Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyarok országos gyűlése


  • Please log in to reply
408 válasz a témához

#81 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 8:44

Hát, lehet, hogy felborzolom a kedélyeket, amit persze igazából leginkább az értelmetlensége miatt nem akarnék, de számomra ez a téma a kirekesztésrõl szól.

Mert valójában arról is szól.

#82 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 8:51

Szerintem is teljesen felháborító, hogy magyarok Magyarországon bármit is rendeznek maguknak :D

(Ez bezzeg nem kirekesztõ... :dev: Tudom-tudom, antiszemita geci vagyok. Törölni is fogom nemsokára, mint ahogy az összes hangulatkeltõ hozzászólást ebbõl a topikból.)

#83 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 9:36

Kivi leszek, melyek lesznek az összes. Ha netán engem is abba a kategóriába raknál, akkor a Hétvégi programok lovaink nélkül címû topicból is töröld lécci a július elejei hozzászólásomat, amiben felhívom a figyelmet a Magyarok Országos Gyûlésére. :)

#84 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:21

Csak erre a topikra gondoltam. Ha már a kölcsönös elfogadásról van szó, hadd ne kelljen lépten-nyomon bizonygatni, hogy ki mennyire magyar, és ki mennyire nem antiszemita...

#85 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:31

Ne kelljen. :) Egyiket se. :)

#86 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:45

Nekem a szomszédasszonyom kiválltképp rasszista, :cool: ma reggel is hangosan cigányozott, és küldte õket melegebb éghajlatra. :cool: Más kérdés, hogy már megint az épp nagyon nem szeretett sógornõjével volt baja. Úgy hogy õ is pejoratív értelemben használja a cigány szót. Figyelmeztetni is szoktam, hogy nem szabad ám cigányozni, erre mindíg az a válasza, hogy neki igen, nekem nem. Mivel õ is cigány származású. :dev: :cool:

#87 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:51

- Hát ez már igen áttételesen tartozik Bösztörpusztához. Magyarország befogadóként ( pl. kunok-én :D , németek, tótok,horvátok, szerbek... ) lett erõssé és naggyá. Amikor ez megváltozott és elkezdtük a nemzetiségieinket, "kisebbségünket" megkülönböztetni, pláne beképzelt gõggel lenézni (vadrác, tótágas, cigánymeggy. svábbogár...), meg is lett az eredménye.

#88 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:57

Szerintem is teljesen felháborító, hogy magyarok Magyarországon bármit is rendeznek maguknak :D

(Ez bezzeg nem kirekesztõ... :dev: Tudom-tudom, antiszemita geci vagyok. Törölni is fogom nemsokára, mint ahogy az összes hangulatkeltõ hozzászólást ebbõl a topikból.)

Sõt még cigány bált is szokás rendezni!
Az egészben az a gáz, hogy sokan nem értik, hogy nem az elnevezéstõl kirekesztõ, hanem attól ahogyan bizonyos körök megnyilvánulnak.

#89 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 10:59

A Mogyon semmilyen kirekesztõ mentalitással nem találkoztam, volt ott cigány kézmûves ismerõsöm is, õt sem érte semmilyen sérelem. Tényleg nem jó összemosni, egy kalap alá venni a rendezvényeket.

#90 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:06

Sõt még cigány bált is szokás rendezni!

Hát, felháborító! :gm: :D

#91 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:12

Nálunk most volt a szomszéd faluban. Nagyim szomszédja nem merte elengedni oda a gyerekét, nehogy belekeveredjen valamibe. :D De egyébként viszonylag rendben lezajlott a rendezvény, igaz hihetetlen mocskot hagytak maguk után a kulturban. A szomszédaim voltak, de nem lehetett egyébként nagy dobás a buli, mert már 10 h-kor hazajöttek. Pedig egy sima rokonok jönnek látogatóba "buli" is hajnalig szokott náluk tartani.

Edited by tipara, 2011 augusztus 26. - 11:12.


#92 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:18

A Mogyon semmilyen kirekesztõ mentalitással nem találkoztam, volt ott cigány kézmûves ismerõsöm is, õt sem érte semmilyen sérelem.
Tényleg nem jó összemosni, egy kalap alá venni a rendezvényeket.

Szerintem se, mert ez is csak egy trükk a sok közül. :)

Hát, felháborító! :gm: :D

Csak ne nevetgélj, vannak itt (nagyon) komoly dolgok is! A szellemi muníció szinte végtelen. :D

"Régi magyar erkölcsiség

Anélkül, hogy különösebb történelmi távlati elemzésekbe fognánk, meg kell állapítanunk, hogy a hagyományos magyar erkölcs és értékrend közösségi szinten nagy mértékben a jó értelmében rögzített volt. Bármennyi romlás és törés volt történelmében, a magyarság emlékezetében mindig megmaradt a visszatérési szándék a hagyományos, Hunor-Magyar eszmeiségen alapuló testvériség erkölcs és értékrendjéhez, aminek krisztusi megfogalmazása a szeretet parancsolata.

