Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#1 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 19:41

Ha valakinek kérdése van az öreg lovak tartásáról vagy bármi másról. Vagy ha csak az élményeit akarja leírni velük kapcsolatban........Közkívánatra!!!

#2 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:15

Mikortól öreg az öregló?

#3 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:19

Egyetem alatt az egyik nyáron Hollandiában dolgoztam egy haflingi ménesben. A "rangidõs" kanca egy akkor 27 éves ló volt, akinek még abban az évben is volt csikója :) A mamó bár egy kicsit már lassúscska volt, de simán megfutotta legelõn a többiekkel a reggeli "tiszteletkört" :)Amerikában nem ritka a nagyon öreg ló, a farmon, ahol éltem volt egy 31 éves kanca - õt már nem használták, viszont 28 éves lányán még lovagolt egy kislány :)Remélem az én lovaim is ilyen aktívak lesznek majd :)

#4 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:24

Nemtom mikortól öreg egy ló,de a mi lovinkba van egy 15 éves ló és hát........megy mint a fél õrült :gm: mondjuk ügetõ volt,meg versenyló

#5 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:25

Mi van Veletek T. fórumosok? Ma este már semmi értelmeset nem "hallok Tõletek?Most nyálaztam végig a "menõs-képest", hát nem tudom kinek van erre szüksége!Van még valaki, aki topicot szeretne nyitni?Én addig átpályázok a régebbi témákhoz. :P

#6 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:27

Mi van Veletek T. fórumosok? Ma este már semmi értelmeset nem "hallok Tõletek?Most nyálaztam végig a "menõs-képest", hát nem tudom kinek van erre szüksége!Van még valaki, aki topicot szeretne nyitni?Én addig átpályázok a régebbi témákhoz. :P

Hozzászólás megtekintése

Szóval szerinted nincs értelme ennek a topicnak? Én nem így gondolom és szerintem nem vagyok egyedül. Vagyis hát remélem.

#7 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:30

Szerintem is van értelme. Nekem ugyan még nem öregek a lovaim, de egy öreg állat, ugyanúgy mint egy csikó is speciális ellátást igényel.Kérdés persze, hogy mikortól nevezünk egy lovat öregnek. Itthon egy 16-17 éves lovat már simán "leöregeznek" holott még csak középkorú (persze a kora attól is függ, hogy mennyit és hogyan "használták") míg máshol huszonegypár éves korukig simán lovagolják õket (persze finoman).

#8 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:44

És akkor itt a "vallomásom":[quote name='csendes vihar' date='2005.11.10, 17:03']Halihó!inkább a lovamat ismerhetik, mit engem. A 24 éves kanca Levélrõl (mármint ez a ló... )

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Ágimam' date='2005.11.10, 17:10'][/quote]Szia, te vihar! Nem mondod komolyan, hogy neked van egy 24 éves lovad? :huh: Akkor nekünk sürgõsen konzultálnunk kell "öreglány" ügyben, hallod-e! Egy ideje már gondolkodom azon, hogy kéne nyitni egy "Öreg ló - nem vén ló" topicot. Gondosan utánanéztem, ilyen nem volt még a fórumon. Pedig nagy szükség lenne rá. Igaz, nem lehetünk sokan, akik ilyen idõs lovat tartunk, de annál nagyobb szükségünk lenne egymás (jólbevált) tanácsaira, ötleteire... Nem gondolod?

