Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#281 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 8:03

Huhh, mondjuk én már a sok pulink és a komondor fiunk után azt mondom, hogy hosszúszõrût soha többé :D Pláne ha viszed lovakhoz, stb, halál tud lenni, komolyan :D Pedig a puli azért még nem is az amit agyon kell ápolni :)

#282 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 8:07

Nem tudom ki hogy látja de gyerek mellé én ezekbõl a fajtákból választanék. Berni--skót juhász--Border Colli--Labrador--Német juhász--Retriver---aztán én lehet megpróbálnám a Spánielt is.Igaz ez utóbbi nem egy nagyra nõvõ fajta,de örök gyerek. :) És persze mindenképp csak lányokba gondolkodnék.

Edited by vezer, 2010 április 8. - 8:08.


#283 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 10:02

A spánielrõl régen én is azt hittem, hogy milyen jó lehet gyerek mellé, de úgy hallottam nem jó. Nem türelmes vagy nem kiszámítható, nem is tudom, de valami van.

#284 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 10:28

Airedale terrier? Hosszú szõrû, nem hullatja a szõrt, bírja a hideget, õriz, játszik, nem nagy étkû, határozott, következetes kézben könnyen nevelhetõ...

#285 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 10:47

Huhh, mondjuk én már a sok pulink és a komondor fiunk után azt mondom, hogy hosszúszõrût soha többé :D Pláne ha viszed lovakhoz, stb, halál tud lenni, komolyan :D Pedig a puli azért még nem is az amit agyon kell ápolni :)



Jah. Egy komolyabb szétszedés, fürdetéssel 6-7 óra.

Airedale ki fogja nyírni Robi. Annak törõdés és foglalkozás kell, különben azonnal kitalálja magának a szökést ásást stb.
Spániel- beltenyésztett

Komondor- nem gyerek mellé való

#286 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 11:02

A spánielrõl régen én is azt hittem, hogy milyen jó lehet gyerek mellé, de úgy hallottam nem jó. Nem türelmes vagy nem kiszámítható, nem is tudom, de valami van.

A spániel nem csak, hogy gyerek mellé nem való de elsõ kutyának sem. Rettenet nehezen nevelhetõ és kezelhetõ, akármennyire kis aranyos. Makacs, mint az öszvér és önfejû, izeg-mozog rohangál-ugrál, egyáltalán nem egy finom darab még a méretei ellenére sem. Kényes sokmindenre, hisztérikus, sõt harapós, ha nem tetszik neki valami. Úgyhogy semmi esetre nem ajánlom gyerek mellé, de normális kutyához szokott kézbe sem. Egész másképp mûködik, mint egy NJ.
Nekem volt anno, nagyon jó kennelbõl egy gyönyörû arany cocker kanom. Hiába a jó származás, totál hülye volt szegény. De ezt a történetet már többször le is írtam. Bekattant öregségére, el kellett altatni...


A Skót juhász és a Border collie sem igazán gyereknek való. Bár mindkettõ nagyon finom és intelligens, de szerintem nem elég strapabíró egyik sem. Sok mozgást, ápolást és foglalkozást igényelnek.

#287 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 11:33

Ha ennyire boncoljuk akkor úgy néz ki,minden kutyafajtában vannak egyedek akik jól megvannak a gyerekekkel,és amelyek egyáltalán nem.Én ismertem spánielt aki imádta a gyerekeket,és nagyon jól elvoltak.De biztos hogy dog-komondor-kuvasz -puli a jó magyar fajtákból egy sem jöhetne számításba.Pedig ott is írta valaki hogy a dog milyen tökéletesen megvan a gyerekekkel.Bocs nem tudom ki nem olvastam vissza.Minden fajtába megvan a jó és a rossz is.És még fajtán belül az egyedek sem egyformák. Szóval Backnight kösd fel a gatyod hogy jót tudjál választani. :) Kicsit félreérthetõ tudom a dog nem magyar fajta csak így sikerült írnom bocsi. :D

Edited by vezer, 2010 április 8. - 11:34.


