Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bemutatkozás


  • Please log in to reply
4234 válasz a témához

#4121 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 18:19

Boldog békés szép ünnepeket minden kedves ismerõsömnek! Sajnos lótlan lettem, mivel a sors nem nagyon volt mellettem. Õszintén, és férfiasan sírtam mikor elvitték a lovaim(társaim) Ezer éve nem jártam a fórumon, de ez nem az én hibám! :rolleyes: Most is csak pár percem van! :( Mivel ez egy bemutatkodós topic, de hirtelen nem találtam mást, bocsi !


De rég láttalak erre aroon!!!!!
Remélem jól vagytok, egyszer mesélhetnél mi van Veled/Veletek.. :ang: Kellemes Ünnepeket Neked is!

#4122 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 18:32

Szia Aroon! Kellemes Ünnepeket!

#4123 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 12. - 20:41

Az illendõség elvárja a beköszönést. Szép napot, sziasztok! Egy ismerõsöm szerepel ezen az oldalon, és tõle kedvet kaptam én is. Néha lenne nekem is hozzáfûznivalóm, ezért is regisztráltam.

#4124 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 17. - 12:38

Az illendõség elvárja a beköszönést.

Szép napot, sziasztok! Egy ismerõsöm szerepel ezen az oldalon, és tõle kedvet kaptam én is. Néha lenne nekem is hozzáfûznivalóm, ezért is regisztráltam.


Az illendõség úgy kívánja, fogadjuk is a köszönést!

És mivel még senki nem tette meg: Üdv itten! :)

#4125 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 21:51

Sziasztok, Kedvet érzek én is írnom magamról pár sort, ha nem gond :) 21 éves lány vagyok, Budapestrõl. A lovaglással elõször úgy ált. isk. 8. osztályában találkoztam, amikor az egyik barátnõm kivitt magával a lovardájába. Nem volt hosszú életû a dolog, plusz voltam, oktatást csak annyit kaptam, amennyit a barátnõm adott futószáron. 16 évesen ismét rátaláltam erre a csodás világra, ekkor már egy évre belevarázslódtam, imádtam, igaz sajnos csak heti egyszer, de akkor egész napra. Megtanultam az alapokat, de az érettségi és a közelgõ egyetemi idõszak ismét közbeszólt, így sajnos újfent abbamaradt lovas "sportkarrierem". 17 évesen fogadtam meg, hogyha beledöglök is, de én újra lóhátra kerülök és nem robbanthatnak le róla soha :D A folyamatot most sikerült elindítani és ugyan azaz alap, amit már megszereztem a porosodás következtében kissé megkopott, azért még mûködõképes és abszolút építhetõ. Sajnos egyelõre ismét csak heti egyszer jutok lóhátra és +1 nap mehetek dolgozni is, de nagyon remélem, hogy ezen idõtartam mind a lovaglásban, mind a munkában nõni fog. Ugyan le vagyok maradva azokhoz képes, akik kiskoruk vagy korai tizenéves korszakuktól kezdve tudnak lovazni, de jó lenne hinni (tudni?), hogy 21 évesen sem vagyok elég vén ahhoz, hogy teljesen beleépülhessek én is ebbe a világba, aminek minden mozzanata külön öröm a számomra, kezdve a lovaglástól egészen a trágyázásig. A lovasléten kívül rajongok az állatokért, bioszért, csillagászatért, egyéb tudományokért, könyvekért, a jó kis sorozatokért és a kreatív dolgokért. Amennyire (reményeim szerint csak egyelõre) a lovakban nem vagyok benne, annyira vagyok beépülve a patkányok világába, így a háziállatom is jó pár éve a patkány (fancy rat, nem a csatornaverzió, habár szerintem õ is végletekig édes és dédelgetni való, bárki bármit mond :D) Valamilyen megmagyarázhatatlan úton - módon legyõzhetetlen imádatot érzek minden brit gyártmányú, szórakoztatást kiszolgáló dolog iránt. Szeretek kedves embereket megismerni. A fórumra a lovakról való tudásom bõvítésének és lovas emberek megismerésének céljából regisztráltam, miután reg nélkül végignyálaztam pár topikot. Elõre is bocsánat a leendõ ostoba amatõr kérdéseimért, próbálom gyorsan foltozni a lyukakat :)

#4126 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.311 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 21:59

- Üdv itt a Fórumon! :) Azért azzal a 21évvel nagyon ne izgulj, a lovaglás elég kortalan sport. :ang:

#4127 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 22:04

Oh, éljen :D És megélhetés-szinten mennyire kortalan? :D Vannak ilyen irányú vad terveim... :))

#4128 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 22:21

Üdv itt! :) Megélhetés szintjén a lovazás semmilyen korban nem igazán opció. Keress normális melót, és hobbilovazz mellette, jobb az úgy. :)

#4129 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 24. - 22:38

Köszi :) Majd meglátjuk, cél a skót etológia diploma, csak az kicsit messzebb van még :D

#4130 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 14:11

Üdvb itt köztünk! A patkányok nem rosszak, csak néha errefelé ( a mezei változatból) kicsit sokan vannak!

#4131 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 14:33

Csikasz... :kir:
Üdv Moc! Végre még egy patkányos-lovas :kocc: , nézd csak, van ilyen topik is: patkányok

#4132 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 14:49

Oh, éljen :D És megélhetés-szinten mennyire kortalan? :D Vannak ilyen irányú vad terveim... :))


Akik itt vannak, mind lovaznak, és valahogy megélnek! :D

#4133 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 15:41

Akik itt vannak, mind lovaznak, és valahogy megélnek! :D


Sz@rul, de büszkén? :D

#4134 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.311 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 16:55

- Így, így ! :kir:

#4135 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 25. - 20:14

S vannak olyanok, akik hogy megéljenek fel kell hagyjanak a lovazással. Nekem is volt 2004-2010 közt olyan hullámvölgy, hogy lovat csak fényképen vagy videón láthattam.

#4136 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 26. - 13:48

Sziasztok,

Kedvet érzek én is írnom magamról pár sort, ha nem gond :) 21 éves lány vagyok, Budapestrõl. A lovaglással elõször úgy ált. isk. 8. osztályában találkoztam, amikor az egyik barátnõm kivitt magával a lovardájába. Nem volt hosszú életû a dolog, plusz voltam, oktatást csak annyit kaptam, amennyit a barátnõm adott futószáron. 16 évesen ismét rátaláltam erre a csodás világra, ekkor már egy évre belevarázslódtam, imádtam, igaz sajnos csak heti egyszer, de akkor egész napra. Megtanultam az alapokat, de az érettségi és a közelgõ egyetemi idõszak ismét közbeszólt, így sajnos újfent abbamaradt lovas "sportkarrierem". 17 évesen fogadtam meg, hogyha beledöglök is, de én újra lóhátra kerülök és nem robbanthatnak le róla soha :D A folyamatot most sikerült elindítani és ugyan azaz alap, amit már megszereztem a porosodás következtében kissé megkopott, azért még mûködõképes és abszolút építhetõ. Sajnos egyelõre ismét csak heti egyszer jutok lóhátra és +1 nap mehetek dolgozni is, de nagyon remélem, hogy ezen idõtartam mind a lovaglásban, mind a munkában nõni fog. Ugyan le vagyok maradva azokhoz képes, akik kiskoruk vagy korai tizenéves korszakuktól kezdve tudnak lovazni, de jó lenne hinni (tudni?), hogy 21 évesen sem vagyok elég vén ahhoz, hogy teljesen beleépülhessek én is ebbe a világba, aminek minden mozzanata külön öröm a számomra, kezdve a lovaglástól egészen a trágyázásig.

A lovasléten kívül rajongok az állatokért, bioszért, csillagászatért, egyéb tudományokért, könyvekért, a jó kis sorozatokért és a kreatív dolgokért. Amennyire (reményeim szerint csak egyelõre) a lovakban nem vagyok benne, annyira vagyok beépülve a patkányok világába, így a háziállatom is jó pár éve a patkány (fancy rat, nem a csatornaverzió, habár szerintem õ is végletekig édes és dédelgetni való, bárki bármit mond :D) Valamilyen megmagyarázhatatlan úton - módon legyõzhetetlen imádatot érzek minden brit gyártmányú, szórakoztatást kiszolgáló dolog iránt. Szeretek kedves embereket megismerni. A fórumra a lovakról való tudásom bõvítésének és lovas emberek megismerésének céljából regisztráltam, miután reg nélkül végignyálaztam pár topikot. Elõre is bocsánat a leendõ ostoba amatõr kérdéseimért, próbálom gyorsan foltozni a lyukakat :)



Üdv a Klubban!

