Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Lipicai fun club

• Please log in to reply
2075 válasz a témához

#1961 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 19. - 9:21

Nem baj Panni, Káplár vár rád és biztos hogy arra gondol , nem baj ha most lazítás van , csak minél hamarabb 2 kis egészséges trónörökössel térj haza.Erõsödik, fejlõdik és nem utolsósorban okosodik is addig. :) Hát boldog babák várást nektek!

#1962 Moc

Moc

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 18:35

Bátorkodom beírni én is :) Habár lovam még nincs, és még legalább 2 évig nem is lesz, azért szoktam nézni eladó pacikat, csak úgy, elmélkedve, hogy majd a jövõben milyen lovat is vennék, ki tetszene (fajra), melyik pacc illene hozzám gondolatban. Egy szép napon belefutottam egy fekete lipicaiba és itt helyben a gép elõtt szerelmes lettem elsõ látásra, így már tudom, hogy a leendõ elsõ lovam lehetõleg a fekete lipicai pacik közül kerülne ki. Utána is olvasgattam a fajtának és örömmel konstatáltam, hogy sikerült egy nem túl kényes lovat kiszemelnem magamnak - a leírások alapján szilárd szervezetû, igénytelen fajta. És persze gyönyörû :D Szóval, ugyan nekem minden ló csodásan szép, de egyik kedvenc a lipicai lett, úgy érzem. Emellett még egy Shire-nak is tudnék örülni, de õ már keményebb dió :)

#1963 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 18:46

Szia Moc, üdv a kis klubban! :) én is szeretem a nagyfenekű lovakat, szóval megértelek a shire mánia miatt is. :D de nem való az magyar rögre... :D szabad megkérdezni, melyik fekete szépséget láttad meg? ha tippelhetnék, akkor egy fedménre tenném a voksom, de azért inkább mégis megkérdem. :) és mi fogott meg benne? :) Backnight: mi van Panniékkal? tudsz róluk azóta újabbat? mi nemsokára átrendeződünk picit, ha jól sejtem, már csak 1-2-3 hét kérdése. :D Pipacs, mizujs a kis csődikkel?

Edited by Timsili, 2012 január 31. - 18:46.

#1964 PIPACS

PIPACS

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 31. - 19:27

Sziasztok! Légy üdvözölve Moc,kivánom,hogy teljesüljön szíved vágya,de vásárlásnál majd légy nagyon óvatos,olvas vissza és tanulj belõle,már mint az én esetembõl.Timsli,nagyon sokat fejlõdtek a csikók,majd tetetek fel képeket,szelídek és nagyon szófogadóak fõleg Szílaj.õ a feketederes,Gulliver elevenebb és robosztusabb is,1-2 héten belül heréltetem õket,mert a kancákat már nem hadják békén,Nádor újra fénypontján van,szépen kikerekedett,a lányomék lovagolják rendszeresen,õ anyira ember központú és szófogadó,ménbe ritka,de sajna õt is kiheréltetem csak egyszere anyagilag és ráfigyelés szempontjából is sok lenne.Veletek mizú,képek? ;)

Edited by PIPACS, 2012 január 31. - 19:28.

#1965 Panni

Panni

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 1. - 15:59

Backnight: mi van Panniékkal? tudsz róluk azóta újabbat?

Sziasztok!
Meg vagyunk még, szépen egyben. Még februárban így is kellene ennek maradnia, remélem nem lesz gond....

Na, a három héten belüli esetleges átrendezõdés az már izgi :) Ügyes legyél!

És hogy lipicait is írjak, most már hét hete vannak nélküklem a lovaimés fõleg én nélkülük. De nagyon okosak, a csikók is szépen megszokták az új rendszert. Még egy körmölésen is túl vannak, amin ott sem voltam.... Mégiscsak forog a föld nélkülem is :gm:

Kis lip csikó is már alakulállítólag szépen. Majd kérek már fotókat, és akkor ide is teszek fel, mert már engemis érdekelne, hogy néznek ki.... :(

#1966 Moc

Moc

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 2. - 13:56

Szia Moc, üdv a kis klubban! :) én is szeretem a nagyfenekű lovakat, szóval megértelek a shire mánia miatt is. :D de nem való az magyar rögre... :D
szabad megkérdezni, melyik fekete szépséget láttad meg? ha tippelhetnék, akkor egy fedménre tenném a voksom, de azért inkább mégis megkérdem. :)
és mi fogott meg benne? :)

