Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bértartás.


  • Please log in to reply
379 válasz a témához

#121 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 21:06

Kedves O.Éva családi barátja, mondd, mi a nicked, amin regisztráltál?

#122 Ritmus

Ritmus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 157 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 21:10

Felháborító :hupp: :hupp: :hupp:

#123 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 21:33

ezt a saját fizetésükkel is ilyen lazán kezelnék?

Ha neked egy közmû nem küldi idõben a csekket, már mész és reklamálsz?

#124 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 28. - 21:42

egyrészt erre találták ki a csoportos beszedési megbízást meg a határidõs átutalási megbízást másrészt ha kések, nem balhézok a késedelmi kamat miatt harmadrészt pontosan tudom, a lovardák nagy része mennyire késélen táncol CF téren negyedrészt ha én nem fizetek, az másokat nem mentesít a saját fizetési kötelezettségük alól

#125 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 7:49

Nem válaszoltál... Nem tudom, minek ugrottatok rá O. Évára. Csak ismételni tudnám, amit kimoderáltak: amikor tavaly novemberben elismerõleg nyilatkozott arról a helyrõl, akkor miért nem rohant rá senki, hogy kábítószeres, és miniszoknyás, és nem jár ki sûrûn, és ha nem kap csekket, nem fizeti be, tehát amit mond, az nem is lehet igaz???

Edited by Ernest, 2011 április 29. - 7:52.


#126 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 8:04

Ne érts félre, haramia jórészt kimoderált vádaskodásai drogról, tûsarokról és elhanyagolt lóról legalább annyire visszatetszõek voltak a számomra, mint amikor O.Éváék abban próbáltak önigazolást találni, hogy biztos mások is késnek a bértartás fizetésével.

#127 haramia

haramia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 8:40

KEDVESEIM! Akkor mégegyszer és utoljára. Amit irt rólam a kislány jót,én amikor megirta már akkor is kértem vegye le,ha neki és a lovának jó,akkor örülök. Ha rossz akkor meg azonnal lekell üllni megbeszélni mert ez a LÓ ÉRDEKE.Ha nem tudunk közös utra jutni akkor el kell köszönni egymástól. MÁS! A kislányra mondott alaptalan vádaskodásak sajnos igazak, édesapja és édesanyja mondta el 5 éve van ,neki ez a baja,nem egézséges, A lovat terápiás céllal kapta. TI egy lovas emberek nem tudjátok felfogni hogy 2-3 ,ebben az esetben a rendszeres 4 hónapos csuszás,milyen nagy anyagi leterheltség! Ahol 30 40 ló van a ktg ek is megmaradnak.VISZONT A LÓNAK ENNI KELL!!!!!hOGY MIÉRT TARTOM AKKOR ???? Mert toleráns vagy egy ideig,melyikünk tudná azonnal eladni vagy kitudná azt az állatott akár vágóhidra is vinni???? de azt a lovat akkor is etetni kell./és ezt MI lovardatulajdonosok teremtjük elő! AZ HOGY KINEK MI A VISSZATETSZŐ! MAGÁNÜGY! PONTOSAN AZÉRT mert én tudom mennyi időt energiát forditottam arra a lóra ugyhogy a kislány leseszarta,kisejött hozzá,és ha a bértartási szerződésben szerint jártam volna el akkor neki ma nem lenne lova/EZT Ő IRJA IS VHOL/.EGYÉBKÉNT HA FIGYELMESEN VÉGIGOLVASOD A HOZZÁSZÓLÁSAIT RÁJÖSSZ sok ellentmondás van benne.Ami miatt konfliktus lett az hogy elmondtam neki: ne olyan állapotban jöjjön ki a lóhoz ahogy kijön és igenis energiát időt kell ráforditani és gondozni szeretni.Ha már a fizetés folyton 4 hónapot csúszik, de ezt hálaisten nagy lovarda révén egy kicsit lehetett tologatni./és ez neki nem tetszett,de egyébként a szüleinek sem, és pont ezért kellett elvinnie a lóvat mert a szülei elakarták ezek miatt adni és neki kell tovább eltartani./szülök telefonszáma nálam.az hogy egy egy lovat elvisznek ez is benne van a pakliban. És! igenis szóvá teszem a hanyag nem törödöm viselkedést,vicceltek velem???ÁLLATVÉDŐKKEL DOLGOZOM RENDSZEREseN HOZNAK ROSSZ HELYRŐL LOVAKAT!!TUDOD KEDVESEM!Igenis nem hagyom a lovat és ha az évánál már azt elértem hogy egy répát visz a lovának már megérte! /szakmailag meg nem fogok senkinek magarázkodni amunkám bizonyitja mit értem el. most egy évának magyarázzam el hogy azért volt lóva másfél napig boxban mert féreghajtva van akkor jött a doki és benn kell maradjon hogy ne fertőzze össze a legelőt???Olyannak aki hónapok mulva adja ide a féreghajtásra pénztés félévente 1x jön ki??szóval soroljam.minek????én itt senkinek nem tartozom magyarázattal. a munkámat teljes lelki nyugalommal felvállalom csak ezt tudom mondani. Továbbra is a rossz helyről elhozott lovaknak fogok élni és IGENIS SZÓVÁ FOGOM TENNI AZ EMBERI MULASZTÁST! DE mondom mégegyszer:én felvállatam itt a nevem,éva sem a sajátját sem az enyémet nem merte kiirni. szóval neked is csak ezt tudom mondani: ÁLLOK ELÉTEK ,SZERETETTEL VÁRLAK a LOVAKKAL:Straub Vivien GYémántpatkó lovarda 06 30 419 81 75 AZ hogy egy lovardában telt ház van a lovardát és a személyzetett minősiti. EGY DOLOG ELKERÜLI A FIGYELMETEKET ÁLLATVÉDŐK HOZNAK LOVAKAT ,ŐK ÉS AZ ÁLLATFELÜGYELET TART ,EMIATT IS RENDSZERES FELÜGYELET van NÁLAM. CSAKhogy lóvat csak FELELŐS IDŐT ÉS PÉNZT RÁ NEM SAJNÁLÓ EMBER TARTSON,a LÓ NEM EGY JÁTÉKBABA HA AKAROM LEVESZEM A POLCRÓL ÉS KÉSZ. ÉS NE HARAGUDJATOK DE EZT AZ IDŐT A LOVAKKAL SZERETNÉM TÖLTENI TEHÁT NEM BOCSÁTKOZOM BELE SEMMIBE,FENN VAN A NEVEN CIMEM.MEGTALÁLTOK./tele van helyesirási hibákkal igen!kinek van itt ideje irogatni???mikor azt az időt a lovakkal is töltheted. ITT csak az akinek nagy lovardája van tudja milyen ez és törhet pálcát fellettem vagy mondhat véleményt.

