Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kultúrált ebtartás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
51 válasz a témához

#1 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 19. - 23:41

Kivancsi lennék, mit gondoltok a kulturált ebtartás "szbályairól"?Mik ezek?1. Közterületen póráz?2. Ürülék eltávolítás?3......?4......?

#2 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 20. - 23:14

Szia, Bálint! Üdvözöllek a lovas barlang kutyás sarkában! ;o)A kultúrált ebtartás elengedhetetlen része a kutyi maradékainak összeszedése, még akkor is, ha egyébként máshol kosz van, és a hajléktalanok is... Mindenki seperjen elõször a saját háza körül. Én ezért felszedem a kutyusom ürülékét az utcáról (persze, ha a Pilisben túrázunk, akkor azért nem), sõt, a múltkor más eb ürülékét is felszedtem, mert a kutyajátszótér kellõs közepén volt. Néztek a többiek elég rendesen és elég furcsán, hogy mi a francot csinálok :o)A póráz pedig leginkább a kutya miatt fontos. Én egy sétáltatás alatt, ha kell, 10-15x is leveszem és felrakom a pórázt, ha úgy hozza a helyzet. Pedig jól nevelt kutyám van, a gyerekeket nagy ívben kikerüli (nem szereti, bár elviseli, ha huzigálják fülét-farkát). De idõnként látok a villamoson póráz és szájkosár nélküli kutyát, akik csak azért vannak így, mert a gazdájuk marha büszke, hogy milyen jólnevelt kutyájuk van. Ja, csak ha jön egy rosszindulatú emberke, és direkt belerúg a kutyába, vagy valaki csak véletlenül rálép a farkára, már megvan a baj. És tiszteletben kell tartani azoknak is az érzéseit, akik félnek a kutyáktól.Szerintem egyébként minden kutyának le kellene tennie az engedelmességi vizsgát, akár rottweiler, akár csivava az illetõ (saját tapasztalat, hogy a kis termetû kutyusok hajlamosabbak bokákba harapdálni).De a legfontosabb, hogy a kutyatartó embereket kellene átnevelni, mivel a baj soha nem a kutya, hanem a gazdája miatt történik :o(

#3 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 21. - 0:15

Tökéletesen egyetértek!Örülök, hogy "mozdultál" a témára.:)Bálint

#4 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 21. - 11:54

A kutyakakiról teljesen ugyanaz a véleményem, mint Eszternek. Viszont a busz-villamos-póráz dologban: Zsetti még sosem utazott BKV által mûködtetett jármûvön, így csak sejtem, hogyha valaki rálépne a farkára csak nézne a szép kék szemeivel hogy ezt meg mér kaptam. :))) Tudom, nem minden kutya ilyen, de biztos max pórázt tennék a vérebemre, mert szájkosarunk nincs és nem is kell.

#5 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 21. - 18:22

Szia Bálint, én is üdvözöllek!Egy véleményen vagyok Filly anyóval. Én is úgy vagyok vele, hogy séta közben sokszor leveszem-felrakom a pórázt, ahogy a helyzet hozza. Sûrûn lakott területen, ahol sok a járókelõ pórázon viszem az ebet. Ha pl. a közeli erdõben sétálunk, elengedem, ha közben biciklizõvel, vagy futóval találkozunk, akkor magamhoz hívom, és megfogom, de ez mindig az emberek megnyugtatására történik. Én tudom, hogy a kutyámat egyáltalán nem érdekli a "véres üldözések az erdõben" nevû sport, de az illetõ valószínûleg nem. A szájkosárra is ezért van szükség a tömegközlekedésben, Titok, még akkor is, ha a tiéd a világ legbékésebb és legaranyosabb kutyusa - de ez nem igaz, mert az enyém ;)Utcai kutyakaki gondjaim szerencsére nincsenek, mert a kertben tartjuk a kutyát, és többnyire itthon intézi el az effajta ügyes bajos dolgait. Ha minden kutyás úgy gondolkodna és cselekedne, ahogy ti is, sokkal kellemesebbek és tisztábbak lennének az utcák.Ha még nem láttátok, nézzétek meg, nagyon jópofa és ízléses "tálalása" (bocsánat) ennek a kényes témának: [url="http://"http://www.kutyakaki.com"]http://www.kutyakaki.com[/url]

#6 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 22. - 0:30

Nagy megtiszteltetés, hogy "Admin" (Huxley)is meglátogatta ezt a topicot!:))Jól elvagyunk itt, mert igen hasonlóan gondolkodunk a kaka&póráz kérdésrõl. Ticia pedig még soha nem került váratlan helyzetbe Zsettivel, azért ilyen magabiztos.:))De nézzük kicsit tovább! Hogy álltok a szájkosárral?Én azt szoktam mondani a kutyásoknak, hogy alapvetõen két dolog miatt jó, ha bármilyen kutyán szájkosár van: (nem azért, hogy ne harapjon meg senkit!!!)1. Hogy ne szedjen fel mindenféle sz@rságot (tudnék mesélni a jól nevelt, megmérgezett élelem megtagadó kutyákról):-(2. Hogy az állatoktól betegesen rettegõk megnyugodjanak.Vélemény?(Pici hozzájárulás a témához:http://www.extra.hu/...ss/illemtan.htm )További felvethetõ témák:- Hogyan viselkedjünk kutyával állatorvosi rendelõben?- Apró kellemetlenség: tüzelõ szuka.- Társasházi kutyatartásStb.(A kutyakakis URL-t lattam mar. Valóban van benne egy csomó jó (igaz) dolog, de némileg el van tulozva, másrészt nem igazán kutyás megközelítésbõl ír az illetõ. Mert nem mindegy a tálalás! Egészen másként néz ki a kaki, ha kerek, vagy ha kocka alaku.):))Bálint

#7 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 22. - 23:10

Öööö... izé, köszönöm (a végén még elpirulok itt). Részemrõl a megtiszteltetés és az öröm, hogy ez a fórum is életre kelt. :)Úgy látszik szájkosár ügyben is egy véleményen vagyunk. Bár Cseresznyével nem járunk olyan helyeken, ahol szükséges lenne szájkosarat tenni rá, de ha mégis úgy alakulna a dolog, minden további nélkül beszereznék egyet.A tüzelõ szuka témáról jutott eszembe, hogy az is a kulturált kutyatartás része kellene hogy legyen, hogy felügyelet nélkül senki se engedje a kutyáját kószálni. Nagyon sokan, - úgy vettem észre, hogy fõleg, akik kertes házban tartják a kutyát - úgy oldják meg a sétáltatást, hogy éjszakára kiengedik az utcára. Az is elõfordul, hogy az eb egyszerûen meglóg, fõleg ha kan, és tüzelõ szuka szagát érezvén romanikus érzései támadnak.

#8 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 24. - 20:41

Hi all!Bálint, Te ismered Zsettit. Szerinted ezt a kutyát föl lehet idegesíteni??? Játék közben is, ha már nagyon-nagyon-nagyon felhúzza magát, akkor hátrafordul, és elkezd szirénázni. Ennyi. :))))Ha pedig a farkába csimpaszkodva húzatom magam, akkor is csak odarakja az orrát a kezemhez vagy olyan gyengén fog rá, mint 1 szem Hill's tápra. :))) Azt pedig már láttad hogy csinálja. ;)

#9 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 24. - 21:28

Póráz: Ha távolabbmegyünk a háztól, akkor nálam van, ha nagyobb forgalmú helyen vagyunk rárakom. Inkább a többi ember megnyugtatására. Ahogy ismerem az ebet, immár 4 és fél éve, ha aztmondom ülj le akkor lehet ott akármi, másik kutya stb... akkor is leül és ott marad. Egyébbként sem szokott más kutyák után meni.Szájkosár: Közlekedési eszközön KÖTELEZÕ.(amikor meglátják rajta ismeretlenül is elnevetik magukat, mert nagyon nevetséges :))Elengedés: mivel nagyrészt kertben van a kutya és közös az udvar, a kapu pedig csak dísz :-((( ezért konika, ha tetszik, ha nem , ha úgygondolja akkor bejárja a környéket. Mivel már többször is lelopták(!!!) róla a nyakörvet ezért csak a bolhanyakörv van rajta.Kutyakai: kert van, amikor látom, takarítom. De kinn az utcán sajnos nincsenek kukák stb... így ha ott sikerül (az út szélén, a füvön) akkor ott marad. (nem jellemzõ :)) hazahordja a drága :)))Mióta kölykei voltak, ivartalanítva lett. Addig meg ment az idegeskedés, de ha õ nem megy ki akkor a másik jön be :-(( egy ideig kinn volt megkötve, mivel eg Hudini is elveszett benne ez sem használt. Pedig mindenféle nyakörvel, lánccal, kutyól+ kerítéssel próbálkoztunk. Azóta nappal benn van reggel és este kinn. Ha meg itthon vagyunk akkor mindíg kinn.Kicsit hosszú lettem, bocsi :)))

