Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miért ilyen rossz a magyarországi lovas helyzet?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1527 válasz a témához

#1521 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 7:55

Ok.
Te voltál ott, a konkrét esettel kapcsolatban nincs jogom megkérdõjelezni a figyelmeztetés stílusát, vagy jó szándékát. Inkább azt akartam kifejezni, hogy az oktatás- nevelés, (de fõleg nem a sportág népszerûsítése) nem feltétlenül legjobb módszere a szabályokhoz való konzenkvens ragaszkodás. Fõleg, ha azon szabályok a sportteljesítmény és a biztonság szempontjából mellékessek.
Értem amit írtál, de meg akartam értetni, hogy vannak szerintem fontossabb dolgok, mint amire utaltál.
Egyébként, csak kérdem, ha már a pályabejárás KÖZBEN szólt a figyelmeztetés, mit kellett volna a lánynak csinálnia, ha kimegy a csizmaszárért, és felveszi, már lehet, el sem tud indulni a versenyen. Nem túl nagy ár ez egy apró feledékenységért? Az elfogadható, hogy egy ilyen kapitális hiba miatt esetleg több heti, havi készülés, és részvételi költség ellenére zárják ki a versenybõl? Majd megtanulja?
De ezek a konkrét esettel kapcsolatos dilemmáim, szeretném hinni, hogy senki nem így gondolja (pedig tudom, hogy igen...) és épp az ilyen hozzáálás mint általános jelenségre, mint ÉRDEKLÕDÕ -ELRISZTÓ folyamatra akartam felhívni a figyelmet.
Nem bántani, hanem bátorítani kell a kezdõt szerintem.
Hozzáteszem 20 évvel ezelõtt minden elérhetõ és elérhetetlen lovasversenyre eljártam, nézõként segítõként és lovászként is, és tudom milyen jelenségek miatt szeretne a díjugrató sport a saját értékeihez, és elvárásaihoz ragaszkodni, de azt is meg lehet nézni, hova vezetett ez.
A negatív kirívó jelenségeket nem sikerült kívül tartani, de az utánpótlás, a nézõszám, és legfõképp a versenyek HANGULATA folyamatossan esik.

furiosojr!
A múltkor töröltem egy nagyon hosszú, hozzád címzett hozzászólásom elküldés elõtt, nehogy személyeskedésnek vedd.
(Te is elmondhatod benyomásod rólam, ha gondolod, de most utalnék a törölt hozzászólásom tartalmára.)
Elhiszem, elfogadom, sõt tisztelem, hogy minden bizonnyal KÉPZETT, kíváló lovas, ráadásul szerencséd volt kiváló LOVASEMBEREKTÕL tanulni. Láthatóan nem csak "kosz" ragadt rád, nem vagy híján alázatnak a lovashagyományok felé se, gondolom a lovak felé is megvan ez az alázat.
Egy dolgot nem sikerült talán eléggé elsajátítanod, ez pedig alázat a többi "lovas", és embertársaid felé.
ELVÁRNÁD tõlük, hogy hozzád hasonló mentalitással viseltessenek a lovassport mûvészete, a lovak és a NEVES LOVASOK felé, mint te.
Sajnos azt hiszem, ez hiú ábránd, és ellentétes hatást vált ki, mint amit szeretnél, akár a legjobb szándékkal is.
Igen, a lovardában ahogy korábban írtad te lehetsz az "ügyeletes tahó", nem becsületre és tiszteletre méltó lovasember, LOVASEMBER, ha nem a megfelelõ stílusban teszed észrevételeid. Márpedig az kiérzõdik akkor is, ha modorossan leplezni próbálod esetleg valódi érzéseid. De el tudom képzelni, hogy nem is nagyon leplezed. Tudod, az, ha kihal a megfelelõ tisztelet a lovasemberek, a régi nagyok tudása, és értékrendje iránt, az épp annak lesz köszönhetõ, hogy sokan elvárásaikat elõírásokban, szabályokban és legfõképp fölényes stílusban próbálják tovább adni.
Apukádat ismeretlenül is szememben, (akkor is, ha nevét se, és lovas múltját sem ismerem) csupán hozzászólásai STÍLUSÁVAL nagy, példaértékû, tiszteletre méltó LOVASEMBERNEK tartom. Ezt csupán azért írom, mert biztos vagyok benn, lesz idõ, mikor Te is igazi, megbecsült tiszteletre méltó tekintélyes lovasember leszel, csak azt kellene már kinõni, hogy elvárj valamilyen tiszteletet, "tekintélyt", megbecsülést, akár magadnak, akár a nagybetûs HAGYOMÁNYOS ÉRTÉKEKNEK. ( Akkor fogod majd igazi megbecsülését ezeknek elérni!!!)