Edited by haramia, 2011 április 29. - 9:02.


#128 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 8:53

Haramia, te most ezeket kinek írtad? Ha pedig úgy gondolod, hogy alaptalanul vádolnak, miért kell regényeket írni és elõtte kihangsúlyozni, hogy "most, utóljára"? Amúgy pedig a netikett szerint a nagybetû kiabálást jelöl. Légyszi ne itt üvöltsd le senki fejét, hívd fel telefonon és ott kiabálhattok, magyarázkodhattok, egymásnak. Talán ezzel kellett volna kezdeni.

#129 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 9:13

Tyû, erõsen sajnálom, hogy nem tudtam ellenállni. :) Juice, külön bocsánatot kérek, hogy belerángattalak.

#130 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 9:16

Sziasztok Csak nem bírom ki... Éva védelmében annyit, hogy jelen esetben mindegy, hogy mit csinál, ha bikiniben jön ki akkor bikiniben, és ha mindezt évente 1x teszi,akkor évente egyszer. Jelen esetben mindegy Õ hogyan,és milyen ruhában és hányszor megy ki. Õ fizetett a tartásért, a lovarda tulajdonosának akkor is el kell látnia a lovat ha a tulajnak évi 1x van kedve kimenni. Nekünk nem áll módunkban beleszólni és ezt felhozni ellene,hogy hányszor jár ki. Õ fizetett a ló tartásáért ezért a lovinak etetnie kell a lovacskát akkor is ha a gazdi évi 1x megy ki. Ezt ellene felhozni vádnak nem lehet, a lovardának viszont kötelessége etetnie az állatot ha kap érte pénzt. Amennyiben a tulaj nem fizet, akkor meg a tulajt azonnal elõ kell venni ez tiszta sor. A gombásságról sem szerintem Éva tehet,hogy nem vakargatta napi szinten mivel ismerek helyet ahol nincsenek a lovak napi szinten vakargatva, de jó körülmények között éldegélnek és egyiknek soha életében nem volt bõrproblémája. Személyesen ismerem a lovat, láttam milyen állapotban jött, én a lónak hiszek, a ló elmondd mindent. Nap mint nap látom,rohamosan javul az állapota a ló kedélye. A tél, a szõrváltás nehezen szokott menni, van ló amit megvisel van amit kevésbé de ennyire lerobbania nem szabadna egyiknek sem, fõleg egy ilyen fiatal jószágnak. Ez a topic tudtommal azért van, hogy lelehessen írni, hogy kinek hol volt negatív avagy pozitív tapasztalata. Éva kultúráltan írta a negatív oldalát a lovardának, ráadásul név és cím nélkül, nem azért mert félt gondolom én... Éva kijött egyik alkalommal apukájával, és számomra nem úgy tûnt az apukája mint aki utálja a gyerekét és a lovon akar spórolni. Mikor egy laikus mondja, hogy már szemet szúr neki a ló lerobbanása akkor elgondolkodtató. Apukájával beszélgettem és bármennyit hajlandó a lóra és a lányára fordítani, csakhogy biztonságban és jól érezze magát a lánya lovazás közben. Akár ha ezt évi 1x is teszi, örüljünk, hogy van aki csak tarthat lovat mert megteheti, a lónak a lehetõ legjobb így az élete. Elvan egy lovardában,kint a többi között a legelõn eszik iszik alszik és mikor kijön a gazdi akkor meg kap almát,át van vakargatva és jól érzi magát. Ha ló lennék nem akarnék ennél többet... És ebben a topicban nem arról van elvileg szó, hogy a ló tulaja hányszor és milyen öltözetben jelenjen meg, hanem a pénzünkért milyen szolgáltatást kapunk és hol, lelehet írni hogy ez kinek tetszik kinek nem,és mi tetszik mi nem...illetve a lovarda tulajdonosok mit tolerálnak, ki milyen szerzõdést köt...ha a lovarda tulajnak böki a csõrét a magassarkú és a minicucc akkor mondja meg hogy ha továbbra is így akar kijárni vigye máshova a lovat...ne ezzel próbáljuk lejáratni a másikat mert ez csak visszafelé sül el... :) Minden esetre a lóról készítettem képet azon a napon mikor megjelent, 2hét elteltével és majd a végkifejletrõl is lesz. Amennyiben Éva hozzájárul akkor majd közzé lesz téve. Azt hiszem a képek úgyis mindent elárulnak. No én befejeztem. Üdv.

