Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gipsy Horse, Gipsy Cob, Gipsy Vanner, Irish Cob, stb:)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
273 válasz a témához

#41 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 30. - 21:44

Oda, konkrétan hova? :)

#42 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 19:14

sziasztok!Én most írországban,Dublinban élek!hát én is imádom a tinkereket!van olyan szerencsém,hogyha kinézek az ablakon itt szemben egy nagy mezõ van,tölünk kb. 5méterre,és vay 60 tinker legelészik itt szabadon,félvadon tartva!vagy itt nem ritka a mjdnem teljesen vad példany sem!majd linkelek be nektek képeket!

#43 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:15

Engem meg az érdekelne, hogy ott hozzádvágják, vagy van normális áruk is? :)

#44 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:19

Engem meg az érdekelne, hogy ott hozzádvágják, vagy van normális áruk is? :)

Hozzászólás megtekintése

Ez engem is érdekelne :)

#45

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:28

Engem is :DBár onnan idehozni is sok pénzbe lenne ám! ;)

#46 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:31

Engem is :DBár onnan idehozni is sok pénzbe lenne ám! ;)

Hozzászólás megtekintése

Igazából, egy fiola sperma is elég lenne.... ;)

#47

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:42

Hmmmm... :rolleyes:Dublin, asszem piszkos meló készül a számodra! :dev:

#48 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 20:52

:dev: :D

#49 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 0:37

szevaztok!bocs csak most jutottam géphez!hát itt a mezö több úgymond gazdaságra van osztva,és nagya részén alovak éjjel nappal kint vannak!tudni kell hogy atinkerek elég igénytelen álletok,meg azt is hogy azért itt írországban mínusz fok nem olyan gyakori meg nem vészes!de láttam itt egy lovardát ahol bizony elég szépek,ápoltak,látszik rajtuk hogy ott tervre tenyésztik õket!nagyon látni a külömbséget!az igazság az hogy még kezdö lovas vagyok,és miután hazamentem lovakat akarok majd én is!hogy mennyiért lehet itt hozzájutni?nem tudom,de megtudom!hazavinni innen tuti nem olcsóbb!(gondolom ezt ti is így gondoltátok)fényképek lesznek,ígérem,meg írok is mindent amit megtudok! na,most lehet majd hülyének néztek,de a sperma dolgot nem gondoltátok komolyan!vagy igen?

#50 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 13:08

akkor még meg vitatjuk

#51 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 16:31

Én is tartanám a fiolát! Egy adagért! :dev:

#52 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 17:06

de gondolom ez nem egyszerü!fogalmam sincs hogy ez hogy müködik!ha van rá mód,miért ne!

#53 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 17:46

Nem lenne annyira bonyorult, valószínüleg. Ott kéne megérdeklõdnöd, ahol irtad, hogy tenyésztik a lovakat. Valószínüleg van mesterséges termékenyítésre lehetõség, csak így nem a szomszéd városba kell szállítani a levett spermát, hanem picit messzebb. Ez, -mint fenntebb írta más is-, természetes dolog, bejáratott szokás egyéb lófajtáknál, tehát nem leszünk úttörõk, csak pici utánajárás lenne, ha megtennéd! :)

#54 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 18:02

Sajnos a kanca, akibe szánom, nem Tinker, így innentõl, mindenképp Mfv lesz, a nullás sütést talán ki tudom kerülni. Szóval, ha meg lehet oldani valahogy tavaszig, és nem kerül majd egy vagyonba, akkor jöhet.De azért a lovak árát is kérdezd meg légyszi, én majd utánajárok mibe kerülne hazahozni, és ha még a lottón is nyerek, akkor megalapítjuk azt a szövetséget! :yeah:

#55 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 20:32

De szerintem komolyan gondolták - mert ha megérdeklõdöd az állatorvosi hátterét , akkor miért ne lehetne? Hiszen a magyar lótenyésztésben is rendszeres ez a dolog.

