Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kólika


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
590 válasz a témához

#81 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 10. - 20:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: Na jó. Ha ezt a vitát lezártátok, rendezek egy nagy törlést[/QUOTE]Az jó lenne!De jó lenne ha Hux rábólintana egy olyanra is, hogy mellõzzük a fórumon a kuruzslást!Mindenki tudja, hogy szabok, varrok ha a szükség úgy hozza, gyengébb patikában nincs annyi lógyógyszer amennyi nálam elõfordul, de nem bölcselkedem ezzel, nem adok ötleteket, hogy ki mivel szurkálja a lovát, mert ez, az én magánügyem! A saját vagy rámbízott lovon avatkozom be, ha szükséges, mert nincs idõ várni. De nem bölcselkedem vele, nem adok ötleteket, legfeljebb ha felhív valaki akkor igyexem az elsõsegélyben segíteni.Nagyon rossz benyomást keltünk magunkról ha a normális házipatikán túl, ami lóhoz is kell raktáron lenni hasonlóképp a humán házipatikához, ötleteket adunk, kuruzslásra biztatunk, vagy csak leegyszerûsítünk problémákat! Nem szeretnék általánosítani, de az elmúlt huszon évben sok "öreggel" beszéltem én is hallottam jó, igazolódott jó dolgokat is, de többnyire az ilyen öregek mind "csõdörösök" huszárok, meg katonák voltak. Régen.Nem tudni Orsira mitõl tör rá idõnként, hogy beletenyereljen a dolgokba, de vitázni róla, hogy mit akart ezzel mondani felesleges. Kétség kívül, hogy ebben a fórumban a jó szándék olyan javaslatokat szült, ami égés ránk nézve. Szerintem, ráfér egy alapos takarítás! ;) Remélem Õz is egyetért ezzel, kicsit túlzásnak érzem, hogy a féreghajtót is orvossal kellene hivatalosan már feliratni, de az se jó ha itt injekciók házi beadásáról, egyebekrõl nyilatkozunk általánosságban. [ Szeptember 10, 2004, 22:05: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#82 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 10. - 20:42

RC! Posted Image Posted Image Posted Image Van egy lovas mondás: mindenki úgy b***za el a lovát, ahogy akarja! De hogy ennek mikéntjét tanácsolja is a többieknek, az már egy kicsit sok.Ezért az a véleményem, amikor valaki tanácsot kér, hogy beszélje meg az állatorvossal!Ugyanis nem biztos, hogy az, ami az én lovamnál eredményes gyógymód, a másikénál szintén az. Mert lehet, hogy a baj eredete sem ugyanaz.Ezért értek egyet maximálisan RC-jal.A kólika pedig elég komoly probléma ahhoz, hogy népi gyógymódokkal, hallott eljárásokkal egyénileg próbálkozzunk. Sokszor még az állatorvosok is levett kalappal állnak egy-egy probléma elõtt, nem hogy a "képzetlen" lótartó. [ Szeptember 10, 2004, 20:45: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#83 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 13. - 11:32

Ezeken a "lószereléseken" én is eléggé ki tudok akadni. Viszont azt el kell ismerni, hogy megvan az elõnye, ha ezeket leírják ide a fórumra. Lehet belõle tanulni, hogy mit NE, és miért NE.És ha az is tanul belõle, aki leírta, már megérte a fórum léte. Jelen esetben Õz összefoglalásáért megérte Orsi hozzászólása is. Ha Orsi azt nem írja meg, Õz sem írja meg a magáét. Ilyen alapon végülis az egész paci fórumot 0-ra le lehetne redukálni, de gondolom nem az a cél. Egy fórumon (szerintem) minden véleménynek helye van, és ha van, aki helyreigazítja utána a dolgokat, úgy kerek a fórum. (megjegyzés: ezért van a szakmai aranyplajbásznak is helye....)Tehát mint mindig, most is a kemény moderálás ellen vagyok. Inkább azt szeretném, ha Te, Rc és Furioso lényegében is hozzászólnátok az ilyen "lószerelésekhez" ;)

#84 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 13. - 14:30

Na látom a fórumos társaság már kezd kiutálni, mert mondjuk nem állok be a klikbe, vagy mindenrõl megvan a saját véleményem. Mondjuk errõl a beöntéses módszerrel már láttam, hogy mentettek meg lovat a kólikától, de nem baj...végül is mindenk nekiállhat itt okoskodni, Én egy módszert írtam le, ami már régen bevált, sõt láttam a saját szememmel is. Bár tudom, hogy az állatorvosok rosszul vannak tõle, mert tudományos alapon végülis mindent meg lehet magyarázni, viszont ha az ember logikusan végiggondolja, akkor lehet benne valami, amit az öreg mond.

#85

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 13. - 16:30

Bizonyos esetekben tényleg beválhat egy kis szerencsével, de ha elolvasod jól mondjuk csak Õz írását, akkor látnod lehet, hogy nem minden hasfájás egyforma, és nem is kezelhetõ ugyanúgy...Nem hinném, hogy kiutálás lenne a dolog lényege, de ezek a beavatkozások tényleg szakértõ kezébe valók, én azt hiszem.

#86 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 13. - 20:04

Én - mivel nem vagyok állatorvos - óvakodnék érdemben hozzászólni az ilyen kérdésekhez, mint pl. a kólika. Úgy gondolom, akinek a lova kólikázott már, az elõtt két megoldási lehetõség volt: megpróbálta saját szakállára a lótartó által is elvégezhetõ beavatkozásokat, s a kólika megszûnt (vagy nem), vagy hívta az állatorvost. Én annak a híve vagyok, hogy ilyen esetben célszerû állatorvost hívni (lehetõleg nem kisállatgyógyászatban gyakorlatot szerzettet, hanem lovas állatorvost), akinek nagyobb az esélye, hogy eltalálja, hogy mit kell tenni, mint a civilnek. Úgyhogy Boka sajna, de ebben a témában (meg leginkább az lóegészségügyi kérdésekben) tõlem leginkább azt az érdemi választ olvashatod, hogy hívjatok állatorvost!

#87 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 11:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi: Mondjuk errõl a beöntéses módszerrel már láttam, hogy mentettek meg lovat a kólikától, de nem baj...végül is mindenk nekiállhat itt okoskodni, Én egy módszert írtam le, ami már régen bevált, sõt láttam a saját szememmel is. Bár tudom, hogy az állatorvosok rosszul vannak tõle, mert tudományos alapon végülis mindent meg lehet magyarázni, viszont ha az ember logikusan végiggondolja, akkor lehet benne valami, amit az öreg mond. [/QUOTE]Orsi!Te azt láttad, hogy a ló mindkét dolgot átvészelte!Van valami halvány gõzöd arról, hogy mi van ott bent ahová slagoltatni akarsz?Milyen tömlõt dugnál bele a lovad seggébe nyugodt szívvel? Mûanyag kerti tömlõt?Amit be sem tudsz rendesen juttatni? Vagy egy kemény gumislagot? Elképzelnéd azt a saját hátsódban? Mert belül nincsen sok különbség ám a kettõ között. Be tudod azt vezetni károsodás nélkül? Mert beöntés elõtt ki szoktuk, szokták pakolni a felesleges, épp kifele tartó, vagy éppen megszorult trágyát amit azért óvatosan kell csinálni és állatorvosi feladat, mert még a túrkász is kitörheti simán a könyökét eközben! Vagy gondolod, hogy átmegy rajta, mint kés a vajon? Te komolyan elhitted, hogy a víznyomással bent a hasban leküzdöd a bélátrendezõdést? A boncasztalon esetleg, mikor már mindegy.Más, egy kis szakmai majd Õz megerõsíti, vagy korrigál, hogy Boka is elégedett legyen:Én a következõ cuccal és módon adok beöntést, ha az orvos kéri.Van egy 20 mm körüli víztiszta mûanyag csövem, aminek a végét lángon bezsugorítottam, hogy ne tudjon esetleg sérteni, illetve kicsit kónuszos legyen. A másik végébe tölcsért teszek és úgy öntöm be a kb. 8 liter langyos vizet, hogy a csõ magasan legyen és csak az eséstõl jusson be a víz.

