Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Eger és környéke


  • Please log in to reply
1565 válasz a témához

#1 Lilla:)

Lilla:)

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 6. - 12:14

Sziasztok!Hát nem csodás kis helyen lakunk mi?! Felsõtárkány.......Bükk.......gyönyörû túraútvonalak......és persze az elmaradhatatlan vadászok.mert hát az általunk használt legtöbb útvonal ugye az erdészet/nemzeti park területén található, és csak meghatározott idõben/helyen lehet pacizni. Itt vannak például a dtrága NÉMETEK.nincs velük semmi bajom,amíg lovagolni akarnak,és egy csomó pénzt otthagynak nálunk,de mikor az etetõhöz szoktatják az állatokat,és emiatt nem lehet arra lovagolni,hogy lõhessenek is vmit,akkor elég kétes érzelmek fûznek hozzájuk.De ezt azok a "csakúgy lovagolok egyet" tipusú emberkék nem tudják,akik nem beszélnek az erdésszel,és mi kapunk miattuk. eccer tisztázni kéne már a lovas kontra vadász problémát.mert nincs szebb az erdei szabad vágtánál,de vajon meddig húzható a dolog? :confused: [ 03 December 2002, 22:03: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 9:32

Kedves Mindenki és Lilla:)Bocsi, h elõástam ezt a témát, de még mielõtt megbélyegeznétek a zöld 1enruhásokat, szólnék néhány szót.Elõször is: az erdõ a nemtudommilyenerdészet (gondolom, Egererdõ Rt.) tulajdona. Elméletileg oda szigorúan tilos belépni.Kivéve, ha össztársadalmi érdekeket szolgál. De ez akkor sem a több 1000 ha-os területre vonatkozik! Elsõdleges rendeltetése ugyanis a fatermesztés. Felfog6juk ezt "magántulajdonnak" is. Ha a Tied lenne Lilla, lehet, Te sem szeretnél mást ott látni. Fõleg, ha még term. védelmi ter., esetleg nemzeti park. Másodszor: mivel a vad a természet-az erdõ része, joga van ott élni. Az más kérdés, hogy életterük fokozatosan csökken, mert az ember önzõ és buta. Ha az élettér csökken, az állatok elvándorolnak. Vagy ha maradnak, elpusztulnak a táplálékért folytatott harcban. Ha elpusztulnak, a dög ott marad a területen=>bomlik, büdös és még betegségek forrása is. Ugye Te sem szeretnél bomló szarvashullába botlani?? Ha nem pusztul el, táplálékáért kimegy a mg-i területekre, aminek a föld mûvelõje nem hiszem, h túlságosan örül. Hiszen nem azért termeli a takarmányt, h abból a szarvasok és a vaddisznók éljenek vígan. Ezek után az erdész és a vadász etetõhelyeket létesít, ahol rendszeresen takarmányoz azért, hogy a vadat benn tartsa az erdõben. Ha már takarmányoz, nyilván vadászni is fog, hogy teljesíteni tudja a hatóságilag jóváhagyott lelövési tervet, ami kötelezõ jellegû és állományszabályozási, vadkárcsökkentési,... célokat szolgál. Ekkor jönnek a lovasok a képbe. Nagyvadra a törvény szerint golyós lõszerrel vadásznak, ami elég kínos helyzetbe tudja hozni a vadászt, ha esetleg célt téveszt. Mert kiül a szerencsétlen a lesre és várja, h mi jön arra és mit lehet lõni. De, ha jön is valami és lövésre kész állapotban van a vadász, elég *** érzés, mikor belemászik a képbe 1 lovas. Te nem tudod, milyen érzés remegõ kézzel letenni a fegyvert, mert hirtelen a semmibõl ott termett 1 ember. Mert megtörtént és még meg is történhet. Velem is... De lövés ekkor még nem történt. Ha meg valaki lõ és nem találja el pl. a szarvast, a lövedék tovább repül egészen addig, míg valaki/valami útját nem állja. Hiába vagy te 2 úttal odébb, sajnos nem rendelkezünk röntgenszemekkel és nem látunk. Mert ha látnánk, nem lövöldöznénk abba az irányba, ahol éppen jársz. Így akaratlanul is baj történhet. Vagy te, vagy a ló... És nem a vadász lesz a hibás!!!! Mivel azonban senkinek nem célja bántani a másikat, ezért le kéne ülni beszélgetni az erdészet, esetleg a vadásztársaság vezetõségével (mert néma gyereknek...). Mert ha van rá igény, az erdészetnek KÖTELESSÉGE 1 v. több túraútvonalat kijelölni a lovasok számára, ami jól láthatóan +jelölendõ. A lovasok kötelessége pedig az, hogy arról az útról nem térhetnek le. Így békében élhettek 1más mellett és hódolhat ki-ki a maga szenvedélyének. Posted Image Mivel én is aktívan lovazok, van még 1 jótanácsom. Mielõtt kimegyek terepre, bemegyek az erdészetre, vagy telefonálok és közlöm a szándékaimat, és az útvonalat. Ha épp nem vadászik kint senki, jóváhagyják, ha meg igen, akkor másik útvonalat javasolnak. Soha nem utasítottak még vissza.!!!!!!Ez mindenkinek jó, hiszen nem szeretném sem a lovam, sem a saját bõrömet a falon látni. ;) De van itt más is, ami kimondottan erdészeti jellegû: ha tegyük fel, nem az úton lovagolsz, hanem arról letérve, nem fogod látni a figyelmeztetõ táblákat, amiket 1 esetleges vegyszerezés alkalmával tesznek ki. Ált. olyan vegyszerrel permeteznek, h. ha nem védõfelszerelésben mész a területre, még neked is bajod lehet. Nem beszélve arról, h ha az aranyfarú pille (Euproctis Chrysorrhoea), vagy a tölgy búcsújáró pille hernyószõrével találkozol (amit nem biztos, h észreveszel), allergiás tüneteid lehetnek, mert ezek mind mérgezõek!!! A lovakat meg nem tanácsos a vadnak kitett kajával megetetni. Miért? Hiába néz ki kukoricának a kukorica, lehet, h kezelték valamilyen gyógyszerrel, esetleg preparált takarmány van kinn, amibe vadbefogási célból altatót kevertek. Ne feledd, ezek nem károsak a vadra nézve. De mi van a lovakkal????Remélem, tudtam valamit segíteni és nem fogtok kiutálni a fórumról, mert most éppen nem a lovasok érdekeit védtem. Posted Image Posted Image

