Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Izlandi pónik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
99 válasz a témához

#41 Red

Red

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 12:46

jövõ nyárig már csak kibírom. bécs azért lenne jó, mert tavasszal megyek oda megint kirándulni hosszabb idõre. :) graz környéke rulez, neten két lovarda címét találtuk meg, ebbõl a semriachi busszal elérhetõ volt, de a másikat térképrõl sem tudtuk kisilabizálni. :D talán földút sem vezetett már oda.

#42 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 13:03

jövõ nyárig már csak kibírom.
bécs azért lenne jó, mert tavasszal megyek oda megint kirándulni hosszabb idõre. :)
graz környéke rulez, neten két lovarda címét találtuk meg, ebbõl a semriachi busszal elérhetõ volt, de a másikat térképrõl sem tudtuk kisilabizálni. :D talán földút sem vezetett már oda.


Itt van az osztrák szövetség tagsága:
http://www.oeiv.org/...c...&Itemid=135

Biztos találsz megfelelõt.

#43 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 14:04

valóban, a pinkai hely nem egy elit lovarda :D de aranyos a tulaj. én semriachban izlandigoltam (jajdeszépszó), ott is esõ után a karámok ocsmányul néznek ki, egyébként nem olyan rossz, a terep meg gyönyörû.

#44 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 14:42

nem mondhatnám, hogy egyáltalán érdekelnének. a tesójának aranyos a kislánya. ja, piet tesójának, andreas talán. nem hiszed el, de van, aki nem pasizni/csajozni akar lóháton.

Edited by Unicorn, 2007 december 13. - 14:43.


#45 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 16:39

nem tudom, valahogy ez sose kötött le (mármint semriachban).

#46 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 18:01

kétlem, viszont jó a párkapcsolatom és nem jönnek be a hoyos-fiúk :D

#47 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 20:02

Mit gondoltok, miért nem terjedt el ez a paci féle nálunk?

#48 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 20:45

Szerintem sokaknak meg elég lenne. Sokan nem akarnak ugratni, díjlovagolni, viszont szívesen mennének ki terepre úgy, hogy nem kapnak minden lóhoz egy használati utasítást, hogy éppen mitõl szokott megijedni, megugrani stb. Egy gyerek mindenképpen joban mutatna egy izlandin mint egy nagy lovon. Ott vannak méretben a pónik, de azoknak meg a vérmékséklete nem tûnik néha megfelelõnek. Az ekcéma nem lehet ok, hiszen ahogy a lovakat nem ismerik nálunk, úgy az ekcémát se igen. (mellesleg már nagy lovaknál is elõfordul. Szerintem az ok az, hogy senki sem ismeri itthon. Rajtunk kívül. :) Nem lehet az véletlen, hogy tõlünk nyugatabbra tömeges az elterjedtsége. Szerintem nálunk is nagyon komoly jövõje lehetne.

#49 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 21. - 20:49

Bennem sokszor felmerül, hogy mégiscsak kéne egy izlandi, merthát a tölt ugye, meg minden, de a nyári ecéma mindig visszatart. Attól én komolyan tartok. Nem lenne hozzá kapacitás, hogy takargassuk nyaranta... De lehet, hogy csak legenda az egész. Nekünk hucul lovaink vannak, akik egy kicsivel magasabbak csak, mégis rendszeresen találkozunk azzal, hogy hát igen cuki, aranyos, de csak játékmackók, mert olyan picik, hogy nem bírják el az embert.. Holott ez a méretû ló hurcolászta évszázadokon át egész európa népét... igaziból Ázsiában is... Na jó, csak az utóbbi pár száz évben lett mánia a nagyló. De az nagyon szívós mánia...

#50 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 17:14

Az izlandi ló birtoklása nem feltétlenül egyenlő a nyári ekcéma birtoklásával is. A probléma fokozottaban jelentkezik az izlandról hozott lovaknál, hiszen azok nem készülhettek fel a nálunk található rovarokra. Sokezres minta, a kontinensre exportált lovak alapján kb. 30 %-ra teszik az ekcémát elkapó lovak számát. Ezek azonban mind izlandon született és nevelkedett lovak. A kontinensen ( Németország, Ausztria) tenyésztett lovaknál az ekcéma előfordulása kicsi, és eladásnál nyilatkoznak is arról, hogy szenved-e a ló a betegségben. Azonban ez egy allergiás típusú dolog, és valóban elkapható a későbbiekben is. A megelőzésre fokozott hangsúlyt fektetve szerintem a problémák mimimálisra csökkenthetők. Nekünk legalábis eddig bejött.

Edited by Godrum, 2007 december 23. - 17:15.


#51 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 17:22

nem legenda az ekcéma, de valóban az itt tenyésztett lovaknál már kevesebb eséllyel találkozni vele. én is azt láttam, hogy ideális gyerek- és hobbyló, nem értem, miért nem terjedt el. a fjord is egyre jobban terjed és az sem igazán ugró- vagy díjló.

#52 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 17:35

Gordum, én is így sejtettem. Ez nem elsõsorban genetikai dolog, inkább környezeti... Hány izlandiatok van?

#53 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 18:35

Gordum, én is így sejtettem.

Ez nem elsősorban genetikai dolog, inkább környezeti...

Hány izlandiatok van?


Most négy darab, és nyárra várjuk az első csikónkat. Ha minden jól megy, akkor jövőre beszerzünk még kb. tíz darabot.

nem legenda az ekcéma, de valóban az itt tenyésztett lovaknál már kevesebb eséllyel találkozni vele.

én is azt láttam, hogy ideális gyerek- és hobbyló, nem értem, miért nem terjedt el. a fjord is egyre jobban terjed és az sem igazán ugró- vagy díjló.


Szerintem azért nem terjedt el, mert nem ismerik itthon igazán. Az "igazi" lovasok kicsit lekezelik a kislovakat, illetve a nem klasszikusan ugró-díj-western típusba tartozó lovakat. Nem véletlen, hogy az izlandinak mindenütt külön szövetsége van, külön veresenyeket rendeznek, illetve általában külön (nagy lovak nélküli) lovasudvarokat működtetnek.
Az ára is magas, és ellentétben a hazai gyakorlattal, nem ígérgetnek egymás alá jelentősen az eladók.

Egyébként igazad van, az egyik legalkalmasab kezdő illetve gyerek ló. Sok felnőtt van, aki bár szeretne lovagolni, már soha nem fogja egy nagy lovon elkezdeni, mert tart az esésektől, és a mérettől. Nekik az izlandi a soha nem visszatérő lehetőség.

Edited by Godrum, 2007 december 23. - 18:36.


#54 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 19:07

Hát igen. A mi lovainkra is általában ez a két vélemény található meg. Vagy jaj de cuki kis játékállat (ezek a "lovasok"), vagy jé, egy ekkora állatra még én is fel tudok szállni és nem is félek tõle! És azt a tizet honnan szerzitek be?

#55 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 23. - 19:36

Hát igen.

A mi lovainkra is általában ez a két vélemény található meg.
Vagy jaj de cuki kis játékállat (ezek a "lovasok"), vagy jé,
egy ekkora állatra még én is fel tudok szállni és nem is félek tőle!

És azt a tizet honnan szerzitek be?


Ausztria és Németország jön számításba. Ausztria kicsit drágább, de közelebb van, illetve ott már jobban kiismerjük magunkat, mert a többit is ott vettük. Egyébként nem könnyű feladat. :)
Izlandról is áthozzák őket repülővel a kontinensre minden gond nélkül, és egy kicsit olcsóbb is talán, de éppen az ekcéma probléma miatt ez a megoldás nem szimpatikus.

Edited by Godrum, 2007 december 23. - 19:38.


#56 ritari

ritari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 26. - 19:34

Amíg eldöntitek, hogy hol szerzitek be õket, addig is küldök
néhány kedvcsináló fényképet, amelyet Izlandon készítettem
róluk:

http://picasaweb.goo...ritari22/Izland

Írtó jófejek voltak ;)

#57 Guest_VénségesVénVejneMöjnen_*

Guest_VénségesVénVejneMöjnen_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 26. - 21:36

Nagyon szép pacik, és jó képek!