#88 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:05

Akkor engem egyszer nagyon nyugodtan hajintott le egy ló, mert fingott egy jókorát és már lent is voltam, két hétig alig tudtam ülni, mert pont a farokcsigolyámra érkeztem. ;)

#89 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:08

idézet:
Eredeti szerzõ: agrobe: De ha ez sem segít, akkor szedni kell neki farkasalmát [/QUOTE]A farkasalma levelének fõzete nagyon jó sebápoló.Nyeregtörések és hasonló nem mély, de kellemetlen sebekre nagyon jó!Frissen is rá lehet tenni a leveleket a sebre.

#90 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Kriszti2: Köztudott, hogy amelyik ló tud fingani az nyugodt. [/QUOTE]De legalább is él!Valamint az is ismert, hogy a huszárok híres lógyógyítók! :D Ennek a topicnak az elején és itt-ott közben is nagyon fontos közlendõi vannak. Kár lenne szétoffolni, de szívesen beszállok, mert akkor nagyobb eséllyel lesz kitakarítva. :D :D :D [ Szeptember 14, 2004, 13:14: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#91 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:15

Viccen kívül:egyik istállótársam akart szedni farkasalmát, de senki sem tudta, hol terem, hogy néz ki pontosan.Mivel nem szántóföldi gyomnövény, én sem tudtam segíteni neki.Van valakinek képe errõl a növényrõl, mert a Bakterházas gyógymódokon kívül én is hallottam róla, hogy jó a sebekre.Ha jól tudom, gyulladáscsökkentõ hatása van.

#92 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:22

Inkább ne szállj be RC!Ez az intemezzo meg belefért. Nem kívántam volna eddig ide írni, mert a kólika engem különösen érzékenyen érint. A mi istállónkban volt néhány kólikás ló, de egyik sem olyan durván, mint a saját lovam. Mirza 4x kapott beöntést, ezzel együtt olajat orrszondán. Ötödszörre már semmi nem tudta megmenteni.

#93 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 13:28

Kösz.Ezek szerint ezért nem látott errefelé senki ilyet, mert nincs se árterünk se ligeterdõnk, se magaskórósunk.errefelé agyagbánya és pincesor van, ahol esetleg borvirágot lehet szedni a tulajok orráról. :D

#94 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 15:30

Beöntés: RC, HH, kb stimmel a módszer, még annyit tennék hozzá hogy érdemes paraffinolajjal, magzatvízpótlóval vagy vmi hasonló állagú cuccal síkosítani az alkalmazott csövet (azt a részét ami bemegy a lóba), ez tovább csökkenti a sérülésveszélyt. Posted Image Rektális vizsgálat (Csikasz apropóján): nem az a lényeg hogy abban a bélben, amibe belenyúl a doki (ez lényegében a végbél hátulsó, karnyi hosszúságú szakasza) mi van (bár idõnként az is segíti a diagnózist); ilyenkor a végbél falán keresztül körbetapintható a hasüreg hátulsó 1/3-a (megfelelõ testalkatú vizsgáló esetében), és bizonyos jelekbõl az elõrébb zajló kórfolyamatokra is lehet következtetni. (A megfelelõ elméleti ismeretek és gyakorlat birtokában.)

#95 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 14. - 17:00

RC, Te is írtad a gumicsöves beöntést, hogy hogyan alkalmazod, a két módszertõl egymástól csak a víz sugárának erejében tér el.

#96 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 15. - 9:02

Meg abban - ha jól olvastam RC hozzászólását - "ha az orvos kéri". [ Szeptember 15, 2004, 09:03: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#97 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 17:40

Nem szeretném fokozni a már elült harcihelyzetet, csak egy érdekes dolgot találtam. Igazából nem értem, és nem vagyok tisztában a lehetséges megoldásokkal.Idézet "Flandorffer Tamás- Hajas József : ló és lovaglás" könyvébõl. (elég régi)"..Célszerû a kólikás lónak 8-10 liter langyos vízzel, kb. 10-12 cm-re bevezett gumitölõvel beöntést adni. Ha állapota nem javul, hívjunk állatorvost." -> :confused: most akkor mivan? Nemtudom de vhogy baromira nemszimpatikus nekem ez a megoldás. De akkor ezek szerint régen tényleg így csinálták? a másik: egy kérdés. ahány helyen jártam, és ahány könyvet olvastam, annyiféle választ kaptam a közhely-szerû kérdésemre, ami az volt, hogy most akkor a kólikás lovat engedjük, vagy ne engedjük hemperegni?