Köszönöm az üdvözléseket :D

Már nincs fent :( Eladó volt, azért is fájt annyira érte a szívem, tutin hívtam volna a számot. Sajnos, a ló nevére sem emlékszem már. Nagyon tetszenek a testesebb, erősebb lovak. Persze, a kecsesebb fajták is bejönnek, de valahogy jobban érezném magam, ha alattam egy tényleg sodró ló lenne :D Hogy a fekete lipben mi fogott meg? Az egész kiállása, olyan csodásan szép volt, lenyűgöző, a levegő is a tüdőmben rekedt :D Azaz igazi mellbevágó látvány volt. Szép, fekete, izmos, csodás, büszke tartással.... az egész ló csodás volt, ahogy a nagykönyvben meg volt írva.

Sziasztok! Légy üdvözölve Moc,kivánom,hogy teljesüljön szíved vágya,de vásárlásnál majd légy nagyon óvatos,olvas vissza és tanulj belőle,már mint az én esetemből.

A lóvásárlás még messze van, főleg azért, mert nem egyszerű a dolog. Úgy átvágnának, mint annak a rendje és se a lónak, se magamnak nem akarok rosszat, szóval biztos tudás nélkül semmit nem veszek, nemhogy lovat :D Gyönyörű állat, igazán kár, hogy ennyire érzékeny és pilótavizsgás, de egyszer akkor is lesz :P

Edited by Moc, 2012 február 2. - 13:56.

#1967 LiXa

LiXa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 18:03

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek, tapasztalatotok az olyan csikókról, lovakról, akinek az apja lipicai az anyja sportló. Van egy kancám, akit lehetõség lenne fedeztetni egy lipicai ménnel, és érdekelne, hogy ebbõl a párosításból mi jó sülhet ki. Elõre is köszönöm a válaszokat!

#1968 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 25. - 18:30

én nem kísérleteznék vele. az ilyen párosításokból vagy jó, vagy nagyon rossz csikókat láttam csak.

hoztam egy pár mai képet, hátha felrázódik kicsit a totyik. :)

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#1969 PIPACS

PIPACS

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 26. - 13:16

Nagyon jó képek,látom nálad is éheznek a lovak :D

#1970 Makrancos

Makrancos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 17:12

Sziasztok! :)
Elég régen írtam már, de sokminden történt.
Dáriusz egyszerûen csodánlatos :ang:. Nagyon gyorsan tanul, a képeken másodjára ültem rajta és úgy ment, mint aki ezer éve ezt csinálná :). Nyilván még rengeteget kell tanulnia, de jó úton haladunk. :)
Most sajnos csak ennyi, addig is itt van pár kép:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#1971 Mirazs

Mirazs

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 17:56

Nagyon szépen dolgozik :)

#1972 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 8. - 19:17

Dáriusz széép! és szépen okosodik. :)

nekünk sajna nincsenek ilyen szép munkás képeink, csak csúnyák, mint pölö ez:
Posted Image

vagy ez :D
Posted Image

Panni! hogy vagytok?
baknight: Márvány megvan még?

#1973 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 13. - 13:29

Ezer éve nem jártam erre és mennyi kép felkerült. :) Makrancos gratulálok! Istenem, Dáriusz nem rég még kis csikó volt! Hogy múlik az idõ. Nagyon szép lett és ahogy nézem igen jó mozgása is van. Timsili, Márványt még tavaly eladtam, egy 15 éves lánynak vették meg , és díjlovas képzést kapott. Most mi van vele már nem tudom. Sajnos a tavalyi év egy nagy mélypont volt az életemben. Most egy éve hogy volt a balesetem , elég rendesen darabokra törtem, zúzódtam és közvetlen utána édesanyám megbetegedett és egy hónappal késõbb itt hagyott minket örökre, így nagyon gyorsan fel kellett számolnom a lovak nagy részét. Márványt a meghirdetés után 2 héttel megvették, remélem jól van. Viszont a szomszédban itt van Márvány testvére Mirza, akit Wotan-nal a furioso fed ménemmel fedeztettünk be. Nagyon hasonlít Márványra. Tavaly az állatorvos azt mondta õsszel hogy üres a kanca, ezért novemberben újra fedeztettük, egyszer, többször nem vette fel a mént és nem nagyon akarta Wotan fedezni, otthagyta többször is a kancát, de persze én biztattam, hát mégis befedezte. Most letõgyelt Mirza és mi nem tudjuk :mi van? November végén fedeztettük, 6-6 és fél hónaposan nem tõgyel egy kanca, az csak az utolsó hónapban következik be. Viszont ha a tavaszi fedeztetéskor fogott, hogy lehet hogy õsszel az állatorvos nem látta az UH-n . Szóval az hogy csak 1 napig sárlott és a mén nem akarta fedezni , szóval ha mégis vemhes volt akkor ez megmagyarázná a mén viselkedését. Hát sokat nem kell várnunk max 2 hetet. Ha lesz csikó akkor felteszem majd õket ide. Panni nem lovazik most , ezerrel babázik, az ikrek teljesen lekötik, nincs is itthon, az édesanyjánál van.

#1974 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 19. - 8:32

Rettenetesen izgulok, most jöttem a szomszédból, mert láttam fekszik kiterülve az egyik kanca, papírforma szerint Mercinek 26-án kellene elleni, Mirzának(õ a lip), meg október végén. November végén fedeztettük utoljára tavaly. Merci már nehezen van, lógatta a fejét szuszogott, Mirzának meg folyik a teje. Magyarul , úgy néz ki Mirza is fogott tavaly június 29.-én volt fedeztetve. Utána kétszer 1-1 napra visszasárlott, befedeztettük, de azért mert az állatorvos megnézte UH-n és azt mondta üres. Most folyik a teje. Hát izgulok, mától a szomszédasszony kiköltözik ide a lovakhoz éjszakára, már most kérdezte felkelthet e engem éjjel ha ellenek a kancák. Hát persze hogy fel. Drukkoljatok légyszíves!!!!!!

#1975 PIPACS

PIPACS

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 19. - 13:29

Drukolok nektek,nem lesz semmi baj! A mai napon reggel 6h-or Neopolitano Nádor lipicai ménem,herélt lett,a kétt csikója után õ is gólyotalan,ha rendbe jön a sebbe mehet a legelõre a többiekkel,talán vissza adhatok neki valamit abból amit csikó korában és felnõtt lóként sem érzet soha,a szabadságot! :)

#1976 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 19. - 16:08

Drukolok nektek,nem lesz semmi baj! A mai napon reggel 6h-or Neopolitano Nádor lipicai ménem,herélt lett,a kétt csikója után õ is gólyotalan,ha rendbe jön a sebbe mehet a legelõre a többiekkel,talán vissza adhatok neki valamit abból amit csikó korában és felnõtt lóként sem érzet soha,a szabadságot! :)

Nehéz döntés lehetett, de jól döntöttél. Örülök hogy mégis megtartottad. Szimpatikus egy paci õkelme. :)
Panni ménjére lennék kíváncsi, régen láttuk, már egy éve legalább, biztos sokat erõsödött,komolyodott. De asszem õrá még várhatunk egy darabig. :)

#1977 Rontó

Rontó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 31. - 10:56

Sziasztok!

Hátha itt érdekel valakit...

Egy ismerõsömnek eladó 4 éves pej herélt lipicai lova, Siglavy Capriola Tulipán.

C kategóriás versenyeken eredményesen szerepelt, csudaszépen megy egyesben, kettesben is, és nyereg alatt is.

irányár: 500.000 Ft

ha esetleg lenne eladó párja, az is érdekelheti a tulajt (bár nagyon rég óta keresi a párját eredménytelenül, az elõzõ párját túlnõtte)

http://www.lovasok.h...p...esc&fromfo=

#1978 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 12:40

Sziasztok!
Márvány testvére Mirza:
Posted Image

Posted Image

Pipacs, hogy van Nádor mint herélt ló?Beilleszkedett?

Edited by Backnight, 2012 augusztus 20. - 12:42.

#1979 PIPACS

PIPACS

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 9:28

Szia! Egy kicsit,elvagyok havazva,sok a munka,ezért nem vettem észre a hozzá szólásod,Nádor egy tünemény,talán még túlzottan is nyugodt,semmi parádézás ami talán még hiányzik is,de õ mén ként is teljesen ember központú volt,már szépen szedi magát össze,mert a súlya azért megcsappant,herélés és legelõre rakás sok volt egyszerre,lovagoljuk nagyon szép tartása van és rendezvényekre is járunk vele,tökéletesen viselkedik,a csikóit azért rendre rakja a legelõn õ a fõnõk.

