Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Az ivartalanításról (pro és kontra)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
60 válasz a témához

#1 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 1:15

Sziasztok, "sajnos" lassan a kis kuvasz kutyusom elér aaz ivarérettségi korba így meg fogják müteni :( A nagy családi kupaktanács döntött így, mert ugyebára nagymamámnál falun (és ezt nem negatív hangsúllyal kell érteni!) nem olyan könnyü az életed ha van egy szuka kutyád, hiszen mindannyian tudjátok, hogy néha mire képesek a kan kutyák ha megérzik, hogy egy szuka tüzel ... Söt ha van mellette egy kan kutyád is akkor pláne baj van ;) Így november 26-án mütik szegényt.Nekektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban??? Lehetne más módszer is a mütét helyett ...?Sokat gondolkoztam a dolgon, de talán mindenkinek így lesz a legjobb ... Vagy nem?? :confused: [ Április 08, 2003, 23:15: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 10:37

Hosszú távon az ivartalanítás a legjobb. Nálunk is állandóan gondot okoztak a kanok, amikor Cseresznye tüzelt; szétbontották a kerítésünket, semmivel sem tudtuk megakadályozni, hogy bejöjjenek. Lett [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/"]hat szép kiskutyánk[/url] (itt a kutyás fórumon is egyikük látható a bal felsõ sarokban). Szerencsére sikerült nekik gazdát találni, de a probléma ettõl még megmaradt, újra és újra jöttek a kanok. Pesten lakom, zöldövezetben, régebben sok volt itt a kóbor kutya, ráadásul sok felelõtlen gazda úgy sétáltatta a kutyáját, hogy este kiengedte csavarogni. Persze ha érzik a tüzelõ szuka szagát, maguktól is igen találékonyak tudnak lenni szökés terén.Miután megtörtént a baj, Cserkó mindig kapott egy szurit, ami megakadályozta, hogy megtermékenyüljön. Hatásos is volt, de hosszú távon nem adható a kutyának, mert káros lehet. Cserkó ráadásul az évi rendes két tüzelés helyett 4-et 5-öt is produkált, így végül az ivartalanítás mellett döntöttünk, és nem bántuk meg. Reggel bevittük a kutyát, megmûtötték, este már lábon hoztuk haza - hozzá kell azért tennem, hogy az állatorvos csak egy utcányira van tõlünk, és csak szép lassan ballagtunk haza a becsomagolt kutyával együtt. Cseresznye kinti kutya, télen nyáron a kertben lakik, de ilyen esetekben bent tartjuk a házban. A mûtét utáni elsõ 1-2 napon még elég kókadt volt szegény, a harmadik napon már sokkal jobban érezte magát, a nap nagy részét odakint töltötte. Ezután már nagyon gyorsan felépült, mire eljött a varratszedés ideje, már kutya baja se volt. Ilyenkor nem is annyira a seb az, ami megviseli a kutyát, hanem inkább az altató üti ki. Arra készülj fel, hogyha rögötön a mûtét napján hazahozod, és nem hagyott ott az állatorvosnál egy-két napig, akkor a következõ dolgokat produkálhatja, míg az altató ki nem tisztul a szervezetébõl: szédülés, támolygás, öklendezés, hányás, remegés, ködös tekintet és hasonlók. Cseresznye elég jól bírja, szegénynek volt már több mûtétje is, de szerencsére hamar túltette magát rajtuk. Mindegyik mûtétje után hazahoztuk (volt amikor lábon, volt amikor hordágyon); szerintem jobb neki, ha ilyenkor a megszokott környezetben és emberek között van, persze csak akkor, ha tud valaki rá felügyelni és az állatorvos is elérhetõ közelben van. (Örültek is, hogy hazavisszük, az ivartalanítás után, mikor érte mentünk már nagyban eszegette a ketrece alján a linóleumot). Posted Image A mûtét után figyelni kell arra, hogy a kutya ne hízzon el, ahogy átrendezõdik a szervezete, hormonháztartása. A viselkedése nem fog alapvetõen megváltozni, talán egy kicsit játékosabb lesz. Nem fog tüzelni, nem pecsétel, nem jönnek többé a kanok, és bármikor viheted magaddal bárhová. A mûtét csökkenti különbözõ daganatos megbetegedések kockázatát is.Keresd fel az állatorvost, és faggasd ki alaposan, õ mindent el tud mondani a dologgal kapcsolatban. A mûtét idõpontját sem árt jó elõre megbeszélni, mert ez attól is függ, mikor fog tüzelni a kutya. Tüzelés közben már nem lehet mûteni, akkor meg kell várni, míg teljesen elmúlik, és addig sajnos jöhetnek a kanok.