Ne haragudj, ha ez személyesnek tûnt, ( valamennyire az is,) de szándékom hogy le is írjam ezt a véleményem számomra messze túlmutat ezen.
Baráti üdvözlettel.
egy örök amatõr

Sem magamat, sem pedig lovas tudásomat, képzettségemet úgy gondolom, nem tisztem megítélni. Magamról képzelhetek bármit, úgyis valójában az vagyok, akinek mások látnak, akinek mások tartanak. Ha arrogánsnak érzel, vagy éreznek mások, akkor az vagyok. Általában igyekszem véleményemnek kultúrált formában hangot adni, lehet nem mindig sikerül. Való igaz, hogy bizonyos emberi jellemvonások, gondolkodás módok mély indulatokat keltenek bennem, de hidd el, ritkán üvöltöm le bárki fejét. :) Lovas tudásomat pedig ítéljék meg az edzõm és az eredményeim. Nyilván ennek határt szabnak képességeim és lehetõségeim (világ életemben hobbistaként munka mellett, saját pénzbõl, saját lóval lovaztam). Azonban saját véleményem és saját hozzáállásom mellett kitartok bízva abban, hogy értékrendemmel nem vagyok egyedül. És vállalom azt is, hogy talán egyesek számára arrogánsnak tûnõ, túlságosan õszinte és nyílt vélemény nyilvánításom miatt sokan nem szeretnek. Én többre tartom az õszinteséget, mint a feltétlen jó viszonyt. Inkább köpködjenek szembe, minthogy mosolyogjanak rám és köpködjenek le a hátam mögött. Bár valószínû ez utóbbi mentalitás manapság népszerûbb, símulékonyabb. No de ez a topic távolról sem rólam szól.

Upsz! Kicsit megszaladt. Nem reagált a gép a válasz gombra. :D

#1522 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 10:32

volt körülbelül 40fok nyáron, kigomboltam a felsõ 2-3 sort, majd persze elfelejtettem visszagombolni és úgy lovagoltam be a pályára, megintettek érte, jeleztem hogy értettem és bocsánat, és nem várták el, hogy a csikó hátán bent a pályán nekiálljak begombolkozni.



Saby, ezt el lehet nézni, :D de egy "harisnya", az azért felháborító!
:)

Furíosojr, én sem miattad írtam, amit íram, hisz nem is ismerlek!

" Azonban saját véleményem és saját hozzáállásom mellett kitartok bízva abban, hogy értékrendemmel nem vagyok egyedül."

Jól teszed, tedd továbbra is, és természetessen nem vagy vele egyedül.

:kocc:
;)

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#1523 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 12:18

Saby, ezt el lehet nézni, :D de egy "harisnya", az azért felháborító!
:)

Ezért írtam, hogy illik ilyenkor reagálni valamit a felszólításra, nem telibe letojni azt.

#1524 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 13:08

Hát, levontam a következtetést: a magyarországi lovas helyzet legnagyobb problémája:

AZ ÖLTÖZKÖDÉS :dev: :D

Eddig ez a legnagyobb port keverõ témakör, ami a 2 boncolgató topikban felmerült.

Pedig nem a ruha teszi az embert :)

#1525 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 13:33

Hát, levontam a következtetést: a magyarországi lovas helyzet legnagyobb problémája:

AZ ÖLTÖZKÖDÉS :dev: :D

Eddig ez a legnagyobb port keverõ témakör, ami a 2 boncolgató topikban felmerült.

Pedig nem a ruha teszi az embert :)

Sajnálom, ha számodra csak ennyi jött le a hozzászólásokból. Én személy szerint arra próbáltam utalni példákon keresztül, hogy az emberek hozzáállása miatt ilyen a helyzet. Én valahol azzal indítottam e témában a hozzászólásaimat, hogy szerintem a mai embereket a maximális önérzet, nulla alázat jellemzi, és ebben látom a helyzet rákfenéjét. De szerintem már így is túl lett magyarázva.

#1526 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 13:37

Sajnálom, ha számodra csak ennyi jött le a hozzászólásokból. Én személy szerint arra próbáltam utalni példákon keresztül, hogy az emberek hozzáállása miatt ilyen a helyzet. Én valahol azzal indítottam e témában a hozzászólásaimat, hogy szerintem a mai embereket a maximális önérzet, nulla alázat jellemzi, és ebben látom a helyzet rákfenéjét. De szerintem már így is túl lett magyarázva.


viccnek szántam :gm:

De igazad van.

#1527 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 13:42

viccnek szántam :gm:

De igazad van.

Lehet télleg túl komoly vagyok. :D

#1528 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 20:32

a maximális önérzet, nulla alázat



..még be is tudnám venni a szitut, ha TELJESÍTMÉNYEN alapulna.... :( vagy :gm:

- ha van valakinek mire fölvágni, és fülvág, azt el köll tudni foggadni...bár...akinek van mire az általában nem .... :rolleyes: