Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Arab Telivér


  • Please log in to reply
2230 válasz a témához

#81 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 29. - 9:12

Sziasztok arabló kedvelõk. A böngészés során ma ezt találtam. Gyönyörûek![url="http://"http://www.arabhorse.com/show_results/2004/paris/index.html"]arabok[/url] Ha egyszer ilyen lovam lenne!

#82 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 30. - 16:11

[url="http://"http://www.arabianhorses.org/home/Gallery/index.asp"]Nézzétek mit találtam![/url]

#83 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 21:09

[ Január 16, 2005, 08:53: Az üzenetet átszerkesztette: Arodoet ]

#84 Balko

Balko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 6:00

A 2004-es Arab Lovak Feszitvál katalogusában olvastam hogy voltak lovak Al Hambra Arabians ménesbõl. Ez a ménes Riedlingsdorfban található.Nézzétek meg a weblapját: [url="http://"http://alhambra.at"]http://alhambra.at[/url] Balko [ Január 17, 2005, 05:05: Az üzenetet átszerkesztette: Balko ]

#85 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 11:44

Sziasztok!Tud valaki képet Farag II-7 kancáról, illetve Ibn Galal II-4 (Szaddam) ménrõl feltenni?Illetve bármilyen infó,eredmények (verseny, tenyészszemle), ivadékok stb érdekelne.Köszi

#86 Lillababy

Lillababy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 16:17

helLÓLÓsztok!!!Az én kedvenc lovam :Lilla.õ 1 arab-félvér.színe: almásderes.született: 1998.04.15. neme: kanca. anyja: Dalma. apja: 2207 IBN Galal I-1 ox. Posted Image )

#87 Noja

Noja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 18:29

Halihó!Valaki kérdezte,hol vannak tuti arab képek:lovas.lap.hu,a fajtákon belül a photo gallery-ban!

#88 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 18:33

Nekem a zömökebb lovak tetszenek, de engedem magam rábeszélni az arabokba, bár én úgy tudom, eléggé menõs lovak, nem kimondott túraló. ennek a versenyzés való, nemde?

#89 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 18:45

Ha a versenyzés alatt a távlovaglást érted, akkor igen. Amúgy jó az túralónak, mert bírja a hosszútávot, a baj csak annyi vele, hogy igényli is Posted Image

#90 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 23:23

Én ezt szeretem benne, nem kell hozzá pálca, csak kapaszkodni kell, fõleg ha televennek! A következö lovam lehet hogy arab lessz!

#91 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 15:10

Sajnos az arab telivér kezd elmenni a küllemló irányába - mondjuk nem akár milyen küllemló -. Aki augusztusban ott volt Bábolnán láthatta, az osztrák, német fajlóvakat, nem hiszem, hogy elbírnának. Lásd alhambra a sógoroknál.Egy jó hír: az õsszel Lengyelországban a nemzetközi szövetség éves gyûlésén visszavette az iraki szervezetet a tagok közé. Így a M.-on lévõ Száddám féle vonalnak már nem az arab félvér kategóriában kell indulnia.

#92 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 15:11

Ja, és az én következõ lovam egy Shagya v. Bábolnai Arab lesz.

#93 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 16:40

A shagya nem egyenlõ a bábolnaival?? :confused: Az arab telivérnél valóban van egy "küllemló" irányzat, de ez nem jelenti azt, hogy az összes arab telivér (illetve inkább a tenyésztõk) ebbe az irányba tendálnának. Van, aki show-célokra szelektál, van, aki teljesítményre. Szélsõséges estben a kiállítási arabok szerintem néha szabályosan ijesztõek - természetellenes felállítás, borotvált pofa, kikenve csilli-villi olajjal... :eek: Szegénykék, teljesen elveszik a ló-jellegüket. Posted Image