Mai erkölcs

A természet isteni rendjétõl elrugaszkodott emberi társadalom profit hajszolóvá vált és esztelen fogyasztásra ösztönöz. A cél szentesíti az eszközt elvet alkalmazva az állatvilágra jellemzõ kifosztó-megsemmisítõ életvitel lett uralkodóvá a társadalmi kapcsolatokban. A rossznak forrása három szinten van jelen- szellem, lélek, test. Az emberi szellem legnagyobb vétke a gõg, a léleké az önzés, a testiségé az anyagiasság és birtoklás. Elsõsorban ezek az emberi tulajdonságok indítják el az erkölcsi romlást, ami nyilvánvalóvá cselekedetek által válik."

#93 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:18

Szerintem se, mert ez is csak egy trükk a sok közül. :)


Ebben mi a kirekesztõ? Vagy fáj az igazság?
Abban meg amit beidéztél, nem értem mi kivetni valót találsz.

Ez nem embercsoportok ellen szól. Mi helyi rasszista fiatalok mostanában beszéltük, hogy kalákában esetleg rendbe tehetnénk a helyi zsidó temetõt, mert most nagyon elhanyagolt állapotban van.

A szomszéddal is mindíg kalákázunk.
Sõt halkan jegyzem csak meg, az összegyûjtött hulladékfáját is mi szoktuk hazahozni az erdõröl. ( nálunk hivatalosan azt sem lehet gyûjteni)
Szóval együtt bûnözünk. :D

Edited by tipara, 2011 augusztus 26. - 11:21.


#94 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:26

Ebben mi a kirekesztõ? Vagy fáj az igazság?
Abban meg amit beidéztél, nem értem mi kivetni valót találsz.


Ez az látod, hogy nem érted. :)

Amúgy ebben tényleg semmi kirekesztõ, ez másért érdekes. (Már annak aki érti.)

Edited by packa, 2011 augusztus 26. - 11:27.


#95 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:28

A Mogyon semmilyen kirekesztõ mentalitással nem találkoztam,

Nem is a MOGYról beszélünk itt már két hete, hanem a paciponthus hozzászólásokról... :gm: :D

#96 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:29



Ez nem embercsoportok ellen szól.

Ez tényleg nem. Ez az emberiség ellen úgy an bloc.....

#97 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:32

Ez tényleg nem. Ez az emberiség ellen úgy an bloc.....



????? :D :kir: :kv:

Gratulálok.
De komolyan. :yeah:

#98 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:35

????? :D :kir: :kv:

Gratulálok.
De komolyan. :yeah:

Figyelj csak, de komolyan! Te olvastad azt az elmebeteg agyszüleményt amibõl idéztem? Mert azok csak jelentéktelen apróságok, a jelentõsebb ostobaságok hosszabb terjedelmûek.

Ez szerinted mirõl szól?

"- A magyarság megmaradása a Kárpát-medencében,- de a világban is- erkölcsisége megtartásától függ, ahogy feladja erkölcsiségét, úgy olvad be más erkölcsû népekbe."

Hát ez? :D

"- Tudatosítani kell, hogy a magyar erkölcsiséget a vezetés legfelsõbb szintjén a Magyar Szent Korona testesíti meg, miáltal a minta kötelezõ a hierarchia minden alsóbb szintjén is"

és ez? :D

"- Világossá tenni a jóvá válás útját: beismerés, jóvátétel, önjavulás és erkölcsi értelemben csak erre jön a feloldozás."

Edited by packa, 2011 augusztus 26. - 11:38.


#99 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:38

Nincs idõm most, de igérém egyszer végigolvasom, viszont az idézeted nem támasztja hitelesen alá az állításodat. Szerintem.

#100 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:44

Nincs idõm most, de igérém egyszer végigolvasom, viszont az idézeted nem támasztja hitelesen alá az állításodat.
Szerintem.

Rendben, segítek.

#101 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 11:54

Megfogadtam, önkontrollt tartok nem szólok hozzá egy ideig. Nem sokáig bírtam. Most is csak azért, hogy jelezzem szerintem hiba lenne cenzúrázni a topikot, FÕLEG, amíg ilyen kultúráltan tudunk beszélgetni. Szerintem, ha én is visszafogom magam, egész hasznos, eléremutató kezdeményezés lett volna arra, hogy meg próbáljuk érteni egymás lelkivilágát, megbeszéljük, megimerjük akár a feszültségforrásig visszamenve gondolkodásmódunkban a hasonlóságok és különbségek alapját. Nem hiszek abban, hogy az egyik oldal jó, a másik rossz. Most épp a magyarérzelmüek és a hangzatos magyarkodástól idegenkedõk közti feszültségek kerülhetnek górcsõ alá, de politikai, vallási, és bármi más ürüggyel nõ bennünk a feszültség. A legkönnyebb úgy ítélkeznünk más nézetek miatt, ha nem is ismerjük annak alapjait. De vajon elég nekünk ennyi? Kicsit olvastam azóta az MSz-rõl, Mogy-ról és ellentmondásos dolgokat találtam. A deklarált célok, és a külsõ megfigyelõ véleménye elég messze esik sokszor egymástól, de a deklarált törekvésekkel tudok mindig egyet érteni. Azt hiszem, nem csak a rendezvény, de maga a társadalmi jelenség (amit itt csúnyán magyarkodásnak hívunk, de mindenki tudja tán, hogy nem szeretnénk mindent egy kalap alá venni, rengeteg dolgot takar), bizonyította, hogy valamilyen formában kell kellene többet beszélni róla. Az elutasítás, és a magasztalás önmagában semmit se ér, bár jellemzõ hozzáállás. Na, a végén megint beindulok...

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#102 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:05

Mondjuk, Packa, én sem értem, hogy ezekben neked mi a kivetnivalód.

Amúgy meg idéznék a MSz pár nappal korábbi megyei szintû megbeszélésbõl: "BAZ megye vezet a cigány népességi arányban. Ezért a mi feladatunk kellene legyen a cigánysággal kapcsolatos állami, társadalmi tennivalók meghatározásában való aktív részvétel. A cél érdekében szükséges a cigányság képviselõivel a kapcsolat felvétele,s ezen keresztül is elõsegíteni a hiteles és munkás cigányvezetõk kiválasztódását, s elõsegíteni az együtt, egymás mellett élés elviselhetõségét." Bár ezt neked úgyis hiába írom, mert szerinted nincs cigány-probléma. Csak köcsög náci magyarok vannak...

a magyarérzelmüek és a hangzatos magyarkodástól idegenkedõk

Én egyszerre vagyok mindkettõ. Most mit csináljak? Sõt, szerintem az emberek nagy része ebbe a kategóriába tartozik. Ezért rühellem egyrészt a magyarságomat, valamint az antiszemitizmusmentességemet folytonosan hangoztatni. Packával meg az az egyetlen bajom, hogy azonnal nácit kiált és megoszt, uszít. (Szerintem végig se olvasta a topikot.)

Kicsit olvastam azóta az MSz-rõl, Mogy-ról és ellentmondásos dolgokat találtam.

Ez az, amit én is tapasztalok, hogy kistérségi szinten egymást segítõ közösségekrõl van szó, míg feljebb csak a szokásos politikusi harácsolásról. Kérdés, ki látja meg alul a jót, vagy csak felül a rosszat...

#103 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:15

Hmm. Munkahelyen, csak néha a géphez férkõzve sokáig tart egy hozzászólást leírni. Annyira, hogy addigra néha sokat veszít aktualitásából. A stílus, az egymást megérteni és nem meggyõzni akarás, vagy ítélkezés némit változni látszik. Nem lehetne kicsit bõvebben elmagyarázni, ki mit miért érez, ha a gondolatai, érzelmei tényleg sajátok? Tipara! Elég érdekes úgy egy szervezetben való tevékenykedés, ha nem ismerjük, és mérlegeljük annak deklarált céljait, illetve nem figyeljük -e, hogy a valós szándék, illetve a cselekedetek mindvégig öszhangban is vannak-e ezzel. Csak a lelkesedés, hit, meggyõzõdés nagyon szép, de ha "ilyen apróságokra" nem figyelsz, könnyen megvezethetõ leszel. Márha tényleg nem olvastad azokat az idézeteket, melyeknek a leghitelesebb forrásból linkeltek be neked. Üdvözlettel: Ervin :D "antiszemitizmusmentességemet " :D Szép szó! :) Nekem kicsit lasabban is elmagyaráznád, ez mit takar?

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#104 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:21

