Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyulak


  • Please log in to reply
1561 válasz a témához

#1481 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 8:28

Lola és a két kiscsaj akiknek még nincs neve tegnap este megérkeztek. Szegény Lola nem nagyon örült a nagy szabadságnak, mert egész reggel (tegnap késõn értek haza, sötétben akkor már nem akartam elengedni õket) kergette õt a lepketarka bak :D Azért remélem hamar beilleszkedik majd, ha nem akkor megy Vilihez :D Milyen volt a koncert?

#1482 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 14:10

Na, örülök hogy minden OK. Amúgy Lola 15.-én volt 2 hónapja, hogy ellett, úgyhogy csak ne szemérmeskedjen, épp itt az ideje egy újabb gyerekvállalásnak. :) A koncert szupi volt, jól eláztunk elõtte :D (mármint a szakadó esõtõl, nem ittunk be :gm: ). Én meg elhoztam a fél éves leányzót, hát basszus, alig fért be a hordozóba! :huh: Most pár hét akklimatizálódás, meg még egy kis idõt adok neki, aztán õ is megy pasizni, hogy még a hideg elõtt legyenek babái. Kíváncsi vagyok rá nagyon, milyenek lesznek.

Edited by hitetlen, 2011 szeptember 20. - 14:12.


#1483 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 18:42

Pamacsok nélküli kopaszságra gondoltam! :gm:



Jaaaah!
Bocsi azt hittem teljesen kopasz. :D

#1484 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 25. - 18:02

Nyúlnak odaadhatom a rebarbara levelét? Merthogy állítólag mérgezõ, csak a szárát lehet megenni. Vagy ez csak legenda, és nyugodtan mehet nekik?

#1485 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 26. - 19:47

Rebarbara levelében magas az oxálsav tartalom, az oxálsav és sói mérgezõek. A nyári tenyészidõszakra ez fokozottan igaz, emberi fogyasztásra is tavaszi- õszi szedést javasolják. Nyulaknak nagy mennyiségben etetve- mérgezõ.

#1486 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 8:53

ja, kidobtam a trágyára. Annyit nem ér, hogy bajuk legyen tõle. Inkább török nekik akác-, meg ringlófa ágat, amíg még van rajta levél, az tuti nem bántja õket.

#1487 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 28. - 20:08

Birs almát, meggyfa ágat, cseresznyefa ágat lehet adnia nyuszinak?

#1488 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 8:43

Mindenféle gyümölcsfa ágat ehetnek. :)

#1489 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 16:07

Tanács kérés. Eddig ketreces/ épületben lekerítetten laktak nyulaink, most baromfiudvarnak lekerítettünk egy elég nagy területet. Szerintetek mehetnek oda szabadjára a nyuszmákok? Nem szeretek semmilyen állatot zártan tartani, ezért gondoltam rá. A kerítés végig le van fogatva a földhöz így elvileg alatta nem tudnak kibújni, olyan 1,5- 2m magas, remélem átugrani sem fogják. Ha van valakinek tapasztalata az ilyen tartást illetõen azt szívesen veszem. A róka nem okoz gondot, mert ott vannak a kutyák, tyúk sem tûnt el eddig. A másik a pulyka, kacsa, liba, gyöngytyúk, tyúk kavalkádban szerintetek meglesznek a nyulak? (bõven van hely, meg a bújóládáikat le akarom nekik tenni.

#1490 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 17:29

Itt az utcában az egyik háznál szabadon van a nyúl. Nagyon murisak egy roti a haverja. A roti õrjöng a kerítésnél, a nyuszi meg csak figyelget és eszeget. Jó fej páros. De gondolom be van oltva. A mixomatózis miatt lehet veszélyes ez a szabad tartás.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1491 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 18:08

Azért lehet, hogy ásni fognak.

#1492 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 18:33

Biztosan rommá ássák az udvart, és a kerítés alatt is kiáshatják magukat. Én nem tenném ki õket, csak lebetonozott kifutóba.