#98 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 19:44

Tudomásom szerint lefeküdni szabad, hemperegni nem.De én is kiváncsi vagyok szakértõ véleményére pl. Õz ;) .

#99 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 20:23

Nem ér zaklatni *mufurc smiley*(Különben se nem vagyok szakértõ.)A lefekvésbõl/hempergésbõl kétféle zûr adódhat, 1.)ha bezabálás vagy efféle miatt kólikázik akkor a pattanásig feszült gyomor/bél elrepedhet, és akkor kész, vége 2.)mindenféle aljas béláthelyezõdéseket csinálhat magának, akkor is ha nem fordul át; és ezzel mindenki dolgát jócskán megnehezíti.Ezzel szemben áll hogy ha lefekszik, az enyhíti a fájdalmat; és ESETLEG a felgyülemlett bélgáz távozását is segíti.A hivatalos verzió úgy szól, hogy a kólikás lovat lépésben kell jártatni az állatorvos érkezéséig, és nem szabad hagyni lefeküdni (mert nem tudhatod, mi van pocakon belül) ; és TILOS neki enni adni. (akkor se, ha õ kérne.) Ez az, amivel biztosan nem tehetsz kárt a lóban.(Elmondják nekünk minden kapcsolódó tantárgyból minden lehetõ alkalommal; de én nagyon remélem hogy csak megszokásból és nem azért mert manapság bárkiben felmerülne ilyesmi: az hogy JÁRTATNI kell a kólikázó lovat; az nem azt jelenti hogy ostorral hajtjuk körbe a karámban!!!!!)
idézet:
Eredeti szerzõ: tötõ Zsó: De akkor ezek szerint régen tényleg így csinálták? [/QUOTE]Erre nem tudok válaszolni; de engem is érdekelne. RC, Furioso vagy más, aki a régenvolt dolgokban tájékozottabb, meséljetek nekünk a prae-állatkórház idõk kólika-kezelésérõl!...

#100 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 20:32

Nem vagyok szakértõ, csak mûkedvelõ, de: én úgy tudom, hogy az állatorvos megérkezéséig vezetõszáron mozgatni kell (lépésben vezetgetni). Ha hagyod lefeküdni, verheti magát a földhöz, ami bélrepedéshez vezethet, illetve egy pillanat alatt meghemperedik, ami pedig a bélcsavarodás elõidézõje lehet. Továbbra is szabad útja van a szakértõi véleményeknek...

#101 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 20:39

Õz! Isten látja lelkem, nem puskáztam. Amíg én fogalmaztam a véleményem, Te gyorsabb voltál.De a lényeg a lényeg, nagyjából összecseng a véleményünk, hogy nem szabad hagyni a lovat lefeküdni, sétálni kell vele. Sokszor hosszú ideig...

#102 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 7. - 20:50

de ez a beöntéses izé nagyon bizseregteti a fantáziámat. Ha sorban döglöttek volna a lovak emiatt, akkor végülis nem hallottam/olvastam vna róla ennyit. Nemtudom. Az biztos hogy nekem eszembe nem jutna, hogy önszorgalomból "beöntsek" Posted Image a lovamnak.. ilyen esetekben az orvosokban jobban bízom.

#103 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 17:33

Hát ne tudom, ha látnád szenvedni a saját lovadat, szerintem mindent megpróbálnál, a beöntést is.

#104 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 18:13

Orsi! Nem tudsz szabadulni ettõl a mániádtól?

#105 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 18:32

Furioso, hagyd.Itt mindenki elmondhatja a véleményét, max. az okosabbja nem fogadja meg Orsi tanácsait.