Sziasztok! Sajnos nem volt idõm teljes szélességében végig olvasni a hozzászólásokat, bele-bele kaptam, van minden. Az, hogy ki jött "nagymagyarkodni" ki nem, mindenkinek szabad választása volt, a szép széles pusztán mindenkinek volt helye, aki akarta, hogy legyen. Egy kisebb, de annál lelkesebb csapattal indultunk el Pécelrõl, és 2 napon keresztül lovagoltunk Bösztörre, ami már önmagában szuper volt, (eltekintve az összetört popóktól a végéra :gm: ) mert végre nem a hétköznapi mókuskereket kellett pörgetni, hanem egymásra, és a lovakra figyelni, hogy mindenki egyben érjen oda. Nem is volt idõ a melóra gondolkodni, mert nagy merészen vágtunk neki az útnak úgy, hogy kb csak sejtettük, merre kell menni, úgyhogy a végére szerintem +60 km-t rátettünk... :yeah: Igen, végig kellett gondolni, hogy mit viszünk magunkkal, mi kell a lovaknak, mi fér el az egy szem szekerünkön (és, hogy mit mondjunk az otthoniaknak, mit felejtettünk el! :) ). Természetesen "elõörsöt" is küldtünk, akik hétfõn a szervezõkkel kijelölték a helyünket. Megszerveztük az ételt-italt, sátrazást, úgyhogy tisztára olyan volt, mint a gyerekkori nomád táborok, igazából nagyon élveztem! Kedden indultunk, szerdán érkeztünk, csütörtökön már ott kalapáltunk az erõd építésénél, raktuk a deszkákat, hordtuk a cserepeket, nem teljesen nõi munka, lehetne mondani, de ott nagy volt az egyenlõség! :) Szerencsére elkészült idõre, bár elég neccesen nézett ki elõször a dolog. A lovakat villanypásztorosan szállásoltuk el, szálasat, vizet biztosítottak, abrakot vittünk. Nem túl sok helyre jutottam el a rendezvények közül, de az Országjáráson és a többi közös lovagláson is ott vágtathattam a többiekkel, ami rendkívül felemelõ érzés volt, fõleg az eseménysorozat végén, amikor áldást kértek, és a gyalogosokkal is úgy fogtunk kezet, mintha régi ismerõsök lettek volna, pedig valószínûleg még életünkben nem találkoztunk. Egyszerûen nehéz szavakban kifejezni az érzést, mert könnyfakasztó volt, és nagyon megható. Valami ott megmozdult, valami volt, a közösség élménye, az összetartozás élménye, és szebben láttam a világot! Ott volt az a sok ezer ember, ami önmagában tömeg, de az egész magyar lakossághoz képest, azért nem sok... szóval olyan volt ott bent, mintha együtt megtaláltuk volna a magyarokat, akik ki tudja hová, de mintha mostanság elvesztek volna. Ott akkor, kifejezetten büszke voltam rá, hogy ennek a nemzetnek a gyermeke vagyok, és más nem érdekelt! Ottlétünk során nem volt minden problémamentes, de mertünk az ismeretlenhez is hozzászólni, mindenkinek volt egy-két jó szava a másikhoz, vigyáztunk egymásra, vigyáztunk a patásokra. Aki meg a western-nem western felszereléseket nézte, az nézzen magába, mert úgy gondolom, hogy ha már egyszer valaki oda eljutott lábon, akkor nem az a lényeg, hogy milyen felszereléssel tette, és utólag nagyon-nagyon megbántam, hogy feladtam a kényelmes western szereléket egy kényelmetlen univerzális nyeregre "mit fognak szólni" alapon. (Ajánlom egyébként pl a karahun.hu oldalon tájékozódni a füredi és western nyereg témában! :dev: ) Tehát összességében -nem magyarul :D- a feeling hatalmas volt, a kézmûvesek portékái gyönyörûek, már a vásár megért volna még egy pár nap körbejárást, az ételek finomak, az emberek rendesek voltak. Mondanom sem kell, hogy ez után bejönni Budapestre a koszba, mocsokba, sz@rba nem esett jól, a hányinger kerülgetett, de vissza kellett csöppennem a hétköznapokba. Szóval aki eddig elmulasztotta, és netán még hezitál, annak nagyon tudom ajánlani, hogy ott legyen! Huj-Huj!

#105 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:29

Packával meg az az egyetlen bajom, hogy azonnal nácit kiált és megoszt, uszít. (Szerintem végig se olvasta a topikot.)

Tudsz ezekre példát is? Jó lenne...

Mondjuk, Packa, én sem értem, hogy ezekben neked mi a kivetnivalód.

Amiket tiparának belinkeltem?
Nézd ha ezeket valaki nem érti, akkor nincs mit magyarázni. Akinek ezek rendben vannak, annak rendben vannak, azokat így szeretjük. ;)

#106 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:41

Dreamcatcher! Szép beszámoló volt. Hiszek abba, hogy a jelenlévõk többsége ugyanígy érzett. "Ott akkor, kifejezetten büszke voltam rá, hogy ennek a nemzetnek a gyermeke vagyok, és más nem érdekelt!" Én azt keresem, hogy hol az a pont, ahol a lelkesítõ szövegek és egy hasonló eufólikus hatás oda vezet, hogy nemzeti büszkeségünk gõgbe csap. Arra gondolok, amikor már ki is merjük mondani, hogy a magyar a tuti nép, a többi mind maszlag. Mert ennél nagyobb baromság, és itt bocsásson meg mindenki, akinek ezzel a lelkébe gázolok, SZERINTEM nincs. De beszéljük ki, kiben hogy alakult ki a saját fixa ideája, hátha szerethetjük még ettõl egymást. ( Szerintem a cigány is magyar, a zsidó is, meg én is, :) , de nem ettõl jó vagy rosz valaki...

