Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#1041 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2008 március 6. - 10:46

Sziasztok, már rég nem voltam itt. Van egy gondom, sajnos az Ágimamtól szerzett egyik elevenszülõm nem ébredt fel a téli álomból így a másik nagyon egyedül van, nem tudna valaki egy párral megajándékozni? :ang:

#1042 Bfg10k

Bfg10k

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 20:12

Sziasztok!
Pár hónapja vannak csigáim, de sajnos nem tudom, hogy milyen fajták. Segítene valaki megmondani, hogy milyen fajta csigák lehetnek? Nemrég kezdtem a csigázást és nagyon tetszik. Köszönöm a választ!
Posted Image
Valamiért nem jeleníti meg a képet, de itt a link: http://zee79.fw.hu/afrikai.jpg

Edited by Bfg10k, 2008 június 6. - 20:14.


#1043 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 6. - 23:36

Evee! Az elevenszülõket nehezebb beszerezni, mert míg a petézõ faj kb. 200 tojást nevel egyszerre, az elevenszülõ -ha jól emlékszem - 10-15 db-ot szül. Kisállatkereskedés? (Ha már itt nem jelentkezett senki :rolleyes: .)


Sziasztok!
Pár hónapja vannak csigáim, de sajnos nem tudom, hogy milyen fajták. Segítene valaki megmondani, hogy milyen fajta csigák lehetnek? Nemrég kezdtem a csigázást és nagyon tetszik. Köszönöm a választ!
Posted Image
Valamiért nem jeleníti meg a képet, de itt a link: http://zee79.fw.hu/afrikai.jpg


'Bfg10k' ! (hogy lehet kitalálni ilyen nicknevet :eek: ) Az Afrikai óriáscsiga-faj valamelyik alfaja. A neten vannak csigás oldalak, böngészd õket, és megtalálod.

#1044 Bfg10k

Bfg10k

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 7. - 6:14

Szia Ágimam! Sok helyen meg kell magyaráznom a nicknevemet, mert elég érdekesnek számít. Én már vagy 6-8 éve ezt használom, nekem tetszik, az e-mail címem is ez+a szolgáltatói rész, annak idején sok éve volt egy PC-s játék, a Quake 2, amiben a legerõsebb fegyver neve volt a bfg10k, ami megtetszett rögtön :) Nem voltam egy nagy játékos, de a nevet megtartottam belõle. Azt tudom, hogy valamelyik óriáscsiga fajhoz tartoznak a csigáim, de nem tudom megállapítani, hogy achatina achatina, vagy achatina fulica lehet-e, ebben kellene a segítség, nem tudom, hogy a képen látszik-e normálisan, vagy van valami megkülönböztetõ jegy, ami nem látszik a fotón. Egy aukciós oldalon vettem õket és postai úton jutottak el hozzám. Köszönöm a gyors választ! Bfg10k

Edited by Bfg10k, 2008 június 7. - 6:15.


#1045 Bfg10k

Bfg10k

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 29. - 21:26

Közben megoldódott a dolog. Achatina fulicáim vannak. Igazából szeretnék a többi fajtából is tartani, de ahogy észrevettem nem nagyon van a fórumokban. Fõleg mostanában.

#1046 horse_24

horse_24

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 22. - 21:34

Sziasztok! Most kaptam néhány napja 2 achát csigát... és hiába néztem utána, nemtaláltam semmit arról hogy almacsigát achát csigával lehet-e tartani :D lehet hülye kérdés... csak felmerült bennem, hogy eggyüt tartsam õket... :ang: v.hogy a szívemhez nõt alma... és véletlen se szeretném elvesziteni :D :D

#1047 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 23. - 11:13

Ezt hogyan oldod meg, búvárruhát adsz az achátcsigákra? :D

#1048 horse_24

horse_24

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 23. - 11:30

:D:D:D hát ugygondoltm, hogy az akváriumban egy rész viiz... a másikrészén meg v.hogymegldomh szárzföld... :D hülye 5 let mi???:D :nem:

#1049 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 23. - 13:06

Helymegtakarítás szempotjából jó az ötled, bár szerintem macerás lenne kivitelezni, hogy a szárazföldi csigák ne pottyanhassanak bele a vízbe (könnyen ki tudják így nyírni magukat). Nálunk a tóba sok éti csiga fullad bele, pedig rengeteg hely van, ahol kimászhatnának. Egy egész kicsi, sekély pocsolyában is hajlamosak eltévedni, és akkor neki annyi.

