Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Versek


  • Please log in to reply
2021 válasz a témához

#1 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 11. - 8:45

Ez itt egy hely a költészetnek - legyen az lovas vagy akármilyen.Majd írok bele verset is, ha nem kell dolgoznom éppen...

#2 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 11. - 23:42

Na, akkor itten van nekem 3 versem:ÚTINAPLÓ1.végig a folyóparton könyvesbódék soksok turkálnivalómég szerencse hogyegy kukkot seértek a nyelvükönkülönben megszakadna a szívemmennyi mindent kell itthagynompénztelennem is olyan rosszmint gondoltama nagy szobrász házából illik tudni a nevétcsak egy kerti rózsaszálmaradt meg egy sarokmegbolondult a nõa Nagy Õ mellettmeszeltképû bohócszobrot játszik a sarkonmegteremti önmagátátkacsint a maszkonrepedés fut át 2.jéghideg kéz átölel felemel az õrült ácsorog csak ilyenhidegben a fõtérenharangok miséje kondullábam a földbe gyökereznede ki tudja van-eegyáltalán föld a fehér paplan alattalussza át a teletaz a kicsiny rózsabimbóvalahová elkeverhette a naptárát hogy nagy merészen mostnyitotta fény feléhamvas pártáitnem lehet túlkényelmes derékszaggatóimára hajolniés arasznyi hóbunda alattvárni a sohameg nem születõ tavaszt3.kagylószõnyeg ropog bokáig gázolok az érdes tallérokbanhullám a hullámbólélet az életbõlhalál az életbõlkés által azonnalvégrehajtandóa Templom az egyetlenoltára elõtthárom nyelv imájazengi ugyanazt a dalta Te dicsõségedre Uramki hiszi hogy övé az egyetlenpedig dehogy mondok én bármit ishazugság a ki tudja hány ezer éves kõtáblákárnyékában légy zümmögrekviemet magánakegy pókháló koszoscsücskébe akadvaIsten háta mögött a világ közepénhalál a halálbólélet a halálból negyvenöt éves pincemagánya többezer éves gyötrõdések fölött alatt mögötthátha sikerüla legönzõbbnek lenniés életben maradni

#3 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 12. - 18:13

Látom Filly voltál Párizsban. Rodin házának kertjébõl csórtad a rózsát?

#4 Ramirez

Ramirez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 309 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 12. - 18:37

Itten van nekem is 3; idõrendi, és sorrendiségben vissza felé. Azaz nem a középsõt írtam legkésõbb.344. EgyedülAz ég felé zuhanokS felettem a földRám hullik az agyagS nedvesen kenõdik elTestemen, s rám szárad,Megroppanok a súlyosFöld göröngyök alattMik mások lepke szárnyárólEsnek le rámEgyütt zuhanunkLátjuk egymástS elsüllyedünkHa egy felhõbe csapódunkFuldoklunk a tisztaságbanEgyedül.2000. szeptember350. A nap körülÉjszaka, ha csend van, s az éjMég is beszél,Sötét van, még is millió csillagLámpa ég,S a „mozdulatlan” nap körül keringõFöld isOly látszólagos;A szavak is csak meg-meg érintenék,Ellopnának kavicsokat az útSzélérõl,Mi is el szeretnénk érni a távolbólÉs visz az idõ elõreS lassan eszmélünk csak:Csend van, keringünk a nap körül.2000 október 6.274. TeknõsPáncélod lökdösik, hátadon fekszel,Egyszerre csak azt hiszed majd:Tenger hulláma mozgatja testedetNem pedig gondolkodó lények keze bántHomokba süllyedsz halkanSárba fulladsz csöndesenKínodban nem kapkodsz nyugtalanBátran temet majd életedAhogy így nézed az egetEzt olvasom ki arcod ráncábólLátom a sírhantot, de nézd ottEgy madár, s itt én a szél – barátodKönnyedén kapom fel páncélod,S magasba ragadlakMegmutatva a szigetetÓceánt, s azontúl új szigetek várnakNem vagyok Isten, te sem vagy elveszettTérképpel születtél, s kincsedet is megleled.1999. Május 16.

#5 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 12. - 20:19

Nocsak, Sheriff! Errefelé is? :o)Teljesen igazságod vagyon Rodin rózsájával. A második Salzburg, a harmadik meg Izrael egyébként.

