Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

német vizsla


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
76 válasz a témához

#1 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 21:03

:hupp: Szomorúan vettem tudomásul, hogy nemtaláltam német vizslás topicot, így vettem a bátorságot, létrehoztam.
Remélem a fórumozók között akad egy-két emberke kinek hû társa eme eb :)
íme a miénk :D
Kajlánk és amikor pici volt

#2 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 18. - 13:10

Én is én is! A legislegjobb kutyák a német vizslák, azt hiszem soha nem fogok más fajtát tartani (legfeljebb 1-2 menhelyrõl befogadott akármit, de csak vizsla mellett)
Sibu! Gyönyörûséges a Kajlád, gratulálok!

Nekem az elõzõ vizsim, Zizi rövidszõrû volt, a mostani meg hát.... szálkásszõrûnek adták babakorában, de valami mutáció lehet, mert most felnõttként inkább pulihoz hasonlít a bundája (amit nem bánok, mert legalább nem fázik), aztán mikor jön a tavasz és a fodrász kezelésbe veszi, megint vizsla lesz belõle.
(Amúgy láttam valahol a neten, hogy tenyésztik hosszúszõrû változatban is, szóval az enyém tuti az :D )

#3 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 19. - 21:53

Ööö... emeset, nem akarok beléd kötni de EZ a kutyus hogy nem vizsla, (sem magyar, sem német, sem weimari :D ) arra mérget lehetne venni :rolleyes: De persze csak szerintem. :ang:

Edited by tötõ Zsó, 2009 február 19. - 21:53.


#4 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 19. - 22:10

szia :) deörülök h írtál, köszönjük a dícséretet, anyukámat elvarázsolta a tiéd, ö szálkásszörût szeretett volna de hát a mienk nem bajuszosodott ki , sztem lehet benne vmi pulis dolog...anyuka félre.......öhöm... ez van. apuka bizti szexibb volt. de nagyon jópofa mókás, amugy vizslás tuti van benne a szine olyan, a fodrászt nem irigylem :P énis sztem ez mellett a fajta mellett maradok, najó még egy dalmatát majd szeretnék :)a vizsla megy az én lovamhoz az uram pöttyöséhet meg a dalmata, de ez csak bilibe lógatott kéz :) majd még rakok fel képet.

#5 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 10:45

Ööö... emeset, nem akarok beléd kötni de EZ a kutyus hogy nem vizsla, (sem magyar, sem német, sem weimari :D ) arra mérget lehetne venni :rolleyes:

De persze csak szerintem. :ang:

Az anyja az tuti szálkásszõrû német vizsla. És Borzosról nyírás után a doki kérdezés nélkül írta, hogy szálkásszõrû n. vizsla, mikor vittem oltani. Szóval szerintem vizsla (viselkedésre 110%-ban vizsla), de vagy mutáció okozta a hosszú szõrét, vagy valamelyik õse félrelépett egy pulival. Emiatt hívom mutáns-szõrû-praktikus-kutyának, mivel télire jól jön a bunda, nyáron meg vizsla :D

#6 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 11:08

a kanapén alszom bent a házban :P

#7 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 11:33

nagyon édesen tud még aludni is :D jó dolga van a kanapékutyáknak (bár unalmas lehet, ha nincs otthon a gazdi)

#8 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 12:27

csak akkor van bent ha hideg van :) nálunk sokszor van hideg :kir: :dev:

#9 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 12:39

Sajnos Borzoska csak irigykedhet(ne) a kanapévizslákra (ha tudná, hogy olyanok is vannak), mivel a szõr-allergiám és a férjem miatt csak udvari kutyánk lehet. Pedig mit nem adnék, ha mellém bújhatna a kanapén... (persze akkor télen is rövid frizurában kéne lennie :D) (amúgy nem éppen jó dolog kutya-macska-lószõr allergiásnak lenni, miközben kutya és ló nélkül élni sem tudnék...)

#10 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 20:23

Sziasztok!

Nekem is német vizslám van,de a szentem fehér maradt. :D
Innen ered a Kefír név. Van aki megkérdezte,hogy milyen fajta,mert hogy fehér.De én mindig azt mondom hogy albínó vizsla. :dev: Csak azt nem tudom, hogy sikerült fehérnek születnie,mert az anyja és az apja is kávébarna.Na mindegy, ettõl Õ csak még különlegesebb. :ang:
De, ha már ennyit dumáltam a Kisasszonyról,akkor meg is mutatom.

Õkegyelmessége :D

nagy fejû

#11 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 21. - 11:29

dejófej :yeah: :yeah: érdekes a szeme pirosas amúgy?, vagy csak"enyhén" pigmenthiányos?

