Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

western versenyzés a jelenben


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
339 válasz a témához

#81 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 12:53

Csak félig-meddig vág ide: hallottátok, hogy behozzák nemsokára az általános sulikba a 3+2-es tesit, ami azt jelenti, hogy heti 3 tesi a suliban és kötelezően még heti 2 órát el kell töltenie a gyerkőcnek valahol sportegyesületnél, edzőnél, stb? Jó lehetőség lenne kicsit a lovazás fellendítésére is, ha már lovasnemzet lennénk elviekben. :)

Edited by Xiren, 2010 december 13. - 12:56.


#82 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 15:14

Ez jó hír, de ha lovasedzõi papírhoz kötik, akkor asszem nagyon kevés lovarda lesz alakalmas! A legtöbb helyen lovasoktató, lovardavezetõ, állattenyésztõ, lovastúra vezetõi papírral rendelkeznek...

#83 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 16:13

Csak félig-meddig vág ide: hallottátok, hogy behozzák nemsokára az általános sulikba a 3+2-es tesit, ami azt jelenti, hogy heti 3 tesi a suliban és kötelezõen még heti 2 órát el kell töltenie a gyerkõcnek valahol sportegyesületnél, edzõnél, stb? Jó lehetõség lenne kicsit a lovazás fellendítésére is, ha már lovasnemzet lennénk elviekben. :)


Én most is tudok nem is egy ilyen iskoláról. Ismerek is pár embert akinek a gyerkõce lovagolni jár a fennmaradt tessi órában. bár szerintem nem a megfelelõ helyre, mert elég ramaty ott az "oktatás" már ha lehet annak hívni... nem csak a színvonal hiányzik arról a helyrõl hanem az oktatás is... az edzõ inkább kávézgat és vicceket mesél edzés közben. had ugráljanak a gyerekek a lovon, lejár hamar az az egy óra. és mehet a dolgára.... a szülõknek akik meg oda íratták csak az a lényeg, hogy leigazolják a fennmarat órákat... és sajnos a lovagló óra sok helyen így mûködik.....
Kinek nem inge ne vegye magára! és tisztelet a kivételeknek! remélem a kivételekbõl több van

#84 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 16:32

Ez jó hír, de ha lovasedzõi papírhoz kötik, akkor asszem nagyon kevés lovarda lesz alakalmas! A legtöbb helyen lovasoktató, lovardavezetõ, állattenyésztõ, lovastúra vezetõi papírral rendelkeznek...


Úgy tudom, sportoktatóihoz. Legalábbis nekünk sportoktatóin újságolták, hogy nekünk ez majd mennyi plusz embert jelenthet majd. :)

#85 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 17:40

Ja, tehát akkor indúljak és végezzem el a harmadik kivánság iskolát! TF es terápiás lovasoktató, túravezetõit meg tegyem ki a Wc-be papírnak! Nem tetszik ez nekem sehogyan sem, 10 éve oktatok, de az elmúlt két évben már szinte csak egy egy ismerõst vállaltam, s jó ideje már nem is akarok!

#86 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 19:46

OFF: 3 gyerekes szülõként megjegyzem, szuper, hogy heti 2 különtesiórát FIZETHETEK KÖTELEZÕEN a gyerekeknek....

#87 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 19:53

Iskolája válogatja, hogy van-e ilyen vagy sem. Aki nem tudja fizetni, (mert mi sem tudnánk) megvan a lehetősége az iskola váltásnak. Bár ez abszurdum, mert ha KÖTELEZŐ miért nem fizeti az iskola, vagy az állam? Főleg, hogy ha egységesen be akarják vezetni az álltalános iskolákban....

#88 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 16. - 14:26

aki a lovasvalogatasal kapcsolatban keres, nem fog megtalalni, uzenjen,bsedon@gmail.com de az a biztos hogz januar 6 utan megtalalhato vagyok. tajekoztatasul olvassatok a lovasnemzetet, lovaseletet, mindkettoben lesz cik a valogatasrol. meg egz felajanlas erkezet, pakozd(szekesfehervar) vonzask0rzetebol.

#89 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 16. - 14:33

Néha számolj be a fejleményekrõl, lécci! Én szurkolok.

#90 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 21. - 19:30

Múltból a jelenbe...


Már nagyon rég óta nem jártam a fórumon, de azért bele-bele olvastam a topicba, és -még a válogató elõtt, hogy ne érjen meglepetés- elkezdtem számolgatni.
A számok sajnos azt mondták, hogy ez egy olyan lehetõség, ami nem nekem való. :( Tekintettel arra, hogy idáig is többnyire magamnak kellett elõteremteni a lovagláshoz és versenyzéshez szükséges alapokat, amire a megajánlott szinten nincs lehetõségem, inkább visszakoztam, és nem követtem szorosan az eseményeket.
Reméltem, hogy sok-sok jót fogok hallani Szilvia és Béla kezdeményezésérõl, legalább névileg megemlítik azokat a lovasokat, akik végiggondolva a lehetséges következményeket, vállalkoztak a megmérettetésre.
Sajnos a hozzászólások között olyan dolgokat kell látnom, ami nem túl szívderítõ:


Nem merek részt venni már ilyesmi dolgokban.... tavaly óta keresek ilyen lehetõséget.... de azt, hogy még egyszer a fejemhez vágják, hogy semmi értelme annak, hogy kijárjak edzeni és igazából nekem semmi közöm a lovagláshoz.... hát nem tudom. Én imádom ezt a sportot de egyszer már felébredtem hogy a kezem a bilibe lóg. Pedig lenne még plusz egy ember.


...
Jól esne, ha a tréner és a tulajdonos mind egymással mind pedig velem is beszélne, mert nem az internetrõl kéne megtudnom, hogy kb hirdetitek az alattam lévõ lovat amelyben rengeteg munkám van a pénzünkrõl nem is beszélve!!!!!!!
Biztosan tudom, hogy ezt a reményeim szerint feloldható problémát nem én idéztem elõ....
Nem tudom, hogy szándékosan kerülgetnek a hátam mögött, vagy csak egymás mellett elbeszél mindenki, de minimum egy éves együtt versenyzés után elvárhatom, hogy ne az interneten hirdetve lássam az általam lovagolt ló nevét! Ennyit a csapatszellemrõl....
U.i.:
Nem véletlenül van az a mondás, hogy közös lónak túrós a háta!!!

/Gergely Kata/


Vajon hol a hiba?
Bizonyára szépek, kitartóak, tehetségesek, megvan a hátterük. Biztos van jobb alternatíva. :( (Mellettük nem hiszem, hogy labdába rúghatok valaha is. ;)

Nagyon szívesen visszatérnék én is a versenyzéshez jó lóval, még akkor is, ha "csak" házi versenyekre jutottam el. Elgondolkodtam a lehetõségen, és arra jutottam, hogy akár fizetek, akár nem, kezdhetném ismét ugyanazt a mókuskereket, amit már egyszer végigjártam (csak fokozott anyagi nehézségek nélkül) a kezdeményezõ arcokkal.