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 11:58

Szia!Egyetértek Hux-szal, a mûtét a legjobb megoldás, ha nem akarsz kiskutyákat és nem akarod, hogy elcsavarogjon. Ugyanis nem csak a kanok mennek a szukához, fordítottat is láttam már!Az én szukám is meg lett mûtve, semmi baja azóta sem, valóban kevesebb kaját kell adni neki, hogy ne hízzon el, valamint sok mozgás a lényeg.Ráadásul a kuvasz is hajlamos a hízásra.Ha, a mûtét napján hazaviszed, valóban kótyagos jó ideig, az én szegény kutyám állandóan fel akart kelni a pokrócáról és állandóan visszarogyott!Ráadásul elõfordul, hogy maga alá vizel. De ez csak 1 nap.Az enyém pár nap után futni akart, aztán rájött, hogy a hasán a varratok nem engedik... Posted Image Úgyhogy nyugodj meg, semmi baja sem lesz! Posted Image

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:01

ja, még valami, a doki is biztos mondja, hogy a mûtét elõtt 1 nappal nem ehet, azt hiszem inni ihat, bár már rég volt, és a mûtét napján sem ehet semmit, mert az altató utóhatásaként még nem úgy mûködnek az izmok és az esetleges hányástól megfulladhat.

#5 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 1:19

Szóval a helyzet az, hogy már be is jelentettem e mütétre, az elsö tüzelése elött, 2 hét múlva viszem este 3/4 6-ra, úgyhogy mivel egy nagy étkü kutyus nagyon meg fogja viselni, hogy aznap nem ehet semmit :rolleyes: remélhetöleg ez lesz a legkellemetlenebb élménye ... Hiszen "Ebcsont beforr" Posted Image Igazság szerint nálunk be sem jöhet a lakásba és most sem nagyon akarnánk beengedni (éppen hogy megszokta), attól félek hogy utána már nem fogjuk tudni kinn tartani. remélem ez megoldható lesz.Köszi a jótanácsokat. Az elhízásra valóban figyelnem kell majd, mert iszonyatos, hogy mennyit képes enni. Ez onnan fakad, hogy ahonnan elhoztuk (amival megmentettük a kicsi életét) éheztették, nem adtak neki enni. Azóta a kajában nem ismer tréfát ...Jó volt olvasni a hozzászólásokat, most már látom, hogy ez nem olyan ritka manapság ... nem csak én vagyok egy "hóhér". Ill. én sem vagyok ;) Üdv, Sac

#6 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 11:51

Sac, tanítsd meg a kutyát arra, hogy csak akkor mehet be a házba, ha te behívod. Ezt ugyanúgy meg lehet neki tanítani, mint azt, hogy engedély nélkül ne menjen ki a kapun. Elég ha nyitva hagyod az ajtót/kaput és te is ott állsz, és amikor kilépne, a "nem" parancsszót használod. Ha ezt még nem ismeri, vagy nem mindig hallgat rá, akkor a nem kimondása közben megragadod a grabancodnál fogva és kicsit megrázod (nem kell durvának lenni, de azért érezze a kutya). Egy-két alkalom után nagyon jól meg fogja érteni, mi az hogy nem, és többé nem kell rázogatnod sem, ráadásul ez a parancsszó sok más helyzetben is hasznos lehet.A kutyák amúgy is nagyon könnyen megtanulják az olyan dolgokat, amelyek területekkel/határokkal kapcsolatosak. Nemrég lett új kerítésünk, és volt, hogy napokig csak oszlopok álltak a helyén, Cseresznye mégsem lépett ki soha az utcára, számára a "láthatatlan kerítés" még mindig ott volt.A mûtétei után csak az elõszobába engedtük be, és amikor meggyógyult, és nem akartuk, hogy bejöjjön, csak párszor szóltunk neki, hogy nem, és õ megértette. Amúgy is jobban szeret kint lenni, az egyetlen kivétel, amikor nagyon dörög az ég, vagy a közelben hangos tüzijáték van, olyankor rémülten nyomul befelé. Posted Image A mûtét után egy darabig mindenképp bent kell tartanod, hogy ne koszolja össze a kötést és el ne fertõzödjön a seb. Az is lehet, hogy nagy mûanyag gallért fog kapni, hogy ne tudja leszedni a kötést.

#7 teve

teve

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 20:40

Sziasztok!Elég szomorú véleményem van a szuka kutyák ivartalanításáról...Van 1 9 éves bobtailunk, aki a mûtét óta, azaz 2 éve maga alá pisil,ha nem kapja meg a bogyóját. Azért azzal vígasztalhatlak, h az állatorvosunk szerint 200-ból 1x fordul elõ ez a hormonzavar.

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 20:56

Szia Teve!Ez tényleg nagyon szomorú....és tényleg elég ritka.Mennyi idõsen ivartalanítottátok?Nem lehet, hogy ez a gond?Úgy tudom minél idõsebb korban, annál rosszabb..Az én kutyám az elsõ tüzelés után lett ivartalanítva, most 6 éves és semmi baj vele.A macskám az egyik 8 évesen lett ivartalanítva, õ 15 évesen pusztult el emlõdaganatban, ami már teljesen áttétes volt a tüdejére...A másik cicámat rögtön tüzelés után ivartalaníttattam, aki most 13 éves, és hála, semmi baja.Lehet, hogy kutyáknál ez másképp van, de lehet, hogy nem.Tudom a hormonzavar nem daganat, de szerintem más is közrejátszhat.Sokan - tévesen - azt hiszik, hogy a szukának elõbb kölyköket kell szülnie és csak utána jó ivartalanítani.Ez totál hülyeség! Szerintem ez rosszabb, mintha nagyon fiatalon ivartalanítják...

#9 teve

teve

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 19:47

Szia Ilusta!Az eb 9-2, azaz 7 éves volt.Mi nem akartuk ivartalaníttatni, de 1 méhgyulladás miatt a dokinéni szerintelkerülhetetlen volt. Most van még 2 bernink, õket is meg kellene mûttetni, de vhogy nincs kedvünk... Szebb volna sok kis állattal az élet: csikó, gida, kutyus, pipi.A cicával nekünk sem volt semmi gondunk, azóta is jól mûködik.

#10 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 21:51

Szia Teve!Hát 7 éves korban elég késõ!És a méhgyulladása csak akkor jött elõ?Elõtte voltak kölykei?Amúgy sajnos a bobtail is elég keresett fajta és elég sok a szaporító....Nem tudom, elég jó tenyészetbõl vettétek-e?Szerintem a többi kutyát mihamarabb kellene ivartalanítani.Vagy a dokitok sz*r...már bocs.

#11 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 14:03

Kifli 5, már szinte 6 ves volt mikor ivartalanítottuk (aug. 17, dec. 1jén lesz 6 éves) és semmi baja. Igaz Õ nem bobtail, Õ egy tabskószerû keverék kutyus. Nálunk semmi gond nem volt, csak figyelni kelltt, hogy ne szedje ki a varratokat, meg néha gallért kapott. De Õ nem kerti kutya. Posted Image

#12 teve

teve

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 17:42

Mivel a feleségemnek tenyésztõi ambíciói vannak, nem biztos, h már ivartalaníttatni kellett volna. Az egyik berni sajnos diszpláziás, annak nem lehet kiskutyája, a másiknak elvileg még lesz.A bobtail tényleg rossz helyrõl származik, bár a "jó " tenyészet nem számít semmit.Sok kutyatenyésztõt ismerek közelrõl, de igaziból nagyon kevésnek lehet hinni. A nagy tenyésztõk meg általában nem a kutyaszeretetükrõl híresek.A kutyát pedig az ÁOTE-n mûtötte 1 szakember!

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 20:43

Szia Teve!Hát, ha a berni diszpláziás, akkor az a tenyésztõ sem valami jó!Ilyen nagy testû kutyáknál ez annyira gyakori, hogy csak olyan helyrõl szabad venni, ahol mindkét szülõ IGAZOLTAN diszpláziamentes!!A másik is ugyanarról a helyrõl való?Már, bocs, de ha kutyatenyésztésre adjátok a fejeteket (és nem szaporításra), úgy, hogy kiállításokra is jártok, akkor nagyon meg kell nézni, hogy milyen kutyát állítotok tenyésztésbe.Kívánom, hogy sikeresek legyetek, ez nem kis lemondással jár!Ha valaki, meg nem akar (vagy a kutya nem alkalmas rá) tenyészteni, akkor pedig az ivartalanítás a legjobb megoldás.

#14 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 1:10

Hát naggggyon remélem, hogy nálunk nem lesz semmi baj. Elvileg Csibi az elsö tüzelése elöttre van kiirva, azt olvastam hogy ez a legjobb (persze ha nem akarunk tenyészteni ;) Majd beszámolok.Üdv

#15 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 11:06

Én úgy tudom, hogy az jó, ha legalább egyszer kölykedzett a kutya ivartalanítás elõtt. Nem tudom miért, ezt hallottam. A mi németjuhászunk már több mint 10 éves, és kétszer kölykedzett, és utána ivartalanítottuk. Van neki egy ketrece és oda be lett zárva éjjelre, hogy ne menjenek be a kanok... Tuti volt az egész, mert alul betonozva van, a kerítést nem tudják szétfeszíteni, biztos nem fértek be... Lehetséges, hogy felmásztak a kerítésre???No mind1... ez van... megellett a kutya, lett 9 kölyök... találtunk nekik gazdit.Utána jött a második tüzelés. Megint bezártuk a kutyát, most már "7pecséttel", és a kerítés tetejére vastag pallókat tettünk (tudod, amin mászkálnak a kõmûvesek Posted Image ), és még így is valahogy bejutottak hozzá, és khm...Aztán megint ellett (14 kölyköt) és úgy döntöttünk, hogy "kipakoltatjuk". Azóta egy kicsit elhízott, mert a mamám rengeteget ad neki enni, meg mostanában nem is nagyon mozog, mert el voltak szakadva a térdszalagjai (gondolom a nagy súlyától), és fájnak a lábai... igaz meg lettek operálva, de nem sokkal lett jobb... Úgyhogy sztem egy ellést minimum adj neki... ha fajtatiszta, akkor lehet, hogy megéri befedeztetni, és akkor el tudod adni a kölyköket. Aztán jöhet aminek jönni kell... (kell?? Posted Image )

#16 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 20. - 23:42

Zsubaba! én erröl a "hagyjuk legalább egyszer elleni a kutyát" elméletröl azt olvastam, hogy hülyeség (ezzel nem téged akarlak megbántani!). Söt a könyvben azt olvastam, hoyg a legjobb még az elsö tüzelés elött ... persze ezen lehetne vitatkozni, szerintem a választ sosem fogjuk megtudni :rolleyes: Csak tudod, nálunk több gond is van:1. van egy kan kutyánk is, aki -tapasztalaból tudjuk- hogy bármire képes egy tüzelö szukáért ...2. nincs kennele, szabadon van a kertben3. a kerítés nincsen lebetonozva ...Tehát nincs mese. Pedig én sem szeretném, de máshogy nem tudjuk megoldani. sajnos :( Nagyon szép kis kutya, fajtiszta de papírok nélkül (http://kep.tar.hu/hs...647&pid=1386037) ... és ráadásul a családban lenne egy kan kuvasz is. Csak tudod szvsz egy kuvasz kutyát nehezebb eladni/ajándékozni mint egy kisebb testq kutyát. Sajnos ez van.Üdv, Sac

