Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vicces, érdekes esések, bakik


  • Please log in to reply
212 válasz a témához

#121 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 14:04

A következő befogás valóban érdekes lesz. Már szóltam egy jó fogatos ismerősömnek hogy jöjjön majd segíteni. Remélem nem lesz bennük tartós félelem. Az egyik kemény legény, ő már este oda jött hozzam mintha semmi nem történt vllna. A másik egy nagypn érzékeny kis kanca. Az befordult a sarokba és nem is nézett rám :( biztos összeköt engem a balesettel. Az ő oldalán voltam.

#122 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:39

Tegnap kimentünk a lovardába. Az egyik lónak már semmi baja, érdeklődik és bújik. A másiknak az egyik lába kissé még be van szűrődve (az szorult a küllőbe), és velem kicsit még tartózkodóbb, de szépen gyógyul ő is!
A hintót jobban megnézve nincsenek javíthatatlan károk. A rudat kell cserélni a többi javítható. A szerszámokon pedig egy karcolás sincs!

Én tegnap voltam házi dokinál. Kaptam egy nagyon erős fájdalom csillapítót meg gyulladás csökkentőt, mert a lábam elég nehezen gyógyul. Jövőhét szerdáig még kiírt. Nehéz lesz addig nyugton maradni, de igyekszem gyorsan gyógyulni :)
  • fafaragó kedvelte

#123 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:40

Tegnap kimentünk a lovardába. Az egyik lónak már semmi baja, érdeklődik és bújik. A másiknak az egyik lába kissé még be van szűrődve (az szorult a küllőbe), és velem kicsit még tartózkodóbb, de szépen gyógyul ő is!
A hintót jobban megnézve nincsenek javíthatatlan károk. A rudat kell cserélni a többi javítható. A szerszámokon pedig egy karcolás sincs!

Én tegnap voltam házi dokinál. Kaptam egy nagyon erős fájdalom csillapítót meg gyulladás csökkentőt, mert a lábam elég nehezen gyógyul. Jövőhét szerdáig még kiírt. Nehéz lesz addig nyugton maradni, de igyekszem gyorsan gyógyulni :)
  • astocki kedvelte

#124 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:41

Bocsánat a telefon kétszer küldte el...

#125 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 18. - 7:40

Telivér, gyors gyógyulást!

 

 

Csak a gonoszság, akarom mondani a precízség kedvéért, ha valaki véletlenül elolvasná a KRESZ-t, akkor sosem érdekelné többet a vele azonos irányban haladó fogat lelkiállapota, mert a KRESZ csak a kitérés című fejezetben említi a karjelzést, az meg a szembetalálkozás más szóval. Lovas meg egyáltalán nincs említve a karjelzés környékén.

Persze, a KRESZ-t értelmezni képes autós, ha még egy fokkal befogadóbb elméje van, akkor képes a szembejövő fogatra vonatkozó passzus értelmezését átültetni akár a vele egy irányban haladó lovasra is. :) Kiskoromban én is használtam karjelzést, mikor patkolókovácshoz vittük a lovakat, mivel a kovács szinte Pécs belvárosában volt, de ha a KRESZ akkor is így írta, akkor akkor is csak reménykedve, hogy jól értik az autósok (kutyát nem érdekelte, minek nyújtózgatok, ordítva araszolt el mellettünk a huszonhetes busz).


Edited by Ernest, 2019 május 18. - 7:41.

  • fafaragó kedvelte

#126 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 18. - 13:40

Szia Telivér!

Mi újság? Hogy vagy? Lovakkal mi a helyzet?



#127 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 8:46

Sziasztok.
Köszönöm az érdeklődést :)
A lábszáram nem akart javulni. A vádlim teljesen kemény és feszes volt, minden nap sírtam a fájdalomtól, a bokám semmit nem mozdult. 2 héttel a baleset után a háziorvos elküldött szakrendelésre. Inkább egy másik kórházba mentem, nem ahova a balesetkor vittek. Az orvos elsőre nem értette 2 hetes zúzódásokkal miért vagyok még ott. Mikor meglátta a lábam alaposan kivizsgált, erősen csóválta a fejét. Csináltak röntgent és ultrahangot. Mire végeztünk a vizsgálatokkal már jött értem a betegápoló és belenyomott egy tolószékbe, majd futva mentünk a sürgősségire. Kiderült hogy a balesetben sérültek az erek is, es mivel az első kórházban nem adtak vérhigítót így mélyvénás trombózist kaptam... 1 hét fekvés majd mankózás. Mostmár finoman ráálhatok de hosszú még a teljes gyógyulásig vezető út. Fél évig kell vérhigítót szúrnom napi kétszer és nem tudom mikor lovagolhatok újra :(.

