Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovastorna


  • Please log in to reply
124 válasz a témához

#81 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:21

az OB szombati napjáról képek itt.

#82 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:25

Uni!!! Ebben hol vannak elrejtve sóskútiak?

#83 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:29

sehol. most teszem fel csak õket. ezekben a percekben mennek fel.

#84 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:44

Ez a félkész fedett lovarda mennyi jó esemény színhelye...

#85 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:46

jobban örültem volna, ha kint tartják, szép volt az idõ, de az SLK versenyzõi nem díjazták volna, arthur ló így is ugrált eléggé.ildi örült a CDnek.

#86 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 10:20

Navégre összejött! :)

#87 Kislovas

Kislovas

    Csikó

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 16:42

Hello!Én fél évig voltizsáltam a Tatterban. Imádtam és azt mondták, hogy jól is megy. Egy versenyen indultam is. Pont akkor jöttem el, mikor sikerült végre megcsinélnom az ollót... :( Szívesen folytatnám, csak nem itt, máshol meg nincs a közelben sajnos.. Legalábbis tudtommal.Tudtok valami jó helyet, ahol legalább egy parányi esélye is lenni a voltizsnak?? :confused: :confused:

#88 KRISZ

KRISZ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 20:16

Sziasztok!Lovastornában jártas oktatót kezdõ szintre keresek.Kriszkorbank@invitel.hu vagy magán

#89 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 22:03

Eszti néni most free. :D :D :D ;)

#90 KRISZ

KRISZ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 23. - 22:12

Eszti nénin kívül nincs senki aki értene egy kicsit is a lovastornához? Nem világbajnokra van szükségem, csak egy olyan lelkes emberre aki ért egy picit, na jó egy picit jobban a lovastornához.

#91 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 1. - 9:21

Krisz én Eszti néni tanítványa vagyok, jelenleg Kaposváron edzõsködöm. Elég sok mindenkit ismerek aki ért a lovastornához. A kérdés az, hogy hova keresel embert?

#92 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 6. - 21:05

sziasztok! én 9 évig szertornáztam, majd 1,5 évig voltizsáltam, és a szertornának köszönhetõen nagyon lól ment. most lovaglok.

#93 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 14:31

Sziasztok :)a 7végémet voltige versenyen töltöttem, és közben felmerült bennem 1-2 kérdés :)1, a voltige lovakat lovagolják/lovagoljátok is ? :)2, ezek a lócák csak balkézen dolgoznak, de mondjátok, h ugyanannyit dolgoznak jobb kézen is...?!jobb kézen nem is tanultok semmit ? (mármint, lovastornán belül) ?3, azon is gondoltam, h akik lovastornáznak, nem tanulják azokat a segítségeket, amit egy lovas, tehát, lovagolni nem tudnak. persze, nem hiszem azt, h a kettõ kizárja egymást, de egy teljesen más tudást igényel a lovastorna....(ez egy megállapítás volt :D ) sokan vannak, akik nem is lovagolnak mellette...azoknak nem is hiányzik, h lovagoljon ??? hülye hobbi lovas vagyok és nem tudom elképzelni, h ne menjek ki terepre, de lovagoljak :D4, még egy gondolat volt, ami felmerült bennünk... izületeitek hogy vannak? Mert nem kicsit megterhelõ leugrani a lóról...azaz, leugrálni... boka, és térd problémák??lehet, h ezek most nagyon hülye kérdések, de az a helyzet, h most voltam másodszor voltige versenyen...és eddig nem merültek fel ezek a kérdések.Ha még eszembe jut valami, akkor szólok :Dne hurrogjatok le légyszi :D nem bírtam ki, h ne kérdezzek...Láttunk 2 vak lovat is...azaz, az egyik szemére(jobb) volt vak mind a kettõ. az egyiknek nem volt szemgolyója, a másiknak volt, de jól láthatóan vak volt.. nem volt egy szép látvány és én csak képen láttam a szemgolyótlant... :( :( :(

Edited by Pottock, 2007 március 26. - 14:32.


