Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyar félvér


  • Please log in to reply
623 válasz a témához

#41 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:06

Szerintem jól tudod, a magyar sportlovak nyereghelyen vannak bélyegezve, koronával.A magyar félvérek nyakon kapnak sütést, valamint az ismeretlen származásúak is, csak õk nullával kezdõdõt.

#42 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:16

Én idáig úgy tudtam (így tanultam) hogy a magyar félvér gyûjtõfogalom, gyakorlatilag minden, angol telivérrel nemesített lóállományból származó ló ide tartozik. Pl. a kisbéri és a mezõhegyesi félvér is. Tehát lehet nyakon és nyereghelyen sütött is....

#43 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:19

Oké. Most van az a pont, amikor hozom a lótenyésztõk kézikönyvét... (öööizé, Lisa, sztem ugyanazoktól tanultuk, amit a lófajtákról tudunk, ehhez képest nekem más rémlik :confused: )

#44 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:19

Köszönöm.Az elõzõ oldalon a sodrottak és magyar félvérek kapcsán felmerült bennem a kérdés, hogy ha adott egy nyakon sütött sodrott, azt pl. a marhalevélben minek tüntetik fel? Félvérként, vagy magyar félvérként?És ha adott egy hidegvérû kanca, melynek származása apáról teljesen tisztázott, anyáról viszont nem, de külleme alapján teljes biztonsággal megállapítható hogy hidegvérû, akkor ezektõl függetlenül õt is magyar félvérként fogják számon tartani?

#45 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:23

Én idáig úgy tudtam (így tanultam) hogy a magyar félvér gyûjtõfogalom, gyakorlatilag minden, angol telivérrel nemesített lóállományból származó ló ide tartozik. Pl. a kisbéri és a mezõhegyesi félvér is. Tehát lehet nyakon és nyereghelyen sütött is....

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ez nem így van. A kisbéri az kisbéri, még ha annó több lófajta keresztezésébõl alkult is ki, de mostanra már egységes szabályok szerint egyesületi keretek közt tenyésztik. Tehát kisbéri szerintem az lehet, amelyiknek ott van az oldalán a KB. Lehet hogy van egy kisbéri, ami valamilyen oknál fogva nem nyereghelyen, hanem nyakon kapott sütést, de azt szerintem az egyesületbõl kizárják.

#46 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:27

Nnos. Lótenyésztõk kézikönyve szerint magyarországi melegvérû lófajták:- magyar félvér, melynek változatai kisbéri félvér és mezõhegyesi félvér- gidrán- nóniusz- mezõhegyesi sportló- lipicai(Fajtába nem sorolható lovakról szót sem ejt, persze. Bár végülis azokat ált. nem is tenyésztik, hanem csak úgy lesznek... :gm: )

#47 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:31

Valami ilyesmire emlékeztem én is...A magyar févér a nagy kalap :D - amiben benne van, külön fajtaként, a kisbéri és a mezõhegyesi félvér is (amiket aztán megint lehet törzsekre, vérvonalakra osztani)

#48 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 13:37

Igen, ez így rendben is van; másrészt viszont - (tudtommal) nincs olyan fajtamegjelölés hogy "sodrott"- a köztenyésztés keretei között nyakonsütött lovakat származásfüggetlenül mfv-nek nevezik, nem? (mondjuk így belegondolva jogos is; mert hacsak nem tiszta hidegvérû fedmén az apa, és ismeretlen - árokparti :gm: - származású az anya; valahol tuti van a felmenõi között egy angol telivér... :) )

#49 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 14:24

Na már csak az a kérdés számomra, hogy a magyar félvéren belüli kisbérit és mezõhegyesit (=furioso?) hol sütik? Elvileg a furiosot nyereghelyen, ugyanígy a kisbérit is.De akkor valamilyen szinten különválasztódik a magyar félvér és a többi félvér. (már csak a sütés helye miatt is)

Edited by Zsubaba, 2005 november 23. - 14:24.


#50 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 14:45

neizéjj már Zsupatak.mért nem olvasol vissza????????????? elmonták mi a "magyar félvér".a furi,gidi,lipi,kibi...eeeeez mimdmind m.f. lehet neked fajta tiszta furkód,gibbid,lippid..mongyuk nálad születik és nem vagy benne az ippeg illetékes teny.egyesületben.akkor csak nyakon billogozzák a pacókát.de ha bent vagy és általuk is ajállott ménnel fedezteted akkor nyereghejjre sütik.tehát ha szongyák hogy ez hüje vagy idióta,lényegében ugyanazt mongyák :Degyépként ojan,hogy magyar félvér nincs is. a gibbi az arabus volt,a lipp is szlovén.a nonius francia.a furi angol. a kisbéri is angol inkább. :D

Edited by PozitívFeri, 2005 november 23. - 14:53.