#1980 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 10. - 9:35

Sziasztok! Közeledik az idõ, Mirzán egyre jobban látszik hogy elnehezül, 1 hónap van hátra ellésig. Izgulok nagyon. A csikó 50% furioso lesz, 25% lipicai és 25%magyar félvér. :) Veletek mi van? Dariusz?

#1981 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 5:12

Hát úgy látom nem jár erre senki. Teljesen meghalt a lippes topik, pedig ez a gyönyörû lófajta többet érdemelne. Ráadásul sok embernek van ilyen lova. Mirza már mindenórás, várjuk a kis csikót nagyon. Alig mozog valamit a kanca , már igen terhes neki a vehem. Remélem simán megellik. :)

#1982 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 9:10

nálunk semmi extra, kezdik felvenni a téli bundával együtt a téli színt is. :) a herélt nyereg alatt, és futószáron is okosodik, a kanca egyelõre csak futószáron. újabban ki-be vezetgetés van, kaptunk egy területet legeltetni, így a pimaszkodások is alább hagytak. :) ha meglesz a csikó, írsz majd róla? múltkor láttam egy lipp kisfiút, akkor volt öt hónapos, ám sajnos nem vezették ki a boxból, pedig érdemes lett volna mutogatni. :) okt 20-21 lipp árverés lesz a ménesgazdaságnál, a felhozatal már fenn van a neten, de lehet megpróbálok fényképezni is párat, hátha lesznek arra érdemes egyedek... :P :)

#1983 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 8. - 21:02

nálunk semmi extra, kezdik felvenni a téli bundával együtt a téli színt is. :) a herélt nyereg alatt, és futószáron is okosodik, a kanca egyelõre csak futószáron. újabban ki-be vezetgetés van, kaptunk egy területet legeltetni, így a pimaszkodások is alább hagytak. :) ha meglesz a csikó, írsz majd róla? múltkor láttam egy lipp kisfiút, akkor volt öt hónapos, ám sajnos nem vezették ki a boxból, pedig érdemes lett volna mutogatni. :) okt 20-21 lipp árverés lesz a ménesgazdaságnál, a felhozatal már fenn van a neten, de lehet megpróbálok fényképezni is párat, hátha lesznek arra érdemes egyedek... :P :)

Hát a fényképeket nagyon várom. A te lovaidról is. Én biztos fotózok ha megszületik a csikó. Kíváncsi vagyok mén vagy kanca lesz e? :) Sajnos én az ország másik felén lakom , így nem tudok elmenni az árverésre. Pedig de megnézném egyszer!

#1984 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 9. - 18:53

ne aggódj, én is tavaly voltam elõször, meg a fesztiválon is, pedig elõtte hány évig itt laktam a környéken. :D egyébként azt csicsergik a madarak, hogy "jóárasították" idén a csikókat, nem lesz magas a kikiáltási ár. kíváncsi leszek, hány üzlet fog megköttetni a lecsapásokból...

#1985 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 13. - 20:29

Ma délután 17óra 41 perckor megérkeztem! :kir: :kir: :kir: :kir:
Posted Image
Kanca lettem és mindenki örült nekem. :)
Próbáltam azonnal felállni, némi segítséggel sikerült is.
Posted Image
Aztán már egyedül:
Posted Image

Edited by Backnight, 2012 október 13. - 20:34.

#1986 equus1973

equus1973

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 13. - 20:43

Backnight, gratulálok! Egy új élet születése mindig csodálatos dolog és nagy öröm! :)

#1987 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 14. - 8:28

milyen kis nyakiláb! :) gratula a tulajnak és a tenyésztõnek! :)

#1988 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 19. - 20:18

És ma este a család
Posted Image

Posted Image

Posted Image

Edited by Backnight, 2012 október 19. - 20:31.

