Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Parasztélet

• Please log in to reply
8211 válasz a témához

#8201 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.494 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 23. - 13:15

Nem hiszem, hogy rókaállóak, nem nagyon repülnek, most is az etető alatt laknak elbújva. De ettől még szívesen odaadom őket, talán Nálad beköltöznek az ólba, főként, ha kevesen vannak.

Neked inkább gyöngyös (is) kellene, az egyrészt repül, mint a sas, másrészt szívesen éjszakázik magasan, és nagyon éber, még éjjel is riaszt, ha mozgás van. Nem mellesleg elég rendesen  tojik is, mondjuk nem egy tojóhibrid, de nálunk a törpékkel kb azonos mennyiséget tojnak. És még a húsa is jó.  :)

#8202 Zebrabara

Zebrabara

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.788 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 23. - 13:26

Gyöngyöst nagyon régóta szeretnék. Egyszer, évekkel ezelőtt vettem két tyúkocskát, mert kaptunk egy kakast, mondom jók lesznek így hármasban. A kakast betettem egy nyúlketrecbe, amíg a két tojó megérkezik, nehogy magányában világgá menjen. Az első etetéskor, amint résnyire kinyitottam a ketrecajtót, kirobbant rajta, elrepült a fejem mellett, és azóta nem láttam. A hangját még pár napig hallottam az erdőből. A két tyúkot ezek után nem mertem elengedni, egyet megettünk, a másikat elajándékoztam...

Aztán volt egy terv, hogy rendes kotlóssal költetek ki gyöngyitojásokat, de amikor lettek volna tojások, épp nem volt szabad kotlósom, szóval az idei év is ugrott.

Jársz erre mifelénk? Augusztus 2.-án lehet hogy megyek Kaposvárra, a Dér Feri tanár úr temetése lesz, akkor esetleg találkozhatunk.

#8203 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.494 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 24. - 7:23

Akkor majd egyeztetünk, van ötletem gyöngyös téren!   :cool:

Ha már parasztélet, azt még megírom, hogy sikeresen learattunk a tavaly "bemutatott" vontatott kombájnunkkal. Hála a majdnemszomszéd Laci bácsinak, aki 70valahány éves, és sokévig volt mindenféle, hasonló műszaki szintű :) gépen kombájnos, sikerült annyira beüzemelni, hogy a kezdeti kasza állítgatáson kívül semmi gond nem volt.

Igaz, hogy meglehetősen lassú, és a kis darabokon való forgolódás szintén sok idő, de nagyon szép tisztán dolgozott, és nem utolsó sorban senkire nem kellett várni, hogy ideérjen aratni.

Friss képet nem csináltam, ezek még tavalyiak:

74120160724_103004_tn.jpg

http://www.kepfeltol...0724_103004.jpg

92420160724_103257_tn.jpg

http://www.kepfeltol...0724_103257.jpg

(Öööö, tud valaki olyan képfeltöltőt ajánlani, ahol a képre kattintva a félmeztelen kínai lányok száma 1 alatt marad??? :dev: )

#8204 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.024 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 24. - 16:28

(akkor már jobb a fészbukos feltöltés! :D )

#8205 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 24. - 17:00

Igaz, hogy meglehetősen lassú, és a kis darabokon való forgolódás szintén sok idő, de nagyon szép tisztán dolgozott, és nem utolsó sorban senkire nem kellett várni, hogy ideérjen aratni.

Nagymamám mondta mindig; Lassú víz partot mos!  :smile2:

#8206 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.403 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 7. - 21:09

A legújjabb divat Sümegen:

20620819_1265731473537917_51621773094571

20620928_1265732236871174_34581297637829

#8207 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.024 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 10. - 7:50

Mindenütt a vérszívó legyek. Kínlódunk velük fejéskor, szerencsére bögöly csak egy-egy téved be, de a szúrólegyekből rengeteg. Megjelentek a darazsak is a tehenek közelében, egy olyan faj, amit utálok, úgy gondoltam, semmi hasznuk. Bár néztem, mit keresnek a tehenek közelében. Egyszer csak látom, a darázs rárabol a vérrel telt szúrólégyre és viszi. A következő darázs szintén...

Így változik a vélemény, azóta nem bántom a darazsakat, hisz mégiscsak jók valamire. 

És egy képecske a ma reggeli ajándékról: friss jersey borjú.

20727908_1401723139903844_77724978212393

(apropó, hogy lehet, hogy tarka? Anya tisztavérű, és az inszeminátor jersey anyagot hozott. Vagy mégsem? )

#8208 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 10. - 9:10

Nagyon tündér!

Ha papíron tiszta-vérű mindkét szülő, akkor csak az lehet, hogy valamelyik tenyészállat (vagy mindkettő) fajtaátalakító keresztezés útján nyerte el a tiszta-vérű minősítést. Ez esetben lehet, hogy pl. az egyik 10 generációra visszamenő ük-ük-....nagy anya Szimentáli volt, és utána már csak Jersey-vel rakták a nőstény utódokat, így végeredményben matematikailag lett fajta-tiszta, de genetikailag még nem "tisztult" ki teljesen. Ez esetben visszaüthetnek bizonyos fenotipusos jegyek. Ettől még lehet tündéri, magas tejminőséget produkáló egyed belőle.

Ha a növekedés során látod, hogy alkatilag is eltér a standardtól, akkor lehet, hogy mellé nyúlt a mester.  :P

• Kistáltos kedvelte

#8209 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.170 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 10. - 9:18

Nagyon aranyos, mindig is a Jersey volt a kedvenc fajtám! A teje meg jó zsíros! De én az őzike-nézés miatt szerettem beléjük, meg a nagyon szép színük miatt.... (ami a picurnál ugye nem tökéletes :) , de attól még nagyon aranyos)

• Kistáltos és fafaragó kedveli

#8210 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.046 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 10. - 13:54

Ja, a spontán genetikai mutációt kifelejtettem.  :kir:

• fafaragó kedvelte

#8211 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.403 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 11. - 23:16

Mikor legelőször találkoztam a jersey fajtával,lehettem úgy 15-16 éves. Nem ismertem a fajtát és azt hittem hogy magyar tarka ,mert vörös. :kir: Vettünk egy kisbikát bátyámmal ketten ,mert nagyon olcsó volt a többihez képest.Én előtte vettem egy magyartakát talán 4500 forintért ezt meg 3000-ér adták.szóval nagyon megörültünk neki mivel vörös volt így biztos nem friz ,mert azt már tudtuk ,hogy az nem hízik annyira. Annyira biztosak voltunk a dolgunkban hogy meg se kérdeztük apánkat hanem rögtön meg vettük és haza is vittük. amúgy nagyon szép volt igazi őzike szemű vékony lábak ,bambinak is neveztük el! :P Apánk csak este szembesült vele hogy szaporodott az állomány mikor jött eteni :dev: Kiváncsian lestük .hogy mit fog majd szólni hozzá? -Hát ezt a kis kecskét meg melyikőtök vette ,és főleg mennyiért? :unsure: Bátyám nagyon büszke volt magára és rögtön mondta is ,hogy ő ,és csak 3000-ért :smile2: -Az anyját láttátok-e? -Nem,miért kellett volna? :hupp: -Hát én nem tudom hogy ez ki fia borja,de hogy nem magyartakáé az biztos.-De hát vörös ! -Az lehet ,de nem tarka ,meg nem is vastag csontú,Ez nagyon sokára lesz 660 kg.talán 2 év múlva ,de még az se biztos :sad: Igaza lett elmúlt két éves mire letudtuk adni és nem érte el a 6q-t Legközelebb már vittük magunkal apánkat ha borjut akartunk venni... :biggrin:  :wink:

• Kistáltos kedvelte

#8212 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.024 hozzászólás

Közzétéve 2017 augusztus 12. - 16:21

Az igazat megvallva nem az enyém, a szomszédé. Ők is elcsodálkoztak a tarkán. 

Aztán körbekérdezve említették mások, hogy tisztavérű jersey állományban is előfordult óriás (magyartarka ) méret. És tuti, hogy nem jött át a szomszéd bika. :D

Csibész dolog a genetika. :D

A kicsi Csilla pedig majd a sajtgyártásba fog bekapcsolódni, ha nagy lesz. :)

• Fifikusz, N.C. és fafaragó kedveli