#51 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 15:09

Hú, most hogy mondod. Tényleg igazad van... :eek:Csak a gidibõl hogy lett gibbi? (gidránból gibbon? :huh: :D )

#52 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 15:44

(gidránból gibbon? :huh: :D )

Hozzászólás megtekintése

okos vagy te mégis :D akkorát ugrott az két egyed mint a gibbon :D

#53 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 16:03

Nemtom, honnan vetted, hogy nem :P :DDe te is okos vagy, látom..báár :gm: :kir: :rolleyes:

Edited by Zsubaba, 2005 november 23. - 16:04.


#54 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 18:05

Sziasztok!Ezt mostmár nem értem. Azt fejtegetjük, hogy mi volt a magyar félvér, vagy azt, hogy manapság mi?! :(Amúgy elõfordulhat, hogy nem egészen értehetõ, amit megpróbálok elmagyarázni. Ha van vmi ami nem világos az írásomban jelöljétek meg és megpróbálom elmagyrázni. Ilyen az amikor sokat akar az ember egyszerre elmondani és lehet, hogy egy kicsit túlságosan összevonja! ;) Messze nem sértegetni akarok senkit és okoskodni!!!!!!!!

Edited by Langibaba, 2005 november 23. - 18:18.


#55 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 19:24

igen-igen ....Langibabaaaaaaaaaa.....figyelem!!!A nyelvünket szoritsuk az alsó fogsorunkhoz belülrõl, táccsuk a szájunkat enyhe Á-ra (formázzunk laza Á betüre,meresszük nagyra szemünket) és mélyebb hangfekvésbe hangosan monggyuk ki........ Langiba (itt a hangsúlyt picit feljebb visszük)baaaaaaaaa... kicsi gyakorlás után tisztán 1értelmûen tuggyuk szólitani a fentebb emlitett fó rumos társunkat :D tessék próbálni!!! és beszámolni :D

#56 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 19:27

Most ezt nem értem.Valljuk be van egy sajátos stílusod. De idõvel biztos meg lehet szokni.

#57 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 19:39

.....és láttyátok meghallotta :D a magyar félvér gyülytõnév.. nem off

#58 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 19:44

De ez eddig sem volt kérdés!Amúgy mit hallottam meg???????

Edited by Langibaba, 2005 november 23. - 19:48.


#59 lucas

lucas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 19:57

PozitívFerinek van igaza a sütéssel kapcsolatban osztom a véleményét.

#60 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 20:03

Amúgy mit hallottam meg???????

Hozzászólás megtekintése

hát hogy ...Langibabaaaaa... ahogy attam az instukcijókat :D :yeah: egyébként elõttem már elmondták: Unikornis furioso,lisawicca,bocs akit kihagytam.bocs most látom,hogy , -õt kihagytam.de igy is jó :D :kv:

Edited by PozitívFeri, 2005 november 23. - 20:06.


#61 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 20:46

Sziasztok!Engedjétek meg, hogy hozzászóljak ehhez a kis vitához! (ez az elsõ fórumos hozzászólásom :) )Remélhetõleg az én infóm a legtutibb!!!!!!!!!!A JELENRÕL szeretnék felvilágosítást adni (2005).A KÉRDÉS: Mi az a magyar félvér és milyen kapcsolatban áll a Mo-on elismert lófajtákkal????????A VÁLASZ: MA magyar félvér minden olyan MELEGVÉRÛ ló, amely származása alapján EGYETLEN FAJTÁBA sem sorolható. Csak nyakon bélyegzett ló lehet (függetlenül attól, hogy ismert vagy ismeretlen(NULLÁS) származással rendelkezik. Hiszen, egy fajtába sorolható lovat fajtajellel látnak el, RÁADÁSUL nyereghelyen vagy tomporon, bár ez alól is kivétel a WELSH póni, mert õk a nyakukra kapják a fajtajelet (W)! TEHÁT a MAGYAR FÉLVÉR gyüjtõfogalom, amibe minden olyan ló beletartozik, ami MELEGVÉRÛ és egyetlen egy FAJTAtenyésztõ szervezet sem fogadja berkeibe.

