Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8936 válasz a témához

#8321 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 16. - 19:26

Nem tudom, hogy mit gondolsz lényegnek, de nekem az tünt fel, hogy az összes "szabályozás", tanfolyam, vizsga, vizsgáztatás, NLP pályázat, támogatás környékén ugyan azok fordulnak elő.

Nem véletlenül írtam a szamaragoltatás kapcsán:

"Alakíts inkább egy "nem lóval" lovagoltatók és lovagolók egyesületét, amivel eredményesen lobbizhatsz. Ha tevegeltetsz, zebragoltatsz, elefántoztatsz, azzal első körben nem tudnak mit kezdeni, lehet sporttevékenység is (kalandtúra), amire még nem vonatkoznak előírások és mint képviselet részt vehetsz azok kialakításában, sőt, mint "kinevezett szakértő" kötelező tanfolyamokat és vizsgáztatásokat tarthasz."



#8322 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 16. - 21:48

" Nem tudom, hogy mit gondolsz lényegnek, de nekem az tünt fel, hogy az összes "szabályozás", tanfolyam, vizsga, vizsgáztatás, NLP pályázat, támogatás környékén ugyan azok fordulnak elő."

 

Na így.

 

Azt mesélték, - igen, így, határozatlan többes :cool: - hogy ez az egész Lovastúravezetős, OKJs dolog abból indult, hogy az egyik vezető lovastúrázó, aki már nincs köztünk, határozott befolyást ( mondhatni úgy is, monopóliumot ) próbált kiépíteni a pénzért lovagoltatás terén.

Ez kiterjedt volna a túraútvonalak kijelölésére, azok engedélyeztetésére, és az azokon közlekedők  vezetésére is.

Innen az egyedüli üdvözítő/kötelező - ár/érték arányban azért elgondolkodtató - képzés neve is: Lovastúra vezető.

 


Edited by N.C., 2015 augusztus 16. - 21:50.


#8323 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 8:42

viszlát Totilas  :hupp:

 



#8324 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 14:25

"... mi csak vendégek vagyunk ezen a bolygón"



#8325 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 17:55

lefordítaná valaki? nem tudok németül.



#8326 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 20:52

Totilas Achenben csak bronzérmes lett, nyilvánvalóan sérülten indították, persze senki nem vett észre addig semmit, a ló meg már az elején is úgy állt a négyszögben, hogy a bal hátulsó lábát tehermentesítette. Szóval semmi dicső búcsú, hanem klinika, vizsgálat, csontödéma. Vagy hosszú szünet, vagy végleg visszavonulás. Mindenki csak keresni akart ezen a lovon, hogy közben megnyomorították, az senkit nem érdeklelt. Pikantérája a dolognak, hogy az aranyérmet Edward Gal szerezte meg, aki annak idején a világsikereket aratta Totilassal.



#8327 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 17. - 23:14

Oda lehet rakni Overdose mellé a vitrinbe. A lovassport már egy fikarcnyit sem jobb, szebb, nemesebb, mint az úgy leszólt galopp meg ügető. A pénz beszél, a ló megdögölhet. 


  • Fifikusz és N.C. kedveli

#8328 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 18. - 7:47

Az ugrósportot sohasem szerettem, fiziológiailag teljesen abnormálisnak tartottam a ló szemszögéből, hogy 60-80 kg-gal a hátán másfél méteres akadályokat ugráljon, a galoppból hamar kiábrándultam, miután beleláttam egy kicsit, a díjlovaglás addig tartotta magát a szememben, míg ki nem derültek a sokszor kegyetlen edzésmódszerek, a rollkur, stb, a western stílusban hittem sokáig, hogy, na az lókímélő, míg jobban meg nem ismertem az inkább félelmében hét halált haló lovat, minthogy az orrát felemelje a földről :sad:

Senki ne vegye magára, aki a ló szempontjait betartva sportol bármelyik területen, de ahova a pénz beteszi a lábát, az férges lesz pillanat alatt...... A versenysport meg pont ilyen :sad:



#8329 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 18. - 9:44

http://index.hu/mind...arambol_egy_lo/

 


  • Fifikusz és Monda kedveli

#8330 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 18. - 21:46

Vélemény, Ötlet? (Mert lehet jól elkötögetek itt a bokorban egyedül... :dev: )

 

Jó hosszú lesz már a sálad.



#8331 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 18. - 22:49

 

Cav-nak van egy másik kávéháza is. Valahogy össze kellene hozni.

 

:huh: nocsak?!
 

