Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovarda kerestetik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
436 válasz a témához

#361 csilike

csilike

    Csikó

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 1. - 18:53

Sziasztok! Miskolcon bértartási lehetõség, az elsõ amely közel van a városhoz (5perc autóval) busszal is könnyen megközelíthetõ! 40 éves tapasztalattal és tudással várunk minden kedves leendõ bértartót! A lovakat karámok várják hatalmas területen, tágas istálló (állásokkal), helyi (nem útszéli széna) és jó minõségû takarmány. A lovasokat kiváló tereplovaglási lehetõség szebbnél szebb tájakon, jó levegõ, lovaglókarám várja. A bértartás ára: teljes ellátással 30 000 Ft/hó De ha csak lovagolni szeretnél arra is lehetõséget nyújtunk kíváló lovakon. - tereplovaglás - osztálylovaglás - futószáras oktatás ÉRDEKLÕDNI: 06 70/520-0973

Edited by csilike, 2008 november 1. - 18:54.


#362 zuzmo

zuzmo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 6. - 0:55

Sziasztok! Western stílusban szeretnék lovagolni Budapesten. Valaki tudna egy jó, lóbarát lovardát ajánlani? Köszi!!!

#363 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 15:40

Sziasztok!

Olyan bp-i, Bp közeli lovardát keresek, ami kocsi nélkül is KÖNNYEN megközelíthetõ, hétköznap munka után is lehet lovagolni, mert még emberi idõben kiérek BKV-val, vagy a Nyugatiból vonattal, Árpád hídtól-vagy Újpestrõl sárga busszal, esetleg szentendrei HÉV-vel, (tehát gyakorlatilag bármivel), és nem kell kilométereket gyalogolni a megállótól!


Létezik egyáltalán ilyen?

#364 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 26. - 16:10

Ezen a vonalon - Bp. környékén, Nyugati, Árpád híd, Újpest - csak azok, amiket már említettek korábban is. A Los Vegas a távolsági busz megállójától kb. 1 kilométerre van. De 1,5-nél semmi esetre sem több. Úgy tíz-tizenöt perces, jó tempójú gyaloglás. A Szálender és Norbi is kb. ennyi. Ha terepet is akarsz, ezt be kell vállalni, vagy ott a Tatter a város közepén. Tanulni lehet ott is.

Edited by Adrienn, 2009 január 26. - 16:12.


#365 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 14:27

Hát akkor a lovaglás csak 7végi muri marad? törõdjek bele? :( :nem: Békásmegyer? Óbuda? Pilisvörösvár? Szentendre? (hétköznap az már lélektani határeset. egy óra oda, egy vissza)

Edited by Nevzorov, 2009 január 27. - 14:53.


#366 Hehehe

Hehehe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 695 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 27. - 16:40

Hát akkor a lovaglás csak 7végi muri marad? törõdjek bele? :( :nem:

Békásmegyer? Óbuda? Pilisvörösvár? Szentendre? (hétköznap az már lélektani határeset. egy óra oda, egy vissza)


Én tudok mindenhol. Mi Szentendrén vagyunk, Pannóniatelepen. Ha érdekel megírom magánban.

#367 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 13:40

ok, jöhet

#368 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 15:45

Sziasztok! Nyugdíjas díjlovam számára keresek bértartóhelyet (kanca, már csak hobbiló :) ) lehetõleg Dél-Kelet-Pest térségében vagy attól nem túl messze. Ár lehetõleg <40 000, vagy ha van fedeles, akkor jöhet többért is :) Akadálypark, terep nem kell, ilyeneket úgy se csinálunk. Egy normális lovarda kéne, ahol jó egészségben, nyugodtan éldegélhet :) Ha van valami tippetek, elõre is köszi :)

#369 Dragonis

Dragonis

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 31. - 16:32

Sziasztok!