#62 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 20:56

Megint ÉN!KÉRDÉS II: Mi is az a SODROTT????????VÁLASZ II: Ugyanolyan GYÜJTÕFOGALOM, mint a magyar félvér, annyi különbséggel, hogy ebbe a csoportba sorolják azokat az egyedeket amelyek x% HIDEGVÉR hányaddal rendelkeznek (HIDEGVÉR(nem az ami az angoloknak van) és MELEGVÉR KEVEREDÉSE)! Ebbõl egyértelmûen következik, hogy az adott lovacska egyetlen fajtába sem tartozhat, TEHÁT nyakon sütött (és csakis) lehet. A származása ugyanúgy lehet ismert és ismeretlen, mint a magyar félvér esetében.

#63 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 21:05

Igaza van Jodának!Pont ezt próbálom megmagyarázni 2 napja,de neki jobban sikerült! :D

#64 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 7:52

Jó. Van egy csikóm. Anyja Csillag, származására nézve full ismeretlen (nullásra lett besütve a harmadik tulajánál), ámde akkora mint egy tank, kis lightos bokaszõrei vannak és maguktól utánaindulnak a söröshordók. Apja - mer' van ám énnekem pénzem fedeztetésre! - egy magasan telivérezett, furiosoban és sportlóban is elfogadott fedmén. A csixi annyira sodrott, amennyire élõ csikó csak sodrott lehet, viszont a hidegvérû vérhányad kristálytisztán nem igazolható, a telivérezettség viszont annál inkább.Akkor õneki mit is fognak írni a csikóbélyegzésijére, miközben besütik a nyakán?...

#65 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:02

Anyja - Baba-/ismeretlen/ Apja - Try Star-/ lip félvér/Csikó - magyar félvér- azon belül is lipitzaner.

#66 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:04

Jó napot kívánok mindenkinek!Õz!Ha van lehetõséged nézd meg, hogy a kancád csikóbélyegzési jegyzõkönyvére mi lett írva a FAJTA sorba, - leírásod alapján a kancád fenotipusában jól mutatja a hidegvér hányadot - szerintem tuti, hogy SODROTT.Eme kanca csikójának, mint mondottad IGAZOLHATÓAN melegvérû apja van, tehát a FAJTACSOPORT (mivel fajtája nincs), amibe sorolható: Magyar félvér ÉS Sodrott. "melyik fog a csikóbélyegzési jegyzõkönyvbe kerülni?" - Amelyikhez fenotipusában közelebb áll a LÓTENYÉSZTÉSI FELÜGYELÕ szerint (amit a csikó alkata alapján dönt el).Ne haragudj, de ne vezess félre másokat ;) ! Nem ahhoz kell több pénz, hogy fed. engedélyes ménnel fedeztess - a mi környékünkön legalábbis így van. Annak kerül többe a csikó aki ZUG ménnel fedeztet. :)

Edited by Joda, 2005 november 24. - 9:06.


#67 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:14

na a sok hüjének. (amig kinem derül hogy én vagyok :D )ojan ,hogy -SODROTT- fajta NINCS. van hidegvérû & melegvérû- ennek a X-bõl lett a Népies elnevezés a sodrott. lehet még,pödrött, ducisabb,zsirmók stb.elnevezéssel élni.de a sodrott terjett el. a csikó lapra azt fogják irni hogy..- magyar félvér- fajtához meghogy.... -----ezt .max ha esetleg kéri a parasztbácsi beirja nekije,hogy sodrott :D ( deha kér szárm.lapot ott nem irják rá hogy S. )igy nyugodtabb a lelke a bátyánknak,mert van 'valamilyen fajtájó lova' de hivatalosan nincs SODROTT. :D

#68 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:16

Feri!Amit / / -jelbe írtál az az adott ló FAJTÁJA (szerinted)?Amennyiben IGEN - úgy az elméleted már az elején megbukott ugyanis nincs olyan (ma Mo-on elfogadott) fajta, hogy LIPICAI FÉLVÉR. Ha nincs ilyen fajta, akkor nem is lehet ilyen fedezõmén (csak ZUG) a csikó apja. Amennyiben zugmén a csikó apja, akkor MIÉRT beszélgetünk FAJTÁKRÓL, hiszen a fajták kialakulása hosszú teny. munka eredményei és aki ZUGOZIK az k**va messze áll a TENYÉSZTÉSTÕL.