#131 haramia

haramia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 9:29

Tisztelt kolléga! ha tőled is elvinénnek lovat és évek óta 3-4 hónapos tartozás miatt menne a harc a saját pénzedért/rendszeresen/,akkor te tarthatod a lovat luxus körülmények között is,a tulaj akkor se fog szépeket mondani rólad// ,csak ocsárolni fog!/én ezt átutalásokkal is bizonyihatom/ A legtöbb lovardában ebből vannak a konfliktusok hogy a fizetési határidőt nem birják tartani,elviszik a lovat és utána megy a köpködés. nagyon szépen köszönöm mindenki hozzászólását de engem ez a dolog tovább nem érdekel,és nem untatok ezzel senkit és foglalni itt a helyett, szép napot kivánok mindenkinek!!!!Jó lovazást!!!

Edited by haramia, 2011 április 29. - 9:30.


#132 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 9:34

Nos, az eredetileg Éva által leírtakban annyi szerelepelt, hogy miután bejelentették, hogy elviszik a lovat, az állat az õ meglátása szerint a továbbiakban, nem megfelelõen volt ellátva. Nem ócsárolt, véleményt írt.

#133 Vogel Ansel

Vogel Ansel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 10:53

Akkor mostantól "saját" néven... Még pár kérdés felmerült bennem lótartással kapcsolatban, de meglepõdve (és örömmel) látom, hogy páran mellénk álltatok. Elõször is, köszönöm, hogy a lovat lefényképeztétek, mert én csak Évitõl hallottam, hogy az utolsó két hétben sokat fogyott és magam is szívesen megnéztem volna, de nem állt módomban. Mindenesetre itt az elmúlt pár napban (elég sok topikba beleolvastam) többet tanultam lótartásról, mint eddig összesen. Mi (elvált szülõk) sem úgy álltunk valszeg ehhez a lótartási kérdéshez, ahogy kellett volna. Anno a lovat én vettem - nem orvosi tanácsra - hanem, mert úgy láttam, hogy az akkor még kiscsikóról való áldozatos gondoskodás (naponta járt ki a csikóhoz és takarította ki a boxukat minden nap, meg etette az anyalovat és csikóját) jót tett a kamaszkori problémákkal küzdõ lányomnak. És igen, akkor még megtehettem... Aztán sok minden történt, többek között szültem, állásomat elvesztettem, hol én fizettem a tartást, hol az apja, a fizetést tanulási teljesítményhez kötöttük, motiválni (vagy inkább manipulálni?) próbáltuk vele Évit, ami persze rendre kudarcot vallott. Közben Évi abbahagyta, majd máshol befejezte a sulit, albérletbe költözött, ott sem volt minden rendben, befogadott egy kóbor macskát, amiatt kirúgták, nem folytatom. Úgy tûnik, mostanra mindenki lehiggadt, a dolgaink nagyjából rendezõdtek és "lótartásilag" is fejlõdtünk. Hogy emiatt a ló élete sem volt tökéletes, már ami egy gazda állandó szeretetét illeti, sajnos igaz. Reméljük, mostantól jobban mennek majd a dolgok. Nagy meghatódásomban a kérdéseket el is felejtettem, de majd még jövök (ha nem baj) kérdezni és tanulni.