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='lulu89' date='2005.11.10, 20:33']Nekünk is van egy 20 éves kancánk. Korához képest nagyon jó formában van. Sõt, tavasszal még egy buliversenyen is indult. Nálunk van 1,5 éves kora óta. Soha nem volt szelíd ló. Nem bánt úgy igazából senkit csak ilyeszteget az öreglány. Mondjuk a múltkor az egyik ember rácsapot a farára hogy: Jól van öreglány. Õ meg szépen visszaadta és hátsó tájékon rúgta. A farzsebében volt a kocsikulcsa ami persze elgörbült és ott egyengették hogy haza tudjon menni.Ez a hosszú idõ alatt csak 1 csikója született. (illetve több is csak ez az1 maradt meg) A csikója is már 8 éves és nálunk van.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Ágimam' date='2005.11.10, 21:38'][Hát akkor már hárman vagyunk "öreglányosok"... :) De még vannak ám itt a fórumon, pl. a Zsuzska lova, (õ már nyögdíjas, de szuper-jó helye van, és Zsuzska rendszeresen látogatja). Több most nem jut eszembe. Én azt hiszem, mégis csak nyitni kéne egy ilyen öreg-lovasos topicot. Nincs kedve valamelyikõtöknek? (Én úgy nem szeretek topicot nyitogatni... :rolleyes: )Megbeszélhetnénk a tartási, ápolási dolgokat, a mozgatásukat, az öreg fogazatokat, mibõl adunk nekik többet-jobbat (mert megérdemlik), gyûjtünk olyan cikkeket, amik errõl szólnak, (idén a LÉ-ben végre volt egy csomó, addig nagyon hiányoltam), azokat belinkelnénk, stb. Látom, már egyikõtök sincs itt, (helyes, helyes, a suli miatt korán kell biztos kelnetek) de majd gondoljátok át.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='lulu89' date='2005.11.11, 15:17']Én sem szeretek témát nyitni, mert könnyen lehurrognak. Nem mintha félnék, de jobb a békesség.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Ágimam' date='2005.11.11, 15:32']Hát... akkor buktuk a partit? :confused: Majd megvárjuk, "vihart" hátha õ bátrabb. Ha õ sem vállalja, beszélek Õzzel, támogatja-e, van-e ötlete...(esetleg még sem jól néztem meg az archívumot, és volt olyan topic, ami errõl szól... :kv: )De igényed lenne rá? Magyarul: Vannak idõnként az öreg lovak tartásával, gondozásával, stb. kapcsolatos kérdéseid, gondjaid?

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='csendes vihar' date='2005.11.12, 15:19']Ja, ja, nyissuk! Csak én igen ritkán járok erre, mert annyit dolgozom, mint állat. De támogatom az 5letet és minden tapasztalatot szívesen átadok. Most suhantam, mert szólít a munka (szombaton is!!!) Csók, Melus

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Ágimam' date='2005.11.12, 19:27']Nyissunk-nyissunk.... :rolleyes: Valaki nyisson! :kir:

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Nekem speciel ezer kérdésem, kételyem van. Kezdem az elsõvel:Észrevettem, hogy a 19 éves Mulatt-kancánk a zabot (jó egy órát áztatom, mielõtt megkapja) két oldalt rendesen kifolyatja a szájából.A nem lóra szakosodott á.orvosunk amennyire tudott, belenézett a szájába, és megnézte a fogait, azt mondta, semmi más, csak el vannak kopva. Mivel nincs zabroppantóm, és egyszer valahol a takarmányosban azt hiszem talán Calypsoo írta, hogy a darált zab nem jó, mert izé-bizé (ez elég tudományos okfejtés volt, ne kívánjátok, hogy most leírjam, elveszti a vitaminjait meg a mittoménmijeit, azt hiszem), tehát mi van ilyenkor?A takarmányos topicban akkoriban volt szó mindenféle extrudált, pelyhesített mûizékról, ezekkel kapcsolatban eléggé szkeptikus vagyok. A legközelebbi nagyobb településtõl, (ahol van lovasbolt) egyébként is 25 km-re lakunk, rendszeresen megrendelni meg az - amúgy sem olcsó - bigyót ... :rolleyes: Persze, ha oda jutunk, hogy azt látnám, végképp több folyik ki kétoldalt, mint amennyi lecsúszik, lehet, ráfanyalodok a "nemszimpatikus" mûabrakra, de hátha lesz, aki tud más megoldást.

#9 roxane

roxane

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:51

Sziasztok!A téma engem is érdekel. A 18 éves ló öregnek számít? Edzés közben nagyokat nyögdécsel, mindig nevetünk rajta. Azért teszi, mert már öreg? Õ egy hannoveri herélt, nehézosztályig képezve, tanítólónak vettük. Nem tudom, hol a határ, mikor mondjuk azt, hogy ez már sok neki?

#10 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:51

Csak meg kéne nézni Mula fogait - hátha egy kis reszeléssel még helyre lehetne billenteni :)A müzlik nem rosszak ám :) - és jobban is emészthetõek ;)

#11 szentkiralyinas

szentkiralyinas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:56

Amikor véleményeztem, még csak 3-4 hozzászólás volt, de abban nem nagyon volt szó lóról.Mivel lassú vagyok, közben születnek az új hozzászólások, amikre természetesen nem vonatkoznak a korábbi zsörtölõdéseim. :)

#12 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 20:58

A mi lovunk anyja 23 éves, egy helyen vannak, még most is olyan, mintha saját lenne, lovagolni is lehet. Régen ugrottak vele, a lábát tönkre tették, beszûrõdéses, tehát lassan melegszik be, fájdídtja, de óvatosan lehet használni. Ha kedve van, akkor szívesen vágtázik is. Most ugyan beteg, az orra évek óta vérzik és az állatorvos sem tudott rá magyarázatot találni, szondázva is volt, semmi. Most viszont, egy pár hónapja kifakadt a fején egy nagy csomó. Folyik belõle a genny állandóan, le is fogyott rendesen. Nagyon megilyedtünk, hogy mi lesz vele, de mostanra rendbejött, kicsit iperedett is talán, a kedve is jobb. Nem túl szívderítõ látvány ugyan, de nem az a lényeg. :) Szóval, öreg ló, nem vén ló. A tizen éves lovak szerintem még középkorúak...tartástól függõen sajnos.

#13 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:00

Amikor véleményeztem, még csak 3-4 hozzászólás volt, de abban nem nagyon volt szó lóról.Mivel lassú vagyok, közben születnek az új hozzászólások, amikre természetesen nem vonatkoznak a korábbi zsörtölõdéseim. :)

Hozzászólás megtekintése

Sziasztok! Néhány napja nézegetem a fórumot és nagyon tetszik. A fórumon valószinûleg nem leszek gyakori hozzászólogató, inkább csak szeretnék hasznos tudnivalókat ½leszûrni½magamnak, ha nem bánjátok.

Hozzászólás megtekintése

Hát, szentkirályinas, nagyon csodálkozom rajtad. Ahhoz képest, hogy hasznos tudnivlókra vadászol, elég kritikus a hangnem... Azért, mert a te lovad még csak 2,5 éves, nekünk, akiknek van öregebb lovunk, azért még érdekes lehet ez a téma nem? :rolleyes:

#14 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:07

Wyomingban rengeteg huszonéves, és harminc feletti ló volt :) Simán használták õket - igaz, ott 5 éves kora elõtt nem divat belovagolni õket - és nem hajszolták õket fiatalon, és öregen sem :)Ebbsben, a haflingiszemlén rendszeresen szoktak lenni 20-25 éves kancák, csikóval. Láttam 30 feletti lovat is legelészni a hegyoldalon...Csak itthon nem divat vigyázni a lovakra....

#15 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:13

Csak meg kéne nézni Mula fogait - hátha egy kis reszeléssel még helyre lehetne billenteni.A müzlik nem rosszak ám :) - és jobban is emészthetõek ;)

Hozzászólás megtekintése

Úgy érted, egy olyan állatorvossal, aki "lát" is abban a szájban, nem csak néz? :guny: :D

Edited by Ágimam, 2005 november 17. - 14:55.


#16 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:19

Nyúlj be a szájába, egyik kezeddel fogd meg a nyelvét (marokra) és húzd ki oldalra, a fogai közé (utálni fogja, kibírja), a másik kezeddel közben a másik oldali hátsó, örlõ fogait tapintsd végig alul-fölül - ha éles, ha vág, ha hegyes akkor bizony reszelni kell... Majd uezt a másik oldalon is :)Nem 100%-os, de nem is rossz módszer ;)

#17 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:22

Nyúlj be a szájába, egyik kezeddel fogd meg a nyelvét (marokra) és húzd ki oldalra, a fogai közé (utálni fogja, kibírja), a másik kezeddel közben a másik oldali hátsó, örlõ fogait tapintsd végig alul-fölül - ha éles, ha vág, ha hegyes akkor bizony reszelni kell... Majd uezt a másik oldalon is :)Nem 100%-os, de nem is rossz módszer ;)

Hozzászólás megtekintése

Háthogyménemjutotteszembe... amikor itt voltatok, hogy kukucsájj má bele... :rolleyes: :mad:

#18 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:26

Wyomingban rengeteg huszonéves, és harminc feletti ló volt :) Simán használták õket - igaz, ott 5 éves kora elõtt nem divat belovagolni õket - és nem hajszolták õket  fiatalon, és öregen sem :)Ebbsben, a haflingiszemlén rendszeresen szoktak lenni 20-25 éves kancák, csikóval. Láttam 30 feletti lovat is legelészni a hegyoldalon...Csak itthon nem divat vigyázni a lovakra....

Hozzászólás megtekintése

Itthon semmi ilyesmi nem divat sajnos. :( Nem is értem amúgy ezt a mentalitást, amikor "lovas nemzet vagyunk". (csak kár, hogy ezt minden nép elmondhatja magáról, mert abban az idõben... :) )Egy szó mint száz, vigyázni kell mindenre és mindenkire.

#19 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:39

Kb. 2 éve lovagoltam párszor egy 21 éves kancán. Teljesen lendületes volt, én meg nem mondtam volna, hogy már ennyi idõs. Amolyan pöccre indulós, tapasztalt ló volt, aki imádta a gyerekeket, de tanította is õket, persze csak finoman! :) Tavasszal láttam utoljára, azóta nem tudom mi lehet vele. Akkor éppen gyerekeket sétáltattak rajta és elképzelhetõ, hogy mostmár csak ezt csinálja! Biztos lóéknál is úgy mûködik, hogy annyi idõsek, amennyinek érzik magukat! :D

#20 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 22:25

Nyúlj be a szájába, egyik kezeddel fogd meg a nyelvét (marokra) és húzd ki oldalra, a fogai közé (utálni fogja, kibírja), a másik kezeddel közben a másik oldali hátsó, örlõ fogait tapintsd végig alul-fölül - ha éles, ha vág, ha hegyes akkor bizony reszelni kell... Majd uezt a másik oldalon is :)Nem 100%-os, de nem is rossz módszer ;)

Hozzászólás megtekintése

Háthogyménemjutotteszembe... amikor itt voltatok, hogy kukucsájj má bele... :rolleyes: :mad:

Hozzászólás megtekintése

Tennék egy kis kiegészítést.Ági! Az a szájbanyúlás azért nem olyan egyszerû. Valaki olyan fogja meg a nyelvét, akinek fontos vagy, vagy a kezed. ;) Mert ott nem lehet tévedni, jajj elengedtem, mert oda lesznek az ujjaid azonnal. :DA nyelvet a lehetõ legközelebb a tövéhez kell megfogni. Én cérnakesztyûben szoktam. Nagyon mélyre kell nyúlni, hogy megérezd az esetleges éleket. Szerintem is reszelni kell, az a doki aki messzirõl az ellenkezõjét mondta, az csacskaságot beszélt. Ha találsz a szájában néha kis szénagaluskákat öszeállva,vagy a földön kiköpve, akkor meg fix.Az öreg ló témához nem tudok mit szólni.A romáknál az éves, másfél éves csikó már egyes kocsis, a nyolc éves meg öreg.A ménem aki hamarosan betölti a 22-õt, vígan fedez, semmi baja. (lekopogom :ang: ) Az egyes számú felesége Január elsején 19 éves lesz, most is vemhes reményeim szerint. :)

#21 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 23:45

Ha találsz a szájában néha kis szénagaluskákat öszeállva,vagy a földön kiköpve, akkor meg fix.

Hozzászólás megtekintése

...akkor fix. :( És ehhez "lóra szakosodott" állatorvost kell hívnom. Asszem akkor mélyen a píztárcába kell nyúlnom, de... muszáj. :( )[De kinek is írok én itt.... mindenki a Beriberi topicjában csápol... :hupp: ]

Edited by Ágimam, 2005 november 17. - 14:57.


#22 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 7:21

Fogreszelést egyébként jobb kovácsok is szoktak csinálni. :)

#23 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 7:41

Nem RC-t akarom tromfolni, de hol vannak már azok a kovácsok?Ágimam! Mindenképpen jobb a hozzáértõ állatorvos, aki szájterpesszel megvizsgálja a lovad fogait, s ha szükséges, ugyanakkor le is reszeli. Nem kell rá sajnálni a pénzt, mert egy-két évig rendben lesz. Ha továbbra is fennáll a "kétoldalt kifolyatás" esete, nyugodtan daráltass kisebb mennyiségben (úgy értem gyakrabban) zabot, kukoricát, esetleg árpát, s ezt etetésenként megfelelõ arányban összekeverve, szénaszecskára öntve, nedvesen összekeverve add az öreg lónak. Ismerek (ismertem) olyan lóval foglakozó embert, akinek a lovai csikókoruk óta ezt a "mixet" eszik (ették), s a kondíciójukkal semmi gond (fuvaroztak napi 8-10 órát, nem a TÜZÉP-en!).Ez a megoldás olcsóbb, mint a müzli... Még talán akkor is, ha veszel hozzá valami takarmánykiegészítõt (vitamin, ásványi anyag) az öreg lónak.