Nyugdíjas díjlovam számára keresek bértartóhelyet (kanca, már csak hobbiló :) ) lehetõleg Dél-Kelet-Pest térségében vagy attól nem túl messze. Ár lehetõleg <40 000, vagy ha van fedeles, akkor jöhet többért is :)

Akadálypark, terep nem kell, ilyeneket úgy se csinálunk. Egy normális lovarda kéne, ahol jó egészségben, nyugodtan éldegélhet :)

Ha van valami tippetek, elõre is köszi :)


Kedves Gidrángirl!

Ha még esetleg nem találtál, de másoknak is ajánlom a Budapesttõl 32km-re levõ Péceli lovardánkat! 2008 novemberében indult 10hektár alapterületû lovarda, folyamatosan bõvülõ 2 hatalmas istállóval, karámokkal.
Vállaljuk:
-lovak bértartását (karámozási lehetõség van, rideg 25.000,-, állás 30.000,-, box 35.000,-, méneket is fogadunk),
-teljeskörû lovasoktatást (futószár, osztály, terep),
-teljeskörû családi napok megszervezését (disznóvágás, szalonnasütés, bográcsolás, horgászás, lovaglás, paint-ball, állatsimogató, lovaskocsizás, télen lovasszán, íjászkodás),
-minimális külön díjazásért fedeles lovarda használatát.
http://nemethmajor.fw.hu
Érd: Varga Ferenc 06-70/533-3350 nemethmajor@freeweb.hu, vagy a honlapon található elérhetõség bármelyikén.

Szerintem nagyon klasz, jó lehetõségek vannak benne, gyönyörû táj, és mindez közel Budapesthez és olcsón :-) Remélem elnyerte tetszésed!

Üdv, Judit (Dragonis)

#370 vadnyugat

vadnyugat

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 1. - 9:45

Sziasztok!

Western stílusban szeretnék lovagolni Budapesten. Valaki tudna egy jó, lóbarát lovardát ajánlani?
Köszi!!!


Hát az nekem is jöhetne, kõbánya közelében! :)

#371 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 11:00

Sziasztok! Keresek Szentendrén (vagy környéken) olyan lovardát, ahol valóban jó az oktatás, lehetõleg nõ oktatóval. Többszörös újrakezdõ vagyok, volt sajnos lovasbalesetem is, ezért sokszor bátortalan vagyok - többek között ezt kéne leküzdenem. Heti egy-két alkalommal lenne idõm lovagolni: korán reggel vagy munka után, illetve hétvégén. Olyan oktatót szeretnék, aki reálisan nehezedõ feladatok elé állít, hogy az óra sikerélmény is legyen a kihívások mellett, ne azzal az érzéssel szálljak le óra végén, hogy már megint mindent elbénáztam. Elõre is köszönöm a javaslatokat.

#372 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 11:15

Sziasztok! Keresek Szentendrén (vagy környéken) olyan lovardát, ahol valóban jó az oktatás, lehetõleg nõ oktatóval. Többszörös újrakezdõ vagyok, volt sajnos lovasbalesetem is, ezért sokszor bátortalan vagyok - többek között ezt kéne leküzdenem. Heti egy-két alkalommal lenne idõm lovagolni: korán reggel vagy munka után, illetve hétvégén. Olyan oktatót szeretnék, aki reálisan nehezedõ feladatok elé állít, hogy az óra sikerélmény is legyen a kihívások mellett, ne azzal az érzéssel szálljak le óra végén, hogy már megint mindent elbénáztam.
Elõre is köszönöm a javaslatokat.

Szerintem egy kicsit lazábban kéne nekiindulnod a dolognak, vagy inkább biciklizni menj!! :eek:

#373 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 12:25

Szerintem egy kicsit lazábban kéne nekiindulnod a dolognak, vagy inkább biciklizni menj!! :eek:


Nézd, én már rengeteg idõt és pénzt áldoztam arra, hogy találjak egy jó lovas helyet. Nem hiszem, hogy nagy elvárás az, hogy a tudásomhoz egy ideig ne olyan lovat adjanak alám, ami ágaskodik, dobálja magát stb. Átlagosan normális lovon teljesen jól elvagyok, terepre is jártam, könnyed vágtákkal.

#374 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 13:48

Nézd, én már rengeteg idõt és pénzt áldoztam arra, hogy találjak egy jó lovas helyet. Nem hiszem, hogy nagy elvárás az, hogy a tudásomhoz egy ideig ne olyan lovat adjanak alám, ami ágaskodik, dobálja magát stb. Átlagosan normális lovon teljesen jól elvagyok, terepre is jártam, könnyed vágtákkal.

Kezdõ nem tudja még felmérni, de a lovak nagyon is megérzik a bizalmatlanságot. Egészen másképp viselkednek olyannal, akik megbíznak bennük. Társaslény, rá van utalva a többiekre, ha a társ (lovagláskor te) fél, akkor Õ is félni fog, mert ez jelentette neki a túlélést. Ezért viselkedik sok ló normálisan tapasztaltabb lovas alatt, nem azért, mert az jobban tud lovagolni. A lovas magabiztosságát igénylik!

#375 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:02

Azért ebben CyberCat-tel kell egyet értenem. Én is voltam már kiborító helyeken. Legutóbb most 7végén. Kaptunk lovaglásra 2 csikót. Hát köszönöm szépen. nem tudom hogy gondolták, turisták voltunk, nem jártunk ott elõtte meg se nézték mennyire tudunk lovagolni, irány ki terepre. soha többet nem megyek oda vissza. de nem egy két helyen voltam, ahol a lovakat be se lovagolják rendesen. adnak egy lovat, aztán úgy ülsz rá ahogy akarsz. angol-western tök mindegy, úgysincs rendesen belovagolva, csak lép, üget, vágtat és ennyi. jó lenne már Bp körül olyan helyet találni, ahol normálisan belovagolt lovak vannak, olyanok akikben BÍZHATOK. tudom, hogy nem rohan el, mint az õrült és nem vág földhöz.

Edited by Nevzorov, 2009 május 26. - 14:10.


#376 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:12

Csak számolnotok kéne, hogy mennyit lehet elkérni egy óra lovaglásért és mennyibe kerül egy olyan ló, amire vágytok. Ha valaki olyan lovat vesz vagy nevel, sokkal többe kerül, mint amennyit el kérhet amikor jön a kezdõ. Ráadásul még közben is javítani kell, amit a tapasztalatlan kéz "elrontott" a lovon.

#377 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:25

Kezdõ nem tudja még felmérni, de a lovak nagyon is megérzik a bizalmatlanságot. Egészen másképp viselkednek olyannal, akik megbíznak bennük. Társaslény, rá van utalva a többiekre, ha a társ (lovagláskor te) fél, akkor Õ is félni fog, mert ez jelentette neki a túlélést. Ezért viselkedik sok ló normálisan tapasztaltabb lovas alatt, nem azért, mert az jobban tud lovagolni. A lovas magabiztosságát igénylik!


Ebben igazad van, de te mint valószínûsíthetõen tapasztalt lovas gondolom azt is tudod, hogy vannak könnyebb és nehezebb lovaglású lovak. Sok helyen volt olyan ló, akivel remekül kijöttem és megvolt a bizalom, mert a tudásom megfelelt a kezelhetõségének - itt általában az volt a baj, hogy a valóban jó oktató, aki foglalkozott velem, nem hagyta rám, hogy mit hogyan csinálok, hanem törekedett arra, hogy valóban jó stílusban is lovagoljak, pár hónap után elment az adott lovardából, és oktató nélkül maradtam.
Rendszerint az szokott történni, hogy amikor látják, hogy az alapdolgok jól mennek, akkor átraknak olyan lóra, akihez sokkal több tudás kéne, de másnak nem tudják odaadni, mert a többiek nálam is kezdõbbek.
Egyébként annyira nem vagyok kezdõ, hogy ilyen alapdolgokat ne tudjak a lovakról, lovaglásról, 23 éve ültem elõször lovon és ebbõl kb. 3-4 év volt összesen (kb. éves bontásokban), amikor heti rendszerességgel lovagoltam.

Csak számolnotok kéne, hogy mennyit lehet elkérni egy óra lovaglásért és mennyibe kerül egy olyan ló, amire vágytok. Ha valaki olyan lovat vesz vagy nevel, sokkal többe kerül, mint amennyit el kérhet amikor jön a kezdõ. Ráadásul még közben is javítani kell, amit a tapasztalatlan kéz "elrontott" a lovon.


Akkor szerinted hogyan tanuljon meg lovagolni az, aki nem elégszik meg annyival, hogy valahogy elindítja, megállítja, vágtába ugrasztja a lovat, hanem tudatosan és szép stílusban, a ló számára is kényelmesen akar lovagolni? Csak a saját ló - saját edzõ lenne az egyetlen mód?

#378 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:31


Akkor szerinted hogyan tanuljon meg lovagolni az, aki nem elégszik meg annyival, hogy valahogy elindítja, megállítja, vágtába ugrasztja a lovat, hanem tudatosan és szép stílusban, a ló számára is kényelmesen akar lovagolni? Csak a saját ló - saját edzõ lenne az egyetlen mód?


Igen. :(
Sokszor az se elég.

#379 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:35

Rendszerint az szokott történni, hogy amikor látják, hogy az alapdolgok jól mennek, akkor átraknak olyan lóra, akihez sokkal több tudás kéne, de másnak nem tudják odaadni, mert a többiek nálam is kezdõbbek.


Velem is hasonló szokott történni, mikor a párommal megyek lovagolni. "Ki a jobb lovas?" teszik fel a kérdést és ilyenkor tudom, õ kapja a birka szelíd lovat, én meg majd a görény telivért. nem egy helyen volt ez, de ha mégegyszer vhol ezt megkérdezik inkább fel se ülök. nem azt kérdezik h mennyire tudunk lovagolni, hanem ki a picit jobb, mert akkor õ kapja a nehéz esetet a lehetséges gebékbõl.

igen sajnos arra rájöttem h 2000/óra áron jó ló és oktató nincs. oktató? hehe félidõben otthagy a pályán hogy akkor menjetek tovább körbe-körbe. de a magánórák meg 4-5000ek. irreális.

Edited by Nevzorov, 2009 május 26. - 14:36.


#380 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:41

szerintem a saját ló,saját edzö akinek engedi a pénztárcája,ha nem akkor miért nem mész az edzõd után akiröl ugy gondolod hogy számodra a megfelelõ ember?Na persze ha kimegy a világbol oké hogy nem mész utána. :) Miért nem probálsz barátok által kiprobált lovardákat megkeresni,amelyikre azt mondják ök is hogy jo,vagy ha ennyi éve lovagolsz már kell hogy legyenek lovas barátok ök nem tudnak neked segiteni lovaglásilag? :)

Velem is hasonló szokott történni, mikor a párommal megyek lovagolni. "Ki a jobb lovas?" teszik fel a kérdést és ilyenkor tudom, õ kapja a birka szelíd lovat, én meg majd a görény telivért. nem egy helyen volt ez, de ha mégegyszer vhol ezt megkérdezik inkább fel se ülök. nem azt kérdezik h mennyire tudunk lovagolni, hanem ki a picit jobb, mert akkor õ kapja a nehéz esetet a lehetséges gebékbõl.

igen sajnos arra rájöttem h 2000/óra áron jó ló és oktató nincs. oktató? hehe félidõben otthagy a pályán hogy akkor menjetek tovább körbe-körbe. de a magánórák meg 4-5000ek. irreális.


Én ezt nem értem hogy tudja megtenni hogy otthagyja a tanitványát a karámba hogy lovagolj.???Már olyan dolgokat irtok le hogy jojozik az agyam tõle.És ha valami baj történik ki a felelös érte?Nem is kérdezem biztos a tanitvány mert nem ugy lovagolt ahogy kéne :mad: Ezek hihetetlen miket megengednek maguknak emberek jo sok pénzért.