#288 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 11:38

10-11 évesen jagd terrierem volt, hihetetlenül imádtam. Együtt rohangásztunk futkostunk, és õ is imádott engem, bármit megtett volna értem. Jöttek a locsolók, én futottam elõlük a kertben, a kutyám észrevette hogy itt valaki kerget engem, nekilódult és felugrásból seggbecsípte az egyik 'hódolót' :D

#289 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 11:44

Ha ennyire boncoljuk akkor úgy néz ki,minden kutyafajtában vannak egyedek akik jól megvannak a gyerekekkel,és amelyek egyáltalán nem.Én ismertem spánielt aki imádta a gyerekeket,és nagyon jól elvoltak.De biztos hogy dog-komondor-kuvasz -puli a jó magyar fajtákból egy sem jöhetne számításba.Pedig ott is írta valaki hogy a dog milyen tökéletesen megvan a gyerekekkel.Bocs nem tudom ki nem olvastam vissza.Minden fajtába megvan a jó és a rossz is.És még fajtán belül az egyedek sem egyformák.
Szóval Backnight kösd fel a gatyod hogy jót tudjál választani. :)
Kicsit félreérthetõ tudom a dog nem magyar fajta csak így sikerült írnom bocsi. :D



A puli tökéletes. De a szõre macerás, ha nem akarnak foglalkozni vele. Nincs annál gusztustalanabb és rosszabb,mint egy szerencsétlen összegyapjasodott szõrû puli.

#290 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 11:55

Mondjuk ez az amit sose értek, hogy miért húzzák legtöbben a szájukat a pulira... Nálunk a családban durván 18év alatt volt 5 puli + az egyik szukától lehoztunk egy almot is, és azt kell mondjam, TÖKÉLETES kutya :) Így, csupa nagybetûvel :) Ja hogy élénk, intelligens és törõdést igényel? És sokan csak kib*sszák a tanyára vagy az udvarba vagy a lánc végére? Naigen...

#291 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 12:01

Nekem két kifogásom van a puli ellen: egyrészt hogy iszonyat büdös (legalábbis amiket én ismertem, mind büdösek voltak - volt közte lakásban tartott, ki/bejárós és tanyasi is), másrészt meg hogy nem lehet lelõni sem, be nem áll a szája. Engem mondjuk kifejezetten idegesít, ha egy kutya állandóan ugat - Gizire is néha rájön hajnali kettõkor, hogy fekszik az udvar közepén és monoton ugat bele a nagyvilágba. Na de a puliknak még az az éles, dobhártyaszaggató hangjuk társul a 24 órás ugatáshoz, na az kész. Persze, nyilván, ha arra a célra tartják, amire "készült", akkor ideális, de vajon a kutyák mekkora hányada kerül olyan gazdihoz, aki eredeti kitenyésztési céljára használja?

Edited by hitetlen, 2010 április 8. - 12:02.


#292 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 12:07

Az biztos, hogy van egyféle hangjuk :D De biztos, hogy minden oké, ha egy kutya állandóan ugat? Mert szerintem nem... a mieink is nagyon érzékeny mûszerû jelzõkutyák voltak mind + akkor is feltétlen ugatni kellett ha a gazdi kiment a kapun :D De az ilyen apróságokat kivéve ok nélkül sosem jártatták a szájukat, és most is a foxi az aki inkább rámozdul "felesleges" dolgokra.

#293 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 12:19

akkor is feltétlen ugatni kellett ha a gazdi kiment a kapun :D De az ilyen apróságokat kivéve ok nélkül sosem jártatták a szájukat


Hahahaha. Ez jó. Az ilyen apróságokhoz sorolható még, ha leesik egy falevél, elmegy a kapu elõtt egy macska, le/felszáll a kertben egy madár, megcsörren a telefon, nyerít a ló, megmozdítja a szél a faágat, 6 km-re ugat egy másik kutya. :D :D Amúgy ok nélkül nem. :dev:

#294 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 12:25

Hát a mieinknek generációkon keresztül a kényes témák közé tartoztak a tántorgó részegek, a debil iskolás gyerekek akik heccelik a kutyákat a kerítésen keresztül, néhány sétáltatott kutya (de h mi alapján szelektálnak, hogy melyiket kell ugatni, erre a mai napig nem jöttem még rá :D) meg a postás :kir: Kb ennyi, de tényleg :) Volt egy aranyos sztorija a legöregebb testvérpárnak (õk sajnos már nem élnek), még egészen bébikorúak voltak, amikor a szomszédunk sufnijába egyik éjszakára beköltözött valami homeless arc :kir: És csak a mi két kölökpulink jelzett :kir: Persze senki nem figyelt fel rá, úgyhogy nagy volt reggel a meglepetés :eek: :dev:

#295 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 13:16

A skótok nagyon jó családi kuttyok. Colliet, sheltiet, schnauzert tenyésztettem. A gyerökhöz csak a skótokat mertem kiengedni, nagyon szerették a gyereket, szõrbecsimpaszkodós járástanulás, meg lovaglás is volt. :D A szõre gondozást igényel. Heti egyszer. Ennyit az összes kutyafajtára rá kell szánni. És tenyésztenek itthon rövidszõrût is. Sajna, elõfordultak régebben gyengébb idegzetûek, de hála a tenyésszemlén a próbáknak, egyre kevesebb manapság. A border collie szintén zenész, szerintem. Ami nekem bevált, és mások is vettek gyerek mellé, szintén pásztorkutya, briard. Nagyobb testû, mint a collie, és a szõre is jobban ápolandó, de én is nyírom, ha elegem van belõle :D Szolnoki ismerõsöm 3 gyerek mellé vitte, plusz kecskefarm, aztán áradozott a kutyájáról: terel, házat õriz, gyereket lovagoltat, babakocsira vigyáz, nyúzható, birkatürelmû, mindezt különösebb tanítás nélkül. Igaz, kis udvarban nem érzi jól magát, nála is tanya nagyságú volt a kert. A boxer is nagyon jó, nem fázósabb, mint a vizsla, dobermann, viszont tényleg nagyon gyerekkompatibilis. És szuper a humora :D Magyaros fajták: Puli, pumi, mudi is megfelelõ, de mondjuk kuvaszt nem szivesen raknék össze gyerekkel. Könnyen bebolondulnak (ugyanígy kaukázusi, moszkvai õr, a keleti rokonok)

#296 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 13:42

A barátaim két gyereke mellett tanyán komondor és puli is van, de ezek a kutyák mindent eltûrnek a gyerekektõl (is). Ez a puli a világ egyik legkedvesebb kutyája, és csak akkor hallottam ugatni, mikor terelt. A komondornak húzzák fülét, farkát, belekapaszkodnak, és jámborul tûri. Komondor miért nem való szerintetek gyerek mellé?

#297 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 14:02

Mert annak,aki nem foglalkozik vele, nem való. Nálunk a puli ha pisszentek, elhallgat.

#298 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 14:42

Komondor- nem gyerek mellé való

Oszt mé' nem?

#299 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 8. - 16:52

Mert itt a feltétlek között szerepelt, hogy nem tud vele foglalkozni.

#300 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 24. - 21:09

Ez már régen volt, de most megakadt rajta a szemem:

Szóval nálunk is elkülönítve fog élni a kutya és a gyerek.

Az én elgondolásom alapján ez egy abszolut rossz ötlet. A szomszédaink ezen az elven tartanak 2 borjú-kutyát, egy kan, egy szuka. Ha a gyerekek a kertben vannak, a kutyák kennelbe vannak zárva. Így volt ez mindig is. Aztán egyszer, hogy a gyerek a barátaival a kertben játszott, valahogy mégis kijött a kan. Az eseményekre akkor lettem figyelmes, mikor egy csokor gyereket hallottam üvölteni a hinta tetején. A kutya meg alattuk ugrált és ugatott, õ abszolut benne volt ebben a hangoskodós játékban. Nekem kellett átmenni, elhívni a kutyát és bezárni.
Szerintem nagyon nagy hiba arra alapozni, hogy hát ott van a kerítés. Igenis szeresse és tisztelje egymást a kutya meg a gyerek, mert a nagy kutya nagyot harap. Nem kell egymással játszani, különösen nem felügyelet nélkül, de az _állandósított_ elkülönítésben én nem bíznék.


Én komondorral nõttem fel, nagyon szerettem. És üvöltöttem, mint a fába szorult féreg, mikor a kutya egyszer Flinstones-módra üdvözölve leterített a kapuban és a lépcsõn koppant a fejem. Akkor mondjuk már pisszenni sem mertem, mikor evés közben megzavartam, és oda kapott. Tudtam, hogy el fogják érte verni. Szóval én gyerek voltam, õ meg nem gyerek mellé való kutya. Aztán, ahogy nagyobb lettem, fõnökként elfogadott, szót fogadott, világlegjobb kutyám volt. De gyerek mellé én se vennék komondort. Gondolom, egyede válogatja.

#301 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 25. - 10:41

Csuti! Ne rakd külön õket. Mi is féltettük Trixit, egészen 7 éves koráig, egyedül nem hagytuk kint a kertben kettesben õket. Viszont nyáron kitettem Trixit a teraszra ( a földre, mikor még nem tudott mászkálni) és odaengedtem Athost. Megszagolta, megdícsértem, majd leheveredett mellé (Plusz még a macska is), úgyhogy fotóm is van a hármas pihenésrõl. Mikor már járni tudott, na akkor volt az, hogy a kutya többször volt a kennelben, mikor mi kint a kertben, TRixi csak akkor mehetett ki Athoshoz, ha valamelyikünk ott volt mellette és a kutyát figyelmeztettük, hogy még véletlenül se lökje fel. Egyszer így is sikerült, Trixi sírt, de ennyi volt. Ráadásul Athosnak hosszú a farka, az meg olyan erõs, akkorát üt vele, mint, ha egy gumibottal vágnának lábon. Most már bátran kint hagyjuk, a kutya is nyugodott, hisz már 8 éves, Trixi is van elég erélyes, de így is követi a kutya mindenhova, de nem löki fel, csak összenyálazza. :dev: Persze a gyereknek is nem elég egyszer, sokszor kell elmondani, hogyan viselkedjen, mit ne csináljon. Már ott tartunk, hogy Trixi adja a jutalomfalatokat, füstölt csontot és a kutya finoman veszi el. Ezek a masztiff tipusú kutyák nagyon kenyérre kenhetõk, igazi családi kutyák, megbízhatóak. Ahogy idõsödnek egyre nyugodtabbak is.

#302 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 23:05

ha netalán vki szeretne megbízható, nagytestût, annak bátran ajánlom õket.. az õ fajtamentõik is televannak, ezért elkél minden segítség, és járna nekik is egy fix szeretõ gazda...

#303 jeansgirl

jeansgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 160 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 4. - 13:39

Sziasztok, én is úgy gondolom, hogy valóban nagyon körültekintõnek kell lenni, ha valaki kisgyerek mellé szeretne kutyát választani, mert ez nem könnyû feladat :D Bár az is igaz, hogy fajtától függetlenül mindig találhatunk egy- egy jó és rossz példát is arra, hogy milyen jól kijött a kutya a gyerekkel. Mert ez nem mindig csak az adott kutya habitusától függ, nagyban befolyásolja egy kutya természetét az is, hogy hogyan tartjuk és neveljük, szeretjük, mennyire kiegyensúlyozott, de az is, hogy mennyire van esetleg túltenyésztve, szóval sokminden szólhat egy egy fajta mellett és ellene is. Én biztosan kistermetû nyugodt természítû kutyában gondolkodnék elõször, a játék hevében nem dönti fel a gyereket (terrierek, esetleg keverék kutyusok) illetve ha nagyobb termetû akkor úgy tudom a Golden Retriever nagyon megbízható vagy esetleg a Labrador jönne még számításba, de például a harci kutyát nem ajánlanám senkinek, :D bár erre is lehet hallani ellenpéldát, mert nekem is van, ettõl függetlenül mégsem ajánlom. Nekünk volt egy Amerikai Staffordshire terrierünk, a bátyám sokszor említette, hogy hoz egyszer egyet, de mivel én rettegek a kutyáktól (az idegenektõl) így többször is a tudomására hoztam, hogy ne merészelje, mert kicsukom a kapun, de azért karácsonyra csak meghozta. Aznap sokáig dolgoztam, mikor hazaértem a húgom azzal fogadott, hogy megérkezett a karácsonyi ajándékom a bátyámtól, kint van a kazánházban. Kíváncsi lettem, kimentem és ott találtam egy vacogó csodaszép kis kutyust. Pár perc múlva megtudtam, hogy ez egy Amerika Steffordshire terrier kutyus, mert a törzskönyvét is a kezembe kaptam. Hát nem volt szívem azt a kis didergõ vackot kicsukni a kapu elé. Nagyon sokat foglalkoztunk vele, mégi 6 hónapos kora után egyre kezelhetetlenebb lett a számunkra, nem akart szótfogadni, ezért a bátyám magához vette, hogy õ foglalkozzon vele. Csodát mûvel a kutyával, Brútusz egy nagyon megbízható kutya lett, egy élmény volt õket nézni játék közben, a bátyámat tekintette a vezérnek, és velünk szemben is nagyon megváltozott, de például a 10 éves öcsémet soha nem hagytuk vele egyedül (bár ez csak elõvigyázatosság volt). Igazi megbízható kutya lett, sajnos Õ 6 éves korában bélcsavarodásban elpusztult. Volt egy kuvasz kutyánk is 13 éves koromban, addig keverék kutyáink voltak, de a bátyám szeretett volna nagyon egy kuvaszt, hát elmentünk kiválasztani, én még a kocsiból sem mertem kiszállni a kutyáktól, a bátyám az alomból azt választotta ki, amelyik morgott rá, és ment volna neki, azt mondta ez tûnt a leg életre valóbbnak. Ez egy kan kutyus volt, Heki (Hector) hatalmasra nött, tudom, hogy a kuvaszok általában nem olyan nagy termetûek, de a miénk például a kivétel volt, ami erõsítette a szabályt, egy borjú kutyafasza volt hozzá. Hector a saját apjánál is nagyobb lett, a tenyésztõ is szerette volna visszavásárolni. Kilenc éves korában egy agydaganat vitte el, a fejére mért erõs ütés következményeként, valószínûleg valakinek nem tettszett, hogy esténként szabadon szaladgált, védve a házat. jelenleg a tanyánkon futón van egy kuvasz bernáthegyi keverék kutyus Bundi és egy németjuhász hasky keverék kutyus Bronty (hát õk is csodaszépek, és nem kistermetûek), nagyon jó házörzõk, és megbízható kutyák. A háznál pedig van egy border colli és német juhász keverékünk (Dorka) és egy kicsi keverék aminek az anyja egy tacsi volt az apja pedig egy harci kutya 8nem tudom hogy hozták össze), így Vacak egy pici testbe zárt véreb, olyan foga van, hogy ha valamit megfog az ki kell robbantani a szájából, és izmos kis teste van. Na jó, Õ egy hihetetlenül értelmes, játékos kis vacak, õt például én ajánlanám kisgyerek mellé, hiszen a bátyám apró gyerekeit is eltûri, pedig nem minden nap látja õket, és mégis nyugodtan játszhatnak vele, a többi kutyánkat én sem tartanám kisgyerek mellett felügyelet nélkül. Õk házörzõk, és annyit azért nem foglalkozunk velük, hogy nyugod szívvel hagyjam egyedül egy kisgyerekkel, fõ az ovatosság, és is valószínûleg azért rettegek a kutyáktól, mert gyerek koromban két szomszédunk "jámbor" kutyája is jól megharabdált. Szóval itt arra szerettem volna kilyukadni, hogy a keverék kutyákat sem kell mindig leírni, abban is találhatunk nyugodt, megbízhatót, és a nevelése során ügyelni kell arra, hogy kiegyensúlyozott legyen, vagy mi :D

#304 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 9:30

Nagytestû kölykök-növendékek gazdiai, figyelem!!! Eladó egy fél zsák Acana Large Breed Puppy és egy Happy Dog Maxi Baby száraztáp fele. Mind a kettõ kiváló minõségû szuperprémium táp, de az én kutyám sajnos nem bírja a csirkét. Az árban megegyezünk, a táp Pesten van. Érdeklõdni magánban és emailben: videmezit@gmail.com SÜRGÕS!!!

#305 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 9. - 14:46

Előre leszögezném, soha nem vettem még kutyát.:) Mindig (talált / ajándékba kapott) keverékeim voltak és most hogy eltelt egy kis idő azóta hogy Ladyke végleg elment, gondolkodom, hogy veszek egyet. A kiszemelt fajta: Svájci Fehér Juhászkutya. Nagyon kevés infó van róla a neten és kevés magyar tenyésztő van (ami nem baj, örülök, ha nem egy végletekig agyontenyésztett kutyus kerül hozzám.). Érdekelne pár dolog a fajtával kapcsolatban, illetve, ha tud valaki megbízható, akár külföldi tenyésztőt, az is. Ami érdekelne: Mennyire különbözik temperamentumban, mozgásigényben pl a Németjuhásztól. Két macska mellé szeretném hozni őt, van-e valakinek tapasztalata ilyen téren. A macsekok kutyához szoktak egy Ónémetjuhász (valszeg keverék) és egy tacsi mellett éltek hósszú évekig. Illetve bármilyen személyes tapasztalatot szivesen olvasnék a fajtáról. Valaki?:) Még egy kis kiegészítés: A kutya nem tenyésztésre vagy kiállításokra lenne szánva, szigorúan csalátagnak. :)

Edited by kt-gyu, 2011 június 9. - 14:50.


#306 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 9. - 15:29

szia!
én személyesen csak egy tenyésztõt ismerek, de õ nagyon lelkiismeretesen végzi a munkáját. a honlapja:

http://www.dash.dogmania.hu/kutyak

de ha "csak" társnak szeretnél egy ilyen kutyát, akkor érdemes lehet a fajtamentéssel is felvenni a kapcsolatot

http://www.sfjk.eoldal.hu/

#307 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 9. - 16:23

Szia, nagyon szépen köszönöm.:) Olvasgattam már itt-ott a témában. Netboard és hasonló oldalak, több helyen úgy nyilatkoztak, hogy ennek a fajtának nincsenek "fajtamentői"... Mivel mindenképp kölyköt szeretnék, legfőként a macskák miatt, így nehezen tudom elképzelni, hogy náluk találnék megfelelő blökit. Másrészt ami Lizánál elmaradt, jó lenne látni ahogy felcseperedik. Ettől független körbenézek feléjük is. Ha úgy döntünk a párommal, a tenyésztővel kapcsolatban megkeresnélek PM, ha nem gond, lenne egy pár kérdésem, mielött őt felkeresném.:) Köszi a gyors választ.:)

Edited by kt-gyu, 2011 június 9. - 16:24.


