Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sarlatánság? Gyógymódok az idült tüdõtágulatra, kehességre és egyéb bajokra.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
74 válasz a témához

#1 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 0:00

Sziasztok!Sajnos a napokban kiderült hogy imádott pacim enyhe idült tüdõtágulatban szenved. Persze rögtön elkezdtem ötleteket gyüjteni a gyógyítására, de elég nehéz eldönteni mi számít már sarlatánságnak, és mi az ami még ha elsõre hülyén is hangzik, de használható. Nem tudom vajon némelyik módszerrel nem ártanék többet mint használnék a lónak. Errõl szeretnék témát nyitni, biztos ti is jártatok már hasonló cipõben, hogy valaki ajánlott valami "tuti" tippet, aminek rossz vége lett, illetve fordítva: azt hittétek hülyeség, és mégis bevált. Szívesen vennék ötleteket a tüdõtágulat gyógyítására is. Ebben a segítséget elõre is köszönöm, és érdeklõdve figyelem a vitát a házi módszerek eredményességérõl. :D LK [ Június 15, 2003, 00:24: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#2 ultimo

ultimo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 114 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 8:57

Hello!Az állatorvos aki megállapította az " enyhe fokú tüdõtágulatot " nem mondott semmit? Abszolút nem bízol a gyógyszerekben hogy egybõl a házi praktikákra vagy kiváncsi vagy a gyógykezelés mellett bevethetõ ötletek érdekelnek?ultimo

#3 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 9:37

Sajna olyanról még nem hallottam, hogy 1 ló ilyesmibõl kigyógyult volna. A mi állatorvosunk azt szokta mondani, hogy a gyógyszerezésnél is fontosabb a környezet. Minél kevesebb por (angolbox), locsolt takarmány (különösen a széna), munka ésszel stb. Egy lány teát itatott mindíg a lovával sajnos nem tudom, hogy mit, de állítólag jobb volt tõle, persze emellett gyógyszert is kapott a pac. Ha megfázás gyanúsak az enyémek is szoktak kamillát és körömvirágteát kapni.De szvsz igaza van Ultimonak, kérdezd meg a dokit!

#4 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 5. - 22:56

Volt már kehes lovam. Igaz, nem "enyhe", hanem végsõ stádiumban. Kehesség esetében a házi praktikák nem sokat érnek, csak a direkt e célra kifejlesztett gyógyszerek, bár gondolom, a te lovad esetében erre még nem feltétlenül van szükség. Leginkább tavasszal arra is számíthatsz, hogy allergiás tünetek jelentkeznek. Ami pedig még önmagában nem gyógymód, de fontos "apróság" (amit Mandula is felsorolt): minél levegõsebb istálló (akár ki is csaphatod egy karámba éjszakára, ha van egy féltetõ), vizezett takarmány, valamint kerüld a poros helyeket, tehát pl ne dolgozz vele homokos pályán, ha nem feltétlenül muszáj. Az óvatosabb, kevesebb munka is fontos, ha éppen rosszabbul van a ló, nem kell üveghangig húzatni a vágtát, vagy ugrani vele, mert már kevesebbet bír a tüdeje. Amikor köhög, jót tesz neki az inhalálás. Ha taknyos, nem árt bekenegetni az orra körüli részeket. Legjobb rá a babakrém.Ha vigyázol a lovadra, minden esélye megvan, hogy még sokáig éljen együtt ezzel a betegséggel. De sose felejtsd el, hogy nem 100%-os!Bazs [ 05 Április 2002, 23:03: Az üzenetet átszerkesztette: Bazs ]

#5 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 6. - 21:46

Ismerek egy egész jó versenylovat, aki küzd némi kehességgel. Speciális lótáppal etetik, amiben mindenféle gyógynövények vannak. Tulképp úgy mûxik a táp, mintha inhaláló volna: amíg eszik, szívja be a nyugtató-hörgõtágító párákat. A Tatiban lehet ilyen tápot kapni, nemtom az árát, de biztos nem olcsó...

