Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Vakul, sántul a lovam! S.O.S.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
374 válasz a témához

#1 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 20:26

Lenne egy nagy problémám.Ahova járok lovagolni az egy iskola tulajdona és úgy mond nem sokat szánnak a lovakra.Van ott egy kedvenc lovam.(Tükörkép)Annyi csak a gond ,hogy a szemén szürkehájog van ,a lábán meg patakelés.A suli nem fizetne a doki vizsgálatért meg kezelésért.Úgyhogy valami dokibácsik vagy valaki aki ért hozzá megtudná mondani,hogy igaz-e hogy van rá szemcsepp.Ha igen mi a neve?Meg a patakelésre is.Segítsen aki tud??? :( Szegényem fél oldalra nem lát és ezért tök félös ,lovagolni is alig lehet.Elõre is köszi..... :( :confused: [ Április 02, 2003, 18:13: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 20:42

Elég szomorú, ha nincs rendszeres orvosi ellenõrzés. De hogy a már beteg lovat se kezeljék!! :eek: Én csak sok kitartást tudok Neked és a lovaknak kívánni! Meg jó egészséget, hogy ne legyen szükség orvosra. Posted Image

#3 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 20:54

Kedves Csajszika!Ez valóben elég sajnálatos. Én nem tudok rá mit mondani, de hogy lenne rá szemcsepp, ami ezt meggyógyítaná, az túl szépen hangzik, de én nem értek hozzá.Szerintem két dolgot tehetsz:-Hagyod szegényt, ahogy van.-Saját pénzeden hívsz hozzá állatorvost, és kezelteted, ha van rá mód, mert ha jól értettem, ott a kutya sem törõdik vele, tehát nem lehet arra számítani, hogy õk állnák a költségeket.

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 21:05

Ilyen helyre jártok lovagolni??És még fizettek is a K***ög tulajnak??Elküldeném melegebb égtájakra!Úgy tudom szürkehályognál a végleges megoldás az operáció.. Patakelésrõl meg nem hallottam, csak patkókelésrõl..