#58 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 15. - 10:20

http://www.ipzv.de/2...0446,r_3332.htm

#59 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 23. - 10:46

Gordum! Hogy áll a 10 izlandi beszerzése?

#60 wienerberger

wienerberger

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 8:58

Gordum!

Hogy áll a 10 izlandi beszerzése?



Szia Mindenki!!


Én a közeljövõben szeretnék izlandit magamnak.Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy megértem megtanulom , ezt a lovassportot, amit az izlandival "csinálnak" :yeah:

#61 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 18:01

http://www.kemma.hu/...ek-tatan-230911

#62 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 28. - 20:38

Szia Mindenki!!
Én a közeljövõben szeretnék izlandit magamnak.Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy megértem megtanulom , ezt a lovassportot, amit az izlandival "csinálnak" :yeah:

Ha akarod segítek beszerezni Õket! Vavyen Fable is rajtam keresztül találta meg az IZLANDIJÁT! :) ;)

#63 dedemaxi

dedemaxi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 30. - 15:53

Tudom, hogy buta kérdés, de kb. milyen áron lehet egy ilyen csodához hozzájutni? Legalább olyan szép, mint az én fjordom. Vagy ilyet nem is szabad mondani? :D

#64 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 30. - 16:23

kancák, heréltek izlandon:
700-840 e
máshol 190 000-3 135 000 forint, átlag 1 640 000 forintos áron. (átlagoltam)

#65 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 30. - 16:27

4000-4500 euroért lehet venni

#66 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 30. - 19:31

Általában 5000 Eur alatt nem kapni "normális", legalább négy jármódú izlandit. Viszont 5000-7000 Eur között kitünõ jószágokat lehet venni. A linket egyébként csak azért tettem be, mert kicsit túlzásnak éreztem ezt a világbajnokság rendezés felvetést, legalábbis lovak, szövetség, tagok stb. nélkül. Merjünk nagyot álmodni, de ismerjük fel határainkat! :)

#67 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 31. - 8:15

Én az osztrák eladási oldalakat szoktam nézegetni és onnan vettem az árat, de azt hogy mit tudnak ezek az eladó pónik nem tudom, de azért ott is csak úgy van mint nálunk, ha nem is annyira olcsóak a lovak, hogy ha valaki nagyon meg akar szabadulni tõlük akkor adja olcsóbban, a tenyészetek adják drágábban.

Edited by Backnight, 2009 július 31. - 8:16.


#68 dedemaxi

dedemaxi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 31. - 8:33

Köszönöm a válaszokat, kicsit elszomorodtam, sokat kell még gyûjtenem... akár hogy is nézem, dupla árban van, mint az én fajtatiszta fjordom...Lehet, hogy egyenlõre megnövesztem a sörényét, akkor már majdnem olyan! :dev: Azért azokat a jármódokat nagyon szívesen kipróbálnám, szenzációs lehet!

#69 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 31. - 14:28

Köszönöm a válaszokat, kicsit elszomorodtam, sokat kell még gyûjtenem... akár hogy is nézem, dupla árban van, mint az én fajtatiszta fjordom...Lehet, hogy egyenlõre megnövesztem a sörényét, akkor már majdnem olyan! :dev:
Azért azokat a jármódokat nagyon szívesen kipróbálnám, szenzációs lehet!

Nos! Igen is vannak 2-3 € ezerert Izlandi lovak! De!!! Ha jól kiképzett 5 jármódu lovat akarsz magadnak, akkor valóban 4-5 ezertõl indul az áruk ! :)
itt keress: http://ich-habe-ein-pferd.at/ vagy www.fundgrube.at vagy http://www.tieranzeigen.at/

Sok sikert :)

#70 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 1. - 13:12

Itt egy hirdetés az osztrák bazárból, csikóra nem gondoltál? Islandpferde zu verkaufen! Verkaufe 3 gutmütige Islandstuten, Rappen, drei bis acht Jahre, kinderliebend, keine Naturtölter, alle zugeritten bis auf die dreijährige, mit Papiere, € 2.000,- bis € 4.000,-. Mobil: 0650/5272328