Mielõtt valaki tovább olvassa, kihangsúlyoznám, hogy Szilviát akár így, akár úgy, mindenképp köszönet illeti, hiszen nélküle nem jött volna létre ez a mûsor!!!!
Szóval köszönöm, hogy Watch-al versenyezhettem anno!!!

Tanulságul:
Miután lezárult eddigi elsõ és utolsó versenyszezonom, otthagytam egy könnyebb, biztosabb, biztonságosabb munkát azért, hogy tovább versenyezhessek. Elkezdtem Nagykátán a Big Step Ranchon dolgozni -nyilván nem teljes idõben az egyetem mellett- és reméltem, hogy valami lesz a rákövetkezõ szezonból is. Telt az idõ, döntés nem született, hogy ki-hol-hogyan induljon, így elúszott egy szezon.
Miután fogytak a lovászok, lóápolók, elõléptem versenyzõbõl mindenes trágyakihordóvá. Ez csak azért volt szomorú, mert rá kellett jönnöm, hogy végképp elfogyott a mézes madzag, és már feleslegessé váltam, mivel az egész napi meló után nem volt plusz energiám az esti fényben kivilágított pályán gyakorolni. Ilyen minõségemben pedig nem kívántam hosszú órákat és kilométereket utazgatni (Dunakeszi és Nagykáta nem szomszédos, és lõn a sors fintora, hogy mire elköltözöm Keszirõl, "szomszédban" teremnek a régi ismerõs ló-arcok).
Mivel nulla kommunikációval nem lehetett javítani a dolgon, mert a tulajdonos általában elérhetetlen volt, így elváltak útjaink.

Az utóbbi idõben néha járok J-N-Sz megyében, és nincs olyan utam, hogy ne térjek be a bekötõúton a "régi" tanyára. Lehangoló látvány az a kihaltság, ami ott fogad, az üres padock-ok, néma csend.

Különösen fájó, hogy Watch, miután eljöttem gazdát cserélt. Ez a gazda néhány hónapja hirdette Õt a lovasok.hu-n, mindenki láthatta... Most mégis ismét visszatért volna régi pajtásaihoz? Hogy van ez?


Szóval összefoglalva: elnézést kérek, amiért soraimmal zavartam e nemes kezdeményezést, reméltem, hogy a sok barát, segítõ közremûködésével nagy híreket hallok, de a két lány hozzászólása nagyon elszomorító. Már csak azért is, mert eszembe juttatja, hogy szinte el sem kezdtem igazán mégis nagyon nagyot csalódtam a sportban és fõleg az emberekben.
Ne legyen igazam, de gyanítom, hogy jövõ ilyenkorra már nem fog mûködni a versenyló-bérbeadás.

Szigorúan vegye magára minden kispénzû versenyezni vágyó, hogy ilyen minõségben ez nem az Õ sportja, mert a kitartás ma már önmagában semmit nem ér!
Tessék visszavonulni a félvérekhez túrázni, meg libakergetni, élvezni, amikor csak magának lovagol az ember!
Nincsenek csodák.

#91 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 22. - 13:27

Azért nem ilyen fekete a jelen. A kitartás igenis hegyeket képes megmozdítani. Nem mondom, hogy könnyû dolga van annak, akinek nincs vagy nagyon kevés a pénze, de nem reménytelen a helyzete, ha westernlovaglást akar tanulni, s még esetleg versenyezni is szeretne. Egy kis vigasz lehet számukra, hogy a lovaglás, a westernsport azoknak sem kikövezett út, akiket felvet a pénz. A sikerért nekik is meg kell dolgozniuk. Chris Irwin szerint: A lovak nem hazudnak. S mennyire igaza van. Lovastudást nem lehet venni, lovasember nem számla ellenében lesz az ember. Azért meg kell halni az edzéseken. Azért nagyon komoly áldozatokat kell meghozni. Szembe kell menni a családdal, egzisztenciával is akár. A pénz ugyan nagy segítség, de messze nem elegendõ egymaga. S állítom, hogy nem nélkülözhetetlen, meg lehet oldani dolgokat nélküle is. Tudom például, hogy a TB Ranch-on, El Broncon, Eldoradon (hogy csak a legismertebb, legkomolyabb hazai westernló tenyészeteket említsem) jelenleg nincsenek belovaglók. El tudom képzelni, hogy ezeken a lovas helyeken lóra lehetne jutni úgy, hogy ne kelljen érte pénzt adni. Fizetni mindenért kell, így nem gondolom, hogy ingyen menne. De ha valaki, aki tud egy bizonyos szinten lovagolni, jelentkezne belovaglónak, s a munkáját adná fizetségnek, akkor az jó lovakra ülhetne. Ezt persze elõre egyeztetve, átbeszélve, hogy azt ne mondjam leszerzõdve kellene megtenni, hogy ne alakuljon ki olyan helyzet, mint veled Nagykátán. Nem könnyû ez az út, nagyon nem az! De nem járhatatlan. Ebben biztos vagyok. Ilyen szempontból Béláék kezdeményezése még akár jónak is mondható lenne. El kell azonban választani a lovaglást és a versenyzést. Lovagolni könnyebb pénz híján, az biztos. Mert akkor csak a ló tartási költségei jöhetnek szóba, azokon lehet osztoznia a tulajdonosnak és a lovasnak. Ha a lovas munkaerõvel tud fizetni, akkor sima természetbeni csereüzlet is létrejöhet: Én dolgozom neked, amiért lovagolhatok a lovadon, te eltartod a lovat, s az én munkám értével kevesebbet kell a tartására fordítanod. Pénz nem cserél gazdát! .A versenyzés tényleg több pénzt igényel. Nem csak tartani kell a lovat, hanem szállítani, regisztrálni, nevezni. Senki nem várhatja el, hogy alulképzett lovasoknak fizeti a ló tulajdonosa a versenyzéssel járó költségeit. Egy profinak talán fizetné. (Ha rentábilis lenne versenylovakat tartani, tenyészteni, s lenne neki mibõl.) Hiszen a profi nyerhet versenyt, bemutathatja elõnyösen a lovat, amivel értéket teremt. Eladhatóbb lesz a ló, a fedeztetés, ha van eredmény. A lótulajdonos ezt az eredményt, ezt a várható hasznot elõlegezi meg, ha fizeti a versenyzési költségeket. A Béláék kezdeményezése azonban nem egészen ennek tûnik. Noha ez is cél, de inkább a lótartás költségeitõl való idõleges megszabadulás a valós oka annak, hogy eladásra szánt versenylovak képzését, versenyeztetését alulképzett lovasokra bízná. Ezzel együtt is azt javaslom, hogy aki tényleg komolyan gondolja, hogy lovagolni akar, versenyezni szeretne, de nincs pénze, az ne válogasson, ne sajnáltassa magát, hanem ragadjon meg minden alkalmat! A Béláék kínálta alkalmat is. Tisztázza elõre, hogy mit kap, s mit kell adnia cserébe, s ha elviselhetõ az ára a lovaglási lehetõségnek, akkor vágjon bele! Még ha nem is lesz ez végleges megoldás, de közben lovon lesz, aminél jobb tanulási lehetõség nincs. S ha valóban komolyan veszi magát, a lehetõséget, akkor munkát fog beleölni, nem is keveset, ami pedig meg fogja hozni a gyümölcsét. Az élet majd alakul, ahogy alakul, de ti már többek lesztek egy-két lóval, sok-sok tapasztalattal, ami többet fog esetleg jelenteni a késõbbiekben, mintha lenne egy marék elszórni való pénzetek. Lovagoljatok, ahogy tudtok! Mindegy, kié a ló, csak lovon lehessetek. A Béla erre kínál lehetõséget. Miért ne élnétek vele? Van vesztenivalótok? Na ugye! :)

