Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Védjük a környezetet!


  • Please log in to reply
1065 válasz a témához

#1 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 26. - 11:39

Minden ötletet várok ebbe a topicba, ami által jobban védjük a környezetünket, természetesebben élünk.Például: a vízkövet nem a legmérgezõbb vízkõoldokkal eltávolítani, hanem ecettel. Lehet, hogy lassúbb, de kevésbbé ártalmas.

#2 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 26. - 12:02

Én ha tehetem, összeszedem az utamba esõ szemetet, például egy erdei kiránduláson is . ( Sajnos lóhátról nem szállhatok le minden eldobott szemét miatt ) :mad:

#3 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 28. - 8:31

Például: a vízkövet nem a legmérgezõbb vízkõoldokkal eltávolítani, hanem ecettel. Lehet, hogy lassúbb, de kevésbbé ártalmas.

Nem lassúbb :D :yeah: Én öblítõnek is ecetet használok a mosógépbe, sõt a mosogatógépbe is, (elõször azért kezdtem el azt használni, mert a kisfiam ekcémás, és egyedül az ecettel kiöblített ruhák viselésekor nem pirosodik ki a bõre), de amióta olvastam, hogy a mosás az egyik legnagyobb környezetszennyezés, azóta "környezettudatosan" is azt használok. Puha lesz tõle a ruha, mit bármelyik öblítõtöl - max. nem lesz "alpesi erdõ" stb. illata :P - de ha a napon szárad akkor az illata is pótolhatatlanul fenségesd lesz.Különben ecettel-sóval-szódabikarbónával mindent ki lehet takarítani. Szemetet is igyekszünk minnél kevesebbet termelni - amit lehet feletetünk az állatokkal, amit lehet elégetünk a kályhában, amit lehet komposztálunk, és amit lehet visszaviszünk a szelektívbe.És igyekszem olyat venni mindenbõl ami újrahasznosítható. Itt egy weboldal ahol ki-ki (aki tud angolul) kiszámolhatja a saját "ökológiai-lábnyomát" - azaz, hogy mekkora kárt okoz a Földnek.

#4 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 28. - 10:52

Lehet, hogy nagy titkot árulok el, de a trisó kevésbé ártalmas, mint az ecet.Ami egyébként dettó ugyan az, mint a kalgon, csak így nem lehet olyan drágán eladni.

#5 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 29. - 21:33

a trisó kevésbé ártalmas, mint az ecet.

Tévedés! A trisó, azaz trinátriumfoszfát, ahogy a nevébõl is látszik, foszfát tartalmú vegyi anyag. Ami nagyon nagy mértékben felelõs vizeink elszennyezõdéséért (ld eutrofizáció). A régi mosószerek magas foszfáttartalmúak voltak, és erõsen károsították a környezetet. Mára az új szabványok nyomán más anyagokat igyekeznek használni (értsd: máshogy károsítani a környezetet).Lehet, hogy olcsóbb, de környezetszennyezõbb, mint az ecet.

#6 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 30. - 8:06

Sokszopr a legnagyobb probléma, a foszfátmentesítés.A növényeknek kell!Mindent mértékkel, kispajtások.Próbáljatok ecetes vizzel öntözgetni növényeket.

#7 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 8:39

Itt egy weboldal ahol ki-ki (aki tud angolul) kiszámolhatja a saját "ökológiai-lábnyomát" - azaz, hogy mekkora kárt okoz a Földnek.

Tehát ne egyek tengeri halat, ha nem tenger mellett lakom. Sõt, sajtot se egyek, ha otthon a gyermekeim nem foglalkoznak sajtkészítéssel. Illetve, a sajt talán már bele se fér, és a kenyér sem, kérdés, mit ért a processed alatt pontosan (processed, packaged, imported...). Télen romoljak jól le, mert helyben csak répa és hagyma ásható elõ a pincébõl. Azért ezek messzire vezetnek.Leginkább azt utálom a nyugatról jövõkben, hogy tönkretéve a földjüket felépítettek egy igen gazdag civilizációt (a jövedék tört részébõl 50 év múlva helyreállítva a környezetet), és most a pénzeszsák tetején ülve tanácsokat osztogatnak a nyálcsorgató keletinek.De ez csak elmélkedés, s mint ilyen, teljesen meddõ, ha mindenki egy kunyhóban ül és kukoricát termeszt - mert esélye nincs gondolatok cseréjének. :)
A szemét elégetésével viszont nem biztos, hogy sokan egyetértenek. Az elégetés nem csak áttolja a problémát mások udvarába?

#8 Taxis

Taxis

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 318 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 9:21

Nem olvastam a weboldalt amirõl Ernest beszél / nem tudok angolul / :rolleyes: De teljesen egyetértek. Ernest megint igen nagy okosságokat írt. :)

#9 kjudy

kjudy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 12:11

Hát mi otthon szelektíven gyûjtük a szemetetm külön a mûanyagot és a papírt nagyobb szemetesbe, ami ha megtelik elvisszük a szelektív kukákba, ami az utcákon van kihelyezve.

#10 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 13:45

Mongol! Az a baj, hogy a növényeknek valóban kell, csak a növények nem kellenek senkinek. Másmint ott, ahol a megnövekedett foszfáttartalom hatására nõdögélnek. Pl a Velencei tóban határozottan utálják, hogy annyi a növény. A mosószereinktõl ugyanis nem a tölgyfák nõnek, hanem a vízi algavilág. Azért, mert a vizekbe engedjük - ahol nem, ott meg szántóföldre, ide-oda, ahonnan nagy oldhatósága miatt kiázik és ugyancsak a vizekbe vándorol, fúrt kutakban pl. kifejezetten nagy örömöt jelent. A trisó használat tehát nem tekinthetõ okos trágyázási módszernek :rolleyes: . Egy szóval sem mondom, hogy az ecet vagy cirtomsav használat üdvözítõ módszer, de szeretném árnyalni a képet.

#11 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 14:51

Mosni pedig - Iluska mintájára - a patakban kell, fa mángorlóval, mosószer és egyebek nélkül. :D (már az áram megtermelése is környezetszennyezõ, nemhogy a mosó- és lágyítószerek!)Különben a legkörnyezetszennyezõbb maga az ember.Adjunk egy pár neutronbombát és az kíméletesen csökkenti ezt a fajta szennyet, mígy a növényzetre és egyéb tereptárgyakra gyakorolt hatása kíméletes. :D

#12 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 17:17

Igen felháborító, amit az újságban olvastam. A cikk írója kifigyelte, hogy a szelektív hulladékgyûjtõ konténerek tartalmát egybeömlesztve vitte el a kukáskocsi... :confused: Azt nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de elgondolkodtató.Ecet: gyerekkoromban ecetes vízzel öblítette anyukám a hajamat. Szép fényes és egészséges volt - csak a többi gyerek csúfolt a szagom miatt...

Edited by Repülõrajt, 2006 október 30. - 17:20.


#13 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 19:39

Régen tényleg gyakori volt, hogy a különválogatott szemetet egybe öntötték. Ma már ez elvileg nincs így. Valószínûleg most is megesik, de ez ne tántorítson vissza senkit! :) Maradjanak meg a szelektív szigetek, jó ha hozzászokunk, hogy külön kell válogatni. Ha valakinek egybeöntés-kifigyelni támad kedve, azt erõs emberek társoságában tegye, mert a szemét biznisz nagy maffia ügy. Ha sikerül konkrét esetrõl tudomás szerezni, akkor fel kell jelenteni õket, mert tök jogtalanul öntik össze, azok a színes kukák nem parasztvakításból vannak kint.

#14 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:30

Ebben a topicban kell azt is megfogalmazni, hogy ne dobj el almacsutkát a körteerdõben, ugye?

#15 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:37

Nemsokára jön a Karácsony és felmerült bennem a kérdés:- kivágott fa: fenyõ illat a szobában, tüske a földön, "megöltek egy fát", lehet, hogy felhasználják az ünnep után, de csak kevesebb az erdõ- cserepes fa: nem biztos, hogy túléli a kiültetést, szeretném, ha jan. 6-ig díszítené a lakást, ennek is jó illata van- mûfa: nincs jó illata, viszont hosszan tart, nincs tûlevél a földön, nem vágnak ki érte fát, de vajon az elõállítása mennyire szennyezi a környezetet?

#16 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:45

Nemsokára jön a Karácsony és felmerült bennem a kérdés:- kivágott fa: fenyõ illat a szobában, tüske a földön, "megöltek egy fát", lehet, hogy felhasználják az ünnep után, de csak kevesebb az erdõ- cserepes fa: nem biztos, hogy túléli a kiültetést, szeretném, ha jan. 6-ig díszítené a lakást, ennek is jó illata van- mûfa: nincs jó illata, viszont hosszan tart, nincs tûlevél a földön, nem vágnak ki érte fát, de vajon az elõállítása mennyire szennyezi a környezetet?

Ez a 22-es csapdája. Nekünk évek óta mûfánk van, de néha veszünk igazit is. Egyébként, igazad van.

#17 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:53

Nekünk is mûfánk van/volt, csak ugye most költöztem külön anyuéktól és náluk maradt a mûfa, és idén nekem is kéne egyet venni!

#18 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 20:55

Ne aggódj Ernest, én is min. másfél bolygónyi Földet használok a teszt szerint...

A szemét elégetésével viszont nem biztos, hogy sokan egyetértenek. Az elégetés nem csak áttolja a problémát mások udvarába?

Mi csak az "éghető" szemetet (papír, fa stb.) égetjük el. Persze az is környezetszennyező de talán nem annyira, mintha a "nagy közösbe" kerülne.

- cserepes fa: nem biztos, hogy túléli a kiültetést, szeretném, ha jan. 6-ig díszítené a lakást, ennek is jó illata van

Nekünk évek óta cserepes fánk van - egy kivétellel mind túlélte a kiültetést - úgyhogy hajrá! Az a lényeg, hogy a meleg lakásból ne ültesd ki a hideg udvarba, mert megfázik - mi április végén, május elején szoktuk kiültetni.

Edited by lisawica, 2006 október 30. - 20:56.


#19 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 30. - 21:48

A baj az, hogy kertem sincs, úgyhogy helyet is kéne találnom neki. Bár lehet, hogy a tanyán befogadnák.

#20 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 13:59

Klímaváltozás új szemszögbõl.

#21 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 17:49

Hihetetlen! Feltalálták a spanyolviaszt!Én is kicsit közelebb hozom a problémát: Az ócsó fû csak akkor bír begyünni Hollandiából, ha Hollandia nincs víz alatt. A klímaváltozás tehát igencsak érinti a narkósokat. ;-)

#22 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 10:48

A szelektív hulladékgyûjtõbe viszem az odavaló dolgokat ! :yeah:

#23 Guest_lakkcipõ_*

Guest_lakkcipõ_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 11:17

A szelektív hulladék elszállításával kapcsolatban!Budapest, XVIII. Havanna ltp.-en láttam a saját szememmel, hogy jött a kukás autó és amit a lakók külön dobáltak be, õk az egybe öntötték a raktérbe! Ez elég komoly, nem!? :hupp:

#24 nero

nero

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 432 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 16:12

Nemsokára jön a Karácsony és felmerült bennem a kérdés:- kivágott fa: fenyõ illat a szobában, tüske a földön, "megöltek egy fát", lehet, hogy felhasználják az ünnep után, de csak kevesebb az erdõ- cserepes fa: nem biztos, hogy túléli a kiültetést, szeretném, ha jan. 6-ig díszítené a lakást, ennek is jó illata van- mûfa: nincs jó illata, viszont hosszan tart, nincs tûlevél a földön, nem vágnak ki érte fát, de vajon az elõállítása mennyire szennyezi a környezetet?

Mûfa a szebbik fajtából, de még így is gazdaságosabb és környezetkímélõbb. Igaz ezt is elõ kell állítani valamibõl és az sem károsanyagmentes. Lehet hogy több fa és egyéb esik áldozatul az elõállítás során, mintha kivágnánk és hazavinnénk egyet minden karácsonykor. :confused: Az egyben elszállított szelektív szemétrõl nekem is vannak friss gyanúim-tapasztalásaim. A faluba egy kukásautó jön és mindegyik gyûjtõedény üres lesz utána. Ha csak nem speciális az autó (több rekeszes) nehezen lehet kimagyarázni. :confused: Mindenesetre én-mi megpróbáltuk és megtettünk érte minden tõlünk telhetõt. Sajnos ezzel csak magunkat nyugtatgatjuk, de a környezet ugyanúgy sérülhet.

#25 Guest_lakkcipõ_*

Guest_lakkcipõ_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 16:46

Nálunk elképzelhetetlen egy olyan kukásautó, ami több rekeszes és egy beöntõ nyílása van! Szerintem ezeket az illetékesnek nevezet mûmájjereket nem is nagyon érdekli a környezet szennyezése! Kiskapuk, okosban megoldani hogy kapjanak jó nagy prémiumot, aztán csá! :nem:Azért megérne egy misét, elbeszélgetni egy ilyen emberrel vagy megnézni az autót, hogyan mûxik!! :cool:

Edited by lakkcipõ, 2007 január 5. - 16:50.


#26 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 16:52

Azt a bizonyos cikket (ha jól emlékszem, akkor a Metro olvasói rovatában) én is olvastam, amiben szintén megbotránkozásának adott hangot az illetõ, amiért a szemetes autó egybe önti a szétválogatott hulladékot.Pár lapszámmal azután jött rá a válasz az illetékesektõl, hogy valóban olyan autókról van szó, amik külön fakkokba tárolják a különbözõ szemetet. Tehát nem kell aggódnotok, nem fölösleges a válogatás. Direkt azért találták ki így ezeket a kukás autókat, hogy ne kelljen 5x fordulni 5 különbözõ szemét miatt ugyanazon a helyen.Más, környezetvédelemmel kapcsolatos dilemmám:Nejlon zacskó, vagy papír zacskó? A nejlon zacskó nem bomlik le, ezért káros a környezetre. A papír meg ugye faanyagot igényel, ezért szintén nem túl kedvezõ a környezet szempontjából. Más cuccoknál is ez az állandó dilemmám. Ha természetes anyagból készült, akkor az azt jelenti, hogy valahol károsodás következett be a természetbe ahhoz, hogy a birtokomba juthasson. Ha nem természetes anyagból készült az adott cucc, akkor meg nem is tudja befogadni a természet, ha már használatra alkalmatlan... Na most akkor melyik a jobb???(Ha van nálam más egyéb hordozóeszköz, akkor nem szoktam kérni zacskót a megvásárolt termékekhez. De ezt csak zárójelben)

#27 Guest_lakkcipõ_*

Guest_lakkcipõ_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 17:05

Megnyugtató amit hozzáfûztél de én akkor hiszem el, ha látom a fakkokat! Mostmár csakazétis kiderítem, hogyan mûxik! Meg fogom nézni és beszámolok nektek is az eredményrõl! :cool:

#28 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 5. - 21:34

Nekem van 1 különbejáratú, privát mániám a hulladékkal kapcsolatban. Ez házi használatra a térfogatcsökkentõ szemétsûrítés munkacímet viseli. :D Abban áll, hogy mindent vmi másba gyömöszölök, hogy a lehetõ legkisebb teret foglalja el. Pl: papírzsepit, elhasznált gyufát, fogpiszkálót kis (gyufás) dobozkába, tejesacskót, tasakokat stb üdítõs dobozba,azt mosószeres kannába i tak dálse...Jól elvagyok vele, csak a család õszül rohamosan, nejem pedig ügyvédekkel 1eztet zöld(környezetvédõ) válóokok felõl :gm:

#29 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 5. - 21:58

Palomino! Természetes alapanyagú dolgokat használj. Bár ennek is akkor van inkább értelme, ha szelektíven tudod gyûjteni, vagy komposztálod. Mert akkor visszajuthat a körforgalomba. Ha szépen kibélelt szemétlerakóba kerül, akkor onnan emberi idõskálán nem jut be a körforgalomba, úgyhogy nem sokat segítettél. Nem sokat, de valamit még ígyis.Nézzük a példádat:papírzacskó: elõállításához a természetbõl veszünk alapanyagot, a gyártás során kevesebb káros anyag jut a környezetbe. Ha szelektíven gyûjtöd, újrahasznosítják. Ha nem szelektíven gyûjtöd, akkor vagy tárolják, és emberi idõskálán elhanyagolható a környezeti hatása, vagy elégetik, ekkor nagyobb hõenergiát ad le, és kisebb a szennyezõanyag kibocsátása.nylonzacskó: elõállításához a természetbõl veszünk alapanyagokat, a gyártás során több káros anyag jut a környezetbe. Ha szelektíven gyûjtöd, újrahasznosítják. Ha nem szelektíven gyûjtöd, akkor vagy tárolják, és emberi idõskálán elhanyagolható a környezeti hatása (geológiai idõskálán nem tudom), vagy elégetik, ekkor kisebb hõenergiát ad le, és nagyobb a szennyezõanyagkibocsátása.A dolog persze nem fekete-fehér, mert pl a tehén meglehetõsen természetes alapanyag. De egy döglött tehén lebomlik, anyagai visszajutnak a körforgalomba, és kérdés, hogy jó-e az nekünk, ha virágzó életet teremt pl egy ásott kútban. Ami egyik oldalról jó, másik oldalról rossz lehet.