Hozzászólás megtekintése

Komolyan bizony :DVan már egy hafi-pinto csikóm, egy hafi-tinker is elférne a kertben :P

A spermának mindegy a távólság - mert mélyhûtõ dobozban kell utaznia- a feltételek, ára, orvosi engedélyek a fontosabbak. A dobozt az el lehet itézni, meg a magyar dolgokat - csak a kintiek kellenek tisztán. Meg még egy fontos, hogy a ménnek fedengedély kell egész EU -ba,-  ha nincs csak nullás egyedek lehetnek- ha van akkor meg magyarfélvér- mivel Irish T. tenyésztõi szövetség tudtommal nincs idehaza, így ilyen fajtát, félvért sem lehet regisztrálni - bár csinálhatunk egyet  :D

Hozzászólás megtekintése

Ez megoldható... ha lenne "anyag"... :D

#56 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 0:24

szevaztok!huha!látom komolyan gondoltátok!nem baly,annyit ígérhtek hogy utána nézek mindenképp!mert hiszen nekem is érdekem lenne,nekem is nagyon tettszenek,akár legyen félvér!csak kérdés!mi van ha nem rendelkezik engedélyel de sperma megoldhetó?mondom még nem értek hozzá,nem néztem utána,bocs ha hülyeséget kérdeztem!és milyen kancába lenne bele ültetve?mi lenne a végeredmény?pintó?az eladó lovakat is megérdeklödöm!ok?

#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:49

Ok! Persze ne valami nyomorék ló árát kérdezd meg, amit vágóra szánnak... :dev:

#58 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:56

Csikasz!Mibe akarod beletenni? Arabba?

#59

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:03

Na, jól belelendültetek ;)Sajnos én most biztos nem tartok igényt a "lére", külnféle okokból egyelõre nem fedeztetek, és az elsõ csikót különben is feketére álmodtam meg :ang: De utána... ;) Te dublin, meddig is leszel kint? :dev:Minden esetre kíváncsian követem az eseményeket... :cool:

#60 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:06

Én is csak követem...mert heréltbe csak nem rakhatom.. :gm: :dev:

#61

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:07

Ilus, nem is rád gondoltam :D

#62 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:10

Hello!ne izguljatok,még egy két évig kint leszek,persze haza látogatásokkal! :) akkor megérdeklödöm!de úgy kellene hogy haza utazásom(látogatásom egyenlõre)elõtt közvetelenül!nem?vagy van mód postázni ilyet?nem hiszem!és hogy müködik a beültetés? :eek:

#63 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 20:28

tényleg és milyen fajtákba? :huh: (már dolgozok azon hogy minél hamarabb fotókat tudjak be linkelni,csak méga a kacspolatot kell megoldanom gép és gép között) ;) Hát nekem még elöször egy szép kis kancát kell vennem elötte,de ez majd késõbb ha majd végleg haza keveredek,majd segítetek választani! :kocc:

#64 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:13

Tényleg érdekel a dolog, de azért ez (ottani) állatorvos nélkül nem nagyon megy,mert:1.) le kell venni a spermát2.) speckó tápoldatba kell tenni, hogy bírja az utazást3.) ide kell juttatni lehetõleg mélyhûtve, hûtõládában (mellesleg, ha "frissen hozod" akkor akár mellényzsebben - befõttesüvegben is :D)

#65 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:35

persze!én állatorvossal gondoltam,vagyis legalább hozzáértõvel,gondolom ami csak állatorvos!ha van rá mód miért ne?!persze reménykedve abban hogy ha valakit érdekel,és esetleg nem egy kancával,megegyezés esetén megvennék egy utódott!na de ez még odébb van!még elõttem áll a feledat hogy felkutassam és megérdeklõdjem a megfelelõ lovardákat,amibõl azért itt van elég!amely lovas oktatással is foglalkozik 1km-es körzetben van kettõ is!de mindenestre ezek szerint szükséges az az oldat és hogy mélyhûtve legyen!

#66 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 21:46

Utód is jöhet ha olcsó :D

#67 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 16:23

Én erõsen gondolkodom egy kamion ilyesmi ló importján.Szerintetek milyen áron lehetnének eladhatóak? Hivatalos útlevéllel, de komoly származás nélkül. Alapszinten betörve.