#92 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 17:35

aki a lovasvalogatasal kapcsolatban keres, nem fog megtalalni, uzenjen,bsedon@gmail.com de az a biztos hogz januar 6 utan megtalalhato vagyok. tajekoztatasul olvassatok a lovasnemzetet, lovaseletet, mindkettoben lesz cik a valogatasrol. akit temyleg a felajanlas erdekel annak belinkelem a FELAJANLAST! "Üdvözlet minden lóbarátnak! Közel 3 éve teszünk azért (Horváth Szilvia ranch tulajdonos, nemzeti bíró, quarter, appaloosa tulajdonos western sport és ló barát) és jómagam, hogy segítsük a fiatal nemzedéknek, vagy az idõsebb korosztálynak, aki nem tudja, vagy még nem kötelezte el magát, hogy ebbõl a csodálatos fajtából (Q, P, A) vegyen magának lovat. Mi rendelkezünk (én csak a tréner, tanyagazda vagyok, csak tulajdonosi szemlélettel) ezekkel a lovakkal, és szeretnénk látni a westernversenyzésben jövõt, de teszünk is érte. Idén is meghirdetjük az általános válogatónkat, fiatal, vagy kezdõ sportolóknak, vagy sportolni vágyóknak, ahol a kiválasztottak megkapják az egyik lovunkat, és versenyezhetnek, képezhetik magukat raja. A lovak havi tartási költségét, a kizárólagosság miatt (ezeken a lovakon más nem ülhet csak a kiválasztott versenyzõ, edzõ) nektek kell vállalni, költségként jelentkezik még a versenyre való eljutás, nevezések, szállás! Természetesen, ha többen megyünk, csökkenek a költségek, a havi tartás költségeiben is tudunk segítséget adni.(egy részét ledolgozhatod). Amit mi kérünk: -lovastudás, ami egy válogatón mérettetik meg (nem kell megijedni.. ) -versenyzõi ambíció (minimum 3 versenyen részt kell venni, ezek kiválasztása lovastudástól függ, és közös megegyezés alapján történik) - továbbtanulási, továbbjutási vágy -hosszú távon való gondolkodás (nem szeretnénk kitenni lovainkat egy esetleges lovasváltásnak, minimum az egy versenyzési évet végig kell vinni) -betöltött 12 év (felsõ korhatár nincs) -heti min. 2 edzés a képzés: (január közepétõl, novemberig) - általános western és reining oktatások (trail, pleasure, horsemanship, és reinig, a gyorsasági számokhoz nincs lovunk) -Segítséget nyújtunk a versenynevezések bonyolításában itthon és külföldön. -Esetleges pályázatok lehívása, csak fiatal 18 év alatti versenyzõknek! -ló felszerelés (természetesen a sportnak megfelelõ színvonalon) - nem utolsó sorban egy quarter, vagy appaloosa kanca vagy herélt!(idei versenyrõl nem jöttünk el 1 helyezés nélül! ) - a sportnak megfelõ versenypálya, a gyakorláshoz -a lovak szakszerû és tökéletes ellátása (ez csak és kizárólagosan a mi általunk kijelölt lovásszal, trénerrel! - egy igen szigorú, ám következetes tréner (ez én lennék) - plusz, képzési lehetõségek, amikhez természetesen biztosítjuk a lovat (kurzusok, amiket általában más, külföldi trénerek tartanak) Versenyeink: (csak hivatalos, nem fekete versenyek!) -Akasztó, Göd, Kecskemét, Csömör, Nagykáta. Szlovákiában- Pezinok, Galánta, Hrabusice. Csehországban egy helyszín a Közép Európa Kupa, és jövõre a versenyhelyszínek kiegészülnek a Wienerneutstadti versennyel is. Érdeklõdni lehet nálam Sedon Béla a 06 30 3900260-as telefonszámon, vagy és inkább ha lehet itt, a bsedon@gmail.com címen. Jelentkezési idõpont jan 10. Szeretettel várunk minden jelentkezõt, érdeklõdõt a helyszín lemaradt:) Dunakeszin vagyunk

#93 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 14:48

sziasztok! Mindenkinek, aki jelentkezett, elküldöm a jelentkezési-regisztrációs lapot. szombaton 10 kor a Boldog Ló Farmon lesz a válogatás.

#94 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 14. - 20:06

Nehéz döntés :rolleyes: , de azt hiszem én is felajánlanám Mauszt (Storms Hobby Doc), ha megfelelõ tanítványt találnék rá. 8 éves szürke kanca, képek és eredmények itt. Nem kikötés a versenyzés, de az efféle ambíció elõnyt jelent. Aki szeretne jelentkezni, a weboldalon minden elérhetõségemet megtalálja.

#95 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 1:45

"Nem versenyezni kell a gyerekeket, kezdõket küldeni, nem arra kell õket ösztönözni, hanem arra, hogy tanuljanak meg lovagolni. Ha lehet, akkor képzett lovon, de mindenképpen jó tréner, kiváló edzõ kezei között. Amíg ebbe a kezdeményezésbe nincs belevonva a jelenlegi trénerek, edzõk köre, s a versenyzést célozzátok meg, addig ez egy döglött akna. Várhatjuk akármeddig, hogy nagyot szóljon.