#10 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 25. - 15:28

Huxley: Magam is elcsodálkoztam, hogy erre a témára itt ennyi reagálás jön.:)A "sétáltatás" dolgában: van a közelünkben egy muki, aki naponta 2x leengedi (panelház) a kutyát az utcára, aztán amikor annak kedve van haza menni, akkor visszakódorog. A felettem lakó pedig következetesen póráz nélkül sétáltatja a pointerét. Figyelmeztettem õket, hogy el fogják gázolni. Úgy is lett. De megúszta. (Azóta is póráz nélkül sétáltatják!):-o(Titok: Minden kutyát ki lehet hozni a sodrából. Tény, hogy az ember mellett nevelkedett (embernek hiszi magát, nem kutyának!), szeretetben élõ kutyával ezt nehezebb megtenni. DE! Váratlan esetek a legjobban nevelt gyerekkel is elõfordulhatnak. Általában a kutyákkal olyan szinten kell viselkedni, mint egy 6-7 éves gyerekkel.Éva: A legjobban nevelt kutyával is történhet váratlan dolog!! (Lsd. feljebb.)AZ egyik páciensemmel történt meg (kevés olyan jól nevelt kutya van), hogy hirtelen kirohant a rendelõbõl (póráz nélkül hozták), és egyenesen az út közepére (óriási forgalom volt) szaladt. Többen majdnem összetörték magukat, füstöltek a gumik, volt ordibálás, stb. Szerencsére a kutya megmenekült.De egy csomó ilyen és hasonló történet van a birtokomban 20 évet meghaladó praxisom következtében.:))Bálint

#11 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 26. - 0:48

Nem volt idõm errefelé járni :o(Az én kutyusomnak mintha lenne valahol szájkosara, de nem tudom, hol van :o) Szerencsére néhány éve mindenhová kocsival járunk, de azelõtt azért a BMW-n (busz-metró-willamos) használtunk szájkosarat. Az igaz, hogy nagy a veszély a mindenféle, eldobált kaják miatt, pl. itt, a Városmajorban raktak ki mérgezett csirkehúst is már :o( de Szukóca nem szed fel semmit. Illetve, jelzi, ha talált valamit, és ha ártalmatlan (fadarab, teniszlabda), akkor engedem, hogy felvegye, ha nem, akkor egy "Nem!" is elég. De elismerem, hogy nagyon nagy szerencsém van ezzel a kutyival. Soha nem kellett még csak meglegyinteni sem, egy erõteljesebb rászólás is elég volt, és szót fogadott (anno, 13 éve, 4-5 hónaposan került hozzánk, egy csínytevése után emeltem a kezem, hogy rásózzak, mire összehúzta magát, és nyárfalevélként kezdett remegni, ez megállította a kezemet, és azóta se volt ilyesmire szükség). Bezzeg a tacsi keverékünk, jajj, arról inkább ne is beszéljünk... ;o)Állatorvosi rendelõben való viselkedés: (Bálintnak maga felé hajlik a keze :o) az erdélyi kopóm mindent tûrt az elsõ állatorvosi vizsgálatán, csak azt nem, hogy a dokibácsi belenézzen a torkába (pedig az egyáltalán nem fájdalmas). Amikor ez következett, iszonyú tekergésbe és borzasztó sírásba kezdett. A következõ, 2-3 hét múlva esedékes vizsgálatig jutifalikkal elértem, hogy szinte már magától mutogatta a torkát :o) Kérlek, Bálint, most mondd, hogy pont ilyen páciensgazdikra vágysz! ;o)

#12 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 26. - 15:55

Filly:"Kérlek, Bálint, most mondd, hogy pont ilyen páciensgazdikra vágysz! ;o)"Mondom!!:))Bálint