Edited by furioso, 2005 november 13. - 7:42.


#24 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:42

Nem RC-t akarom tromfolni, de hol vannak már azok a kovácsok?Ágimam! Mindenképpen jobb a hozzáértõ állatorvos, aki szájterpesszel megvizsgálja a lovad fogait, s ha szükséges, ugyanakkor le is reszeli. Nem kell rá sajnálni a pénzt, mert egy-két évig rendben lesz. Ha továbbra is fennáll a "kétoldalt kifolyatás" esete, nyugodtan daráltass kisebb mennyiségben (úgy értem gyakrabban) zabot, kukoricát, esetleg árpát, s ezt etetésenként megfelelõ arányban összekeverve, szénaszecskára öntve, nedvesen összekeverve add az öreg lónak. Ismerek (ismertem) olyan lóval foglakozó embert, akinek a lovai csikókoruk óta ezt a "mixet" eszik (ették), s a kondíciójukkal semmi gond (fuvaroztak napi 8-10 órát, nem a TÜZÉP-en!).Ez a megoldás olcsóbb, mint a müzli... Még talán akkor is, ha veszel hozzá valami takarmánykiegészítõt (vitamin, ásványi anyag) az öreg lónak.

Hozzászólás megtekintése

Igen. Azt hiszem, bármennyire ódzkodok a "kiegészítõk"-tõl, müzliktõl, mûkutyulékoktól, változtatnom kell a szemléletemen. (És örülni, hogy olyan korban vagyunk, amikor vannak ilyen termékek, amik megkönnyítik az idõsebb lovak helyes táplálását.)

Edited by Ágimam, 2005 november 17. - 14:57.


#25 roxane

roxane

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 11:28

Na én jól megbeszélgettem magammal a témát. Jó ez a topic!!!

#26 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 11:46

Nos, Lófog topic már van. Ettõl függetlenül szerintem maradhat ez a topic, mert remélhetõleg itt összefoglaljátok az "öreg lovakkal" kapcsolatos tudnivalókat, tapasztalatokat.

#27 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 11:48

Hali!Nálunk is van egy lassan 19éves kanca, tavaly még ellett egy gyönyörû kancacsikót. Idén már nem fedeztettük, nyugdíjas, habár a lábai tökéletesek, egészségesek mai napig! Pedig versenyzett is díjugratásban. A lábai bírták, a tüdeje meg nem annyira, igaz csak most öregkorára (talán februárban vettük észre h egy kicsit köhög, nehezebben vesz levegõt). Márciusban volt egy nagyon komoly kólikája (se elõtte, sem utánn semmi), azóta nagyon sokat lefogyott, és nem is szedte vissza... vagy ha feljön rendes kondiba, akkor elég volt egy front, vagy egy meleghullám (idén volt bõven ilyen ingadozás), akkor ledobott mindig jópár kilót, amit megint nagyon lassan szedett (vagy egyáltalán nem szedte) vissza... Calypsoo

#28 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 12:38

Sziasztok!Nekem 2 öreg lovam van, az egyik decemberben tölti a 23-at, a másik, akinek a nevét kölcsönvettem jövõ májusban lesz 23.Mindketten egészségesek, bár Blanómnak volt bal hátsó csánk törése, és jobb elsõben 2-szer is ínszallagszakadása.Ennek ellenére mindketten a mai napig lovagolhatók, terhelhetõk.Mondjuk sajna az öregebbik tavaly csak álvemhességet produkált a fedeztetésbõl, de Blanóm egészséges csõdörcsikót ellett.És jövõre, ha mindenigaz, akkor megyünk egy 21 éves mént "meglátogatni".Remélem teljesül végre az álmom, és fakó csikót ellik nekem.Ugyanis sikerült találnom egy fakó fedmént a közelben!Amúgy kövérek mind a ketten, fogreszelés még egyiknek sem volt, bár Blanóm gerince már kiáll, ugyanakkor a horpasza nem esik be, és szép kövér feneke van.Dollyka pedig mivel félpóni,olyan mint egy gömbõc, a gerincét nagyítóval sem lehet látni. Kajából szénát kapnak annyit, amennyi beléjük fér, zabból egész formában cirka 1,5 kg-ot naponta, mivel nem mennek sokat.