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#107 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 12:44

Packa, Örni gratulálok, sikerült sarkos véleményt megfogalmaznotok valamirõl, amivel kapcsolatban semmilyen személyes tapasztalatotok nincs. Pride and prejudice. Én voltam 2 éve, és nem rémlik, hogy származási lapos személyit követeltek volna a belépéshez, vagy hogy bárki bármit számon kért volna rajtam a körletrenden kívül. A szakrális Szentkorona rituálék pl. tõlem is távol álltak, de a szertartás alatt elmentem az éppen kevéssé látogatott zuhiba, utána szunyáltam egyett, és nem rugdostak föl náci bakancsok, amiért kivontam magam a fõ ideológiai áramlatból. Az, hogy a MSZ tagjai milyen erkölcsiséget vallanak magukénak, engem nem zavar, mert nem erõszakolták rám. Szóval mindenki nyugodtan látogassa csak a rendezvényt, aki képes tolerálni különbözõ emberek az övétõl különbözõ világnézetét, vallási meggyõzõdését, úgy látom, liberális barátainknak ez még nem megy. Engem pl. Sháron* Rózsája sem zavar, mert az identitás keresése fontos, és mindenkinek joga van tartozni valahova... Ja, én is találkoztam cigányokkal a vásárban, és nem tûnt fel, hogy rettegtek volna.... *bocsánat Hebron... :)

Edited by ori, 2011 augusztus 26. - 12:51.


#108 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 13:05

Packa, Örni gratulálok, sikerült sarkos véleményt megfogalmaznotok valamirõl, amivel kapcsolatban semmilyen személyes tapasztalatotok nincs. Pride and prejudice.
Én voltam 2 éve, és nem rémlik, hogy származási lapos személyit követeltek volna a belépéshez, vagy hogy bárki bármit számon kért volna rajtam a körletrenden kívül.
A szakrális Szentkorona rituálék pl. tõlem is távol álltak, de a szertartás alatt elmentem az éppen kevéssé látogatott zuhiba, utána szunyáltam egyett, és nem rugdostak föl náci bakancsok, amiért kivontam magam a fõ ideológiai áramlatból. Az, hogy a MSZ tagjai milyen erkölcsiséget vallanak magukénak, engem nem zavar, mert nem erõszakolták rám. Szóval mindenki nyugodtan látogassa csak a rendezvényt, aki képes tolerálni különbözõ emberek az övétõl különbözõ világnézetét, vallási meggyõzõdését, úgy látom, liberális barátainknak ez még nem megy.
Engem pl. Sháron* Rózsája sem zavar, mert az identitás keresése fontos, és mindenkinek joga van tartozni valahova...
Ja, én is találkoztam cigányokkal a vásárban, és nem tûnt fel, hogy rettegtek volna....
*bocsánat Hebron... :)


:yeah: :yeah: :kir:

#109 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 13:27

Ori, idéznék magamtól...

Ej, a picsába már. Olvasni tudsz?

Énnekem semmi bajom nem volt a MOGY rendezvénnyel. Ha rátalálsz ilyen értelmû szólásomra, rajta. Addelõ.

:yeah: :yeah: :kir:

Te meg vakon írkálsz mások után hülyeségeket.

Edited by Ernest, 2011 augusztus 26. - 13:29.


#110 bejci

bejci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 13:27

Kedves Fórumozók! Elsõsorban köszönöm a 327 Lónak, hogy ott voltak és elviselték az embereket. Õk a legjobb tudásuk, képességeik szerint, lóhoz méltóan emelték a rendezvény fényét. Tisztelet Nekik! Volt velük sok, sokféle ember, akik energiájukat nem kímélve hozzájárultak ahhoz, hogy létrejöjjön az idei év egyik legnagyobb lovas rendezvénye. Nekik is köszönöm! A pozitív és negatív kritikák, észrevételek egyaránt sokat segítenek a további munkánkban. Ezért is hálás vagyok. Nem tudom, kinek mi volt a célja a rendezvénnyel, én szerettem volna sok emberrel lovazni, beszélgetni, ismerkedni. Számomra a rendezvény sikeres volt. Az, hogy a MOGY kapcsán egyedi gondolatok születtek, õszinte párbeszédek kezdõdtek, azt jelzi, hogy nem hiába dolgoztunk. Egyéb észrevételeiteket, javaslataitokat, kérdéseiteket továbbra is várom, a 06 70 576-5522-es telefonszámon. Sok szép Lovazást kívánok mindenkinek! Rónai Attila Lovas szervezõ
  • Annamari kedvelte

#111 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 13:43

Ori, idéznék magamtól...