#106 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 8. - 19:23

Aniko! OK. Béke van...

#107 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 18:50

Sziasztok!Nekem is kólikával kapcsolatos a bajom. Az illetékes pac az elmúlt 2 hónapban 3-szor kapott kólikát, állatorvos gyomorfekélyre gyanakszik. Emésztésjavítónak jó-e a kombucha gombatea, ha igen, milyen mennyiségben és gyakorisággal? Saját gombából csinálom és zöld teából, saját magamon 2 hónapja alkalmazom és nekem remekül bevált. Elküldtem a rendelõbe is a kérdést, gondoltam minél többen fordulnak le a székrõl, annál jobb. Posted Image Elõre is köszi a segítséget,Forkie

#108 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 19:10

Forkie! Nem tudom. Embernél ajánlják (orvosok, nem az aki árulja Posted Image ) gyomorfekélyes betegnek is?... Ha igen, akkor - gondolom - lóban sem tud kárt tenni. Ez esetben a konkrét adagolást a.)testtömeg alapján ki kéne számolni az emberi adagból b.)alternatív gyógyászati vonalon hozzáértõ állatorvostól kéne megtudni.Ha a költségvetésbõl futja; érdemes lenne egy gyomortükrözéses vizsgálatot végeztetni a fekély pontos megállapítására (mert ha nem az van; érdemesebb tovább keresgélni a gyakori kólikázás okát). Ha a diagnózis már megvan: rengeteg féle gyomorvédõ, emésztésjavító stb állatgyógyászati készítmény létezik ami talán konkrétabban hat mint a kombucha. :rolleyes: Más. (a korábbiak kapcsán.) A népi/háztáji gyógymódok akkor alakultak ki amikor az (állat)orvoslás jóval gyengébb lábakon állt mint most. Akkor az volt a választási lehetõség hogy nem nyúlnak hozzá az állathoz és biztosan elpusztul, vagy csinálnak valamit és TALÁN megmarad. De manapság már kicsit mások az alternatívák, és nem kéne mindenféle kuruzslásokkal elvenni lovunktól az esélyt hogy a modern orvostudomány vívmányainak segítségével gyorsabban/könnyebben/biztosabban rendbejöjjön, mint máskülönben. Ez egy. A másik, amiben egy tisztességes állatorvos jobb, mint a háztáji módszerek: a lehetõ legpontosabb diagnózist felállítva célzottan kezeli a problémát; és nem csak vaktában lövöldöz.Persze, ha valaki nem átall úgy lovat (vagy bármilyen más állatot) tartani hogy még az orvost kihívni sincs pénze; vagy az összes, hatótávolságon belüli dokit felhívta már de valamiért egyik se megy ki; akkor - végszükség esetén - a kuruzslás is jobb mint a semmi. De kicsit túl sok lovat láttam elpusztulni azért, mert a jó kis háztáji módszerekkel elszúrtak valamit, vagy az otthoni kísérletezgetés miatt túl késõn került orvoskézre :( ; úgyhogy egyáltalán nem a "mundér becsülete" miatt ajánlgatom folyton az állatorvoshoz fordulást. [ Október 09, 2004, 19:13: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#109 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 19:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: úgyhogy egyáltalán nem a "mundér becsülete" miatt ajánlgatom folyton az állatorvoshoz fordulást. [/QUOTE]Pedig vannak sokkal egyszerûbb dolgok:
idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi: 1. veszel egy hosszú slagot és rákötöd egy olyan csapra ahonnan langyos vizet tudsz nyerni... [/QUOTE]:D :D :D

#110 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 20:04

Posted Image Posted Image

#111 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 9. - 21:25

Mikor Kispityu lova Gorbi kólikázott, õ is kapott beöntést üllõn, jó sok vizet(meg talán paraffint?) tölcséren át slaggal öntöttek bele, és be volt fáslizva a farka, majd amikor gyorsan beledöntötték a vizet, akkor egy kötélel a lába közé kellett húzni a farkát, és várni. Így nem jött ki rögtön a víz. Amúgy köztörténetekben érdekesseket hallani. Pl. egy barátnõm mesélte hogy mikor már két napja kólikázott a lova, a doki azt mondta ne egyen, ehhez képest valaki megzabáltatta rendessen zölddel, és megindult a kaki. Hallottam olyat is hogy az utánfutón lett a ló jobban. Az én lovamnak vízkólikája volt, ami azt mondta a dokim hogy elég ritka. Ha nincs szerencséje, nem tudtuk volna megmenteni, pár perc alatt kimúlt volna állítólag.