Ne kérj bocsánatot (még mások is átveszik) :)
Azért mert pesti vagy nem kell elkeseredni sokan vannak így. :rolleyes:
Szó ami szó ez egy tanulságos hely, sok mindenbõl lehet tanulni. :)
Ami fontos jó néhány értékes emberrel megismerkedhetsz.
Persze nem tudom ilyen öregen mi lesz veled, én majd kétszer ennyi idõs voltam amikor elhatalmasodott rajtam a kór és elõször lóra ültem.
Szóval légy üdvözölve!
Van-e kedvenc lófajtád?
Melyik irányzatot kedveled?

#4137 Okoskatörp

Okoskatörp

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 26. - 13:50

Nekem is volt 2004-2010 közt olyan hullámvölgy, hogy lovat csak fényképen vagy videón láthattam.

Sokak nagy örömére :D

#4138 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 26. - 14:45

Mármint lovak, vagy nem lovak ( :dev: )

#4139 Moc

Moc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 27. - 21:59

Üdv a Klubban!

Ne kérj bocsánatot (még mások is átveszik) :)
Azért mert pesti vagy nem kell elkeseredni sokan vannak így. :rolleyes:
Szó ami szó ez egy tanulságos hely, sok mindenből lehet tanulni. :)
Ami fontos jó néhány értékes emberrel megismerkedhetsz.
Persze nem tudom ilyen öregen mi lesz veled, én majd kétszer ennyi idős voltam amikor elhatalmasodott rajtam a kór és először lóra ültem.
Szóval légy üdvözölve!
Van-e kedvenc lófajtád?
Melyik irányzatot kedveled?


Köszönöm a kedves üdvözlő szavakat mindenkitől :D

A kérdésekre válaszolva:

Igazság szerint nincs kedvencem, nekem minden ló kedvenc és szép :D (Egészen addig, amíg belém nem akar csípni, rúgni, harapni vagy hülyére venni, de lerendezzük a dolgokat és dúl a láw tovább :D) De, rendben, vannak ambícióim, a Shire kifejezetten tetszik :D Az elmúlt napokban pedig a Shagya arabbal szemezgettem. Stílusból kipróbáltan csak az angolt ismerem, így ezt mondanám kedvencnek :D

A patis topikot láttam, be is akarom támadni, amint nem másodpercenként kapcsol ki a monitorom :S Ez holnap várható :D

Edited by Moc, 2012 január 27. - 22:02.


#4140 vegyigyümi

vegyigyümi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 13:14

vegyigyümi vagyok, sziasztok.

#4141 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 13:31

vegyigyümi vagyok, sziasztok.

Kifacsart?

#4142 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.311 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 29. - 13:37

- :cool: Tee.. Az kétdekás szokott lenni! :D Bocs, elõbb köszönni illett volna: Üdv a Klubban! :) (Bocs, csak most látom: nem vagy újonc! :rolleyes: )

Edited by N.C., 2012 január 29. - 14:04.


#4143 Atti

Atti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 22:54

Szép jó napokat Mindenkinek! Néhányszor meg lettem szólítva itt a fórumon így a párom (bejci) regisztrációján keresztül már cseveghettünk. Egyedfejlõdésem fontos állomásához érve jelenleg netezni tanulok, így hát most már nagyfiúsan önálló névvel jelentkezem ! Néhány szó magamról: Petõfibányán kisfiammal, párommal és 40 Lóval élek. Lóképzéssel lovasoktatással problémás lovak rehabilitálásával foglalkozom. Rónai Attila

#4144 Sára

Sára

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 8:02

Sziasztok Sára vagyok, és még új vagyok a fórumon. 4 éve lovagolok és szeretem a lovakat.