#29 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 13:31

Sziasztok!Örülök, hogy nyilt ez a topic. :guny: Az én lovam 16 éves, eddig azt hittem, hogy öreg ló. Örülök, hogy tévedtem, még nem is olyan öreg. :) Tavaly, amikor elõször megnéztem, természetesen láttam, hogy nem szép, (dehogynem,) az elsõ lábain az izületei nagyon meg vannak vastagodva. Az állatorvos megnézte, csak küllemi hiba, terhelhetõ. Az utóbbi négy évben évenként vetett egy-egy csikót, de most már nyugdíjaztam. Arra nagyon figyelek, hogy mindig rendesen bemelegítsem munka elõtt.

#30 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 17:06

Megnyugttó látni, hogy csakugyan szükség van erre a topikra. És még nem is tudjuk, hány olyan lovastársunk van, aki idõsebb lovat tart. Belegondoltam, ha most van valamelyikõtöknek van egy 15 éves lova, az 5 év múlva 20 éves lesz... Micsoda kánaán lesz ez a topik addigra... milyen jókat lehet böngészni! Tele lesz sok-sok okossággal, a mi tapasztalatainkkal... Szinte napra pontosan egy év telt el, amióta Mulatt megvan nekünk. :ang: Sok topicban, sokmindent írtam már róla. De akkor most már a "helyünkön" vagyunk.A rövid, de tartalmas idõszak története - képekben:Érkezés (Ez a német kislány hozta lábon 15 km-rõl. Õ sokat lovagolt rajta, nagyon szerette. Sírva búcsúzott tõle. Mire ideértek, a patkó a pata egy darabjával szakadt ki a lábából... :( )Angyi féltékenyen vizitálta a jövevényt - hisz vetélytárs volt......nem is tévedett sokat, Herceg, herélt létére azonnal beleszerelmesedett :D 4 (!) hónap múlvaFél év múlva :) A csikókkal nyargalászva(persze õ lájtosan...) Legelészve"Hárman-párban"Nyereg nélkül a gazdivalTerepre indulunk" - Mit örömködik ez rajtam" :rolleyes: :D Köszi, Mulatt! :) :ang:

Edited by Ágimam, 2005 november 17. - 15:09.


#31 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 17:14

Ágimam, a képeket nézve nagyon sokat kupálódott Mula amióta nálatok van. Szép kerek a fara, fényes.Amúgy nagyon örülök hogy nem felesleges ez a topic.

#32 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:23

[quote name='Ágimam' date='2005.11.13, 17:06']Atyavilág, lómentés volt? Nem volt túletetve szegény pára.

#33 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:38

[quote name='packa' date='2005.11.13, 18:23'][quote name='Ágimam' date='2005.11.13, 17:06']Atyavilág, lómentés volt? Nem volt túletetve szegény pára.

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Az a legszebb az egészben, hogy ha most eszünkbe jutna, hogy venni kéne egy jól belovagolt, idõsebb, megbízható, egészséges lovat, (és jó sok pénzünk is lenne rá), hát én Mulattot választanám. Ez tényleg olyan volt, hogy "jótett helyébe jót várj"... mint a mesében. :kir:[Ja, és 80.000,- Ft-ért, 6 havi részletre vettük. :) ]

Edited by Ágimam, 2005 november 13. - 18:39.


#34 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 18:57

[quote name='Ágimam' date='2005.11.13, 18:38']"Az a legszebb az egészben, hogy ha most eszünkbe jutna, hogy venni kéne egy jól belovagolt, idõsebb, megbízható, egészséges lovat, (és jó sok pénzünk is lenne rá), hát én Mulattot választanám." Ha rátalálnál.... Nagy lutri a lóvásárlás. Én is kerestem lovat hosszú hetekig, aztán olyat vettem meg, ami szinte semmiben sem hasonlított az elképzeléshez. Biztosan nagyon sok örömet tudnak szerezni az idõsebb lovak. Pláne ha egy gazdi mellett öregszik meg! Egy barátomnak van egy ilyen 18 éves pacca. Fantasztikus a kapcsolatuk.