#134 Vogel Ansel

Vogel Ansel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 12:25

Még 1 utolsó adat. Kibogarásztam az utalásokat. Nagyon büszke nem vagyok rá, de azért a 3-4 hónapos késések helyett a legnagyobb késés 23 nap volt, akkor szóltak nekem Viviék legelõször, hogy gondok vannak. 8 hónapig utaltam én a díjat, ezt a 23 napot is beleszámolva 7,25 napra jött ki az átlagkésés. Majd jobban odafigyelünk eztán, nem gondoltam rá komolyan, hogy ennyire feszített a CF egy lovardában. Amúgy a saját számláimmal sem vagyok különb, mármint amit én állítok ki. És ha a nekünk fizetõk átlaga is ennyi lenne a késések tekintetében, azzal bõven kiegyeznék, de tudom, ez sem mentség. Sorry.

#135 Makrancos

Makrancos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 14:13

pupák! ;) :yeah: :yeah: :yeah:

#136 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 19:39

Köszi pupák! :ang: Igen,légyszi tedd fel a képet! haramia! Bár megfogadtam,hogy nem süllyedek le a szintedre méginkább,de egy utolsót még mondanék.Légyszi mutasd meg nekem azokat az utalási bizonylatokat,amin rajta van,hogy 3- 4 hónapot valaha is késtem.Mutasd a szerzödést,amit nem is irtunk,de ugye felhatalmaz,h eladd,vagy vágóba vidd a lovat.Meséld el,a miniszoknya miért nem tetszett,ha nem is ültem a lovamra.És a csizma,ha abban is belemásztam a sárba,és te nem is láttál benne,mert nem voltál ott éppen(és egyszer volt ilyen)?Egy O.Éva miért nem birálhatja a lovardavezetöt,ha a lova úgy néz ki,ahogy remélem mindenki látni fogja,ha pupák felrakja a képet(pedig utolsó félévben egy-két napnálse késtünk többbet a fizetéssel)?Lehet,h állatvédöknek tetszik a hely,szerintem se rossz(A HELY,ÉS NEM A HAZUGSÁGAID,MEG TE),de valszeg csak látszólag.Én pont azért tartottam ott a lovamat addig,amig,mert heti egyszeri látogatásnál se tünnek fel a hiányosságok,hát még amennyit én ott jártam kezdetben(naponta meg ne mond,h ott járnak az állatvédök,és mindent látnak,semmi nem kerüli el a figyelmüket). Megmutassam a bizonylatot,vagy emlékszel arra is,hogy kaptál pénzt a gombásodás kezelésére még összel?Ennek ellenére miért hoztuk el töled gombásan?Meg a féreghajtórais utaltunk pénzt,kétszer is,emlékszel?Amit ha beadtatok,rendben van,de újabb kérdést vet fel.Milyen hely az,ahol 2-3 hónapban 4 féreghajtót kell kapni(ott kettöt,új helyén kettöt)a lónak?Ez nem igy történik,ha én takaritom öt mindennap?Ez az én hibám,felelötlenségem?Ha te jóban rosszban,ahogy mondtad,takaritottad másokkal is a lovam,miért gombásodott be(ha a gombásodás csak ezen múlik)? Apukámnak is ide kell regiznie,hogy megcáfolja,amit mondtál a nevében?Anyukám szava nem elég,h senki,hasonlókat se mondott neked,mint amiket te leirtál,de moderáltak? És azt is áruld el,hogyha teltház van,miért hirdeted a lovardát a lovasaprókban? Miért mondanék bármi rosszat a helyröl,ha csak azért vittem volna el,mert nem tudok fizetni?Ahonnan hozzátok vittem a lovamat,szigetújfaluról,miért nem szidtam,söt azt is kizárólag dicsértem,mint hónapokkal ezelött a te lovardádat is?(egyébként ugyanazzal az indokkal,mint töled,h messze van) Miért nem nyitsz egy Bértartó-lovardák álma avagy rémálma topikot?Ott szidhatsz ezerrel,nem fogok rá reagálni,ha kamuzol rólam,föleg nem ha nem nevezel a nevemen,mert csak magamat járatom le,ha olyanokkal jövök,mint te ellenem.