#17 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 0:41

Télleg szép kutyus, de a helyes link ez: [url="http://"http://kep.tar.hu/hsac/midsize/pic1386037.bmp"]http://kep.tar.hu/hsac/midsize/pic1386037.bmp[/url]Ezt úgy éred el, ha jobb gombbal a képre kattintasz, ott kiválasztod a tulajdonásgokat, és itt látod magának a képnek a helyét. Amit te írtál be, az az oldalé, ami megjeleníti.Egy szóköz pedig minimum kell elõtte és utána. Posted Image Aztán számolj be, hogy viselte a mûtétet, drukkolok neki én is. ;)

#18 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 18:37

Jó, én nem tudom, meg biológiai magyarázattal sem tudom alátámasztani, de én ezt hallottam, lehet, hogy tényleg nagy baromság.... :rolleyes:

#19 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 1:57

Köszi Zsuzska a segítséget!!!Majd beszámolok, üdv:Sac

#20 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 0:57

Szóval hát kedden este megtörtént a mütét. Nem tudom kíváncsiak vagytok-e a részletekre, de gondoltam leírom pontosan mi történt, mert így legközelebb a többiek majd tudják hogy mire számítsanak.Kedden este 6-ra vittük a rendelöbe, ahová meglepetésemre, minden cécó nélkül bejött (na mostantól tuti nem fog!). Egy combba adott altató injekcióval kezdödött. Utána még 1 percig ugyanúgy lihegett mint elötte, majd hirtelen abbahagyta és nézelödött, nem értette mi történik vele. Gyorsan leültettem, mire már le is feküdt 1-2 perc múlva már mélyen aludt ... Nagyon sajnáltam, rossz volt nézni ahogy viszik be a mütöbe, mint egy zsákot Posted Image Aztán 1 óra múlva visszaértünk, még várni kellett egy kicsit mikor arra lettünk figyelmesek az öcsémmel hogy valaki nagyon-nagyon nyüszög. "Hisz ez a mi Csibink!" Hát a szívünk majd' megszakadt. Kiderült, hogy még akkor kelt fel amikor ki volt kötözve az ágyra és azért nyüszített, így gyorsan kapott még egy altatót ... és egy gallért is. Így aztán egészen hazáig aludt a kocsiban. Akkor kezdett ébredezni, amikor hazaértünk. Bevittük a lakásba és még nagyon sokáig nem mozdult, eleinte csak a fejét mozgatta kicsit. Az elsö jó hír volt amikor egy picikét már csóválta a farkát ... de még sokáig csak feküdt, és hát sajnos be is pisilt. Megpróbált ö felállni, de nem sikerült neki. Aztán lefeküdtünk aludni, én voltam az ápoló, én aludtam vele a nappaliban. Mondanom sem kell nem sokat aludtunk az éjszaka. Szegény sokat hányt az éjjel folyamán, de végre felállt és sétálgatott is! Posted Image Örültem amikor végre ivott egy kis vizet, de néhány óra múla az is kijött belöle.A legföbb problémám az volt hogy nagyon melege volt. Ö a kertben lakik és az amúgy is nagy bundája (kuvasz kutyáról van szó) most még vastagabb ... a lakásban pedig neki nagyon melege volt. De hát nem engedhettem ki, mert ott volt a másik kutyánk és nem szabad öket összeengedni. Aztán lekezdett járkálni, a gallérral a fején. Hát itt szégyen-szemre sokat nevettem rajta, olyan esetlen volt azzal az óriási gallérral a fején: mindenbe beleakadt neki ;) ... Örültem hogy sétálgat, mert annak a jele hogy jobban van. Aztán egyszer csak arra ébredtem, hogy a nagymamám beszél hozzá ... a kis huncut belökte az ajtót és bement a Nagyihoz és felébresztette. A következö ébredésem amikor ki akart menni a kertbe, ugrált az ajtóra ... egy kicsit kimentem vele, de aztán gyorsan vissza. Utólag kiderült, hogy pisilni akart kinn, de nem vártam ki ... így megint takarítanom kellett, az éjjel már kb. hatodszorra. No de sebaj a kutya egyre jobban van Posted Image Aztán találtam neki egy szuper helyet, a kamrában. Ott nincs fütés és még az ablakot is kinyitottam rá. Itt aztán elvolt délig ...Aztán miután elvittük egy idöre a másik ebet kiengedtük a kertbe ... vissza sem akart jönni a házba. Lefeküdt a fübe az ajtóval szemben és ott maradt szinte mozdulatlanul egészen sötétedésig, akkor távolabb vonult ...Most már sokkal jobban van. Csak a leüléssel vannak gondjai, mert akkor fáj a sebe .... az éjszaka nagyon cuki volt, megpróbált leülni, de "félúton" rájött hogy fáj és visszaált. Aztán majdnem elaludt állva mire leült végre.Remélem semmi gond nem lesz. 2 hét múlva megyünk vissza kiszedetni a varratokat ...Minden jót. Üdv:Sac (és Csibi) [ 28 November 2002, 00:05: Az üzenetet átszerkesztette: Sac ]

