Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rodeó


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#361 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 1. - 13:47

Nem is róttam fel neked. :D

#362 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 3. - 15:32

Rendezvényt odébb mosta az esssssõ, két héttel.

#363 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 13. - 7:40

Viszont április 26-28 Tata, rodeo show és western lovasverseny. A rodeo beléptidíjas.

#364 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 8:19

Köszi.
Most lelkileg mennék, csak elõtte éjszakás vagyok, így az esély kb 25%.
No meg a nagyon rossz utakat utálom, mióta egyszer a Fiesta újkorában letéptem a lökhárítót félig egy kapubejárónál kitolatáskor. Azért nem járok szívesen Broncoba sem, mert ott befelé végig húzza a lökhárító a füvet, és ettõl elõjön az élmény.


Kedves Ernest!
Még 2009-ben csináltattunk Soltszentimre, Texaco benzinkút felõl egy keményborítású utat. Cca aszfaltminõség. Rég jártál felénk :)

#365 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 16. - 8:48

Kedves Kormányzó!

2011-ben voltam utoljára. :) Tavaly sajnos kevés helyen voltam. Idén meg még... :)

Bocsánat, de szerintem te feledkeztél meg arról, hogy 2011-ben azon a jó úton úton visszafordították a bejövõ átlagembert, átirányítva a homokos-füves útra. :) Legalábbis én így jártam. :)

Edited by Ernest, 2013 április 16. - 9:15.


#366 El Kormányzó

El Kormányzó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 17. - 14:02

Igen, elnézést, de ha nagy verseny volt, átirányítottuk a népeket a régi utakra, mert a verseny közben zavaró lehet, ha túl nagy a mozgás. :)

#367 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 21. - 6:50

...Mellesleg ahogy olvasom rodeos ismeretek, tapasztalatok megosztásáról lesz szó. Nem rodeo show lesz, mint tavaly.

Ezt írja egy látogató: "Egy élmény volt, megérte keringenem. :) "

#368 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 22. - 16:14

Ezt írja egy látogató: "Egy élmény volt, megérte keringenem. :) "

Lehet mégiscsak meg kellett volna mártóznod az élet kátyúiban? (amúgy mára már befoltozták, amolyan magyar módra.)

#369 Mustang30

Mustang30

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 6:31

Sziasztok,mit lehet tudni az idei Western és Rodeo Bajnokságokról? Mikor,hol??? Mert nem igAZÁN találok róla semmit.

#370 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 10:01

Van rendes éves program, az MLSZ honlapjáról kiindulva:
https://docs.google....dit?usp=sharing
Legközelébb e hétvégén szombaton lesz rodeo, a Kisalföld vágta keretében, egy rakat western versenyszámmal, western plusz reining meg a hó végén (június elején) Mányban.

(most jövök rá, tavaly már megtárgyaltuk a versenynaptárat :D )

Edited by Ernest, 2013 május 13. - 10:03.


#371 Mustang30

Mustang30

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 17:49

Van rendes éves program, az MLSZ honlapjáról kiindulva:
https://docs.google....dit?usp=sharing
Legközelébb e hétvégén szombaton lesz rodeo, a Kisalföld vágta keretében, egy rakat western versenyszámmal, western plusz reining meg a hó végén (június elején) Mányban.

(most jövök rá, tavaly már megtárgyaltuk a versenynaptárat :D )


Igen tavaly okosabb voltam :yeah: Június 1-2 Mány Western OB.,de rodeoról semmit nem találok.

#372 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 6:32

Az igaz. A hétvégi:
http://www.kisalfold...ndex.php?hlid=2

#373 Mustang30

Mustang30

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 16. - 8:40

Az igaz. A hétvégi:
http://www.kisalfold...ndex.php?hlid=2

És tudsz valamit a Mányi bajnokságról?

#374 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 16. - 16:49

A facebookon olvastam tegnap, hogy "Kedves Versenyzõink, nem vagytok elfelejtve, gõzerõvel dolgozunk a mányi versenykiíráson". Egy órája viszont azt olvasom, hogy már fent van a honlapon.

#375 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 30. - 10:22

Július 20. Monorierdõ! Rodeo és western werseny.