#137 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:00

És elnézést,h ideirok,csak haramia nem válaszol a magánüzenetre.Nem tárnám a világ szeme elé a hazugságait,de ha nem válaszol(mert nyilván korrekt választ nem tudna adni),itt talán megteszi,mert engem nem hagy nyugodni az ügy,amig észre nem veszi,h baromira nem neki kéne h fejjebb álljon,akkor se,ha az egész lovardája tökéletes(és nem csak látszólag,és nem csak a lovak egyrésze néz ki jól),mert a lovam nagyon szerencsétlenül nézett ki,ami bármikor megeshet bárkivel,ezért irtam ide kritikát,mert ide való.Legyen mindenki óvatos,és ha kimentek,ne tévesszen meg a lenyügözö kedvesség,nézzetek alaposan körül,minden lovat!Ha elégedettek vagytok,nem szóltam.Jót akartam a bértartást keresöknek,ennyi a bünöm. Mégegyszer bocs,aki nagyon unja a témát! :yeah:

#138 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:06

szerintem Vogel Ansel hozzászólásánál kellene lezárni ezt a témát

#139 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:13

Ezt nem lehetne máshol folytatni? Mert baromira nem idevaló 2 ember civakodása. remélem a moderátorok jönnek és törölgetnek majd :)

#140 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:13

Sziasztok! Én ismerem Évit, nálunk tartotta elõtte a lovat. Ebben az ügyben nem tudok véleményt mondani, és õszintén szólva nem is szeretnék, nem az én asztalom, csak a saját tapasztalataimat szeretném megosztani. Nálunk a fizetéssel soha, de soha semmi probléma nem volt, rögtön kaptam a pénzt a kovácsra és az oltásokra, féreghajtókra is. Én Évit és apukáját is egy kedves, korrekt embernek ismertem meg. Évinek fontos volt, hogy a lova igenis jól legyen. Hozzánk sem járt ki gyakran, 2,5 óra volt az út neki, de mint pupák is írta semmi közöm hozzá, ki mennyit jár ki a lovához. Csak ennyit szerettem volna! Jó lovazást mindenkinek, fõleg a lónak, hisz az õ jóléte mindenek elõtt való! :yeah:

#141 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:22

Azért ez függ ám attól, hogy mire "használod" a lovadat. Ha kõkeményen versenysportra, napi több óra edzéssel, akkor nem a karám+beálló a legjobb a párosotoknak. Amiben te vagy a páros egyik tagja, és a ló csak a másik.

Amúgy meg szerintem nem is a karám+beálló az, amit nem tudnának még jobbra cserélni a lovak: legelõ+beálló ;)



Hát enyém ló ugrik..versenyre készül, és kinn lakik...most csak azon parázok, ha holnap puccba vágom, befonom a séróját, ne essen éjjel :D ...mert reggelre bizti csini lesz a versenyen :dev:

...csak hogy ne a civakodás legyen itt a fõ téma :ang:

Edited by mercedes79, 2011 április 29. - 20:26.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#142 Vogel Ansel

Vogel Ansel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:56

Azt mondom én is, ne feszegessük ezt a témát tovább, így jártunk egymással és kész, mindenki vonja le a tanulságot, aztán lépjünk tovább. Milyen verseny lesz? Én ma éjszakára rendeltem esõt - mivel füvesíte(né)m a ház elõtti részt - megegyezhetünk abban, hogy akkor holnap éjjel már legyen szép idõ. Egyszer-kétszer locsolhatok is...

#143 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:58

Hát enyém ló ugrik..versenyre készül, és kinn lakik...most csak azon parázok, ha holnap puccba vágom, befonom a séróját, ne essen éjjel :D ...mert reggelre bizti csini lesz a versenyen :dev:

...csak hogy ne a civakodás legyen itt a fõ téma :ang:



Igazad van,vita lezárva :)

Hogy ne csak a saját témámba osszam az észt :dev:
nem lehet boxba tenni verseny elött?

Ennek kapcsán kiegésziteném BoKát,lónak legelö plusz beálló,embernek néha box a legjobb.Igy ló-lovas párosnak kell mind3,utóbbi csak extra esetekben(mondjuk lónak sem árt ha pl fertözö baja van) :yeah:

#144 Vogel Ansel

Vogel Ansel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 20:58

Van még olyan dologtalan senkiházi rajtam kívül, aki nézte a Vilmosék esküvõjét? Mondjuk én is csak részben. Volt sok szép ló...