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 28. - 11:41

Örülök, hogy leírtad, ugye nem is olyan borzasztó?Azt a pár órát , 1 napot kell kibírni..Hidd el pár nap múlva futni fog! Posted Image Idõnként nézzél rá a sebére (nem tudom raktak-e rá valamit, az én kutyáméra nem, mert így gyorsabban szárad...), a fején hagyd rajta a gallért.Én párszor levettem a kutyámról, mert sajnáltam, de akkor nagyon odafigyeltem rá, hogy ne nyalogassa a sebét...Azért arra is figyelj, hogy jó ideig nem nõ szõr a hasán és most jönnek majd a hidegek, ne fázzon meg a hasáról! Ne hagyd, hogy a hideg talajon sokáig hasaljon....

#22 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 0:55

Ilusta, bevallom öszintén nekem akkor egy kissé borzasztó volt! :eek: De nem is igazán gondoltam végig, hogy mire számíthatok ...A kutyus ma reggel már megevett 2 db csirkecombot Posted Image úgyhogy már sokkal jobban van. Igazándiból semmit nem csinál csak fekszik a kertben a füben és pihen ... de most neki ezt kell tennie.A sebre ha jól láttam egy ilyen speciális tapaszt tettek ami önmagában is jól összeszorítaná a sebet. Tudom mert egyszer seb-összevarrás helyett már én is kaptam ... Ez most így jobb, mert "biztosabb", de amikor leszedi akkor fel is fogja szakítani a sebet. Most már mind1.Amit a hasáról mondtál igazad van, erre nem is gondoltam. Most - az állatorvos tanácsára - körbetekertük egy törülközövel, tehát egyenlöre nem gond a ször-hiány .. majd az lesz!Üdv, Sac

#23 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 0:48

Sziasztok! Mindenkivel megosztom az örömöm: a kutyus egyre jobban van Posted Image A hétvégén már kergette a csibéket az ól kerítése mellet. Csak az a lába fáj neki egy kicsit, amelyikbe a szurit kapta. Általában nem lép rá, inkább három lábon ugrál... De aztán ha belejön akkor rohan az összes lábával. Most már örülök, hogy megtettük, csak akkor volt egy kicsit borzasztó."Ebcsont beforr!" ;) Üdv mindenkinek, Sac

#24 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 1:46

Mi régi pólót adtunk a kutyára, miután megmûtötték, hogy ne koszolja össze a kötést, amikor odakint jár. Érdekes látványt nyújtott, ahogy rózsaszín pólóban, hatalmas mûanyag gallérral a nyaka körül a kertbem mászkált.Örülök, hogy Csibi már jól van. A szõr meg viszonylag hamar kinõ. Amikor Cseresznyének a fülét mûtötték, a fejérõl és a nyakáról is le lett nyírva a szõr; amíg kinõtt, a kutya úgy nézett ki, mint egy keselyû. Posted Image

#25 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 22:17

Szundi, az erdélyi kopó féleségemnek ki lett véve s méhe, s semmi baja! Igaz azóta ,,ráugrik" :eek: a lábamra!!! Néhány macskát is megpróbált megerõszakolni!!!! :eek: Posted Image Posted Image