#4145 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 12:46

Szia,bár az adatlapodat Te sem töltötted ki teljesen(mások még ennyire se),de írod tanuló vagy. Nos itt tanulhatsz sokat,a lovakról,és az emberi természetrõl is :D Ne legyél sértõdõs,próbálkozz leszûrni a lényeget,és kérdezz bátran bármirõl.Itt egyben mindenki megegyezik,szereti a lovakat,bár mindenki másképpen ;) De azért ez itt egy szuper csapat,csak próbálják titkolni :dev: Szóval üdv itt :yeah:

#4146 Sára

Sára

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 19:48

Szia,bár az adatlapodat Te sem töltötted ki teljesen(mások még ennyire se),de írod tanuló vagy.

Nos itt tanulhatsz sokat,a lovakról,és az emberi természetrõl is :D
Ne legyél sértõdõs,próbálkozz leszûrni a lényeget,és kérdezz bátran bármirõl.Itt egyben mindenki megegyezik,szereti a lovakat,bár mindenki másképpen ;) De azért ez itt egy szuper csapat,csak próbálják titkolni :dev:
Szóval üdv itt :yeah:


Azért igyekszem kiegészíteni. :D

#4147 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 20:07

Alakulgat,ha minden nap kitöltesz egy sort,akkor a jövõ hétvégére már tudhatjuk mikor köszöntsünk a szülinapodon,meg hogy kis hazánkban merre is lovazol :D Ez most nem csak Neked,de sosem értettem miért is szégyenlik a fórumos társak a technikai adataikat :) Bár tudom nem kötelezõ,és ez itt internet,de azért mégis ;) csak egy nagy család vagyunk,a magunk testvéri veszekedéseivel,meg a fekete bárányainkkal együtt is :gm:

#4148 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 20:19

Ez most nem csak Neked,de sosem értettem miért is szégyenlik a fórumos társak a technikai adataikat :)


Nem mindenki szereti, ha öt perc alatt össze lehet guglizni a nevét, címét, munkahelyét, családi állapotát, politikai beállítottságát, kedvenc idõtöltéseit, ismeretségi körét stb stb. Olyan ez az internet, mint egy igaz 3/3-as káderakta, sõt, még rosszabb, mert amíg azt csak a titkosszolgák olvasgatták, addig ebbe minden futóbolond belenézhet. Jobb ez így, majd akinek akarom, elmondom, amirõl úgy gondolom, hogy rá tartozik.

#4149 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 20:24

Na itt az egyik fekete bari :D :dev: :dev: Nincs név,nincs lakcím,aki meg akarja az meg úgyis megtud rólad mindent. :D Azért ez már egy jobb fotó "rólad".

Edited by Fõnix, 2012 február 18. - 20:26.


#4150 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 20:48

Nincs név,nincs lakcím,aki meg akarja az meg úgyis megtud rólad mindent. :D


Na csak tessék, próbálkozzál, aztán írd meg PÜ-ben, hogy mit tudtál meg rólam! (Bónusz kérdés: ismered Orson Welles Bizalmas Jelentés c. filmjét?)

Edited by Kocalovas, 2012 február 18. - 20:48.


#4151 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 20:58

Bár ez nem ide tartozik,de engem nem érdekel hogy ki vagy. ;) Viszont a hozzászólásaidat is kétkedve fogadom :gm:

#4152 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 21:01

Bár ez nem ide tartozik,de engem nem érdekel hogy ki vagy. ;)
Viszont a hozzászólásaidat is kétkedve fogadom :gm:


"A kétkedés a tudás kezdete." /Kahlil Gibran/

#4153 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 18. - 21:06

Na látod, máris elkezdtem valamit tudni :rolleyes: :D

#4154 Alatriste commandante

Alatriste commandante

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.123 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 19. - 21:26

Bár ez nem ide tartozik,de engem nem érdekel hogy ki vagy. ;)
Viszont a hozzászólásaidat is kétkedve fogadom :gm:


Pedig az egyetlen kompetens és autentikus tétel az, amit kommentelsz. És annak ellenõrzése nem téma.