#3 Lobengula

Lobengula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 12:04

Sziasztok!Nálunk Kisbér környékén szerencsére még nem merült fel ilyen probléma. A vadászokkal jó a viszony, igaz, hogy- amennyire tudom- komoly vadásztatás erre nem folyik. Nincs természetvédelmi terület, de még turistaút sem. A környék pedig gyönyörû. Szertelen, ha tudsz valamit Kisbér-Hánta környékérõl vadászati szempontból, légyszi írd meg, mert én csak annyit tudok, amennyit tapasztaltam.

#4 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 14:08

Kedves Szertelen!Kicsikét felhúztam magam az elsõ mondataidon, mondom, hogy ez itten egy vadász, ha így folytatja, le lesz lõve. Aztán meglepõdtem, milyen biztos kézzel találtad meg a kényes egyensúlyt a lovasok és a vadászok között. Még jó, hogy odabigyesztetted, hogy magad is lovas vagy, így egészen más a leányzó fekvése.Errõl a kérdésrõl nem tudok sokat, csak azt, hogy az egyik ogy.-i képviselõ, aki maga is nagy lovas, már vagy három éve azzal stimulálja nemi értelemben a rezet, hogy kijárja az FVM-ben az erdõtörvény módosítását, amely a terepmotorokkal kvázi egy kategóriába sorolja a lovakat is. Elképzelései rendre megbuktak, mert a vadászlobbi egy jottányit sem engedett a maga nézeteibõl, így fel sem merülhetett, hogy a lovasok javára módosuljon az inkriminált törvény.Nem mondok véleményt a történtekrõl, de a magam részérõl a képviselõnek szurkoltam és szurkolok a jövõben is, hacsak bele nem fáradt már a szélmalomharcba.

#5 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 18. - 14:55

Üdv Porfelhõ!Ha ez így van, én is drukkolok annak a képviselõnek. Bár 1 fecske nem csinál nyarat és 1 képviselõ miatt még nem lesz módosítva a törvény. Itt összefogás kellene. Sajnos nemcsak a lovak, de még az ember is szinte 1 kategória a terepmotorosokkal (néhány kivételtõl eltekintve):Ld. turizmust, üdülést.. szolgáló erdõk. Ott "minden" megengedett. Hangsúlyozom azonban, h ahol az erdõ ELSÕDLEGES rendeltetése a fatermelés és nem a közjólét, ott semmi keresnivalónk nincs, csak a már elõbb leírt hozzászólásom szerint, melyet én is tilosban járásként írtam le. Igazából nem tudom, hogy a francba csinálják itt a lovasok, de a Soproni Hegyvidéken vannak lovaglásra kijelölt utak. A törvény az törvény, viszont végrehajtása alacsonyabb szinten történik. Vagyis: itt és akárhol minden csak egyezkedés és megbeszélés kérdése. Ha a törvény nem is módosul, mi tehetünk valamit magunkért.Ésszel és normális hangvételû tárgyalással minden megoldható. Gondolj csak arra, hogy egyre több erdészetnél vannak lovak. És milyen érdekes....fogatok járják az erdõt, illetve lovasok. Ez máris törvénybe ütközõ.Nem????példaként említem, mert ott jártam legutóbb: a Guthi Erdészetet.(csak zárójelben jegyzem meg: a vad élettere az erdõ. itt szaporodik, neveli az utódját. Nem véletlenül vagyunk kitiltva, hiszen ezzel zavarjuk a nyugalmukat). Posted Image

#6 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 0:57

Elõre bocsátom, semmi bajom a vadászokkal, van is vadász barátom, néha kiülök vele egy lesre, együtt szoktunk íjászni, szóval semmi elõítélet. De nem én lennék ha nem kekeckednék egy kicsit Posted Image Elõször is nem tudok egyet érteni a következõ állítással:>>Így akaratlanul is baj történhet. Vagy te, vagy a ló... És nem a vadász lesz a hibás!!!!<<De bizony ebben az esetben a vadász a hibás. A vadász ugyanis nem lõhet a bokorba röfögésre. Mielõtt lõne látnia kell a vadat, el kell bírálnia hogy lõhetõ-e, illetve meg kell gyõzõdnie róla hogy a megcélzott vadon kívül senkit, illetve semmit nem veszélyeztet. És itt tökmindegy hogy egy lovas van egy úttal arrébb vagy Józsi bácsi gombászik, esetleg a vadõr koslat a szarkák után - bármelyik elõfordulhat és egyiket sem szerencsés lelõni.Ami a vadak zavarását illeti, mint lovas, nyilván te is tudod, hogy az erdõben elõforduló betolakodók közül a lovas zavarja legkevésbé a vadakat. Akár autóval, akár gyalog mész, nem ereszt magához olyan közel mint lóval és nem is megy messzire. Velem elõfordult már hogy a terepen kifelé és visszafelé ugyanazon az úton, ugynazt a félfülû õzet ugyanabból a bokorból ugrasztottam ki Posted Image Ettõl függetlenül én megértem az erdészet és a vadászok álláspontját is, és ennek megfelelõen nem is szoktam rongálni a környezetemet. Azért azt gondolom, hogy némi belátást tanusíthatnának õk is. Elsõ körben pl megpróbálhatnák megismerni a lovasokat, és hogy mirõl is szól a lovaglás, illetve hogy milyen hatással lehet a környezetre.

#7 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 19. - 9:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:A vadász ugyanis nem lõhet a bokorba röfögésre. Mielõtt lõne látnia kell a vadat, el kell bírálnia hogy lõhetõ-e, illetve meg kell gyõzõdnie róla hogy a megcélzott vadon kívül senkit, illetve semmit nem veszélyeztet. [/QUOTE]Yes. 1995 Rio de Bernecebaráti. Egy kedves ismerõsömmel kiültünk a patakpartra, a kukoricaföld szélén. Adomáztunk, s nevettünk akkorákat, hogy a föld rengett bele. Majd hazafelé indultunk, át a kukoricáson, amikor két lövést adtak le ránk. Kiderült, 25 méterrõl, a dûlõútról lõtt be két vadász (az egyik éppen a vadõr volt), azt hitték ugyanis, hogy vaddisznók csörtetnek át a kukoricáson. Szó, ami szó, kiérdemeljük a jelzõt, ám de jure nem minõsülünk állatoknak. Nem találtak el, hála az égnek. Úgy remegett mindkettõ, mint a kocsonya, amikor odaálltunk eléjük, hogy akkor most mi a bánat van? Üssük-e agyon õket a saját fegyvereikkel (az egyik 65 éves volt, a másikuk 57), vagy azonnal jelentsük fel õket a rendõrségen? Végül a Rio de Bernecebarátiban bevett konfliktuskezelõ programot részesítettük elõnyben, bevettük magunkat az Irodalmi Kávéházba, s álló este õk fizették az etilutánpótlásunkat. De nem bánták. Rájuk és ránk is fért egy-egy kupica, na jó, tíz-tíz kupica szilvanedû párlat.

#8 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 20. - 10:13

Sziasztok!Való igaz, h nem lövöldözhetünk csak úgy, vaktában. De ha figyelmesebben olvastad volna hozzászólásomat, azt írtam, h HA VÉLETLENÜL CÉLT TÉVESZT a lövedék. Vagyis, ha a vad elugrik a lövés után. Akkor már nem tudod visszafordítani az eseményeket. Mivel jogilag tilos bemenni az erdõgazdasági erdõbe, és te mégis bemész, és véletlenül lelõnek a már fent említett ok miatt, hidd el, h nem a vadászt kapják le a 10 körmérõl!!A másik dolog: nem véletlenül küzdök én is azért, h elfogadják a lovasokat az erdõben. Ahol most vagyok, ott sikerült elérnem a célomat.Ha meg a törvényt olvasgatnád, kihámozhatnád a sok paragrafus közül azt, h erdõgazdasági erdõben nemcsak hogy lovasok, de mások sem tartózkodhatnak-csak külön engedéllyel. (az más kérdés, h ezt senki nem veszi figyelembe és mennek gombászni, agancsozni...) ;)

#9 March Groom

March Groom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 250 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 20. - 21:42

Sziasztok,Most a hosszúhétvégén elmennék Egerbe vagy környékére pár napra. Ismertek lovas panziót arra? Fejembe vettem ugyanis, hogy ilyen helyen alszunk. Elõre is köszi

#10 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 21. - 6:57

March Groom! A Mihókékat kellene megkeresni, konkrét elérhetõség nincs a birtokomban, de egy ismerõsöm már lovagolt náluk(bér), nem volt rossz véleménnyel.

#11 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 21. - 10:21

March Groom! Idõközben eszembe jutott még egy hely, a Mátyus Udvarház. Szállás, étkezés, lovagoltatás, stb. A viadukttól kell kifele menni. Elérhetõséget itt sem tudok mondani, de lehet, hogy egy lovas turizmussal foglalkozó honlapon megtalálod õket.

#12 March Groom

March Groom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 250 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 21. - 12:36

Köszi szépen Furi. lesznek, azt tudom is, hogy merre van. [url="http://"http://www.matyusudvarhaz.hu/"]Mátyusék[/url]

#13 March Groom

March Groom

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 250 hozzászólás

Közzétéve 2003 október 21. - 12:37

Szórend! Bocs.

#14 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 október 27. - 11:51

Bocs! Figyelmetlen voltam.Valóban van ilyen.

#15 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 18:12

Nagyon fura, hogy ebben a témában ilyen rég volt hozzászólás. Most jelzem, hogy van itt újra egy Eger és környéki felhasználó, ilyetén problémákkal mint fent, lehet fordulni. Továbbá kíváncsi vagyok, tényleg nincs környékbeli lovas a fórumon? Egyedül tartom a frontot?Aki idevaló, vagy érdekli a környék, vagy idejön kirándulni, nyaralni, vagy csak nem tud hova írni, ide jöjjön, bármi témában!