#94 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 16:43

[quote name='Pottock' date='2007.03.26, 13:31' post='466518']Sziasztok :)a 7végémet voltige versenyen töltöttem, és közben felmerült bennem 1-2 kérdés :)1, a voltige lovakat lovagolják/lovagoljátok is ? :)Csak egy példát tudok mondani: Laurenz eszter néni BLk: ott igen, az õ lovai mindig mentek nyereg alatt2, ezek a lócák csak balkézen dolgoznak, de mondjátok, h ugyanannyit dolgoznak jobb kézen is...?!jobb kézen nem is tanultok semmit ? (mármint, lovastornán belül) ?Nála a bemelegítés mindig jobb kézen történt.Utána a munka bal kézen,de sok pihenõvel.3, azon is gondoltam, h akik lovastornáznak, nem tanulják azokat a segítségeket, amit egy lovas, tehát, lovagolni nem tudnak. persze, nem hiszem azt, h a kettõ kizárja egymást, de egy teljesen más tudást igényel a lovastorna....(ez egy megállapítás volt :D ) sokan vannak, akik nem is lovagolnak mellette...azoknak nem is hiányzik, h lovagoljon ??? hülye hobbi lovas vagyok és nem tudom elképzelni, h ne menjek ki terepre, de lovagoljak :DA helytet az,hogy ennél a szakágnál nem szerencsés,ha a versenyzõ lovagol is mellette.A lábtartástól kezdve,van még pár dolog,ami "károsan hat" a jó voltizsálásra.4, még egy gondolat volt, ami felmerült bennünk... izületeitek hogy vannak? Mert nem kicsit megterhelõ leugrani a lóról...azaz, leugrálni... boka, és térd problémák??A rendszeres gimnasztika,és a rendes bemelegítés nagyon fontos,pont emiatt.l

#95 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 19:23

mégis többet láttam a mentõt munkában, mint akár egy durvább ugróversenyen. volt pár olyan versenyzõ, aki nem tudott a saját lábán kimenni a pályáról. volt, aki felállni sem tudott. a melegítõben is sokszor volt a mentõ. elhiszem, hogy fontos a bemelegítés, de ettõl még nem hiszem, hogy jót tesz a magasból leugrálás a gyerekeknek.amúgy volt egy szám, amikor jobb kézen mentek a lovak. ez szokásos?

#96 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 19:55

Jobb kézen,milyen jármódban?Csak a felkészületlenségből van baleset. Egyik versenysport sem tesz jót.Én is voltam pár lovastorna versenyen,de egyszer sem volt szükség mentőre.Lehet,hogy peches napot fogtál ki.

#97 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 20:09

peches 3 napot :) de nem én fogtam ki, egyszer sem hozzám jöttek.nem emlékszem, milyen jármódban. kicsit összemosódik minden.

#98 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 20:36

Asszem,ha jól emlékszem,lépésben szoktak jobb kézen.De nem veszek rá mérget.Elég peches 3 nap lehetett....én 4 versenyen voltam,2 Tatter OB és .....passz....1 Sóskút1 Jerez.Egyszer sem volt mentõ. :)Most vettem észre,hogy jobb kezet írtam......hülyeség,amit írtam,mert a verseny bal kézen zajlik,csak van jármódkülömbség.

Edited by hihi, 2007 augusztus 13. - 23:36.


#99 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 28. - 13:23

köszi a válaszokat :) ma is okosabb lettem :)ezek a kérdések tényleg érdekeltek :)

#100 Guest_Delta_*

Guest_Delta_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 31. - 17:34

Akkor én is válaszolok, mint volt versenyzõ és aktív edzõ.Szóval minden voltizsló a heti egy-két edzésnapon kívül nyereg alatt dolgozik, természetesen mindkét kézre.A verseny jelenleg csak bal kézen zajlik. Mindig van rá próbálkozás hogy legyen jobb kézen is verseny, de eddig még nem volt ilyen. Edzeni szoktunk néha jobb kézen is lépésben és vágtában is, de ezt lova és klubja válogatja. Amúgy nem jellemzõ, mert nehézkes a lónak is és a gyerekeknek is a megszokottól merõben más dolgot csinálni, és túl sok idõ megy el vele. A versenyzõknél vannak izületi kopások, stb., de nem több mint más sportokban. Én '97 óta edzõsködöm, azóta egy versenyen kellett a mentõ, igaz akkor kétszer is. Lehet hogy te pont akkor voltál kint. Ez pech. Amúgy 10 év alatt összesen edzésen három törés volt nálam edzésen/versenyen.

#101 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 11. - 9:48

E pillanatban nyílt EB zajlik Kaposvárott...

#102 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 11. - 17:54

Azt mondják a szemtanúk, hogy lenyûgözõ...

#103 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 11. - 20:06

Én voltam kint a nyílt edzéseken, illetve ha holnap idõben felkelek akkor kimegyek az utolsó napra, hát tényleg lenyûgözõ :yeah: :kir:

#104 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 13. - 19:01

Tudna valaki eredményeket a hétvégérõl?

#105 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 13. - 19:04

http://www.lovasnemz...atok.php?id=664

#106 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 13. - 19:26

Köszönöm!

#107 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 11:00

Sóskútra valaki szombaton?

#108 pamka

pamka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 12:14

Én úgy tudom Mitrov Gabi megy. Legalábbis a szervezõt hozzá irányítottam, mert én nem vagyok itthon. Zsu! Miért nem mész a Tatiba? Azt hallottam, hogy se Gabi, se Kriszta nem lesz, szóval senki. Ildi

Edited by pamka, 2008 április 24. - 12:15.


#109 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 13:15

Debrecenben nem tudtok voltizs-oktatásról gyerekek részére?

#110 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 24. - 13:45

Szombaton Gabi Üllõre megy (gondolom én, a military cross miatt), õ adta meg az elérhetõségemet a szervezõnek és õ hívott Sóskútra. De csak szombatra, mert vasárnap már tud menni Gabi. Ezt már lebeszéltem a szervezõvel, úgyhogy a Tatiba semmiképp nem tudok elmenni így. :-/

#111 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 5. - 8:42

http://zshorvathfoto...g2_itemId=19441

#112 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 24. - 9:32

Sziasztok! Bocsánat, hogy idepofátlankodom, csak egy gyors kérdésem lenne: nem tudtok lovastorna tanfolyamot Veszprém megyében (esetleg Zalában)? Egy kislány szeretne belekóstolni ebbe a dologba, neki keresem. A google egyelõre semmi használhatót nem dobott ki...

#113 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 24. - 20:24

Sziasztok! Elvileg van egy magyar csapat, akik hidegvérû lovon ûzik a lovastornát. Esetleg tudja valaki az elérhetõségüket?

#114 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 25. - 7:33

valahol láttam õket a neten, ha megtalálom, elküldöm a linket...

#115 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 4. - 17:43

valahol láttam õket a neten, ha megtalálom, elküldöm a linket...


Szia! Sikerült találni valamit róluk?

#116 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 5. - 16:15

Szia! Sikerült találni valamit róluk?


nem.. :( pedig végigjártam szinte minden oldalt, amiket végignéztem, a meg nem találtak között van vhol... :( még próbálkozom azért... :rolleyes:

#117 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 5. - 21:30

Szia! Nem a nemzeti cirkusz Flórián csoportjára gondolsz?Én róluk tudok....magyarnemzeticirkusz.hu

#118 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 6. - 11:21

Szia!

Nem a nemzeti cirkusz Flórián csoportjára gondolsz?Én róluk tudok....magyarnemzeticirkusz.hu


Nem. Kifejezetten voltizs-csapat és talán valamelyik Lovas Életben írtak róluk.

#119 zsofia0323

zsofia0323

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 20:36

sziasztok tudna nekem valaki segíteni, hogy hol tölthetõ le magyarul a lovastorna versenyszabályzata? köszi

#120 Delta

Delta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 1. - 15:39

Sajnos magyar nyelvû szabályzat nem forog közkézen, letölthetõ állapotban. De a szakágelnöktõl megvásárolható talán. (Az elérhetõségeit megtalálod a Lovas Szövetség oldalán.)