* A válogatás során kiválasztható lovasok szerintem fiatal lovakat nem képezhetnek önállóan a siker reményében. Sõt még a kedvük is el fog menni a lovaglástól, ha versenyre KELL menniük.
* Jól kiképzett, valóban értékes lovakat nem fogják ezek a lovasok megkapni, mert csak elrontják õket, amivel az értékesítést veszélyeztetik. Racionális tenyésztõ nem adja a valóban jó lovát ellenõrizetlen körülmények közé.
* Ha a trénerek nem kapcsolódnak be a programba, akkor sem a lovasok, sem a lovak képzettsége nem fog nõni, sõt a lovak képzettségi szintje csökkenni fog."

Ezzel nagyon egyet tudok érteni.

A "magyar western" attól szenved, hogy folyton bizonyítani akar. Ezért színvonalas versenyeket, jó trénereket, sok szép versenyzõt, fedeles, locsolt reining pályát, nézõt, szponzort szeretne. De sajnos bilibe lóg a keze.
Már a LOT "égbe színvonalazása" intõ jel kellett volna legyen...
Aztán jött a versenyzés színvonalának megmentése, a "feketeversenyezés"... (ma a nyugdíjamat mentik :gm: )

Bea, Szilvi, Béla kezdeményezése a realitások irányába mutat. Fontos és elkerülhetetlen megkezdeni a tenyésztõk, lovasok, oktatók, trénerek érdekeit közelíteni. Ugyanakkor nem lehet a Mount Everestet a tetejétõl kezdve megmászni. Sok év (évtized) munka áll egy-egy nívós versenyzõ mögött. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha mindenképp versenykényszert viszünk a dologba, az nem biztos, hogy sok lovast fog vonzani (ld. Sheriff iskolai próbálkozását), még kevésbé 70 pontos produkciókat Kaposváron.

Volt szerencsém Bea, Szilvi és Tóth Lajos magasan képzett lovait megismerni, és bátran mondhatom, hogy tízszer annyit lehet tanulni egy képzett lovon (vagy tized annyi óra alatt), mint egy képzetlenen, ha egy tréner ott áll és adja hozzá a miértet, meg a hogyant.
Ezeken a lovakon tehát gyorsan és hatékonyan lehet lovasokat, késõbb versenyzõket képezni.

A legtöbb esetben azonban a tehetségek gyors és hatékony kiképzése senkinek sem érdeke.
Ha ezen változtat egy ilyen program (hitelesen), már az is hatalmas elõrelépés lenne.
- Lovast képezni csodálatos dolog.
- Lovat képezni, tréningezni talán még szebb.
- Lovast ló képzésre, összhangjának finomítására tanítani számomra már a mûvészet határán van.
- És csak utána érdemes nívós versenyekre elküldeni õket.

Hogy ezt a csodát megismertem, azoknak a versenyzõknek, trénereknek köszönhetem, akik azzal, hogy elutasították a lányom komoly oktatását, akaratlanul is arra tereltek, hogy ne a pálya szélén álldogáljak, hanem magam tegyem meg ezt helyettük. De ez alatt az idõ alatt megértettem, hogy az út tényleg hosszú és türelmet igénylõ. Hogy nem hagyhatók ki a lépcsõfokok, és hogy nem a versenyzést kell a perspektíva középpontjába állítani, hanem azt, ami ahhoz vezet, hogy akár színvonalas versenyeken és jól képzett ló-lovas párosokkal is demonstrálni lehessen azt a bizonyos "színvonalas lovastudást".

"A lovaglásban nincs rövid út." (V.F.) :ang:

#96 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 21:26

A lovasválogatás eredménye a mi részünkrõl: Fehérvári Pálma-Piroska Karl Kitti-Coco Gergely Kata- Lady Csizmeg István-Cowboy Még két jelentkezõ van, Stefán Réka  és Bindics Márton õk Watch nevezetû lovunkra pályáznak. Ez még képlékeny. Nekem maradt Layton, Chili, Vinyó, meg egy kicsit az összes  Sajnos, ha az idõ nem is tudott rajtunk kifogni, lévén a móka a fedelesben volt megtartva, a jelentkezõk közül hárman betegeskedtek, de õk a közeljövõben pótolják a mulasztást. A többi érdeklõdõt, ha most nem is, majd talán a legközelebbi helyszínen, idõpontban remélem még látni fogom. Ha bárkit érdekelne az országban bárhol hasonló lehetõség, oktatás, nyugodtan érdeklõdhet, mert azt is profitáltuk, hogy azóta több ranch is jelentkezett, hogy nekik is lenne lovuk, lehetõségük oktatásra. Szentes, Pátka, Göd, Csömör. Akik ebbõl a régióból jönnének, azokat automatikusan a hozzá legközelebb lévõ oktató helyre irányítom. VB!

#97 Janó

Janó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.069 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 15. - 21:57

"Nem versenyezni kell a gyerekeket, kezdõket küldeni, nem arra kell õket ösztönözni, hanem arra, hogy tanuljanak meg lovagolni. Ha lehet, akkor képzett lovon, de mindenképpen jó tréner, kiváló edzõ kezei között. Amíg ebbe a kezdeményezésbe nincs belevonva a jelenlegi trénerek, edzõk köre, s a versenyzést célozzátok meg, addig ez egy döglött akna. Várhatjuk akármeddig, hogy nagyot szóljon.

* A válogatás során kiválasztható lovasok szerintem fiatal lovakat nem képezhetnek önállóan a siker reményében. Sõt még a kedvük is el fog menni a lovaglástól, ha versenyre KELL menniük.
* Jól kiképzett, valóban értékes lovakat nem fogják ezek a lovasok megkapni, mert csak elrontják õket, amivel az értékesítést veszélyeztetik. Racionális tenyésztõ nem adja a valóban jó lovát ellenõrizetlen körülmények közé.
* Ha a trénerek nem kapcsolódnak be a programba, akkor sem a lovasok, sem a lovak képzettsége nem fog nõni, sõt a lovak képzettségi szintje csökkenni fog."

Ezzel nagyon egyet tudok érteni.

A "magyar western" attól szenved, hogy folyton bizonyítani akar. Ezért színvonalas versenyeket, jó trénereket, sok szép versenyzõt, fedeles, locsolt reining pályát, nézõt, szponzort szeretne. De sajnos bilibe lóg a keze.
Már a LOT "égbe színvonalazása" intõ jel kellett volna legyen...
Aztán jött a versenyzés színvonalának megmentése, a "feketeversenyezés"... (ma a nyugdíjamat mentik :gm: )

Bea, Szilvi, Béla kezdeményezése a realitások irányába mutat. Fontos és elkerülhetetlen megkezdeni a tenyésztõk, lovasok, oktatók, trénerek érdekeit közelíteni. Ugyanakkor nem lehet a Mount Everestet a tetejétõl kezdve megmászni. Sok év (évtized) munka áll egy-egy nívós versenyzõ mögött. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ha mindenképp versenykényszert viszünk a dologba, az nem biztos, hogy sok lovast fog vonzani (ld. Sheriff iskolai próbálkozását), még kevésbé 70 pontos produkciókat Kaposváron.