#6 Senki

Senki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 65 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 18:34

Szia liviakonrád!Lehet hogy nem fogod elhinni de a Rainbow valley ranch-on homeopátiás gyógyszert szokott adni a tulajdonos.Hogy számodra ez érdekes vagy nem ezt nem tudom.De hogy hasznos az biztos.És nem drága.Sejtem hogy most sokan mosolyognak homeopátia ha ha ha.Ha van kérdésed kérd a számom emilbe.Megadom és elmondom szóban mirõl van szó.

#7 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 22:16

Sziasztok!Elõször is köszönöm a hozzászólásokat. Másodszor kicsit pontosítanom kell. Az állatorvosom nem ajánlott semmilyen gyógyszert, szerencsére nincs komoly tünet, néha-néha naponta egyet köhhint, munka közben talán ha hetente egyszer. Ami feltünt hogy munka után a jobb orrlyukából tejszerû váladék folyik. Ezért nézettem meg a dokival. A védõoltásai rendben. Az elõzõ helyen ahol tartottuk, nagyon poros volt a széna, sok ló volt együtt kis helyen (ammónia) és sûrû volt a lovamnál a görcsös köhögõ roham. (egész kidagadtak az erek a fején úgy erölködött. Amióta új helyen van (itt jó a takarmány, tágas és szellõs box) a köhögés a minimumra csökkent, a teljesítménye sem rossz, csak ha napon áll erõsen szuszog, és munka után egyik oldalon folyik az orra. Azt mondta a doki hogy valószínüleg a tüdeje azon az oldalon roncsolódott erõssebben, de most nyugalmi állapotban van a betegsége mert nincs mi fokozza. Igazán én arra vagyok kiváncsi, hogy úgy álltalában mi a véleményetek a házi módszerekrõl? Volt már amit én is kipróbáltam, mikor fel volt törve a marja, bioptron lámpával kezeltem, az bevált. De sokféle olyan házi trükköt hallottam amivel kapcsolatban kétségeim vannak. PL. egy kupec azt mondta: "aranyoskám! köhög a luva? Ádjon neki vereshagymát attúl júl lösz!" :D ... Szóval ilyenek. Vagy pont a héten hallottam egy nõtõl: "én azért rakom a penészes szalmát a ló alá mert azt nem eszi meg és nem fog kólikázni" :rolleyes: ... Elég hajmeresztõ nem? De lehetnek olyan mószerek amik elsõre vadúl hangzanak de attól még lehetnek jók. Például a napokban valaki azt tanácsolta hogy ha száraz a lovam patája "csapjam be agyaggal". Szóval ilyenkor tanácstalan vagyok. Ki merjem próbálni? Ezt amúgy már sokan tanácsolták de vajon használhatnak az ilyen házi praktikák? Ehhez hasonló használható trükkökröl kérném a véleményeteket, ötleteket. Bármi ami a lótartással kapcsolatos de az orvosi és lovas könyvek nem írják. Aztán persze olyanok írását is szívessen olvasnám akik nem értenek egyett a házi praktikák elõnyeivel. ;) Köszi: LK

#8 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 9. - 23:24

Kehesség és házi gyógymódok ügyében nem vagyok jártas, de a becsapás nem becsapás Posted Image És nem is házi praktika, teljesen általános volt régen, és még ma is sokszor használják - pl mielõtt jön a kovács, hogy felpuhuljon egy kicsit a szaru és ne sz@rjon be a jóember mikor a hordozószélt vágja. Hótt eccerû és logikus, tulajdonképp annak megfelelõ eljárás, mikor a vadló lemegy az itatóhelyhez és dagasztja a sarat. Annyi csak a lényeg, hogy nem szabad hagyni megszáradni a sarat a ló lábán, mert akkor még szárazabb lesz a szaru mint volt.

#9 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 15. - 19:22

Köszi nekem ilyen részletessen nem mondták el. Így már tényleg jól hangzik. Tudsz még ilyen trükköket? Posted Image LK

#10 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 11:48

Hozzértõk tanácsát kérném.. Mi a véleményetek a következõ gyógynövényekrõl, illetve a belõlük készült teáról? 2,5 g fehérmályva levél, 1 g fehérmályva gyökér, 0,75 g édesgyökér, 0,5 g kamillavirág, 0,25 g mórmályvavirág.Embereknek, gyerekeknek hurutoldásra jó, azt tudom. Lovaknak tehet vmi rosszat?