#1989 rongyo

rongyo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 13:36

Gratulálok Backnight!

ne aggódj, én is tavaly voltam elõször, meg a fesztiválon is, pedig elõtte hány évig itt laktam a környéken. :D

egyébként azt csicsergik a madarak, hogy "jóárasították" idén a csikókat, nem lesz magas a kikiáltási ár. kíváncsi leszek, hány üzlet fog megköttetni a lecsapásokból...

no és hány üzlet köttetett meg? :)

#1990 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 25. - 13:59

Gratulálok Backnight!

no és hány üzlet köttetett meg? :)

Köszönöm, én az apukának vagyok a gazdája. :)
Az engem is érdekelne hogy hány csikó és milyen áron keltek el. Tud valaki infot?

#1991 Panni

Panni

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 19:26

Sziasztok! Ma volt Egri Zoltán megnézni Káplárt. Mehetünk Jövõre ménvizsgára! Megmérte, megnézte és minden ok. Kezdõdhet a komoly meló, felkészülés....

#1992 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 19:41

Sziasztok!
Ma volt Egri Zoltán megnézni Káplárt. Mehetünk Jövõre ménvizsgára! Megmérte, megnézte és minden ok.
Kezdõdhet a komoly meló, felkészülés....

Na Te is elõkerültél? Ráadásul ilyen jó hírrel. Gratulálok,ugye megmondtam!!!!! :kir: :kir: :kir: :kir:

#1993 Timsili

Timsili

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 28. - 9:10

jihí, Panni, ez nagyon jó hír! :) jól vagytok amúgy? azt nem tudom hány üzlet köttetett végül. :gm: a tenyésztõtársak lovaira elég szép summákat lecsapkodtak: minõségtõl és képzettségtõl függõen 400ezer volt az alja, és ha jól emlékszem 3millió volt a teteje. ezen az összegen Tulipán Golyóra csaptak le. a ménesgazdaság lovai közül a nagyja maradt a helyén... az én szememnek elég nagy szórást mutattak küllemben és mozgásban egyaránt: volt régi, lipicai típusú, volt nagyobb, erõsebb, kocsiba kívánkozó, és sok finomabb, univerzális típusú lovacska. és újra megtanultuk, hogy a kép nem minden. :) érdekes színfolt volt egy La Contessa-2 nevû nyakon bélyegzett kanca, õ kifejezetten szimpatikus volt számomra: hátas típus, gyönyörû könnyed mozgással, jó alkattal. és a származása is megfogott, bár tenyésztésre nem ajánlották. tömören ennyi.

#1994 equus1973

equus1973

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 3. - 16:41

Sziasztok!
Ma volt Egri Zoltán megnézni Káplárt. Mehetünk Jövőre ménvizsgára! Megmérte, megnézte és minden ok.
Kezdődhet a komoly meló, felkészülés....

Kedves Panni!

Érdeklődöm Káplárról. Kb. 2 éve mi is majdnem vettünk egy ilyen nevű jópofa évescsikót Vas megyében (akkor kupeceknél volt), és azt gyanítom ez lehetett az. A Siglavy C. X-22 az apja?

Edited by equus1973, 2012 november 3. - 16:41.

#1995 Mesikeful

Mesikeful

Új vendég

• Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 10:09

Sziasztok!
Szintén lipicai kedvelõ vagyok,egy pár hete regisztráltam a fórumra, eddig még csak figyelemmel kísértem a témák életét, de most úgy döntöttem hogy én is szeretnék ehhez a közösséghez tartozni. :)
Közel lakom Szilvásváradhoz, így gyakran nyílik lehetõségem gyönyörködni a ménesben és részt venni az eseményeken. Idén diplomázom turizmus és vendéglátás szakon, lovasturizmus szakirányon és hát mirõl másról írnék, mint a lovasturizmusról. Szilvásvárad közelsége adta az ötletet hogy a lipicaival foglalkozzak.
Elkészült kérdõívemet akár Ti is kitölthetitek!

https://docs.google....jJZd1E6MQ#gid=0

További Ló napot mindenkinek!
:)

Edited by Mesikeful, 2012 november 6. - 10:12.

#1996 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 19:04

Sziasztok!
Szintén lipicai kedvelõ vagyok,egy pár hete regisztráltam a fórumra, eddig még csak figyelemmel kísértem a témák életét, de most úgy döntöttem hogy én is szeretnék ehhez a közösséghez tartozni. :)
Közel lakom Szilvásváradhoz, így gyakran nyílik lehetõségem gyönyörködni a ménesben és részt venni az eseményeken. Idén diplomázom turizmus és vendéglátás szakon, lovasturizmus szakirányon és hát mirõl másról írnék, mint a lovasturizmusról. Szilvásvárad közelsége adta az ötletet hogy a lipicaival foglalkozzak.
Elkészült kérdõívemet akár Ti is kitölthetitek!

https://docs.google....jJZd1E6MQ#gid=0

További Ló napot mindenkinek!

Szia!
Nem haragszol ha egy kicsit beledumálok a kérdéseidbe? Tudod a kérdéseknél csak egy választ engedsz bejelölni, márpedig a lovasturisztika sokkal összetettebb, tehát vannak kérdések ahol több válasz is megállná a helyét. Én legalábbis így gondolom A végén van hogy milyen gyakran vesz valaki igénybe lovas szolgáltatást, itt még egy pont kellene ,mert ugye van aki egyszer sem, de azért mert saját lóval oldja meg a dolgokat. :)
üdv. Backnight

#1997 Mesikeful

Mesikeful

Új vendég

• Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 21:52

Szia!
Nem haragszol ha egy kicsit beledumálok a kérdéseidbe? Tudod a kérdéseknél csak egy választ engedsz bejelölni, márpedig a lovasturisztika sokkal összetettebb, tehát vannak kérdések ahol több válasz is megállná a helyét. Én legalábbis így gondolom A végén van hogy milyen gyakran vesz valaki igénybe lovas szolgáltatást, itt még egy pont kellene ,mert ugye van aki egyszer sem, de azért mert saját lóval oldja meg a dolgokat. :)
üdv. Backnight

Kedves Backnight!

Köszönöm válaszodat!
A feldolgozás megkönnyítésének érdekében azért hagytam meg sok helyen hogy csak egyet válasszon a kitöltõ, mivel azt választja ami a számára a leginkább meghatározó, a jelölõ négyzeteknél többet is ki lehet választani, ez csak a választókarikás kérdéseknél van hogy egyet lehet kijelölni.
A kérdõívet csak a lovaglásban és lovasturizmusban érdekeltek véleményére építettem, így gondolván hogy a kitöltõk többsége a megadott lehetõségek közül ki tudja választani hogy milyen gyakran vesz igénybe szolgáltatást. A saját ló itt számomra nem lényeges a pontban azt kívánom felmérni hogy a kitöltõ milyen gyakran lovagol, vagy hajt...stb. Nem kell hogy fizetett szolgáltatás legyen, ha saját lóval oldja meg.

Még egyszer köszönöm az észrevételedet!
Üdv. Mesikeful

#1998 Méz

Méz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.203 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 23:54

Nem kell hogy fizetett szolgáltatás legyen, ha saját lóval oldja meg.

Akkor én elrontottam. :) Nekem nem szolgáltatás a saját lovaimmal való foglalkozás, így lényegében nem veszek igénybe szolgáltatást. Másét. És ezt is jelöltem be.

Edited by Méz, 2012 november 6. - 23:54.

#1999 Backnight

Backnight

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 7. - 7:22

Akkor én elrontottam. :) Nekem nem szolgáltatás a saját lovaimmal való foglalkozás, így lényegében nem veszek igénybe szolgáltatást. Másét. És ezt is jelöltem be.

Hát én pont ezért írtam volna be a kérdésekbe, a saját lovat, mert ott van hogy nem veszel igénybe szolgáltatást és akkor ez megmagyarázza hogy azért , mert saját lovad van. Az ottani turisztika szempontjából talán nem olyan fontos, mert a lényeg az hogy nem veszed igénybe, ugyanakkor ott a másik szempont, hogy akkor lehet kialakítani olyan szolgáltatást melyet saját lóval is igénybe vehetsz. :) Csak egy ötlet volt, mert máshol láttam erre is példát. És növelte a turistaforgalmat.

#2000 Mesikeful

Mesikeful

Új vendég

• Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 7. - 11:36

Köszönöm észrevételeiteket! Igaz ha abból a szempontból nézzük hogy fizetünk-e a lóval való foglalkozásért, akár lovaglás céljából, akkor ez nem minõszül szolgáltatásnak, azonban én csak arra volnék kíváncsi a szóban forgó kérdésnél, hogy mennyire aktív lovas a kitöltõ. Rosszul tettem fel a kérdést, de már mindegy, nem változtatok rajta! Köszönöm mégegyszer a kitöltést és az észrevételt! Mesikeful