Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Féreghajtás


  • Please log in to reply
261 válasz a témához

#161 Guest_Olguspaci_*

Guest_Olguspaci_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 2. - 13:16

köszike:)

#162 Guest_Ramoni_*

Guest_Ramoni_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 21. - 16:06

Sziasztok. Meg szeretném kérdezni hogy nincs e pyrantel-t tartalmazó ló féregtelenítto a piacon. Szlovákián és Cseh országban még nincs ijen féregtelenítto. Például Pyrantel paszta vagy Praziquantel paszta? Ha esetleg valaki tudna,akkor légycike írd meg a nevét és hogy hol lehetne megrendelni vagy megvenni és mi az ára. Koszike.

Edited by Ramoni, 2008 január 21. - 19:45.


#163 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 19. - 19:39

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most jött meg a trágyavizsgálat eredménye, és kiderült, hogy az amúgy rendszeresen ( és a szabályoknak megfelelõen) féreghajtott lovamban orsóférgek tanyáznak, és feltehetõleg ez az oka a soványságának, és a rossz takarmányhasznosításnak. Melyik az a féreghajtó, ami a legeslegjobb erre a fajta féregre? (Ha esetleg már volt róla szó ebben a topicban, elnézést kérek, de sajnos nincs most idõm végigolvasni, a dolog pedig nagyon sürgõs. ) Köszönöm szépen!! :ang: :)

#164 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 22. - 18:41

Szeretném megkérdezni , hogy a Noromectin pasztát ismeri-e alaki? És ha igen, akkor milyen? Csak mert nálunk ezzel voltak hajtva, de láttam valakinél Equimaxot is. Melyik a jobb?

#165 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 22. - 19:34

Szeretném megkérdezni , hogy a Noromectin pasztát ismeri-e alaki? És ha igen, akkor milyen? Csak mert nálunk ezzel voltak hajtva, de láttam valakinél Equimaxot is. Melyik a jobb?



Szerintem kérdezz egy "rendes" orvost! :gm:

#166 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 22. - 19:52

Mindket gyogyszer ivermectin hatasanyagu, viszont az Equimax tartalmaz praziquantelt is, hatoanyag ami hatasos a galandfergek ellen is, tehat ugymond az Eqiumax szelesebb hatasspektrummal rendelkezik mind a csak ivermectint tartalmazo Noromectin.

#167 Paprika

Paprika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2008 március 23. - 7:22

Mindket gyogyszer ivermectin hatasanyagu, viszont az Equimax tartalmaz praziquantelt is, hatoanyag ami hatasos a galandfergek ellen is, tehat ugymond az Eqiumax szelesebb hatasspektrummal rendelkezik mind a csak ivermectint tartalmazo Noromectin.



Nagyon köszi, szerintem veszek egy equimaxot is a biztonság kedvéért.

#168 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 3. - 18:31

Sziasztok!

Equimaxot szerettem volna venni másfél hónapos csikómnak és anyjának,
de nem volt a patikában. A Panacur pasztát ajánlották helyette. Megvettem, csak
az a kérdés, hogy tényleg jó lesz nekik? Mi a véleményetek? :confused:


Én is panacur pasztát használtam,de nekem azt mondta az orvos,hogy fiatal csikónak ne adjam,csak úgy kb 4 hónapos kortól,utána a súly szerint be tudod állítani az adagot!
Egy a probléma,én könyvben olvastam,hogy több féle féreg van,más a csikónál,aki még tejen él,más annál amelyik mindig legel,stb,és nem biztos,hogy az a megfelelõ,amit Neked éppen el akarnak adni!
Én egy idõs bácsitól hallottam,napi 4-5 gerezd fokhagyma megtörve,bele az abrakba,egy hétig legalább.
Láss csodát-Én "csodát" láttam!!!!!!!!!!!
Próbáld ki,persze ez csak egy vélemény!Na meg olcsó is,persze akkor,amikor még nem csont és bõr a ló!

Edited by Frízlovas, 2008 április 3. - 18:55.


#169 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 12:24

Sziasztok! A minap megpróbáltam féreghajtót venni a Nagy lovasban, mire közölték velem, hogy a féreghajtó(legyen az bármilyen is )VÉNYKÖTELES, és minidig is az volt!!!Írassam fel állatorvossal, csak úgy adnak!!! Hát kissé szíven ütött a dolog!!!! :mad:

Edited by Beebaby, 2008 június 4. - 12:26.