#5 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 1. - 21:21

A Lovas Életbõl Dr. Dobó Nagy Zsolt cikke:A szem sérüléseiA leggyakoribb sérülések közé tartoznak a szemet ért ütések, melyek során a szem körül gyakran megfigyelhetõ a duzzanat, illetve a szõrhiány. Ezen sérülések mellett gyakran elõfordul, hogy a szemhéj szakad vagy a csontos szemüreg csontja törhet. Ebben az esetben az állatorvos a sebszélek felfrissítése után egyesíti, vagyis összevarrja azokat, valamint gyulladáscsökkentõt és antibiotikumot ad.Ha a lovat huzatos istállóban tartják, vagy sûrûn hempereg a homokban, a szemhéj kötõhártyája könnyen megbetegedhet: ilyenkor a kipirult szembõl bõséges váladék, esetleg genny is ürülhet. A ló szemhéja duzzadt, és tekintetével a fényt kerüli. Ilyenkor fiziológiás konyhasóval vagy kamillával kell kiöblíteni, és antibiotikumos szemcseppel vagy kenõccsel kell kezelni.Fontos megemlíteni, hogy a törpeszúnyogok közül a Culi-coides családba tartozó fajok, melyek vérszívással táplálkoznak, könnyen átvihetik egyik állatról a másikra azt az élõsködõt (Onchcerca cervicalis), amely lovaknál heveny kötõhártya-gyulladást okoz. Ennek a kimutatásához a kötõhártyából szövetmintát veszünk, és metszetet készítünk, melyet megfelelõ módon megfestve láthatóvá tesszük az élõsködõket.Talán a leggyakoribb szemsérülések között kell megemlíteni a szaruhártya sérülését. Könnyen elõfordul, hogy a lovas belekap a ló szemébe, de okozhatja a másik ló is vagy akár egy faág. Ilyenkor az állatorvos a sérült szaruhártyát bengálvörössel vagy fluoresceinnel festi meg: ha sérülés van, akkor az elõbbi esetében pirosra, míg az utóbbi esetében zöldre színezõdik a sérült szaruhártya. Ilyenkor a gyógymód antibiotikumos szemcsepp vagy kenõcs, de tilos adni szteroidot (mellékvesekéreg hor-monjai), mert ezek akadályozzák a sérült hám rész regenerációját, illetve szteroid adásával a szaruhártya még ki is lyukadhat, vagyis perforálódhat.Nem ritka elváltozás a szaruhártyahomály (leucoma = homály), amely olyan heveny szaruhártya-gyulladás, melynek során a keletkezett elhalt szövetek nem szívódnak fel, heges szövet veszi körül. Ez lehet veleszületett elváltozás, mely fõként olyan csikókban figyelhetõ meg, amelyek kis szemmel (microphtalmus) jönnek a világra. De leggyakrabban szaruhártyasebek fekélyébõl alakul ki. Találkozhatunk vele A-vitamin hiánya esetén is, valamint szoros rokontenyésztésnél is. A szaruhártyahomály lehet vaskos, amikor is színük a halványkéktõl a porcelánfehérig terjedhet. Minél vastagabb, annál kevésbé átlátható. Kiterjedésük, helyezõdésük és átlátszatlanságuk szerint akadályozzák a látást. Ha a pupillanyílást elfedi, akkor szinte teljes vakságot is okozhat. Kezelése: nem régi homályok esetében elõnyös a cortison használata, de vaskosabb homályok esetén jól bevált a sárga higanykenõcs vagy dionin és porcukor keverékének a szembe fúvása. Elõfordulhat még a szaruhártya barna homálya is, mely lehet veleszületett elváltozás, vagy gyulladásos folyamat eredménye, melynek révén visszamaradtak a vér alakos elemei (vörös- és fehér-vérsejtek), továbbá a szivárványhártya hegbe történõ belenövése. A szem közepén elhelyezkedõ, illetve a teljes homályok látászavart okoznak. A barna homályok általában gyógyíthatatlanok.Lovak esetében gyakran elõforduló, öröklött szembetegség a microphtalmus, amikor veleszületetten kicsi a szemgolyó, vagy az azt befogó csontos szemüreg is. Fõleg arab és angol telivér csikókban figyelhetõ meg, melyeknél szoros rokontenyésztés eredményezi az elváltozást.A szemet ért sérülések közül a leggyakrabban elõfordulók lettek itt megemlítve, illetve azok, melyekre az állatorvos is csak kiegészítõ vizsgálatokat követõen állíthatja fel a megfelelõ diagnózist. A praxis során a szembetegségek általában ritkábbak, mégis nagy odafigyelést igényelnek még a legkisebb elváltozások is, hiszen könnyen az állat látásába kerülhetnek.(Nem tudom, segít-e.) [ Április 01, 2003, 21:29: Az üzenetet átszerkesztette: ikácska ]

#6 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 0:17

Végig olvastam a szemsérülésekrõl bevágott cikket és könnybe lábadt a szemem... Ez olyan volt, mint amikor valaki varratszedésérõl mesél, attól meg viszketek és én is fájdalmat érzek brrr :( Nehezen tudom elképzelni, hogy ennyire ne törõdnének a lovakkal. (bár nem kell messze mennem, sajnos közeli rosszpéldákat is látok :( ) Csak van ott valami álatorvos, aki kijár oltani stb.Azt tudnám javasolni, hogy tudakold meg, hogy mikor jön legközelebb és próbáld elcsípni. Egyszerûen ne engedd el Tükörkép orvosi szakvéleménye nélkül!!!Ha az orvosi vizsgálatot nem is állod (nem is Neked kellene), hátha mond valami okosat pl. orvosságot, amit beszerezhetsz és kezelgetni kezded szegény pacit.

#7 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 7:40

Ismerek egy lovat, amelyiknek szintén szürkehályog van a szemén és van vmi szemcsepp, vagy krém, amivel naponta kétszer vagy háromszor be kell kenni a szemét. Ha a lóhoz olyan közel laksz, akkor reggel és este kiszaladhatsz hozzá, és bekenheted a szemét, hátha jobb lesz, de sajnos nem tudom mi a neve, de az biztos, hogy van olyan szer, ami javít rajta!Jobbulást!