#112 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 10. - 12:19

Szia Õz!Köszi a gyors választ, emberen eléggé jól ki van kutatva (szovjet rákkutatás), és általános méregtelenítõnek is jó, emésztésre szuper, nekem fekélyes ismerõsöm is issza, de a fekély dolgot valóban meg kell kérdeznem. Nekem a háziorvosom ajánlotta, mivel Lyme-kór miatt 2 évig nagyjából folyamatosan lórúgásnyi adag antibiotikumokat kellett szednem és a joghurtra már rá sem tudtam nézni, és nekem nagyon jól visszaépítette a baktériumflórámat és helyrehozta az emésztésemet, lecsökkentette normálisra a savamat. Ha véletlen lenyelek egy vasszöget akkor is ezt iszom rá :D A teát egyébként kiegészítõ módszernek szánja a tulaj, itt nem, a paci.hu rendelõben viszont rákérdeztem a homeopátiás szerekre. Nem a pénz az akadály, hanem az, hogy most lesz mûszeres vizsgálat és a doki (500 euros kiszállás per alkalom), aki már többször nézte a lovat, valami új szert tesztel a gyártó jóvoltából és fekélyes lovakat keresnek, így az amúgy elég drága kezelés nem kerülne semmibe, viszont a tulajdonos nem biztos abban, hogy õ mindenáron kísérleti nyúlnak szeretné a pacát használni, az eddig felírt cuccok viszont nem hatnak.Egyébként teljesen egyetértek Õzzel, az állatorvoson nem szabad spórolni.F.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#113 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 10. - 13:49

idézet:
Eredeti szerzõ: forkissima:500 euros kiszállás per alkalom[/QUOTE]Posted Image Azért ez az összeg nem kicsit meredek. Még a kereseti szintek különbözõségét beleszámolva is. Arrafelé ez az átlagtarifának felel meg; vagy az ismerõsöd valami csúcs-állatorvost "használ"??

#114 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 13. - 0:52

ez egy nagyon jó állatorvos állítólag, persze megítélni ezt én nem tudom. ezért a 2 ugrólovat kezelte legutóbb, de még van ott 5 fjord póni legelõdíszítésül, 2 szürke holland póni és egy irtó jópofa csacsi, szóval néha a többi paccot is el kell látni. Mûszeres vizsgálatokkal együtt (pl. röntgen) az utóbbi fél év 5000 euró körül volt, a kólikázások sem olcsó mulatság errefelé. A srác mesélte, hogy amíg Németországban volt tnaulni egy évig és csak az egyik lovát vitte magával, a másik lovát 700 euróért lovagolta egy versenyzõ, ami a versenyek miatt havi 1200-1500-re jött ki. Szóval vannak árak, egyetemi támogatással például 9 euro egy óra lovaglás egy közeli helyen. Ebben a félévben sajnos nem jött össze elég jelentkezõ, úgyhogy csak a magam szakállára megyek lovazni a fent említett birtokra az évfolyamtársamhoz. drága ország ez Õz, ez a mélyenszántó konklúzióm ma estére Posted Image

