Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Western élet a Bakonyban


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1494 válasz a témához

#1481 Alcsi 04

Alcsi 04

    Csikó

  • Fórumtag
  • 447 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 18. - 21:53

Csak most olvastam... Kölyök... részvétem... :(

#1482 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 24. - 23:08

Sziasztok!Kölyök, jó hírem van: Basa lovad fantasztikus, ma kipróbálhattam!!! Részletek itt: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=001010&p=22#000862"]a Broncós topikban!!![/url] ;)

#1483 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 0:13

Misi, ide nem biggyesztesz be néhány szmájlit?... Posted Image

#1484 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 0:15

tongue.gif tongue.gif tongue.gif Posted Image Posted Image

#1485 sandokan

sandokan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 13. - 18:09

Amugy meg bizonyitottan rakos (Melanoma malignum,laboreredmeny szerint).Mostansag volt mar kinos emlekunk...Ezek utan szmajlik nelkul is tudunk aggodni.De feszultsegek levezetese vegett dudoljuk el egyutt a nem orom a banat cimu nepdalt...

#1486 Guest_Bakony rabja_*

Guest_Bakony rabja_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 20. - 12:57

Sziasztok!Sajnálom Kölyök a lovadat na és persze téged is!! :( Remélem a mi lovunk anyja (23) még él egy pár évet. Bár látszik rajta, hogy öreg, a lábai nem ökéletesek és az emésztése sem, de életerõ az van benne, és még mindig látszik rajta a telivéres beütés! Ha bepörög, akkor nehéz visszafogni Posted Image Persze azért ne, szélsebes már, de korához képest... Posted Image

#1487 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 14:56

Az 1. hónapBár nem teljesen a Bakonyból és nem western, de velem történt!Már egy hónapja a bábolnai Pettkó-Szandtner Tibor Lovaskollégium és Szakiskolába. Elõször azt hittem, fel se vesznek, ha megtudják, hogy weskós vagyok, de egy kis szájhúzással megúsztuk Beiratkoztam és következõ héten, már ott kezdtem. A kollégium nagyon jó, 70 lovas ember, gyerek van összezárva nem csoda, hogy, néha-néha ha végigmész a folyosón és eláraszt a lószag, mondjuk egy-egy gyakorlati nap végén :D Egyelõre heti 3szor lovagolunk, kedd-szerda-csütörtök, de késõbb már 2 hét gyakorlatunk és 1 hét elméletünk lesz.Én most a ménes központba vagyok beosztva (ha valaki járt már Bábolnán, az tuti, hogy volt ott), így gyakorlaton annyi dolgom van, hogy leápolom a lovamat, felülök rá és mehetünk lovagolni. Esetleg, ha utána még van idõnk, akkor egy kis lucernázás vagy alomigazítás…A lovaglás nagyon jó! Természetesen a fedelesben van az edzés, 3-6 lovon, mikor hányan vagyunk. Bent még van egy futószáras ló, de az nem sok vizet zavar. Én egy 4 éves Gazal-csikót kaptam (Gazal XVIII-5-öst) Nagyon jófej kis herélt. A srác, aki elkezdte belovagolni, kiment Angliába és most rám bízták, hogy folytassam.Szóval, mikor bemegyünk a fedelesbe, felállunk alakzatba, mindenki beállítja a kengyelét, és ha az edzõ szól, felülünk, majd szép sorban elindulunk körre. Átlóváltás, lépés, tanügetés, könnyûügetés, majd mindenki leellenõrzi a hevederét és mehet a vágta. Jók szoktak lenni nagyon. Józsibá (edzõ) ilyenkor kiabál egy kicsit 1-2 gyerekkel, hogy tartsa vissza a lovát, de nem vészes. Majd ügetés, lépés. Ha vége az edzésnek, akkor újra alakzat, majd a „Kengyelbõl ki!” és „Lóról!” felszólításokra cselekszünk… Végül az edzõ elbúcsúzik: „Egészségetekre!” és mindenki viszi a lovát vissza a helyére.A délutáni edzések is így mennek, csak ott még ugratnak is. Az edzõ azt mondta, hogy én is mehetek már! J11.-ben már lesznek olyan ösztöndíj lehetõségek, hogy pár diák mehet dolgozni Angliába, Írországba, Dániába és Ausztriába… Szóval ez egy iszonyat jó lehetõség. Szerintem.Az egyetlen dolog, amiért nem rajongok az a lovaglónaci és a kobak :D Így megy Bábolnán. Egyelõre csak ennyit tudok mesélni, de majd jönnek a storik :D JÜdvözlet: Kölyök [ Február 25, 2005, 13:59: Az üzenetet átszerkesztette: Kölyök ]

#1488 DanielSan

DanielSan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 63 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 15:16

HareLovaglónaci, mi? Hmmm egyszer errõl kifejtetted a véleményedet nekem :D Posted Image

#1489 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 16:42

Milyen szakok közül lehet itt választani, és mennyi idõtartam ez?Hogy lehet ide év közbe bekerülni?

#1490 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 17:09

Lovaskollégium! Prima! Ha mégegyszer születnék én is oda járnék!

#1491 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 19:22

Lámpás! Ha éretségi után vagy, akkor belovagló vagy lótenyésztõi szak és 2 év, ha éretségi elõtt, akkor lótenyésztõ és 4 év és ott maradhatsz belovaglóra és lesz még túravezetõi is... Évközben is megoldható én is úgy mentem oda. Csak az igazgatóval kell beszélned!

#1492 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 19:59

Akkor te most belovagló szakmát tanulsz?

#1493 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 0:32

Kölyök, írj nekünk minél többet errõl az iskoláról, én nagyon kíváncsi vagyok, hogy megy ott az oktatás, belovaglás... mikor 2 éve Bábolnán jártunk és kipróbálhattuk az iskolalovakat, nagyon pozitív élmény volt, érdekelne, milyen a mindennapi munka arra. Posted Image Örülök, hogy ilyen neked való helyet találtál, és még a cicanacit is hajlandó vagy felvenni érte! Posted Image

#1494 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 0:45

Hajrá Kölyök! Posted Image Fotókat is kérünk ám, nemcsak beszámolókat! Posted Image ;)

#1495 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 1:25

Deni! Nem, én most két évig lótenyésztõ, utána belovagló-lótenyésztõ.Zsuzska! Igyekszem majd minél többet írni Posted Image Egyébként szerintem is nagyon jó fejek a lovak. Egy-két szemétkedõs van, de az minden lovardában elõfordul Posted Image Hux, Téged meg mindig csak a képek érdekelnek? :D De nyugi majd lassan, lassan azok is lesznek...