Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Számítógép


  • Please log in to reply
659 válasz a témához

#1 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 1. - 13:06

Szeretnék érdeklõdni, hogy ha valakinek van tft monitorja vagy esetleg olyan monitora van, ami tv-ként is üzemeltethetõ, hogy hogy vált be a gyakorlatban. Megbízhatóak-e, milyen gyakori a pixelhiba, hány ms frissítésüt éri meg venni stb?

Edited by Frakk0310, 2007 november 14. - 11:54.


#2 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 7:32

Szeretnék érdeklõdni, hogy ha valakinek van tft monitorja vagy esetleg olyan monitora van, ami tv-ként is üzemeltethetõ, hogy hogy vált be a gyakorlatban. Megbízhatóak-e, milyen gyakori a pixelhiba, hány ms frissítésüt éri meg venni stb?

Hozzászólás megtekintése

A Samsung gyárt olyan TFT LCD monitorokat amiben beépített TV tuner egység van és ezeket számítógép nélkül tudod TV-ként használni. A frissítést illetõen elvileg(!!!) a 25ms-os modellek is jók lennének (mivel a másodpercenként megjelenõ 25 képkocka (pontosabban 50félkép - 50Hz) 25ms-os frissítést igényel), de a gyártók ezt általában a szürke-szürke váltási idõt mérve adják meg és ugye manapság inkább a szines felhasználás az érdekes. Tehát a 25ms-os TFT-k nem jók! inkább válassz 16ms vagy kevesebb frissítési értékkel r3endelkezõ típust. (pl: Samsung 17" 710MP LCD 12ms ~76eft+ÁFA; Samsung 17" 730MP LCD 16ms, DVI ~100eft+ÁFA; Samsung 24" 242MP LCD 16ms ~298eft+ÁFA)Azt azonban mindenképp megjegyezném, hogy a TFT LCD megjelenítõk (TV vagy monitor) a hagyományos képcsöves (CRT) megoldásokkal szemben csak a design (kis méret, tetszetõs kivitel) és a fogyasztás területén vannak elõnyben. A képgeometria, színhûség tekintetében nem tudják felvenni a versenyt a CRT megoldásokkal.A pixelhibával pedig a következõ a probléma:Minden pixel 3 subpixelbõl áll (Red, Green, Blue). A garancia kérdését a gyártók nem egyformán értelmezik. Például: Amennyiben van dead pixel (tehát a három subpixel egyformán nem mûködik (nem ég vagy folyamatosan ég!) akkor cserél (van ahol 3 vagy 5 teljes pixel kell, de van amelyik gyártónál ez a teljes képméret 5%-át kell hogy lefedje!!!), vagy van olyan pixel amelyiknél 1 vagy 2 subpixel nem mûködik (ez a gyakori) ez nem teljes pixelhiba és ilyen subpixelhibából kell 3 , 5 esetleg 20 darab vagy a képernyõt területét érintõ akár 20%!A fentiekbõl kitûnik hogy a képernyõ közepén folyamatosan világító 1db. piros subpixel nem feltétlen von maga után garanciális kötelezetséget a gyártó felé!!! Ezt érdemes figyelembe venni és elfogadni vásárlás elõtt. Ha lehetõséged van rá akkor úgy vásárolj, hogy elõtte megnézed a megjelenítõt mûködés közben alaposan, hogy nincs-e eleve hibája (ez sem olyen ritka, neves gyártóknál sem!)Most épp nem tudathasadtam, hanem párom írta ezeket, õ ért hozzá, én nem.

#3 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 12:11

Köszönöm a választ egy kicsit okosabb lettem!

#4 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 19:53

Na, ha van egy számítógépes topic akkor az már haladás!Szóval akkor ide lehet kérdezni? Rendben:Tudja valaki ,hogy a néró féle imagedrive mér okoz kékhalált?

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 19:56

Nem az okozza a kékhalált.Ha a használatakor ez van, akkor annak más (akár hardver) hiba az oka.Rendszer újratelepítése után ha a hiba jelentkezik, akkor biztos, hogy harverhiba.(én memóriára tippelnék)DE okozhatja ezt rossz driver, vagy más hibás program is.

#6 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 11:09

Köszi!Újratelepítettem a windowst, és ugye az automatikusan kiiktatta az imagedrive-ot, és nem állítottam vissza. Valószínüleg az illesztõprogrammal van baj,mert azt jelölte meg a hibaüzenet. Október végén járok legközelebb a gépem közélben otthon, úgyhogy addig megy ahogy megy, majd akkor csinálok vele valamit. A baj az ,hogy vírus is van rajta,meg az egész software rendszer esik szét, (halott illesztõprogramok,hibás rendszerfájlok stb.) szóval egy az egybe le kellen formázni, de miért, miért nem a cd-író is programja se megy (rossz ASPI illesztést ír kia gép) és zsákszámra gyártja az olvashatatlan lemezeket (ott tuti ,hogy a programmal van baj, mert másik gépben ment a hardware) . Így pedig nem akarom leszedni azt a töménytelen képet,meg dolgot ami rajta van. Valahogy majd kimentem és akkor nem könyörülök! FORMAT :C :dev:

#7 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 20:47

Na épp ez kõ most nekem!1orája veszödök (tudom,süsü vok a szám.gépekhez),a problémám:USB-IrDA adapter Nokia 6610i-hez.Telepitettem,a gép felismeri,nem hibás az eszköz,de itt megáll a tudományom...Hogy a francba érjem el,h a telefonom is reagáljon rá,h fel tudjam tenni a képeket a gépre??? Ott van az infra mellett a tel,de semmi... :confused: :nem:

#8 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 8:04

A telefonon is aktiválni kell az IrDA-t.A telefonodon:Menü-> kapcsolatok->infravörös(mivel sokat fogyaszt a telefonon~10 mp inaktivitás után magától kikapcsolja.)