#170 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 12:37

És miért? Tényleg vényköteles.

Meg szeretném kérdezni hogy nincs e pyrantel-t tartalmazó ló féregtelenítto a piacon.


Nekem Angliából sikerült szereznem Strongid-P nevû pasztát pyrantel hatóanyaggal. Az orvosunk most talán Hollandiából hozat. Ha esetleg tudsz majd közelebbi elérhetõséget, akkor oszd meg velünk is. :)

#171 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 14:00

Sziasztok!

A minap megpróbáltam féreghajtót venni a Nagy lovasban, mire közölték velem, hogy a féreghajtó(legyen az bármilyen is )VÉNYKÖTELES, és minidig is az volt!!!Írassam fel állatorvossal, csak úgy adnak!!!
Hát kissé szíven ütött a dolog!!!! :mad:

E
z nagyon régóta így van.Nekem múltkor át kellett mennem kuncsorogni az állatorvostól egy vényt az Anivet mellett,amivel visszarohantam az Anivetbe utána... :)

#172 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 20:48

Szóval akkor van itt több lehetõségde akkor most melyik a TUTI????????? :mad:Az megint csak nem lehet,hogy mindenkinek más,hisz egy a ló "anatómiája" :eek:

Edited by Frízlovas, 2008 június 5. - 20:49.


#173 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 21:03

Én Panacurt adtam nekik idén tavasszal,majd pár hétre rá Equimax-ot,mert láttam,hogy a Panacur nem végzett teljes munkát. Vagyis és az Equimax-ot ajánlom.

#174 Guest_Sabrina_*

Guest_Sabrina_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 6. - 14:39

Én Telmin pasztát használok.

#175 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 16:05

Én Telmin pasztát használok.


Nem jó folyamatosan csak egyfélét használni. Pléne ami csak belsõ élõsködõkre jó.

A Panacur szintén csak belsõ élõsködõkre való és nekem sincs vele jó tapasztalatom. Egy 30 fõs ménest kellett a Panacur után újra féreghajtózni...

A széles hatásspektrumú cuccokban hiszek. Szõke most Noromectint kapott, de majd Equalant vagy Equimaxot fogok neki legközelebb adni.

#176 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 8:31

A napokban féregtelenítettük le a lovainkat. A patikus átküldött az orvoshoz, hogy április 1. óta nem adható ki a paszta csak receptre. Még szerencse, hogy bent volt a doki és nem kellett ötször rohangálnom. Ezután már az jön, hogy az orvosnak is fizessek a receptért. (igazolni kell ha vágóra adom a lovam, 14 nap eltelt. öt évig kell megőrizni a receptet, nekem és a dokinak is.) ugyanez vonatkozik a két kecskémre és a két kis malackámra is. ADMINISZTRÁCIÓ A KÖBÖN! ui. A fertőtlenítő szerekhez meg ÁNTSZ engedély kell, hogy megvehesse a paraszt. :(

Edited by laan, 2009 április 27. - 8:32.


#177 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 14. - 8:10

Egy rövid történet a féreghajtás szükségességéről. A telepen dolgozó egyik emberkének vannak otthon lovai. Egyik este kilenc körül kopog az ablakon, (épp a Magyar-Portugál meccs ment) hogy hívjam fel a dokit, mert a csikóval valami baj van. Fekszik, alig tudta talpra állítani. Öt óra körül még semmi baja nem volt, de hétkor amikor be szerette volna őket engedni, már feküdt a karámban. Nagy nehezen utolértem a dokit. Ő mondta, hogy nem tud jönni, mert egy barátja a hévégén nősül, bulit tartanak valahol 50 km-re tőlünk. Hívjuk az ügyeletes dokit. Amikor idáig eljutottunk 22.15 körül, a csikó elpusztult. Másnap felboncolták a csikót. A beleiben megszámlálhatatlan 30-40 cm hosszú és 5-6 mm átmérőjű féreg volt. Olyan szinten televolt, hogy a csikó belét teljes keresztmetszetben elzárta, de a gyomra és e belei is majdnem üresek voltak. A doki szerint ha két héttel korábban kapott volna féreghajtót, talán még élne. Nem a kólika tüneteit mutatta, nem szenvedett, fetrengett. Szépen elaludt. A doki mondta, a belekből felszívódó toxinok okozzák ilyenkor a halált, mintegy mérgezést okozva. Tehát, érdemes 2-3, de akár 5000 forintot áldozni az évenkénti féreghajtásra, mert egy elpusztult csikó nagyobb kárt okoz.