#376 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 30. - 14:36

Július 20. Monorierdõ! Rodeo és western werseny.


Navégre vmi elérhetõ távolságban és idõben is megfelelõ :D

#377 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 31. - 20:18

Július 20. Monorierdõ! Rodeo és western werseny.

Szia Örni!

Van egy linked is? (Szokott :) )

(Belépõár, program miatt.)

#378 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 7. - 15:26

Bocs, semmi nincs, Facebookon olvastam, de csak ennyit.
https://www.facebook...19031311442796/

Edited by Ernest, 2013 június 7. - 15:27.


#379 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 11:32

Dialektika van... Megváltozott fenti esemény idõpontja július 13-ra. Részletek továbbra se.

#380 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 13:47

Dialektika van... Megváltozott fenti esemény időpontja július 13-ra. Részletek továbbra se.


Köszi. :)

Edited by Tom Forest, 2013 június 12. - 13:47.


#381 Mustang30

Mustang30

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 12. - 17:56

Dialektika van... Megváltozott fenti esemény idõpontja július 13-ra. Részletek továbbra se.

Köszönöm az infot :) Megyünk csapatostól nézõnek..

#382 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 6. - 17:22

Vagy Murphy, vagy más, de jól kitoltak velem. Mivel azon a hétvégén szombaton napközben lenne jó nekem, ezért természetesen szombaton nem napközben van, hanem este, 19:30-kor. Vasárnap ugyan valamivel korábban van, 18:00-kor, de vasárnap pont az lenne a jó, ha késõbb lenne, mert 18:30-ig dolgozom a fõvárosban... Mindez a rodeora vonatkozik, elõtte western lovasversenyek, mindkét nap déltõl. A program szerint. (A legutolsó mondatot kényteln vagyok ma hozzátenni, mert három szakág is lében hagyott e hétvégére.)

Edited by Ernest, 2013 július 6. - 17:23.


#383 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 26. - 22:55

Hétvégén Monorierdőn bikarodeo kurzus.



#384 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 9. - 20:06

Július 19-20. Monorierdő.



#385 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 9. - 20:07

pontosan hol?



#386 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 9. - 20:10

Hell On Hooves Ranch

47.298321° , 19.495373°, Monorierdo, Pest, Hungary, 2213


#387 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 21. - 11:53

Szia Örni!

 

Nem láttalak a bulin, megint elsodort az élet?

 

Amúgy elég jó buli volt. Katona Zsoltiék bemutatója teljesen elvarázsolt. Sokáig elnéztem volna a szép indián szerelésüket, de számomra úgy tűnt, hogy hipp-hopp véget ért. :unsure:
(Telhetetlen vagyok, tudom.)



#388 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 22. - 12:27

Köszönöm érdeklődésedet. Eseményjelző tevékenységemet a fórum lakóinak érdekében folytatom. :) Magamat ismerve kételkedem benne, hogy ezentúl megjelenek. De még nem tudom, akarom-e taglalni.



#389 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 22. - 12:49

Ernest  - A poltergeist jelenség. (Csak gazdag amerikai turisták ódon angol kastélyban történő elszállásolásakor várható - de nem garantálható - megjelenése.) :kir:

 

Szóval miért nem? Tán nem voltak jók a képeid? - Dehogynem.

Tán elfogyott a lelkesedésed? - Akkor itt a fórumon sem írogatnál.

Tán a benzined fogyott el? - Nekem is az szokott. :ang:

 

Szóval hiányozni fogsz a fotópuskáddal...



#390 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 17. - 20:57

Hát, hogy őszinte legyek, akkor - tavaly nyáron - felkúrtam magamat agyilag az olvasottakon. Mik voltak az olvasottak? Tyuxiék közzétettek egy felhívást, miszerint csak általuk lektorált képeket lehet forgalmazni. A felhívás elején nemes egyszerűséggel lesajtósoztak. Minden szakma becsületet érdemel az agysebésztől a hentesig, ha jól csinálják, de én akkor sem vagyok sajtós. :) Én a szívemből fényképezek, nem a fizetésért. Most az mindegy, hogy a színvonal milyen. :D

 

Ez - a felhívás - egyébként igazából magában nem baj (alábbi tépelődés értelmében nem tudom, baj-e), mert olvastam már a Facebookon mástól, jó ismerőstől, is érdekeket védő felhívást.