#26 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 23. - 22:27

Miért lenne baja? Posted Image Úgy gondolom azért tették az orvosok ezt a radikális lépést, hogy nagyobb bajt megelõzzenek!Az ember sem hal bele, ha kiveszik a méhét!Ami a lábraugrálást és macskák megerõszakolásának próbáját illeti 2 dologra vezethetõ vissza, de egyiknek sincs köze a méhe kivételéhez:1. Uralomra tör, át akarja venni feletted és a macskák felett az irányítást és így fejezi ki magát, ez kan kutyáknál jobban megfigyelhetõ!Tanács: Ne hagyd!2. Gilisztája van, és egyszerûen viszket a feneke! Nézd meg az ürülékét!Tanács: Vidd el orvoshoz, ha találsz fehér vékony izgõ-mozgó, vagy döglött férgeket! [ 23 December 2002, 21:30: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#27 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 24. - 16:44

Szundi azért csinálja, mert hormonzavara van -az orvos szerint!!! De csak akkor csinálja, ha visszajöttünk sétálásról.... A honlapomon cuki képek vannak róla (is)!!!!!!!!!!!!!!!!!!MERRY XMAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#28 Soóska

Soóska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 18:01

Sziasztok!Nagyon régen nem jártam már erre(elköltöztem és csak anyuéknál van internet), de most végigolvastam a hozzászólásokat.Érdekes kérdés, hogy mikor célszerû a szukát ivartalanítani. Régen én is sokszor hallottam azt a marhaságot, hogy muszáj hagyni egyszer elleni a kutyát.Azóta több állatorvost is kifaggattam a témában és azt mondják(kivétel nélkül), hogy minélk elõbb annál jobb. Tehát ha tuti, hogy nem akarsz tõle kiskutyát akkor pár hónapos korban. A mi szukánkkal kivártuk az elsõ tüzelést és utána kipakoltattuk. Elég rosszul viselte, két napig nem evett, nem ivott, alig mozgott utána lassan jobb lett. Két hét múlva már alig látszott a heg. De azt tudjuk, hogy az elsõ napon azért volt olyan kába, mert nem hagytuk, hogy "ébresztõt" adjanak neki.A mostani nagy dilemmám, hogy ivartalaníttassam-e spániel kan kutyusomat. Benji 8 éves lesz tavasszal és egyre vadabb, még soha nem volt "nõvel", de ha találkozik eggyel rögtön a tárgyra tér függetlenül attól, hogy tüzel-e a szuka. Tenyészszemlére is elvittem(tenyészthetõ), hirdettem, kínáltam etc. de senkit nem érdekelt, tehát nem valószínû, hogy késõbb lenne lehetõsége engedéllyel hemperegni. Gondoltam hátha könnyebb lenne vele aztán, de sok ellentétes érvet, véleményt hallottam szakértõktõl és laikusoktól is. Nektek mia véleményetek, tapasztalatotok?Üdv Soóska

#29 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 19:53

Végülis a lovaknál is nyugodtabb lesz a ló, ha herélt. Bár nevelés kérdése, mert van tök nyugodt, fegyelmezett csõdör is, és ideges, harapós herélt is Posted Image

#30 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 23. - 23:24

Az én kutyám is ki van ivartalanítva, szuka, és nem volt semmi baj. olyan rossz volt, mikor meghapta az alatatót, utána néztem hogy állt egy darabig, aztán hirtelen, mit egy krumplis zsák, összeesett. magyon megilyedtem, furcsa volt. mi is felöltöztettük :D és az egy nagy tévhit h szülnie kell elõtte. azóta sokkal nyugottabb, és én vagyok a középpontjában :yeah: megérte

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 14:22

Sziasztok!Orvosi kérdésem lenne az ivartalanításról, szukával már tapasztalt vagyok, de kannal nem.Milyen hátrányai lehetnek, ha a kan kutyát kiherélik? Mondjuk olyan 9 hónaposan?Náluk is elõfordulhat-e inkontinencia, vagy más egyéb?Köszönöm.

#32 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 14:36

Milyen hátrányai lehetnek, ha a kan kutyát kiherélik?

