Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csípőgondok


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
4 válasz a témához

#1 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 8:57

Van egy kancánk, akinek az jobb oldali csípõje magasabban van. Azon kívül, hogy a másik hátsó lábát (ellentétes oldali, mint amelyiket magasabb a csípõ) nehezebb körmölni, nincs vele gond. Nem tudom, hogy ez születési rendellenesség, vagy trauma miatt ilyen. Engem leginkább az érdekelne, hogy mennyire árt neki a nyereg alatt való mozgatás vagy lehet e szülnie. Mert az embereknél nem épp elõnyös a gyerekvállalás ilyen problémával.

#2 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 9:02

Balra kanyarodó hegyi úton lovagolható, de csak felfelé.

#3 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 9. - 18:19

háháhá :D

#4 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 13. - 11:09

Van egy kancánk, akinek az jobb oldali csípõje magasabban van. Azon kívül, hogy a másik hátsó lábát (ellentétes oldali, mint amelyiket magasabb a csípõ) nehezebb körmölni, nincs vele gond. Nem tudom, hogy ez születési rendellenesség, vagy trauma miatt ilyen. Engem leginkább az érdekelne, hogy mennyire árt neki a nyereg alatt való mozgatás vagy lehet e szülnie. Mert az embereknél nem épp elõnyös a gyerekvállalás ilyen problémával.

Kérdésedre felelõsséggel csak egy alapos vizsgálat után lehet válaszolni. Mindazonáltal valószínû, hogy a vehem kihordása nem fog problémát jelenteni, feltéve, hogy csak a külsõ csípõszöglet szenvedett korábban sérülést. Javaslatom, hogy kérj egy alapos állatorvosi vizsgálatot, amely alapján meg lehet mondani, milyen esélyei vannak kancádnak a nyereg alatti terhelés, illetve a vemhesség problémamentes elviselésére !

Edited by Tut, 2007 február 13. - 15:45.


#5 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 13. - 13:05

Balra kanyarodó hegyi úton lovagolható, de csak felfelé.

:kir: Rosi... No comment. :dev: