Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Milyen fajtát válasszak...


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
150 válasz a témához

#121 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 0:32

Zsazsa...én is megyek veled bankot rabolni...már vagy 4 éve könyörgök egy SAJÁT lóért, de mind hiába...mindíg az a válasz,hogy nem tudnánk eltartani (amivel egyet is értek) csak azzal nem, hogy miért mondják mindig azt, hogy dehát egy csomót vagy lovakkal... :mad: na jó...lehet,hogy egy kicsit sokat kérek a szüleimtöl...de egy SAJÁT ló az azért mégis más!?!?!??!!?!!!! Már nem egy olyan "iskolaló" volt az életemben amibe beleszerettem és eladták, tönkretették vagy ami a legjobb vágóra adták :( Posted Image Posted Image

#122 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 10:55

Babylon! Azt mondod, 6 éve lovagolsz, kisebb, nagyobb kihagyásokkal. Eddig bérlovardában lovagoltál. Biztos, hogy minden feladatot el tudsz látni a ló körül? Nagyon nagy felelõsség ez, egyáltalán nem olyan, mint egy bérlovardában. Ki tudsz menni hozzá heti legalább háromszor-négyszer? Ha heti kétszer tudsz kimenni, arra jó a bérlovarda is. Egy lónak a mozgás a lételeme, és nem elég, ha kint van a legelõn.Nem kötözködni akarok, csak megóvni egy esetleges csalódástól.

#123 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 11:52

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Egy lónak a mozgás a lételeme, és nem elég, ha kint van a legelõn.[/QUOTE]Bocs, hogy belekotyogok, de miért nem elég? :confused: A vadon élõ lovak mást sem csinálnak egész nap, mint kint vannak a "legelõn". Nálunk is, mármint a Balatonon se sokat vannak mozgatva, sõt van, amelyik egyáltalán nincs használva, viszont kint van a legelõn és az bõven kielégíti az igényeit. Baromira nem hiányzik neki hogy ráüljenek vagy fogatolják. ;) Amúgy egyetértek Veled, Zsubé! Nagy felelõsség lovat tartani.Nem is hiszem, hogy tartanék lovat bértartásban, még ha gazdag lennék sem. Ha lovat tartanék, akkor csakis úgy, hogy az lenne a munkám része, és egész nap együtt lennék a lovaimmal. Mindegy, nem is tartok ott, hogy lovat akarjak tartani, sõt...Persze elgondolkoztam azon, hogy milyen fajtát választanék. Nézegettem a szép könyveket, a lovak tulajdonságait, küllemüket. Volt egy-kettõ, ami megtetszett. De aztán rájöttem, hogy nekem nem a fajta a lényeg, hanem az egyed. Voltam lóvásárban, és nagyon megtetszett egy félig lipicai, félig angol telivér ló. Peddig addig úgy gondoltam, hogy nekem se lipicai, se ATV nem kellene. De õ igazán megnyerõ volt, és olyan, mint a tûz. Nem sok hiányzott, hogy elcsábuljak...A hidegvérûek is tetszettek mindig, de csak messzirõl. Mert én, mint lovas, mit kezdenék egy kocsilóval??? Aztán felültem egy ilyen kocsilóra, illetve többre és rájöttem, hogy ennél kényelmesebb állatok hátán még nem ücsörögtem. Csak azt nem tudom, hogy viselnének egy hosszabb túrát. Mert arra tökéletesek, hogy néhány órát elbóklásszak velük, vagy futószárazni is jók. De egy túra? Lehet, hogy lehalnának 10 km után. A lényeg, hogy hamarosan születnek az istállóban hidegvérû csikók, és nem túl jó sors vár rájuk, hacsak nem lesz valaki, aki megveszi õket.Most felmerült bennem, hogy el kellene kezdenem gyûjteni, hogy legalább egyet megmenthessek. De akkor is mit kezdenék egy fél éves választási csikóval? Mire az felnõ és bármit is lehet kezdeni, a gatyám is rámenne. :rolleyes: Amúgy ha már muszáj, hogy tetszen egy fajta, akkor nekem a fríz az. Bár trabantra sincs most épp pénzem, nemhogy Mercedeszre. ;) A másik meg a schwarzwaldi ló. Vagy a Nóri. Azok is szépek. Ha viszont egy jó kis sportlovat akarnék, akkor a gidránt választanám. Ültem gidránon és nem csalódtam benne. De persze ezek csak szetereotípiák, mert mint mondtam, az egyed lenne a fontos, ha oda kerülnék, hogy lovat vegyek. Nálam nincs sportcél, ami végett csak ilyen, vagy csak olyan fajta felelne meg. Én szabadidõs lovas vagyok, az a lényeg, hogy terepen megbízható legyen. A többi mellékes. [ December 31, 2004, 11:02: Az üzenetet átszerkesztette: Méz ]