 

 

Fészbúkon van az, vagyis ez: https://www.facebook...55239544551044/



#8332 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 20. - 7:27

Isten malmai mindig lassan őröltek. :)

 

De azért az igaz, hogy az un. "érdekek" nem csak hátráltatni, hanem előre vinni is képesek egy-egy ügyet. Én itt csak felvetetem, hogy vajon mennyire ismeri fel az itteni elkötelezett lovasnép a saját érdekérvényesítő potenciálját. (Jómagam csak egy hobby-lótartó vagyok, de aki ebből él vagy egzisztenciálisan, morálisan elkötelezett, eseteleg évtizedes tapasztalatokkal is rendelkezik az sokkal többet lendíthet nálam.)

 

Szóval a lényeg, hogy az állatorvosok(MLGYÁE) összefogtak a NÉBIH-el a saját szakmai-hivatali érdekeik közös metszetét felismerve, az nagybecsű Lóhivatallal szemben. Szerénytem, ehhez a szövetséghez lehetne kapcsolódni valamilyen hobby/szabadidő lovas hangicsálóként, kiterjesztve, kiegészítve a célokat. (Itt én kapcsolatok hiányában nem látom kivel és hogyan, de bizonyára lehet találni egy összekötőt.) Már csak azért is, hogy ne járjunk (teljesen) úgy mint szegény horgászok. Meglátásom szerint az is komoly eredmény lenne, ha a "LÉTEZÜNK!" táblát kiraknánk az asztalukra.

 

Például, ha egy jogszabály változtatási tervezetet itt a fórumon megcsócsálhatnánk, és a megtett javaslatok, észrevételek rendezett, szerkesztett formában visszajutnának az előterjesztőhöz, az kis ráfordítással nagy előrelépést is hozhatna.

 

(Utóbb megkövetem magam, és bevallom: Nem vagyok facebook-tag. Nem annyira az online jelenléttől irtózom, hanem a face-tól, de nagyon :wacko: .)


  • melodia91 kedvelte

#8333 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 20. - 10:03

"(Utóbb megkövetem magam, és bevallom: Nem vagyok facebook-tag. Nem annyira az online jelenléttől irtózom, hanem a face-tól, de nagyon :wacko: .)"

Ez rám is vonatkozik, így kiváncsiságom ide vagy oda, Cav kávéházába nem volt módom betérni.

 

"Én itt csak felvetetem, hogy vajon mennyire ismeri fel az itteni elkötelezett lovasnép a saját érdekérvényesítő potenciálját"

Szokás szerint: mindenki a maga pecsenyéjét.

 

"Például, ha egy jogszabály változtatási tervezetet itt a fórumon megcsócsálhatnánk, és a megtett javaslatok, észrevételek rendezett, szerkesztett formában visszajutnának az előterjesztőhöz, az kis ráfordítással nagy előrelépést is hozhatna."

Sajnos a jogszabályalkotók jelentős részének (többség) nem érdeke, hogy a személyre szabott szabálytervezetet időben és érdemben megvitathatóvá tegyék.

 

Az összefogás nem népünk erőssége.

 


  • N.C. kedvelte

#8334 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 20. - 12:37

Lehet regisztrálni fb-re gipszjakab rózsa néven is, aztán csak az értelmes részét használni. :D 



#8335 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 22. - 10:27

Van értelmes része?
  • Kistáltos kedvelte

#8336 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 22. - 13:17

van


  • Ernest kedvelte

#8337 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 22. - 16:01

Van, pl. lehet velem is beszélni rajta. :D Bár azt itt is, meg emailben is. :D



#8338 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 9:41

Beszélgetni IRL szeretek, vagy jól átlátható felületen. A face csak annak jó, aki állandóan rajta lóg, vissza keresni valamit, szinte lehetetlen.

 

 

 

 



#8339 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 10:02

Így van. Az egész olyan, mint a Pesti Műsor. (Internetes hirdetőoszlop magányembereknek. :rolleyes: )



#8340 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 10:07

"(Utóbb megkövetem magam, és bevallom: Nem vagyok facebook-tag. Nem annyira az online jelenléttől irtózom, hanem a face-tól, de nagyon :wacko: .)"

Ez rám is vonatkozik, így kiváncsiságom ide vagy oda, Cav kávéházába nem volt módom betérni.

 

(Képzelhetitek, hogy micsoda "érdekesség" úgy érettségi találkozót szervezni, hogy az egyik főszervező - én - képes olyan maradi lenni, és szintén nincs tagságban. Kb mintha a Holdon élnék :D . Aki a fészen van/él, nem olvas emailt, nem telefonál, a postáról meg csak alsótagozatos olvasmányaiból emlékszik. Így viszont elég nehéz kommunikálni. :unsure:

Lehet, hogy ha élőben találkozni fogunk, kiderül, hogy már beszélni sem tudnak.