#381 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:46

szerintem a saját ló,saját edzö akinek engedi a pénztárcája,ha nem akkor miért nem mész az edzõd után akiröl ugy gondolod hogy számodra a megfelelõ ember?Na persze ha kimegy a világbol oké hogy nem mész utána. :) Miért nem probálsz barátok által kiprobált lovardákat megkeresni,amelyikre azt mondják ök is hogy jo,vagy ha ennyi éve lovagolsz már kell hogy legyenek lovas barátok ök nem tudnak neked segiteni lovaglásilag? :)
Én ezt nem értem hogy tudja megtenni hogy otthagyja a tanitványát a karámba hogy lovagolj.???Már olyan dolgokat irtok le hogy jojozik az agyam tõle.És ha valami baj történik ki a felelös érte?Nem is kérdezem biztos a tanitvány mert nem ugy lovagolt ahogy kéne :mad: Ezek hihetetlen miket megengednek maguknak emberek jo sok pénzért.


Sajnos a jó oktatóimról fogalmam sincs, hogy hova mentek, távozásukkal a mobilszámuk is megszûnt.
A baráti köröm sajnos nem lovaglós, akikkel régen együtt lovagoltam már rég feladaták a dolgot és inkább családot alapítottak. :-) Az egyetlen jól lovagló és normális saját lóval rendelkezõ ismerõsöm 120 km-re van tõlem (szeptembertõl 250 km-re).
Nehezen hiszem el, hogy tényleg nincs olyan lovarda, ahol valakit jól megtanítottak és szívesen ajánlaná.

Az otthagyás szerintem tök általános dolog, nemcsak osztálylovaglásnál, hanem még egyéni oktatásnál is megtörténik.

#382 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 14:47

otthagy az oktató? ezt tudom überelni. a csikókon úgy mentünk TEREPRE h oktató sehol, egy 17 éves lány jött velünk GYALOG és mondta h na akkor itt vágtázhattok addig. (???!!!) egy pár métert vágtáztam, de utána mondtam h jó akkor ezt ne erõltessük sétáljunk inkább haza. engem is érdekelne h van-e a olyan lovarda, ahol normális oktatás folyik és bátran ajánlja valaki. és megközelíthetõ! azt nem írom h olcsó mert olyan úgy sincs.

Edited by Nevzorov, 2009 május 26. - 15:02.


#383 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:04

Azért az érdekelne, szerintetek mennyi a normális ára egy óra lovagoltatásnak. Nekem vannak itthon lovaim, és nem lovagoltatok, csak elenyészõen. Azért, mert az idõm jóval drágább, mint a 3000 Ft, amit elkérhetek egy óráért. Annyi idõ alatt ha dolgozom, (mást) többszörösét keresem. Vagy felülök én, mert marha ritkán van idõm. Sokan kiszámolták már, mennyi 1 ló tartása 1 hónapban. Meg a tulaj/oktató ideje, felelõssége. Szóval vagy van saját lovad, minden anyagi terhével, rizikóval hogy lesántul, megvakul, bekólikázik, bármi, vagy tudomásul veszed, hogy a jó oktató drága. Ha meg jó lovon oktat, még drágább. Ez van. A ló soha nem volt a szegények kedvtelése.

#384 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:12

Azért az érdekelne, szerintetek mennyi a normális ára egy óra lovagoltatásnak. Nekem vannak itthon lovaim, és nem lovagoltatok, csak elenyészõen. Azért, mert az idõm jóval drágább, mint a 3000 Ft, amit elkérhetek egy óráért. Annyi idõ alatt ha dolgozom, (mást) többszörösét keresem. Vagy felülök én, mert marha ritkán van idõm.
Sokan kiszámolták már, mennyi 1 ló tartása 1 hónapban. Meg a tulaj/oktató ideje, felelõssége. Szóval vagy van saját lovad, minden anyagi terhével, rizikóval hogy lesántul, megvakul, bekólikázik, bármi, vagy tudomásul veszed, hogy a jó oktató drága. Ha meg jó lovon oktat, még drágább. Ez van. A ló soha nem volt a szegények kedvtelése.