Edited by Vogel Ansel, 2011 április 29. - 21:08.


#145 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 21:03

Boxom nincs, bár most nincs is itthon, ott meg nem teszik be, mert szitál a boxba... Ugrani megyünk.. Mikor nálunk beteg a pacc, akkor csinálunk a beállóban egy elkülönített sarkot...ugyanúgy tud érintkezni pajtikkal, csak épp kimenni nem tud...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#146 Vogel Ansel

Vogel Ansel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 1. - 17:21

Nem volt valami szép ez a május 1. Már az is elkeserítõ, hogy vasárnapra esik, meg anyák napja is egyben, de hogy még a Nagy Esõcsináló is így belehúzott... Lehet ilyenkor ugratni? Emberem szerint a ló még örül is neki, legalább puhább a talaj. Persze Õ is annyira nagy szakértõje a dolognak, mint én. Mi azt terveztük, hogy a 3 nõi generáció + pici fiam kivonulunk a lóhoz (kisonokámhoz), de az esõ elmosta a Nagy Tervet. Azaz mi mentünk volna, de a fel- és lemenõ ág visszatántorodott.

#147 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 1. - 17:46

Na, hogy ide is beszóljak: fonni közvetlenül verseny elõtt szoktak :gm:

#148 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 16. - 15:03

sziasztok Olyan kérdésem lenne,h angliában kb milyen árban van a bértartás.Nem fullos helyekre gondolok :gm: nem kell semmi extra sem.Tudom,h nem olcsó........ :( De érdekelne,mert ezen múlna,h kimegyek-e vagy sem dolgozni,a lovamat meg nem akarom évekig itthon hagyni....

#149 O.Éva

O.Éva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 18. - 10:01

Szia! Hogy pontosan Angliában mennyibe kerül,azt nem tudom,de egy skóciai ismerősöm Skóciában kb.90ezer ftnak megfelelő fontért tartja,most kérdeztem tőle :kir: Azt mondta,elég jó hely,bár itthoni viszonylatban se a topkategória,és nem is fővároshoz közeli a hely.Anglia se olcsóbb gondolom,sőt!És biztos London city vonzáskörzetében levőek még drágábbak. Remélem tudtam segiteni :ang:

#150 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 18. - 18:01

Szerintem a szállítás kerül csillagászati összegbe... :dev: ahhoz képest a tartás már egy ottani fizetéshez képest nem lehet olyan nagy durranás :)

#151 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 18. - 18:41

A "Horsetrans" hetente indít fuvarokat, velük aránylag olcsón meg lehet úszni.

#152 angel

angel

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 8. - 13:27

Rendkivüli bértartási ajánlat !! Azoknak az új és jelenlegi bértartóinknak ajánljuk, akik lovas tudásukat fejleszteni szeretnék. Fáy Katinka szakmai irányítása mellett fejlesztheti lovát és lovaglótudását. Western lovas bértartóinknak a havi bértartási díj, magába foglalja havi egyszeri alkalommal történõ Fáy Katinka csoportos edzés programját. Katinkáról bõvebben: 2005 Weikersdorf NRHA 7.place 2005 Manerbio FEI CRI** European Championship qualifier 2005 Hungarian Reining Reserve Champion in more classes 2006 Hungarian Reining Champion NRHA Open NRHA Int. Open NRHALim Open FEI-CRI* Open 2006 Aachen FEI-WEG world qualifier 2007 Hungarian Champion FEI-CRI* Open 2007 Kaposvar Hungarian Classic Nrha Open winner Int.Open winner Novice Horse winner 2007 NRHA EU-CH Wienerneustadt 8., 11.,15 place 2007 France Mooslargue FEI -CH-EU-R European Championship qualifier 2009 pleasure magyar bajnok 2009 western riding magyar bajnok Bövebb info: www.bertartas.net Tóth Mariann 06/70-636-5466