#1050 horse_24

horse_24

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 23. - 13:20

Oooo... :S hát akkor külön :)

#1051 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 29. - 10:12

Sziasztok! Újabb csigaszaporulat vár szeretõ gazdikra. Achatina Iradelei-ek. Cserébe szeretnék fulicát vagy valami mást, csak ne iradeleit. Ha jól emlékszem azt beszéltük korábban, hogy ezek egymás közt nem szaporodnak. (Praktikus megfontolásból lehet, hogy az egyik nagy iradeleit is - bár fájó szívvel- de elcserélném más fajtára. Most kb 5 centis háza van és olyan 2 éves lehet. Szerk. oka: kiegészítés - a csiguk Érden laknak, de valami reális távolságba akár el is szállítom õket. Vagy akár hétvégente a lóállatnál is lehetséges az átadás. (Silverado).

Edited by Lombardo, 2008 július 29. - 10:14.


#1052 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 10:30

Na mi van emberek? Bedõlt a csigabiznisz? :D Régebben sorbaállt mindenki.... :hupp:

#1053 audi81

audi81

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 6. - 2:44

Achatina fulica és iredalei és almacsigáim vannak, akinek kell, adok. Minden egyéb faj érdekel.

#1054 Szti

Szti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 6. - 19:19

Achatina fulica és iredalei és almacsigáim vannak, akinek kell, adok. Minden egyéb faj érdekel.



Szia!

Nekem is Fulica-m van meg Achatina-m, nem biztos hogy jó csere alap, de érdekelne iredalei.

Üdv: Szti

#1055 murpesz

murpesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 16. - 15:50

Halihó Kedves Csigabarát! Ha esetleg van feleslegessé váló IREDALEI csigád, azt nagyon szívesen örökbe fogadnám :) Ha tudsz segíteni, akkor írj bártam! Köszi.

#1056 fido60

fido60

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 17. - 15:00

ha valaki tud sürüben látogatot csigás oldalt , irjátok már meg csiga barátok

#1057 murpesz

murpesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 23. - 22:54

ha valaki tud sürüben látogatot csigás oldalt , irjátok már meg csiga barátok



#1058 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2009 március 8. - 20:31

Utálni fogtok, de kérdésem az lenne, hogy ezek a csigamammutok ehetõek-e. Igen kényelmes lenne tenyészteni fogyasztásra mérete miatt. A fagyasztóban van mindig egy-két kiló éticsiga, de ezt mindig nyáron kell beszerezni. A tavikagyló hadmûveletet bebuktam, nem ehetõ, nem tudtam élvezhetõvé tenni az ízét, ráadásul mérgezõ is lehet. Tehát érdekelne a véleményetek.

#1059 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 10. - 13:26

Ehetõek, de gondolom nem mindegyik fajta, sajnos nem tudom, melyik, ezt neked kell kitapasztalnod. :dev:

Ezek az óriás csigák eredetileg Afrikában élnek, ahol elõfordult, hogy úgy elszaporodtak, hogy felzabáltak minden növényt, és megették a termést is. A helybéliek elõször kétségbe estek, aztán megették a csigákat.

Ezek szerint az Archachatina marginata ehetõ. Még egy elemzést is találtam a benne és egy másik fajban, az Achatina achatinában található tápanyagokról. Itt pedig azt írják, hogy az Achatina fulica is ehetõ.

#1060 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2009 március 14. - 8:14

Köszönöm, utánanéztem, tényleg ehetõek. :)

#1061 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 11:59

Sziasztok! Keresek kicsi lányomnak valami szárazföldi csigát, amit terráriumba nevelgethet, simogathat. Tudtok segíteni ezügyben? Mekkora hely kell neki, egyáltalán milyen fajtát keressek? Mit esznek, mik az igényei? köszönöm a válaszokat.

#1062 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 19:37

Töltsd le ezt a doksit, sok dolog benne van a csigatartásról. Azt mondjuk nem tudom, mennyire dédelegthetõ egy csiga, nagyon kicsi gyereknek nem biztos, hogy jó.

#1063 murpesz

murpesz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 1. - 14:03

Szia Kamilla. Nekem van egy pár felesleges Achatia Fulica csigum k.b. 2cm-esek. Szívesen adok belõle. Üdv: Murpesz

#1064 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 4. - 19:19

Sziasztok! Köszönöm szépen a segítséget, átolvassuk és felelõsen döntünk. Azért az a kicsi lány már nem annyira kicsi ( 8 éves) és itt vagyok én is, ha kell segítség neki.

#1065 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 13. - 9:00

A 8 éves gyerkõc már biztos felelõs csigatartó tud lenni. :) Viszont a csiga tényleg nem az a kifejezetten simogatható állatka. Nyálkás, és nyálkanyomot hagy maga után, ami szerencsére nem annyira sûrû, és ragadós, mint az éti csigáé; takarítani is könnyebb, mint az éti csiga után. Amíg kicsi, nagyon óvatosan lehet csak megfogni, nehogy összetörjön a háza, nagyobb korában sokkal masszívabb lesz. A kiscsiga még elmászkál az ember kezén, legfeljebb kicsit csikis leszel tõle, ahogy harapdál és mászik, a nagy viszont sokkal erõsebben harap, ami idõnként elég kellemetlen tud lenni (szõrtelenítésre is alkalmas :D ). Nézni, megfigyelni hallgatni (csámcsognak!) viszont nagyon érdekes õket. Ha a gyerkõc szeret rajzolni, kifejezetten türelmes modellnek fogja találni õket (bár ha akarnak, idõnként elég gyorsan tudnak mászni).