#124 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 14:44

Na, örülök, hogy más is "belekotyog".Jó, lehet, hogy egy normális lónak elég, de én Carmenbõl indultam ki, és õ, ha nem mozgattam 3 napig, olyan volt, mint a meszes :D Persze, azért le lehetett csitítani, csak olyan érzés volt, mintha egy rakétán ülnék.Úgy vagyok ezzel én is, hogy nem a fajta érdekel, sem a színe, sem a jegyei. Maga a ló nyerjen meg. Nekem is volt kellemes csalódásom kocsilóval.Ha fajtát kéne választanom, gidránt, furiosot, vagy hucult választanék. Bár állítólag a színre tenyésztett lovak (gidrán) agyasabbak az átlagnál.Viszont az egyik kedvenc lovam (Tök) egy játszótéri keverék. Se apját, se anyját nem ismeri senki, és mégis nagyon jó kis ló.Korábban 8-10 éves lovat akartam, de ahogy nõ a lovak körül eltöltött idõ az ember háta mögött, egyre fiatalabb állattal is "próbálkozhat". Most már 5-6 éves lovat is bevállalnék. De egy frissen belovagoltat, 3-4 éveset talán nem.A választási csikó megvétele több szempontból jó döntés, de szerintem több a rossz következménye és "hozadéka".

#125 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 14:55

Hello.A csikóvétel azért elõnyös, mert hozzádszokik, te neveled(olyanra amilyenre akarod), de amire felnõ.....Nagyon sokat kell költeni rá, és nincs semmi biztosíték, hogy olyan lesz amilyet te szeretnél.És ha valami történik vele, megsérül az egész addigi minden....

#126 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 15:09

Már nagyon régóta gondolkozom a lóvásárláson. Persze a szüleim a tartása miatt nem vesznek, bár megígérték, hogy éretségire lovat kapok! Posted Image Bár lassan 7 év lovas tudás van mögöttem, kikérném a tapasztalt lovasok véleményét is, lóvásárlás idejére. Én is mindig könyveket olvasgatok a lófajtákról. Ha fajtát kéne válasszak, "terepes" fajtát választanék( ha muszly lenne) Pl.: arab, (nóniusz), kisbéri. (Igaz ha egy frízet vágnának hozzám, biztos nem haboznék.) A színe nem számít nállam sem, a ló legyen megbízható, figyelmesen.. Más nem számít! ;)

#127 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 15:53

Lulu, csikóval vagy fiatal lóval csak az jár jól, aki mögött évtizednyi komoly tapasztalat áll! Nem akarok kötözködni, de az énnevelemfelésmilyenjólesz általában csak rózsaszín romantika. Uilyen az együtttanulokaloval, mert ez kész gyilkosság saját magad ellen, és akkor még a lóról nem beszéltünk...Én is azoknak a táborába tartozom, akik nem fajtára alapoznák a választást. Az se érdekelne, milyen sütése van, de papírok nélkül nem tudsz mit kezdeni egy lóval.Pussz Kriszti :D Posted Image !!!!!!!!!!!!!!!!!

#128 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 16:47

dehogynem tud vele mit kezdeni...lovagolni bõven tud rajta. ha tenyészteni, versenyezni nem akar vele, megteszi bármilyen sütetlen ló is, de nem tudhatja, mit hoz az élet, nem kell-e eladnia és ilyen esetben jobb, ha van származási lapja a lónak, vagylagosan sütéssel együtt. szóval kezdeni tud vele valamit, a kérdés a folytatás.