A lovak fizikailag jól vannak már szerencsére. Lelkileg kevésbé. Tegnap hívott fel a munkavédelmi felügyelő. A baleset után utasításba adta hogy amíg vissza nem térek a két lóval ne kocsizzanak. Erre kiderült hogy befogták őket a rozoga trágyás kocsi elé, amit amúgy is nehéz húzni. Elsőre bár idegesek voltak de elhúzták. Az okos kollegáim gondolták megbüntetik a lovakat így elverték őket a kocsiban. A második befogásnál totális ellenkezés, csak hátra fele tolattak. Újabb verés, ágaskodás, kitörés majd sehova sem mentek... most rájuk akarják húzni a vizes lepedőt... engem megesz a méreg hogy nem tudok menni és segíteni. Hivatalosan nem is tudok a dologról a főnökeim nem is mondták el. Csak a felügyelő súgta meg titokban... lelkileg teljesen ki vagyok borulva. Nem tudom mit tehetnék :(
  • fafaragó kedvelte

#128 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 10:10

Ez a hely azonos ezzel?



#129 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 13:08

Nem ez két különböző hely. Guliver még mindig azon a helyen van, és ott még mindig nagyon szuperek!

#130 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 13:59

Hát nem irigyellek. -Zárójelben jegyzem meg ennyit a magyar egészségügyről.- Még jó hogy itt legalább észrevették a problémát és "időben" intézkedtek. Mielőbbi felépülést kívánok.

 

A lovak meg... nem is értem, a kollégák nem tudnak a balesetről? Hogy tán nem gyepálni kéne szerencsétleneket, hanem türelemmel lenni feléjük? Most teszik tönkre és használhatatlanná őket teljesen.

A tehetetlenség a legrosszabb, át tudom érezni a helyzeted. De mivel ha jól sejtem nem a te lovaidról van szó, így túl sok beleszólásod sajnos nincs a használatukba.

 

Ne emészd magad, szerencsétlen eseménysorozat áldozatai lettetek. Amit tudtál kihoztál a helyzetből. És nem rátenni akarok még egy lapáttal, de sokkal-sokkal rosszabbul is elsülhetett volna a dolog.



#131 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 16:40

Az egészségügyi rendszert tényleg hagyjuk... minden nap hálát adok az életnek hogy ennyivel megúsztuk. Még így a szövődménnyel együtt is.

A kollegák közül van lovas is. Én se értem őket. Amolyan igazi nem törödöm hozzáállásuk van. Remélem hamarosan visszatérhetek a munkába, és rendbe tudom még hozni a lószágokat.
  • fafaragó kedvelte

#132 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 18:55

 Mielőbbi jobbulást telivér! :smile2:



#133 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 20. - 2:32

Köszi :)

#134 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 24. - 20:24

Na nekem meg sikerült az elsö lovas baleset.rossz helyre kötötttem pannát az megrántotta a csövet és fejbe vert vele agyrázkódásom lett.jelenleg is kórházban vagyok.

#135 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 24. - 21:52

Jobbulást kívánok!
Mit mondanak az orvosok?
Igyál sokat és pihenj amennyit tudsz!

#136 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 8:18

Azt amit te is
.igyak sokat és pihenjek

#137 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 9:27

Azért mondtam mert nekem már elég sokszor volt. Bár sose maradtam bent, pihenni otthon is tudok...
Azt is mondták mindig hogy hagyjam abba a lovazást... :D
Mikor engednek ki?

#138 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 9:55

Ma már megyek haza.de két napig nem tudtam megállni mert forgott velem minden.de hála istennek már elmúlt.nálunk csak a gyerekek szorgalmazzák a grillpartit....lókolbászból

#139 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 10:33

De mi volt a gond?

#140 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 14:44

Á tulajdon képpen fatális véletlen.Az egyik karámfa egy vascső amit le lehet venni,és az a kapu.hogy magától ne csusszon ki van benne egy szeg.ezt felejrtetem el betenni,és hozzákötöttem a lovat.az meg persze mehrántotta,és fejbe vert a vascsö

#141 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 16:17

Hát ez valóban kellemetlen baleset.
De szerencsére nem lett komolyabb baj, így lehet tanulni belőle. Nem a ló hibája az ilyen.
Remélem hamar felépülsz!
Én még mindig táppénzen vagyok...

#142 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 16:30

Basszus. Mielőbbi gyógyulást

#143 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 25. - 17:27

Jobbulást mindkettőtöknek!

#144 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 26. - 10:12

Köszi

#145 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 27. - 11:29

Hogy vagy Fafaragó?

#146 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 28. - 14:34

Köszönöm ,javulgatok.Tegnap voltam kontrollon ,nem találtak semmi aggodalomra való okot. Röggenezték a fejemet ,állítólag nem láttak benne semmit... :kir: De viccet félretéve a bal fülem zúg ,és nm nagyon hallok rá :sad: De ez 2-3 hét is lehet amíg rendbe jön teljesen.