Volt szerencsém Bea, Szilvi és Tóth Lajos magasan képzett lovait megismerni, és bátran mondhatom, hogy tízszer annyit lehet tanulni egy képzett lovon (vagy tized annyi óra alatt), mint egy képzetlenen, ha egy tréner ott áll és adja hozzá a miértet, meg a hogyant.
Ezeken a lovakon tehát gyorsan és hatékonyan lehet lovasokat, késõbb versenyzõket képezni.

A legtöbb esetben azonban a tehetségek gyors és hatékony kiképzése senkinek sem érdeke.
Ha ezen változtat egy ilyen program (hitelesen), már az is hatalmas elõrelépés lenne.
- Lovast képezni csodálatos dolog.
- Lovat képezni, tréningezni talán még szebb.
- Lovast ló képzésre, összhangjának finomítására tanítani számomra már a mûvészet határán van.
- És csak utána érdemes nívós versenyekre elküldeni õket.

Hogy ezt a csodát megismertem, azoknak a versenyzõknek, trénereknek köszönhetem, akik azzal, hogy elutasították a lányom komoly oktatását, akaratlanul is arra tereltek, hogy ne a pálya szélén álldogáljak, hanem magam tegyem meg ezt helyettük. De ez alatt az idõ alatt megértettem, hogy az út tényleg hosszú és türelmet igénylõ. Hogy nem hagyhatók ki a lépcsõfokok, és hogy nem a versenyzést kell a perspektíva középpontjába állítani, hanem azt, ami ahhoz vezet, hogy akár színvonalas versenyeken és jól képzett ló-lovas párosokkal is demonstrálni lehessen azt a bizonyos "színvonalas lovastudást".

"A lovaglásban nincs rövid út." (V.F.) :ang:



Húúú de bõlcs!

#98 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 16. - 9:47

Sheriff! Azt hiszem igazad van azzal kapcsolatban, hogy lasszóval kell fogdosni a lovasokat. Egy kis statisztika: Péntek este feltettem a "hirdetést" és még aznap 24-en megnézték a weboldalt. A 24-bõl 18-an a paci.hu-ról keveredtek oda. Összesen 16-an Budapest környékérõl. Ezek után egyetlen üzenetet kaptam, az is csak érdeklõdés volt és nem hiszem, hogy az ajánlatra, csak kíváncsiságból. Pedig nem hiszem, hogy olyan rosszat ajánlottam volna. A képzett, rutinos reiningló és az edzõi felügyelet azt hiszem adott, sõt a lovardában minden felkészüléshez szükséges körülmény is. Mit kívánhat még valaki, ha el szeretne kezdeni komolyabban lovagolni? Nagy baj van szerintem Magyarországon a western versenyzéssel... :(

#99 Lilu

Lilu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 221 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 1:36

Sheriff!

Azt hiszem igazad van azzal kapcsolatban, hogy lasszóval kell fogdosni a lovasokat.

Egy kis statisztika:
Péntek este feltettem a "hirdetést" és még aznap 24-en megnézték a weboldalt. A 24-ből 18-an a paci.hu-ról keveredtek oda. Összesen 16-an Budapest környékéről. Ezek után egyetlen üzenetet kaptam, az is csak érdeklődés volt és nem hiszem, hogy az ajánlatra, csak kíváncsiságból.
Pedig nem hiszem, hogy olyan rosszat ajánlottam volna. A képzett, rutinos reiningló és az edzői felügyelet azt hiszem adott, sőt a lovardában minden felkészüléshez szükséges körülmény is. Mit kívánhat még valaki, ha el szeretne kezdeni komolyabban lovagolni?
Nagy baj van szerintem Magyarországon a western versenyzéssel... :(

Szerintem ennek az okát Wintersunset egy oldallal korábban nagyon jól meg tudta fogalmazni (legalább szerintem elsősorban ez áll a dolgok mögött):

Szerintem a 10% nagyjából reális, sőt. A fiatalok többségének a lovaglás csak egy hobbi, általában múló hobbi. Többségüktől nem várható el, hogy hosszú távon elkötelezzék magukat, ha nincs meg bennük az igény a fejlődésre, a tökéletesedésre, az elszántság, hogy télen-nyáron lóra üljenek és kicsikarják magukból a maximumot.
Akikben ez megvan és a lovaglást már gyerekkorukban a hivatásuknak tekintik, azoknak egy része tehetős családból származik és kap saját lovat, akinek pedig nem futja még edzőre sem, az pedig nézi, ahogy mások eldobják maguktól a lehetőséget.
Szerintem aki havi 50-60 ezer forintot ki tud fizetni havonta, annak nem probléma, hogy saját lovat tartson, még ha az nem is olyan nagyon jól képzett, de legalább az övé. Persze így is lesz egy szűk sáv, aki ki tudja majd használni ezt a programot, de én mégis inkább Sheriff kezdeményezését látom igazán hasznosnak, mert ő bárki számára lehetővé tette a csatlakozást, egyedül elhivatottságot követelt meg. Tudom, hogy ez már egyfajta öngyilkos merényletnek számít, de van, ahol ez működik. Az egyetlen probléma, hogy vannak, akik igazán elkötelezettek, akik mennének és csinálnák, de oda sem jutnak el, hogy a válogatóra be merjék tenni a lábukat, mert nincs pénzük arra a szintre felhozni magukat. Tudom, ez a sztori most nem róluk szól.

Akinek ez mégis összejön, annak sok sikert, és kíváncsian várom a válogató további eredményeit :yeah:

Edited by Lilu, 2011 január 17. - 1:48.