#35 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:09

Csatlakozom én is a topic fenntartását támogatókhoz. Nekem is van egy 16 és fél éves kancám. 10 éve van nálam. Remélem, hogy a topicot olvasva, hasznos információkhoz jutok. Jó, hogy megnyitottátok. :yeah: üdv. canossa

#36 igazi lóbarát

igazi lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 825 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 8:43

Ágimam!Jó látni, hogy milyen szép lett nálatok Mulatt.

#37 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:08

Üllõn is találkozni idõs lovakkalDusi, aki mindenki tanítónénije, most már nyugdíjas éveit éli, csak saját egészsége érdekében (no és a még tanuló, de sétaterepre érett lovasok örömére) "dolgozgat". Életkora bizonytalan, 18 és 21 között valahol. Kehes is, szívbeteg is, de töretlen életkeve és iszonyat energiái vannak. Minden évben csikózik. Nagyon kövér, de lefogyasztani, szinte lehetetlen.Ozzy, Zapolya pátyoltja, aki a 80-as években talán Olimpián is indult. Kisbéri kanca, nem vemhesül. Õ is kímélõ üzemmódban van lovagolva, lábaival gond van.Tavasz óta hízókúrán van, a nyári tábor alatt nagyon sokat fogyott, motanában kezdi összeszedni magát.

#38 királylány

királylány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:18

Sziasztok!Nagyon örülök neki, hogy megnyitottátok ezt a topikot! :guny: Bár nekem most fiatal lovam van, ezelõtt 23 éves sodrott herélt pacóm volt.Imádtam a vén rókát.Úgyhogy ha valakinek kérdése van én,ha tudok szívesen segítek! :)

#39 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:32

Csatlakozom én is a topic fenntartását támogatókhoz.

Hozzászólás megtekintése

Kati!Ne izéjjetek már! Még valaki azt hiszi, hogy tényleg kérvényezni kell a fentmaradását. :D

Hozzászólás megtekintése

Ezzel mostmár nem foglalkozunk. Írjunk a kis "öregjeinkrõl", akkor is, ha éppen nincs nagyon friss, világrengetõ, nagyon-nagyon tanulságos és nagyon-nagyon szakmai történetünk, mert így idõnként "szem elõtt" van a topic, és rálelnek azok az érintettek is, akik nem töltenek sok idõt a fórumon, nem sokat böngésznek altopikokban.Mulánknál a hét közepéig megtörténik a fogászati beavatkozás, örülnék, ha arról számolhatnék be, nem kellett bódítani, fõleg hogy utána nem csurog kétoldalt az a zabocska... :rolleyes: :) Pénteken írtam a PAMAX Kft-nek egy e-mailt. Ne kövezzetek meg érte, ha nagy hülyeséget csináltam, de megérdeklõdtem, az a termékük, amit kutyáknak készítenek, valóban csak pelyhesített kukoricát tartalmaz-e, ahogy rá van írva.(10 kg. 1.000,- Ft. ugyanis.)Ezt tartalmazza ugyanis a leirás:"Szemes kukoricából, száraz extrudálási eljárással készült. Megnövekedett térfogatú, kellemes illatú és ízû. Az extrudálás során a kukorica feltáródik. A növényi szövetek fellazulnak, a sejtfalak felrepednek, és a kukorica aktiv felülete jelentõsen megnövekszik. Jó emészthetõsége biztosítja a fontos növényi eredetû tápanyagok felvételét. Beltartalom: Nyers fehérje 9,0 % Nyers zsír: 4,7 % Nyers rost 2,0 % Ca: 0.02 % P: 0,03 %Én õszintén megírtam, lónak szeretném adni (lefjeljebb hülyének néznek :D ).Ha agrobe-t elérem, lehet, neki is lesz egy két (keresetlen) szava... :rolleyes:[Látom, közben gyûlünk-gyûlünk... :yeah: ]

Edited by Ágimam, 2005 november 14. - 10:33.


#40 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 10:41

Ágimam! És melyik "sovi" :D lovadat akarod hízlalni a pelyhesített kukoricával? Ha Mulának adod, akkor szerintem vegyél vissza a zabból, mert a pelyhet "teljesen " felhasználja a ló szervezete. Legalábbis én ezt olvastam. Egyébként Köki is kap, Lómixet, amit már kitárgyaltunk 1x, és ízlik neki. Köki jövõ januárban lesz 21 éves, és a fogait évente ellenõrzi állatorvos. 2 éve reszelték is, illetve idén tavasszal is kellett.