#30 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 6. - 9:29

Valamint! Mit tudunk, Esti, a reciklizáció (újrahasznosítás) energiafogyasztása és a síma szeméttrárolás viszonyáról?!? Olvastam 1 tanulmányt, ami a rákospalotai szemétégetõvel kapcsolatos elemzésben arra konkludált, hogy a szemét égetése során kevesebb energia keletkezik, mint amennyi gázt fogyaszt az égetés során... :D Ez érzékenyen karcolta a lelkivilágomat, kisebb viharként dúlt föl... :gm:

#31 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 14:15

Nem értem a kérdést. Mi az, hogy a viszonyukról? Köszönõviszonyban sincsenek. A tárolással az a baj, hogy lehetetlen az adott kupac teljes izolációja a környezettõl. A három hulladékkezelési mód közül az újrahasznosítás a legjobb. Mármint a környezet szempontjából.A tanulmányon meg nyilván meg kell nézni, hogy kik írták, mikor írták és hol jelent meg. Ez alapján kell hinni neki vagy sem.

#32 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 6. - 21:15

Nono! Nem addig van a'..ne oly hevesen! Ha nincsenek is köszönőviszonyban, 1 plattformon vannak ;) gazdaságilag értve (kőcségvonzat :rolleyes: ) A szemét gyűjtés-elszállítás-tárolás-kezelés-megsemmisítés mind-mind money :D ! Az újrahasznosítás, tózse málogen palopo :D !!Melyiknek mekkora a költsége, képződik-e profit, avagy deficit, az ilyesmit ma már lehet számolgítni nem csak direktben, hanem 2-3 lépcsős áttéteken át is :ang: Szerintem a 22-es csapdája az, hogy a környezet érdekében folyó újrahasznosítás IS környezetszennyező (mint 1ébként az egész emberi, magasabb /technicizált/ civilizácijó :gm: Átúsztatva a fönntartható-e a fejlődés... dilemmába Fukujama & mások (má'sok :rolleyes: )

#33 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 21:21

Nejlon zacskó, vagy papír zacskó? A nejlon zacskó nem bomlik le, ezért káros a környezetre. A papír meg ugye faanyagot igényel, ezért szintén nem túl kedvezõ a környezet szempontjából. Más cuccoknál is ez az állandó dilemmám. Ha természetes anyagból készült, akkor az azt jelenti, hogy valahol károsodás következett be a természetbe ahhoz, hogy a birtokomba juthasson. Ha nem természetes anyagból készült az adott cucc, akkor meg nem is tudja befogadni a természet, ha már használatra alkalmatlan... Na most akkor melyik a jobb???(Ha van nálam más egyéb hordozóeszköz, akkor nem szoktam kérni zacskót a megvásárolt termékekhez. De ezt csak zárójelben)

A papírzacskókat (nem a fényes díszcsomagolókat), ha jól tudom újrahasznosított papírból csinálják. Egyébként próbálj meg beszerezni pár vászontáskát. Strapabíró és természetes.A nylonzacskókba gyûjtöm a szemetet. Nem veszek külön szemeteszsákot.Nálunk is van szelektív gyûjtés, de nálunk mindig csak egy színû kukát ûrítenek ki és mennek is. Akkor több típusa is van ezeknek az autóknak?!

#34 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 9. - 21:58

Mint ZÖLD környezetvédõ, mindenféle flakont, tubust, tégelyt, bármit kiürülés után kettévágok és analitikai tisztaságúra csiszolom-öblítem. Ehetõ anyagokat kenyérrel kitakarítom(kecsöp,mustár,majomméz) vízzel kioldom (méz,jam). vegyszereket vízzel kioldom(mosó-öblítõa.-k) fogkrémet kefével kikaparászom etc. nejem szerint ez szimpla SÓHERSÁG/SÉG nem pediglen nems KÖRNYEZETVÉDELEM. Szemetelés by Frakk-method :kir: ûés a favoritom: Maradék szappanok gyûjtése, meleg vízben fölpuhítás után 1 tömbbé préselem õket--------újrahasznosítás! Ezt még zsenge gyermökkoromba' óvastam nagyanyám, 2 vh. közti Áller Képes Családi Lapja c. színes "magazinban" és hosszasan érleltem magamban, míg önálló háztartásom nem lett (kb. 20 évet köllött bõjtõnyi rá :rolleyes: ) DE MEGÉRTE, AMÁN IGAZ! ;) :yeah: :kocc:

#35 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 6:58

ûés a favoritom: Maradék szappanok gyûjtése, meleg vízben fölpuhítás után 1 tömbbé préselem õket--------újrahasznosítás!

Ez érdekelne pontosan. Nekem is mindig marad szappan és olyan rossz, hogy nem tudok mit csinálni vele.

#36 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 10. - 9:20

ne gondolj demmi extrára :D Szó szerint, csak annyi, amit leírtam... :yeah: Fogod a kis szeletke szappanlemezt, annyi langyos vízbe teszed, hogy ellepje. Kis térfogatot használj, pl. régebbi mûanyag szappantartó, túró v. 1éb kaja kis dobozkája, hogy hamar telített oldat legyen a felöletén, mert akkor nem oldódás, hanem "ozmotikius" vízfölvétel-duzzadás felé megy el a folyamat. Ha van több ilyen (legalább kettõ!) preparált anyagod, leöntöd a vizet és símán, tenyérben, lapos nyomással enyhén összepréseled õket. Csak annyira, hogy a külsõ kocsonyásodó lazább rétegek összetapadjanak. Kis gyakorlattal rájösz, mennyire, hogy nyomd, szorítsd, dörgöld, esetleg finom csavarás-forgatás útján fixáld a rétegeket. Normál levegõn (nem lakótelepi fûtõtesten!) kiszárítod, hogy ne törékeny, hanem szilárd legyen.Jópofa kombinációkat lehet létrehozni illatos-színes alapanyagokból ;)

#37 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 16:07

De ehhez még csak gyûjteni sem szükséges a darabkákat. Az elõzõ maradékát hozzányomod a következõhöz. :) Még foglalatoskodni se kell vele sokat, csak az elsõ 2-3 kézmosásnál figyelsz, hogy összenyomva tartsd õket. Negyedik alkalommal már nem is akar lemászni a kicsi a nagyról.

#38 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 21:38

Biztos jól néz ki egy ilyen szappankeverék!

"Jópofa kombinációkat lehet létrehozni illatos-színes alapanyagokból"



#39 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 10. - 22:00

De ehhez még csak gyûjteni sem szükséges a darabkákat. Az elõzõ maradékát hozzányomod a következõhöz. :) Még foglalatoskodni se kell vele sokat, csak az elsõ 2-3 kézmosásnál figyelsz, hogy összenyomva tartsd õket. Negyedik alkalommal már nem is akar lemászni a kicsi a nagyról.

Jajajaja! Háztájiban magam is ezt a metódust preferálom, de én ezne túl még telhetetlen IS vagyok, és káros-kóros szenvedélyem jóbarátok-rokonok-ismerõsök (mindenki, aki elõtt nem szégyelem magam) fülibe súgdosom, ígyhát kapok idõrõl-idõre "nyersanyagot (szappan reciklikizáció, revitalizáció...???)Nos hát(elõ a Nospát :D ) vidám szappanragasztást :yeah:

#40 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 15:25

Most látom csak :) Milyen jó ötlet ez a topic,gondolkodtam rajta h kéne nyitni egyet ami a környezetvédelemmel foglalkozik,de így nemteszem.Én most ezt tanulom és ha minden igaz környezetvédõ szakmunkás leszek :D Ha valakit érdekelne bõvebben ez a téma annak szívesen leírom ide amit mi is tanulunk,nagyon érdekes és hasznos :)

Edited by Hasufel, 2007 január 17. - 15:25.