#100 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 8:40

Mivel nem írtam feltételeket, fõleg nem árat, úgy gondolom, hogy csak puszta kíváncsiságból is lehetett volna több érdeklõdõ (én sok éve biztos kíváncsiskodtam volna), hátha nem is gondoltam az ajánlatot drágán. És egyébként elõször tényleg nem is gondoltam sok pénzre, aztán le lettem hülyézve, hogy ennyiért odaadnám a lovam. Úgyhogy egy kicsit emeltem rajta, de látom, hogy ez rengeteg pénz mindenkinek. Vagy akinek nem lenne, annak most nem aktuális, vagy messzi van stb. Kicsit egyébként javult a helyzet, van már pár megkeresés. De általában mindenhol akadály vagy a pénz, vagy a távolság. Még az sem biztos, hogy nem lesz mondjuk két lovas és még akkor is mindenki jól járna, kivéve Mauszt. :) :rolleyes:

#101 Lilu

Lilu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 221 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 9:03

Csak azért idéztem be ezt, mert én is magamból indulok ki. Gondolkodtam már napok óta hogy írok, de tudom hol van a ló (legalábbis ha a honlapon feltűntetett hely az), ott lovagoltam anno, tudom mennyi egy bértartás, ahogy azt is hogy nem tudom kifizetni, hiába lenne az adottságokhoz viszonyítva olcsó. Akkor meg minek vegyem el más drága idejét azzal hogy feleslegesen levelezgetek vele erről. Szóval annyiban hagytam. Ettől függetlenül nagyon szép és tisztelendő dolog amit csináltok (távol álljék tőlem hogy ebben az egészben bárkit is hátráltassak), csak azt is látnia kell a szervezőknek, hogy nem feltétlenül a szándék hiányzik a lovasokból (hogy sheriff kecskeméti kezdeményezése miért nem jött össze, azelőtt teljesen értetlenül állok, én már a saját ismeretségi körömben tudnék sok olyat mondani aki kapva kapna egy ilyen lehetőségre). Továbbra is éljen a világbéke :yeah:

Edited by Lilu, 2011 január 17. - 9:18.


#102 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 9:48

A lovasválogatás eredménye a mi részünkrõl:
Fehérvári Pálma-Piroska
Karl Kitti-Coco
Gergely Kata- Lady
Csizmeg István-Cowboy
Még két jelentkezõ van, Stefán Réka  és Bindics Márton õk Watch nevezetû lovunkra pályáznak. Ez még képlékeny.
Nekem maradt Layton, Chili, Vinyó, meg egy kicsit az összes 

Sajnos, ha az idõ nem is tudott rajtunk kifogni, lévén a móka a fedelesben volt megtartva, a jelentkezõk közül hárman betegeskedtek, de õk a közeljövõben pótolják a mulasztást.
A többi érdeklõdõt, ha most nem is, majd talán a legközelebbi helyszínen, idõpontban remélem még látni fogom.
Ha bárkit érdekelne az országban bárhol hasonló lehetõség, oktatás, nyugodtan érdeklõdhet, mert azt is profitáltuk, hogy azóta több ranch is jelentkezett, hogy nekik is lenne lovuk, lehetõségük oktatásra. Szentes, Pátka, Göd, Csömör. Akik ebbõl a régióból jönnének, azokat automatikusan a hozzá legközelebb lévõ oktató helyre irányítom.

VB!

Ez remek. Hajrá! Kitûnõ lovak, kitûnõ lovasok. :yeah:

#103

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 17:27

Pedig nem hiszem, hogy olyan rosszat ajánlottam volna.

Nem ám, sõt!.. :kocc: (Bár nem irigylek senkit sem egy ilyen ajánlathoz vezetõ döntésért...)

És (további) sok sikert minden beválogatottnak! :)

#104 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 20:57

A weboldalon reményeim szerint nincs olyan információ, ami aktualitását vesztette, csak ha valahogyan mégis elkerülte a figyelmemet. Csömörön állomásozunk és valóban drága a bértartás, de Pest környéki viszonylatokban és a hely adottságaihoz képest szerintem nincs ezzel probléma, csak a pénztárcáinkkal. :) :(
De szerintem egy szóval sem említettem sehol a tartást. Fõként, hogy a mai napig nem döntöttem sem az összegben, sem abban, hogy heti hány alkalomról lenne szó. Persze örülnék, ha nem lenne gondom a bértartás kifizetésével, nyilván ezért a kezdeményezés. Az anyagiakon kívül azonban az is fontos szerepet fog játszani, hogy kit találok olyannak, aki passzol a lovamra. Mert nincs az a pénz, amiért bárkit ráengedjek.
Alakul azért az érdeklõdés, remélem én is hamarosan bejelenthetem, hogy megtaláltam Mausz lovasát. De lehet még rá "licitálni". :)

(Bár nem irigylek senkit sem egy ilyen ajánlathoz vezetõ döntésért...)

Hát ebbõl is látszik, milyen helyzetben vagyunk mostanság mi trénerek...

#105 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 17. - 21:35

Szombaton a válogatás után ketten jelentkeztek, ma egy ember. Én sikeresnek mondanám a válogatást , két újságcikk, egy kilátásba helyezett riport, egy nemzeti sportban való megjelenés.. Aki ma jelentkezett, azt a hozzá legközelebb lévõ lovasoktató helyre küldöm a másik kettõ Göd környéki, tehát maradnak. Kb. 3 hónap munkája fekszik eddig a lovasválogatás dologban. Két napja, a szomszédom, aki egyébként Petõ Zoli, és ráadásul még a Western Szövetség elnöke is átjött, dumáltunk. Mondtam neki, mi lenne, ha valahogy betennénk az általános iskolákba a lovasoktatást. Az én fejemben még csak ötletként volt meg. Zoli csak mosolygott és azt mondta, le vagy maradva öreg, már a tantestület elõtt van a dolog. Le vagyok maradva, ez tetszik. Bár mindig így lenne ez után. Ajánlom figyelmetekbe a Lovasélet, Törzsasztal elnevezésû kezdeményezését, mindenki, akinek ötlete van, elmondhatja, megvitathatja a többiekkel. Trénerekre, tenyésztõkre számítanak elsõsorban, de bárki, akinek életképes ötlete van, jelentkezhet (életképes ötlet az, amit õ is meg tud valósítani, akár egyedül is, csak esetleg segítséggel könnyebb) Ez a topik továbbra is a westernt elõrevivõ ötletekrõl szól. Remélem.

#106 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 18. - 14:25

Továbbra is, a western sportért! Holnap megyek ki Szlovákiába leendõ versenyhelyszínt nézni, és Zelka Milán tréner barátomnak viszek könyveket, magyar nyelvû, western lovaglásról szóló irodalmat. Akinek megvan, tudja mirõl beszélek. Akinek nincs, vegye meg, olvassa Istenes Csilla Western tréner-bíró által írt könyvet. A Szlovákok Milán tolmácsolásában megkértek küldjünk nekik magyarul könyveket. Kint nincs, õk meg szeretnének magyar nyelven is olvasni. Én meg viszem, kicsit büszkén, kicsit meghatottan. -vb és ha már ajánló, akkor olvassátok el a Lovas Nemzet januári számában a 14 oldalon, az Eastern Western cimû írást! (amúgy nekem van a Csillától dedikált pl. hehe)

#107 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 11:20

A weboldalon reményeim szerint nincs olyan információ, ami aktualitását vesztette, csak ha valahogyan mégis elkerülte a figyelmemet. Csömörön állomásozunk és valóban drága a bértartás, de Pest környéki viszonylatokban és a hely adottságaihoz képest szerintem nincs ezzel probléma, csak a pénztárcáinkkal. :) :(
De szerintem egy szóval sem említettem sehol a tartást. Fõként, hogy a mai napig nem döntöttem sem az összegben, sem abban, hogy heti hány alkalomról lenne szó. Persze örülnék, ha nem lenne gondom a bértartás kifizetésével, nyilván ezért a kezdeményezés. Az anyagiakon kívül azonban az is fontos szerepet fog játszani, hogy kit találok olyannak, aki passzol a lovamra. Mert nincs az a pénz, amiért bárkit ráengedjek.
Alakul azért az érdeklõdés, remélem én is hamarosan bejelenthetem, hogy megtaláltam Mausz lovasát. De lehet még rá "licitálni". :)
Hát ebbõl is látszik, milyen helyzetben vagyunk mostanság mi trénerek...