#11 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 12:10

már eccer elmondtam, lököm megint:mézet lehet a pacc kajájához etetni, a doki azt mondta, némelyeknek segít, az én lovamnak az áruházban vett Honey + C nevezetû vacak jelentõsen megkönnyítette az életét, feleolyan rossz lett az állapota... szóval feleannyit köhög meg minden, pedig egy ideje nem kapott ilyen szirupot.

#12 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 12:14

Uni, "lökheted" megint, de úgy olvasom, nem ez volt a kérdés. Amúgy tudok róla Posted Image (Ha majd Dámamin újra kijön a köhögés.. stb. )

#13 Kutyus

Kutyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 357 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 15:01

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy a saras megoldás jo, de csak akkor kell a ló patájára tenni, ha nem volt kint agésznap a legelõn/karámban és este jön a kovács, tehát ha fel van puhulva a patája. Meg pl a hó a legjobb gyógymód tálen a betohadni hajlamos/kemény patára. Ezt egy lókupectõl hallottam és nincs is egy rossz patájú lova sem, pedig a kovács nem valami híres arra felé.Köhögés: Azt hallottam, hogy ha le mlett forrázva a ló tüdeje(munkára közvetlenül itatták vödörbõl jéghideg vízzel), akkor az ilyen eredetû kehességre valami almatea az enyhítõ megoldás. Majd felhívom az illetõt, hogy milyen almatea.( nyilván nem a bolti filteres Posted Image )Persze ez csak enyhítõ gyógymód, v. másnéven kiegészítõ kezelés.Általában a házi patika szerintem jó, csak nem mindegy, hogy ki mit mond, mert ezek a fortéjok több száz éves kis trükkök, még abból az idõböl, amikor még nem voltak csodadokik és szuper lötyik és vitamínok, persze nem is annyira nem is hatékonyak. Vagy megelõzésre jók v. kiegészítõ kezelésre.Na ez az én véleményem, lehet, hogy nem jó, de akkor engem is javítsatok ki kérlek, mert én is pórul járhatok.Sok egészséges lovat!!!! ;)

#14 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 15:08

Sziasztok!Én fél évig versenyeztem egy olyan lóval ami kezdeti kehességben szenvedett. Hála Istennek azóta anyai örömök elé nézett többet nem kell bizonyítania, értéke miatt tenyésztésbe állították.Sokszor reggeli trágyázás közben, ha penészes volt a szalma köhögési rohamai voltak.Mikor felültem rá kettõt köhintett.Télen nagyon megizzadt, munka után két nedvszívó pokróc és a szolárium segítségével + még 1,5 órai sétával megszáradt. Az orvossal állandóan vizsgáltattam, mondtam neki nem fogja bírni.A doki még nem tudta nála kimutatni a kehességet, mert kezdeti stádiumban volt, de minden jel erre mutatott.Aztán egy verseny alkalmával találkoztam egy kedves sporttársammal és Õ megadott egy receptett ami csak gyógynövényekbõl áll, hasonló dolgok vannak benne, mint amit Boka írt, de most azt adagokat nem tudom megírni, mert nincs nálam a papír. Majd megkeresem.Azt tudom mondani róla, hogy egy díjlovat szinten tart versenyzése során.Egyébként a mai napig nem tudtam eldöntani, hogy szalma vagy forgács jobb az ilyen lovak alá.A legjobb nekik a hegyi levegõ.Ez egy õrületes betegség, ami nem kis lelkiismeret furdalást okozott nekem a versenyzés során.Orsi

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 15:32

boka,kicsit egos a világképed, nem neked írtam, hanem líviakonrádnak, perverz módon a téma kérdéséhez szólva hozzá Posted Image

#16 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 15:40

Kedves uni, mint bizonyára tudod, minden relatív: hozzád képest tuti nem tongue.gif Azért gondoltam, hogy az utolsó kérdésre válaszolsz, mivel tudom, hogy tudod, hogy Dáma köhögött, és mivel az eredeti kérdés pár éves (egész pontosan egy Posted Image ).

