Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bertalan Zsolt lóakupunktúra- masszázs- ostheopathia tanfolyamai/ kurzusai


  • Please log in to reply
589 válasz a témához

#161 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 9:50

Amúgy meg a ló nem attól utálja a kovácsot mert a gazdija csomózott kötõfékkel dolgozik. Kérdezd meg Natost, hogy a z Õ lova a "tanfolyam " elõtt hogyan adta fel a hátsó lábát........ja meg utána ?


Ez most azért jó példa, mert az említett "perellis" kovács kedvenc kuncsaftja Natosló.
De a kötõféket most nem értem. Szerelmetes kancám bármily kötõfékben irdatlan köcsög tud lenni vagy tünemény. Azon több múlik, ki van a vezetõszár végén, hogyan nyúlnak hozzá, továbbá kinek a kezében van a pedikûrkészlet és hogyan használja. De azt hiszem, ez itt most mellékszál. :)

Kieg (de még mindig mellékszál): Ha már szóba került a kancám. Nem is 3 napos kurzuson alakult jobbá. Hanem hetekig és naponta foglalkoztunk vele Tamással.

Edited by Natos, 2009 november 24. - 9:55.


#162 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 10:51

De ki az a Perelli??? :eek:

A Barum-nak az olasz változata.

#163 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 11:15

Nem nevezem az általam szervezett tanfolyamot osteopath képzésnek, stresszpontmasszázs(különbség)!


Ennyi embert nem verhetek át...)

Nem állítottam, hogy átversz akárkit is, én a topik címébõl vettem, hogy úgy nevezed.
Még egyszer: azt sem állítottam, hogy Jóska-pista lovát nem kezelted és az nem nyert.
Egyszer felhívtál, hogy járjak közbe, hogy Overdose-t megkezelhesd ingyen. Nem tudtam segíteni, azt hiszem megadtam a Ribi számát.
Késõbb valahol írtad, elég nekem nem tetszõ stílusban, hogy milyenek ezek, mert a Te segítségedet nem fogadták el és inkább vitték Franciaországba tönkretenni.
Szerintem még ennek a szájíze íratta velem az elõbbieket!

Nagyon kritikusan fogadom a csodaszereket és a csodametódusokat a lógyógyítás és ápolás területén, mert meggyõzõdésem, hogy a nagy része nem hogy segít, hanem árt a lónak és sok lótulajdonos azért, hogy segítsen a kedvencének össze vissza kezelgeti és kísérletezget. Nagyon hosszú út van mögöttem és én is rengeteg szart kentem a lovamra vagy adtam neki a kajába, mert meg tudtak gyõzni, hogy az elengedhetetlen neki a túléléshez.
Most csak egyetlen példát mondok, hogy mutassam, milyen bagatell dolgok is feleslegesek, "patazsír"! Ezen most lehet megint vitatkozni majd oldalakon keresztül, sok lovat tartottam már és amióta nem kenem a patákat, nem volt ilyen probléma nálam, illetve a problémásan hozzám kerültek, meggyógyultak. Ennek egyetlen haszna van, ha versenyre , szemlére megy a ló szebb legyen a patája, semmi más.


Mau! Mikor masszírozol meg engem is, fáj a derekam? :)

#164 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 11:20

Viszont Landgraf tanfolyamai után egy "félig képzettnek" aki azt hiszi hogy Õ mindent megértett és tud, sokkal többet el lehet cseszni mint egy "Pepperillisnek" aki halálra szeretgeti a lovát ;)
....

Már csak azért is, mert az egész stresszpont masszázs stb.. gyakorlatok valamilyen szintû áttekintése komoly anatómiai ismereteket követel meg. Sokan még a saját testüket sem ismerik, nem hogy a ló mozgásszerveinek anatómiáját !

Én ezek szerint félig képzett vagyok? De jó...! (... lenne, ha... ) Nem így gondolom. Nem vagyok félig sem képzett. Még véletlenül sem gondolom, hogy mindent tudok. Egy morzsát kaptam egy nagy tortából. Kaptam egy nagyon alap dolgot, amit okosan tudok hasznosítani magamnak, a lovamnak, ha szeretném. Tisztában vagyok magammal, azzal amit kaptam, azzal, hogy mire jó és mire nem jó. Azzal, hogy meddig mehetek el. Nem fogom a lovam lábát ész nélkül csavargatni, satöbbi. Az más kérdés, hogy épp ezért próbálok jobban belemélyedni a ló anatómiájába is, amirõl szintén alap felvilágosítást kaptam a tanfolyamon. Egyébiránt más, nem tanfolyamosokkal beszélgettem egyes fogásokról, s na lám - maguktól is alkalmazzák ösztönösen a lovaikon, nahát! Meg is lepõdtem.

Te ismered a stresszpont masszázst, hogy véleményt tudsz róla mondani, hogy mit adhat a lúzernek egy ilyen bemutató és "tornagyakorlat"? Nagyon remélem, hogy magad is szakember vagy ezen a területen és így komolyan vehetem az aggályaidat ezzel kapcsolatban!

(Másrészt én a Parelli-módszer alapjaival nagyjából megismerkedtem, amikor megvettem a lovam. Részben jónak tartom, de túlzásba nem vittem, nem értek egyet a ló agyonajnározásával. Viszont fontosnak tartom a ló és ember közötti bizalmat és az erre alapuló kapcsolatot. Számomra a természetes lóképzés semmiképpen nem az agyonsimogatást jelenti és nem is a ló megtörését. De ez nem az a fórum.)

Egyébiránt marhára nem értem, miért most kell ezzel b***tatni Landgrafot. Nem az elfogultság miatt, nem vagyok elfogult, de miért nem háborogtak a háborgók még mielõtt az elsõ tanfolyam lett volna? Ha csak hallgatóságnak megy el valaki, abból is lehet tanulni, legalább lehet tudni, hogy kit érdemes hívni, ha a szükség úgy hozza.

#165 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 11:25

Egyébiránt marhára nem értem, miért most kell ezzel b***tatni Landgrafot. Nem az elfogultság miatt, nem vagyok elfogult, de miért nem háborogtak a háborgók még mielõtt az elsõ tanfolyam lett volna?


Mert akkor még nem tudták, hogy sikeres lesz. :D

#166 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 11:37

Mert akkor még nem tudták, hogy sikeres lesz. :D

Pedig senki nem írta be utána, hogy jajajjajjjj széttörtem a lú lábát és letéptem a fejét nagy igyekezetemben, há' doktor úr, monnya mán meg micsinyátam rosszul? :dev:

Jó, én is megértem a kétkedõket, mert nyilván célszerû tudni a lóanatómiát. Az elsõ kérdésem ez volt, hogy milyen elõképzettség szükséges. Nyilván nem vagyunk állatorvosok és nem is leszünk. Az meg, hogy a lovaink jól reagálnak és okosan, ésszel használva a dolgokat tudunk segíteni rajtuk, nem hinném, hogy baj lehet. Sokkal nagyobb baj lehet, ha valaki úgy esik neki, hogy semmit nem tud. Jó bele lehet mindenben kötni, de szerintem, aki résztvett az elõadáson, az tudja meddig mehet el. Na én is befejeztem errõl, csak magam tudom ismételni, illetve lehet boncolgatni, de minek...

#167 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 12:14

Ez most azért jó példa, mert az említett "perellis" kovács kedvenc kuncsaftja Natosló.
De a kötõféket most nem értem. Szerelmetes kancám bármily kötõfékben irdatlan köcsög tud lenni vagy tünemény. Azon több múlik, ki van a vezetõszár végén, hogyan nyúlnak hozzá, továbbá kinek a kezében van a pedikûrkészlet és hogyan használja. De azt hiszem, ez itt most mellékszál. :)

Kieg (de még mindig mellékszál): Ha már szóba került a kancám. Nem is 3 napos kurzuson alakult jobbá. Hanem hetekig és naponta foglalkoztunk vele Tamással.

nem rád volt szabva a válaszom, hanem nagy általánosságban fogalmaztam meg...Natos nagyon kedves ló, csak érzés kell hozzá és mûködik ...mint mindegyi! :) de ezzel nem azt mondtam ám, hogy Te nem érzed a lovad vagy érzéketlen vagy