#147 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 28. - 15:50

Ez azért félig jó hír ;)
Akkor kitartást és további jobbulást!
Pannával találkoztál már azóta?

Edited by telivér, 2019 június 28. - 15:51.


#148 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 június 30. - 6:39

Persze, de nem tudtam vele foglalkozni a szédülés miatt.Talán jövő héten ,de csak földről akkor is.

 



#149 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 7. - 13:05

Szia Telivér!

Hogy vagy? Rendbe jöttél már teljesen?

Mi újság a lovakkal?



#150 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 9. - 7:18

Sziasztok!
Azóta már visszamentem dolgozni, de még csak csökkentett üzemmódban. Nehezet nem emelek, és a tempóból is vissza vettem. A lábam a nagy melegekben fáj, de azért javulgat. Tegnap pedig a baleset óta először felültem egy lóra :) habár az orvos még nem engedi, de már nem bírtam továb... 5 perc volt csak, de lelkileg nagyon jól esett. Csak mivel pont ott sérült a lábszáram amivel hajtom a lovat így azért zsibbadt és sajgott rendesen. Remélem ez javulni fog még.

A lovak megvannak. Lovaglásban semmi gond velük. Kocsiban is mentek már azóta, de ott van bennük egy kis félelem, ezen még dolgozunk. Fòleg az indításnál stresszelnek. Toporognak, és csavargatják a fejüket. Ha elindulunk pár perc után megnyugszanak. Van valakinek valami jó ötlete mivel segíthetnénk nekik ezt leküzdeni?
  • Eva, Ernest és fafaragó kedveli

#151 astocki

astocki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 269 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 9. - 13:04

Örömmel olvasom hogy lassan, de biztosan regenerálodik mindenki mind fizikailag, mind lelkileg.  :)

 

Érdemben nem igazán tudok hozzászólni az indítással kapcsolatos gondhoz, talán csak annyit hogy esetleg valahogy meg kéne próbálni elterelni a figyelmüket. Tudom hogy nem a legjobb, de esetleg adnátok nekik 1 falát almát indulás előtt.

Nem vagyok egy nagy jutalomfalat párti, de a heréltem 15 évesen lett bekocsizva, és az indítás örök probléma volt nála. Egyhelyben toporgott, táncolt, állandóan ki akart robbani. Aztán a férjem kitaláta, hogy közvetlen felszállás előtt mindig ad neki egy gerezd almát. Igaz kellett egy kis idő hozzá, de hamarosan már inkább az almára koncetrált, mintsem az ácsorgásra és az indításra. És szépen elhagyta ezt a rossz szokását. Persze a férjem nem, így a mai napig almaautomatának hívom őt, de hát ez legyen a legnagyobb gondunk ha amúgy minden működik  :gm:


  • Eva és fafaragó kedveli

#152 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 11. - 8:13

Köszi a választ!

Nálunk is ez a toporgás, táncolás megy. Plusz a balos tekergeti a fejét, sokszor teljesen hátra hajtja. Így csak segítővel lehet őket indítani. Aztán hirtelen beledőlnek a hámba, és pár méterig parádéznak. Utána megnyugszanak és a késöbbi újra indításokkal már nincs gond.
Próbáltam futószárazni majd utána gumikarikát huzatni, de ugyanez ment.
Az a baj hogy most néha más kollégák is dolgoznak velük, ők viszik ki a trágyát. És ott elég durván bánnak velük, ami tovább ront a dolgon. A főnökség mondta hogy vesznek majd traktort a trágya kivitelhez. Remélem ez hamar megtörténik, mert ez így nagyon nem jó a lovaknak...
Nyereg alatt, lovassal úgy mennek mint a kisangyal. 10 év alatti gyerekkel is szépen mennek futószár nélkül is, tehát csak a kocsival van gond, ami érthető is.
  • fafaragó kedvelte

#153 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 11. - 11:48

Akartam írni tanácsként: valaki - aki nyugodt, türelmes és ráadásul lehetőleg a lovakkal is jó viszonyban van - legyen a fejüknél az elindulás során. Ne fogja meg a szárat, ne adjon utasítást, az a hajtó doga, csak simogassa, nyugtatgassa őket - majd pár méter után menet közbe lépjen föl a kocsira. A biztonságérzettel lett baj, nem a szándékkal - ezért nem segít ezen a csúszózás.

 

De hát:a "néha más kollégák is dolgoznak velük"  - így először a főnök jóindulatának elnyerése !


  • astocki és fafaragó kedveli

#154 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 1. - 21:09

Sziasztok!