#68 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 16:46

szerintem simán elmenne mind, ha fiatalok és egészségesek, de gondolom, öreg és/vagy beteg lovat úgysem hoznál :) kint milyen áron vannak?

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:06

KundK!A Zalaegerszegiek, akik frízeket is hoznak be papirostul stb, azok tavaly hoztak pár thinkert is, papirostul, 2,5 évestõl 7 évesig. Az áruk Millión felüli volt mindnek, a belovagoltak, vagy szebb példányok 2-300 ezerrel drágábbak. A vége a legdrágábbnak 1,5 MFT volt.Mivel ezek hírdetése elmaradt, gondolom elkeltek.Volt köztuk kanca, csõdör és herélt is.Tehát így lehet gondolkodni, papír nélkül kb. a fele, vagy annyi sem. Szerintem nem a belovaglás a lényeg, hanem a küllem és egészség.Tehát olyan helyrõl kéne beszerezni, ahol ridegben voltak tartva csikó koruk óta, és nem bezárva a 4 fal közé. Ez már egy jó esély a további egészséges életre.Engem is érdekelne, hogy ott mennyi, aztán áthozva mennyi.

#70 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:11

ilu, relatív a papírnélküliség, el se tudja hozni õket útlevél nélkül, a származási lap már olyan mindegy akkor szerintem, úgysem ismerjük a kinti lovakat meg ezeknél max az örökölhetõ dolgoknál lehet fontos, mert nem (sport) teljesítményorientált egy fajta.

#71 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:19

Jó igaz!A lóútlevél kötelezõ...most kaptam meg én is nemrég, még nem szoktam hozzá. :)

#72

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 19:28

Szerintem, ha meg tudod úgy oldani, akkor millán aluli áron tutibiztos elkapkodják. Én is tenném, ha tudnám, de ezt már írtam neked :DDe ha ebbõl bizniszt csinálsz, akkor elõbb-utóbb beesek vásárlási szándékommal, csak az nem mostanában lesz :)

#73 dublin

dublin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 20:04

Helló!halihó emberek én itt vagyok kint!segítek ha tudok!rideg tartás?itt a lovak 99%-a úgy van tertva!nem tudom mennyire jártatok erre felé,de itt még a város közepén is legelõ van!nem ritka a kóbor ló sem erre felé kijebb a centrumból!és ez csak dublin!persze meg kell nézni honnan veszed,mert vannak itt helyek ahol szerintem egy az egyben egész életüket a szabad ég alatt töltik,és látni a külömbséget!

#74 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 21:34

Elsõ számolás alapján millán alul be lehetne hozni õket. Papírjuk valami biztos lesz, hiszen annélkül meg sem lehet õket mozdítani. Sztem a kupecek itt is olyat csinálnak, amilyet akarsz. :)John kamionjában találtam vagy ötven darad lóútlevelet egy zacskóban. Találomra megnéztünk Gáborral kettõt, de olyan lovakról szólt, amik a farm közelébe se járt soha. :D

#75 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 21:34

találtam nektek közelebbi helyeket, ahol vannak tinkerek:stirish tinkerirish tinkertinker mooshofstyriatictinkerpferde

Edited by Unicorn, 2006 január 6. - 22:34.


#76 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 22:02

még egy tanya:pferdehof rauchmég képek:guinessshaunatiger boypat orraswenpetro (fedmén)rhonapegeenvelvetcamelot (fedmén)ginaegy kanca aishasherrymr. eliott

#77 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 22:13

ugrikbajuszidomít

#78 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 22:32

Szépek!!! :)árakat nem nagyon láttam viszont. talán egy helyen volt csikó 1800 euróért.

#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 22:33

aham, naoise a styriaticnél. volt még egy mén 4000 körül, de õ körungolt fedmén engedéllyel.

Edited by Unicorn, 2006 január 6. - 22:34.


#80 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 22:49

Az még mindig csak picivel több egy milliónál.Akkor a fent említett magyar árak a szabad rablás kategóriába esnek. :D