#16 bözse

bözse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 10:24

Sziasztok! Én most fogok Egerbe költözni és szeretnék tanácsot kérni tõletek lovaglási lehetõségekrõl!kérlek segítsetek!!!

#17 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 15. - 20:20

Remélem, sikerült segíteni, de írok ide honlapot mindenki másnak is:www.lovasvolgy.tar.hu

#18 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 25. - 11:21

Remélem, ha Bözse Egerbe költözik, nem csak én egyedül látogatom ezt a topikot...

#19 bözse

bözse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 15:36

Sziasztok! Nem csak Te fogod látogatni majd ezt az oldalt Repülõraj én is fogok jönni :D Remélem más is jön azért!

#20 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 2. - 23:41

Jaj, Bözse, egy vallomással tartozom (a lovardáról, amit ajánlottam), de ha nem baj, magánüziben mondom el, mert itt nyilvánosan nem akarok sarat dobálni.

#21 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 10:05

2005. október 29-30-án lipicai lóárverés Szilvásváradon! Ingyenes a belépés. Akit érdekel a régió, biztos eljön!

#22 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 31. - 21:39

Boldog új évet magamnak! :kocc:

#23 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 19:25

Üdv Repülõrajt!Csak hogy ne légy egyedül.

#24 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 10:34

Jaj, de rendes vagy, hogy beköszöntél! :kocc: Nagy csendes magány van itten, visszhangzik minden szó.

#25 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 13:00

Repülõrajt!Hol lovazol ?Van saját lovad,ha nincs hová jársz lovagolni?Én Füzesabonybanlakom de a lovamat Hevesen tartom oda járok lovagolni.

#26 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 13:21

Sziasztok!Húsvétkor társasággal megyünk Noszvajra. Tudnátok ajánlani valamilyen lovaglási lehetõséget a közelben?Elõre is köszi Caval

#27 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 11. - 13:57

Caval! Noszvaj nincs messze Egertõl. Eger külterületén, az Ostorosi útról balra letérve a szõlõk között van a Zay-ló tanya, amit nagyon tudok ajánlani! Ráadásul ez van legközelebb Noszvajhoz.Csodaszépeket lehet lovagolni a Bükkbe! :) Ferenc! Nincs saját lovam, és igen, a Zay-lóra járok leginkább. Jártam többfelé (Tárkányba, Maklárra), de leginkább ez a hely jött be. Sajna nálunk nincs fedeles, mint Hevesen, úgyhogy ilyenkor csak terepezni lehet (én úgyis azt szeretem).És újfent örülök, hogy beugrottatok "hozzám"! :D

#28 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 12. - 20:37

Repülõrajt!Olvastam,hogy érdekel a lovasíjászat én lövök a lovamról hobbiszinten azt nem merem felajánlani,hogy próbáld ki róla mert elég pörgõs arabfélvér akivel elég hosszú ideig tartott kialakítani olyan bizalmi kapcsolatott,hogy a kedvemért elviselje a lövést,de azért nem reménytelen a dolog mivel a magányos harcossal(ha jól gondolom G. Zolira gondolsz) szoktunk terveket szövögetni a lovasíjászatmeghonosításáról Egerben. Ha érdekel a dolog keresd meg a Zolit és beszélj vele a dologról.Különben a fedelesben csak egy párszor lovagoltam akkor sem a saját lovamon mivel õ nem ott van bértartásban és ha a talajviszonyok lehetõvéteszik akkor irány a terep.

#29 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 13. - 19:43

Nahát, hogy G.Zolit mindenki ismeri :confused: (Persze, hogy rá gondoltam)Én a lovasíjászat kedvéért kezdtem el lovagolni, (de aztán beleszerettem a dologba, és már csak önmagáért lovagolok). Az igaz, hogy inkább csak íjászkodnom kéne, mert annál sokkal kevésbé szoktam összetörni magam :D A lovaglás sajna nem megy annyira, hogy tényleg meg tudjam próbálni a kettõ kombinációját. És a lovasíjász topikban említett lóról írtakat is stornózom a tegnapi viselkedése miatt! :huh: Dehogy bíznám rá magam... Ráférne a lovasélet fellendítése erre a régióra, és jó lenne, ha volna lehetõség lovasíjászkodni is! Úgyhogy csak igyekezzetek ez ügyben :guny:

Edited by Repülõrajt, 2006 március 13. - 19:45.