Természetesen arról aztán életeken át lehetne vitatkozni, hogy mi a jó. Jó-e, ha egy nyilvános eseményen készült fényképeken a valóságot meghamisítjuk? Meghamisítjuk-e? Mondjuk, ha szeretem a stílust és értek egy picit a lovazáshoz, akkor kitörlöm a szájtépős képeket (ha lennének). Egy szájtépős kép volt az elkattintott hatszázból? Akkor a szájtépés nem volt jellemző. Ötszáz volt szájtépős? Akkor sajnos az volt a stílus, és vajon akkor jó-e ezt letaposni a föld alá? És ha nem értek a lovazáshoz, de szeretem? Akkor ilyen szempontból nem is lektorálom, de nem égetni vágyó rosszindulatból, igaz, nem is a negatív jelenségre felhívás jóindulatú érdekéből. Aztán a bolygó népességének nagyobb részét kitevő nem szakértő nemlovas meg ezeket úgysem jegyzi meg, ő a látványosságot értékeli, akár a helyszínen, akár a képen. Az riport hangulata, mondhatni, a véletlentől függ.

Aztán hozzávehetjük azt az ellentmondást, hogy magánterületen, magánköltségből áll össze a rendezvény, no de mégis a nagyközönség számára nyitva, vajon akkor joga van-e a rendezvény tulajdonosának a valóságot színezni és főleg színeztetni?

Anélkül, hogy ki tudnám nyilatkoztatni az abszolút helyes hozzáállást, a magam részéről ki merem jelenteni, hogy én sosem vágytam a képen szereplők égetésére. Nálam még akkor sincsenek égető potenciált hordozó képek, ha lehetnének, például megbeszélem a lovassal, hogy beleegyezésével közlöm azokat, ahol beleesik az akadályba, hiszen lehet rajtuk nevetni, stb. Nem, az ilyeneket tegye közzé más.  Van olyan lovas, akiről évekig készültek képek, és évekig mindet kitöröltem, olyan rondán grimaszolt. Természetesen elcsúszhatok, például a versenyen s utána a képek válogatása közben a ló mozgását figyelem, a közzétételkor meg jönnek a lenéző kommentárok, hogy nem szabályszerű a lovas felszerelése. És, ha még egy lépéssel továbbmegyünk, a lovasok egy része elvárná, hogy ugyan a teljesítményét a világ mondjuk nem igazolja vissza, de a képen a ló mutatódjon világszínvonalra tökéletesen feligazítva, stb - hát ide már nem tudom követni. Így a cenzúrázás kényszerét, bár általában tehát nem tudok állást foglalni, a magam szempontjából mégiscsak egyszerűen sértőnek érzem.

 

Azonban a felhívás utáni kommentárok között megjelent egy, miszerint azt a fotóst meg jól pofán kell vágni, aki kompromittáló képeket közzétesz.

 

Na, hát ettől meg aztán jól felháborodtam. Mert a fentiek értelmében én ugyan alighanem nem kerülnék a pofánvágottak közé, de, már bocsánat, nehogy már az erőszak diktáljon... (Az tény, hogy eme hozzászóló nem tartozik a rodeosok csapatába, de remélem, érti mindenki, miért is nem érdekel ez. Ez a fél képernyő úgy egyben volt szar.)

 

Amiről beszéltem, már nem található meg, de képernyőmentésem van róla, hogy nem álmodtam. :D

 

 

Viszont az első nyilvános, nézhető alkalom március 22-én lesz. :)

 

 


Edited by Ernest, 2015 február 17. - 21:01.


#391 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 17. - 21:47

Ez azért így mai napság amikor boldog-boldogtalan egyhuzamban kattintgatja a képeket a telefonjával, és sok esetben automatikusan tolja is fel a közösségi oldalakra; elég szokatlan igénynek tűnik.

 

Mondjuk azt gondolnám, hogy ha a rendezvényről lehetséges olyan képriportot összeállítani ami "kompromittáló", és nem lehet a másik oldalról "nem-kompromittáló" képek szériájával cáfolni; arról talán nem a fotósok tehetnek.


