Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Érdekesség


  • Please log in to reply
8936 válasz a témához

#81 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 16:11

Szerintetek mivel lehet gyorsan elmúlasztani a fenekemról Le Matin foga nyomait? Ugyanis a drága jól beleharapott.

#82 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 16:35

Elmúlik magától is :o)) Hogy sikerült megharaptatnod magad?

#83 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 18:06

Sheriff, a www.cowboy.hu-n pont úgy nem tudom olvasni, mint a www.silveradón. Nagy csalódás, pedig úgy reménykedtem. Persze sebaj, mert az autószerelõm gépén bejön. (Csak arra viszonylag ritkán járok, bár gyakrabban, mint szeretném :o)) Üdv. mindenkinek: Adrienn

#84 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 19:31

piroka!Szentem ne mulaszd el, odamegyek, lefotózom, ugyanis Le Matint szántam jövõre fedménnek a most 3 éves Gambler-kancámra.myra

#85 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 7. - 19:33

Adrienn!Valami gebasz lehet a gépeteken, mert tökéletesen jól mûködik a Sheriff cowboy.hu-ja és a Silverado is.Piroka!Ügyes húzás! Lehet, hogy nem is a ló volt? Nem lehet, hogy beleültél 1 protkóba? Fenékbe rugásról már hallottam. De hogy került a hátsód a ló szája elé? :))Piros almára festetted? Egyáltalán hímnemû vagy, vagy nõnemû? A "bemutatkozás újból" topic-ból nem derül ki rólad semmi. A stílusod alapján hímnemûre fogadok.

#86 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 11:39

Zapolya! Hát úgy történt, hogy a Cser Micinek segítettem a CSIO-n. Lómosás közben történt a kis baleset. Persze nem Le Matin az egyetlen, akinek tetszik a fenekem.Unicorn!Lehet, hogy Te vagy a vállamra meg a bokámra tetoválva?

#87 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 11:44

Kedves Drága Egyetlen Ilus(t)kám!Elõre is köszönöm a hátrányos megkülönböztetést hogy férfinak tituláltál. Ezek szerint Neked olyan maradi a gondolkodásod, hogy csak a férfiak whiskyzhetnek???? Ezt a nõi nem nevében kikérem magamnak és más nõknek is!!! Most akkor csak Neked elmodom hogy igenis nõnemû vagyok. Ami Le Matint illeti elõtte a trikómat próbálta letépni. Tudod Õt nagyon izgatja amikor a tajtékvonó késsel kihúzzák a szõrébõl a vizet.

#88 cryon

cryon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 11:54

A Covboy.hu nekem se müködik pl. a netscape 4.75-el, de az i.explorter 5-tel megy.javasolom nektek is, hogy azt használjátok.(már ha a fesô gombsor deaktivitására gondoltok -ez a html-ben használt kód inkopatibilitási problémája lehet :) -tudok mi?) Na mindegy, lényeg, ha az egyikkel nem megy, próbáljátok a másikkal!

#89 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 19:23

piroka!kikérem magamnak, nem lehetek a válladra és a bokádra tetoválva, ugyanis én egy háttetoválás vagyok :))) gyere privibe, kiváncsi vagyok a kis "matricáidra" :)))))amúgy elsõre én pirok a.-nak hittelek, mint a pirok gabiék. van vmi közöd hozzá?myra

#90 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:14

Naná, hogy nincs! Kik õk? Én csak a Pirikéket ismerem. Amúgy melyik matricámra vagy kiváncsi a két unikornisra, vagy a nonfig-re a bikinivonalamon?

#91 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 8. - 20:41

Amúgy bocsika Unicorn, a lapockámon vagy nem is a vállamon.

#92 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 10:59

kezdek teljesen beindulni rátok lányok. ezek a tetkók :)))

#93 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 11:03

Forky, te fiú vagy????? :-ooooo

#94 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 13:55

Titok!Gondolod, hogy Forkyegy ilyen egyszerû eldöntendõ kérdésre tud válaszolni?