Másik!
Az anatómia az fontos, mert ha nem tudjuk hogy mi hol helyezkedik el és ott mi az ami nyomható és miért, akkor olyanok vagyunk mint egy sötét pincében csak tapogatózunk... Nem cseszegetem a Gróf Urat, nem is ismerem, és örülök hogy ilyen ismertetõ tanfolyamokra szánta el magát... az önismeret és a saját tudás helyes megitélése az sajnos a gyógyászatban nagyon ritka, hisz a szomszéd néni is ajánlgatja a kis piros pirulákat a betegeknek, mert Neki ez segített, de ugye nem mind egy hogy neki azért volt légszomja, mert megfázott, vagy valaki azért fullad mert szívelégtelenségben szenved ;) de ezt is csak hasonlatként és nem cikizésként írtam ám :yeah:

#168 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 12:53

Elég béndzsa hasonlat. :D

#169 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 13:12

majd ha téged is már csak a Marinéni próbál megkúrálni :D :kir: akkor rájössz hogy mire jó a hason-latom :gm:

#170 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 13:40

Másik!
Az anatómia az fontos, mert ha nem tudjuk hogy mi hol helyezkedik el és ott mi az ami nyomható és miért, akkor olyanok vagyunk mint egy sötét pincében csak tapogatózunk... Nem cseszegetem a Gróf Urat, nem is ismerem, és örülök hogy ilyen ismertetõ tanfolyamokra szánta el magát... az önismeret és a saját tudás helyes megitélése az sajnos a gyógyászatban nagyon ritka, hisz a szomszéd néni is ajánlgatja a kis piros pirulákat a betegeknek, mert Neki ez segített, de ugye nem mind egy hogy neki azért volt légszomja, mert megfázott, vagy valaki azért fullad mert szívelégtelenségben szenved ;) de ezt is csak hasonlatként és nem cikizésként írtam ám :yeah:

Ja, stimmt! :)
Asszem, hogy aki résztvett a tanfolyáson az pontosan tudja meddig ér a tudástakarója, mit vállalhat be - amennyire volt szerencsém a résztvevõket megismerni, természetesen.

Inkább tessék már lefotózni azt az új makkát és közzé tenni. Mondjuk a vonatkozó topikba, plíz!

#171 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 13:54

Nem állítottam, hogy átversz akárkit is, én a topik címébõl vettem, hogy úgy nevezed.
Még egyszer: azt sem állítottam, hogy Jóska-pista lovát nem kezelted és az nem nyert.
Egyszer felhívtál, hogy járjak közbe, hogy Overdose-t megkezelhesd ingyen. Nem tudtam segíteni, azt hiszem megadtam a Ribi számát.
Késõbb valahol írtad, elég nekem nem tetszõ stílusban, hogy milyenek ezek, mert a Te segítségedet nem fogadták el és inkább vitték Franciaországba tönkretenni.
Szerintem még ennek a szájíze íratta velem az elõbbieket!

Ebben igazad van! Dühös voltam,de nem Rád és nem téged szerettelek volna ezzel bántani.Elnézést! Azóta voltam a galoppon és nem bánom már,hogy annak idején nem jött össze a dolog...




#172 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 19:07

Én is úgy látom meddõ vita az egész. Gondolom, aki ért a lovakhoz az mind így született és genetikailag kódolva van a dolog. :D Bocsi, hogy szeretnék új módszerekkel megismerkedni. Azt sem gondolom, hogy felületesen olvasom a hozzászólásokat. Nem én állítom, hogy ostheopata tanfolyamon vettem részt, vagy hogy össze-vissza kezelgetem a lovakat, sõt azt sem állítom, hogy micsoda nagy szakértõ lettem-e téren. Messi nagyon egyetértek veled!!!!! :yeah: És úgy látom néha, mintha a nagy semmirõl vitatkoznánk. LANDGRAF már a "hétvége alatt" (így jól fogalmaztam?) elmondta, hogy semmi olyan dolgot nem ad át nekünk, amivel a lónak problémát tudnánk okozni. Én sokkal jobban félnék azoktól az emberektõl, akik közel nulla tudás nélkül nekiesnek más lovának és meg is vannak a hatalmas tudásukról gyõzõdve. Én meg had örüljek annak, hogy otthon a saját kis lovaimon, látom, hogy élvezik és még az izomzatuk is máshogy alakult át mintegy 3 hónap alatt. És még valami: nyelvszakosként megvan az az elõnyöm, hogy a szakirodalmat eredeti nyelven olvassam, méghozzá azt, ami elsõsorban hobbilovasoknak készült. És mit ad Isten, még a stresszpontmasszázsról is van ilyen. Talán megérjük, hogy ezeket pár éven belül itthon is elkezdik forgalmazni. De otthon is hiába próbálom a fiamat meggyõzni arról, hogy a spenót finom, ha õ már a színe miatt eldöntötte, hogy meg sem kóstolja. :kir:

#173 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 19:15

Én is úgy látom meddő vita az egész.


