Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
6089 válasz a témához

#41 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 14:30

Nézd csak, találtam egy ilyet:
Tószeg (Szolnoktól 9 km-re), Rétpart Major
"Lovaspálya, fedett lovarda, füves Tisza-parti gátak várják a lovaglás szerelmeseit."

Tószeg, Dózsa Gy. u. 78.
Fenyvesi Nóra: 06-30-360-0655
vagy 06-56-430-244

Szerintem még várj a saját lóval, amig jobban megtanultok lovagolni, körvonalazódik, mit is vártok a lovaglástól. Beszélgess sok lótartóval, figyeld meg, kinek-milyen lova van, milyen felszerelése. Kérdezd meg, ez miért jó, az mire való, esetleg kipróbálhatsz különféle nyergeket, lovakat.
Sokkal költségesebb a saját, és ha nem értesz hozzá, a "hozzáértõk" majd ott húznak le, ahol tudnak.
Még az elején vagytok, sokan egy rossz esés után abbahagyják, ami nem lenézendõ, csak nincs szükségük az ilyen fajta izgalomra. Mert a lovaglás izgalmas :ang: . Vagy a fiad rájön, hogy a quad jobban érdekli 2 év múlva...

Jól gondold meg ;)

#42 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 14:51

A saját LÓ - LOVAGLÁS, LOVAZÁS - életforma! Ennek minden áldásával-átkával, anyagi terhével 1etemben... :rolleyes: Én mán csak tudom... :rolleyes: avagy: tapasznyalatból beszílek... :D :yeah:

#43 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 15:06

Ez így igaz, ahogy írtad. Csak sokan esnek abba a hibába, hogy megveszik a lovat gyorsan, aztán el kell adni és nagy lesz a sírás-rívás. Az meg senkinek sem jó, csak aki keres rajta :dev:

#44 álmodozó

álmodozó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 16:17

Köszi Tücsök! :) Errõl a Tószegirõl nem is tudtam, hétvégén megnézzük. És köszi a tanácsot is, mióta itt olvasgatok, bennem is ez kezdett körvonalazódni. Izgalmas lovaglás? Esés izgalmára persze nem vágyom, de számomra eddig is volt izgalom. Pl: tériszony, ami még lovon ülve is elõjött :D (már elmúlt), aztán futószáron nem bírtam a körbe-körbe menést, de azon is túl vagyok. Magyar nyeregben kezdtem, amikor pedig angol nyereg került a pacira, rá kellett jönnöm ülésem messze sem stabil, a magyar nyereg jó tartást adott. Harmadik órámon még tériszonnyal és hányingerrel küzdve tanügetés... az akkor számomra izgalmas volt. :D Izgultam, hogy annyi bajom mellé még le is esek. :D Azóta persze ezeken már nem izgulok, csak élvezem minden percét a lóközelségnek. A "lóvevéssel" akkor még várok, amíg én is megtudom mit akarok. A gyerek meg? Egyenlõre mindene a ló, bármit feadna, kivéve ezt. Pedig elsõ alkalommal közölte, õ aztán nagy lóra fel nem ül, aztán télen még jégesõben sem akart leszállni a lóról (óra közben kezdett el esni). Ja és külön lovat akar, azt mondja, az õ lova alól a trágyát is csak õ hordhatja majd ki. :) Nem bánnám, ha ez valóban életre szóló szerelem lenne a lovakkal. :)

#45 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 4. - 19:27

Nem az elõttem lévõkre firkálok. Csak ugy (itt lehet kérdezni)..... olvasgatom a terméseket és egy fogós kérdés...KÕLTÕI !... bukkan fel bennem. Miért van ennyi koedukált fasz ezen a fórumon??? :D (én is annak érzem magam mert itt vagyok :D ) De azért mégis.... :D

Edited by PozitívFeri, 2007 augusztus 4. - 19:28.