#1066 °Napocska°

°Napocska°

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 3. - 16:24

Sziasztok! Nekem vízicsigáim vannak, és éppen 3 "csigazsákom" van, rengeteg kicsi csigám lesz, ha szeretne valaki akkor szóljon, bár várni kell még hogy 'kikeljenek' és hogy kicsit megnõljenek. :)

#1067 Bfg10k

Bfg10k

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 28. - 13:07

Üdv! Fulica-n kívül minden afrikai óriáscsiga faj érdekel, persze leginkább az achatina achatina. Ha valakinek lenne szaporulat és lenne néhány fölösleges példánya, kérem, szóljon! Köszönettel: Bfg10k

#1068 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 3. - 12:23

Sziasztok! Egy ismõsömnél "Afrikai achát csigábébik ingyen elvihetõek gondos terráriumos gazdik számára." Ha valakit érdekel írjon nekem üzenetet!

#1069 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 10. - 21:25

Sziasztok!

Nagyon rég nem jártam már erre, de látom, ezzel sajnos nem vagyok egyedül :(
A régi, esetleg be-benézõk, és csigáik hogy-s-mint vannak? :) Én sajnos jelentem, nagyon sok év (sõt, két évtized) után tavaly óta elõször nem osztom meg otthonomat sem csigával, sem más állattal (legalábbis célirányosan nem. Pók meg miegymás néha akad) :( Nyunyóka és Viisi idõközben már valami másik dimenzióban rágcsálják a növényeket (és a papírt), és az utolsó veterán (majd' 20 éves) zsákos harcsám is itt hagyott :hupp: Én meg egyfelõl azóta albérletbe költöztem otthonról, és nem tudom, a tulajdonos mennyire örülne állatnak (bár hivatalosan nem lehet, én azért rákérdeztem, amikor aláírtuk a szerzõdést, hogy pl. hal, ilyesmi lehetne-e, és igent mondott - gondolom, az 'állat' itt inkább kutyára, macskára vonatkozik), másfelõl pedig picit most úgy vagyok vele, hogy elég volt. No nem az állatokból, hanem abból, hogy megszereted õket, aztán egyszer csak elmennek. Persze így megy ez, de az elmúlt egy-két évben történt néhány dolog, ami után most egy jó ideig nem szeretnék körülöttem senkit sem látni elmenni. ha nem muszáj, amibe általában nincs beleszólásom, de állattartás esetében az ilyesmi könnyebben elkerülhetõ azzal, hogy meg sem teremtjük a szituációt.
Az viszont biztos, hogy piszkosul hiányoznak...
Nemrég majdnem elcsábultam ám, és pont csigákkal kapcsolatban. A februári Terra Plazán dolgoztam, és egy rövid kimenõ során sikerült elcsípnem egy csigás srácot. Nemrég indult be a weboldaluk (itt: http://csigavilag.hu/), ahogy nézem, minél több fajtát szeretnének beszerezni, és mivel többet is tartanak belõlük, másokhoz eljuttatni is :) Akkor, ott nem hoztam egyik kicsibõl sem, csak agyonsimogattam az egyik nagyot, de azóta is kacérkodom a gondolattal, hogy veszek tõlük egy kicsit (korábban ugye az is probléma volt, hogy nem szeretnék sem fulicát, sem iredaleit, nem szeretnék bennük "mást szeretni, mást látni, mint akik", más faj meg itthon nem nagyon volt még pénzért sem elérhetõ, ez viszont általuk már nemlétezõ probléma). Hm, nem tudom, nagy a kísértés, de a fentebb említett gondolatok is ott motoszkálnak :confused:

#1070 CsigaBiga81

CsigaBiga81

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 18. - 7:32

Sziasztok!

Achát csigák eladók akit érdekel, van kicsi, közepes és nagy is!
Keressetek bátran!

http://www.facebook....indenfele.elado



Elérhetõség: mindenfeleelado@gmail.com

#1071 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 1. - 18:55

Gyertek inkább hozzám, nálam ingyen vannak. :dev: A képen látható három achátcsiga gazdát keres.

Posted Image

#1072 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 14:43

Hux, idesüss:  http://www.origo.hu/...parva-cuki.html

http://www.seaslugforum.net/find/21618

 

Ez igaz vagy átverés? :)