#6 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 19. - 10:09

Harcos siratóHõs volt aki porba hullottVérét vették váltott vassalOrdas testvér merre jársz most,Kedves kardod kiked vagdal?Törzs tanácsa, vad toportyán,Vértet rontott roppant marka,Tüzes torkú szörnyû orkán,Halál hûse hanvad rajta.Aki elment, vissza nem térTûz eméssze tagját, csontjátKoponyája inni vért kér,Gyilkos vére oltsa szomját.

#7 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 20. - 9:50

Az elõzõt ellensúlyozandó, egyik kedvencem:Török vers, XVI.sz. Az eredeti elsõ versszaka:Ala gözlerine kurban olduyumHep szenin deninden janak aglarimKime arzedeyim garip halimiEllerin janinde görül aglarim.A fordítás:Szürke szemed áldozata lettem énKínnal, könnyel éget a szerelemKeserveit kinek mondja szegényMások mellett látlak, sírok kedvesem.Mások között boldog, tõlem elszaladOly kicsi még, másik mellett nem maradHiába könyörgök, gyötröm magamatArcom porba hajtva sírok kedvesem.Elváltunk, jaj, lakatlan város vagyokKedves szívem fáj, keserves állapotVégitélet napján várom, elhagyottIsten széke elõtt sírok kedvesem.Panaszkodom, már magányom elégetHa egy napon bezárul majd az életS szívemben e vággyal ér az ítéletSzemfedõm alatt is sírok kedvesem.

#8 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 20. - 19:01

Mongol, ez gyönyörû.

#9 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 16. - 20:06

Szai!Gondoltam elõhozom...csak mer' Mongol azt mondta nem találja...Hehehe béna...

#10 sacamancs

sacamancs

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 13:30

Ime egy kevésbé ismert költõ verse, amivel nagyon belopta magát a szívembe. (Sokáig ez volt az "ÉN" versem) Pákolicz IstvánBogáncsÉn nem akarok lenni tulipánse kevély mályva, szenvedélyes rózsa.Parfûmös illatként sem lengenék az érdek puha pamlagára szórva.Aprócska titkok titkos õreként hazúdhatnék tán illatos meséketés jómodorral szirmot ejtenék, haillatom és színem semmivé lett.Akarok lenni egyszerû bogáncs poros, kanyargó vén dûlõút mellet,hol hintáztatnék lepkelányokat, s nem látnék annyi bemocskolt szerelmet.Nem állnék útban talán senkinek.Nem fullasztana képmutatás, érdek. Megseprûzne a szél, a zivatar,de megmaradnék virágremetének.Megismerném a Mestert messzirõl,s a köntösébe kapaszkodva kérném:vigyen el engem a hegyi beszédre kicsi pontnak a nyolc bordogság végén.

#11 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 20. - 20:54

Elhallkult a zaj. Késö este.Szobám falán az ány kifigyeltenyugtom, s halkan vigyázza, hogy éji órán a lágy csendzenét semmi se gyalázza.Álom helyett szememen az ég,felhö szalad át, minden csupa kék.Oldalra ha nézek, kezem helyett szárnyakNem mozgatom öket, halkan vitorláznak.Lassú suhanásban felejtem a napot,Vigyázva kisérnek angyalok és sasok.

#12 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 10:06

Mongol, ez saját vagy...? Tetszik. Posted Image

#13 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 19:53

Szia Gabó!Ez saját, de régi, bár ezt tudhatod a hangulatából.Mostanában nem vagyok ilyen nyugis.Mindjárt egyéniségemnek megfelelö nick-et fogok kreálni.Örülök, ha tetszik. Posted Image)

#14 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 20:06

Gabóka!Tetszik az új nick?Mostanában ez vagyok, ezt vettem észre.Mielött ezt a topic-ot is szétbombáznám, megyek.

#15 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 21. - 23:51

Mongol, ez jó vers, nekem is nagyon tetszik.

#16 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 18:10

Örülök Hux !Ugy látszik, csak ebben a top.-ban tudok jót adni. Ugyhogy levonom a tanulságot és a továbbiakban ennek fényében írogatok.

#17 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 18:21

Na tessék! Itt egy újabb.Öszinte bírálatot kérek!Több a csontom, foggal jöttem a világra.Megmartam anyám emlöjét, létem Irtisz-menti vigyorgó vén magyarázza.Szurdok alján rángó testem szellemek tépték széjjel,S jöttek hozzám susogó lelkek, üvöltö démonok viharos, véres éjjel.Fehér nyírerdön családom lett ügetö ordascsapat,Sötét vérem helyén siklik jeges, tisztavizü patak.