#8 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 10:35

Posted Image Köszi szépen hogy mindenki ilyen segítökész errefelé.Megpróbálok az eggyes hozzászolásoknak feleni.Hajnal4:Köszi a jókivánságokat.Nem akarlak elszomorítani de annyira nincs orvosi és egyéb ellátás,hogy az állatorvost akkor hivják ha baj van és csak az számít bajnak, ha már nem tud "menni" miatta a ló.Meg oltani kijár,de a legkisebb csikót is három-négy ember fogja le neki. :D tiszta jot röhögünk mindig rajta.Ikácska:Most én is azt tervezem amit második megoldásnak ajánlottál.Hogy keresek valami rendes dokit és fizetek ha kell.Amugy köszi a cikket.Tényleg segített.Legalábbis reményt adott.Az õ hájogja benne van ahalványkék-porcelánfehér határban tehát GYÓGYÍTHATÓ!!!Ilusta:Mégcsak az kéne hogy fizessünk is érte.Nem kell.Ez a suli tulajdona ahova járok és meg is látszik a költségvetésen.Alig szánnak valamit rá.Csak a legfontosabbakért fizetnek.Példa:Patkolás el sem képzelhetõ mert túl drága.Körmözésnek meg most örülhetünk.Meg sem merem mondani mikor volt utoljára itt kovács.Hat honapja.A között ha olyan ronda volt már a lába valamelyiknek mi megcsipkedtük.Amúgy meg amit a természet lekoptatott az ment le.Ez van.Néha tisztára irigylem az olyanokat akinek megadatik hogy jó helyen lásson és lovagolhasson lovakat. :( Sellõ:Én se látok semmi más reményt.Csak egy gondom van,hogy most érettségizek(még két év technikusra maradok itt)és hetente ha kétszer kijutok hozzá örülök.De most valamit azért kiötlök.Zsubaba:Köszi a jokivánságott.Talán akkor akad még esély......Mesélek még ha nem gond mert tök jó valaki(knek) kiönteni a lelkem.Téli idõszakban nagyon rossz állapotban voltak.Teljesen kilogott a bordájuk.Most már azért jobb mert a táposból loptunk nekik valami doppingféle tápot és most nagyonszépen felszedték magyukat.Fényes a szörük.Szegény pacimnak csak ez a fránya hályogja ne lenne,meg persze a PATKÓkelés(bocs az elözõ levelemben elrontottam.Ha valaki tud valamit erre is segíthetne.Álitolag ki szokták bökni.Fent van neki a könyökénél.Elég nagy és kemény.Szegény "lovam" teljes roncs.A legkisebb gondja csak kétlábas bakbata.De az a legkevesebb.Attól még túd "menni".Szóval mindent köszi és várom a további hozzászolálokat.

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 10:53

Ahol régen tanultam lovagolni, ott az egyik lónak volt patkókelése. De én úgy tudom, hogy az nem fájdalmas, csak esztétikailag csúnya.Legalábbis ez a ló nem sántított tõle.Valóban kiszúrták, kimosták, tele volt gennyel. De a hülye tulaj egy mezei, hozzá nem értõvel csináltatta meg, fájdalomcsillapítás nélkül. Gondolhatod!Utána a tulaj kérésére, jól megjárattam a lovat, hogy a lötty még jöjjön belõle.Nos, pár nap múlva jól begyulladt szerencsétlennek, úgyhogy a tulaj kénytelen volt vele belovagolni a ÁTE-ra. (mert vinni nem volt mivel)Ott persze megint kitisztították, fertõtlenítették. Pár nap múlva hazahozták, utána rendben volt, de a duzzanat az ott maradt.

#10 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 16:12

Csajszika!Mivel tükörkép a kedvenc lovad meg nem is figyelnek oda rá meg csak te törõdsz vele akkor nem lehet ezt a gondot ugy megoldani hogy valami nagyonkevés pénzért megvennéd az iskolától és elvinnéd valami normális helyre te is és a lovacska is jól járna vele!! Posted Image vagy nem?? :( Lehet hogy megtudnád oldani mivel igyis ugyis te költöd rá a pénzt és akkor meg (nem tudom mennyi idõs de) az élete hátralévõ éveit jóhelyen és jókezekbe töltené Posted Image