És még valami: nyelvszakosként megvan az az előnyöm, hogy a szakirodalmat eredeti nyelven olvassam, méghozzá azt, ami elsősorban hobbilovasoknak készült. És mit ad Isten, még a stresszpontmasszázsról is van ilyen. Talán megérjük, hogy ezeket pár éven belül itthon is elkezdik forgalmazni.

Az eredeti az az angolul van írva ;) de hogy ha már itt vagy a hátsó lábat hogyan fordítanánk németre? Légyszi.. hintere Bein vagy Fuss :huh: jaj meg a csüdsömört i légyszi

Edited by Burzsujok, 2009 november 24. - 19:16.


#174 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 19:35

Gondoltam lesz erre is pár IQ-s hozzászólás. :D Gondolom a fordítás az mindjárt sz.r is. Amúgy nem vagyok szótár, vagy upps ez benne sincs mi? Hinterhand és Mauke, hogy megnyugodj. :kir:

#175 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 19:39

Gondoltam lesz erre is pár IQ-s hozzászólás. :D
Gondolom a fordítás az mindjárt sz.r is.
Amúgy nem vagyok szótár, vagy upps ez benne sincs mi? Hinterhand és Mauke, hogy megnyugodj. :kir:

ki hitte volna hogy hátsó kéz? hmm tényleg jó szótár vagy :) ;) és stimmel Friede? :)

#176 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 20:34

Ha már itt vagyok, gondoltam, én is hozzászólok, mint az ominózus tanfolyam egyik résztvevõje...

A tanfolyam után volt szerencsém egy amolyan tipikus iskolalóhoz, aki napi x órát vánszorog futószáron gyerekek alatt, beejtett háttal, szarvasnyakkal, gyök kettõvel. Amikor elõször dolgoztam vele, 20 perc után majdnem sírtam, és nem éreztem a vállamat, karomat, halálomon voltam. Nagyon nem ment, amikor meg mégis, akkor ezerrel húzott kifelé, stb, minden egybe volt, ami egy szerencsétlen, lerobbant iskolalónál elõfordulhat. Elõkaptam hát a Landgraftól kapott jegyzetet, átvizsgáltam a lovacska fájdalmas pontjait (volt neki egy pár), és megmasszíroztam, kinyújtottam. Egy pár hétig volt szerencsém oktatni rajta, az alatt többször is lekezeltem. A végére többen is megállapították, hogy milyen jól megy - ez persze nem azt jelenti, hogy ütemesen, elengedetten, hosszan maga alá lépve dolgozott, hanem azt, hogy egy használható, normális iskolaló lett belõle, akivel nem kellett vért izzadni, és láthatóan jobban is érezte magát. Ez csak egy dolog, amiért volt értelme részt venni a kurzuson :)

(Pepperelli: nem értek hozzá, de laikusként az a véleményem róla, hogy egy alapvetõen jó dolog, aminek túl nagy feneket kerítettek, és ez a minõség rovására ment. Nem zárkózom el tõle, mert mint említettem, az alapját helyesnek tartom, de azzal abszolút egyetértek, hogy - ahogy szinte mindenben - rengeteg benne a kontár.

Patazsír: én használok. Ártani nem fog, és nem drága. Persze nem a hiperszuper nemtommilyen márkásat kell venni. Kb. ugyanaz az eset, mint a Perelli, fentebb.)


#177 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 21:19

Ártani nem fog,

Fog!

#178 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 21:20

Fog!


Mert?

#179 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 22:47

Amikor elõször dolgoztam vele, 20 perc után majdnem sírtam, és nem éreztem a vállamat, karomat, halálomon voltam.


Ölben vitted :confused: :)

#180 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 8:48

Mert?

Tapasztalat.

#181 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 13:34

Én úgy tudom, hogy a patazsírt azért nem kell agyba-fõbe használni, mert a használat elmaradása esetén jobban kiszárad a pata. Tehát hogy csak valóban rászoruló lónak kell alkalmazni. Ha a ló patája természetesen hidratált (sár, esõ, mosás, miitudomén), ahol fel tud szívni nedvességet, akkor nem kell patazsír, ezért pl szokás az itatók mellett, elõtt nyáron is jól felvizezni a talajt a karámban, hogy akkor tutira beleáll a ló és hidratál magának. Hozzátenném, hogy ezt hallottam/olvastam, nem tudom 100%-osan precízen, de vmi ilyesmi a lényeg.