#18 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 22. - 20:14

TáltosMongol! Posted Image

#19 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 1:25

SámánMongol!Ha SzküllaMongolból visszaváltozol, NimfaMongol leszel? Posted Image

#20 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 9:40

Azon vagyok, hogy sima mongol legyek, már az is nagyon jó lenne.Már elkezdtem a pihenést.Remélem ez segít.

#21 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 9:58

Pacizzál és írjál szép verseket, az mindenképpen segít! Posted Image))

#22 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 18:30

Hiába a törekvés a fogaknak elhullatására, megint átvágott a kômûves.Ennyit a kômûves kelemenrôl.Hiába, asszony kell a házba.

#23 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 8:54

Mongol!?????????? Posted ImageLassan hozzád is dekóder kell... Posted Image

#24 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:39

Dehogy kell Posted Image Mongol! Vigyázz,mert ha komolyan veszed magad "Hiába, asszony kell a házba." ügyben.. Posted ImageElõbbi gondolatot AZONNAL elvetni ! Posted ImageAz élet amugy is ... GONDOLKODJ Posted Image Posted Image

#25 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:46

De hogy jön ide a derék Kõmíves Kelemen??? Netán be akarjátok falazni majdani feleségeiteket? Na jó, föladtam, ezentúl ide inkább csak verseket írok. Majd. Posted Image

#26 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 23:57

Ja, mondta is Kõmûves Kelemen a fiának: "Gyere már fiam anyád már vár!!!" Posted ImageSafranek, asszem asszonyfüggõ a dolog. Pl. lehet, hogy a házfalban hasznosabb, mint a konyhában. :)CavHogy vers is legyen: Juhász Gyula: Tiszai csönd Hálót fon az est, a nagy, barna pók, Nem mozdulnak a tiszai hajók. Egyiken távol harmonika szól, Tücsök felel rá csöndben valahol. Az égi rónán ballag már a hold: Ezüstösek a tiszai hajók. Tüzeket raknak az égi tanyák, Hallgatják halkan a harmonikát. Magam a parton egymagam vagyok, Tiszai hajók, néma társatok! Ma nem üzennek hívó távolok, Ma kikötöttünk itthon, álmodók! (1910)

#27 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 26. - 0:20

Talán elfér még itt pár Juhász Gyula vers...Jó érzés volt olvasgatni...Falusi alkonyA házak és a lelkek csendje jön,A béke száll nagy, szürke lepedõn. Bús táj fölött, bárányfelhõk alattEzüstöt önt az estbe a harang. Ballag a nyáj, elbõdül boldogan,Már minden lélek s kapu tárva van. A mezõkrõl az illat lopva jár,Most legbujább, mert elmúló a nyár. A padokon pipázás, mély a csend,A kutak gémje kék magosba leng. A tetõn a nap arany csókja ég,Ó nap, derû, öröm! maradj ma még!Falusi holdTar ágak közt a falusi egenNapeste jöttén a hold megjelen. Újult karéja tündökölni kezdS megszépül a szegény falusi est. Alacsony homlokú házak fölöttVirraszt varázsa, a bús és örök. S hogy nõ az árny és húga a magány,Mindig dúsabbá nõ az éj falán. Vékony karéja folyton fényesebb,Már glória lesz holt tetõk felett. Õ a szerelmem, vágyam csillaga,Az életem, az álmom õ maga. Szép tünde csillag tar ágak között,Ott tündökölsz már kedvesem fölött: Ki dús haját, mely fényeddel rokon,Most bontja ki a messzi balkonon.Alkony a Tisza hídjánE nagy nyugalmat és csöndes derûtSzeretném elvinni, ha megyek,A nap korongja már tengerbe tûnt,De fénye még a felhõkön remeg:E búcsúzó fény éljen boldoganS szelíden a szívemben, ha megyekÉs minden bánatom oly nyomtalanSuhanjon az éjbe, mint e fellegek!Most, hallga, a ligetben egy madárDalolni kezd és egy tücsök vele,És vélük énekel a méla táj:Magyar mezõk alkonyi éneke!Ó, így zenéljen emlékem továbbE csöndes rónaságon, ha megyekS mint csillagfény az alkony bíborát,Ragyogja túl e vérzõ életet!Új Kõmíves KelemenMagos Déva várát,Égretörõ falat,Fölépítjük, jó legények,Ha törik, ha szakad! Ha a menny ránk roskad,Ha a föld megindul,Fölépítjük, jó legények,Merész álmainkbul! Ha kell, befalazzukA vérünk, a testünk,Fölépítjük, jó legények,Bár itt lesz a vesztünk! Álljon és beszéljenIdõtlen idõkre,Fölépítjük, jó legények,Mához esztendõre! Ó de addig égjenKezünkben a munka,Fölépítjük, jó legények,Fölépítjük újra![This message has been edited by Cavalier (edited 26 October 2001).]