#94 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 17:31

Úgy tudom, hogy a Shagya mint elnevezés nemrég megváltozott, mégpedig Bábolnaira.Rosinante! A tenyésztést illetõen bízom az igazadban. De a dobogós lóvak kategóriáktól függetlenül ezek a gyönyörû õzikék voltak. Posted Image :confused:

#95 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 17:51

Ha jól tudom, ezeken a szemléken csak a küllem számít, tehát értelemszerûen minden kategóriába csak a show-jellegû lovakat nevezik be, sportteljesítménytõl függetlenül. Ha valaki kifejezetten "használati lovat" szeretne, valószínûleg nem show-tenyésztõnél kell körülnéznie, bár a a két tulajdonság (küllem és teljesítmény) nem zárja ki egymást. A show-típusú arab tenyésztése "külön iparág", ennek megfelelõ árakkal.

#96 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 22:43

Csikasz, nem tudom, ez mennyire szólt nekem, de egyetértek. Posted Image

#97 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 17. - 22:13

Csikasz frankok a lovaitoka!Ha arra járok benézhetek?

#98 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 22:15

amit még irányítani sem lehet Posted Image :D

#99 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 20. - 19:00

ja nem csak úgy mondtam, biztosan lehet írányitani meg minden. Csak a 2. képen tökre öolyan megszeppent képet vág az illetõ, mintha nem is tudom miért indult volna el a ló alatta.De amúgy szép küllemû ló, nekem tetszik! Posted Image

#100 Missy Szaby

Missy Szaby

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 10:34

sziasztok! nem szeretném ha tájékozatlannak néznétek, de ugye arab félvérnek semmiképpen nem születhett telivér csikója? csak mert az egyik ismerõsöm azt mondta igen, és én szeretnék biztos lenni :)

#101 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 15:48

sziasztok! nem szeretném ha tájékozatlannak néznétek, de ugye arab félvérnek semmiképpen nem születhett telivér csikója? csak mert az egyik ismerõsöm azt mondta igen, és én szeretnék biztos lenni  :)

Hozzászólás megtekintése

Dehogyis! Esetleg telivér papától, de az csak 3/4vér arab....

#102 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 3. - 9:59

sziasztok! nem szeretném ha tájékozatlannak néznétek, de ugye arab félvérnek semmiképpen nem születhett telivér csikója? csak mert az egyik ismerõsöm azt mondta igen, és én szeretnék biztos lenni  :)

Hozzászólás megtekintése

Dehogyis! Esetleg telivér papától, de az csak 3/4vér arab....

Hozzászólás megtekintése

Tehát nem telivér... Itt még szerettem volna valamit írni, de inkább visszafogtam magam...

#103 Missy Szaby

Missy Szaby

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 16:26

bocsi, hogy ide írtam, mivel nem telivér, de szerintem nincs olyan téma, hogy születhet e arab félvérnek arab telivér csikója...

#104 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 7. - 16:34

Furioso nem amiatt akadt ki, hogy ideillik-e a téma... :rolleyes:Egyszerûen a telivér attól telivér; hogy zárt a törzskönyve, "kívülrõl" nem kerülhet bele ló - vagyis telivér csak telivérXtelivér párosításból születhet; félvértõl semmiképpen sem (de még shagyától sem!).Ezen belül, konkrétan arab telivér csak az lehet, aminek az apja és az anyja is arab telivér (angol telivérnek pedig csak az angol telivér X angol telivér származású csikót sütik be).

#105 kilimáni

kilimáni

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 11. - 23:34

Véleményetek szerint a lovas súlya lehet-e szempont egy esetleges vásárlásnál? 90kilogramm a súlyom , erre jön a nyereg, érdemes-e a arab lóban gondolkodnom?HT

#106 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 12. - 6:20

Elsõsorban a felhasználás célját kellene figyelembe venni. Aztán - már csak emberiességi okokból is - jöhet a testsúly.Az arab telivér szívós fajta, de véleményem szerint embertelen több, mint 100 kilóval terhelten mûködni vele...Másrészt nem írtad, hogy a súlyodhoz milyen testmagasság párosul. Mert ha hosszú, vékony alkat vagy, elég groteszk látványt nyújt egy arabon egy 190 körüli lovas.Én nem tenném, hogy arabot, fõleg telivért válasszak ehhez a súlyhoz.

