóra valaki? Nem. Volt riasztója? Nem. Volt biztosítása? Nem. Vigyázz magadra, és az isten is megsegít!

#70 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 11. - 18:47

Hogy õszinte legyek, én azon vagyok kiakadva, amikor a lovászt cseszi le a tulaj, hogy miért nem õrizte éjjel az istállót. Azért az esetek nagyobb részében ezek az emberek napközben dolgoznak, hogy képzeli azt bárki, hogy éjjel még õrködni is fognak?

#71 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:08

Sziasztok! Sajnálattal veszem észre,hogy egy másik lovas oldalon egyes emberek abba is belekötnek,ha egy lovas társunk segítségére próbálunk sietni!Mint már említettem,a hír nem tõlem indul ki,egy aggódó leendõ fórumtag kérését teljesítettem,akit még nem aktiváltak a paci.-hu.-ra. Ahogy látom a vélemények és reagálások alapján,hogy tök mindegy milyen név alatt fut a szöveg,a lényeg az hogy jól kifikázzuk és leirjuk mint ebben az esetben is! Nem hinném,hogy csupán unalomból vagy akár rémületkeltésbõl írta volna a hírdetõ,valószínû van némi alapja!Igen,kissé túlfûszerezett egy-két dolog de talán kicsit belefér akkor,ha veszélyben érezi a portáját! Ilusta tõled már meg sem kérdezem,miért nem tájékozódsz elõbb,és aztán alkodsz véleményt.

#72 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:19

Ez tényleg vicces! azon gondolkodnak emberek, hogy vajon tényleg igaz-e vagy sem. én azt mondom: JOBB FÉLNI, MINT MEGIJEDNI!! ( megjegyzem, azóta minden éjjel, amikor a kutyák ugatnak, kinézek, hogy mi újság odakünn! :rolleyes: )

#73 Cinkos

Cinkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 84 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:32


JOBB FÉLNI, MINT MEGIJEDNI!!



:yeah:

#74 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:36


Ilusta tőled már meg sem kérdezem,miért nem tájékozódsz előbb,és aztán alkodsz véleményt.


Most nem értem, miért is én? :rolleyes:
Én csak annyit írtam ott, hogy te tetted fel ide...és úgy tűnik valóságos a dolog.. :rolleyes:
A negatív, nem hiszem kritikákat nem én írtam...szóval nem értelek.

#75 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 17. - 21:15

Akkor tehát nyilvánosan is: Bocsika :)

#76 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 13. - 21:21

:( És sajnos itt a következõ! Október 10.-én Délegyházán reggel 7-12 óra között kifosztották az egyik lovasbarátunk tanyáját. Mindent elvittek, gépeket,háztartási berendezéseket,és persze az összes nyerget ,szerszámot. A lovakat nem, de a nagykarámban kötõfék nélkül voltak. Csak annyit,hogy állandóan vannak a tanyán,kivéve a délelötti órákat amikor bevásárolnak,ergó kifigyelték mikor mehetnek.Valószínüleg egy kék platós Merci kisteherrel voltak. Hát ennyi.

#77 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 23. - 12:19

Elég szomorú h mi zajlik ebben az országban :( Én osztom a véleményeteket szerintem is jobb félni mint megijedni. Nekem ugyan nincs tanyám lovamstb, de ha lenne olyan óvintézkedéseket tennék ami talán tulzás de engem megnyugtatnának. Ilyen pl a duplakerítés és akerítések között vérkutyák éjjelente meg az istállóban cigaretta füstre beinduló jelzõ és locsoló rdsz. Remélem mielõbb lefülelik ezt a bandát :mad: a rendõrség hozzáállása meg nem lep meg :(

#78 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 3. - 12:45

Sajnos akutya sem segit igazán,ismerösöméknél van egy kaukázusi meg egy németjuhász,és mégis kirámolták öket zárt terület és még szoszéd is van.Nem vettek észre semmit igaz a kutyák 2napig azt sem tudták hol vannak annyi nyugtatot kaptak,és persze a rendörök sem találták meg öket.Elvittek mindenz nyeregtöl elkezdve amit értek.Ha valaki valahová ilyen szándékkal be akar jutni az megoldja és be is jut......ez a nagy helyzet hiába küzd az ember hogy legyen jönnek és ellopják. :mad:

#79 Gyanus

Gyanus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 3. - 12:54

11 kutya van nálunk, mégis elvitték az agregátort.

#80 Bettie

Bettie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 183 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 23. - 12:03

Elveszett, ellopták, vagy jogtalanul eladták!
Négy ló, tavaly decemberben kerültek Pálmonostorára, a tulaj csikóvisszaadásért adta õket odta. Onnan ez év február végén jutottak ismeretlen helyre. Valószínûleg valahol Bács-Kiskun megyében tartózkodnak, de csak az a lehetõség van kizárva, hogy az országból kivitték õket, hiszen útlevelük nincs.
Az elsõ egy 9 éves fekete kisbéri félvér kanca, sütése BK 99 49, neve Irén, belovagolva, (hivatalosan a félvér fajtába sorolható)
a második egy 4 éves kisbéri félvér kanca, sütése BK 04 129, a neve Hajnal, Rém-Rambó apaságú, (hivatalosan a félvér fajtába sorolható)
a harmadik egy 3 éves deres (sötétszürke) lipicai félvér kanca, még nincs besütve, a neve Marcsi, Maestoso-Eger apaságú, hátsó bal lába csüdben kesely.
a negyedik egy 2 éves lipicai félvér mén, még nincs besütve, Maestoso-Eger apaságú, szintén bal lába csüdben kesely.
A lovak nagyon értékesek.
Kérem, ha valaki tud ezekrõl a lovakról, feltétlenül keressen meg a lenti elérhetõségeken!
A tulaj vállalja, hogy eddigi tartásdíjukat is megtéríti.
Az ügyben már folyik a nyomozás.
Képek:
Posted Image
Irén http://www.kepfeltoltes.hu
Posted Image
Marcsi (a deres) és Hajni (a sárga) http://www.kepfeltoltes.hu


Elérhetõségek:
06/70-534-5324
lovasbetty@freemail.hu