#95 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 20:44

piroka!offtopic onnekem a bal lapockám mellett van. forkie-t ne bántsd. nem azért, mert én nyellek le keresztbe, hanem mert õ fog és ez meg fog lepni téged. tapasztalatból tudom, engem is utál :)))természetesen csak az unicornos tetkók, de ki fognak tiltani minket innen, ha sokat offolunk...offtopic offmeggyes! most õszintén amúgy, ez a topic meghalt.ezt csak jelzem zárójelben. és végülis érdekesség a tetoválás is... OK, javítok: néhány embernek érdekesség. ez is relatív.myra

#96 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 9. - 21:59

Uni!Szerintem érdekesség mindíg akad.... Bár kétlem, hogy a tetkó lovas téma lenne, de ne legyünk konzervatívak... Ám mûködik egy ÁLTALÁNOS BESZÉLGETÉS TOPIK nem ártana oda átrándulni ebben a témában!

#97 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 11. - 14:12

Titok, transszexuális :))))Uni, kösz a supportot, de az irónia ha jól sejtem Titoknak szólt.Éva, ha elolvastad ezt a topicot, biztos feltûnt, hogy az egész szét van offolva. Ezen kívül Pirokának és Uninak lovas tetkói vannak, tehát mint érdekességek teljesen ide tartoznak. Inkább a szarvasi túrás topicban lennék kíváncsi a hozzászólásodra.

#98 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 8:34

Osztom Forky véleményét. A lovas tetkók igenis lovas témához tartoznak, méghozzá az érdekesség topicba.

#99 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 9:42

Volt már valamelyikõtöknek olyan élménye, hogy ketten ültetek egy lovon ugrónyeregben? Na nekem sikerült egy ilyet összeszednem Sóskuton. A Krucsó Szabolcs lovával így másztunk be a melegítõpályára. Nem egy földöntúli érzés, ha a hátsó kápa nyomja a fenekemet, de így legalább addig nem lettem nyakig sáros, amíg lovon ültem.

#100 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 12:11

Miért nem a nyereg mögött ültél? :oO

#101 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 13:41

Azért Fillykém, mert már volt a saját példányommal egy érdekes nyereg mögötti lovaglásom, mikor is nem tudtam, hogy kockáztassam-e a hasbarúgást, és leszálljak amúgy öregesen hátrafelé, vagy maradjak fenn a ló farán miközben õ rúg ezerrel.

#102 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 13:53

Én egyszer egy nagy ficánkozás után kerültem a nyereg mögé. Szép lassan lecsúsztam hátrafele (közben remegett kezem-lábam). A ló annyira meglepõdött, hogy megkövült :o)))

#103 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 14. - 21:27

Így kell a nyereg mögött lovagolni :) [url="http://"http://www.kiku.com/electric_samurai/virtual_mongol/image/p_01.jpg"]http://www.kiku.com/.../image/p_01.jpg[/url]

#104 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 szeptember 16. - 19:14

Ma éjjel azt álmodtam, hogy Idegen kozmetikai tanácsokat osztogatott nõknek. Emlékszem, azt magyarázta Vörös Hajnak, hogyan rúzsozza ki magát. Utána pedig asszonyokat és lányokat sminkelt nagy szakértelemmel.Hát, a valóságban igen érdekes lenne.

#105 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 16. - 23:49

Ez baromi jó.. :))Elképzeltem magam elõtt: Idegen mesterfodrász fogadja a hölgyeket, leülteti az egyiküket a fodrásszékbe, óvatosan a hölgy köré teríti a kötényt. Fehér köpenyt visel, a felsõ zsebbõl kilóg egy fésû, egy hajvágó olló, néhány szemceruza, Idegen füle mögött is egy szemceruza van, az övén pisztoly helyett egy hajszárító, a másik oldalon egy hordozható hajvágó gép foglal helyet."Mit parancsol kedves hülgyem, egy kis dauer, netán egy kis tupír?""Csodásan állna önnek ez a trendy fizura, a vörös szín kiválóan mutatna, kiemelné az arca gyönyörû vonásait!""Egy uborka és iszap pakolás kitûnõen kisimítaná az arcvonásait, nagyon ajánlom!"Cav

#106 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 szeptember 17. - 18:08

Cavalier, alaposan megnevettettél.Idegen, nem akartalak piszkálni, ez csak egy álom volt!

#107 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 szeptember 28. - 20:50

Hát, úgy látszik ez a topic is tönkre ment!PEDIG ÉN SZERETNÉK ÉRDEKESSÉGEKET OLVASNI!!!Pont Idegen nem olvasta, Hajnalcsillag meg eltûnt...

#108 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 30. - 9:45

Írj valami érdekeset Ken Tacky! Ne várd a sült galambot!Az általad nem nagyon szeretett Mikszáth Kálmánnak egyszer ajánlották, hogy olvasson Goethet. Azt mondta, hogy ha õ jó könyvet akar olvasni, ír egyet magának. Nincs szüksége másokra ehhez.

#109 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 17:55

Szeretnétek tudni miért tûnt el Hajnalcsillag? Az utóbbi két hétben én tanítottam lovagolni. Nem mondta, hogy nem bírja a kiképzést. Sebaj, majd lassan biztos jelentkezik. Már átadtam másnak a terepet.

#110 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 18:14

Szia, Piróka! Rég láttalak erre, már hiányoztál! ;o)

#111 piroka

piroka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 1. - 20:24

Aha, tényleg rég voltam. Ugyanis 2 hete más munkahelyen dolgozom és ott nincs net. Sajna. Bár most hétfõtõl megint munkát váltottam, de internet ott sincsen. Most ott dolgozom, ahol a Le Matin lakik. Méghozzá egész anp lovagolok. KHIRÁLY!!!! Lehet irigykedni. 7 ló van beosztva hozzám, azokat rendezem. Az egyetlen rossz benne, hogy Le Matin nincs köztük. Meg naponta 2 órát utazom. 1t oda, 1t vissza. Jó buli. Most meg beugrottam a régi munkahelyemre egy kis kalózkodásra. :))

#112 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 13:34

Szasztok,tegnap Lidércet hazahoztuk Silveradóból és a söfõrön kívül jött még velünk egy tisztes úr segítõnek. Róla elöljáróban annyit, hogy ha tizedannyit értenék a lóhoz, mint õ, boldog ember lennék. Régi fuvaroscsaládból származik, és már nagyon régóta abból él, hogy forgatásra jár a lovaival (fogatos). A társának gyakorlatilag komplett kocsigyûjteménye van (hintók, szekerek, rengeteg féle), neki pedig nagyon jó kis lovai. Még mielõtt ebbe az egészbe belevágott, lovakat szállított hivatásosként (cigány kupeceknek vásárba, alkalomadtán kényszervágóba), minimális (úgy értem: nagyon kultúráltan) kupeckedik is (mármint ha talál jó lovat olcsón, akkor nem hagyja ott), de imádja a lovait. Õ szerepel például a hintó elõtt befogott 2 feketével a Vivendi-reklámban, meg sok magyar és itthon forgatott külföldi filmben is...Na de amiért elkezdtem írni, az nem ez, hanem elmesélt párat a vásározó roma kupecek trükkjei közül is. Hát én teljesen padlót fogtam. Van közte pár, ami elég köztudott, de talán mindenki talál benne érdekességet.-a sovány lovat 2 hét alatt gömbölyûre, csillogó szõrûre tudják hizlalni vizes kenyérrel és kukoricával.-a lovakat a vásárban adrenalininjekcióval vagy puszta veréssel tudnak úgy felspannolni, hogy a külsõ szemlélõ hasraesik a vélt temperamentumtól.-nem azért járnak mindannyian bottal, mert nyomorékok: ha egy ló sánta mondjuk a bal elejére, akkor a bot görbe végével akkorát ütnek a jobb elsõ láb pártaszélére, amekkorát csak tudnak. Amikor a vevõ elé vezetik a lovat, a ló szegény azt sem tudja, hogy melyik lába fáj jobban, így a sántaságot csak a nagyon avatott szem tudja észrevenni.-ideges, rúgós, harapós ló mindkét fülébe 1-1 deci vodkát öntenek (a pálinka jobb, de azt csak nyilt területen használják, istállóban nem, mert érezni a szagát) - a lónak ekkor - úgy mondják - "elzsibbad az agya", és állyítólag elsõ itatásik nyugis marad (mondjuk ennek az orvostani hátterét meghallgatnám)-kehes lóval csattanómaszlagot etetnek, ami ugye köztudottan méreg, de ezek nagyon tudják, hogy mennyit kell adni belõle a lónak. A másik trükk a kehes ló kehének ideiglenes eltüntetésére az avas szalonna. Szájterpesszel szétfeszítik a ló száját és pl seprûnyéllel tolják le a torkán a szalonnát - állítólag pár óráig egyáltalán nem lehet látni, hogy kehe lenne az így "kezelt" lónak.-Fehér jegyeket korlátlanul tudnak hamisítani: keresel pl egy négylábkesely, hókás lovat, de nekik csak egy 3lábkeselyük van, akkor ripsz-ropsz csinálnak neki jegyet a lábára és hókát a fejére, ami az elsõ vedlésig olyan, mint az igazi.Ennyi jutott hirtelen az eszembe. Szerintem nagyon érdekes.Üdv,m1s

#113 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 13:42

Jaj, meg mesélt pár népi gyógymódot is kólikára.Õ maga azt mondja, hogy az állatorvosok ez ellen nagyon ágálnak, hogy hüjeség, az õ tapasztalata az, hogy mûködik - de mind csak akkor, ha még nagyon az elején észrveszik, hogy görcsöl a ló.-van az a régi raffia-zsák, mostanában nem nagyon látni ilyet. Azt meg kell gyújtani, majd eloltani, hogy csak füstöljön és azt kell a húgykólikázó ló orra elé tenni. A ló orrából elkezd folyni nagy cseppekben a füst hatására kiválasztott folyadék és állítólag ez serkenti a vizelést is.-a kanca péráját vagy herélt/mén hímvesszõjét erõspaprikával kell bekenni húgykólinál. Állítólag az erõs irritáció megkönnyíti a lónak a pisilést.-ha a "lóban eltévedt egy fing", azaz a szelek bántják, akkor a ló mellett megáll kétoldalt egy-egy ember, és egy lapátnyelet, seprûnyelet húznak hátra, kicsit megemelve, így masszírozva a ló hasát. Állítólag nagyon jól megmozgatja a beleket és a ló hamarosan megkönnyebbül.

#114 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 14:51

M1es koma! Ezen szörnyûségeket leírni még csak hagyján, de mûködöképesnek nevezni.....!!!!!?????? Lódoktorként tiltakoznom kell!!! Aki ilyet tesz az állatkínzó és nem lovas ember. Próbálja ki bárki magának bekenni erõs paprikával a nevezett testrészeit! Nem csak pisilni fog de lehet hogy össze is sz..ja magát a fájdalomtól. Az elgázosodott pattanásig feszült bélfalat pedig elég könnyû kirepeszteni egy lapátnyeles kezeléssel. ultimo

#115 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 15:11

ultimo, olvasd vissza, mindenütt ott van, hogy állítólag Posted Image)))) Most félre ne érts, de elgondolkodtató, hogy anno, amikor meg nem volt algophyrin (igy kell leirni?), meg nospa, hogy kúrálták ki a kólizó lovat... Ha csípi neki az erõspaprika, akkor pisil? Nemigen hiszek benne, de hathat így az irritáció, hogy pisil tõle a ló? Mert ha igen, akkor azt kell mondjam, hogy le van ejtve, hogy csípi neki, még mindig jobb, mintha megdöglene, nem? A lapátnyeles dologról meg annyit, hogy nyilván nem olyan erõsen masszírozták, hogy megemelik vele a lovat, de: ha nincs ott lódoktor, meg nincsen injekció, akkor kénytelen az ember más eszközökhöz nyúlni. Én azt hiszem, hogy biztosan sok melléfogás és felesleges kínzás van a régi állatgyógyászatban, de azért régen sem döglött bele minden ló egy kellemdús kólikába.

#116 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 15:25

Na, olyan mérges lettem (nem komolyan, csak viccbõl, csak úgy teszek mintha...) Posted Image, hogy az emberek nem olvasnak figyelmesen, hogy muszaj vagyok normálisan reagálni, itt, mert nem szeretek belejavítani a már leírt dolgokba.Na szoval...Ultimo.Írom: "de mind csak akkor, ha még nagyon az elején észrveszik, hogy görcsöl a ló". Erre jössz nekem pattanásig feszült bélfalakkal. Én ugyan nem vagyok állatorvos, de nem hiszem, hogy a kezdõdõ kólika egyik jellemzõje a pattanásig feszült bélfal lenne. Ez egy, a kettõ pedig az elõzõ hozzászólásomban van, miszerint nem két nagy barom, szõrös kezû parasztembert képzelj el, ahogy éppen bikából nyúzzák le a ló hasáról a szõrt a kapanyéllel, hanem, mint írtam: "maszíroznak".De nagyjából ezt mondta az öreg is -akinek, hangsúlyozom, adok a szavára, mert valószínûleg többet tud a lovakról, mint mi mindannyian és rengetegen járnak hozzá tanácsért -, hogy ezt reagálják rá az állatorvosok. Aztán hozzátette, hogy persze lehet, hogy hülyeség, és joggal áll föl minden lódoktor hátán a szõr, ha ezt hallja, de õ csak annyit tud, hogy neki bevált eddig, pedig nem 2 ló fordult már meg az istállójában.Én meg tök kuka vagyok, lelkes dilettáns és halvány impresszióim sincsenek arról, hogy kinek higgyek Posted Image

#117 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 11. - 15:44

De jó, lehet vitatkozni!M1es!A baj szerintem az hogy vannak akik a mai napig ilyen módszerekkel próbálkoznak. Természetesen ha egy nagy tapasztalatú ember idõben észrevesz egy enyhe felfúvódást, jót tehet egy egyszerû hasmasszálással. De! A csípõspaprika 2001 ben akkor is állatkínzás, függetlenül a tapasztalattól! ultimo

#118 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2001 október 12. - 18:29

Te jó ég meggyes! Ez egyszerûen brutális!Na, ezt nem gondoltam volna!

#119 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 20:06

Amit a cigánykupecekrõl írt el is hiszem! Pont ez a borzasztó, hogy itt van (állítólag van)az állatvédelmi törvény és a lóvásárokban ilyeneket látni és nem szól senki, csak vigyorog, amikor az 1 méteres madzagra kikötött lóra jót ráhúznak, hogy "mocorogjon"! Posted Image Most nem a "becsületesebbje" kupecekrõl beszéltem, mert olyan is van, én is ismerek egyet, akinek olyan szeme van a lóhoz, hogy csak na, és mentett már meg lovat a haláltól.

#120 bozzy

bozzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 352 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 12. - 22:00

Tudjátok hogyan lehet jegyet 'gyártani' a lovakra? Egy darab húsból ki kell vágni a leendõ jegy formáját, a húst felmelegíteni, s a kívánt helyre felkötözni. A hús alatt jól kipusztul a szõr, s másfél két hónap múlva ott a jegy a pacin.