#46 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 4. - 20:42

Nem az elõttem lévõkre firkálok. Csak ugy (itt lehet kérdezni)..... olvasgatom a terméseket és egy fogós kérdés...KÕLTÕI !... bukkan fel bennem.

Miért van ennyi koedukált fasz ezen a fórumon??? :D

(én is annak érzem magam mert itt vagyok :D ) De azért mégis.... :D




Azért ezt egy kicsit jobban megvilágithatnád! :D
-koedukált?...valami gyerekkori trauma ért?! :D
- akarsz róla mesélni?

#47 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 6. - 6:55

Számból vette ki a szót Landgraf... :D Engem is (mint biológiai képzettségû embert!) érdekelne a koedukált szó tartalma-értelme jelen esetre vonatkoztatva...szép szó, izgalmas szó, én is használnám, csak a félmûveltségem miatt, (hahahaha! :D ) óvatosnak köll lennem.... :rolleyes: Amúgy stilisztikailag homogénebb lenne a "koedukált pénisz" kif. ....BÁR! van ez az eszköz-irányzat is, hogy a z ellentétekkel markírozza, aláhúzza, fösti plasztikussá a mondandóját a szerzõ... :gm: Pozitív Feri mindenképp a fórum 1ik legfrappánsabb stílusjegyeket mutató szerzõje, aki folyamatos és feszült figyelmet (FFF: alliteráció!!!!) érdemel... :rolleyes:

#48 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 6. - 7:32

Pozitív Feri mindenképp a fórum 1ik legfrappánsabb stílusjegyeket mutató szerzõje, aki folyamatos és feszült figyelmet (FFF: alliteráció!!!!) érdemel... :rolleyes:


Öt év börtön érdemelnél inkább.

:)

#49 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 6. - 9:29

Végzettségemre-képesítésemre való tekintettel a börtönkönyvtárba beosztva munkavégzésre... :D és a cellában kifogástalan magaviseletemre való tekintettel kapnék papírt-ceruzát, alliterációkat kreálni-ihelni... :gm: ...melyeket tikos(látens) és nyílvános(manifeszt) rajongóimnak ajánl6nék... :rolleyes: :D

#50 álmodozó

álmodozó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 13. - 7:43

Már nem aktuális, ezért töröltem.

Edited by álmodozó, 2007 október 29. - 13:39.


#51 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 12. - 13:22

Szerintetek melyik biztonsági mellény lenne a legjobb egy hobbilovasnak? A gerincét és a bordáit szeretné védeni. Itt van a választék.

#52 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 12. - 15:40

Szerintetek melyik biztonsági mellény lenne a legjobb egy hobbilovasnak? A gerincét és a bordáit szeretné védeni. Itt van a választék.



Szerintem hobbilovaglásra bármelyik jó azok közül, amelyik teljesen körbeér, ha azt akarod, hogy a gerinced meg a bordáidat is védje. A legjobb az lenne, ha elmennél felpróbálni õket, mert nem mindegyik egyformán kényelmes, sõt igazából mindegyik tök kényelmetlen, de azért vannak fokozatok... :gm:

#53 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 19. - 18:12

Segítene valaki? Arra lennék kíváncsi, hogy lesz-e mostanában valami lovasverseny Hortobágyon, lehet fogathajtás, vagy bármi. Előre is köszönöm.

Edited by Szami, 2008 október 19. - 18:13.


#54 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 14:55

Kíváncsi volnék egy startszámmal rendelkezõ lóra. Kérdésem az lenne, hogy a startszám alapján utána lehet e nézni, hogy miben versenyzett?

#55 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 15:07

A nevét nem tudod?

#56 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 16:38

Kiskanca! Ha felhívod a szövetséget, biztos segítenek.

#57 Kiskanca

Kiskanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 18:14

A nevét nem tudod?

De igen. Divizor Lepke

#58 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 18:31

De igen. Divizor Lepke



A kisbéris topikba valaki beírta a származását ( Helga fórumtársunk valamikor 2006.12.21. , de a gugli segít).