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 18:51

Én is megvenném vmi bagóért, ha lenne rá lehetõség... Fõleg, hogy így nem is lehet lovagolni... Innen 3 út létezik: vagy meggyógyul (ahogy leírtad, erre, ha a sulin múlik, kevés az esély), vagy megveszed, vagy valahogy gondozásba veszed (és így is meggyógyul és jó lesz mindkettõtöknek), vagy elõbb-utóbb megy a kolbászba... Ezt senkinek sem kívánom! A drága kincsemet is elvitték a kolbászba, azóta is szakad meg a szívem érte!!!! Amúgy neki is volt valami gennyes cucca egyszer, valszeg az is patkókelés volt, mert ugyanilyen volt. Kétszer felszúrták, mert nagyon tele volt gennyel, meg kenegetni kellett naponta többször Betadinnal, aztán szépen lelappadt neki. Szegény, pont nyaralni voltunk a lovakkal, amikor elfeküdhette, vagy vhogy megnyomta magát, úgyhogy végig állt... :( De legalább tutujgattam, sétálgattunk, meg ilyenek... Posted Image

#12 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 12:06

Csajszika csak rajtad mulik ,hogy mi lesz tükörképpel (fõleg rajtad) mert ha tényleg olyan rossz állapotban van meg ugye te odalyársz lovagolni csak nem kerülhet OLYAN sokba Meg én ismertem egy lányt akinek egy olyan lova volt amelyiknek görbve volt az elsõ lába igyhát ingyen megkapta a lovat mivel azt mondták ,hogy használhatatlan de a lány nem adta fel mert tudta hogy lova küzdeni fog azért hogy "jobban" legyen nap mint nap mint nap edzettek de végül sikerült "meggyógyitania " a lovát és tudott rajta lovagolni abbol a paccból egy igazi kis túralovacska lett de csak azután miután tettek azért hogy meggyógyulhasson!!! Posted Image VÉGE :D

#13 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 16:30

nekem 10 évvel ezelõtt volt az egyik lovam szemén szürkehályog és valóban, szerencsés esetben napi kenõcsözéssel és szemcseppezéssel bizonyos fajtái a betegségnek visszafordíthatók, azonban ezt egyrészt nem fórumon kell megbeszélni, másrészt biztos vagyok benne, hogy receptre kapható, harmadrészt ki tudja, hogy ez a fajta épp gyógyítható-e vele...

#14 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 19:24

Patkókelésrõl én is azt hallottam,hogy ki szokták bökni.De tényleg nagy az esélye,hogy genyes lesz.Ha valakit érdekel elmondom,hogy ma jártam kint nála.Éppen egy gyerekkel volt kint terepen.Azt inkább nem részletezem,hogy hogyan tud lovagolni.Nagyon alap modon.Nem is szeret felülni rá csak mindig felülteti az osztályfönököm,aki álítolag szakkört tart ott kint.Annyiból áll neki hogy megtanítja alapmodon lovagolni a kezdõket aztán csak terepre visszi.Nem is tudják mi az a"lovaglás",vagyis a karámban lévõ munka.Erre már nem is járok sûrûen csak most,hogy ne üljön fel rá minden kezdõ.Szegényem tök le volt izzadva.Mikor behozta mondta Ofõ,hogy "Mehetsz ám vele!"Leléptetést nem ismerik.Az volt náluk hogy vágtatta pár kört a domb alján és jöttek fel.Akkor kiment a kezdökkel mégegy terepre,én meg megvártam mig pucolható állapotba szárad aztán megpucoltam.Elég sok dolgom volt ,mert aki kivitte csak átsimitotta és az izzadság hozta ki belõle a koszt.Alátolag ez feltörést okozhat ha nincs rendesen megpucolva.Futószárom még száradt,addig hevedert kapott.Majd ahoz még kikötöszárat is.Nagyon szépen ment.Még volt benne energia bár jól meghajtották kint.Szépen kereste a zabla támaszát.Kapott egy lépõiskolát is hogy ne annyira unja a dolgot.Néha azért megbotlott.Lenne még egy olyan gondom,hogy az egyik elsõ lába bakpatás a másikon van a patkokelés.És nagyon félti az elejét.Nagyon elõredöl és letartja a fejét.Ráadásul mélyen illesztett a nyaka is és csak a fa elött hajlando felemelni a fejét.Ma még csak egy fát raktunk elé.De eleinte nem tudta kiszámolni hova lépjen vagy nem látta és megbotlott.Késöbb mikor jobban figyelt már jobban ment neki.Lehet valahogy javítani azon,hogy ne essen az elejére ennyire,és a mélyen illesztett nyakon hogyan?Másik gond volt ami fakadhat tanítási hibából vagy hogy a lába zavarja vagy fáj neki,hogy amikor jobbra akartam körön elindítani ment másfél kört és megfordult csinálhattam akármit.Persze megütni nem akartam ugyhogy szembekerült és az istenért nem akart elindulni.Inkább ment a másik irányba.Ha valaki rendes kovács megvasalná lehet,hogy jobb lenne neki???Mennyi most egy patkolás??,Na szoval megvolt a futószárazás és ugyvolt,hogy fel is ülök rá egy kicsit csak arra már a barátom lekantározta a lovát.Szoval most az elmaradt.Ugyis kapott szegényem eleget ma már.Almát imádja.Csak most nem tudtam neki venni mert akkor lekéstem volna a buszt.Majd kedde.Sajnos addig nem látom,de szerencsére addig senki nem ül fel rá.Pihenhet meg tömheti a na-fejét.Azt szereti.Majd küldök fel képet ha sikerül rola és akkor megmutatom.Meg magamat is.OK?Megvenni még megtudnám,de sajnos most arra nincs lehetöségem arra hogy valami jó helyen elhelyezzem,meg még foglalkozzak is vele.Most ez a legjobb megoldás.Majd talán suli végén az még két év.Addig nem én fizetem legalább az abrakot.Bár az pont elfogyott ugyhogy most nem tudom mit fognak enni. :( Majd a diri kitalálja!Legyen mindenki jó4Majd jövök megnézni a tanácsokat.Elöre is köszi!