#69 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:22

Feri!Hivatalosan magyar félvér sincs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nem értitek, hogy a MAGYAR FÉLVÉR és a SODROTT elnevezés is csak gyüjtõnév.Csak a sodrott lovon fenotipusában is látszik a hidegvér hányad és emiatt a papírjára az lesz írva, hogy SODROTT (amiért TE ilyet még nem láttál nem biztos, hogy olyan nincs is).

#70 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:33

Feri!Minden gidran (és ide írhatnám az össz Mo-on elismert MAGYAR fajtát kivéve a lipicait) MAGYAR FÉLVÉR, de nem minden MAGYAR FÉLVÉR gidran - hála a jó Istennek.

#71 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 9:34

esküszöm, kiváncsi vagyok, jövõ héten mit fog odaírni abay :gm:

#72 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:00

Õz!Ha van lehetõséged nézd meg, hogy a kancád csikóbélyegzési jegyzõkönyvére mi lett írva a FAJTA sorba, - leírásod alapján a kancád fenotipusában jól mutatja a hidegvér hányadot - szerintem tuti, hogy SODROTT.Eme kanca csikójának, mint mondottad IGAZOLHATÓAN melegvérû apja van, tehát a FAJTACSOPORT (mivel fajtája nincs), amibe sorolható: Magyar félvér ÉS Sodrott. "melyik fog a csikóbélyegzési jegyzõkönyvbe kerülni?" - Amelyikhez fenotipusában közelebb áll a LÓTENYÉSZTÉSI FELÜGYELÕ szerint (amit a csikó alkata alapján dönt el).Ne haragudj, de ne vezess félre másokat ;) ! Nem ahhoz kell több pénz, hogy fed. engedélyes ménnel fedeztess - a mi környékünkön legalábbis így van. Annak kerül többe a csikó aki ZUG ménnel fedeztet. :)

Hozzászólás megtekintése

Joda, bocs, ha félreérthetõ voltam. Nincs csikóm, sõt egyáltalán semmiféle lovam nincsen; csak leírtam egy fiktív példa-szituációt. Azért köszi a választ :)Feri, remélem nem sorolsz a "sok hülye" közé ezügyben... :)

Van hidegvérû, melegvérû, és sodrott. Nemzeti hovatartozástól függetlenül.És vannak konkrét fajtába tartozó (magyar hidegvérû, nóniusz, haflingi, atv, trakheneni stb) lovak, meg köztenyésztésben létrehozott lovak, utóbbiakat speciel Magyarországon "magyar félvér"nek nevezik. Ha az utolsó morzsájukig dagi kocsilóból vannak összerakva, akkor is.(ne keverjük mán' a szezont a fazonnal, ahhoz hogy valami fajtaTÍPUS legyen, legalább egy lehelethangyányi közös jellemzõ kéne a négy lábon és két fülön kívül... A mfv nem fajtatípus; csak Magyarországon besütött lovat jelent.)

Hozzászólás megtekintése

Ja, nézzöd már meg jobban a Lótenyésztõk_kézikönyve-kivonatolásomat! Õszerintük a mfv-be csak a kisbéri meg a mezõhegyesi tartozik a fajták közül; a nóniusz, a lipp meg a többi külön vannak; ne kavarj :DMindent összevéve kezd az a benyomásom lenni, hogy a gyakorlatban sodrott-ügyileg az "ahány ház, annyi szokás" rendszer van érvényben... Uni, kíváncsi vagyok, a te csikóddal mi lesz :)

#73 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:03

a lip félvér x sodrott,akkor aszt irják a papirra,hogy lipicai nehézsodrott.ijet nem láttál? pedig ja!sõtt a nóniusz x lip azt elfogagyák a kladrubiba is.bezony ám! jót irt itt mindenki kivéve joda,laaaangi :D Õz csumi :D

Edited by PozitívFeri, 2005 november 24. - 10:05.


#74 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:04

Arra, hogy Abay Pali mit fog beírni, én is kíváncsi vagyok, de azt, hogy Ibrányi András mit írna be azt le merném fogadni. Ezzel nem Abay Pali szaktudását kérdõjeleztem meg, csak eldönteni egy utcahossznyi csikóról, hogy SODROTT-e vagy MFV, nagyon SZUBJEKTÍV.Egyébként ha van ilyen ismerõsötök, mint Abay, akkor nem értem, hogy miért nem tõle érdeklõdtök, hisz több, mint biztos, hogy bármelyikünknél százszor jobban értesült a TÉMÁBAN. (nem Unicorn-ra gondoltam elsõsorban)Feri!Egy származási lapon NINCS FAJTAMEGJELÖLÉS - a legjobb tudomásom szerint.