"A kétkedés a tudás kezdete." /Kahlil Gibran/


A tudomásulvétel meg maga a tudás! :D

#4155 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 20. - 8:21

Sziasztok! én már nagyon nem vagyok új, de sokakat nem ismerek még mert mindig csak adott topikokat olvasok, és a bemutatkozásom meg anno elmaradt. ha nem bánjátok röviden megpróbálok pár sorba tömöríteni.... :) 26 éves oroszlán csillagjegyû lány vagyok, a jegy minden jellemzõje illik rám, nem mindig könnyû eset, de akiik szeretnek elfogadnak így. ami a szívemen az a számon típus, ebbõl mindig akad problémám, de próbálok kicsit diplomatikusabb lenne, akkor is ha az igazamért harcolok. sokminden érdekel nemcsak lovas témában, szeretek sokat kérdezni, néha talán hülyeségeket, (ezen a fórumon is elõfordult már... :gm: ) kicsi korom óta imádom az állatokat, mindenfélét, falun nõttem fel nagy kertes házban, ami állatot találtam kidobva mindet hazavittem szüleim örömére. minden állatkánk az utcáról került hozzánk. sajnos most ezt már nem tehetem meg mert panelban élek.... a LÓ mindig a legnagyobb vágyam volt, de szüleim azt mondták, majd akkor ha saját zsebbõl megfinanszírozom és fenn tudom tartani. hát így jött életem elsõ pacija egy kis sportpóni csikó 2008-ban a diplomaosztómra kapott összegbõl. imádtam, tanítottam, és nagyon tehetséges volt, minden versenyen dobogó lett amin csak indult, és mindenki megcsodálta ezt a pici lovat aki a nagylovakat kenterbe vágta. de rájöttem bármennyire is szeretem õ nem nekem való méret. nyáron eladtam, és megvettem életem második szerelmét egy arab pacit. most õt tanítgatom, nevelgetem, amennyi tõlem kitellik. Elvégeztem az állattenyésztõ mérnöki, aztán a ménesgazda,ezen belül még a lovastúra vezetõi szakot is. dolgoztam már mûszakvezetõként marhatelepen, de hamar rájöttem ,nem az én világom, hiába voltak jók a gyakorlatok az iskolában anno... aztán 2 évet dolgoztam lovasturizmusban, oktatóként kezdõket oktattam. most váltottam nemrég, munkahelyet most a fix munkám teljesen más jellegû, de mellékállásban ujból oktatok, és tudtam hogy ez az ami hiányzott hónapok óta :)Nem vagyok profi lovas, sõt egyszerû mezei hobbilovas. nincsenek versenyzõi ambícióim,soha nem is voltak. a terveim között még egy dolog szerepel, hogy idén a dijlovas rajtengedélyt lerakjam, de nem magam miatt hanem a saját lovammal szeretném ezt megtenni, õt kell kiokosítanom arra a szintre, hogy egy ilyen eseményen meg tudjunk jelenni,mert amikor hozzám került még azt sem mondanám hogy belovagolt volt, hnem csak a lovasát eltûrte. boldog párkapcsolatban élek már 1 éve, párom is lovas ember, sokat segít nekem, megért és támogat. végülis én egy BOLDOG ember vagyok ;)