#129 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 17:52

Rosszul fogalmaztam, bocs! De amit írni akartam úgy látom lejött Posted Image !

#130 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 22:38

Zsubaba!Ezzel mind tisztában vagyok! Lassan ÖT éve van egy pónim ami már csikó kora óta az enyém. A ló körüli munkákat el tudom látni Posted Image A pónim egy Shetlandi úgyhogy asszem tisztában vagyok a "mozgás a lételemével" :D :D :D

#131 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 22:39

Mellesleg BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek!!!

#132 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 22:47

Babylon! A póniról nem meséltél, így ezt nem tudhattam.Viszont, ha abból indulok ki, hogy mi van egyes bérlovardákban... hááát, akkor ott nem sokat lehet tanulni a lovakról, néhol még nyergelni sem tanítják meg az embert... redface.gif Zserbo, én úgy gondolom hogy a lóhoz csak adásvételi, marhalevél és tulajdonlap kell, származási nem fontos. Posted Image

#133 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 22:51

a származási lap és a marhalevél közti különbség ezesetben csak árnyalatnyi, kéretik nem belekötni...

#134 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 23:06

Nem belekötés, kérdés: származásit nem kap nullás sütésû ló, míg marhalevelet igen, nem? :rolleyes:

#135 KisAni

KisAni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 9:54

Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, mert ahol én lovagoltam ott segítettek és meg is tanultam nyergelni, pucolni...stb. És sokféle lóra fel is ülhettem (lustára, menõsre, izgágára, félõsre és még egy olyanra,hogy a füle mellett akár egy ágyút is el lehetne sütni Posted Image )

#136 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 10:29

de igen, de ha így nézed, akkor az én mondanivalómhoz a marhalevél nem elég.szerintem származás nélkül csak olcsóbban és nehezebben tudja eladni, pláne, ha kanca és mondjuk csikót akar tõle.navégreelmagyaráztamasszem Posted Image

#137 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 11:26

De megvenni is olcsóbb ;)

#138 Zsazsa:-)

Zsazsa:-)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 19:12

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Babylon: Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, mert ahol én lovagoltam ott segítettek és meg is tanultam nyergelni, pucolni...stb. És sokféle lóra fel is ülhettem (lustára, menõsre, izgágára, félõsre és még egy olyanra,hogy a füle mellett akár egy ágyút is el lehetne sütni Posted Image ) [/QUOTEEj, ha nálunk is ilyen lenne! :( A Favoritban nem valami aktívak a lovak és félnek.Nem mintha érdekelne mert a múltkor leestem.Persze, hogy a sárba de nem offolok.Utánanéztem a lófajtáknak és szerencsésen 2 kedvencem van.A Furioso és a Quarter horse amikrõl házidolgozatot írok Posted Image

#139 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 6. - 21:56

idézet:
Zserbo, én úgy gondolom hogy a lóhoz csak adásvételi, marhalevél és tulajdonlap kell, származási nem fontos. [/QUOTE]A származásit Unicorn említette, vagy a marhalevél, adásvételi, tulajdonlap nem papír Posted Image ? Szerintem jó, ha van származási, de ha a ló +gyõzõ anélkül is, én elsiklanék a hiánya felett /feltéve, hogy a többi fecni +van/.

#140 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 1. - 22:03

Egyet értek, ha különben is tetszésedet nyeri a ló, akkor miért is ne vennéd meg!

#141 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 14:08

Nem kell annyira a papírokon lovagolni. Mindannyian ismerünk magánkézben lévõ csõdöröket akik papíron a tavaszi idényt végigfedezik, a valóságban pedig talán csak képrõl ismerik a kancát /egy-egy parasztló meghágásán kívül/. Innentõl kezdve tessék gondolkodni mit is vettem?

#142 holdfénytolvaj

holdfénytolvaj

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 6. - 20:55

sztem is inkább az a fontos hogy az adott ember képességeinek megfeleljen a ló, mint hogy halál jó származása legyen...mert ha nem tudod kezelni akkor oda a lovaglás öröme... Posted Image

#143 araignée

araignée

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 10. - 21:08

sziasztok!én is rég óta szerettem volna egy lovat, de nem tudtam hogy milyet és a végén egy ügetõm lett akit nagyon szeretek, kíváló hátas jól ugrik nagyon gyors és kitartó. ügetõlovaglást is nyertem vele.claudius

Edited by araignée, 2005 július 31. - 20:34.