#28 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 30. - 1:46

Theodore RoethkeSötét idõbenFerencz Gyõzõ fordításaSötét idõben látni kezd a szem.A mélyülõ homályban látom árnyam;Visszhangom hallom az erdõ szavában-A teremtõ, egy fának könnyezem.Vadak közt, odvak kígyóival élek,Ahol az ökörszem és a szürkegémek.Mi más a téboly, mint a meghasadtLélek nemessége? Napjaim égnek!Láttam fokát a kétségbeesésnek,Az izzadt falra szegzett árnyamat.Kanyargó ösvény, vagy barlang az ottA sziklák közt? A legszélén vagyok.Kapcsolatok örök viharjai!Rongyos hold, éjjeli madár-özön,S fényes nappal az éjfél újra jön!Az ember messze megy, hogy megtudja: mi -Egy könnytelen éjen meghal az én,Nem vetül dolgokra emberi fény.Sötét a fényem, s vágyam még sötétebb.Lelkem hõségtõl veszett légy, donogA párkányon. Én melyik én vagyok?Bukott ember, félelembõl kilépek.Az elme Isten, önmagába tér,S az egy az Egy, szabad, bár tépje szél.

#29 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 30. - 18:15

Visszatérve még egy picit: Azt hiszem vállalkozást csinálhatnánk.A nyugati hódítások során elragadott nõket árulhatnánk a K. Kelemen indíttatású építõmestereknek Batu-Bau kft néven.Na nem baj, megyek szabira és pihenek kicsit.

#30 Mercy

Mercy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 209 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 12. - 20:58

Figyelem, figyelem. Én is írtam egy verset, tessék elolvasni. Mongol azt mondja jó:)))VándorAz erdõ átható csendjében magányos zarándokÚtját nem követi más,Csak a Nap és a csillagok.Lába alatt zörren az avar,Szívében hord keserû bánatot,S nem nézi õt senki más,Csak a Nap, és a csillagok.Hol fényárban, hol éjszakábanJár ismeretlen utkon,Nincsen ki vezesse más,Csak a Nap és a csillagok.Megy, nem tudja merre,Szívében hord keserû bánatot,Merttársa nem lesz soha más,Csak a Nap és a csillagok.Mikor emberek közt járt,Egy nõért szívét hagyta ott,S végül nem marad más,Csak a nap és a csillagok.Na milyen?

#31 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 13. - 10:12

Hát igen. Ebben a költeményben a vándorlás és az elmagányosodás õsi toposza jelenik meg...Tetszik, Mercy! :D

#32 SzküllaMongol

SzküllaMongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 13. - 14:23

Mondtam hogy jó. Posted Image

#33 kabor

kabor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 15. - 18:45

Még egy kis Juhász Gyula...KérdésekMért van az, hogy aki a mélységedbe láthat,Aki egész szívvel méltóan imádhat,Azt te vaskezeddel durván eltaszítod,Lángoló szerelmét gyûlöletre szítod.Mért van az, te zsarnok, te gyönyörû élet?Mért van az, hogy aki önlelkét tagadva,Cédán veti testét hiú forgatagba,Azt te lágy szelíden símogatod szépen,Örömek virágát kelted a szívében,Mért van az, te zsarnok, te gyönyörû élet?Mért van az, hogy én is tiporva, tagadva,Áhítatos ajkkal hallgatok szavadra,Hogy bár rám tapostál, csókolom a képed,Örvényekbe dobva álmodom a szépet,Szeretlek, imádlak, te gyönyörû élet?és még egyA nábob és a költõ- Unalmas az élet, a szivar se ízlik.- Én csak csodákat látok mind a sírig.- Az aranyam se igen boldogít már.- A hulló levél míly szép ívbe hintál.- Az asszonyok mind egyformán szeretnek.- Örök varázsa int szép szemeknek.- Egy nagy falu ez a világ. Utálom.- Szobámba új egekbe visz az álom!- Csak a halál bánt. Ó, meghalni nem jó.- Az égben pille lesz a földi hernyó!- Te nem is éltél, csak rímeket kerestél.- Nincs senkinek sem szebb élete ennél!