Már a gazdi, vagy a kutya számára? :)

#33

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 15:34

Ilus, Blökim herélt volt (nj keverék, csak a rend kedvéért írom), kb 3 éves lehetett a mûtét idején, és 10-en felül élt. Semmi gondja a világon nem volt, fitt, egészséges és vidám kutya volt. A hízékonyság, ami fentebb is említésre került már, fennállt, de ez egy picit egyedfüggõ is talán, hogy mennyire lesz hajlamos rá.Viszont Blökim leukémiában pusztult el aminek a mai napig nem tudom igazából, hogy lehet-e köze a heréléshez. Jöhetne egy "szaki", és megmondthatná... :) Ma már annyi olyan szennyezés, behatás éri az állatokat is, ami rákos elváltozást okozhat, plusz nem vagyok állatorvos, így nem tudom tényleg, hogy fogható-e egyáltalán erre a dolog...A mostani siheder kutyám 1 éves múlt, még tökös, és szeretném is minél tovább meghagyni annak, hadd erõsödjön. De ha "tipikus" kanná válik (gresszívvé, és/vagy szökési hajlamokat veszek észre nála), akkor nyissz, nincs mese.Pl az elõzõ istállónál, ahol a lovaink voltak, eszméletlenül sok kutya volt, fiúk-lányok vegyesen, úgyhogy mindet ivartalanították is szép sorban az idõ folyamán. És mindegyik egészséges (bár ez a jelen és a közelmúlt, annyira nem nagy idõintervallumot átölelõ megfigyelés).

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 18:56

Már a gazdi, vagy a kutya számára? :)

szerinted? :DKöszi Dé!

#35 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 20:29

Sziasztok!Orvosi kérdésem lenne az ivartalanításról, szukával már tapasztalt vagyok, de kannal nem.Milyen hátrányai lehetnek, ha a kan kutyát kiherélik? Mondjuk olyan 9 hónaposan?Náluk is elõfordulhat-e inkontinencia, vagy más egyéb?Köszönöm.

Inkontinencia nem valószínû. Én az esetleges hízékonyságon kívül más hátrányról nem tudok. Viszont, ha tehetek egy javaslatot: ha herélteted mindenképpen vetesd le a herezacskóját is, mert ha nem veszik le akkor igen csúnyán be tud gyulladni, és tapasztalatom szerint a kutyák 30%-nál be is gyullad.Dé! Nem hinném, hogy a leukózisnak és a herélésnek köze van egymáshoz.

#36 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 20:33

szerinted? :D

Gõzöm sincs! :D (Sose vetemednék ilyesmire. A macsek kivétel, de neki az élete volt a tét)

#37

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 20:49

Lisa, köszi! :)Ami a herezacsit illeti, engem meg is lepett, h van, h meghagyják, komolyan... Az említett sokkutyás istállónál láttam ilyet elõször. Az enyémnek azt is eltávolították, és nekem így tûnt logikusnak...Amúgy hallottam már olyat is, hogy a meghagyott herezacskóba lehet a kutyának implantátumot ültettetni, hogy ne érezze annyira megfosztva magát :gm: Hát, mit is mondjak erre... :cool:

#38 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 13. - 22:09

Azt hiszem az inkább a gazdának szól, mert a kutyának aztán tökmindegy (akkor már :)).

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 14. - 12:07

Köszi Lisawica! Úgy lesz! :cool:

#40 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 18. - 17:10

Újabb kérdésem lenne kankutya ivartalanításával kapcsolatban. :) Nézegetek kutyákat, Athosunk utódjaként. Sok fajta és keverék szóba jött már, megvan a fajta, aug. végén hozhatom el (ha addig gyűjtünk egy kis píízt). Ez most mindegy, egy másik fajta olvasgatása közben írtak olyat a fajta történetében, hogy az eredeti hazájában ivarérés előtt ivartalanították a kan kutyáikat, hogy azok nagyobbra, magasabbra nőjenek! Tényleg így van? A korán (mondjuk 6-9 hónapos korban) ivartalanított kankutyák magasabbak lesznek? A "nemlétező hormon" a csöves csontok fejlődésére hatással van? Lehet, hogy a lovam is azért magasabb az átlagnál?