Edited by Haflingerudvar, 2009 szeptember 14. - 8:11.


#178 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 10:32

Tudtok olyan oldalt a neten, ahol fotóval vannak illusztrálva a lóban elõforduló férgek?

#179 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 10:59

Közben keresgéltem, és megleltem, amit kerestem. Ezek jöttek ki a lovainkból a hétvégi féreghajtás után: www.equus.hu/news/?tx_ttnews%5btt_news[/url]]=29&tx_ttnews[backPid]=9&cHash=1a0bec9491 Nem működik a linkelés valamiért

Edited by emeset, 2009 november 4. - 11:01.


#180 hilfigers

hilfigers

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 428 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 13:39

De ha kimásolom se jó a link... Megpróbálnád mégegyszer? Köszi!

#181 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 13:47

Egyszerûen nem megy a linkelés továbbra sem, így lehet megtalálni: www.equus.hu Híreink menüpont, 3. oldal A lovak bagócslárva fertõzése c. rész

#182 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 15:40

Emeset, köszi a linket. Milyen szerrel féreghajtottatok? Tartok tõle az én lovamnak is van. Legelõn él és idén õsszel találtam rajta serkéket sajnos. Mostanában lesz úgyis féreghajtás nálunk.

#183 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 19:20

Mindket gyogyszer ivermectin hatasanyagu, viszont az Equimax tartalmaz praziquantelt is, hatoanyag ami hatasos a galandfergek ellen is, tehat ugymond az Eqiumax szelesebb hatasspektrummal rendelkezik mind a csak ivermectint tartalmazo Noromectin.


Én is ezzel értek egyet,szerintem a leg....... ;)

#184 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 20:59

Tud valaki valamit a kecskék féregtelenítésérõl és arról, hogy a lovak kaphatnak e férget a kecskéktõl?

#185 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 22:16

Álatorvosnál lehet kapni olcsón port, amit az abrakjukba keverve megesznek, vagy oltani szokták õket, de az sincs vészes árban. Pár száz forint.

#186 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 4. - 22:29

A kecskeket, ha nincs kulonosebb gond, evente legalabb ketszer kenne, kell feregtelenitenni. A legtobben a tavaszi, kihajtas elotti feregtelenitest, valamit az oszi, behajtas elotti feregtelenitest ajanljak. En a kovetkezo protokolt javasolnam: oszel, mielott elkezdodne a fedeztetesi szezon( vemhes allatot mar kicsit macerasabb kezelgetni), egy ivermektin alapu injekcios keszitmenyt, kombinalva egy szajon at adhato albendazol alapu gyogyszerrel. Most letezik e ketto, vagy e kettohoz hasonlo hatasu alapanyagu gyogyszerek kombinacioja is, ugy injekcios mind paszta formaban, de nalunk, ezek joval dragabbak, mind az elsokent emlitett valtozat. Tavaszal, gidozas utan ugyanezt vegig kell csinalni. Ennel a protokolnal a legnagyobba gond, az az ivermektinek hoszu remanenciaja az allat szervezeteben, ami mondjuk az oszi kezeles eseten nem gond, mert a vemheseg alatt ugysem fejed a kecsket, de tavasszal egy frissfejos kecske eseteben ez zavaro lehet, de ha pl 6 hetes korig szopnak a gidak, akkor ezelatt az ido alatt megoldhato a kezeles. Teny minden esetben merlegelni kell az adott esetet, a kulonbozo kezelesi protokolumok elonyeit es hatranyait, majd ezek alapjan dontenni a megfelelo kezeles mellett. Idealis lenne mindennemu kezeles elott egy szeklet vizsgalat, hogy legalabb lasd kikkel allsz szemben, mert ez videkenkent valtozhat. Ha leirod hany kecskerol van szo, milyen koruak, vemhesek e vagy sem, akkor lehet tobbet tudok segitenni. A masik kerdesre, a kecskerol lora terjedo parazitaris megbetegedesekrol, a legoszintebb valasz reszemrol tan az lenne, legalabbis ami a belso parazitaris betegsegeket illeti, hogy nem nagyon valoszinu. Lenne ami, de a biologia ciklusuk eleg oszetett, koztes gazdak bevonasat is szuksegesse tenne, ami szerencsere eleg nehezen jon mindig ossze. Ami viszont szerintem veszelyes az a ruh, ami az emberre is ragalyos lehet.

Edited by Muki, 2009 november 4. - 22:39.


#187 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 5. - 10:30

Köszi Muki!

Két kecske van, egy herélt és egy nõstény, mindenféle komolyabb cél nélkül csak úgy vannak. Azt lenne még jó tudni, hogy milyen dózisban adagoljam nekik, mert ilyenem van itthon.

#188 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 5. - 11:18

Hoztam egy kis olvasni valót! ;)
galandféreg

#189 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 5. - 11:33

1 ml 50 kilogram testsulyra, bor ala. Ezt legkonyebben a nyakan, vagy a comb belso reszen lehet megoldanni. En 50 kilos kecsket ritkan lattam, az atlag olyan 30 kilo koruli, ez esetben en 0,7-0,8 ml adok be. Persse ha meg tudok merni oket, es majd annak alapjan kiszamitanni a dozist az a legjobb es a legbiztosabb. Viszont a Noromectin hatoanyaga az ivermectin, nem hatasos pl a kerodzoknel eleg gyakori trematodozisokban, igy szerintem a biztonsag kedveert, a Noromectin melle, meg kenne adni neki valami Albendazol alapanyagu gyogyszert(vermitan, gardal, albendazole 10%... ), vagy persze ha allapatikaban vasarolod meg, mas kereskedelmi elnevezesut vagy mas hatoanyagut, amit az illeto orvos ajanl ezekre a betegsegekre.

#190 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 5. - 15:18

Nagyon köszi!

#191 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 21. - 10:22

Sziasztok! Nekem is van egy kecském, érdeklõdnék hogy máj métely ellen kell e védõoltást adni? A tulaj akitõl vettük beszélt valami ilyesmirõl is. Bár ö a Dráva parton lakott.

#192 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 21. - 18:14

Epp vedooltasnak nem lehetne nevezni, de jo ha az ember evente legalabb ketszer, tavaszal es oszel altalaban, leferegtelenitti a kecskeket. Ma mar kaphatok szeles spektrumu gyogyszerek, ami a kiskerodzok parazitozisainak negyreszet lefedi. Persze ha a kecske szarmazasi helyen, gyakkori valamelyik betegseg, akkor celszeru arra celiranyosan lekezelni.

#193 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 10:54

Hol lehet kapni,mennyibe kerül? Vény köteles?

http://www.lovasok.h...dex.php?i=40840

#194 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 10:56

Állatorvosodnak szól és felírja.Én úgy tudom most már minden féreghajtó vényköteles. :)Ja és jó drága :D de kinek mi a drága,és mi nem . :)

Edited by vezer, 2010 január 22. - 10:57.


#195 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 10:57

Állatorvosodnak szól és felírja.Én úgy rudom most már minden féreghajtó vényköteles. :)

Igen,én is úgy tudom,de lehet kapni ezt már itt felénk?
Mennyi az a drága?

Edited by Széphajnal, 2010 január 22. - 10:58.


#196 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:00

Igen van nagyon jó praktikus ,könnyû beadni,megkérdem ha érdekel a pontos ár.Mondták de rövid az agytekervényem. :kir:

#197 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:04

Ebben az a gáz,hogy pl.honnan tudom,hogy hány kiló a lovam???? Micus is hízott rendesen,már olyan kis henger alakú teste van,Amóc pedig olyan,mint egy jól megtermett hafi,csak a haját kéne szõkíteni :kir:

#198 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:07

100kg/1 szem tabletta majd kérdezem az árat is neked .a súlyát meg csak megtudod tippelni?

#199 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:11

100kg/1 szem tabletta majd kérdezem az árat is neked .a súlyát meg csak megtudod tippelni?


Nem tudom megtippelni.
Max ölbekapom,és ráállok a fürdõszobai mérlegre,akár a kutyákkal annó :kir:

#200 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 22. - 11:12

Akkor keresd elõ a mérleget:: :D