De ha 2005 elõtt versenyeztek vele akkor ez miért fontos 2009-ben? Ha szabad érdeklõdnöm...

#59 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 18:45


De ha 2005 elõtt versenyeztek vele akkor ez miért fontos 2009-ben? Ha szabad érdeklõdnöm...

Ne legyél már ilyen :eek: Engem is érdekelne a lovam múltja,ha kiskanca helyében lennék :)

#60 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 15. - 19:02

érdeklõdnék, ki tudja , hol és mikor lesznek Pesten és környékén rajtengedélyvizsgák? (a szöv oldalakon nem találom) A vizsgára bejelentett sportló kell, vagy jó nullás is?

#61 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 12:17

Érdeklõdnék ki mit szól az esetünkhöz. Kb 5 évvel ezelõtt hozott a párom egy kanca csikót, aki nyakon sütött, papírjai vannak, apja nóniusz, anyja magyar félvér. No most, ahonnan vettük, ott állítja a fiatalember, hogy a lovunk szín nóniusz, csak aki fedeztette az anyját, azé volt a fed mén is, és a fedeztetés költségeit nem fizette be. A szomszédban is volt egy magyar félvér kanca, aki nem fogott csikót fedeztetésbõl. No most a tag állítólag hogy az értékes csikó ne menjen kárba papíroztatta az õ nem létezõ csikója helyett és így nem a nóniusz anyára lett írva hanem a szomszéd lovára a nóniusz apával, mert a fedeztetés tényérõl ugyi volt papír. No most ad ki az a marha, aki ilyet csinál egy értékesebb lóval, mert a fószer nem fizette a fedeztetési díjat. Ha övé volt a csõdör is meg a kanca is akkor ugyi csak a papírok költségeit, magát a fedeztetést nem kell fizetni(vagy csak részben állambácsi felé). A lovacskánknak van esélye, hogy ez kiderüljön, vagy úgy ahogy van zagyvaság, mert hát igencsak kupec a drágám akitõl van és nem é fényezné magát, hogy jobban menjen a bolt?

#62 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 14:48

érdeklõdnék, ki tudja , hol és mikor lesznek Pesten és környékén rajtengedélyvizsgák? (a szöv oldalakon nem találom) A vizsgára bejelentett sportló kell, vagy jó nullás is?


Még nincs kiírva, hívd fel a szövetséget! Szerintem jó a nullás is.

#63 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 18:16

Érdeklõdnék ki mit szól az esetünkhöz. Kb 5 évvel ezelõtt hozott a párom egy kanca csikót, aki nyakon sütött, papírjai vannak, apja nóniusz, anyja magyar félvér. No most, ahonnan vettük, ott állítja a fiatalember, hogy a lovunk szín nóniusz, csak aki fedeztette az anyját, azé volt a fed mén is, és a fedeztetés költségeit nem fizette be. A szomszédban is volt egy magyar félvér kanca, aki nem fogott csikót fedeztetésbõl. No most a tag állítólag hogy az értékes csikó ne menjen kárba papíroztatta az õ nem létezõ csikója helyett és így nem a nóniusz anyára lett írva hanem a szomszéd lovára a nóniusz apával, mert a fedeztetés tényérõl ugyi volt papír. No most ad ki az a marha, aki ilyet csinál egy értékesebb lóval, mert a fószer nem fizette a fedeztetési díjat. Ha övé volt a csõdör is meg a kanca is akkor ugyi csak a papírok költségeit, magát a fedeztetést nem kell fizetni(vagy csak részben állambácsi felé). A lovacskánknak van esélye, hogy ez kiderüljön, vagy úgy ahogy van zagyvaság, mert hát igencsak kupec a drágám akitõl van és nem é fényezné magát, hogy jobban menjen a bolt?