#153 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 10:48

Sziasztok! Biztos szidni fogtok a véleményem miatt! De azért leírom. Iskola után lovászként dolgoztam. Velem egykorú lányok jártak lovagolni. Nagyon rossz tapasztalatom volt. Õk csak lovagolni szerettek. De annyi eszük nem volt, hogy mielõtt kiviszik a lovat, megitassák. Fõleg amelyiknek csikója van! Nekem megadatott az életbe, hogy otthon tartsak lovat. És ez az igazi! Én etetem, trágyázom, stb. És hozá a jó érzés, én csináltam! Én takarítom be a tarmányt, izgulok, nehogy essen az esõ! Etetés elõtt nekem nyerít, engem les a karámba mikor hazaérek. Akármilyen idõ van akkor is renbe kell tenni. Beteg végig vele lenni, ezt csak akkor tudod, ha a közeledbe van. Igen ez az igazi lótartás. Aki máshol tartja az lemarad ezekrõl a csodálatos dolgokról! Az én véleményem az, hogy aki ezt nem tudja megtenni, csak lovas bérletet vegyen. Nem rosz indulatból írom! De a ló is akkor igazán kötõdik hozád. Tegnap egy másik bejegyzést írtam a lovamról, aki az anyja melõl hozám került. Vele tõltõttem csodás 19 évet. Ha nem lett volna velem, felét sem éltem volna át. Persze az évek során nekem is kicsit el kellet hanyagolnom hisz 19 év hosszú idõ. Most a lányom majnem annyi idõs mint én voltam, amikor kaptam. Úgy hozta az élet, pár évig másodállásba kellett lennem. Nem volt könnyû. Nem tudtam Kaiserrel eleget foglalkozni, ezt õ tudtomra is hozta. Miellõtt elment az örökmezõre, 9 hónappal hagytam abba a plussz állást. Nem tudtam vele bepotólni a kihagyott éveket, de lagalább abba 9 hónpba igazán boldogok voltunk. Azóta is bánt a lelkiismeret.

Edited by Kaiser, 2011 szeptember 9. - 11:15.


#154 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:10

lófütty! :dev: Meg kell nézni, hova viszed, és nem a lovaglók látják el általában a lovakat, hanem a lovászok. Ha nem így van, az rég rossz!

#155 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:14

Nekem volt mindkettõben részem Kaiser! Osztom a nézeted addig, hogy valóban csodálatos dolog otthon tartani, ellátni a lovad és bizony sose voltak ennyire kicsattanóak a lovaim mint most, pedig mindig jó helyen voltak! De ugyanakkor a bértartásnak is megvan igenis a maga hangulata, közösen terepezni, nyársalni, a saját lovad pedig ha te lovagolod és ápolod nap mint nap ugyanúgy megismer és eléd rohan, anno az arabom már ha meglátott az úton böbögött és jött.... nekem néha igenis hiányzik a lovardás "feeling". Régen egy lovam volt, folyton kint lógtam a loviban és de jó is volt! Itthon más az egész, közelibb, még jobban kikapcsol, el nem cserélném, de akinek erre nincs lehetõsége, miért ne tarhatná bérbe a lovát? Az õ felelõssége éppen annyira hova viszi bértartásba - mint az hogyan tartja. Mert bizony néha háznál tartott ló rosszabbul él, mintha havonta perkálnák a bértartását. Pláne ha nincs lehetõség két lóra, csupán egyre. Akkor már jobb neki is a társaság nem? :)

#156 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:22

lófütty! :dev: Meg kell nézni, hova viszed, és nem a lovaglók látják el általában a lovakat, hanem a lovászok. Ha nem így van, az rég rossz!

Persze a lovász dolga, de õk egyesületi tagok voltak, úgy jártak lovagolni, hogy õk lovagoltattak. Nekünk sok munkák volt és ép nem voltunk ott mikor kivitték õket lovagolni. Nekik ez is a dolguk lett volna, én soha nem vittem ki lovat úgy, hogy megsem kináltam. Még akkor sem, ha ellõtte félórával itattam.

#157 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:29

Hát, Kaiser, azért szerintem ez nem így van. Igenis ugyanolyan kapcsolat lehet a bértartott ló és gazdája között, mintha otthon tartanám. Nekünk két lovunk van bértartásan, minden nap megyünk hozzájuk. Mi ápoljuk, ha valami baja van. Nehéz is lenne másnak, Szárcsa rajtam és a hugomon kívül embert nem enged a közelébe, ha orvososdiról van szó, csak bennünk bízik, pedig se nem takarítom, se nem etetem... Az meg szerintem nevetséges, hogy vegyen lovasbérletet, aki nem tudja otthon tartani...Azért van fokozat a "csak nyeregbepattanok, aztán leszállok és haza" meg a mindent én csinálok között. Ha itthon tartanám, lehet nem lenne annyi idõm rá, mint így, mert az a pár óra, amit az ápolással, lovaglással tölthetek elmenne a trágyahordásra meg ilyenekre...meg nem hinném, hogy attól, hogy én puccantom ki a boxát miközben a karámban áll, jobban kötõdne hozzám a lovam...