#107 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:19

Éppen ilyet akartam kérdezni én is, szerintetek hány kg az amit egy egészséges (hobbi) arab telivérnek illene elbírnia, akár nap mint nap.Más: szeretem tudni, hogy hány kg egy ló. Tehát ha van valami arab telivérekre jellemzõ tömeg, és valaki tudja ezt, ne habozzon megosztani velem az infót.KöszönömKocka

Edited by Kocka, 2005 augusztus 17. - 8:19.


#108 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 13:40

Nekem nem tetszik az Arab-telivér olyan makacs,önfejû,alacsony.Csak néhány példány van amelyik szép.

#109 Yverdon

Yverdon

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 14:12

Egyáltalán nem igaz, hogy makacs, önfejû! :mad: Mondd, hány arabon ültél már????Az életem legjobb lova az arab telivérem, melyet 14 évesen törtem be, pontosabban ráültem, és mintha ez természetes lett volna neki, minden gond nélkül vitt a hátán. 4 nappal utána már mentem vele terepen!!!!Okos, ügyes, engedelmes, soha egy rossz mozdulata nem volt felém, mindig azt teszi, amit mondok neki, és képes bemenni a lószállítóba kérésemre HÁTTAL!!Egyébként az én edzõm is le akart beszélni az arab lovakról, bárhová mentem arab lovat keresni azt mondták, hogy az egy ..... ló.Bárkinek kijelenthetem, hogy az arab telivér a világ egyik legkiválóbb lova, s csak akkor válik rosszá, kiszámíthatatlanná, ha az ember nem tud vele megfelelõen bánni. Az arab érzékeny ló, kiképzésekor nincs helye erõszaknak.Egyébként is; olyan nincs, hogy egy bizonyos fajtáról állítod, hogy makacs, önfejû.Ez pusztán egy egyedre érvényes!!Kicsi a bors, de erõs! :P

Edited by Yverdon, 2005 augusztus 18. - 14:19.


#110 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 19:45

Nekem nem tetszik az Arab-telivér olyan makacs,önfejû,alacsony.

Hozzászólás megtekintése

Chanello! Volt már szerencséd arab telivérrel huzamosabb ideig foglalkozni? A megjegyzésed alapján még nem. :mad: Kevés intelligensebb lófajta van, mint az arab telivér...

Edited by furioso, 2005 augusztus 18. - 19:47.


#111 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 15:52

Egy arabban (persze ez lófüggõ) mindig társra lelhet az ember. Csak érteni kell a nyelvén. Más lovat el se tudnék magamnak képzelni! Ahogy eljön az az idõ, hogy lovat vegyek, akkor tuti, hogy arabot veszek. Terepen az egyik legjobb, de szinte mindenhol hasznosíthatod.

#112 Chanello

Chanello

    Csikó

  • Fórumtag
  • 473 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 8:06

De igenis mást fajtát akarok .Vannnak jobb fajták mind az arab.Nekem nem tetszik és kész szerintem más fajta ló a világlegszebb lova.Ja és ültem már arabon

#113 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 13:50

Chanello! Az egy dolog, hogy neked mi tetszik. Az arabok igenis nagyon jó lovak, ha neked nem tetszenek, az a te bajod. Senki nem kényszerít rá, hogy szeresd õket. Csak az nem értem, hogy azért, mert más fajtát szeretsz, miért kell az arabokat szidni? :confused:

#114 kemir

kemir

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 21:07

Éppen ilyet akartam kérdezni én is, szerintetek hány kg az amit egy egészséges (hobbi) arab telivérnek illene elbírnia, akár nap mint nap.Más: szeretem tudni, hogy hány kg egy ló. Tehát ha van valami arab telivérekre jellemzõ tömeg, és valaki tudja ezt, ne habozzon megosztani velem az infót.KöszönömKocka