Szerintem ne foglalkozz ezzel,örülj,hogy van papírja.Ha véletlenül kiderül,hogy nem az az anyja,akire bélyegezve van,akkor sztornózzák a csikó papírját,és lesz egy származás nélküli lovad.Én nem bolygatnám a dolgot,mert te jönnél ki belõle rosszul :eek:

#64 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 18:56

Köszönöm, nem fogom.

#65 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 11:07

Megoldható, hogy kiderüljön, de kb: 100-120 papír a vége. Abay Pali tud segíteni. (Vérvétel, dns...stb)

#66 betyár

betyár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 12:15

Érdeklõdnék ki mit szól az esetünkhöz. Kb 5 évvel ezelõtt hozott a párom egy kanca csikót, aki nyakon sütött, papírjai vannak, apja nóniusz, anyja magyar félvér. No most, ahonnan vettük, ott állítja a fiatalember, hogy a lovunk szín nóniusz, csak aki fedeztette az anyját, azé volt a fed mén is, és a fedeztetés költségeit nem fizette be. A szomszédban is volt egy magyar félvér kanca, aki nem fogott csikót fedeztetésbõl. No most a tag állítólag hogy az értékes csikó ne menjen kárba papíroztatta az õ nem létezõ csikója helyett és így nem a nóniusz anyára lett írva hanem a szomszéd lovára a nóniusz apával, mert a fedeztetés tényérõl ugyi volt papír. No most ad ki az a marha, aki ilyet csinál egy értékesebb lóval, mert a fószer nem fizette a fedeztetési díjat. Ha övé volt a csõdör is meg a kanca is akkor ugyi csak a papírok költségeit, magát a fedeztetést nem kell fizetni(vagy csak részben állambácsi felé). A lovacskánknak van esélye, hogy ez kiderüljön, vagy úgy ahogy van zagyvaság, mert hát igencsak kupec a drágám akitõl van és nem é fényezné magát, hogy jobban menjen a bolt?

ezt átolvasva jobb nem feszegetni a dolgot,ha noniusz kancát fedeztet az ember nóniusz csõdõrel akkor nem sajnálja a pénzt szerintem,de ha valamelyik ismeretlen és csak papírt szereztek neki, vagy mindkettõ ismeretlen és vett fedlapra sütötték,ezek inkább a valós lehetöségek .ki az a marha aki full nonit papiron leront és nyakon süti? :kir: :guny:

Edited by betyár, 2009 január 17. - 12:28.


#67 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 13:59

Egyetértek elõttem szólóval, több szinten sántít nekem a történet. Ad egy a csikó papírozása biztos nem ingyen volt szomszédi szívességbõl, akkor már miért nem állambácsi felé fizet. Ad kettõ, így a lova kisebb értékû( nekem nem). Köszönöm észrevételeiteket. De egy másik: Páromnak volt egy kis sodrott keverék kancája, olyan sárga sörényû. Eladta, és kiderült hogy még csikó is volt benne. Pedig azért adta mert addig nem fogott csikót. Nohát érdeklõdött mi lett a kiscsikó sorsa, és abból meg állítólag nyhsütött papíros lovacskát csináltak. Ahogy elnézem a képeket haflingit szerintem mert ahhoz hasonló volt a lovacska. Hát a kutyás világban találkoztam furcsaságokkal, de az emberi leleményesség határtalan. Fõleg ha pénzrõl van szó.

#68 Rokka

Rokka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 16:21

Sziasztok szarvas nyakú lovat jó ha góggal edzenek futószáron h erõsödjön a nyaka vagy mást ajánlotok:) sry de a segéd szárakban nem vagyok otthon :)

#69 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 16:53

Ez attól függ,hány éves a ló,milyen munkát csinált eddig :confused:

#70 Rokka

Rokka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 19:40

3 éves pihent eddíg de most kezték újra lovagolni (=sipolyos volt aháta:S) nincs túl jó kondiban és izmosnak se mondható

#71 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 19:57

Hány éves korában kezdték lovagolni,te úristen!!!!!!!Én egy 3 éves lóra semmi kegyszerszámot nem tennék.Először tanuljon meg a saját egyensúlyában menni,tanulja meg a vezényszavakat,jöjjön rá,hogy kényelmes neki a munka.Még hogy góg!Ez merénylet szegény lóval szemben.És meg kéne erősíteni szép,fokozatos munkával.Egy szónak is száz a vége,én nem tennék rá ilyen fejlehúzó kínzószerszámot :eek:

#72 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 20:19

Suszter maradjon a kaptafánál...annál maradva góg helyett inkább chambon. Futószárazáshoz még ajánlott lehet a weirother.

#73 Rokka

Rokka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 21:26

Hány éves korában kezdték lovagolni,te úristen!!!!!!!Én egy 3 éves lóra semmi kegyszerszámot nem tennék.Elõször tanuljon meg a saját egyensúlyában menni,tanulja meg a vezényszavakat,jöjjön rá,hogy kényelmes neki a munka.Még hogy góg!Ez merénylet szegény lóval szemben.És meg kéne erõsíteni szép,fokozatos munkával.Egy szónak is száz a vége,én nem tennék rá ilyen fejlehúzó kínzószerszámot :eek:

elösször is nem én lovagoltam be!
másodszor is most vagyok 3 hónapj aaz újj lovardában 4 azért kérdeztem aa gógra rá mert a késõbbiekkben szükség llehtrá mert a nyákát szertnénk erõsíteni KÉSÕBBIEKben ezért kérdeztem és énis meg lepõdtem !
am ennyierõvel a zabla is kinzó eszköz mégis használjuk és említettem h nem tudok sokat a segédszárakról csak kérdeztem és természtesen nem teljesen húztuk volan meg neki hanem aleglazábbra ! esetleg ... de nem errõl van szó és félre értés ne essék de tényleg szarvas nyakú és valamit kezdeni kéne a nyalával is ! mer t természetes h a teste izmos lesz a de a nyakát is szeretnénk erõsíteni mert elég aránytalan most!

köszi Landgraf:) a tanácsot

#74 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 17. - 21:47

ki az, aki rajtam kívül gyûjti a lovas matricás albumot, és esetleg cserélne is???

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#75 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 7:28

elösször is nem én lovagoltam be!
másodszor is most vagyok 3 hónapj aaz újj lovardában 4 azért kérdeztem aa gógra rá mert a késõbbiekkben szükség llehtrá mert a nyákát szertnénk erõsíteni KÉSÕBBIEKben ezért kérdeztem és énis meg lepõdtem !
am ennyierõvel a zabla is kinzó eszköz mégis használjuk és említettem h nem tudok sokat a segédszárakról csak kérdeztem és természtesen nem teljesen húztuk volan meg neki hanem aleglazábbra ! esetleg ... de nem errõl van szó és félre értés ne essék de tényleg szarvas nyakú és valamit kezdeni kéne a nyalával is ! mer t természetes h a teste izmos lesz a de a nyakát is szeretnénk erõsíteni mert elég aránytalan most!


Én nem is rád gondoltam,és azt sem írtad oda,hogy késõbbiekben.Látod,én ezért nem használok zablát sem :) Az én lovam is kicsit szarvasnyakú,de helyes lovaglással saját magától leteszi a fejét,nem kellett neki mindenféle "fej lenntartó" eszköz.Azért van a fórum,hogy kérdezz,és,ha valaki jó szándékúan tanácsot ad,nem kell támadni.Ha kicsit részletessebben írtad volna le a problémádat,nem akadok ki,hogy 3 éves,és már pihentetni kell :eek:

#76 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 8:09

Én is kérdezném, a gumizabláról mi a véleményetek? Kezdõ lónak kezdõ futószárazóval megfelelõ? A mi lovunk 6 éves, és bár már a belovaglását egy ismerõs lovasleányzó elkezdte, de idõhiány miatt abbamaradt. Egyébként gumis kikötõvel csinálta mert nagy a menõkéje a kisasszonynak. De én is a lehetõ legkénylemesebbet szeretném neki, iszonyat lelkizõs kis lovacska. Már akkor is leizzad a nyaka ha kihozom a másik mellõl egyedül dolgozni. Tipikus nõ, mindenen izgul. kedves Szehmet. A zabla nélküli lovaglásról esetleg valami szakirodalmat tudnál javasolni? Párom nem akarja elhinni hogy így is lehet. Hát õ másképp nõlt föl itt falun.

#77 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 8:23

Én is kérdezném, a gumizabláról mi a véleményetek? Kezdõ lónak kezdõ futószárazóval megfelelõ? .
kedves Szehmet. A zabla nélküli lovaglásról esetleg valami szakirodalmat tudnál javasolni? Párom nem akarja elhinni hogy így is lehet. Hát õ másképp nõlt föl itt falun.

Régebben én mûanyag zablával lovagoltam(kicsit tartósabb,mint a gumi),aztán pónihackamorral,hogy véletlenül se tudjam bántani a száját.Most Monty Roberts kettõs kötõfékével lovagolom,nekem eddig ez jött be a legjobban,pedig egy menõs arabom van.Kifejezett szakirodalmat nem tudok mondani,de minden lovas szakkönyvben van ilyesmikrõl szó.A kettõs kötõfékrõl meg a montyroberts.hu oldalon olvashatsz,ha oda regisztrálsz,még többet megtudhatsz róla. :)

#78 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 8:39

Néha azért is izgulhat, mert nagyon le van kötve a feje, és "nem érzi biztonságosnak, nem tud menekülni". Én ugy szoktam futószárazni, hogy kezdetben nem kötöm le teljesen (talajra merőleges orrhát), hanem csak 10-20 perc mulva, ha az istállógőz kiment. a munka közepén lekötöm, aztán a munka vége felé kiengedem ismét, hogy el tudja lazitani az izmait. A szarvasnyaku lóra meg azt mondanám, hogy fokozatos munka, nem tul lekötött fejjel, de kell idő, mig megerősödik. csikókorában ronda , rövidnyaku lovunk pár éves alapidomitás után nagyon formás lett, megerősödött a nyaka, izmos lett a fara, háta, szügye, tehát mindene edződött. Flúgos (menős) lovacskámmal én is jobban szót értek terepen zabla nélkül, mint zablával, mert akkor csak cincálhatom a száját, de nem akar rám figyelni, viszont Hackamore-val beadja a fejét, és kormányozhatóbb. Viszont én arra keresnék választ: nyár óta van egy telivérszerü állatka nálam, akivel időnként dolgozok.(amikor idejött, még futószáron se ment). Mostmár egész jól megértjük egymást, futószáron szépen szóra dolgozik, de a kb óra végére "dilizik be": elkezd rohanni, nem figyel a lábára a járóiskolában, stb. Tehát mikor a többi lenyugodna, ő akkor kezd el ökörködni, nem lehet "felvenni", stb. 10 éves az állat, nem csikó. nincs lekötve teljesen a feje, mert először arra gondoltam, talán a háta fájdul meg. (sántaság, mozgászavar nincs, sőt térölelő járása van) Szóval ez a telipacik sajátossága lehet?

Edited by kistaltospk, 2009 január 18. - 8:41.


#79 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 8:48

Szerintem sok neki a munka, attól gajdul be. Próbáld azelőtt befejezni a munkát, nagy-nagy dicsérettel, mielőtt ez megtörténne.

#80 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 18. - 9:02

igazából nem lehet sok, egy óra, nem tul fullos munka, sok lépésátmenettel. 10 éves ló! Nyáron 4-5 órás terep után nyugszik le. Talán inkább kevés neki...