#17 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 18:26

Sziasztok!Nekem még nem volt kehes lovam de láttam már egyet kettõt és ellesetem a praktikákat:Elõször is a kehes ló akármilyen stádiumban is legyen minnél többet a legelõn kell tartani sõt ha megoldható nyáron csak egy 3oldalú "bódé" kell neki ami megvédi az esõtõl széltõl, és akár Non-Stop a jó levegõn lehet. Nálunk a lovardában jól bejött az ACC 200 (igaz egy etetéskor 2 tasak kell)Ráadásul a lovak szeretik is az ásztatott abrakra szórt narancsízû port (Fluimicid)praktika: Állítólag a mozsárban megtört FRISS diófalevél csodákra képes!! Szerintem a különös illóanyagai miatt! Posted Image [ Június 03, 2003, 18:29: Az üzenetet átszerkesztette: Szilvia ]

#18 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 18:27

Szia Liviak!Receptel nem szolgálhatok, de egyik kancánkkal hasonló volt a helyzet. Két és fél éve vettük, télen. Iszonyatos ammónia szaga volt,ami csak a tavaszi szõrváltással tünt el. Dollyka (így hívják) szénázáskor rendszeresen köhögött, munka közben csak néha. Az állatorvos azt mondta porkehesség, vagyis csak akkor köhög ha belélegzi a port( bár a mai napig nem vagyok tisztában vele, hogy van-e a kehességnek más fajtája.). A doki azt mondta ki a lovat karámba, had erõsödjön a szabad levegõn. Meg is tettük. A karámban van egy két oldalú féltetõs szín a szél ellen. A lovak két éve mindennap kint vannak, télen is, csak akkor minden oldalát bedeszkázzuk. A lényeg hogy a ló köhögése megszünt, pedig a karámban is van por. Ha van rá lehetõséged próbáld ki. Szerintem a lónak akármilyen baja van, a szabad mozgás, és a friss levegõ nem árthat neki.

#19 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 18:49

Sziaztok! Én a gebémet csak házi cumókkal tömtem.Az ínproblémákra:vietnámi balzsam(pici piros tégej)Soha nem volt fásli a lábán,pedig sokat másztattunk,100-120-at ugrattunk napi 8-10órát voltunk kint.A homeopátiás szerek is jók.A bélpanaszaira ecetesvizet,maszírozást,sok sétát alkalmaztam.Gyógyteát a légutakra:fûzfakéreg,hársfa,gyömbérgyökér,fodormenta.Ezek gyulladáscsökkentõk.A méz is tuti.A hársfa,vegyesvirág.A propolisz bár arra fújozott.Evvel óvatosan.Derítsd ki nem e érzékeny a méh-darázscsípésre,virágporra.Ez esetben többet árt mint használ.AZ igazsághoz tartozik az is,hogy Hubika kiitta a kávét a pohárból,kilopta a túróspalacsintát a kezedbõl.A vietnámit meg is lehet szagoltatni.Erre pröszkölni fog.Ettõl is szakad a hurut.Én a lábát bádoglavorban áztattam.Elejét amíg megjött a kovács,hátulját amíg az elejét csináltuk. Csh

#20 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 18:55

Elfelejtettem! figyeltek a széna származására?Nincs e benne a poron kívül penészgomba? az irritáló,alergizáló,tönkreteszi a légutakat.Ez inkább a megelõzés kategória.