#13 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 29. - 20:11

Rendelõbe, már a többi kutya miatt sem viszem szabadon (sõt még a szájkosarat is ráraktam eleinte, ki is nevettek :))). (érdekes a õ is megérzi, hogy dokinál van és már odafelé látszik rajta, de balhé nem volt még, pedig benn volt egy hétig amikor ivartalanították). Sajna volt már olyan, hogy a kuty a szemem elött szaladt ki az útra, neki egy kocsi kerekének... megúszta, de sejtésem szerint azóta is volt már rá precedens, hogy kocsival találkozott. "Szerencsére" éjjel szokott "sétálni" egyedül, akkor meg nincs akkora forgalom. De az ördög nem alszik :-( Mostanában inkább nem engedem ki túl sokat egyszerre, így inkább szem elött van.Ha már itt tarunk, hogy fog viselkedni a majd 4 éves kandúrom, ha most ivartalamítom? Már nagyon unom, hogy eglóg és megtépázva jön haza. Nekem nem tetszik a cikk-cakkos fül.

#14 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 29. - 21:50

Akkor az én kutyám egy "álom eb". Sosem hisztizik az állatorvosnál, pedig sok fájdalmas emléke fûzõdik a helyhez (több mûtét, gyulladt fülek pucolása). A doki bácsit is kedveli, jutalomfalatkák nélkül is. Nem megy ki a kertbõl, még akkor sem, ha nyitva van a kapu, és tudja meddig tart a járda és hol kezdõdik az út. És azt is megengedi, hogy a nyakamba vegyem (bár mostanában ezt már nem teszem, mert már van vagy 30 kiló). Kaja szempontjából "takarék" eb, ha nem éhes, szájába nyomhatom akár a sült csirkecombot is, csak tartja a fogai közt és néz illedelmesen. A nem neki való kajákat meg egyszerûen nem eszi meg (pl. a csokit). Jóban van a macskával, falkatársnak tekinti, segít neki mosakodni is.

#15 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 30. - 17:20

Az alattunk lévõ lakó karácsonyra hozott a házhoz egy kölyök bullmasztiffot. A kertet (szvsz önkényesen, de ez most mindegy) lekerítette, a kutya kinn van. Hihetetlen, hogy mennyire nem törõdik vele! Sokszor van a kutya teljesen egyedül reggeltõl késõ estig! A vizet és a kaját mûanyag edényekben kapja, nem egyszer láttuk, hogy már délelõtt felborította a vizestálját. És folyamatosan nyüszög, nyilván rohadtul érzi magát egyedül. Már egy hónapja ott van, és még mindig nem szokta meg a helyet (nyilván nem is szoktatták). Nagyon sajnálom szegénykét.

#16 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 január 30. - 20:38

Ezzel szemben Konika mindent megesz amit eléraknak, ennek csk az szab határt, ha már az egy heti adagot is belapátolta :-(((( A macskát imádja, csak a kajáját nem adja neki. Az enyém is szabadult, nyüszögött stb.. amikor a kölykök voltak, de akkor kényszerûségbõl volt kikötve. (érdekes, rengeteget tudnék róla mesélni :))

#17 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 2. - 0:06

Éva!Azt a 4 éves kandúrt mielõbb ivartalanítani kellene. Nem kóborolna, nem lennének sérülései.Bálint

#18 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 2. - 22:07

A kultúrált ebtartáshoz még szvsz az is hozzá tartozna, hogy pl. nem sétáltatom a tüzelõ szukámat keresztül-kasul a kutyasétáltató helyen, hanem inkább félrevonulok vele. Nem? (Pont ma húzott el a rákba egy basset griffon vendéen kan a gazditól, jó, mondjuk, hogy az a kutya tényleg szexmániás, de akkor is...)

#19 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 13. - 23:04

Azon vagyok, csak addig a kutyát elkéne távolítani, mert leápolja :) Na majd megoldjuk, megint szetszedte a lábát valamivel és nehezen gyógyul :-(A tüzeléshez már nincs mit hozzá tennem... nekem elég volt a télviz idején az a 3-4 kölyök. Mire egyet elajándékoztunk, találtam egy hasonló kobort az utcán :) nem volt semmi éjjel a nagy nyekergésre felkelni, meg szedegetni össz õket stb...

#20 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 14. - 1:04

Nálunk hat kölyök született a 'kulturálatlan ebtartás' következtében. A kutyánkhoz látogató lovagok szétszedték még a kerítést is. Persze ilyenkor nehéz õket megakadályozni. Pedig én próbáltam: vizipisztollyal kergettem õket, meg barikádokat emeltem. :)Szerencsére mindegyik kölyöknek találtunk jó gazdát. Azóta ivartalanítattuk a kutyát. (Elötte is szerettük volna, csak nem jött össze, mert mindig volt valami baja szegénynek.) [url="http://"http://web.matavnet.hu/armanor/"]http://web.matavnet.hu/armanor/[/url]

#21 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 16. - 15:37

Akárhogy is nézzük, olyan esetben, ha nem akarunk szaporítani, a legjobb megoldás (kutyának és gazdának egyaránt) az ivartalanítás. Rengeteg kellemetlenségtõl lehet megszabadulni.Szukák esetében mégjobb a teljes "kipakolás", azaz nem csak a petefészket, hanem a méhet is el kell távolítani. Ilyenkor a szövõdmények minimálisra csökkennek (a nem ivartalanítottakhoz képest is).Bálint

#22 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 16. - 21:43

Csak rondamód eltudnak hízni :-(Konika mintha most kezdené. De a régebbi macskáimból kiindulva, amik ivartalanítva voltak, alkati kérdés, hogy elhízik-e?

#23 kerekesb

kerekesb

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 február 19. - 12:03

Nem alkati kerdes. Egyszerûen arról van szó, hogy a nemi aktivitás hiánya miatt "lelassul" az állat, kevesebb energiára van szüksége. Ha a megszokott mennyiségû kaját kapja, akkor elhízik. Ezért ilyenkor csökkenteni kell az élelem mennyiségét - és láss csodát: nem fog hizni!:))Bálint

#24 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 7. - 15:13

Tegnap csodát láttam! A belvárosban egy kutyasétáltató fényes nappal kis nejlonzacsiba összeszedte a kutyája végtermékét!!! HURRÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!

#25 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 május 7. - 21:42

Nahát! Mostmár figyelni fogok, (úgyis mindig van nálam fényképezõgép), hogy meg tudjam örökíteni, ha ilyen nem mindennapi eseményt látok. :)

#26 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 20. - 15:20

Nem tudtam hova írni a következõket, de úgy gondolom ide is illik:Egyik reggel (múlt szombaton) 7 órakor nyomják a csengõt, de rendesen. Elõször mondtam a páromnak, hagyd a francba, majd abbahagyja és elmegy. (Még az ágyban heverésztünk). De csak nyomja, nyomja. -Nézd már meg ki az a ....!-mondtam a páromnak.- a szomszédék- jött a válasz.- Na akkor öltözz, usgyi, mert baj lehet!-mondtam.Felöltözött és csak hallom a párom hangját, amint hitetlenkedve felkiált:-átmentek??? Hogyan?Kiderült a két kutyánk átbújt a kerítésen valahogy és garázdálkodtak a szomszédban. Ez még hagyján lenne, de nekik is van egy vérmes (amúgy gyönyörû és okos) ónémet juhász kanjuk. Csoda, hogy Athossal nem verekedtek össze, nem tudom melyikük húzta volna a rövidebbet!Mondta is a szomszéd, hogy ahogy észrevették a kutyáinkat õk is pizsamában loholtak ki, a sajátjukat elzárni, ami hála sikerült is nekik idõben.Aranyos volt, mondta, hogy a "kicsivel még elbántunk volna, de belenéztem a nagy szemébe és inkább nem szóltunk hozzá." :D Nos, kutyuskáink egy kiásott 40 cm körüli lyukon fúrták át magukat a szomszédba ( 2 éve mióta itt lakunk sosem próbálták meg, ráadásul azon csodálkozom, Athos hogy a fenébe fért ott át?? :confused: )és majdnem sikerült kipakolniuk a fészert. 3 lopott holmit a lyukon át is hoztak a mi kertünkbe (okos dögök ezek! Posted Image ), persze szanaszét rágva már nem adtuk vissza egy részüket a szomszédéknak.Nagy és sûrû bocsánatkérések közepette megbeszéltük, hogy õk megcsinálják a kerítést, mi viszont azonnyomban megigértük nekik, hogy fene a kutyákat, elektromos kerítést kapnak, mint a lovak.Addig nem engedtük õket szabadon egész éjjelre, hanem naponta többször rohangálhattak felügyelet mellett.Sikerült is beszereznünk a szükséges hozzávalókat, olyan kutyáknak, macskáknak való erõsségû tápegységgel. Mivel nekünk van az udvaron a villanyóránál több konnektor így 220-asról mûködõt vettünk.Tegnap délután ezzel foglalkoztunk, kb. 1,5 óra alatt készen voltunk. Persze a bokrokból le kellett vágnom, hogy ne érjenek az ágak a zsinórhoz. Az egész szomszéd felõli részt lekorlátoztuk. (Csak ennél a szomszédnál gyengébb a kerítés, mert nincs betonalapja)Egész pofásra sikerült, 3 sorban húztuk ki a madzagot.Párommal mire végeztünk ott tanakodtunk, hogy most mûködik-e a dolog vagy sem? Mert csak a tápnál pattogott és nem a zsinórnál, amihez szokva vagyok. Próbáltunk gyengén hozzáérni, semmi.Mondtam, hogy lehet, hogy nem mûködik.Erre párom rendesen megfogta, aztán üvöltött egy nagyot és vagy 2 métert arrébugrott. :D Posted Image -Jól van, mûködik - konstatáltam. Posted Image -Azt a mindenit! - mondta õ - nem kicsit üt!- hihi! Legalább te is kipróbáltad milyen is ez az érzés! - gonoszkodtam.Ezen még vagy félóráig röhécseltünk, aztán kiengedtük fõpróbára a kutyákat.Az okosabb, megfontoltabb Athosnak a két végén 1-1 ütésre volt szüksége, hogy tisztelje. (ezt kajabedobással teszteltük..)Yoopinak a hebehurgya airedale-nek is kettõre (elõször Posted Image ). Eleinte azt hittük, hogy rá nem hatásos a dús szõre miatt, mert ott volt, de mégsem csapta meg a drót. Aztán mikor már több idõt eltöltött a drótok között, akkor kapott rendesen õ is.Ezt neki is kétszer kellett eljátszani.Minden rendben volt, kutyák megismerték, maradhatnak kint éjjelre.Aztán este 11 felé egy nagy Yoopisikítást hallottunk, mégiscsak belefutott valahogy.De lekopogom azóta semmi, most már tudják hol a határ, ha a kerítés nem volt elég nekik.Most a shockterápiát pihenik ki éppen. :D

#27 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 19:49

Talán ide illene a kérdésem, kis segítség kellene. A január 01-én bevezetett törvényeknek köszönhetõen nem tarthatok csak 2 ebet. Na ma volt csipp meg egyebek, be is vittem az önkormhoz lemásoltatni, mire az új jegyzõt meg is kérdeztem, mi az ábra ez ügyben. Hát ez. Jelenleg 6 kutya van a portán, nem akadékoskodtak, mindenki belátása szerint tartson kutyát. Na mármost én szeretném hivatalossá tenni a dolgot, van épp elég barom a környezetemben. Amennyiben kérvényezem, hogy a területemen ami nem kicsi, indokolt több állat tatása, illetve egy kutya már félnyomoronc nyugdíjas, azért nem passzoljuk el, kettõ munkakutya, akik a legeltetési idõszakban nincsenek otthon többnyire, illetve kettõ oltási könyv szerint is ideiglenes, alapítványi tulajdon, ahonnan már egyeztettem kapok igazolást hogy az ebeket õk ellátják a szükséges élelemmel és egyebekkel, én csak tartom, kaphatok-e hivatalos zöld utat a többletállattartásra? Sose lehet tudni, az ördög nem alszik. Amellett a következõ házban szintén 6 kutya van, ebbõl 5 szintén talált, befogadott, igaz õk már örökös lakók. És a faluban több háznál van 3-4 kutya, köztük a polgármesternél is. Lenne esélyem?

#28 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 22:54

Már mi a bánatért ne tarthatnál kettõnél több kutyát!???? Nincs meg a négyzetméter hozzá az udvarodban, vagy mi nem stimmel?

#29 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 13:07

Nálunk is csak kettõt lehet.
Amúgy én attól megyek a falnak, hogy milyen megfontolásból írnak olyan helyi rendeletet, ami egy falu jelentõs részére negatívan hat? Pontosan tudják, hogy sokan tartanak haszonállatot a faluban, és ennek tudatában hozzák meg a rendeletet, ami szerint innentõl fogva ez tilos. (Most mondjuk éppen nem az új országos rendelet szerint, de ki tudja, meddig?)

És a faluban több háznál van 3-4 kutya, köztük a polgármesternél is.

Ez meg a másik, hogy pl. miért hoz az illetõ olyan rendeletet, ami szerint a kutyának kötelezõ a póráz+szájkosár, amikor õ maga is az utcára kieresztve póráz - és felügyelet - nélkül "sétáltatja" a sajátját.

És nem az a baj, hogy van rendelet, mert elnézve az állattartási kultúránkat, szükség van rá, de megpróbálhatnának az ésszerûség és a realitás keretein belül maradni.

Edited by Gisari, 2013 január 24. - 13:08.


#30 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 13:10

2013-tól nem szabályozhatják helyi rendeletben, hogy mennyi kutyát tarthatsz!!!!

#31 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 13:13

Hol lehet ennek részletesen utánanézni? Mármint hogy mit szabályozhat a helyi rendelet, és mit nem? Mert eddig úgy láttam, hogy a kutya-macskatartást eléggé szabályozták. Meg persze a haszonállattartást is. Az utóbbit ugye most éppen nem lehet. De az elõbbirõl nem tudok semmit, csak amit helyi rendeletekben olvastam.

#32 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 13:16

Nemahelyi rendeletet kell nézni ebben hanem az országost...állategészségügyi törvény, talán?

#33 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 14:18

Szerintem a kormany.hu -n / magyarorszag.hu -n kell keresgélni. Sok sikert, nekem sosincs ehhez türelmem.

#34 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 14:41

Tadamm! Megtaláltam egy ilyen izében. 3. oldal teteje.
Azt még meg tudná nekem mondani valaki, hogy hogy áll ez a szájkosár-téma? Mármint hogy volt egy olyan elmebetegség pár éve, hogy bizonyos fajtákra kötelezõ. Aztán hallottam olyat, hogy egyedileg bírálják el a veszélyességet, ez már benne van a fenti rendeletben. De szabályozták helyi rendeletben is, vagyis a helyi rendelet lehet szigorúbb, mint az országos. Ez most hogy áll?

UI:Ezt is megtaláltam. :)

Már csak az a kérdés, hogy ez meddig lesz így, mikor találnak ki valami újat.

Edited by Gisari, 2013 január 24. - 14:41.


#35 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 15:44

Helyi rendeletet csak olyanról írhatnak, ami nincs benne konkrétan. Mindig a "nagyobbat" kell nézni.

#36 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 11:28

Nem, nem, én nem helyi rendeletrõl írok, az már nincs január 01-tõl. Ez országos akármi, a jegyzõ így tájékoztatott, nem négyzetméter függõ, hanem egy porta, ennyi kutya. bár semmi ejnye bejnye nem volt, csak barátilag mondta hogy országosan ez van. Ezt már helyi rendeletekkel nem lehet felülírni. Gisari nem tudnád ide bemásolni, mert nem nyitódik meg nekem amit találtál. Na megnyitotta, másolni sajnos nem lehet, de próbálom nem eltéveszteni a jogszabályt. Ami: 146/2011(XII.2.) AB határozata. Én ebben egyenlõre nem látok állatlétszám korlátozást. Megpróbálom elõkotorni magát a jogszabály, nehogy azért mégis legyen, ez csak egy utalás belõle. "2. Az állatok tartásának általános szabályait az Ávtv. tartalmazza. Az Ávtv. 49. § (3) bekezdésének f) pontján alapszik a Korm. rendelet1, amely a kedvtelésbõl tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozóan állapít meg az Ávtv.-hez képest speciális szabályokat. Korm. rendelet1 szabályai szerint tartható állatok száma, valamint a Korm. rendelet1-ben meghatározott darabszám kizárólag akkor korlátozható, ha az állattartás a Ptk.-ban meghatározott szomszédjogokat sértõ módon valósul meg. Megjegyzi az Alkotmánybíróság, hogy a Korm. rendelet1 14. § (2) bekezdése – a Ptk. 100. §-ával összhangban – úgy határozza meg az állattartás módját, hogy az állat természetes viselkedésének biztosítása mellett e tevékenység tartósan és szükségtelenül ne zavarja a környezõ lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét. Az állatok tartása tehát a Ptk., az Ávtv., valamint a Korm. rendelet1 szabályainak betartásával történhet. Az állattartó és az állattartással érintett személyek (környezõ lakóközösség) jogosultságaira és kötelezettségeire is vonatkoznak az elõbb említett szabályok, tehát ha az állattartással érintett személyeket tartósan és szükségtelenül zavarja tulajdonjoguk gyakorlásában az állattartás, akkor a Ptk. 191. §-a alapján a jegyzõhöz és bírósághoz fordulhatnak birtokvédelmi igényük érvényesítésére. Az Ávtv. szabályozza az állattartó kötelezettségeit az állattartás körülményeivel kapcsolatban is, felhatalmazására született a Korm. rendelet2, valamint az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet. E jogszabályok alapján a jegyzõ hatósági jogkörben eljárva az állatvédelmi és állattartási szabályok megsértése esetén meghatározott cselekmény végzésére, tûrésére, vagy abbahagyására kötelezheti az állattartót, az állattartást korlátozhatja, megtilthatja, továbbá bírságot szabhat ki. Ebben természetesen kötve van a Korm. rendelet1 szabályaihoz is." Az Ávtv akármit legközelebb átböngészem, addig inkább nem örülök elõre a medve bõrére.