#12 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 22. - 19:46

A németvizsla nem tarka, vagy barna? Ilyen világos színût még nem láttam! (Attól még gyönyörûûû :ang: )

#13 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 23. - 8:53

Kozifru! Nagyon szép a fehér vizsid! Külön tündéri a kapucsínó-színű füle! :) (legalább már nem csak ez én szőrös német vizslámra néznek ferde szemmel, hanem a te Kefíredre is ;) Úgy látszik rejteget még a genetika megoldandó titkokat :D

Edited by emeset, 2009 február 23. - 8:55.


#14 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 24. - 16:27

Köszönöm a dícséreteket Kefír nevében is. :D A szeme savóbarna, csak ha pont úgy esik rá a fény,akkor a fotókon pirosasnak néz ki.Nem csak a füle kapucsínó-színû hanem a gerince mentén is van egy csíkja a lelkemnek. :cool: Még szerencse hogy van egy kis kapucsínós beütés, különben nem venném észre most a nagy hóban,pláne amekkora sebességgel közlekedik. :dev:

Edited by Kozifru, 2009 február 24. - 16:28.


#15 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 24. - 17:47

Még szerencse hogy van egy kis kapucsínós beütés, különben nem venném észre most a nagy hóban,pláne amekkora sebességgel közlekedik. :dev:

:kir: :kir: hát jah.... én a Kajla fehér farkát szóktam kukkolni a sötétbe :dev: nem lett levágva igy elárulja...hihi..

#16 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 24. - 18:57

Mi sem vágtuk le Bonikámnak. :ang: Sibu egyszer menjünk el sétálni velük valahova az écsi hegyvonulatok közé :D

#17 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 24. - 19:28

höhöhö...... átsétálsz értünk Szemerére :dev: :dev: meg nemtom mennyire szociális...nemnagyon volt más kutyikhoz szoktatva(kiv a közvetlen környezete)( de a dolog folyamatban, Györben már volt) meg anyáé a kuty :( (jogsim nincs...még)szóval majd megbeszéljük csak összehozzuuk vhogy ;)

#18 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 24. - 19:45

Abból mi sem szeretnénk kimaradni Álmival! (Bár õ nem vizsla,szóval nem offolok,csak gondoltam,ki ne hagyjatok! :) )

#19 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 7:53

De akár Debrecen környékén is sétálhatunk egy németvizslásat, ha gondoljátok, mi benne vagyunk :D

#20 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 9:02

alap :D megyünk!! mikor?? :dev: :yeah: Mocca! különben meg nemjöhetsz!!!! :P :kir:

Edited by sibu, 2009 február 25. - 9:02.


#21 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 9:58

Bármelyik hétvégén :) szoktunk is vizslatúrákat szervezni, igaz a többi vizsla magyar vizsla, az enyém az egyedüli német, de ez még senkit sem zavart :D

#22 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:02

Posted Image



Õ a mi nagyfiunk.Német, és magyar vizsla keverékére tippelünk. Nyár végén egy éjjel jelent meg a tanyán, megsimogattam, megetettem, ottmaradt.
A szine okán Csoki lett a neve :)
Egy darabig kerestük a gazdáját, de már örülök, hogy nem lett meg.Nagyon megszerettük.Nagyjából 1 éves most, nagyon okos, szeretnivaló kutyus.

#23 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:10

lilith! nagyon komoly képet vág Csoki :D találó név és igazatok lehet ezzel a német-magyar mix tippel. Jöhettek ti is vizslatúrázni velünk :D

#24 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:12

Kicsit messze vagytok, de gondolatban ott túrázunk majd :D Mindig is egy szófogadó, velem kilovagoló kutyát szerettem volna. Idepottyant az égbõl ;) :)

#25 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:29

A profilképemen a háttérben látszik az elõzõ német vizsim. Õ nagyon bírta a tereplovaglásokat, egészen addig, míg egyszer egy tanya mellett a mezõn a belvízben fürdõ libákat meg nem látta, kitört belõle a vadász-ösztön, közéjük rontott és elkapta az egyiknek a szárnyát. Kiabáltam, hogy jöjjön vissza, de a nagy gágogástól, csapdosástól nem hallott meg. Viszont meghallotta a cirkuszt a libák gazdája, elõjött egy vasvillával, hogy megnézze mi folyik ott. Fenyegetõzött, hogy hozza a sörétes puskáját és ad a kutyának, ha nem hívom vissza azonnal. Alattam a ló táncolt a riadalomtól, a kutyám életéért aggódtam, ordítottam utána, a gazda is ordított, végül az egyik liba oldotta meg a helyzetet: nagyot csípett a kutya fejébe, mire az magához tért és végre meghallotta, hogy hívom. Bocsánatot kértem a gazdától (a liba láthatóan megmaradt, mert arrébb tudott repülni), mi meg sebesvágtában húztunk hazafelé. Onnantól kezdve nem mertem vinni lovagolni vizsit, maradt sírva, bezárva a bokszban.