Hozzászólás megtekintése

Szia Kocka!Mint minden fajtánál, itt is nagy a szórás. Az egyiptomi származásúaknál vannak 147cm -es marmagasságú max. 350 kg tömegû lovacskák is (Bábolnán láthatsz még ilyeneket az idõs kancák között). Hát ezekre tényleg nem ülhet fel jó szívvel egy 70 kg -nál nehezebb ember. Ellenben az orosz és lengyel származásúaknál vannak egész szép, méretes egyedek (158 cm botmagasság 450 kg). Mellettük szól még a több generáció óta folytatott, galoppályán történõ versenykipróbálás.Egyébként a méret még nem minden. Néhány éve a világ egyik legjobb távlova egy Al Haya nevû kis fekete arab telivér kanca volt (valahol 148cm és 380 kg körül), de mindig sikerre vitte 2m körüli német lovasát, az igaz, hogy elég vicces látvány volt, de mûködött.Üdv. Kemir

Edited by kemir, 2005 augusztus 20. - 21:23.


#115 kemir

kemir

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 21:39

Nekem nem tetszik az Arab-telivér olyan makacs,önfejû,alacsony.Csak néhány példány van amelyik szép.

Hozzászólás megtekintése

Az, hogy tetszik vagy nem, mindenkinek a személyes ügye. Arra azonban van egy általános közmegegyezés, hogy az ember az arab telivért (hátrányaival együtt) általában a legszebb lófajtaként tartja számon. Amúgy meg egy fajtáról, fõként belsõ tulajdonságairól éppúgy értelmetlen általánosításokat mondani, mintha azt állítanám, hogy minden szõke lány buta, vagy minden barna nagyorrú.Minden ló egyedi, egyszeri egyéniség. Próbáld meg megismerni õket!Kemir

#116 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 5:57

Köszönöm a választ. A nagyobbacskák lovasaival mi a helyzet, mintha az lemaradt volna :(.SziasztokKocka

#117 kemir

kemir

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 6:35

Nem kell ezt annyira kidekázni, de teljes szereléssel lehetõleg ne legyen a hordozott súly 80 kg-nál több. Bár az sem mindegy, milyen az illetõ lovastudása, és a használat célja.Ha súlyproblémáid vannak, válassz nagyobb lovat, shagyát, vagy anglo-arabot, ha ragaszkodsz az arabhoz. Vagy ha van mit leadni, akkor fogyókúrázni is lehet.

#118 Kocka

Kocka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:17

Kösz kemir!

#119 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 11:47

Én 2 nyáron át dolgoztam egy háznál,ahol egy arab telivér kancát,és egy társát kellett gondoznom. etetni,ápolni,és ha kellett,akkor mozgatni. Életemben nem találkoztam olyan értelmes állattal.Parancsszóra adta fel a lábait,és soha semmi jelét nem mutatta,hogy önfejû,esetleg makacs lenne. A mozgatás annyiból állt,hogy ki a karámba,én beálltam középre,és a két ló egymás mögött lépkedett. Az arab ment elõl õ vezette a másikat. Szóra ügetett,vágtázott,fordult,és ha akadály volt elõtte,akkor ugrott. Gyönyörû,dinamikus mozgású,kecses,energikus kis lovak. Nagyon imádom õket. Ha lesz lehetõségem majd,akkor Tündér mellé biztos,hogy egy arab paccot szeretnék!Chanello! Ha nem szereted az arab fajtát,akkor nem igazán értem,hogyan keveredtél ebbe a topicba,mert ahogy olvastam,az állításaidat nem támasztottad alá értelmes,meggyõzõ tapasztalatokkal...!

Edited by Zsofisz17, 2005 augusztus 21. - 11:47.


#120 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:39

Pár képet ezekrõl a csodákról!Posted ImagePosted ImagePosted Image