#34 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2001 november 15. - 21:21

Juhász Gyula az egyik kedvencem !! Posted Image

#35 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 26. - 0:53

Weöres SándorLitániaÁlom függönyei,város holt terei,sivatag éjfél fekete koldusai.Álmok boltozata,cifra homlokzata,üres ablakai,sivatag éjfél fekete koldusai,nyöszörgõ övezete,halk jajok erezete.

#36 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 november 30. - 22:43

Bari KárolyA SZARVAS HALÁLA1Északtól délig lombszagú magány,levelek hebegése, eget-verdesõ madárszárnyakdörgése, micsoda király zördüla tél fekete csonttá alázott ágain?villanó lábait siratja a szél, szilánkoskoronáján vércsepp korma, avar csöngésefogadta a hóvirágot, virágot a királynak,lombszagú magányt!2Felhõk homlokát csikorgatják lélegzésükkela fák, mintha vihar dübörögne,zöld tûz tarajlana föl vadrózsák könnyeivel,irgalmatlanul susognak ezek a dárdák,sasokat nyársalnak föl, árnyékukfájdalmas; szétnyílt szájú sebbel ékeskirály ráng: haldokló szarvas, nyugtalan csönd õrzi,szikrázó percek alszanak az elhagyott házban.[ 30 November 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]



#37 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 2. - 20:14

Ismerõsöm verseHiányzol Elsétálhatsz a lelkemig, mert piciny, bíbor aranyhidat vert az alkonypír fáradt könnyemen. Ne várass sokáig, kedvesem!Tûnõdve kószálok az allén,köröttem minden csupa ájtat,rebben a röpke béke mellémés mégis fáj, ahogy csak fájhat.Vágyam nem ez, hiába ámíta perc alattomos varázsa-szívem hiánya sose tágít. (Fura, hogy nincs, de súlya mázsa.)Körülcirógat bár a szellõ,de szorít engem akarnok ûr,ábrándult énemet kitöltõálságos, álnok, alvadt allûr.Ágens szemekkel les az élet,értetlenkedik tán lelkemenpedig láthatná, hogy mivé lett,hisz oly csupasz, oly meztelen.Láthatná, hogy Te vagy hiányom,és láthatná: csak Te vagy nekems hogy átront minden porcikámonaz utánad sóvár érzelem.

#38 erika

erika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 12:01

Nos én nem igazán tudom hogy kerültem erre az oldalra de nagyon tetszenek ezek a versek. Mindegyik tetszik. Én ís írtam verseket csak már nem és nem is emlékszem.

#39 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 17:14

idézet:


Én ís írtam verseket csak már nem és nem is emlékszem.

Erika, gyönyörû ez az egysoros! :D

#40 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 4. - 17:54

Igazából Tompa László Lófürösztés, illetve Nagy László Kiscsikó-sirató versét szerettem volna (f)elküldeni a köz szemére, csakhogy nem találtam egyiket sem digitalizálva. De itt egy kortárs erdélyi költõ, Farkas Árpád mûve. Nem lovas, de vad és dacos. Váljék egészségünkre, fogyasszuk!LIPOVÁNOK Ásnak. Barakklakónak jöttek e meg-megingó földre - nehezéknek. A talicskát a tejútról hozták. Kubikolnak, mintha más bolygóra hánynák ezt a földet. Bõrükön kicsap a tengerek messzi, sós szaga, markukban ájul, könyörög a szerszám: - mikor megyünk haza? Csak kis népek fia ás így: mintha magába ásna! Lapátol, mintha szemetet magából! S a csákányt úgy suhogatja, mintha idegen, észre, titkos és pontos emlékezésre rakódott ércek, lehúzó kötések szétroncsolása lenne a dolga! Csak kis népek fia néz így: árva tíz ujj rácsai mögül a világra, s nem zabál, ha éhes, nem eszik - az élelmet magához veszi! Paradicsomos hal doboza alján a fények is nagy-nagy óceánt jelennek neki. És pusztíthatatlan, ki a Tengert bírja, ha végelgyengülésben is csak adni tud, ki a mindenséget õrzi, nemcsak hívja, kihez bögrével jár a tejért a Tejút. Ki a szélverésben már-már beleájul, de tartja magát - teszi, ami kell, akin a tél, a nyár, az õsz csak ámul, s bûvölgeti, de nem keveri el, az tudhat, így, derékig földben állva, lefegyverzõn csak adni, áldani, s nagy, szelíd szemmel nézni a világra. Lipovánok, atyámfiai!