#21 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 11:43

Boka,bocsi, a hozzászólások írásának idõpontját a legritkább esetben nézem.amúgy nehogymár harcoljunk Posted Image

#22 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 12:25

Ahogy olvasom, más se nagyon nézi, de nem baj :D Amúgy meg: Posted Image

#23

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 23:51

Az nem baj, lényeg, h van, akit érdekel! majd szólok líviakonrádnak, h felfutott a topicja! :D

#24 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 9:58

A vödrös lábáztatás nekünk is bejött.A köhögésre a fent mások által említett praktikák+ ha minden igaz a sima zöldteának is jó hatása van . Én kehesnek vett kicsi lovamra a natúrboltban vett gyógynövényes cuccokat tettem.Esetleg néha az orrhátára és orrlukai közé teafa olajat dörzsiztem.Elvileg tisztultak töle a légutak. Mindenesetre jobbulást! :cool:

#25 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 7. - 21:58

Sziasztok!Az én lovam is kehes. Amikor az állatorvos ezt megállapította, azt mondta, hogy nagyon súlyos.Az elején kb. 2-3 hétig kellett neki adnunk: napi!!: 5 db ACC600 + 2*10 db (nem jut eszembe a neve, vmi ilyesmi: Spiropen) tabletta. De ettõl még mindig nagyon köhögött. Utána hozattak Olaszországból gyógyszert kifejezetten ilyen bajra (neve: Ventipulmin). 1 doboz kb. 1 hónapig elég, utána 1 hónap gyógyszer nélkül, folyamatos légzésszám-számolással. Ahogy 15 fölé emelkedik, jön az újabb doboz. Most nagyon jól van a lovacskám, nem köhög, de természetesen mindig oda kell figyelni rá. A szénát és az abrakot vizezzük. Angol boxban van este, napközben karámban. Az állatorvos is csodálkozott, azt mondta kehes lónál csoda ha le lehet csökkenteni a légzésszámot 20-ra. Nála 12-re is lement, a gyógyszernek köszönhetõen.Úgyhogy sztem az Anivetben meg lehet nézni, hogy van-e ilyen gyógyszer, bár ott tuti 20e körül van. Az Olaszo.-i ára kb. 10-15e lehet. üdv Vessy [ Június 07, 2003, 22:00: Az üzenetet átszerkesztette: Vessy ]

#26 zsolti

zsolti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 10:10

Sziasztok!Ventipulmin+Sputolisin együttes alkalmazásával 1 hét alatt rengeteget javult a lovam állapota.Azt hogy a Ventipulminból egy doboz egy hónapig elég,ezt cáfolnám,mert rajta van németül az adagolás és a mellékelt kimérõ kanalakkal akárhogyan is osztod,nem lesz elég.Ha utánnaszámolsz a dózisnak,akkor az egyik gyógyszer pont egy hétig elég:420g/2*30g , a másik pedig 10 napig:500g/2*25g.A legrosszabb az egészben,hogy a segge ki van nyalva a lovamnak (nyitott istálló,egész nap karámban vannak, a karámban külön árnyékoló féltetõ,mindig friss víz,áztatott abrak,locsolt széna,munka után addig nem ihat,amíg meg nem száradt,stb.)és még is beteg lett.Azzal vígasztalnak,hogy 10 éves és csak 1 éve van nálam,és nyílván nem múlt el nyomtalanul az elõzõ 9 év.A legtöbb amit tehetsz érte,hogy szereted!

#27 zsolti

zsolti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 10:14

Ja!Azt elfelejtettem leírni,hogy az áruk 6350Ft és 12900Ft dobozonként.Egy 3 hetes kúrához 2 doboz kell a 12900Ft-osból és 3 doboz a 6350Ft-osból.

#28 jegytelenpej

jegytelenpej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 172 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:23

idézet:
Eredeti szerzo½: zsolti: Ja!Azt elfelejtettem leírni,hogy az áruk 6350Ft és 12900Ft dobozonként. Egy 3 hetes kúrához 2 doboz kell a 12900Ft-osból és 3 doboz a 6350Ft-osból. [/QUOTE]Uram irgalmazz! Ezt össze se merem szorozni/adni... Amit én hallottam:RESZELT TORMA. Ráadásul az a súlyosan kehes ló, akinek kedves ismero½söm adta, állítólag egyenesen imádta! (És ez a bizonyos, pottyantós kalyiba mögüli, bivalyero½s kivitelu½ Torma Forte gyakorlatice ingyenes...)

#29 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:41

Meg lehet eggyáltalán teljessen gyógyítani a kehességet???????? :confused:

#30 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:53

Egy bizonyos stádiumtól még visszafordítható, késõbb már nem.

#31 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 12:55

És tulajdon képpen mi okozza? :confused:

#32 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 13:18

Hiába egy éves már a topic, sajnos még nagyon is aktuális. Ezeket a gyógynövényeket hol lehet beszerezni? A honey + c micsoda? Tabletta? Mennyit adjak neki belõle? Amikor kiraktam karámba akkor rosszabb lett, mert elég poros a karám. De most csak néha köhög.

#33 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 21:55

Zsolti!Én napi 2 adagolókanállal adok most a paccnak. 2 hete kapja és még a doboz fele sem fogyott el. Mondjuk most kevésbé súlyos, de amikor nagyon beteg volt, akkor is 3,5 hétig elég volt a doboz. De lehet, hogy te más kiszerelésben jutsz hozzá.

#34 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 10. - 21:57

Liviakonrád!Az állatorvos mit mondott, ajánlott??? Bizti, hogy kehes? Nem lehet, hogy porallergiás?? Ismerek egy prallergiás lovat, aki mindig köhög, ha agyon gyógyszerezik, akkor is.

#35

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 14. - 23:29

Jaj hányszor hallottam már "Ez a ló porallergiás" közben olyan kehes volt, mint a fene... :(

#36 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 14. - 23:47

A porallergia meg a kehesség nem mond ellent egymásnak, ha emlékeim nem csalnak, elõbbibõl is alakulhat ki utóbbi.Azt hiszem, õsz környékén volt két jó cikk is errõl lovasújságokban, ha valakit érdekel, elõbányászom.

#37 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 15. - 13:52

liviakonrád!Az sajnos egy természetes dolog, hogy a kehesség nyáron, melegben, fülledt idõben, a pollenekkel teli levegõben rosszabb, mint télen. A lényeg az, hogy ebben az idõszakban ne romoljon sokat. Télen egy kicsit mindig könnyebb neki, fõleg, ha nem kell egy fülledt istállóben szívnia az ammóniaszagot.

#38 Trudi

Trudi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 106 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 15. - 21:11

Sajnos az én lovam, Trudi, kehes. Lovardaváltás után, amikor elõször megnézte az új állatorvos, azt mondta, hogy a ló életével játszunk. A légzésszáma, mint a kehes lovaknak, 22-24 volt percenként, ami nagyon sok. Erre hozott neki egy nagyon jó gyógyszert, neve: Ventipulmin. Teljesen tünetmentesítette, és a légzésszáma lecsökkent a normálisra, 12 percenként. Soha nem lesz tökéletes, mert a kehesség, mint már írtátok, nem gyógyítható teljesen. Ez a gyógyszer segít mindenféle "tüdõbajon", tágítja a hörgõket, könnyíti a légzést. Igaz, nem olcsó, de megmentette a lovamat. Egy doboz 1 hónapig elég, utána egy hónapig nem szedi, utána egy hónapig megint szedi, és ez így fog menni örökké......

#39 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 16. - 20:27

Liviakonrád! Az én csodaszereimet Pesten szerzem be.A vietnami balzsamot a Józsefvárosi piacon vagy már kapható némely gyógynövény boltban is.A gyógyfüveket minden esetben gyógynövnx és bio boltban.Pl.:XIX.-ker Corvin körút a Határ út után egy villcsi megálló.Gyógyulást minden arra szorulónak!

#40 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 21:55

SziasztokNekem is van egy kehes pacim a Spiropent ACC és Ventirmin és Sulimutzil kúra mellet én rendszeresen kakukkfü test itatok vele.Tûz forron beöntöm az etetõjébe kicsit hagyom hogy inhaláljon fedlette és utánna kis tábbal ósszekeverve megeszi magába nem szeretik mert igen erõs illata van.Most csináltam egy kis ridegtarásos istállót és egyszerûen csodát mûvel a friss levegõ a lóval pedig õ versenyló díjugratása versenyzik és amíóta ridegbe van tartva kop-kop tünetmentes.Vettünk egy pacit a tanítványomnak õ is köhögött egy picit a régi helyén a poros pályán de mióta nálunk van bértartásban õ is jól van én hiszek a természetes tartásba.