#30 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 6:58

Két jó hírem van: az egyik, hogy Szilvásváradon multifunkciós lovasstadiont terveznek, de olyat ám, amilyen még nincs az országban! ;) A másik, hogy szintén Szilvásváradra telepítenek Gidrán ménest! A kaposvári Pannon Lovasakadémia Gidrán ménesét telepítik át mostantól számítva 2 év alatt.

#31 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 16:41

Ajaj! Remélem nem csak a gidránokat telepítik Szilvásváradra hanem a renyesztésvezetõt és a munkatársait is,merthogy a lipicaiakkal sem boldogulnakmostanság Szilváson.

#32 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 17:30

Miért? Mi baj van a lipicaiakkal? :confused:

#33 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 14. - 22:11

Csak annyi,hogy szilvásváradi tenyésztésû ló nem szerepel egyik nemzetközi szinten versenyzõ versenyzõnk fogatában sem,valamint a ménes vezetõje a keskeméti kettesfogathajtó VB-n kölcsönfogattal indult mert nem tudtak kiállítanisaját fogatot,ez azt hiszem a tenyészõi munkát kommentár nélkül minõsíti.

#34 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 15. - 8:56

Ez utóbbi esetrõl én nem hallottam :confused: Viszont szilvásváradi (lipicai) fogatok igenis versenyeznek, pl. az egyik Lázár fivér is Szilvásvárad versenyzõje. (Sosem tudom, melyik melyik, elnézést...) Az én véleményem szerint nem a lovakkal van a baj, hanem, hogy úgy mondjam, "fejétõl bûzlik a hal", és inkább emberi tényezõk vannak a nemzetközi versenybõl való kiszorulás hátterében. A lovakat meg lehet nézni, munkában is, nekem jóknak tûnnek!

#35 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 15. - 12:28

A Lázár még nem szilvásváradi lovakkal versenyzett ill versenyzik egyenlõre hanem a jövõre nézve igazolt le szilvásváradi szinekbe a pontos dátum ,hogy mikortól versenyzik szilvásváradi lovakkal fejbõl most nem megy.Ezzel próbáljaa ménes megoldani a problémát azaz mint említettem a hazai fogathajtó mezõnyannak ellenére, hogy a legnagyobb számban lipicai fogattal képviselteti magát nem találni köztük egyetlen szilvásváradi tenyésztésû fogatot sem ez tény.Az okok kiderítése nem egyszerû minden esetre elgondolkodtató,hogy Bozsik Józsefet mintegy bûnbakként menesztették erre Bozsik rövid idõ alatt bizonyítottegy kisbéri fogattal amelyeket egytõl egyig Bujáki Gábor tenyésztett.Tulajdonképpen ezért tartok a gidránok szilvásváradra telepítésétõl,ha nem jónás Sándor és csapata dolgozik tovább a gidránokkal könnyen oda lehetnek az eddigieredmények.Ugyanis õk eddig bizonyítottak már a szilvásiak pedig már egy jó ideje a lejtõn vannak és sokak szerint a tenyésztési koncepcióval van a baj.

#36 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 március 15. - 16:57

No már kocsiba se jó?Hálistennek hús van rajta, lesz kolbász bõven.

#37 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 15. - 18:31

Ha félreérthetõ lettem volna,én nem a lipicait mint fajtát írtam le mivel Lázár Zoltán a VB ezüstöt lipicaiakkal és orlov ügetõvel érte el csak azok a lippek nemszilvásváradi tenyésztésûek voltak.

#38 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 március 16. - 10:41

Ez megnyugtató, örülök, hogy a kocsit még tudják húzni. :D

#39 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 19. - 20:09

Messzirõl jött ember azt mond, amit akar ;)

#40 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 17:14

Ez így van.Mindenki elmondhatja amit akar.