#1493 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 18:35

Õse az üreginyúl, (kinigli) így természetes viselkedési módja az ásás.
Étkezési szokása.
http://www.katki.hu/...karm/tak13.html

#1494 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 21:13

Szúnyoggal nincs gond, mert az a pulykáink kedvenc csemegéje, így is feszt a nyúlketrecek elõtt szedegetik a szúnyogot, az ásás sem zavar. Úgy tudom lefelé ás és "épít" nyúlvárat, így a kerítés alatti átásás veszélye szerintem nem áll fenn. SZERINTEM :) Én mindenesetre kipróbálom, elõször csak egy-két darabbal, aztán meglátjuk a fejleményeket és annak tükrében mehet szabadon az összes többi is, vagy legfeljebb buktunk 2 db nyulat. A fedeztetések, meg az etetés miatt is praktikus lenne ez a tartásmód szerintem. Jelenleg az összes állatunk közül a nyúletetés a legmacerásabb.

#1495 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 6:44

Jelenleg az összes állatunk közül a nyúletetés a legmacerásabb.

Van, aki szerint nálunk is :D De én élvezem, ilyenkor szépen végig lehet nézegetni az állományt :)

Ja, mára újabb fészeknyi kisnyuszi született :)

#1496 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 10:33

Mert csak szaporodnak, mint a nyulak? :D

#1497 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 14:16

Mindenféle gyümölcsfa ágat ehetnek. :)



Köszi! Akkor szedek neki. :)

#1498 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 10:25

Lisa, mi hír Lola kisasszonyról?

#1499 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 18:13

Én most jövök csak rá, hogy a nyulak mekkora nagyarcok. ( Tartunk pár éve) Jelentem nyuszmákok a baromfiudvar rémei :D Még a kutyát is megtámadó vérlibáim is menekültek elõlük :dev: . Mikor meg mentek volna keménykedni, nyuszik csak feküdtek tovább flegmán elnyúlva a napon. Na ez végképp kiborította a libákat, utoljára ilyen flegmasággal a hidegvérûnk megtámadásakor találkozhattak. :kir: Szóval megtörtént a nyuszik elsõ szabad napja, estére csak kajla maradt kint, õ még sötétedéskor is vidáman ugrászolt a szederbokrok alatt, a többieknek nyitva hagytam az alsó ketrecajtókat és szépen bejöttek éjszakára, onnan visszatettem mindenkit a saját ketrecébe. Órákig néztem õket, szédületes állatok. A bak kimondott gengszter. Elzavartam a kacsák kukoricájától, õ " füttyögve" elugrált, úgy tett, mintha már nem is érdekelné és amikor félpercre elfordultam, gyorsan vissza spurizott, Ezt eljátszottuk párszor :D Egyébként legjobban a pulykákkal voltak el, simán eszegettek együtt egy pulyka még a nyúlketrecbe is bemászott. Ásni nem ástak, de mondjuk most nem is csoda, beletört volna a körmük ebbe a kemény talajba. :D Szóval végképp arra a véleményre jutottam, hogy "szabadságot" minden nyúlnak. ( vagy legalábbis nagy tágas kifutót, ahol együtt egyenetlenkedhetnek, nyuszmoghatnak, ugrászolhatnak, bugrászolhatnak kedvükre. :yeah: Lehet megalapítom a free nyuszmák mozgalmat is. :kir: Minden esetre nagy élmény volt a mai nap, holnap reggel engedem újra ki a nyuszijaimat a baromfik közé.

#1500 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 19:13

Nekem a szabad nyúltartással egyedül a bak-kérdés miatt vannak fenntartásaim. Mert vagy különveszem a bakot, meg a hímivarú növendékeket, és felügyelet alatt van szex, vagy ellenõrizhetetlenül fog folyni mindennemû szaporodás. Én pl nem szeretném, ha az anyáimat rögtön ellés másnapján befedeznék, jobb szeretem elválasztáskor fedeztetni õket, azaz 3-havontra elletni. Na most ezt nem lehet megoldani, ha szabad a vásár. Amíg itt elöl voltak a nyulaink a néhai sertésól betonozott kifutójában, ezeknek is jó dolguk volt. 2 db 2*2-es kutrica volt, raklapokkal, búvócsövekkel, és ott volt mindenki egyben, kivéve a pöcsösöket.

#1501 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 19:21

A bakot fialás idejére visszarakom ketrecbe, a süldõket, meg összefogdosom 2 hónapos koruk körül és õk is mennek kertecbe "hízni" :dev: . De az alapállomány, az azért érezze ám jól magát nálunk. :ang:

#1502 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 19:47

Ja, hát így tényleg faszajó megoldás. Kíváncsi vagyok azért, mikor jön rájuk az áshatnék. Nálunk a betont is felásták az istállóban. :eek: Tényleg! Oké, nem volt vastag, kb 5 cm, de egy frankó üreget ástak alá, két nyúl simán belefért.