Én is licitálhatok?

Ha igen, akkor a kezdõ ajánlatom a következõ:

2011. december 31-ig eltartom saját költségemen Mauszt Silveradon. Minden normál tartási költséget állok, kivéve az orvosi kezeléseket.

Feltételeim: Csak Goór Mária lovagolhatja rendszeresen + az "A" kategóriás hazai reining versenyeken indulnia kell!

Ehhez az ajánlathoz tudok még kiegészítéseket tenni, de azt már csak szemtõl-szembe.

#108 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 13:33

Ez egy igen nagy vonalú gesztus!

#109 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 14:39

Ez egy igen nagy vonalú gesztus!


Bizony az! :)

#110 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 19. - 19:44

Marcsi - ha most nem mész rögtön és dolgozól Sheriffel, akkor te bolond vagy ( már bocsi) . Sheriff, szinte minden nap edz, dolgozik, kitartóan küzd, te aki tudsz és akarsz is állj mellé, és mutassátok meg, hogy van még jövõje a magyar weszter versenyzésnek, hogy a Béla fiatal Lovasai lássák, érezzék, igen is van miért tenni és tanulni!!!! Sheriff - nem hiszem, hogy bármit mondanom kéne :ang: .

Edited by Csikasz, 2011 január 19. - 19:45.


#111 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 20. - 0:21

Én is licitálhatok?

Ha igen, akkor a kezdõ ajánlatom a következõ:

2011. december 31-ig eltartom saját költségemen Mauszt Silveradon. Minden normál tartási költséget állok, kivéve az orvosi kezeléseket.

Feltételeim: Csak Goór Mária lovagolhatja rendszeresen + az "A" kategóriás hazai reining versenyeken indulnia kell!

Ehhez az ajánlathoz tudok még kiegészítéseket tenni, de azt már csak szemtõl-szembe.


Ez valóban nagyon nagy gesztus, pláne hogy a feltételekhez még annyit se írtál, hogy segítsek neked bármiben...

De szerinted hogy fogom lovagolni Mauszt Silveradon? Ha átlag havi egyszer járok mostanában Kecskeméten, akkor sokat mondtam. Engem most ide köt a suli, a magánéletem és a többi ló, minden. Sem anyagilag, sem idõben nem fér bele a lejárkálás. És az hagyján, hogy mikor lovagolom, de azt nem bírnám ki, ha nem látnám minden nap, amikor megyek a lovardába.

Azért ez nem jelenti, hogy nem is fogtok látni többet versenyen. Nagyon dolgozom rajta, hogy azért legyen mivel indulni, még ha a bajnokságban nem is tudnánk - fiatal ló révén. Ha sikerülne egy problémát megoldani egy ügyes kis kancával, azért ott lennék idén is. (Remélem egy fogreszelés és egy csontkovácsolás után már mûködni fognak a dolgok, de sajnos még nem tudom.) :(
Aztán egyszer a csikók is remélhetõleg oda kerülnek, csak azokba még jó sok munka kell: Redy, Ruf, Minimausz. (Na jó, utóbbi még annyi idõs sincs, hogy elkezdjem - de már nem kell nagyon sokat várni! A másik kettõ meg még nagyon-nagyon az elején van.) :rolleyes:

Mauszra pedig úgy néz ki egyelõre, hogy ketten lesznek, mert csak felesben vállalnák. Egyikükkel már meg is állapodhattunk volna, csak gondoltam legalább ezt a hetet kivárom. Elsõre úgy néz ki, egész jól mûködnek együtt a lóval és mindenképpen szeretne majd versenyezni. És a másik is nagyon szimpatikus, csak még nem próbálta ki a lovat és a részleteket még ezután egyeztetjük. De én bízom benne, hogy jó lesz mindenkinek...
Nézzétek az elõnyét! Eggyel biztosan több versenyzõ lesz! (Ha minden jól megy.) :)

De azért köszönöm szépen az ajánlatot! :)

#112 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 22. - 14:57

Egy kis segítséget kérnénk, westernszabályzatokat szeretnénk fordítani németrõl, magyarra. Elég sok anyag gyûlt össze, bármilyen kis segítség jól jön. Ha valaki vállalja ezt a feladatot, annak elküldöm a dokumentumot, bármennyit fordít, azt nagyon megköszönjük, tervben van egy magyar egyezményes bírálat, szabályzat elkészítése. Ebben kéne a segítség. köszönet elõre is..

#113 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 22. - 15:46

Egy kis segítséget kérnénk, westernszabályzatokat szeretnénk fordítani németrõl, magyarra.
Elég sok anyag gyûlt össze, bármilyen kis segítség jól jön.
Ha valaki vállalja ezt a feladatot, annak elküldöm a dokumentumot, bármennyit fordít, azt nagyon megköszönjük, tervben van egy magyar egyezményes bírálat, szabályzat elkészítése. Ebben kéne a segítség.
köszönet elõre is..

Béla!
Magyar egyezményes bírálat, szabályzat már van western témakörben. Nem tervben, hanem hatályban. Úgy hívják, hogy Magyar Lovas Szövetség Western Szakág Versenyszabályzata és Reining Szakág Versenyszabályzata. Nemcsak felesleges, hanem egyenesen káros új szabályzatot készíteni. Sõt! Gondoljátok meg, hogy mit csináltok!

A magyar western versenyzést a szövetség szakágai által megalkotott, s rendszeresen frissített szabályzatok szabályozzák. Ezt Te, mint versenyzõ, jó lenne ha tiszteletben tartanád! S mindenki más is, aki a kezdeményezés mögött áll! A Szabályzat módosítása a szakágak közgyûlései által megválasztott szakbizottságok hatásköre, s nem a tied.