Vagy hogy én nem is létezem. :P )


  • Panka21 kedvelte

#8341 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 10:23

Hűűűű :)

Na, örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül. 

Itt minden egyben volt, átláthatóan, ha valami esemény szerveződött arról tudtam, most meg mindenhol tagnak kellene lennem, mintha 200 fórumba kellene regisztrálnom és kötelező lenne mindet folyamatosan olvasnom, hogy képben legyek. 

Na erre se időm, se kedvem.

Arról ne is beszéljünk, hogy a telefonom teljesen használhatatlan, mióta bejelentkeztem a gmail fiókba meg a face-re.


  • ppr kedvelte

#8342 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 10:52

Megy a juhász, a fia, meg a szamár...

 

Első falu: Jéé, ezek nincsnek fenn az iwiw-en. :wot:

Második falu: Micsoda dolog! Ezek nincsnek fenn a facebookon. :angry:

Harmadik falu: Nocsak, ezek minden idióta fórumra regisztrálnak. :D

 

Bocs, :gm:


  • ppr és N.C. kedveli

#8343 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 11:26

http://www.lovasszov...yar Ló Kupa.pdf



#8344 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 16:07

Ezt most elolvastam, és nem értem. De az is lehet, hogy nem véletlenül került az "Érdekesség" címkével ellátott topic-ba.



#8345 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 27. - 8:31

Kedveseim, én is csak a lovam betegsége miatt reggeltem be a fészre, aztán sajnos pár számomra fontos személy úgy döntött, hogy csak ott kommunikál, de egyáltalán nem szeretem azt a felületet, egyik oka, amit ti is írtatok, hogy nem lehet visszakeresni, ki mit írt pár hete.

Szerintem próbáljuk itt összefogni inkább a véleményeket, kezdeményezéseket, meghívtam olyanokat, akik aktívak FKV témában. Ugyanakkor talán érdemesebb volna másik topikban, mondjuk a "Mitől lehetne jobb..." címűben folytatni.

Ha jónak látjátok, költözzünk át oda. :ang:



#8346 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 27. - 15:52

Hucullal mehetek? :D



#8347 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 27. - 15:53

(elnézést, épp megvadult a paci, kettőt lát. )


 


Edited by Kistáltos, 2015 augusztus 27. - 15:54.


#8348 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 9. - 14:26

Fabriczi Kováts Mihály huszár ezredes, az Amerikai Lovasság (United States Cavalry) alapító atyja


  • N.C. kedvelte

#8349 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 9. - 14:35

Karcag város büszkesége, gyakorlatilag minden róla van elnevezve :D



#8350 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 17. - 7:57

Nem hiányzik valakinek?

 

http://112press.hu/h...ni_szombathely/

 

BÉKÉSEN LEGELÉSZŐ PÓNIKAT TALÁLTAK SZOMBATHELYEN

A Közeterület-felügyelethez érkezett bejelentés arról, hogy egy ideje két póniló legel Szombathelyen a Mikes Kelemen utcában.

A bejelentést ellenőrizve kiderült, hogy tényleg ott a két jószág, a gazdájuk azonban továbbra sem került elő. Az első és reálisnak tűnő gondolat az volt, hogy a városba érkező cirkuszból léphettek meg a lovak, de hamar kiderült, hogy onnan egyetlen állat sem hiányzik.

A pónikat rendőri felvezetéssel a Hajnóczy utcai telepre vezették és keresik a gazdájukat. Az állatok jól tápláltak, nyugodtak, egészségesnek tűnnek, de állatorvos is megvizsgálja majd őket.

Aki tudja, kié a két póni, vagy esetleg ő maga vesztett el két ilyen jószágot, az hívja a Közterület-felügyeletet (94/501-301), vagy a 112-es segélyhívót, hogy visszakaphassa az állatait.

 



#8351 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 10:29

http://www.sonline.h...izmusnak-629873

 

" .. Kitörési lehetőségként a lovas útvonalak hálózattá fejlesztése mutatkozik, miután a kormány 20 milliárd forinttal támogatja a Bejárható Magyarország programban a kerékpáros, gyalogos, vízi és lovas túrák összekapcsolását. Ebből kétmilliárd jut a lovasoknak. Ezen a pénzen 600 pihenőhelyet alakítanának ki az országban négy fő útvonal mentén. A fejlesztési források felhasználására várnak javaslatokat szeptember 30-ig a pályázati kiírás keretein belül a hazai lovas élet szereplőitől. Egy-egy pihenőhely 5-25 millió forintos támogatást is elnyerhet nonprofit társaságként, de a szövetség ellenőrzi majd a pénz felhasználását, 10 évig működniük kell a pihenőhelyeknek. .."