Mindenkinek mások az anyagi lehetõségei. Számomra a 4-5000 forint elfogadható ár egy jó minõségû óráért.

#385 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:14

én tudok jo helyeket de neked az nagyon messze van sajna pedig szívesen segitenék.Sajna a lovaglás nem olcso,de a drága sem biztos hogy jó.Én nem tudom de tényleg el kell gondolkodni azon hogy nem-e olcsobb az egész ha van saját ló.

#386 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:15

Nagyon nehéz mebízható lovardát találni.Az otthagy az oktató dolog szokványos (futószárról lekerülve, elsõ osztálylovaglás, oktató elment telefonálni...mi bementünk szépen az istállóba...). Én többek közt, ezért veszek egy saját lovat, olyan edzõm lesz, akiben megbízok.De ezt sajnos nem mindenki teheti meg. Legcélszerûbb úgy keresni lovardát, hogy kimegy az ember megnézni pár órát.Ha elmegy az edzõ, vmi nem stimmel, fel sem kell ott ülni lóra.

#387 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:20

én tudok jo helyeket de neked az nagyon messze van sajna pedig szívesen segitenék.Sajna a lovaglás nem olcso,de a drága sem biztos hogy jó.Én nem tudom de tényleg el kell gondolkodni azon hogy nem-e olcsobb az egész ha van saját ló.


A lóvásárlás és tartás sem egyszerû. Rengeteget olvastam arról, hogy beteg, belovagolatlan stb. lovakat adnak el és még az sem garancia, ha az ember rászán nagyobb összeget (mondjuk egymilliót). Aztán jön a megfelelõ bértartás kiválasztása: lovas ismerõsöm rengeteget költöztette pár havonta a lovát, mire talált egy olyan helyet, ahol valóban nyújtják is azokat a szolgáltatásokat, amiket hirdetnek.
Én sajnálnám is szegény pacit, hogy hetente csak egyszer, max. kétszer látja a gazdjáját pár órára, egyébként pedig nincs garancia arra, hogy tényleg foglalkoznak vele, lemozgatják stb.

#388 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:27

A lóvásárlás és tartás sem egyszerû. Rengeteget olvastam arról, hogy beteg, belovagolatlan stb. lovakat adnak el és még az sem garancia, ha az ember rászán nagyobb összeget (mondjuk egymilliót). Aztán jön a megfelelõ bértartás kiválasztása: lovas ismerõsöm rengeteget költöztette pár havonta a lovát, mire talált egy olyan helyet, ahol valóban nyújtják is azokat a szolgáltatásokat, amiket hirdetnek.
Én sajnálnám is szegény pacit, hogy hetente csak egyszer, max. kétszer látja a gazdjáját pár órára, egyébként pedig nincs garancia arra, hogy tényleg foglalkoznak vele, lemozgatják stb.


Ebben igazad van amit irtál :yeah: De ha az én lovam lenne ,ne is foglalkozzon vele senki,csak azért fizetek hogy orát adjanak ,bértartást,meg ha nem vagyok akkor legyen karámba ,legelön .De ha megyek akkor is a karámbol ,legelöröl keljen behoznom a lovam. :) De lehet nincs igazam de én igy gondolom.

#389 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:31

4-5 000 Ft szerintem is elfogadható; tény hogy nem az ár méri a minõséget, de azért jelzi. A lóvásárlás pedig ugyanez: Én most fogadtam meg, hogy inkább veszek drágább lovat, visszaviteli garanciával, minthogy megnézzek 20-30 db-ot, benzinre költök ezalatt ~100 000-et, hazahozom, és nem mûködik.

#390 CyberCat

CyberCat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:31

Ebben igazad van amit irtál :yeah: De ha az én lovam lenne ,ne is foglalkozzon vele senki,csak azért fizetek hogy orát adjanak ,bértartást,meg ha nem vagyok akkor legyen karámba ,legelön .De ha megyek akkor is a karámbol ,legelöröl keljen behoznom a lovam. :) De lehet nincs igazam de én igy gondolom.