#1503 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 16:27

Lisa, mi hír Lola kisasszonyról?

Lola jól van :) az elsõ nap kicsit megtépték, így most a nyakán van egy kopasz folt, de azóta beilleszkedett, és jól van. Majd, ha lesz 5 szabad percem, csinálok képet :)


Nálunk a mamik az ellés elõtti napokban felkerülnek külön ketrecekben, és akkor kerülnek ki a kicsikkel amikor már azokat el lehet választani. A bak szabadon van a növendékekkel, de ebbõl még nem volt gond, most Lolával nem tudom mit csináljak egyedül,. mert ha lent hagyom elõbb utóbb vemhesül. Van még rajta kívül 2 törpe de azok heréltek.

#1504 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 8:41

Az a jó ásás. hogyha más ás.
http://indavideo.hu/..._nyul_ureget_as

#1505 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 4. - 15:23

Ja, hát így tényleg faszajó megoldás. Kíváncsi vagyok azért, mikor jön rájuk az áshatnék. Nálunk a betont is felásták az istállóban. :eek: Tényleg! Oké, nem volt vastag, kb 5 cm, de egy frankó üreget ástak alá, két nyúl simán belefért.



Volt bújóládájuk?
Nem lehet, hogy azért ástak, hogy "el tudjanak bújni". Nálunk mikor a nyúlólban voltak "szabadon" a döngölt padlót sem kapirgálták.
Most meg lepakoltam nekik a bújóládáikat egy kis elmelvényre és szunyizni napközben mindíg bebújnak oda, ásni nem láttam őket, meg az alsó nyúlketrecek ajtajai nyitva vannak és oda is bejárnak rendszeresen. A bújóládákért meg rendesen megy ám a harc, de aztán rájönnek, hogy jut ám mindenkinek.
Holnap teszek majd fel képeket a baromfiudvarunkról, meg az új lakóiról. Imádják a szederlevelet lerágni, meg a hulló faleveleket is összeporszívózzák.
De igérem az esetleges negatív tapasztalataimról is beszámolok majd.

Egyébként én azt sem bánnám, ha ásnának maguknak nyúlüregeket és ott laknának, és "csak" enni járnának fel. De erre nem hiszem, hogy sor fog kerülni, ha esetleg mégis, akkor még természetközelibben fognak élni nyuszmákék.

Edited by tipara, 2011 október 4. - 15:25.


#1506 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 5. - 21:55

Mazur: jól van, éli királyi (bocsánat, királynõi) életét, terrorizálja a családot. idõnként kiront a kanapé mögül, megmorog majd elszalad. olykor ha olyan kedve van, alaposan meg is harap. esetleg jóindulatúan megkapar. minden esetre bármelyiket is választja, egy hétig viselem a nyomait. a suliban azt hiszik, hogy késsel vagdosom magam.. :D viszont ami számomra kicsit fura, hogy nem ivarzik. nem rak fészket, nem tépkedi magát. a felnõtté válás annyiban nyilvánult meg nála, hogy kicsit temperamentumosabb (vagy ha úgy tetszik, agresszív) lett, de ez is hullámokban tör rá. örülök neki, mert így nem kell megoperáltatni, de akkor is fura, mert elméletileg 4-5 hónaposan már be kellett volna diliznie a babacsinálással, és bárhogy számolom, pár nap híján 8 hónapos. képekkel majd jövök. :)

#1507 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 6. - 13:48

Ő megmarad anyának :)

#1508 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 16:04

Céklát, levelét lehet nyúlnak adni?

#1509 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 10. - 19:33

lehet
http://nyuszomuszoho...-nyulak-szamara

#1510 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 7:45

Köszi!

#1511 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 9:15

Lehet, csak pirosat fog pisilni. Mi eleinte szívrohamot kaptunk a látványtól, aztán már rutinusan kérdeztük anyánkkalt, hogy mit adott enni a nyúlnak.