#37 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 11:40

Nem, nem, én nem helyi rendeletrõl írok, az már nincs január 01-tõl. Ez országos akármi, a jegyzõ így tájékoztatott, nem négyzetméter függõ, hanem egy porta, ennyi kutya.

Rosszul tudja a jegyzõ, mert pont fordítva van.
A kutya testméretétõl függõen határozták meg a helyigényét, és ez m2-ben van megadva. Itt megtalálod az egészet.

(4) A kedvtelésbõl tartott állat tartási helyének olyan méretûnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemzõ mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthetõ, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetõvé teszi az állat kedve szerinti mozgását.
(5)16 Tilos
a) kistestû ebet 10 m2-nél, közepes testû ebet 15 m2-nél, nagytestû ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,
///ez azért durva, ha azt vesszük, hogy egy nagytestû, nagy mozgásigényû kutyát be lehet zárni egész életére egy 4*5-ös kennelbe...///
b) kistestû ebet 4 m-nél, közepes testû ebet 6 m-nél, nagytestû ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,
d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben
tartani.
(6)17 Tartósan csoportosan tartott ebek esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minõsül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.
(7)18 Amennyiben ebet futólánccal - vagy ahhoz hasonló elven mûködõ szerkezettel - kikötve tartanak, a feszített és futó részek hosszának összege nem lehet kevesebb 8 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.

Edited by Gisari, 2013 január 25. - 11:46.


#38 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 25. - 23:23

Nem, nem, én nem helyi rendeletrõl írok, az már nincs január 01-tõl. Ez országos akármi, a jegyzõ így tájékoztatott, nem négyzetméter függõ, hanem egy porta, ennyi kutya. bár semmi ejnye bejnye nem volt, csak barátilag mondta hogy országosan ez van. Ezt már helyi rendeletekkel nem lehet felülírni.


Hát remélem, hogy a hatáskörébe tartozó egyéb dolgokban tájékozottabb a jegyzõtök, mert ezt durván benézte... Gisari itt fentebb jól kiemelte a lényeget, EZ számít, és piszkosul nincs már arról szó hogy "egy porta, ennyi kutya".
Ja és egyébként január 1-tõl a chipezésen kívül az égvilágon semmi nem változott; a fentebbiek mind már minimum tavaly augusztus óta hatályban vannak :)

#39 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 14:47

Köszönöm, nagy segítség volt!

#40 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 2. - 11:19

Képzeljétek el, hogy a szomszédságunkban van egy kölyök kangal. Eleinte a kertben szabadon volt, aztán a kerten belül láncon és most kirakták láncostul, kutyaházastul a kerítésen kívülre, tulajdonképpen közterületre! Szerintem ez nagyon nem jó így! Az sem, hogy láncon van, az sem, hogy nem foglalkoznak vele és az sem, hogy közterületen tartják! Mi lesz ha felnõ!? :eek: Mi a véleményetek, mit kellene tenni?