 

" ... Az előrelépés nem képzelhető el szakemberek képzése nélkül, ezért 300 fiatal végezhet ingyenes tanfolyamot, amely után lovas túravezetőkké válhatnak, és a szövetség őket ajánlja majd a turistáknak..."


  • Kistáltos és fafaragó kedveli

#8352 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 11:48

Megjelent szeptember 17-én a cikk. Határidő szeptember 30.

Hol a négy fő útvonal?

Hol a pályázat?

Mik a feltételek?

 

Ez megint olyan belterjes kiírásnak tűnik. Helye lenne a Mitől Lehetne... topicban. Itt a 8322.

Olyan, mint az úniós beruházási pályázatok. 30 nap határidő, de érvényes építési engedély kell a beadáshoz.


  • Kistáltos és N.C. kedveli

#8353 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 12:45

Megjelent szeptember 17-én a cikk. Határidő szeptember 30.

Hol a négy fő útvonal?

Hol a pályázat?

Mik a feltételek?

 

 

Jajmá'. :angry:

Há' ezé' nem mennek itt a dolgok, kéremszépen.

Itt van hipp-hopp kétmilliárd, aztán mégis kötöszködöl. :D  :P

 

(Nekem egyébként a 300 ingyen képzett túravezető is nagyon tetszik, főként, hogy boldog-boldogtalannal elvégeztették sokszázezerért. Nyilván hatalmas munkaerőpiaci válság lehet ezen a téren. :wacko:  Itt toporog a rengeteg külföldi pénzes turista, és nincs aki túravezesse őket a nagy magyar puctában. :unsure:  )



#8354 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.308 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 14:53

Jobb kedvem lett tőled! :)



#8355 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 15:44

"(Nekem egyébként a 300 ingyen képzett túravezető is nagyon tetszik, főként, hogy boldog-boldogtalannal elvégeztették sokszázezerért. Nyilván hatalmas munkaerőpiaci válság lehet ezen a téren."

A munka(erő)piaci válság nem a képzettek, hanem a képző oldalán van.

A puctát bérbe adták, most fogják eladni, lehet útpénz, kapupénzt, hídpénzt, túrapénzt, vezetési díjat, kísérő díjat, lókiköttőhasználati díjat, kocsmapénzt, vámot ... szedni.


  • N.C. és egyember kedveli

#8356 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 16:04

"(Nekem egyébként a 300 ingyen képzett túravezető is nagyon tetszik, főként, hogy boldog-boldogtalannal elvégeztették sokszázezerért. Nyilván hatalmas munkaerőpiaci válság lehet ezen a téren."

A munka(erő)piaci válság nem a képzettek, hanem a képző oldalán van.

A puctát bérbe adták, most fogják eladni, lehet útpénz, kapupénzt, hídpénzt, túrapénzt, vezetési díjat, kísérő díjat, lókiköttőhasználati díjat, kocsmapénzt, vámot ... szedni.

Nyílván Spártaiak voltak :D


Edited by egyember, 2015 szeptember 18. - 16:05.

  • fafaragó kedvelte

#8357 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 18. - 18:43

"Itt van hipp-hopp kétmilliárd, aztán mégis kötöszködöl."

Hát az itteni itten nincs, de lehet, hogy a Te ottani itteden van.

Mivel én összekötöszködtem, ha egy kicsit kibontanád ezt a csomót, amit az ITT takar.


  • Panka21 kedvelte

#8358 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 19. - 7:03

:D

Ezt a pénzt, feltéve, ha tényleg van, nem kitudjahollévő, tökfelesleges túrautakra kellene szétosztani, hanem a "Magyarország lóállományának regisztrálása és FKV mentesítése 2016" nevű projektre.
Nagyobb vonzerő lenne akár a külföldi turisták, versenyzők részére, hogy ez egy "tiszta" ország, nyugodtan gyere, hozd a lovadat vagy vegyél magadnak innen egyet, mint a 300 jólképzett túravezető, amint közli a vendéggel, hogy "suldigung, de a mai tereplovaglásra válasszon másik lovat, mert Csillagot tegnap el kellett altatni FKV pozitivitás miatt."

#8359 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.570 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 19. - 22:05

"Magyarország lóállományának regisztrálása és FKV mentesítése 2016  2015 "



#8360 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 20. - 5:49

Izland, te nagyon formában vagy! Jól szórakozom itt kora reggel. :D