#26 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:32

Nálunk edzõdik elõre, a tanyán vannak kacsák, liba, tyúkok, macska, tudja, hogy ez mind tabu. Így remélem, hogy tanyán kívül is szófogadó lesz.

#27 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:49

örülök h megy a topic ;) nagyon komolyan néz a Csoki :D a Kajla is igyszokott nézni az ülögarniturán csak kb félig les...olyan mint a vzböl leskelödö krokodil olyankor :kir: énis szeretnék majd a kutyimmal egyszer együtt lovagolni, jó feeling lehet. emeset nagyon szép a kuty! tök jó h ilyen fehér maradt a fehér részénél :S a mienk most tök barna :S

#28 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 15:36

Kefírke jól bírja a terepet,kb. háromszor annyit rohangál,mint amennyit mi megyünk a Tökivel... :D Viszont azóta mióta volt egy kis balesetünk(még a földön vezettem a Kefírt és a Tökit is, megijesztett minket egy kutya, a Töki félrelökött engem,a Kefír meg beesett a Tajti lábai alá.Szerencsére csak szétnyílt a bõr a mancsán) távolságtartóbb lovakkal szemben,ami érthetõ. Nálunk míg felnyergelek és míg lenyergelek,akkor gond van,mert a Kisasszony addig nem bír magával. :dev: Azt a szenvedést,amit mûvelni szokott,elengedni nem engedhetem el,mert akkor megy macskázni,úgyhogy benézte. :kocc:

#29 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 18:53

Mocca! különben meg nemjöhetsz!!!! :P :kir:


Fúújmilyenvagymááár!Pedig Kajla szeret engem...
Jól van,de akkor felejtsd el Apacsot... :dev:

#30 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 19:08

Jól van,de akkor felejtsd el Apacsot... :dev:

még jó h anyádé :dev: :dev:

#31 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 26. - 15:29

még jó h anyádé :dev: :dev:


Attól még nem foglak beengedni... :gm:
Amúgyi,inkább Kajláról sztorizz,ha már egyszer... :D

Edited by Mocca, 2009 február 26. - 15:29.


#32 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 14:04

Hoztam pár képecskét, voltunk erdözni.... hát a tutyi átment gazellába, meg gepárdba meg vaddisznóba.....sajnos a sárospocsolyásbelefekvõset nemtudtam lencsevégre kapni...evvan

igen jutit kérek
anyukámmal
csurom vizesen

#33 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 20:49

Sibu, szépek vagytok. :ang: Nekem is kéne már friss képeket csinálni Kefírrõl,de az a baj, hogy sosem áll meg....Nem tudok séta közben olyan képet csinálni róla,hogy egy fehér pacán kívül is látszódjon valami. :D Az udvarban meg olyan unalmas. Majd valahogy megállítom(még nem tudom hogy,szép mutatvány lesz).

#34 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 2. - 22:22


de az a baj, hogy sosem áll meg...

ismerös......

kb 40képet csináltam és abból ez a 3 lett normális... :nem:

#35 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 14:16

Jutifalat! :D

#36 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 15:44

Jutifalat! :D


Nehogy azt hidd... :gm: Itt a kertben érdekli,de ha szaladhat,akkor kolbászt is húzhatok a földön elõtte, meg nem fog állni. :kir: Örülhetek hogy nem csapja ki a lábamat. :yeah:

#37 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 17:13

télen egyszer úgy anyámba ment h elesett(anya).... :dev: :dev:

Edited by sibu, 2009 március 3. - 17:13.


#38 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 20:04

télen egyszer úgy anyámba ment h elesett(anya).... :dev: :dev:


A Kefír is már bemutatta ezt.Anyát is eltarolta meg engem is.

#39 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 4. - 15:11

Nehogy azt hidd... :gm: Itt a kertben érdekli,de ha szaladhat,akkor kolbászt is húzhatok a földön elõtte, meg nem fog állni. :kir: Örülhetek hogy nem csapja ki a lábamat. :yeah:


Nekem is ilyen kutya keeell!
Bezzeg Álmitól nem lehet lépni,ha kaja van 5 méteres körzetemben...

#40 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 4. - 20:05

Nekem is ilyen kutya keeell!
Bezzeg Álmitól nem lehet lépni,ha kaja van 5 méteres körzetemben...



Az tény, hogy Kefír mellett lehetetlen unatkozni(bár szerintem ez általánosságban elmondható a vizslákról), még ha meg se mozdulok,akkor is tudok rajta röhögni hogy milyen idióta(talán rám hasonlít :dev: ).