Énnekem semmi bajom nem volt a MOGY rendezvénnyel. Ha rátalálsz ilyen értelmû szólásomra, rajta. Addelõ.
Te meg vakon írkálsz mások után hülyeségeket.


Végig olvastam az egészet. Egyetértek orival. Te meg ne olvass engem, ha nem érted, hogy mire reagáltam, vagy mit. :P

#112 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 15:03

[quote name='amatõr' date='2011.08.26, 13:41' post='898057']
Dreamcatcher!
Szép beszámoló volt.

- Elnézést kérek mindannyiunk nevében, akik szétOFFoljuk ezt az oldalt. Kicsit csodálkozom is, hogy még nem hajítottak ki innen bennünket :hupp: .
Talán azért maradhatunk ( vagy tt?), mert ez tényleg fontos kérdés?

Én azt keresem, hogy hol az a pont, ahol a lelkesítõ szövegek és egy hasonló eufólikus hatás oda vezet, hogy nemzeti büszkeségünk gõgbe csap.

#113 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 26. - 15:41

Packa, Örni gratulálok, sikerült sarkos véleményt megfogalmaznotok valamirõl, amivel kapcsolatban semmilyen személyes tapasztalatotok nincs.

Az ember életében rendkívül fontos, hogy kikkel vállal közösséget. Úgy látszik ezt Magyarországon még csak a liberálisok értik. Európában már másként mûködik. Ori, te ott beleszámítottál a létszámba, ha részt vettél a szeánszon ha nem. Ne áltasd magad....

#114 Csermely

Csermely

    A csendesen csobogó

  • Fórumtag
  • 294 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 15:50

Dreamcatcher és más résztvevõk személyes élményei is csak a saját tapasztalataimat erõsíti... Amatõr! "Én azt keresem, hogy hol az a pont, ahol a lelkesítõ szövegek és egy hasonló eufólikus hatás oda vezet, hogy nemzeti büszkeségünk gõgbe csap." Na ha azt a pontot megleled, szólj! "Arra gondolok, amikor már ki is merjük mondani, hogy a magyar a tuti nép, a többi mind maszlag." Mondott effélét itt bárki? "Mert ennél nagyobb baromság, és itt bocsásson meg mindenki, akinek ezzel a lelkébe gázolok, SZERINTEM nincs." Egyetértek. Nem lenne szabad egyetlen népet sem egy másik nép fölé rangsorolni. Éppen ennek jegyében elvárom, hogy magyar nemzettestvéreimet ne alázzák, gyalázzák már tovább, s fõképpen várnám ezt saját testvéreimtõl. Mert amíg Hunor és Magor egymást segítõ testvérpáros legendáját szõnyeg alá söpörjük elõtérbe helyezve Káin és Ábel történetét, addig szerintem jogos a romlott erkölcsiség hangoztatása és a szeretet alapú társadalom visszaállításának igénye. Kedves Packa! Vagyunk még itt jó páran, akik nem értjük a kifogásaidat. Úgy látszik, Te mindannyiunknál szemfülesebb vagy én pedig túl naív, hogy észrevegyem a bibit az általad kifogásolt idézetekben. Egyikünk se szeretne csapdába esni, kérlek világosíts meg bennünket! Értsd meg azzal nem segítesz, ha minduntalan kiragadsz részleteket az általad másként értelmezett szövegbõl magyarázat nélkül! Mint ahogy azt sem értem, mit akarsz azzal sugallni, hogy aki nem érdeklõdik ugyan egy rendezvénysorozat bizonyos elemei iránt, de részt vesz a nagy egészben az már statisztikailag mindenképp ugyanoda sorolódik?! ("Ori, te ott beleszámítottál a létszámba, ha részt vettél a szeánszon ha nem. Ne áltasd magad....") - Most akkor ki is az, aki megpecsétel itt valakit? Igenis úgy gondolom, igaza van Fillynek, amikor azt mondja, bomlasztasz. Az efféle megnyílvánulások (ködösítés, összemosás) a politikából (is) ismerõs viselkedési minták. Nem szolgálnak mást, mint az egyes emberekben félelmet, másokban gyanút kelteni és ellentéteket szítani. Õszintén remélem, hogy nem ez a valódi célod és megnyugtató magyarázattal szolgálsz mindannyiunk okulására!

#115 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 16:07

"Arra gondolok, amikor már ki is merjük mondani, hogy a magyar a tuti nép, a többi mind maszlag." Soha nem fogok eljutni arra a szintre, hogy ezt gondoljam. De ahogyan más népek tudják magukat mindenek felett állónak és különbnek gondolni, úgy nekünk is kell merni. Nem eltiporni, más népeket szemétnek titulálni, de az értékeinket ismerni, azokért harcolni. Az kényszerül más gúnyájába bújni akinek a sajátja értéktelen. Megtörtént ami megtörtént. Leigázták a magyart, rabszolga lett, ma is az. Harcos büszke népbõl vérlázító, hogy mivé vált. Gerinctelenné. Puhánnyá. Koldussá. Billogzott marhává. A problémám az, hogy nem tudom hogyan lehet harcolni, hogy ne kiáltsanak terroristának. Talán elõször meg kell tanítani a gyermekeinket, hogy mit jelent magyarnak lenni. Milyenek voltak az õseink mielõtt rabszolgák lettek. Nem hõzöngve, kaszára, vasvillára kapva, hanem intelligensen. Nehéz a célt elérni, mert keveseknek adatott ész. Vagy hõbölögnek, vagy mondvacsináltak, nyálasak, elszálltak, rebegnek, verselnek, ruhákkal fedik el a cselekvésre képtelenséget. Nem attól lesz a magyar erõs magát eltartani védeni tudó nemzet, hogy mindenki egyöntetûen betyárgatyába bújik. Ezt azok hitetik el akik azt a pár szószólót, szervezõt mozgatják. Röhögnek a markukba. Foglaljuk el õket, vonuljanak fel a ruháikban, addig sincs eszük, idejük érdemben tenni semmit. Ugyan úgy rabok, csak betyár gúnyás rabok, akik parádéznak a szüreti fesztiválon. Hányszor láttam életem során, hogy sehol nem kell olyan ember, akinek van esze, véleménye, erõs. Bábok kellenek. Buták. Akik megtéveszthetõk, mozgathatók. Így itt ez a vita részemrõl, (vagy nem vita,) egy röhej. Az is röhej, hogy veszekedés nélkül megakartok itt valamit beszélni. Nagy változások, és azok a dolgok amikben mi magyarok meg vagyunk láncolva soha nem lesznek megoldhatók kerekasztalnál birkapörkölt és Egri Bikavér mellett. De azért üljetek tovább a klaviatúra felett és ütögessétek bõszen. Addig sem kell tennetek semmit.
  • Annamari kedvelte

#116 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 16:21

Még egy apróság. A magyar nemzet felemelést abban megtalálni, hogy egy szüreti felvonulásról kitiltani aki western nyeregben és ruhában akar ott részt venni, mi az? Egy dolog, hogy nem fogok beruházni magyar nyeregre, ruhára stb. hogy megjelenhessek, de mire jó ez? Ettõl leszünk nemzet? Engem rohadtra nem érdekelnek a külsõségek, az egyenesen ki hoz a sodromból, hogy ez a legfõbb cselekvés a valóságos tevés helyett. Mi a MOGY? Egy buli. Segít valamit a magyaron? Mit? Mi a folytatása? Hol a többi apró lépés, hogy nemzet legyünk? Egyáltalán ki mirõl ír, beszél, mit kenõcsöl? Ez az ország nem a parasztok országa, a hagyományaikkal, hanem a pályázgatók országa. Mit említsek még? Annyi dolog lenne! Pofázni, öltözködni, felvonulni, szónokolni, az megy. Eszmeinek lenni. Az is megy. Eljutottam odáig, azt most itt nem részletezem, hogy mik vezettek ide, hogy a szememben azok a nemzetért, a magyarért valamit tenni akarók, akik nyilvánosan lázítanak, az éj leple alatt lóra kapva összeverik akit kell. Maradok is emellett, ha kell még szélsõségesebben mint eddig. Ha a férjem elengedne elmennék velük. Ha õ menne nem tartanám vissza.

#117 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 18:00

...Igenis úgy gondolom, igaza van Fillynek, amikor azt mondja, bomlasztasz.

Packáról mondta? Nem rólad? :) "Kedves beszólogatók! Sajnos azon széles réteghez tartoztok, akik elõszeretettel elítéltek látatlanban mindent, ami kicsit is magyarnak mutatkozik. Tudom nagyban köszönhetõ ez a média állhatatos (és álnok) aknamunkájának, akik képesek amúgy jó szándékú magyar emberekkel is elhitetni hogy a "magyarkodás" amúgy egy álságos cselekedet..." :)


Végig olvastam az egészet. Egyetértek orival. Te meg ne olvass engem, ha nem érted, hogy mire reagáltam, vagy mit. :P

Rajta, akkor mutass rá, hol szóltam én bármire a fórumosok vislekedésén kívül. Ori ír rólam egy hülyeséget, oszt lelkesen lelkendezel, és ne kifogásoljam? Ja... :D

Edited by Ernest, 2011 augusztus 27. - 18:01.


#118 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 18:35

Amit a rendezvényrõl írt arra éljeneztem. Ha írt rólad valamit az elkerülte a figyelmemet és nem állt szándékomban megbántani téged. :)

#119 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 19:07


Kedves Packa!


Ehhez nem ragszakodom. Rühellem az álságosságot.


Vagyunk még itt jó páran, akik nem értjük a kifogásaidat.


Nem szeretnék neked semmit megmagyarázni. ha nem érted, hát nem érted, vedd úgy,hogy nem neked szólt :)

Értsd meg azzal nem segítesz, ha minduntalan kiragadsz részleteket az általad másként értelmezett szövegbõl magyarázat nélkül!


Itt valami tévedés van. Ki mondta, hogy segíteni szeretnék?


Mint ahogy azt sem értem, mit akarsz azzal sugallni, hogy aki nem érdeklõdik ugyan egy rendezvénysorozat bizonyos elemei iránt, de részt vesz a nagy egészben az már statisztikailag mindenképp ugyanoda sorolódik?! ("Ori, te ott beleszámítottál a létszámba, ha részt vettél a szeánszon ha nem. Ne áltasd magad....") - Most akkor ki is az, aki megpecsétel itt valakit?


Ezt sem érted. Miért is nem csodálkozom. :D
Ismered a szólássá vált idézetet? Aki korpa közé keveredik, azt megeszik a disznók.


Igenis úgy gondolom, igaza van Fillynek, amikor azt mondja, bomlasztasz. Az efféle megnyílvánulások (ködösítés, összemosás) a politikából (is) ismerõs viselkedési minták. Nem szolgálnak mást, mint az egyes emberekben félelmet, másokban gyanút kelteni és ellentéteket szítani.

Benned melyiket keltettem? Félelemet, gyanút, vagy ellentétet? És mit bomlasztok?

#120 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 27. - 21:52

Hmm.
Munkahelyen, csak néha a géphez férkõzve sokáig tart egy hozzászólást leírni. Annyira, hogy addigra néha sokat veszít aktualitásából.
A stílus, az egymást megérteni és nem meggyõzni akarás, vagy ítélkezés némit változni látszik.
Nem lehetne kicsit bõvebben elmagyarázni, ki mit miért érez, ha a gondolatai, érzelmei tényleg sajátok?
Tipara! Elég érdekes úgy egy szervezetben való tevékenykedés, ha nem ismerjük, és mérlegeljük annak deklarált céljait, illetve nem figyeljük -e, hogy a valós szándék, illetve a cselekedetek mindvégig öszhangban is vannak-e ezzel.
Csak a lelkesedés, hit, meggyõzõdés nagyon szép, de ha "ilyen apróságokra" nem figyelsz, könnyen megvezethetõ leszel.
Márha tényleg nem olvastad azokat az idézeteket, melyeknek a leghitelesebb forrásból linkeltek be neked.
Üdvözlettel: Ervin

:D "antiszemitizmusmentességemet " :D
Szép szó! :) Nekem kicsit lasabban is elmagyaráznád, ez mit takar?



Nem vagyok Msz tag . A MOgy-on is most voltunk elõször. Az elsõ Kurultajon voltunk. Az Msz alakuló ülésén is, a helyi megyei tagozat alakuló ülésén is, meg még páron.( akkoriban még majd mindent végig olvasgattam is) A gazdaudvarosokkal azóta is kapcsolatban vagyunk. Ha megkeresnek segítek amiben tudok.
De nem tevékenykedek semmilyen szervezetben. És semmilyenbe nem is lépek. Egy kedves ismerõsöm után szabadon: "Marinéni, én egy vödör híg tehénszarba hamarabb lépek bele mint a pártba"
Köszönöm az aggódást, de nem hiszem, hogy megvezethetõ lennék.
Egyébként az Msz legtöbb célkitûzésével, elveivel egyetértek.
Személyes, személyi problémáim vannak, voltak sok esetben, helyen.
Meg az életmódunkba sem férne bele, túlzott aktív részvétel.
lelkesedés, hit, meggyõzõdés, van bõven, meg tartás és "konokság" is bennem, és a köpönyegforgató, álszent, érdekembereket nem tûröm meg magam körül. Így elég nehéz lenne manapság bármilyen szervezetbe tartoznom.
Itt nem a többséget bírálom, sõt az általam ismert msz tagok nagy részét bírom, de nekem a kis rész is sok.
Sajnos volt szerencsém megismerni egy - két, sok "nagy magyar" embert Msz-en kívül és belül is a hétköznapjaiban, ahol kb az a mentalitása, ami "ellen" papírforma szerint küzdenek.
Ha idõm engedi majd ígérem végig olvasom a linkelt oldalakat, most csak átfutottam szemmel rajta.
És még mindig nem érzem jogosnak Packa félelmeit.