#15 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 19:51

Csajszika! Mennyi idõs is ez a ló?Szerintem az alacsonyan illesztett nyakon nem tudsz segíteni, ez tény, így született Posted Image Jobbulást neki! Posted Image

#16 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 19:58

Még nem sok olyan 5-6 körül,de majsd elökerestetem a lapját....Köszi ;)

#17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 20:57

Csak?! Én azt hittem több lehet ennyi gonddal a nyakában... Szegényke... És semmi lovas haver, akinél ellakhatna, vagy ilyesmi?.. Dirivel semmi szhín alatt nem lehet beszélni, hogy ugyan nézze már meg egy doki, meg egy kovács és kapja meg azt a szemkezelést?.. Ez nem lehet, hogy valaki ilyen nemtörõdöm legyen!.. :eek:

#18 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 21:13

Csajszika ez botrányos még kalyályuk sincsen nagyon gyorsan kéne valamit tenni biztos találsz valami lovashavert ne add fel küzdj azért hogy ez kis csikó boldogan éljen mivel még nagyon fiatal.Én a nyaka kiküszöbölésére a szokásos és lényeges alapokat tudom ajánlan ell kell érned a lónál hogy támaszkodjon a zablára le kell rágatni mert ugye ezek az alapok mert ha támaszkodik akkor a hátuljával is jól dolgozik és akkor nem esik annyira elõre <-- ha ezek a dolgok nem mennek neki akkor el kell kezdened szépen idomitani "mindennek az idomitás az alapja!!!!"

#19

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 21:17

Jaja...Szólj az állatvédõknek, ha nagyon gáz a helyzet, azok bezáratják, elviszik a lovakat és onnan elhozhatod... Na jó, nem, abból neked is sok károd származna, inkább ne csináld, végülis oda jársz suliba meg minden, elég veszélyes lenne... Pedig nagyon gázos az állapot, ahogy írod!!! :mad: Én tényleg megpróbálnék nyüszögni a dirinek, hátha leesik neki a tantusz, hogy mégiscsak egy beteg élõlényrõl van szó, nem egy leeresztett kerekû biciklirõl, vagy tudom is én... Úgy seggbe tudnám rúgni az ilyeneket! Hihetetlen...

#20 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 3. - 22:11

Csajszika!Én úgy hallottam, hogy a patkókelés nem fáj a lónak. A szürkehályogról nem tudok sokat, de egyszer ültem egy ilyen lovon, és szegényke nagyon ijedõs volt.Sztem is szólni kéne az állatvédõknek. Csak, ha bezáratják a lovardát, akkor nem bizti, hogy el lehet vinni a lovat (kis pénzért talán, de lehet, hogy inkább a levesbe adják).