#75 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:08

Egy származási lapon NINCS FAJTAMEGJELÖLÉS - a legjobb tudomásom szerint.

Hozzászólás megtekintése

látod mijen kis bugyuta vagy ?

#76 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:13

Õz!A Lótenyésztõk Kézikönyve nem kizárólagosan a FAJTÁKRÓL szól, sõt, meg merem kockáztatni, hogy az a legfelületesebb része.Amúgy ne haragudj, de én nem vitatkozok autókkal kapcsolatos kérdésekben, mert nemhogy nekem nincs, de nem is értek a mûszaki dolgokhoz. FONTOS ELÕRELÉPÉS lenne ebben az ORSZÁGBAN, ha MINDENKI azzal törõdne, amihez ÉRT! :) Bocs, de szerintem te is ilyen goromba lennél, ha én lennék teljesen sík és provokatív olyan témában, amiben te otthon vagy.

#77 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:15

[quote name='PozitívFeri' date='2005.11.24, 09:14']na a sok hüjének. (amig kinem derül hogy én vagyok :D )ojan ,hogy -SODROTT- fajta NINCS. van hidegvérû & melegvérû- ennek a X-bõl lett a Népies elnevezés a sodrott. lehet még,pödrött, ducisabb,zsirmók stb.elnevezéssel élni....és még lehet sodronyos is. :D

#78 Joda

Joda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:22

Figyu Feri!Kétféle szárm. lap van:1. alap szárm.lap2. egyesületi szárm.lapAz egyesületin egyértelmû (számomra), hogy rajta van a ló FAJTÁJA - ilyet kapnak a fajtabélyeggel ellátott (nyhs, tomporon sütött, stb.) lovak.Az alap szárm.lapon pedig nincs rajta a FAJTAMEGJELÖLÉS - legalábbis 2000-ig nem volt (ez tuti), de ha akarod utánanézek a 2005-ösnek.LÁTOD milyen kis BUTUS vagy.

Edited by Joda, 2005 november 24. - 10:23.


#79 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:27

Joda, igaz hogy nem a fõ szakterületem a lótenyésztés, de tanultam ilyet; és amit te és Langi erõltettek sodrott-témában, az nagyon nincs összhangban azzal, amit nekem tanítottak. (Bodó Imre professzor úr TALÁN nem tekinthetõ dilettásnak ezügyben... :rolleyes: ) Elfogadom, hogy felétek ez a bevett gyakorlat; de valószínûleg nem véletlenül tépik a hajukat nálam nagyságrendekkel tájékozottabbak is ettõl.Egyébként attól hogy valakinek nem a szakterülete valami, még beszélhet róla, és próbálhatja megérteni. Szerintem.(speciel attól, ami az eddigi hozzászólásaidból és az adatlapodról kiderül rólad, akár gépészhallgató is lehetsz -> nem vagyok köteles "bemondásra" elhinni hogy lótenyésztésben te vagy a full hiteles szakértõ.)

#80 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 10:28

most ezért nem hívom fel abayt, majd jövõ héten úgyis jön hozzánk és megtudom. addig meg elvitatkozgatunk itt :)felvetek még egy problémát, bár csak árnyalatnyival különbözik az eddigiektõl: a hidegvérûek ugye nyereghelyi sütést kapnak, bal oldalra sorszám, jobb oldalra évszám, vagy valahogy így. na most én kis hülye, feltételezném, hogy mindegyik, de nem. tudok tiszta hidegvérû csikót, aki 100%ban az, épp csak van benne magyar hv, noriker meg még a nyavaja tudja, hogy mi és nyaki sütést kapott. akkor megintcsak õ most micsoda? külsõre sodrott(nak nézném, ha semmit sem tudnék róla), de hogy valóban ezt írnák rá, azt kétlem, de majd megkérdem ezt is, csak hogy legyen min rágódjatok :gm:ps: a lóútlevélben nincs "fajta" rubrika? (még mindig baktam kikérni az enyémeknek, majd jövõ héten ezt is)

Edited by Unicorn, 2005 november 24. - 10:30.