Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyás kérdések, melyek miatt nem érdemes új topicot nyitni...


  • Please log in to reply
846 válasz a témához

#81 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 1. - 22:09

A tehén tej,nem egyenlõ azt üzletben kapható,dobozos valamivel.Régóta van Bernipásztor a családunkban.Valamikor olvastam,tehenészetek kutyája volt anno Sájcban.Adott volt a tehén tej,és a kukoricadara.Állítólag töbnyire ezzel etették a kutyákat,egészségesebbek voltak,és tovább éltek.Stokley! Én Boxertenyésztõtõl veszem a kutyatápot Budaörsön,saját tápjuk ha jól tudom.Régen,drága tápokkal etettem a kutyákat,de rég rájöttem,semmivel sem tudnak többet mint az olcsobb táp. [ Január 01, 2005, 21:10: Az üzenetet átszerkesztette: Mimi ]

#82 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 14:13

Kutyák-macskák (utóbbiak különösen) általában nem tudják lebontani a tejcukrot, ezért a "natúr" tejtõl és a nem-savanyított tejtermékektõl hasmenésük lesz. Hangsúly az "általában"on. Ha valakinek épp nincs jobb dolga, ki lehet próbálni, az adott kutya mit szól a tejhez; de a joghurt, kefír, tejföl, túró, sajt beltartalmilag is kedvezõbb ("sûrûbb", ugye) és biztonságosabb is.

#83 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 15:11

Náluk a kikutyák kb 2 hetes kortól kapnak kecske tejet. A nagyobb kutyák is kapnak, nincs probléma. Saját készítésû tehén turot és sajtot is. Nagyon ritkán tellik el ugy egy honap, valakinek sürgösen kéne az állatának tej, mert az anyának, nincs elég teje. Tegnap is volt egy rotis gazdi egy naposak a kiskutyák és kevés a teje a kutyának. Volt egy napos kiscsikó is az anyának nem volt teje. Mire megtanitottuk inni lassacskán az anyánál is elindult. Még probléma nem volt, hogy nem jó. Mindig tartok a méjhûtöben fröcstejet, vannak állatorvosok akik tudják és hozzám küldik akiknek szükségük van rá. 2004-ben olyan sokan jelenkeztek, fröcstejre már nincs.[url="http://"http://www.pacik.gportal.hu"]www.pacik.gportal.hu[/url]

#84 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 23:09

Elsõsorban azokhoz fordulok, akik belterületen, kertesházban tartanak kutyát. Felmerült egy olyan probléma, hogy a kutya szomszédol. Mit lehet ez ellen hatásosan tenni? Sajnos mivel a kutya Nagyimnál van így társat nem tudunk odavinni, túl sok energiát jelente. A kerítést azóta folyamatosan felülvizsgáljuk, mert hol átbújt alatta, hol átugorta. Az ugrás ellen a szomszéd szuka irányában már 2 m-es kerítés van, de legújabban fogja és átmászással próbálkozik 8egyenlõre sikertelen, de már csak kis plusz bátorság kell neki. Mindemellett folyamatosan aláásással is foglalkozik.Mit lehet tenni?

#85 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 8:56

idézet:
Eredeti szerzõ: sármi: fröcstejre [/QUOTE]Kis vagy nagyfröcs??? Posted Image Posted Image tongue.gif

#86 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 10:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Artin: Elsõsorban azokhoz fordulok, akik belterületen, kertesházban tartanak kutyát. Felmerült egy olyan probléma, hogy a kutya szomszédol. Mit lehet ez ellen hatásosan tenni? Sajnos mivel a kutya Nagyimnál van így társat nem tudunk odavinni, túl sok energiát jelente. A kerítést azóta folyamatosan felülvizsgáljuk, mert hol átbújt alatta, hol átugorta. Az ugrás ellen a szomszéd szuka irányában már 2 m-es kerítés van, de legújabban fogja és átmászással próbálkozik 8egyenlõre sikertelen, de már csak kis plusz bátorság kell neki. Mindemellett folyamatosan aláásással is foglalkozik.Mit lehet tenni? [/QUOTE]Artin!Csak a kerítés megerõsítését lehet tenni.De csak egy kérdés.Miért akar átmenni a kutya?Nektek kan kutyátok van, a másik meg szuka? Mert itt is lehet a bibi. Ha ivartalanítjátok a kutyátokat (nemétõl függetlenül) akkor egy kicsit háttérbe szorulhat a menõkedv. De így ivartalanítva is szerezhettek hozzá valami kistestû kutyát, hogy ne unatkozzon, ez nem jelent sok többletenergiát, szinte semmit.Nem eszik sokat, nem kell annyira figyelni rájuk.. (ajánlatos lenne azt is ivartalanítani, vagy már ivartalanítva befogadni egy menhelyi kutyát- még jót is tesztek mindkettõvel)Nálunk is két kutya van és nálunk a probléma a szomszéf kutyával való örjöngéssel volt, kezdték szétszedni a kerítést azon az oldalon.Mivel ott nincs betonalap (mindenhol máshol van, hála) oda mi vettünk elektromos kerítést, mint a lovaknak van. Egy kis tápegység (kutyáknak való) tekercs, mûag. oszlopok. Igaz kicsit költséges, de hosszútávú problémamegoldó és olcsóbb mint, ha az egész kerítést alábetonozod. Kétszer megcsapta õket, azóta tisztes távolságot tartanak a szomszédtól. Posted Image [ Január 26, 2005, 09:18: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#87 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 12:13

Ilusta! Köszi a választ!A kutya pontosan azért akar átmenni, amit írtál.Mikor a menhelyrõl elhoztuk a kutyát õk felajánlották, hogy megcsináltatják ingyen az ivartalanítást, de erre végûl nagyim kérésére nem került sor. A végsõ megoldás lehet hogy ez lesz, de próbáljuk elkerülni, ha lehet.A kerítés azóta többször lett erõsítve, de valahogy mindig túljár az eszünkön.. Posted Image Az betontalapzatra gondoltam én is a minap, csak sajna arra nyár elõtt nem lenne idõnk hozzáfogni, megcsináltatni meg drága, arra most nincs keret. Bennem leginkább ugyancsak a társ lehetõsége vetõdött fel, de sajna tisztában vagyok vele, hogy több plusz teher lenne, mind gondolnám. Egyrészt anyagilag (nem csak az etetés, hanem inkább az állatorvosi költségek), másrészt energiában, hisz akárhogyis elvannak ketten a nagy kertben, azért oda kell rájuk figyelni.Ezen a villanypásztor dolgon viszont el fogok gondolkozni. Mibe kerül egy kutyák számára jó, kis hatótávú tápegység?

#88 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 12:44

A tápegységet az AniVetben vettük, úgy emlékszem 50 körül volt..de nem akarok hülyeséget mondani, az anivet honlapján rajta van.De, ha nagyon rossz a helyzet, akkor nem maradna más hátra, mint a megkötés, mondjuk 2 fa közé kifeszített futólánccal.

#89 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:30

Sziasztok!Lenne egy problémám, amire remélem tudtok ötletet mondani, hátha a ti kutyátok is volt hasonló helyzetben.13 éves kutyám van kistermetû, és a gerincével vannak problémák, a jobb hátsó lábát kíméli sokszor rá se áll. Az állatorvos szerint, altassuk el, mert a kezelése nem biztos, hogy eredményes lesz, és sokba kerül. A pénz egy ideig nem lenne gond, ameddig van, de én nem látom a kutyát szenvedni, és addig nem tudom azt mondani, hogy altassuk el. Nem tudtok valami jó reomakenõcsöt, amit kutyákon is lehet alkalmazni?A másik dolog, hogy fellépett nála rühesség vagy gomba miatti viszketés. Erre is hátha tud valaki valami hatásos gyógymódot. Ha nem is tudtok segíteni, legalább leírhattam a gondom, kicsit kikészültem mostanában emiatt. Hirtelen jött egyik napról a másikra. Vele nõttem fel. Nem tudom mit csinálok ha el kell altatni, de tudom ha szenved neki is így lesz jobb. Talán.

#90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:47

Artin! Persze, költség, meg beavatkozás, meg minden, de miért olyan szörnyû az ivartalanítás gondolata?.. A mi kutyánk detto ugyanez volt, össze-vissza szökött, átugrott, átmászott, átbújt, mindent csinált, tök mindegy, hogyan próbáltuk kutya-biztossá tenni a kerítést. Aztán, amikor egy kerítésmászás után felszakadt a combja, mert felakadt valahol, akkor döntöttünk úgy, hogy egyúttal ki is heréltetjük, mert ennek a kutyának aztán mindegy volt, mivel próbáltad megállítani. És nem lett semmi baja, nagyon szépen meggyógyult, ugyan hízékonyabb lett egy kicsit, viszont sokkal nyugodtabb és kezelhetõbb azóta, szóval én nem bántam meg a dolgot. Nem rábeszélni akarlak, végülis én is azt vallom, hogy orvosi beavatkozást legutolsónak, de nem olyan brutális dolog ez.Perry! Az állatorvos nem tud olyan gyógymódokról, amikrõl itt kérdezel?.. Lehet, hogy meg kéne mutatni egy másik dokinak is, hátha az nagyobb ötlettárral rendelkezik.

#91 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 13:49

P!Az én kutyámnak 8 csigolyája összemeszesedett.Volt olyan, hogy nem bírt felállni, engem is rémisztgettek, hogy lehet, hogy el kell altatni, mégis találtam egy szert, amivel utána SEMMI problémája nem volt!a tiednek pontosan mi a problémája?

#92 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:06

Meszesedés szintén. Volt nála is hogy nem bírt felállni egyszer. Most a hátsó lábai alig élnek, esedezik, de a nap felében teljesen jól van. Az állatorvos, majd ha a bõrproblémát kikezeltük, akkor steroidot adna neki, majd utánanézek még ennek, hosszú távra nem tudom.Lehet felkeresek egy másik állatorvost, a mostaniban valamiért nem bízok teljesen. Agrobe mi az a szer? Hátha javasolnám az állatorvosnak és eggyetértene vele. De köszi most kicsit megnyugodtam, hogy felépült a kutyád, nekem azt mondta, már csak a csoda segíthet.

#93 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:21

Sajnos a nevére már nem emlékeszem, de az anivetben lehetett kapni, a nevében benne volt az Artro szó, lehet, hogy artroflex, vagy valami ilyesmi, zöldkagyló kivonatot tartalmaz, mint a cartiflex. adobozán egy szaladó ír szetter volt.Nekem is azt mondták, hogy gyógyíthatatlan, operálhatatlan. élete végéig nem jött elõ ez, sajnos már nem él, babesiában meghalt.

#94 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:25

Köszi szépen, megnézem az anivetben, aztán kipróbálom, nagyon bízom benne, hogy segít. Addig nem adom fel amíg meg nem találom ezt a szert. Ha segít hálám üldözni fog. Posted Image Rákerestem, tényleg az a neve, kiróbáljuk, jól hangzik. Ezt írja róla: Artroflex C és Artroflex G, gyógyszernek nem minôsülô táppótlékok, amelyek az izom- és csontrendszer betegségeit elôzik meg, illetve enyhítik. Nem ütközik semmiféle ízületi gyulladásra használható gyógyszerrel, és nincs mellékhatása. Köszi szépen a segítséget. [ Január 26, 2005, 13:29: Az üzenetet átszerkesztette: Perry ]

#95 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:34

Szívesen, ha jól emlékszem, akkor én a C-t etettem.Próbáld meg, remélem beválik, drukkolok.

#96 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé: Artin! Persze, költség, meg beavatkozás, meg minden, de miért olyan szörnyû az ivartalanítás gondolata?.. A mi kutyánk detto ugyanez volt, össze-vissza szökött, átugrott, átmászott, átbújt, mindent csinált, tök mindegy, hogyan próbáltuk kutya-biztossá tenni a kerítést. Aztán, amikor egy kerítésmászás után felszakadt a combja, mert felakadt valahol, akkor döntöttünk úgy, hogy egyúttal ki is heréltetjük, mert ennek a kutyának aztán mindegy volt, mivel próbáltad megállítani. És nem lett semmi baja, nagyon szépen meggyógyult, ugyan hízékonyabb lett egy kicsit, viszont sokkal nyugodtabb és kezelhetõbb azóta, szóval én nem bántam meg a dolgot. Nem rábeszélni akarlak, végülis én is azt vallom, hogy orvosi beavatkozást legutolsónak, de nem olyan brutális dolog ez. [/QUOTE]Nem avval van a bajom, hogy baja lesz a beavatkozástól, vagy hasonló. Nekem igazából nincs is gondom az egésszel, én helybõl még mikor elhoztuk ezen az állásponton voltam, nagyim nem akarta, és szerintem most is így van vele. No mindegy, azért majd még mondom neki ezt is mint megoldást. A hízékonyságtól ugyan tartok kicsit, mert már most nem egy agár alkat, hár még utána! :D (nem kövér csak látszik rajta, hogy nem konzerven van tartva! Posted Image )

#97 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: A tápegységet az AniVetben vettük, úgy emlékszem 50 körül volt..de nem akarok hülyeséget mondani, az anivet honlapján rajta van.De, ha nagyon rossz a helyzet, akkor nem maradna más hátra, mint a megkötés, mondjuk 2 fa közé kifeszített futólánccal. [/QUOTE]Köszi! meg fogom nézni a pontos árakat! Posted Image Megkötni nem akarjuk, hisz szegény jó ideig kis helyen volt bezérva a menhelyen, meg akkor nem is lenne értelme a nagy kertnek. :( Így a megkötés, csak akkor szokott elõjönni, ha kutyától félõ vendég, vagy hasonló van. Igen ritkán magyarul.

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 14:59

Ami az ivartalanítás utáni hízékonyságot illeti, az nem mindig 100%. Sok kutyának ugyan felborul a hormonháztartása, de én inkább amondó vagyok, hogy az ivartalanítással egyidejûleg kicsit kalóriaszegényebben kellene tartani. Magyarán miután ivartalaníttattuk, kevesebb mennyiségû kaját kell(ene) neki adni, mint azelõtt.Nekem eddig 2 szukám lett ivaralanítva és egyik sem hízott el soha. Kankutyákról nincs tapasztalatom, de szerintrem hasonló lehet.

#99 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:21

Perry! Érden vannak jó dokik (pl: [url="http://"http://www.kutyavari.hu"]http://www.kutyavari.hu[/url] ), keress olyat akiben megbízol - öreg kutyánál már fontos a folyamatos együttmûködés gazdi és állatorvos között. Ha csak a jobb hátsó lábával van gond, érdemes lenne nagyon-nagyon alaposan megvizsgálni; gerincproblémáktól általában mindkét hátulja lebénul a kutyának, lehet hogy nálatok valami más is van a háttérben (elmeszesedett kinövések öreg kutyák gerincén sokszor elõfordulnak anélkül hogy akármilyen tünetet okoznának).Ízületi problémákat, ha valamilyen okból nem mûthetõek, általában hosszútávú gyulladáscsökkentõ-kúrával (nem-szteroid vagy szteroid hatóanyagú szerekkel, attól függõen, mire reagál jobban a kutya) szoktak kezelni; e mellé adhatóak a különbözõ porcvédõ, ízületinedv-regeneráló táplálékkiegészítõk (kagylókivonatok, algakivonatok...).

#100 Perry

Perry

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 21 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 16:59

Nem bénult még le egyik lába se, de naprók napra rosszabb. A jobb lába rosszabb azért írtam ezt. Köszi a tippet.

#101

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 20:25

Ilus, ha nálunk csak én etetném a kutyát, és többszöri hangadásom ellenére a szomszéd nem adna át neki maradékot, illetve anyámék nem akadnának ki, amikor felvetem a heti egy koplalónapot, akkor nálunk sem lenne egy feles deka sem. De azt hiszem , így sem kövér a kutya. [url="http://"http://www1.freeweb.hu/de84/all06.jpg"]Vagy igen?..[/url] :rolleyes: (a fekete)Egyébként én erre az elhízás-dologra macskáknál láttam jellegzetes példákat, kutyánál én sem annyira, ez igaz. De ki tudja. Fõleg egy nagyi kedvencénél :D [pontosítás, elírás] [ Január 26, 2005, 19:27: Az üzenetet átszerkesztette: Dé ]

#102 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 22:31

Igen, Dé, a múltkor már írtad,hogy a szomszéd és anyukád is hibás kutyaszeretetben él. :D Szerintem nem kövér, határeset. De tudom, hogy sokat mozgatod õket, az mindenképpen jót tesz. Posted Image Fajtatiszta németjuhász?Mindenesetre gyönyörû! [ Január 26, 2005, 21:33: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#103

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 23:00

Ja, igaz, tényleg, neked már kisírtam magamat :D Ja, legalább mozog mellé eleget (amikor épp nincs vizsgaidõszakom). Nem, nem fajtiszta, van benne valami szánhúzó is - amúgy ezzel kapcsolatban azon filóztam, hogy lehet, h emiatt vastagabb kicsit, nem? Az ilyen féle kutyák nem annyira vékony derekúak, mint egy németjuhász, nem?.. Persze ez nem lehet 100%-ban mentség.

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 23:06

A szánhúzók közül egy vastagabb csak a malamut, na jó meg a szamojéd, de az nem valószínû, hogy van benne.Nagyon szépen sikerült keverék.Elõször fekete németjuci és fekete belgajuhász (groenandel) keverékre tippeltem volna.

#105

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 23:42

Akkor malamut van benne és kész Posted Image Nem, ha élõben látja az ember, akkor elõtûnik, hogy kicsit rövidebb a pofija, meg kicsit "sarkirókásabbak" a fülei, és kicsit kunkoribb a farka, mint egy átlag németjucinak. De pl [url="http://"http://www1.freeweb.hu/de84/all07.jpg"]itt[/url] abszolút nem tûnik fel szerintem, tök nj feje van. Szép kutya, no, büszke is vagyok rá! :D Csak ne lenne ilyen gyagyás Posted Image

#106 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 12:03

Tudja valaki hogy ezt hogy írják: Jack v. Jagd terrier? Mert nekem ilyen kutyám van.Marcipán Posted Image

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 12:26

Van a Jack russel terrier, de az fehér alapon fekete foltos, vagy fekete és barna foltos (trikolor).Bocsánat, megtaláltam, van JAGD terrier is, ami úgy néz ki, mint a tiéd: [url="http://"http://www.petzone.ro/caini/articole/rase/jagd-terrier/jagd-terrier.jpg"]Jagd Terrier[/url] A tiéd is drótszõrû? [ Február 13, 2005, 11:32: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#108 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 12:35

Köszi a segíséget.Nem az enyém nem drótszõrû.Esetleg van még valakinek ilyen kutyája?

#109 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 22:54

A jagd-nak két változata van, egy drótosabb és simaszõrû. Ismertem egy szuka jagd-ot simaszõrût, ugyanúgy néz ki, mint a tiéd. [ Február 13, 2005, 21:55: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#110 blackhorse

blackhorse

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 22:40

Sziasztok! Van egy kutyás problémám és nagyon tanácstalan vagyok. El szeretnénk menni négy napra a párommal és a lakásban lévõ kutyámmal nem tudok mit kezdeni. Lenne, aki idejönne megetetni és kivinni az udvarra, de nagyon agresszív idegenekkel. Nekimegy mindenkinek. Ugyanezért az sem megoldás, ha õt viszem el valakihez addig, amíg nem leszünk itthon. Kutyapanzióra gondoltam, de lehet,hogy ott sem fogadják,mert más kutyákat is megtámad. Fogalmam sincs,mit csináljak.Vagy esetleg a panzióban (ahol oktatással is foglalkoznak) le tudnának faragni az agresszivitásából? Nem kérdezzétek, miért ilyen kb.1 hónapja került hozzánk (berakták a kapunkon vemhesen).Nem tudom,miken mehetett keresztül,de biztos nem véletlenül ilyen.Minket elfogad és végtelenül kedves.De mindenki másnak annyi,aki csak a közelünkbe jön.

#111 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 26. - 23:13

Személy szerint egyelõre panziót ajánlok, méghozzá olyat, ahol kutyakiképzés is folyik. Azt hiszem a Népligetben van ilyen. Ha meg hazajöttök sos el kell menni vele (nem bentlakásosba beadni, mert az nem jó!)folyamatosan kutyaiskolába. Sok közömbösítési (emberrel és kutyákkal szemben)gyakorlattal és sokat vinni idegenek közé, vagy rokonokhoz (bátrabbakhoz) aztán rájönne, hogy rajtatok kívûl is van még kedves ember, ha netán ez az agresszivítás gyávaságból fakadna.De ez adódhat abból is, hogy nagy benne a védõösztön irántatok, de úgy, hogy õ saját magát érzi köztetek a falkavezérnek, akinek meg kell védenie a falkáját.Ezt hívják túlõrzésnek. A németjuhászok hajlamosak rá.(Anyósomék kutyája detto ugyanilyen volt) Ezért is jó lenne az a kutyaiskola.DE 4 nap alatt nem lehet olyan látványos eredményt elérni, hogy utána már járnotok sem kell. Ez hosszasabb folyamat, de megéri.Azt a 4 napot pedig túl fogja élni, ha tényleg nem lehet elvinni magatokkal..DE mintha Gyömrõn is lenne kutyaiskola. Meg kellene kérdezni õket. [ Február 26, 2005, 22:17: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#112 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 25. - 20:28

Tudom, hogy elég "kezdõ" a kérdés, de ebben sincs ismeretem. A szomszédban egy kis bullmasztiff lányka éldegél, aki két hete tüzelt elõször. Elvileg simán összekerülhetett kannal, de nem csípték nyakon senkivel. Van olyan, hogy a kan szerenádozik, etyepetyél, aztán megy a dolgára? Most azt láttam, hogy a hátsó két pár csecse nagyobb lett, az elsõknek is kijjebb állnak a cumijai. Ez lehet normális, vagy mindenképp vemhességet jelez? Valahol azt olvastam, hogy ez a fajta nehezen, problémásan szül. Pláne, hogy még baba... A gazdáinak fingjuk nincs a kutyatartásról, (többek között tüzeléskor is kutyák számára jelképes kerítések mögé zárták) úgyhogy vagy én mozdulok az ügyben, vagy senki. Ilyen korban meg lehet még szüntetni a vemhességet, vagy mittudomén?

#113 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 6:28

Úgy tudom, kutyáknál is van "terhességmegszakítás", de ezt általában a teljes ivartalanítással együtt végzik el.Nem biztos, hogy vemhes, az is lehet, hogy "csak"álvemhes. Nem mindegyik szuka hagyja magát az elsõ tüzeléskor. Az én erdelem sem hagyta magát, pedig együtt élt a kannal, utána gyorsan elvittem dokihoz ivartalanítani. Csak orvos tudná megmondani a bullmasztiff vemhes-e vagy sem, meg mennyi idõs vemhes, ha igen.A nagy fejû kutyáknál okoz néha nehézséget a szülés, úgy, hogy császármetszésre van szükség, fõképp a bulldog és mopsz fajtáknál, de hallottam már igen kistestû fajták nehézségeirõl is pl. csivaváról, pincsikrõl stb.Ha a gazdája nem akarja tenyészteni, jobb lenne õt meggyõzni arról, hogy ivartalanítsa most! Jobb a békesség, meg nem kell a szerencsétlen kóborkutyák számát szaporítani!

Edited by Ilusta, 2005 május 26. - 6:30.