#1512 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 11. - 10:55

Mondjuk, ezt gondoltam :D

#1513 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 11:43

Ma gyarapodott a nyúlállományunk egy db 4 hónapos bécsi kék leányzóval. A magyar óriást visszakérte a fickó, akitõl vettem. Úgy ledöbbentem ezen a húzásán, hogy ellenkezés nélkül visszaadtam neki. Persze rögtön megbántam, na de most már mindegy. Lisa, nálatok mikor lesz elhozható korú MÓ csajszi? Mert akkor egyre beneveznék.

#1514 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 13:02

Én meg esetleg egy magyar óriás bakra hajtanék... :)

#1515 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 13:58

Én is :D

#1516 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 15:18

"A Magyar Óriásnyúl csak extenzív körülmények között – kis állománylétszám, lassú szaporítási ritmus,
abrak mellett gumók vagy friss és szárított zöldtakarmány etetése, telepadlós elhelyezés, természetes klíma
szaporítható és nevelhetõ sikeresen.
Ezért tömegtermelésre továbbra sem alkalmas, de sokkal jobban megfelelhet a bio- vagy ökotartásban.
Feltételezhetõ továbbá, hogy a zöldtakarmányok elsõdleges etetésével húsának zsírsavösszetétele sokkal
jobban megfelel az egészséges emberi táplálkozással kapcsolatos igényeknek.
Mérete, harmonikus testfelépítése, tömött és fényes bundája a nyúlkiállítások csodált látnivalójává teszi.
Természetszerû tartásában részt vehetnek a gyermekek is, így elsajátítva egy felelõsségteljes tevékenységet,
ami egyszerre nyújt esztétikai élményt – esetleg a versengés izgalmával fûszerezve – és hajt gazdasági hasznot."
"Még mindig elég rossz azonban az anyanyulak nevelõképessége, ami a halvaszületésekben, fialás körüli és
szoptatás alatti veszteségekben jelentkezhet."
Amennyiben a fentieket tudomásul vesszük, elfogadjuk, akkor hajrá. :yeah:
http://www.biokontro...p...=43&lang=hu

#1517 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 15:22

Akkor az én nagy testû házinyulaim mellé tökéletes apanyúl lesz :D Amúgy sztem az állományomban komoly óriásnyúlvér van. A fekete lepketarkák pároztatásából is szokott lenni vadas színû, és tényleg szép nagyok :) Az anyák 8-9-eket ellenek, 7-8 fel is nõ szinte mindig.

#1518 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 12. - 18:21

Filly, szerez egyet majd nekem is légyszi, ha komolyan rá álsz a magyar óriás bak beszerzési projektre. Szerintem nekünk is tökéletes lenne. Nálunknál extenzívebben nehéz lenne nyulat tartani. Képeket csináltam, csak eltûntek a gépemrõl, de készítek majd újakat.

#1519 Szedres

Szedres

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 17. - 14:06

Posted Image

Posted Image

Sziasztok! Õ az én kis nyuszim Lizi. Nagyon helyes, remélem már megáll a növésben 9 hónapos. 2 állatorvosból az egyik lánynak, a másik fiúnak nézte (májusi megtekintés). Kint van egy kis kuckója a kertben, de minden nap 1 órát kiengedjük és velünk van, lábhoz jön, mint egy kutya. Hát bebiztosította szelídségével a nyugdíjas napjait :ang: Ha fiú lenne, már agresszívabbá vált volna? (Erre az állatorvos hívta fel a figyelmet, hogy a fiúk agresszívebbek ivaréretté válás után, és javasolta, esetleg akkor heréltessük ki. Bár jó lenne tudni melyik dokinak van igaza.)

Elnézést a nagy képért :ang:

#1520 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 17. - 14:28

Fiatal egyedeken (választáskor 4-6 hét) még elég nehéz az ivar megállapítása, mert ekkor fejlõdnek ki teljesen a külsõ ivarszervek. A bak herezacskója a hímivarszerv nyílása és a végbélnyílás között található. Az ivar meghatározásakor segítségünkre lehet, hogy a bak herezacskója enyhén duzzadt (ez idõsebb állatokra jellemzõ). Elválasztáskor viszont a bakok ivarnyílása O, a nõstényeké inkább V alakú. Ha mégis bizonytalanok vagyunk, enyhe nyomással láthatóvá tehetõ a bak pénisze
http://www.torpenyul...lyezkedese.html

Edited by froclee, 2011 október 17. - 14:30.