#71 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 1. - 14:00

A csikókkal csak óvatosan, mert az izlandiakat csak ötéves koruk körül kezdik lovagolni, tehát sok türelem kell hozzá. Másrészt ezek többjármódú lovak, és ezért nem kevés tapasztalatot igényel a kiképzésük. Nem hiszem, hogy ezt egy elsõ csikóval kellene kezdeni. Harmadrészt pedig legalább négyjármódú lovat kell venni, mert a pace nélkül még csak-csak elvan az izlandi lovas, na de tölt nélkül? Kicsit drágább, de cserébe nem kell neki zabot adni. :)

#72 dedemaxi

dedemaxi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 3. - 7:38

Kicsit drágább, de cserébe nem kell neki zabot adni. :) [/quote] Na igen, az enyém is gurul már attól is, ha csak ránéz a zabra! :D

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 3. - 7:47

Mennyire igaz, hogy az izlandi lovak bõre nem bírják a mi klímánkat? Úgy hallottam nyáron gyakori náluk az ekcéma és egyéb gombás megbetegedések, amiket alig lehet kikezelni.. :(

#74 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 3. - 9:02

Mennyire igaz, hogy az izlandi lovak bõre nem bírják a mi klímánkat?
Úgy hallottam nyáron gyakori náluk az ekcéma és egyéb gombás megbetegedések, amiket alig lehet kikezelni.. :(

Valóban igaz mind a kettõ! A nyári, ekcéma, nagyon gyakori náluk, és erre jön egy szekundér infekció, amit így együtt nehezebb kezelni. :(

#75 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 15:34

Akkor mindkét fél érdekében nem kéne idehozni õket.. :cool: Mint ahogy pár északi és hegyi kutyafajtát sem.

#76 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 15:37

Viszont ez igaz a fjordra is.

#77 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 15:55

németországban már több izlandi van, mint izlandon magán, az ottani izik már jobban bírják a klímát, a teljes importnál rizikós a dolog, nem csak a klímát nem bírják, lehet gondjuk a bacikkal is, hiszen teljesen el voltak zárva a többi lótól.

#78 Burzsujok

Burzsujok

    Hazajáró lélek

  • Kizárt tag
  • 646 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 17:07

németországban már több izlandi van, mint izlandon magán, az ottani izik már jobban bírják a klímát, a teljes importnál rizikós a dolog, nem csak a klímát nem bírják, lehet gondjuk a bacikkal is, hiszen teljesen el voltak zárva a többi lótól.

Még mindig el vannak zárva. Amelyik ló Izlandról kikerül, az soha többet nem mehet vissza. És más ló se mehet be az országba . ;)
javítva, felkiáltó jelek kitörölve Unicorn kedvéért ;)

Edited by Burzsujok, 2009 augusztus 4. - 18:01.


#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 17:21

nem értem, miért jó ez nekik, de a felkiáltójeleket se, úgyhogy így jártam ma.

#80 emzprx

emzprx

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 4. - 18:56

Mennyire igaz, hogy az izlandi lovak bõre nem bírják a mi klímánkat?
Úgy hallottam nyáron gyakori náluk az ekcéma és egyéb gombás megbetegedések, amiket alig lehet kikezelni.. :(



Szerintem bírják a mi klímánkat, de oda kell rájuk figyelni. A túlzottan érzékenyeket esetleg egy ideig takarni kell. De ez csak pár százalék.

Ha nem Izlandról hozzák, akkor egy felnõtt ló esetében már régen kiderült, hogy ekcémás-e, illetve van -e rá hajlama, tehát el lehet kerülni a rossz vásárlást.

Szerintem nem kell túlspilázni a dolgot.


németországban már több izlandi van, mint izlandon magán, az ottani izik már jobban bírják a klímát, a teljes importnál rizikós a dolog, nem csak a klímát nem bírják, lehet gondjuk a bacikkal is, hiszen teljesen el voltak zárva a többi lótól.



Én úgy hallottam, hogy Izlandon van cirka 80 000, a kontinensen pedig kb. 20 000.

Egyébként ha érdekel valakit, akkor mától vasárnapig tartják Svájcban, Brunnadernben (st Gallen közelében) az Izlandi lovas vb-t.