#308 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 9. - 16:56

persze, nyugodtan. és szívesen. :)

#309 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 9. - 18:18

Rég volt, de visszatérve gyerek-kutya. Középázsiai szerintem ideális lehet, türelmes nyúznivaló maci, ha jól van nevelve, akkor a gazdi, meg a gazdihoz tartózók a minden. Nem lehet neki olyan fájdalmat okozni ( sajnos sebkezelésbõl kif van jópár tapasztalatom) , hogy rámorduljon, vagy visszafogjon. Tesóm kislányai, ha itt vannak egyedül a kis terelõt kell elzárni ( mert õ korántsem ilyen türelmes), a 4 ázsiaival félnapokat elvannak a gyerekek, a kutyák élvezik a gyöntölést, és jóformán mindent elviselnek, nekem csak a gyerekeket kell szabályozni :gm: . Az aranyos, hogy kisgyerekkel nagyon óvatosan játszanak, fogócskázásnál is csak az orrukat nyomták oda, hogy megvagy, bezzeg engem meg játéknál lemancsonak becsülettel. :kir: Ezzel szemben elég félelmetes õrkutyák, ami meg nem hátrány. A szukák nálunk minden állat kompatibilisek ( cica, tyúk,nyúl, kecske, juh, tehén, ló,.................kis terelõ kutya :) bár általában az agyukra megy, mert ha más nincs, akkor õket terelné) A kan neccesebb, neki valahogy a tyúk meg a juh bántja a szemét, de lenevelés alatt áll.

#310 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 11:33

Én a KÁJ helyett most a rottweilerre szavaztam. Jobban tanítható, hisz nem önálló munkára szelektálták a "vadonban". Jobb családi kutya, ugyanakkor igazi testõr és területvédõ 1 személyben. Szerintem ez a sokoldalúsága teszi jobb családi kutyává, gyermekek mellé. Persze minden a gazdától függ, tud-e "magabiztos, nyugodt falkavezér" lenni. (by Cesar Millan)

#311 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 10. - 14:09

Rég volt, de visszatérve gyerek-kutya.
Középázsiai szerintem ideális lehet, türelmes nyúznivaló maci, ha jól van nevelve, akkor a gazdi, meg a gazdihoz tartózók a minden. Nem lehet neki olyan fájdalmat okozni ( sajnos sebkezelésbõl kif van jópár tapasztalatom) , hogy rámorduljon, vagy visszafogjon.
Tesóm kislányai, ha itt vannak egyedül a kis terelõt kell elzárni ( mert õ korántsem ilyen türelmes), a 4 ázsiaival félnapokat elvannak a gyerekek, a kutyák élvezik a gyöntölést, és jóformán mindent elviselnek, nekem csak a gyerekeket kell szabályozni :gm: .
Az aranyos, hogy kisgyerekkel nagyon óvatosan játszanak, fogócskázásnál is csak az orrukat nyomták oda, hogy megvagy, bezzeg engem meg játéknál lemancsonak becsülettel. :kir:
Ezzel szemben elég félelmetes õrkutyák, ami meg nem hátrány.
A szukák nálunk minden állat kompatibilisek ( cica, tyúk,nyúl, kecske, juh, tehén, ló,.................kis terelõ kutya :) bár általában az agyukra megy, mert ha más nincs, akkor õket terelné)
A kan neccesebb, neki valahogy a tyúk meg a juh bántja a szemét, de lenevelés alatt áll.


:yeah: :yeah:
És a leánykának a felmenõi is állatbarátok - már DNS-ben determináltan ;) . Örülök, h újra látlak, igazán küldhetnél róla megint képeket. :)

#312 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 1. - 9:01

eléggé halott ez a topic... tart vki ír farkasölõket? most nagyon szemezek a fajtával, nem mintha megengedhetnék magamnak egy kutyát, de egyszer ha úgy hozza az élet szeretnék, így nézegetem a fajtákat... most ez a menõ nálam :) van vkinek infoja róla?