Mááás.
Ma este: igyekszem menni, de sok múlik a közlekedésen is. 5 körül indulok Budaörsrõl ótóval, igyekszem beérni, sajnos a csúcsforgalom lesz a szûk keresztmetszet.

#182 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 15:25

Patazsír: nyáron, száraz idõben rendszeresen használom. Amúgy szerintem erre is az igaz, ami szinte mindenre: ha értelmesen, átgondoltan van használva, akkor hasznos, ha agyba-fõbe, akkor ártalmas is lehet.
Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, amúgy meg kb ugyanaz, amit Messi leírt :)

Futószáras ló: nem ölben vittem, de ahogy mozgott, lehet jobban jártam volna, ha azt teszem... :gm:


Ma este: Reméljük, odaérsz! :) Kornelia és én is igyekszünk idõben ott lenni.

#183 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 15:58

Milyen névre van foglalva az asztal? Bár talán nem leszek elsõ :)

#184 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 22:32

Köszönöm MINDENKINEK aki ott volt! A hiányzók postán kapják meg az oklevelet!

#185 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 22:33

Köszönjük mindenkinek, aki eljött és személyesen vette át az oklevelét! Jó volt hallani, hogy ki, hogyan, milyen eredményeket ért el a saját paripáin. Csak így tovább! :yeah:

#186 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 3. - 20:20

Stresszpontmasszázs tanfolyam indul. :yeah:

Helyszín: Nyíregyháza
Elmélet: Tirpák Csárda
Gyakorlat: Karasz tanya (Rozsrétszõlõ)
Idõpont: 2010. január 16-17. (szombat-vasárnap)
Tanfolyam díja: 30.000 Ft (Az ár tartalmaz szombatra és vasárnapra 1-1 ebédet, jegyzetet, dvd-t és oklevelet.)



Tervezett program:

Szombat:

8:00-13:00 - Elmélet (Tirpák Csárda)

13:00 - Ebéd (Tirpák Csárda)

14:00-18:00 - Gyakorlat (Karasz tanya)


Vasárnap:

8:00-13:00 - Gyakorlat (Karasz tanya)

13:30 - Ebéd (Tirpák Csárda)

15:30 - Vizsga (Karasz tanya)



A vasárnapi program, lehet annyiban fog változni, hogy késõbb megyünk ebédelni.
A tanfolyamon min. 6 fõ és max. 12 fõ vehet részt.
Jelentkezés feltétele: 10.000 Ft elõleg átutalása a 12023101-00711682-00200005 számlaszámra (Számlatulajdonos: Bertalan Zsolt).
A maradék 20.000 Ft-ot a helyszínen kell kifizetni.
A jelentkezések az átutalások beérkezésének sorrendjében alakulnak.

Amennyiben a tanfolyam nem valósul meg (az elõadó, azaz Bertalan Zsolt hibájából), akkor az elõleget, természetesen visszafizetjük.
Az elõleg viszont nem kerül visszafizetésre, ha a jelentkezõ nem jelenik meg a tanfolyamon vagy lemondja.

Elérhetõségek:
Bertalan Zsolt: 0620-559-54-74; 0670-708-34-10
Gara Fruzsina: 0670-617-00-77

Szeretettel várunk minden kedves érdeklõdõt! :yeah:

#187 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 11. - 22:50

Összeállt már a kurzusra a létszám? Publikus?

#188 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 11. - 23:08

publikus: eddig 3 fõ... :D

#189 Kerkyra

Kerkyra

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 22:06

Szia LANDGRAF! Itthon vagy? Vagy még kintrõl írsz? Mi újság Veled? Megy egy PÜ.

#190 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 22:12

Szia LANDGRAF!
Itthon vagy? Vagy még kintrõl írsz? Mi újság Veled? Megy egy PÜ.



Már itthon vagyok! :D és várom...