#144 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 31. - 9:44

Bibi!A kép nem található v nincs jogod hozzá ;)

#145 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:19

Araignée, gyönyörû a pacid!Én is ilyen lovat szeretnék, most lett egy irigyed :dev:

#146 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:22

most én vagyok a hülye vagy csak romlik a szemem? ekkora és ilyen szögbõl fotózott képrõl megállapítani, hogy gyönyörû a ló...

#147 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:24

Gyönyörû hát! Fekete, és olyan jól mutat az ezüstszínû xxxl-es fülvédõ rajta! :)

#148 vanilla

vanilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 119 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:27

szerintem már bocsi hogy beleszolok!de jo ha egy lonak van származási lapja!ha versenyezni akarsz vele meg ilyenek akko kell bár csak annyira hogy az utlevélbe beirjk az anyát apját!de kilehet kérni! (nem tudom hol de egyik ismerõsöm már kikért származásit!)

#149 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 24. - 20:29

vanilla, OK. és? ezért kell kiabálni? (felkiáltójel minden mondatod után) amúgy meg hobbylónak halál mindegy, hogy van-e származásija.

#150 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 13:28

Hát a papirokról nekem az a véleményem, hogy én, mint lótenyésztõ igenis fontosnak tartom, hogy törzskönyves lovakkal foglalkozzam.
Mint lovasnak mindegy, hogy milyen fajtán lovagolok (ez persze nem igaz, mert egy adott típust szeretek), de mint tenyésztõ soha nem fedeztetném azt a gyönyörû kancámat, amelyiknek nincs papírja (nem csak a levegõbe beszélek, tényleg van ilyen lovunk, de azt használatra van, csak és nem hiszem, hogy valaha is tenyésztébe vesszük, bár gyönyörû és okos és ügyes, meg minden földi jó)
Sõt bemutatóra sem visszük szívesen ezt a lovat.

Erre jogosan jön az ellenvélemény, hogy nem a papírral jön a jó ló.
Igen, valóban nem attól függ, hogy egy ló jó-e, hogy vannak-e papírjai.
De nálam ez az elsõ. Vannak papírjai? Igen? Muti! . Akkor nézzük a lovat. Mert hiába vannak papírjai, ha súlyosan betenyésztett vagy a felmenõi között több nemkívánatos állat is szerepel pl. félheréjûséget örökítõ õsök vagy lépéshibás felmenõk, vagy kinek mi a fontos
Jók a papírjai? Igen, akkor nézzük a lovat!

Nem papír alapján veszek meg egy lovat, de az az elsõ, amit megnézek. Ha azok nincsenek rendben, akkor hiába minden szépség, mit sem ér...

Egy általam nagyra tartott ember mondta egyszer, hogy papír nélkül jó lovat találni lehet elvétve , de tenyészteni semmiképp.

Fövenyi:
nem kötözködésbõl, de én nem ismerek ilyen mént. Abban a fajtában, amit én tenyésztek, ez elég nehézkes is lenne, mert szoktak lenni genetikai vizsgálatok hogy az az egyed tényleg az az egyed-e?

#151 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 17. - 6:59

Attol függ milyen célra kell a lo.Tenyésztésbe elengedhetetlen a minimum 3-rom oldalas származás és minden egyébb papirok,de hobbyra?Szerintem igazán nem fontos,söt hogy most már versenyzéshez is használhatod a 0-ás sütésü lovat.Szerintem a papir nem minden,milyen a lo az a fontos,és passzol -e az elképzeléshez amit az ember kigondol ,hogy milyet szeretne. :) Nekem rendezett papiros lovaim vannak,de ha lenne papir nélküli,akor sem tudnék külömbséget tenni köztük.Szeretlek mert van papirod,téged nem szeretlek,mert nincs papirod te dolgozz otthon meg se mutatlak senkinek.A másik mindenkinek pénztárca függö,hogy milyen kategoriába tud válogatni. :)