#158 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:31

lófütty! :dev: Meg kell nézni, hova viszed, és nem a lovaglók látják el általában a lovakat, hanem a lovászok. Ha nem így van, az rég rossz!

Ez így ebben a formában nem igaz. :D

Nálam nincs lovász. Nem szeretném senkinek a munkáját kipróbálni a saját lovaimon. Nem ragoznám, igen, láttam iszonyat sz@r lovászokat és vannak iszonyat jó lovászok is, tisztelet a kivételnek.
(Lovászkodtam egy helyen régebben, mikor eljöttem, jönni akartak utánam a bértartók. )

Igaz, megtehetem, hogy az összes lovat én látom el, igaza van Kaisernek, annál nincs jobb, mint hallgatni este a lovakat, hogy ropogtatják a tiszta boxban a szénát .
Sõt!
Hozzám többnyire gyerekek járnak, elvárom tõlük, hogy kivegyék a részük a munkából is. Nem szakadnak meg, de megtanulják, hogy a lótartás felelõségteljes hobby, akinek büdös a lószar, üljön mûlóra.

#159 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:43

Hát, Kaiser, azért szerintem ez nem így van. Igenis ugyanolyan kapcsolat lehet a bértartott ló és gazdája között, mintha otthon tartanám. Nekünk két lovunk van bértartásan, minden nap megyünk hozzájuk. Mi ápoljuk, ha valami baja van. Nehéz is lenne másnak, Szárcsa rajtam és a hugomon kívül embert nem enged a közelébe, ha orvososdiról van szó, csak bennünk bízik, pedig se nem takarítom, se nem etetem...
Az meg szerintem nevetséges, hogy vegyen lovasbérletet, aki nem tudja otthon tartani...Azért van fokozat a "csak nyeregbepattanok, aztán leszállok és haza" meg a mindent én csinálok között.
Ha itthon tartanám, lehet nem lenne annyi idõm rá, mint így, mert az a pár óra, amit az ápolással, lovaglással tölthetek elmenne a trágyahordásra meg ilyenekre...meg nem hinném, hogy attól, hogy én puccantom ki a boxát miközben a karámban áll, jobban kötõdne hozzám a lovam...

Miért a lótrágyázás nem tartozik a ló gondozásához? Nem jó érzés, amikor a tiszta szalmába meghempereg? Ha elhanyagolod sok betegséget szed össze! Hát nem az egyik legfontosabb, hogy tiszta legyen a helye? Nem mindjárt azt nézik meg elsõnek hogyvan tartva? Erre is úgyan úgy idõt kell száni, ez is felelõség!!!

Ez így ebben a formában nem igaz. :D

Nálam nincs lovász. Nem szeretném senkinek a munkáját kipróbálni a saját lovaimon. Nem ragoznám, igen, láttam iszonyat sz@r lovászokat és vannak iszonyat jó lovászok is, tisztelet a kivételnek.
(Lovászkodtam egy helyen régebben, mikor eljöttem, jönni akartak utánam a bértartók. )

Igaz, megtehetem, hogy az összes lovat én látom el, igaza van Kaisernek, annál nincs jobb, mint hallgatni este a lovakat, hogy ropogtatják a tiszta boxban a szénát .
Sõt!
Hozzám többnyire gyerekek járnak, elvárom tõlük, hogy kivegyék a részük a munkából is. Nem szakadnak meg, de megtanulják, hogy a lótartás felelõségteljes hobby, akinek büdös a lószar, üljön mûlóra.

Igen, én is ezt akartam az írásommal sugalni. A lovazás nem csak abból áll, hogy leápolom, ráülõk és kész!

#160 Barackvirág

Barackvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 607 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 9. - 11:55

De, hozzátartozik, azért tartom olyan helyen, ahol rendesen kialmozzák. De te azt írtad, hogy aki nem maga végez el mindent a lova körül, az ne is akarjon saját lovat...mitõl leszek én kevesebb azért, mert nincs idõm és saját helyem rá, hogy a lovam otthon tartsam? Nem szerethetem ugyanúgy, mint aki otthon tartja, csak mert nem én almolok és villázom be a szénát és adom oda az abrakot? Félreértés ne essék, én ugyanúgy felszedem a szart a lovam után, ha bepottyant a nyergelõbe vagy a mosóba. Mezõgazdasági mérnöknek tanulok, szóval nem áll távol tõlem sem a szarlapátolás, se az etetés. Nem fujjogok és nem csak nyeregben elõkészítve találkozok a jószággal. Miért hanyagolnám el?? Mert fizetek valaki mást, aki megcsinálja helyettem, hogy én a szabadidõmet magával a lovammal tölthessem?