#114 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 6:48

(bocs, tegnap este elkezdtem írni egy választ aztán bealudtam :o )Hormonális "terhességmegszakítás" csak az esemény után 1-2 napon belül lehetséges; és akkor is elég nagy a szövõdmények (gennyes méhgyulladás, legfõképp) veszélye.Késõbb, jól mondja Ilus, már csak komplett ivartalanítással megoldható a dolog.2-3 hét múlva el kéne vinni az ebet egy ultrahanggal felszerelt dokihoz; hogy megállapítható legyen, vemhes-e.Ha nem vemhes, akkor lehet fellélegezni; és intenzíven eltöprengeni rajta hogy nem lenne-e jobb ivartalanítani a "kiskutyát". (de, de!) Ha nagyon ellenzi a gazdi a mûtétet; végülis léteznek különbözõ (tablettás ill. injekciós) tüzelés-elnyomó hormonális kezelések, de hosszútávon egyiket sem szerencsés alkalmazni mert a méhgyulladás, esetleg petefészek-elváltozások, emlõdaganatok kialakulásának esélyét nagyban növelik. Szóval ha nem akarják tenyészteni (nem szaporítani, TENYÉSZTENI) az ebet, akkor 1-2 éven belül mindenképp ivartalanítani kéne (nekik is egyszerûbb lesz úgy az életük, meg a kutyusnak is).Ha pechesek, és már most "teherbe" esett a kutyájuk; akkor vagy sürgõsen (még a kéthónapos vemhességi idõn belül) ki kell pakoltatni; vagy rá kell készülni az elletés, kiskutyanevelés nehéz feladataira; gazdit keresgélni a leendõ kölyköknek (biztonsági ráhagyással, mert aki tutira ígéri, az szokta az ellés után egy héttel viharosan meggondolni magát általában); és lélekben felkészülni arra hogy legfeljebb két kicsi maradhat meg (annyit sem egyszerû feladat elsózni ilyen "származással"), a többit legkésõbb egynapos korában el kell altattatni állatorvossal. (nájlonzacskóban a szemetesbe hajítás NEM játszik)

#115 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 11:12

Én is pont ilyen bajjal küzdök.Kutyám nemrég tüzelt és észrevettem,hogy a kerítés alatti rész ki avn ásva,mikor mentem hozzá.Ami ott közlkedett,na mondom jól van,csináljuk meg.Tudtam,hogy nem õ volt,mert soha nem ásta kia kerítés alját,tavaly sem mikor tüzelt.Másnap,megint úgytaláltam ajukat,pedig rengeteg déglát,raklapot apkoltam oda,ugyhogy õ nem tehette,de vörös kutya szõrt találtam a kerítés alján.Úgyhogy a szomszéd tacskója mászkált be,múltkor nagypapám zavarta ki.Mostmár rendesen megvan erõsítve a kerítés,nem járnak se be se ki.Nagyon remélem,hogy nem lett vemhes Ami.Mostmár erõsen gondolkozok én is hogy ivartalanítsam-.e v sem,pedig még szerettem volna ha lesznek kiskutyái.......

#116 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 11:47

Esti!Mindenképp,beszélj a kedves kutyagazdival!!Ha már drága kutyára telík neki,akkor gondoskodjón róla,ahogyan illik.Csak tapasztaladbol,bár ez nem minden Bullmasztifra érvényes.7évig volt szuka Bullmasztifom.Én annyit az életben még kutyára nem költöttem,hasonló problémák miatt.Elsõ tüzelésnél vigyáztunk,kiskutya nem lett,ennek eredménye,méhgyulladás.Kezelés,mindenn nap,anyagilag húzós.Ajánlás szerint,ha kölyköt az ember nem szeretne a szukától,az ivartalanítást ajánlják.Köv tüzelésnél be kellet pároztettni a kutyát.Persze a masztif kan nem kellett neki.Bezzeg a bernipásztor,az játszott.Eredmény 3kiskutya,1 megszületett,2 császárral lett a világra segítve,akkora fejük volt.3x császározták a kutyát,a fajkutyát sosem vette fel,csak a nagy szerelem,bernit.Kölyke 1-2-3 volt neki.Jó nagyok voltak a létszám miatt.No ezután jött a hormonkezelés,mert kiderítették,peteérési problémái vanak,vagy mi.Lényeg,ha nem volt pároztattva,méhgyulladása lett,ha pároztattva lett,kevés kölyke született.Elég érzékeny fajta-e szempontból,ezért nagyobb figyelmet igényel sok más fajtánál.Ha nem figyel oda a gazdi,az akár a kutya életébe is kerülhet!Hasufel!Ha jól emlékszem,már a Te kutyád sem tini koru.Talán lehet neki is az ivartalanítás volna a leg humánusabb.Minnél idõsebb korban szül egy kutya,annál nagyobb a kockázata,a szukakutyára.Én legalább is ivartalanítás párti vagyok.Tudom,nehéz a döntés.Hisz én is imádom a kiskutyákat.Volt is belõlük jó sok.Úgy érzem az évek alatt,visszaigazolódott,zömében mindnek jó gazdit sikerült találni.De tény,rengeteg munka,rengeteg pénz.Kertes házban lakunk de,ha ellett a kutya,mindig bent volt a lakásban.Had ne részletezzem,egy garázsban,mit tud csinálni 6-8 kikutya :D ,és napi hányszor illik felmosni,takarítani,allatorvost hívni,minimum 3x míg a kiskutyák 6hetesek nem lesznek.