#191 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 22:13

Te még itt vagy?! :D

#192 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 22:27

publikus: eddig 3 fõ... :D



Hé Fõnök! Mi van a nyírségiekkel? Szólj nekik, hogy húzzanak bele mert a "kunok" lenyomják õket.... ;)


#193 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 12. - 22:44


Hé Fõnök! Mi van a nyírségiekkel? Szólj nekik, hogy húzzanak bele mert a "kunok" lenyomják õket.... ;)



Elindultunk más vonalon(email,szórólap stb.) is...természetesen mindenki szólhat másoknak( nem fórumosoknak) is,hogy valami lesz Nyíregyházán. :)

#194 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 13:14

Békés Karácsonyt Mindenkinek! :ang:

Posted Image



Van még hely a tanfolyamra, aki szeretne, még jelentkezhet! ;)

#195 polanyi

polanyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 193 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 15:04

A patazsir bizonyos irások szerint a száraz,kemény kitöredezett,de a tul puha pata kezelésére egyaránt alkalmas. Mégpedig ez az anyag nagyon jo vizzáro hatással rendelkezik,/lásd,hasonlo anyagok,nyereg balzsam,olajok,cipö ápolok, a bör élettartamának hosszát ,vizhatlanitását segitik,stb/A száraz pata ápolása hatékonyabb ha elötte jol bevizezve,megvárva még a pata magába szivja a vizet majd patazsirral bekenve végezzük igy sokkal több nedvességet tudunk a patában tartani,hisz a zsir csökkenti a patábol nedvesség gyors távozását és mennyiségét,ezt száraz idöben mikor a környezetben tul kevés a nedvesség felvételi lehetöség vagy nincs. Az már egy másik dolog hogy bizonyos körülmények között ez a réteg hamar lekophat. Pl. mély talaj, olyan legelö ahol a fü" magas" gyorsitja a kopást,mély alom a boxban,stb. A puha patát pedig vizezés nélkül ha bekenjük akkor lassitja,csökkenti a környezeti nedvesség felszivodását a patazsirral is szivodik fel bizonyos mennyiség,de koránt se annyi mint ha nemzárnánk le vele. alkalmazás pl: esös ,havas,lucskos idöben,harmatos füben,stb.

#196 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 15:47

Nekem is ezt mondták kiskoromban, mikor lovaztam. :)

#197 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 18:08

A patazsir bizonyos irások szerint a száraz,kemény kitöredezett,de a tul puha pata kezelésére egyaránt alkalmas. Mégpedig ez az anyag nagyon jo vizzáro hatással rendelkezik,/lásd,hasonlo anyagok,nyereg balzsam,olajok,cipö ápolok, a bör élettartamának hosszát ,vizhatlanitását segitik,stb/A száraz pata ápolása hatékonyabb ha elötte jol bevizezve,megvárva még a pata magába szivja a vizet majd patazsirral bekenve végezzük igy sokkal több nedvességet tudunk a patában tartani,hisz a zsir csökkenti a patábol nedvesség gyors távozását és mennyiségét,ezt száraz idöben mikor a környezetben tul kevés a nedvesség felvételi lehetöség vagy nincs. Az már egy másik dolog hogy bizonyos körülmények között ez a réteg hamar lekophat. Pl. mély talaj, olyan legelö ahol a fü" magas" gyorsitja a kopást,mély alom a boxban,stb. A puha patát pedig vizezés nélkül ha bekenjük akkor lassitja,csökkenti a környezeti nedvesség felszivodását a patazsirral is szivodik fel bizonyos mennyiség,de koránt se annyi mint ha nemzárnánk le vele. alkalmazás pl: esös ,havas,lucskos idöben,harmatos füben,stb.




ööö...teljesen jó az amit leírtál. Megkérdezhetem,hogy miért pont ide?
Még egyszer Mindenkinek Boldog Karácsonyt! :ang:

#198 polanyi

polanyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 193 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 21:36

ööö...teljesen jó az amit leírtál. Megkérdezhetem,hogy miért pont ide?
Még egyszer Mindenkinek Boldog Karácsonyt! :ang:

Pár hozzászolásal feljebb gidrángirl,irt erröl és pendemonium irt hozzá,hogy ártalmas is lehet ,stb stb ,ugy gondoltam ide illik és leirtam a miértjét.

Edited by polanyi, 2009 december 24. - 21:41.


#199 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 21:39

Zsolti Barátom!

Neked is sok boldog karácsonyi ünnepet kívánok!


#200 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 24. - 21:41

Köszönöm!