#9 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 11:17

Igen,köszi az is+van,de maga a folyamat nem megy,h a képet áttöltsem.A telefonrol kell átküldeni,vagy a képen kell vmit csinálni?? :confused:

#10 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 18:18

Szerintem a telefonról kell küldeni. Nekem is Nokiám van, de más típus. Infrán úgy tudok képet küldeni, hogy rámegyek a képre, opciók kép küldése infrán. Aztán elkezdi a csatlakozást, majd küldi. Számítóra még nem küldtem, mert ott a memóriakártyáját szoktam használni a telcsinek, de biztos mûködik ott is.

#11 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 17:03

Megint én...a forum több oldalán is találkoztam olyannal,h a szövegek mellett csak egy kis piros X volt.rákatt. a kép megjelenitésére,de akkor sem mutatott semmit.Valami ötlet?

#12 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 18:21

Én nem vagyok nagy számítógépes,de nem azt jelenti,h rosszul van beírva a cím,rosz a link v épp a honalp? :confused:

#13 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 10. - 18:30

Megint én...a forum több oldalán is találkoztam olyannal,h a szövegek mellett csak egy kis piros X volt.rákatt. a kép megjelenitésére,de akkor sem mutatott semmit.Valami ötlet?

Hozzászólás megtekintése

Az a kérdés, hogy milyen képnek kellett volna ott lenni? Ha egy külsõ, behivatkozott képrõl volt szó, akkor talán csak annyi történhetett, hogy egyszerûen eltávolították a hivatkozás végérõl vagy éppen nem volt elérhetõ az oldal, illesmi... (Ha nem, akkor viszont nem... :cool: )

Edited by StG, 2005 október 10. - 18:30.


#14 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 13:25

Segitséget szeretnék kérni,nem tudom hogy kell képet beilleszteni ugy,ahogy a forum több oldalán is láttam.Pl. ha nem az egész képet akarom az oldalon megjelentetni,csak 1 szóra kattintva elérhetõ legyen a kép azt hogyan hozzam össze? :confused: Köszi elöre is!

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 13:27

nézd meg a képbeillesztés címû topicban.

#16 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 16:45

Sajna nem találtam ilyen nevû topicot...

#17 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 16:47

pedig bonyolult megtalálni.

#18 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 20:49

A lényeg, hogy internetes oldalon legyen, aztán rámész a hozzászólra, és ott van egy gomb, hogy http:// . Innen ésszerûen kövesd, amit a gép kiír. Bocs, hogy kusza voltam.

#19 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 20:58

Hálás köszi,mostmár asszem+lesz! :)

#20 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 17:41

ÁÁÁ,bedöglött a nyomtatóóóm!! :mad: :mad: :mad: Folyton ugyanazt a dokumentumot nyomja,ráadásul azt már jópár hete,h kinyomtattam,nemtom honnan szedte.Pár órája még normális volt!Canon i320-as.Valakinek nem ismerõs? :confused: :(

#21 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 23. - 20:46

Kattints a nyomtató tulajdonságaira és nézd meg, hogy mi szerepel a nyomtatandók között. Ha találsz ott valamit akkor töröld ki és kezd újra a nyomtatást. Múltkor nekem a munkahelyen a Canon i560-as csinált hasonlót.

#22 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 24. - 15:23

Köszi,végülis sikerült megoldanom(ahogy Te is irtad)de azt hittem kivágom!

#23 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 18:10

Én egy kis segitséget szeretnék kérni: Windows Xp-re letöltöttem a 10es Media Playert,de a DVD-ket nem hajlando lejátszani,mondván,h vmi codek kell hozzá.namármost én letöltöttem egy ilyet is,de azzal sem jo,ugyh nemtom mi legyen. :( Valaki esetleg nem tudna hozzá küldeni vmit,v tanácsot,cimet adni?

#24 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 6. - 19:17

Valaki tud olyanról, hogy házilag lehet-e bögrére nyomtatni. (Vagy nem közvetlenül a bögrére, hanem papírra, amit, majd valahogy a bögrén rögzítek)?Köszi a válaszokat!

#25 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 7. - 19:54

Há biztos van olyan matrica, de hogy azt a bögrét többet nem mosod el, az is biztos.

#26 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 7. - 19:57

Egyáltalán nem biztos, legfeljebb lejön a matrica. :P A másik megoldás, ha a már kinyomtatott kép papírjából hajtogatsz bögrét, de ez sem lesz garanciális. :D

#27 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 7. - 19:59

:D :gm: Rosi, benned sosem csalódom :D

#28 Gyepmester (kicsi)

Gyepmester (kicsi)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 298 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 18:33

számítógép=függõség

#29 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 21:52

Van itt valaki a fórumon, aki szokott DVD-t írni?Nekem több, mint egy éve benne van a gépben az író, de még az életben nem használtam, így nekem ez a terület egy nagy fekete lyuk..Van egy mûsoros DVDm, hogyan tudom a gépre másolni? Külön program kell hozzá? Utána simán meg tudom írni Nero 6.3-al? (Pl: úgy mint a cd-ket..)

#30 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 17. - 11:40

Keresek használt, de kifogástalan állapotú, feleslegessé vált Rack-hûtõt baráti áron. :) Sajnos boltokban ilyet külön nem árulnak, viszont az enyémet már a szomszéd házból is hallani, ha mûködik. :( Akinek esetleg akadna egy a háza táján, kérem keressen meg magánban! (Nagyrészt a fõvárosiakhoz szólok, mert benzinköltséget nem szeretnék rászánni, bérletem meg úgyis van. :) )

#31 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 20:05

Itt azt írják van. (újalkatrészek/hûtõk)

#32 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 22:17

Köszi Fec!Nekem a Bluefishben azt mondták, hogy evvel a kérdéssel boltban nem érdemes próbálkozni, de akkor ide majd benézek.

#33 Cs.A.

Cs.A.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 23:59

Artin, valami ilyesmit keresel, vagy esetleg egy ilyet?

#34 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 19. - 1:22

Húú, micsoda tuributique!

#35 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 19. - 11:42

Artin, valami ilyesmit keresel, vagy esetleg egy ilyet?

Hozzászólás megtekintése

A elsõ beépítõkeretes megfontolandó, bár nincs szükség ekkora teljesítményre, a második viszont egész más, mert az ház hûtõ, nekem meg direkt a Rack-hez kéne a mini méretû hûtõ.

#36 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 19. - 12:34

HH! Köszönöm, lehet hogy élni fogok a felajánlással, még kiderül, ugyanis bátyám nem sokkal ezelõtt elõállt egy új ötlettel a probléma orvoslására, azt megpróbáljuk aztán kiderül. :)

#37 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 12:52

Hi!Szóval akkor egy mobil rack hûtõventit keresel....40x40x8mm a jellemzõ mérete, 12V, árulják külön is, ~500Ft-ba kerül...Vagy esetleg veszel egy másik mobil rack keretet ~1300Ft (árulnak külön mobil rack fiókot, mobil rack keretet is)Ezt csak azért javaslom inkább mert a mobil rack csatlakozója elég hamar kikopik és a bizonytalan érintkezés miatt a a vinyó tápellátása ingadozik és ettõl a vinyó elég hamar elromlik... ezt megelõzendõ mobil rack keret cseréje javallot.Ha nagyon nem akarsz költeni rá akkor szereld ki a ventit és a közepén lévõ levonót levéve rakj bele egy csepp mûszerész olajat (vagy ha nincs akkor bármilyen olajat) a csapágyazásba (siklócsapágy!!). utána levonó vissza és egy darabig megint halkabb lesz...

#38 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 13:56

Na, az elõzõt nem én írtam, hanem a párom.És aki nem borsodi: levonó=matrica :D

#39 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 14:24

Ha fontos adatok vannak a vinyók inkább ne használj racket. A mobil rack lelke ugyanis egy centronics csati amit anno sok évvel ezelõtt nyomtatók illesztõjének fejlesztették, pár megahertzes aránylag magas jelszint ment rajta és sokkal kevesebb össze és szét csatlakoztatásra tervezték. Most, száz megahertzes nagyságrendû jelet kell átvinnie, és gyakorlatilag lételeme az üzemszerû szét és össze dugdosás, mindezt egy olyan termékben amit fillérekért árusítanak és annak megfelelõen is gyártanak. Ha ragaszkodsz hozzá azt javaslom bizonyos idõközönként cseréld a racket úgy ahogy van, külsõvel-belsõvel együtt. Néha értékesebb infókat vághat gallyra egy egy hibásan érintkezõ láb a centronics csatin ha magát a diszket nem is.

#40 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 15:48

Köszönöm az infókat! A rackre leginkább azért van szükségem, hogy a vinyót a mindennapi használatból bekapcsolás elõtt egy mozdulattal le lehessen kapcsolni, megkímélve így jópár órányi felesleges mûködéstõl és jópár le-föl kapcsolástól, ugyanis nincs mindennapi használatban és nem is backup vinyó. Kivéve gyakorlatilag sosincs, így remélem kevésbé veszélyeztet a szét/összekapcsolásból adódó felvázolt hiba. Egyenlõre úgy néz ki, hogy a korábban írt hirtelen jött ötlet bevált és (legalábbis egy idõre) megoldódott a probléma. Ha mégsem, akkor így jártam és a kapott információkat további köszönettel fel fogom használni. :)