#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 12:13

Úgy vettem észre a kutyáimnál, macskáimnál, hogy az elsõ tüzelés utáni ivartalanítás a legegészségesebb.Amelyik idõsebb korában lesz ivartalanítva, gyakoribb az emlõrák kockázata. Legalábbis a macskáimnál így volt. Amelyiket idõben ivartalaníttattam, õ most 16 éves és kutya baja. Az idõs korban ivartalanított cicám ilyen korban kellett elaltatni tüdõáttétes emlõrák miatt. :( Errõl Õz tudna érdemben nyilatkozni, milyen kor is a legjobb.

#118 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 13:02

Lehet benne valami, amit mondasz; de nem maga az ivartalanítás miatt alakulnak ki ezek a daganatok, hanem az azt megelõzõ hosszas, hormonálisan aktív élet miatt... Szegény cicád valószínûleg az ivartalanítás nélkül is ugyanilyen véget ért volna :(A jóval kisebb altatási kockázat, a jobb sebgyógyulás, az ivarzásokkal járó macerák minimalizálása miatt a lehetõ legkorábban célszerû ivartalanítani a nõsténykutyákat, -macskákat; csak az ivarérést "illik" megvárni (ezt jelzi az elsõ tüzelés/ivarzás).Ha valami miatt késõbbre csúszik a dolog, akkor is (fajtafüggõen) olyan 4-7 éves kor az amíg még minimális a szövõdmények kockázata (nincsenek rejtett betegségek a háttérben amik az altatást nehezítenék, jól gyógyul a mûtéti seb, jól viseli az állat is magát a mûtétet).Mondjuk a kellõ odafigyeléssel késõbb is elvégezhetõ az ivartalanítás; de idõsödõ/idõs állatnál már sokkal több probléma adódhat az operáció során/után; másrészt ahogy telik az idõ, egyre nõ a méhgyulladás és az emlõdaganatok esélye, és azzal mindenképp mûteni KELL. Elég gáz tud lenni amikor egy tizenéves, amúgy is rozoga kutyust kell hirtelenvést megoperálni a gennyel teli méhe miatt.Szóval, még egyszer: ivarérés után, minél hamarabb!! Lelkiismeretes tenyésztõknek a "kiöregedett" tenyészszukát szintén a lehetõ leghamarabb.

#119 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 13:23

Jja, és a kandúrokat is érdemes minél hamarabb kiheréltetni (aki lakásban tart macskát, az a szagok és a spriccelés miatt "magától" is megteszi ezt általában; de a kijáró cicák gazdijainak is tudnia kell, hogy egyrészt egy hormonálisan aktív kandúr sokkal nagyobb területeket bejár, másrészt intenzíven verekszik is, ezért sokal nagyobb az esélye hogy valami baja lesz, másrészt jelentõsen növeli a kóbormacskák amúgy sem kis számát); és - ótejóég, hogy engem hogy' meg fognak kövezni! - a kankutyák gazdái is fontolóra vehetnek hasonló merényletet a kutyájuk ellen. Nyugisabb a sétáltatás, nem szökik el a kis drága ha tüzelõ szuka van a környéken (nem szedeti szét magát a többi kannal, nem ütik el...), szinte minimálisra csökken a prosztatagondok valószínûsége; és nem utolsósorban nullára csökken az általunk "okozott" kóborkutyák száma.

#120 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 május 26. - 13:39

Õz!Nekem,volna még kérdésem az ivartalanítással,kapcsolatban.Családban lévõ egyik kutyus,tüzelés elött lett ivartalanítva.Akkor azt mondták,ez a jó.De tényleg jó?Vagy mégsem?Hallottam,olvastam,több verziót,miért jó,miért nem?Tök ellentmondásos minden infó,ami az áttlag polgár rendelkezésére áll.Most jó-e,vagy sem?Ha nem,miért?Érdemes-e valamire figyelni,az évek múlásával,..stb?