Ha valami baja van bárkinek (versenyzõnek, tisztségviselõnek, bírónak, edzõnek, klubvezetõnek) a szabályokkal, bírálattal, akkor azt vezesse elõ a hivatalos úton, s a demokratikus szabályok szerint döntsön a javaslatokról az illetékes szakbizottság! Ha meg a szakbizottság munkájával elégedetlen valaki, akkor hívjon össze közgyûlést (ha tud), s váltassa le a szakbizottság tagjait! De annak, hogy megalkossátok az x. szabályzatot, annak semmi értelme. Már ha nem a bajkeverés a cél. Már van western szabályzata a Reining Szakágnak, a Western Szakágnak, a HQHA-nak, az NRHAH-nak, a Kupasorozatnak. A tietek kinek készül? Minek készül? Hogy még több felé tudjon szakadni a western tábor? Mert ha ez a cél, akkor nagyon jó irányba tartotok.

#114 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 22. - 18:16

A magyar szabályzat az eredeti szabálykönyv alapján születet, ezt NRAG bíró is bírálhat már ér rendben volt!!! Tehát ez az irányadó, minden más tév útra visz, s a hivatalos bíró nem is fogja elfogadni sem itthon, sem másutt! Trail pálya szabályokkal kapcsolatosan minden infót tudok.

#115 Sedon Béla

Sedon Béla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 304 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 22. - 20:52

Sheriff! Az nagyon jó, hogy te, mint egy önjelölt moderátor, bírálsz. Tõlem segítséget kértek, meg is teszem, tettem. Ha valami kifogásod van vele az kellemetlen. Neked. Mellesleg a fordítandó anyag így kezdõdik hobby-lovaglás. Gondolom, aki megkért, evvel kapcsolatban szeretne mimnél több infót, részletesebb rálátást a dolgokra. Igen én személy szerint szeretnék változást, mert nem tetszik, amit látok, kevés az ember, rossz a rendszer. Ez meg az én véleményem. Amúgy világbéke. Tehát ha valaki tud segíteni ennek fényében, annak továbbítom az anyagot. Csikasz! Valószínû hogy ez inkább a toborzásról, szól, szerintem ebben kéne keresni a western új segítését, nem hiszem, hogy egy szabálymódosításról van szó, csak fordításról.

#116 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 22. - 21:07

Lehet, hogy csak azért, mert folyton CSI sorozatokat ad a tévé, de valahogy nekem nem jön össze:

Egy kis segítséget kérnénk, westernszabályzatokat szeretnénk fordítani németrõl, magyarra.


Mellesleg a fordítandó anyag így kezdõdik hobby-lovaglás.


Világbéke. :kocc:

#117 Api

Api

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 85 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 23. - 8:51

Csak olvasgatok, nézem miként alakulnak a dolgok és szomorkodom. Mily "szép" lett ez az ország és hova haladunk. Lassan széthullik minden és mindenki csak a saját érdekeit nézi. Aztán meg jön a mentsük meg mozgalom, de csak úgy, ahogy nekem jó. Basszus. Mitõl lettünk ilyenek? Lépjünk már túl a hamis értékeken! Biztos, hogy az számít, hogy mennyit keresel (esetleg másokat átverve), vagy hogy milyen pozíciót töltesz be? Mindenki vezetõ egyéniség akar lenni, nagyobb a másiknál. Ez engem elszomorít. Tanuljunk már meg tisztességgel együtt élni. Gondoljuk végig egész létünket. Akarj a legkisebb fogaskerék lenni a rendszerben! Hozzátenni akarjunk, ne kivenni belõle, ami "jár"! Amikor elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot pár éve, örömmel láttam, hogy milyen élet van itt: LOT, egyéb találkozók, társaságok, versenyek. Manapság csak azt látom, hogy savazzátok egymást és sokszor már nem is a nézetkülönbség a lényeg, hanem hogy ki tud cifrábban fikázni. Ez parlamenti stílus és ott is elég gáz. Elég sokat mozgok emberek közt és mindenhol ezt látom. Ez nagyon szomorú. Eltûnnek az igaz értékek: barátság, közösség, család; mert fontosabb, hogy mennyit keresel, milyen autód-mobilod van és milyen címed van. Szerintem nem attól lesz nagy ember valaki, hogy igazgató, vagy altengernagy rangja van. Néha elõfordul, hogy pár napig ki sem kell mozdulnom a ranchról és a telefonom se csörög sokat, ilyenkor büngyürkészem a lovainkat, kimegyünk terepre, vagy csak hanyatt dobom magam és csodálom a természetet- na ez a lényeg, ilyenkor updatelem magam és ez ad erõt a hétköznapi szemétségek elviseléséhez. Nem akarok bölcselkedni, csak szeretném, ha élhetõ világban tölthetném napjaimat és nem kéne félteni gyerekeinket. Nem várok csodát, meg azt sem, hogy bárkire is hatással legyen ez a kis írás, de legalább kiadtam magamból. Hogy ki mit ment ki magának, az legyen a saját döntése/intelligenciája vagy mehet tovább a marakodás a (sz)aranyon és az elnevezéseken. Jó mulatságot, pusztítsuk emelt fõvel az emberséget:) UI: Jelen írásban felismerhetõnek vélt személyek pusztán véletlen egyezések, mielõtt bárki magára venné és támadásnak érezné:)

#118 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 23. - 12:36

Béla - a toborzáshoz minek kellenek szabályok, pláne német? - nem értem. Valaki vagy akar és akkor majd megtanulja, vagy nem, akkor meg? Én nem akarok már versenyezni, de mégis megtanultam, sõt voltam bírói képzésen is azt sem bánom, no meg sok páylát is építettem. A jövõben tanulni fogok még többet a lovakról...

Edited by Csikasz, 2011 január 23. - 12:39.


#119 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 23. - 15:06

Értem, van valaki aki csak a német nyelven íródott hobby-lovaglást tartja mérvadó szintnek. :hu: Még jó, hogy nem akarják a hobby-lovaglást szabályzattal megtoldani. mencsük meg a fõdet

#120 Öcsi bá

Öcsi bá

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 23. - 15:27

Ha jól tudom Németországban létezik egy szervezet amely a un.hobbilovasokat tömöríti és regisztrálja. El lehet végezni egy tanfolyamot ami elméleti és gyakorlati oktatásból áll,majd sikeres vizsga után kap a delikvens jelvényt és igazolást. Szerintem ezt szeretnék átültetni hazai viszonylatba. Nem hiszem,hogy hátsó szándék húzódna az ügy mögött,inkább arra gondolok megpróbálnak valamit mocorogni a western hobbisták körül. Jártam én is sok hazai western versenyen (sõt indultam is,jól le is szerepeltem)sajnos irgalmatlan széthúzás van,hogy miért nem értem. Ennek a maroknyi csapatnak irgalmatlanul össze kéne tartani különben szét fog hullani az egész.