Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Parasztélet

• Please log in to reply
8690 válasz a témához

#8681 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 10. - 16:57

Köszi a kimerítő.és rád oly jellemzően alapos,és részletes választ Robi (Tamás) ! :smile2: A tréning az elkezdődött két naponta kb 15 km földuton ,néha mély homokba.Abrakot még nem kap.Még nem biztos,de a hónap végén szeretnénk egy  hosszabb túrát .remélem összejön.

#8682 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 11. - 20:01

Kb 2 hete mióta elég rendesen felsült a legelő ,esténként kiviszem Pannát az útmenti árokba ahol viszont nagyon szép tarack van,legelni. Azon kívűl ,hogy legelhet ,kicsit közömbösödik a forgalom iránt is. Elég nagy forgalmú út van előttünk a határátkelő miatt így nem árt ha hozzá szokik teljesen .Már ott tartunk ,hogy a fülebojtját se mozdítja ,ha elmegy mellette egy autó.Pedig kezdetkot még abba hagyta az evést is.Nagyon élvezem azt a másfél,két órányi nyugalmat amit eggyütt vagyunk. Tegnap volt a legsűrűbb csillaghullásos éjszaka ( elméletileg)Na  én gondoltam egy merészet ,lenyitottam a jászol elejét teljesen vizszintesre ,így kaptam egy 1.5 x4 méteres platcot ,Azt megterítettem jó  vastagon szénával ,és beágyaztam magamnak éjszakára. :smile2: Panna kezdetbe csak nézte ,hogy mi akar ebből lenni? De mikor látta ,hogy lefekszek akkor tovább nem foglalkozott vele.Szerintem az egyik legjobb stressz oldó hallgatni ahogy rág a ló! :biggrin: olyan gyorsan lenyugogtam ,hogy abból a sok hullócsillagból  egyet se sikerült látnom ,mert elaludtam. Néha felébredtem mikor a fülem mellett szöszölt Panna vagy éppen beleszuszogott... :kir: Fázni egyálatalán nem fáztam, mert meleg is volt ,meg hálózsákban aludtam ,azonkivűl reggelre úgy be  voltam takarva szénéval ,hogy szinte alig látszottam ki. :kir: Nagyon nagy élmény az ilyen szabadban töltött nyári éjszaka,mindenkinek csak ajanlani tudom! 

#8683 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.988 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 13. - 21:15

Napok óta hallgathatom a mélynyomó plöm-plömjét esténként. Pár perce feltűnt, hogy nem hallom (nem mintha hiányérzetem lenne miatta). A mennydörgés elnyomja a 19,5 km-re levő Nagy Sziget Buli "altatóját". De nem azért, mert olyan hangos, csak közelebb van.

Mire idáig jutottam a klaviatúra koptatásában, a teljes kutyakórus is koncertbe kezdett, mivel a gáz nyomásfokozó szirénája jelzi, hogy némi gond van az áramellátással. Még szerencse, hogy a fő betáp nem azonos a miénkkel. A második már igen, gyakori is azóta az áramszünet. Elég a néhány villámlás, dörgés, esetleg a szigeti rezonancia. Legtöbbször nem hosszú, csak éppen egy-két hullámocska marad ki, mire kikapcsol az ámítás technika és a relézett fogyasztók. Külön öröm a roppantó, mert akkor lehet a gépet fejre állítani ürítésre, mert megszorul.

Közben kiszaladtam feltölteni az itatókat, ha itt is szünetel a delej, ne legyen gond (volt, hogy 20 óra után kapcsolták vissza). A lovak is a helyükre kerültek, kicsuktam-becsuktam mindent. A nénó még mindig szól. Az eső időnként csepereg, így ma valószínűleg elmarad a patkányles. De az alvás is a szirénától. Már 20 perce szól.

A zord idő miatt Juci mama bekéretőzött. Úgy is szeret a fejemnél aludni, majd a fejem köré tekerem, hogy szűrje a zajt. Vagy jön még egy és a kettő közé dugom a fejem. 

• astocki és fafaragó kedveli

#8684 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.988 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 14. - 12:40

Élelmiszerek tartósítása a hűtők előtti időkből

130183.jpg

Edited by Robi, 2019 augusztus 14. - 12:40.

• furioso és fafaragó kedveli

#8685 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 14. - 13:36

Egy kis meglepetés egy barátomáéknak borókából...

68582211_2226658837445171_87719383494735

• N.C. kedvelte

#8686 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 18. - 8:41

Jól megérdemelt pihenés.... :smile2:

68446220_2233148543462867_90162319875763

68374568_2233148773462844_85386233951037

• N.C. kedvelte

#8687 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 19. - 19:28

Ma éjjel megint kint aludtunk.Csak most unoka öcsémmel aki 13éves és pesti...Arról szó sem lehetett ,hogy a lóudvarba ágyazzak ,mert az anyja(nővérem) ki volt akadva ,hogy mi van ha összetapos benneteket... :) Nem kezdtem neki magyarázni ,úgy is fölösleges lett volna ...Inkább megágyaztam a karámon kivűlre és a másik oldalra meg odaraktam a szénát Pannának ,hogy ott legyen mellettünk. :smile2: Érdekes Panna már mikor meglátta a hálózsákokat tudta ,hogy mi lesz ,és szemmel láthatóan örült neki.Nem ment el legelni,mint máskor,inkább beérte a szénával. :rolleyes: Ahogy besötétedett rákezdték a sakálok...a kis srác felült és látszott rajta ,hogy nem túl nyugodtt...Te,ezek egész éjjel így csinálnak?Mondom neki nem ,csak most beszélik meg ,hogy mi legyen a vacsora... :biggrin: És...emberre nem támadnak?-Hát szerintem,te lennél az első. :kir: És a ló nem fél tőlük? Látod,nem is foglalkozik velük...Felcsaphatom a zseblámpát?Tőlem aztán,ha a környék összen szúnyogját meg éjjeli lepkéjét ide akarod csalogatni,akkor nyugodtan.Kis idő múlva....Ez mi volt?Valami elröpült felettünk... :sad: Denevér ami meg arra a sok rovarra jött amit idecsalogattál a lámpával :kir: Akkor inkább eloltom úgy is holvilág van.És akkor hirtelen megláttuk az első hullócsillagot.. :smile2: Te mit kívántál ? Nem mondom meg mert akkor nem teljesül! Na...én azt ,hogy híres focista legyek...és te? Én nem azt....na jó egy frizcsődört szeretnék. :wink: Úgy ,hogy most már vagy mind kettőnk vágya teljesül,vagy egyikönké se... :biggrin: Aztán láttunk még négyet...Én bebiztosítottam magam mégegyszer ugyanazt kívántam. :wink: Közbe társaságunk is érkezett ,Borzika az öreg cirmos épp megjött a vadászatból.Nem lehetett túl sikeres mert velünk vigasztalódott ...reggelig !

68991270_2235898146521240_4634110635385268991270_2235898146521240_46341106353852

• Eva, astocki és N.C. kedveli

#8688 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 22. - 9:04

Az este összetűzésbe keveredtem egy csapat méhecskével... :) Tudtam ,hogy ott vannak ,de mivel este volt,gondoltam már alszanak.Hát nem ! Először a vállamba kaptam egy szúrást,még egy kicsit vacilláltam ,hátha csak egy eltévedt egyed,de rövid idő múlva már ott volt az egész familia..Miután kaptam egy szúrást a szemem sarkába,egyet meg a fülcimpámba így szégyen a futás de hasznos alapon menekülésre fogtam a dolgot.Éedekes Pannának már volt valami sejtése mert nem jött közelebb és hazafelé már versenytfutottunk.De csak egy orrhosszal győzött.. :dev: Este aztán jegeltem a szememet fagyasztott borsóval,aminek köszönhetően nem dagadt be ,de egy kicsit mongolosabb lett az ábrázatom. :)

#8689 Eva

Eva

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.818 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 23. - 8:12

Fafaragó, ugye van életbiztosításod? :D
  • fafaragó kedvelte

#8690 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 23. - 21:24

Van ,kettő is ! Szerencsére :kir: Mostanában az őrangyalom kicsit le van lassulva :wink: Nem árt,ha kicsit felveszi a fordulatot mert holnap lovas túrát tervezünk.... :kir:

#8691 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.988 hozzászólás

Közzétéve 2019 augusztus 24. - 8:18

"Mostanában az őrangyalom kicsit le van lassulva"

Mivel a túlóra keretét alaposan túllépte... Egy kicsit elengedhetnéd nyaralni.

De lehet kötni kiegészítő biztosítást Elsődleges Őrangyal Idegösszeomlás Miatti Kezelésére és Ideiglenes Pótlására.

Zuriel arkangyalnál jó vagy (feladata a gyermeki öröm megtartása a felnőtt szívekben is).

Ariel is kedvelhet (Isten oroszlánja, a bátor Ariel arkangyal akkor segíthet neked, amikor embert próbáló helyzetbe kerülsz. Önbizalmat, bátorságot adhat neked).

Mivel a paci.hu-n törzsíró vagy, Gábrielre is számíthatsz (mivel hírnök, segíti az útjukon azokat, akik írnak).

Szerintem mind a három arkangyaltól kérhetsz őrangyalt (arkangyalok felügyelik a többi angyal munkáját), nem árt, ha van tartalék.