  • Filly, Ernest és N.C. kedveli

#392 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 28. - 10:27

Tom! Elsején rodeo Hévizgyörk, Partytime Ranch.


  • Diamondka01 kedvelte

#393 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 11:39

Kicsit belekontárkodok bővebben a programról:

 

https://www.facebook...74987296164875/

10003872_10155355897965328_3586817237855


  • Ernest kedvelte
,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"

#394 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 29. - 13:35

Tom! Elsején rodeo Hévizgyörk, Partytime Ranch.

 

Örni!

 

Köszönöm! Most nem tudok menni, bár szívesen elugranék.

 

A késedelmes kiakadós válaszodra - stílusosan - késedelmesen regálnék. :)

Megértem, és szomorúan olvastam. Ha valaki, akkor Te minden bizonnyal hozzájárultál a magyar lovasélet szép és emlékezetes pillanatainak megörökítéséhez. Szerettem a képeidet, mert nem akartál romantikus-illuzórikus benyomást kelteni velük. (Ezt most inkább a western szakágra vonatkoztatom.)

Talán (talán) egy kicsit személyedre vetted a dolgot. Nem éri meg - hidd el. Ahogy Őz hozzászólását is olvastam, valós tény, hogy mindenféle mobiltelefonos kiposztolós-lájkolós-szelfizős fotókat azért nem mindenki lát örömmel. Én sem örülnék, ha valakit meghívnék magamhoz és másnap a neten fityegnének a képek a frigóm tartalmáról. Ugyanakkor, ha valaki "megnyitja a ranchát" a vendégek előtt, akkor bizony számolnia kell a kor kihívásaival is. Bármily kellemetlen is, bizonyos fokig tűrnie kell, hogy a rancha olyan képekre kerül, amit bárki megnézhet és lehet, hogy nem a legkedvezőbb benyomást kelti. Nyilván nem a lejáratós posztok cinikus illusztrációira kell szkeptikus lemondással tekintenie, de azért egy ranch olyan-amilyen. Ha bárki beléphet x forintért, akkor abba az okostelefonos népség is beletartozik.

Más kérdés a lovas. Akinek vaj van a fején, az ne menjen a napra. Ha nyilvános versenyen megjelenik, akkor le is fényképezhetik. Úgy, ahogy van - szájtépéssel, vagy feligazított lóval, vagy "ásító inas"-ként...esetleg részegen. Viselkedni tudni kell (lóval, lónélkül, buliban, vagy versenyen) egy nyílt rendezvényen. Ez itt nem a Photoshopolt modellek világa, ahol kemény pénzeket aggatnak le az alanyról azok, akik még mindig jól kinéző képet tudnak róla csinálni..bár.. még Madonna is elbotlik néha. :dev:

 

Szóval, szerintem ez egyáltalán nem neked szólt, én nem "sajtóználak le". Nem mellesleg a meghívón és a bejáratnál én nem láttam "fényképezni tilos" felhívást. Ha pedig egy felhívásban valaki korlátokat szab a fotózásnak, akkor korlátozott számú fotós és fénykép lesz az eredmény. Van/lesz konkurens rendezvény is. Ilyen a piac. És a fotósnak is több ideje, benzine, akkuja marad "feltöltődni".

 

Mellesleg a tavalyi rendezvény másnapján, mikor harmadmagammal a kapunál szembesültem a többezer forintos ismételt belépődíjjal, és a kerítés túloldalán szállingózó alig néhány résztvevő látványával, én is kimondtam az udvarias "Köszönjük akkor inkább kívül maradunk" választ.

 

Nem kell mindig kaviár - idén már ne hagyd magad "felkúrni". :kir:


  • Ernest kedvelte

#395 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 1. - 20:03

Kicsit belekontárkodok bővebben a programról:

 

 

Ez nem kontárkodás, az információ sosem jön rosszul, köszönöm a fórumosok nevében.



#396 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 26. - 13:43

Tyuxirodeos időpontok ez évre:

 

06. 27-28. Monorierdő

07. 04. Hortobágy (ez. úgy látom, a Kápaszemle)

08. 14-15. Komárom



#397 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 március 8. - 12:31

Rodeó