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#115 Guest_K.Timi_*

Guest_K.Timi_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 4. - 14:13

üdv mindenkinek!barátnõm lova nemrégen:" kb 35 ló van az istállóban,ebbõl 18 kólikózott be egy délelõtt. Tudni kell hogy egy okos román lovász volt már kb 1 hete,úgy megetette a lovakat,hogy az etetõkbõl vödrökkel szedték ki a darát(a dara eredete sem tisztázott,ki tudja milyen gyomnövénymagvak lehettek benne. Lovakat jártatták+oltották( nospa,buscopan) 4 kanca nem akert javulni,az enyém úgy nézett ki mint akinek a hasában legalább 2 hordó van .Du 4 órára kiért az állatorvos (5 kjözül az elsõ) egy fiatal dokinõ. A kis kancámmal kezdtek,az volt a legrosszabbul. orrszonda-véres mindenféle jött vissza,utána felszúrta az oldalát-kijelentette hogy gyomorrepedés...... kb 20 perc múlva :vékonybélcsavarodás-müteni nem lehet hiába akarom.Ez este 8kor. azt mondták vigyük vágóra. nem akartam doki haza.istállótulaj marad,még próbálkozik,mostmár 2óránként oltja a lovakat. hajnali ötkor a kis kancám nem bírja tovább.elment örökre. utána még 2 kanca. jön a boncolás,csak házilag,mégis mi lehetett a baj. nincs bélcsavarodás. a gyomor tele volt véresw nyálkás valamivel,és kb 1,3 méternyi bélszakasz teljesen elhalva. mérgezés? a 4. kanca még 4 napig harcolt.hiába a nagy orvostudomány"

#116

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 15:22

Itt nem az orvostudományt kell hiábavalósítani, hanem az emberi hülyeséget kellene számba venni újfent!.. Ha én lovászt alkalmazok, nyilván nem veszek fel olyan embert, aki nem ért hozzá, és akár puszta jóakaratból is, de ekkora ostobaságot képes mûvelni!!! A probléma soha nem az állattal, vagy az állatorvossal kezdõdik, hanem az állat körül lebzselõ "gondos" kezekkel, legyen az egy oktondi gazda, vagy egy kamu-lovász...

#117 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 15:37

Az új "lovászt" istálló tulajdonosként - fõleg, hogy mások lovai vannak rámbízva - biztos nem hagyok eleinte felügyelet nélkül etetéskor.

#118 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 23:48

Idevágó részlet a "Rendelõ" rovatból (aki lemaradt volna róla, a házipatikába való illetve nem való szerek a téma):Mi az, ami gyakran használt szer, de állatorvos nélkül adagolni TILOS és ennek ellenére ezt mégis sok lótartó teszi, néha ezzel az eredeti problémánál jóval nagyobbat okozva (ezek a szerek ált. recept nélkül nem is kaphatók):(...)Görcsoldó szerek pl. Buscopan inj., No-Spa inj. A kólikás lóhoz mindig állatorvost kell hívni. A betegség kimenetele nagyban függ a helyes diagnózis és terápia minél korábbi megállapításától. Lehet, hogy meggyógyul egy No-Spa injekciótól, de ha nem, az elvesztegetett idõ végzetes lehet.Egy már meglévõ bélcsavarodásnak, pláne: bélelhalásnak annyi a görcsoldó mint (bocsánat) halott hasán a borogatás.Kólikás megbetegedésnél a tulajdonos feladata minél elõbb állatorvost (hozzáértõt lehetõleg) keríteni a lóhoz; a kiérkezõ állatorvosnak tudnia kell eldönteni, elegendõ-e az õ tudása és felszereltsége a kezeléshez, ha nem (bármilyen okból), javasolnia kell az állatkórházba szállítást. Ott lóspecialisták vannak, intenzív ellátásra alkalmas felszereltség van, mûtõ van.Ha szegény kanca az 1,3 méternyi elhalt belével még idõben kórházba (és mûtétre) került volna, lehetett volna esélye.Mert az orvostudomány azért egészen sokmindenre jó ma már. Ha hagyják.(Az orvostudomány. És nem a rengeteg üvegnyi görcsoldó önmagában.) [ November 04, 2004, 22:53: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#119 Guest_K.Timi_*

Guest_K.Timi_*
  • Guests

Közzétéve 2004 november 5. - 13:00

Sziasztok én úgy tudom hogy orvosi utasításra kapták a görcsoldót. Csak arra lettem volna kíváncsi hogy lehetett e valamilyen mérgezés

#120 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 23:57

Hogy néz ki az a csattanó maszlag? Tudna vki képet mutatni? Tom, h hülye kérés, de kiváncsivok rá