Ez akkor járható szerintem, ha már jól tud az ember lovagolni. Ha még nem, akkor nem biztos, hogy egy saját, de tele levõ ló a legjobb tanulásra. Hiába az enyém, ha egy hete nem ültek rajta. A végcél persze az lenne, hogy annyira tudjak, hogy akár ezt is megtehessem, hogy ne számítson az, hogy mikor ültek a pacin utoljára.

#391 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:43

Jó bértartó helyet ugyanolyan nehezen találsz, mint jó oktatót sajnos.

#392 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:54

4-5 000 Ft szerintem is elfogadható; tény hogy nem az ár méri a minõséget, de azért jelzi.

Szerintem az ár alapján lehetetlen következtetni az oktatás minõségére.

#393 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 15:55

Jó bértartó helyet ugyanolyan nehezen találsz, mint jó oktatót sajnos.




Igy igaz,de azért lehet találni. :) De a legjobb aki megtudja oldani hogy otthon tartod,mert akkor tudod mi történik a lovacsokkal.

#394 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 16:01

a görény telivért.

Ezért nagyon haragszom!! :mad:
Te is inkább biciklizz!

#395 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:33

sajnálom de az a ló igenis az volt. tudom h vannak akik szeretik õket, de abban megegyezhetünk h nem lovasikolába valók gyerekeknek kezdõknek vagy alkalmi turistáknak. én a megbízható, bombabiztos lovakat szeretem. valaki meg a kihívást. helyesbítek egy kedves angol telivért ismerek. de õ már 15 éves, és megy 3 osztályt naponta, érthetõ h nem ficánkol...

Edited by Nevzorov, 2009 május 26. - 19:36.


#396 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:41

Hidd el, hogy nem csakis kizárólag olyan telivérek léteznek amik elmeháborodottak. Ha normálisan bánnak velük, hihetetlenek tudnak lenni. Nem azt mondom, hogy mindenki cserélje le az oktatólovait telivérekre, de póniból is tudnék mutatni olyat, ami vérg*ci. A görénység nem fajta kérdése.

#397 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:44

persze, bocs az általánosításért, ez a kifejezés konkrétan annak a lónak szólt. (bár személy szerint akkor sem a kedvenceim :))

#398 axa

axa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:48

Szerintem igenis valók a telivérek lovasiskolába, és kezdõknek is. Nálunk ezek a megbízható, bombabiztos lovak, mind a három alkalmas gyerekeknek, kezdõknek, alkalmi túristáknak. Csak normálisan kell velük foglalkozni. Ahol veszélyesek a lovak, ott a más fajták is azok. Nem szeretem amikor divatból szidnak egy fajtát. Múltkor is hiába ajánlottam egy kezdõ fickónak, hogy vegyen az ügetõrõl kezelhetõ lovat, csak megvett egy arabot helyette, amihez nem mert bemenni egy hónap múlva, ugyanis otthon tartotta, rögtön el kellett adnia az elsõ kupecnek, ráágaskodott a ló. Egyébként mi olcsók vagyunk, normálisan foglalkozunk a vendégekkel, normálisak a lovaink, és gyönyörû a terep. Megközelíthetõek vagyunk vonattal is. Az 1200 Ft/fél óra futószár díjért nem négy lovat fotószárazok egyszerre, mint jobb helyeken szokás.

#399 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:52

Én egyébként pont azt szeretem a telivérekben, hogy szerencsétlen lovasnak nem kell állandóan hajtania meg erõlködni, mert figyel a finom utasításokra is :)

#400 Nevzorov

Nevzorov

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 987 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 26. - 19:55

BP és vidék (na most majd megint kapok az általánosításért :)) nagyon mások az árak tekintetében. vidéken profi edzõ is vállal 3000-3500ért órát! de Bp körül az egyéni edzés tényleg 5500.