 

Egy kis helyzet jelentés a baleset után:

 

- A múlt héten befogtam a lovakat a hintóba. Előtte a napokban rendszeresen mozgattam őket futószáron, és nyereg alatt is. Sajnos mivel azóta csak rossz élményeket szereztek, így eléggé féltek a bekötésnél. Remegtek, és többször trágyáztak is. Az indulás elég "parádés" volt. Segítőm is akadt aki fogta a lovakat, de így is eléggé ficánkoltak amint felültem. Utána vágtában indultak el. Amint elhagytuk a kaput, mintha kicserélték volna őket. Pár szó után szépen megnyugodtak, és végül egy kellemes másfél órát hajtottam őket. Többször megálltunk és újra indultunk. Minden rendben ment. A baleset helyszínéhez vissza érve, megint kicsit nyugtalanok lettek, de most már szépen lehetett őket kezelni. Remélem pár alkalom, és minden visszaáll a régi kerékvágásba.  :)

 

- Ma újra lóra ültem!!!!!  :rockon: És már nem csak 5 percre. Pont az egyik balesetes pacira tudtam felpattanni. Mintha, csak tegnap ültem volna utoljára a nyeregben.  :) Szépen mentek a lovardai feladatok, habár a sérült lában 20 perc után elkezdett égni, és feszíteni. Végül kb 40 percet voltam nyeregben, jórészt inkább kengyel nélkül, mert így kevésbé fájt. Megnyugodtam, hogy kezdem látni a fényt az alagút végén, és habár még kell egy kis edzés, de a végére minden rendbe jöhet majd, és nem kell lemondanom a lovaglásról!  :kir:



#155 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 16. - 20:51

Amikor az ember kénytelen szembesülni vele ,hogy múlik az idő és ez meg is látszik rajta... :kir:  :) Tegnap bementem feleségem munkahelyére ,és megkértem egy új dolgozót hogy szóljon már neki legyen szives,hogy keresik. Ő viszont nem ismert engem ,és mikor anya megkérdezte tőle ,hogy ki keresi ? A válasz: Egy kopszodó ősz öreg fószer....bőr mellényben... :angry: -Te! azt mondja neki anya: hát az az uram :kir: és nem is olyan öreg mint gondolnád!  De szerencsére nem csak rajtam látszik az idő múlása,ha nem a fiatalokon is! Igaz nekik javukra szolgál! :kir: Szombaton mikor átértem a szüreti felvonulásra jön oda hozzám 3 fiatal fiú,az egyiket legalább sejtettem ,hogy ki fia -borja ,de a másik kettőről gőzöm se volt...Nem úgy nekik...mert Azzal fogadtak ,hogy csókolom Anti bácsi ,megtetszett gyógyulni?Felülhetünk magához?Legalább segítünk ,ha Panna rakoncátlankodik .Mindennel képbe voltak rólam ,csak nekem nem ugrott be hogy kik lehetnek. Na az első állomásnál hátra mentem egy helybéli lovas cimborához,hogy megkérdezzem ,nem tudod ki ez a három srác a kocsimon? -Dehogy nem te is ismered a kettőt csak kicsit megnyúltak...Aa harmadik meg valami vendég gyerek .De ezzel még nem ért vége a megpróbáltatásom ,mert egy "kislány is rámköszönt és hogylétem felől érdeklődött.....Próbáltam palástolni  hogy fogalmam sincs ,hogy kicsoda de lebuktam... :) Nem tetszik megismerni?Ja ,de csak nem vagyok már hozzá szokva ,hogy ilyen széplányok is még észre vesznek.. :kir: Te egyébként jól meg nőttél tavaly óta.(közbe beugrott hogy kicsoda is valójában )megismertem a lovát! :biggrin:


  • Eva és telivér kedveli

#156 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 26. - 18:52

Telivér!

Mi újság van veletek? Alakultok? :smile2:



#157 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 26. - 19:08

"Nem tetszik megismerni?Ja ,de csak nem vagyok már hozzá szokva ,hogy ilyen széplányok is még észre vesznek..  :kir: Te egyébként jól meg nőttél tavaly óta.(közbe beugrott hogy kicsoda is valójában )megismertem a lovát!"

 

Azért csak "ballag" az a fránya idő.


  • furioso és fafaragó kedveli

#158 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 1. - 14:50

Még a múlt héten történt,hogy egy bevásárlóközpont ajtaja előtt félre által,mert szemben egy idősebb embert láttam állni. Erre az is félre áll.....na akkor esett le az állam mikor kinyílt az ajtó és nem volt senki. A saját tükör képemet láttam az ajtóban
  • Eva és N.C. kedveli

#159 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 1. - 15:22

"...szemben egy idősebb embert láttam állni"

Megszállt Dickens utolsó szelleme.

Nem kell izgulni! Mi nem öregszünk, csak a gyerekek nőnek.

 

A Sárkány még eszik embert?


  • fafaragó kedvelte

#160 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 1. - 18:35

Már nem nagyon.Nyilván rájött,hogy ha kizavarja őket,akkor nincs kaja...