#4156 lukipapa

lukipapa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 3:36

Sziasztok! Úgy látom a legjobbkor érkeztem, egy lényegi vitába. Ha nem haragszatok ehhez szólnék hozzá a bemutatkozásom előtt. A két vélemény: IDÉZET(Főnix @ 2012.02.18, 20:07) * Ez most nem csak Neked,de sosem értettem miért is szégyenlik a fórumos társak a technikai adataikat smile.gif Nem mindenki szereti, ha öt perc alatt össze lehet guglizni a nevét, címét, munkahelyét, családi állapotát, politikai beállítottságát, kedvenc időtöltéseit, ismeretségi körét stb stb. Olyan ez az internet, mint egy igaz 3/3-as káderakta, sőt, még rosszabb, mert amíg azt csak a titkosszolgák olvasgatták, addig ebbe minden futóbolond belenézhet. Jobb ez így, majd akinek akarom, elmondom, amiről úgy gondolom, hogy rá tartozik. Szívem szerint azt mondanám, mindkettejüknek igaza van. DE! A topiknyitó első mondatában olvastam, hogy rövid l o v a s önéletrajzot vártok, abban meg nem túl sok "technikai adatra" van szükség./hacsak nem speciálisak/ És akkor lássuk a medvét. Alighanem az egyik /ha nem a/legidősebb hozzászóló vagyok a magam 64 évével, és talán én "dicsekedhetek" a legrövidebb lovasmúlttal, ami mindössze másfél év. Sokáig gondolkodtam is, egyáltalán megszólaljak-e. De mivel elég fura történet, úgy gondoltam, megosztom veletek. Úgy csöppentem bele a lovaséletbe, a lovakkal való foglalkozásba, mint Pilátus a krédóba. Azért egy kicsit régebben kell kezdenem, de ne ijedjetek meg, nem túl sokkal. 6 évvel ezelőtt kijöttem dolgozni Írországba, ahol is összefutottam egy magyar sráccal. Csuzi Imi barátomról sokáig csak annyit tudtam, hogy egy golfklubban karbantart. Többször összefutottunk a helyi piacon, ahol egy másik barátom felesége által sütött süteményt árultam. Aztán jó másfél éve egy szülinapi bulijukon hosszan elmesélte lovas élettörténetét. Kilógtam a sorból, mert a másik két vendég lovasember volt, akikkel együtt dolgozott több lovas farmon és lovardában /egyéb munkái mellett /. Ekkor felvázolt egy üzleti tervet, amit ő meg akart valósítani, és megkérdezte, ki venne részt benne. A két, most már közös,ismerős nem volt túlságosan elragadtatva, nagyon rizikósnak találták. Kivártam néhány napot, nehogy azt mondják, hogy kitúrok valakit is az üzletből, aztán bejelentkeztem. Ekkor indult el a lovas életem. Arról szólt a nóta, hogy Ő otthon egy nagyon jól ismert versenyző, lovasfelkészítő, edző, lókiképző, bértartó, stb. volt, de megelégelte, hogy többnyire másnak dolgozott. Ezért jött ki Írországba, ahol megismerkedett az ír lovakkal, sokat dolgozott velük, és úgy gondolta, érdemes lenne belőlük hazavinni néhányat. De egyedül ez elég húzós lett volna /munka és anyagi vonzat miatt is / ezért lett szükség egy társra. Mindig is szerettem a lovakat, így gondoltam belevágok. / A felvázolt jövőkép sem volt elhanyagolható-ha valakinek volt fantáziája, no meg kitartása. /Belevágtunk. Ismeretsége révén kiváló lovakat sikerült szereznünk. Először két ír show cob fedezőmént a legjobb vérvonalból, 3 connemara pónit, szintén fedezőmének, de természetesen kancákat is, clydesdale fedezőmént, sőt később egy igazi versenylovat, egy punchestown-i győztest is. Természetesen folyamatos volt a lovak kiképzése, belovaglása. Béreltünk egy nagy tanyát, szinte együtt éltünk velük, hát ennyi élményben, örömben, boldogságban régen volt részem. Csodálatos időszak volt. Volt? Van, hiszen most is tart. Sőt, egy hónap és visszük Őket haza. A honosítás nem lesz gond, mind regisztrált, csipes, útleveles. Szerintem, ha otthon lesznek, valamelyik másik topikban biztos találkozunk. Addig is kívánok minden lovastársamnak jó egészséget és sok örömteli "munkát" a lovakkal.

Edited by lukipapa, 2012 február 21. - 3:41.


#4157 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 8:42

Azt hiszem erre mondják, hogy ,,Sok szerencsét"! :)

Edited by Lótuszvirág, 2012 február 21. - 8:42.


#4158 lukipapa

lukipapa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 21. - 18:57

Köszi, rajta vagyok. Majd teszek föl képeket, állítólag azt is lehet, persze lehet, hogy nem ebben a topikban.

#4159 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 22. - 20:36

Magam is sok szerencsét kívánok! Üdvözöllek a klubban. :kv: és persze éljenek a lovak. :yeah: Ja. és sosem késõ elkezdeni"lovazni", és persze nem lehet elég korán (ezen már én is rég túl vagyok. :D

Edited by RIDERMAN, 2012 február 22. - 20:37.


#4160 grumimaci

grumimaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 81 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 23. - 9:04

Sziasztok mindenkinek.Bemutatkoznék én is egy alföldi kicsi faluban lakom,lovam nincs de szándékomban áll tartani.