#21 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 9:52

Csajszika!Akár tüntetést is szervezhetnénk <--na jó inkább ne :D De tegyél valamit tényleg szerencsétlen állatok MÁR KALYA SINCS!!!!!!! EZ engem nem tud nyugton hagyni nem tudok tõle aludni nem elég hogy minden bajuk van már a kalya is alfogyott és az igazgató meg fittyet hányva az egészre még lovagoltat is azokon a szerencsétlen állatokon.Szerintem ha már tényleg nagyon gázos a helyzet (csont soványak szerencétlenek)akkor szólni kell az állatvédõknek!!ÉN ugy hallottam ha egy ilyen van hogy állatokat mentenek az állatvédõk mert rosszul tartották õket akkor ingyen! is ellehet hozni a lovakat mivel akkor egyébként is ilyen menhelyszerüre kerülnek. Vagy csak Amcsiban van igy??? :eek: :D

#22 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 10:01

Állatvédökrõl szó sem lehet,mert akkor ha levesbe elviszik nem tudom mit csinálnék,amúgyis ha megtudnák,hogy én voltam bizti,még érettségim se lenne meg.Egyetlen megoldás most az egyéni gyogyítgatás meg a foglalkozás vele.Mármint,hogy futószárazom ahogy tudom és brobálok rajta segíteni.Talán majd két év mulva amikor végzek.Jövö hét hétfön megyek állat patikába,de valaki azt mondta,hogy azok a gyogyszerek amik erre jók csak receptre kaphatok.Úgyhogy lehet hogy az lesz a vége,hogy állatdokit kell hivnom?Mennyi lehet az?Állítolag erre felénk van egy nagyon jó Doki majd azzal megpróbálok beszélni.Csak nehogy azért is én kapja,hogy valami idegen dokit odaviszek.Bár ez megoldható.Hétvégén kell vinnem amikor ismerös van kint.Képzeljétek pár honapja átszervezés volt és a lovász,egy idõsebb tökjó meg ari faszi,átlett nevezve biztonsági örnek.Háromnaponta van csak kint és akkor is vagy délután 1-reggel7 közzött,vagy hétvégén reggel 7-másnap reggel hétig.Fizetni viszon nem fizetik meg.Csak azért van még itt mert sajnál minket meg még nem talált más állást.De ha elmegy itt mindiennek vége lesz.Mikor még nem volt itt tök vadak voltak a lovak.Most is van egy lo amire csak õ ül fel, mert mást elvisz mint a veszekedett.Engem is egyszer hazavitt az istállóis át a falun gyorsvágtában.Majd hétfön mondom a fejleményeket.Lenne egy kérdésem a kikötöszárral kapcsolatban?!Hova kell csatolni ha nyereggel futoszárazok?Mert én a hevederbe szóktam csak az a gond,hogy annyira támaszkodik a pacag,és annyira lefele a föld felé tolja a fejét,hogy mindig lecsuszik majdnem a hasáig és akkor persze meg kell állnom vele.Éjjel gondolkodtam.Nem lehet az,hogy azért nem megy el az eggyik irányba,mert arra a szemére nem lát és akkor engem nem lát a kör közepén és ez zavarja.Vagy akkor miért?Pedig csak egy oldalra nem futoszárazhatom..Most megyek mert francia órám van.Mindenkinek jó pacagolást a hétvégére és hétfõn jelentkezem.CSÁÓ!!

#23 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 10:03

Nem lesz jó az állatvédõ,mert nincsenek rossz álapotban.Most inkább nagyon is jol.

#24 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 10:25

Én a kikötõszárakat a nyeregalátét bújtatója fölött szoktam a hevederhez csatolni, így nem csúszik le, a helyén marad. (Bár az én díjlovas alátéteim egy ici-picit hosszabbak.)

#25 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 10:35

A bérloviban is így csatoltuk, és mûködött (nem díjlovas alátétekkel). Illetve ha zsinórheveder a hevi, akkor két zsinór közé is be lehet csatolni a hm... hogyishívjákazt :confused: szóval ahol össze van fogva a sok szál, afölé. Ezt jól megaszontam, sebaj ha ránézel, biztos meglátod.A problémáidról egyébként a futószárazós topikban már mind írtak. Posted Image És egyetértek Unicornnal, mielõtt nekiindulsz bármit venni, feltétlenül nézesd meg állatorvossal a lovat, különben többet árthatsz, mint használsz!

#26 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 11:06

Én meg a futószárazáshoz annyit tudok hozzáfûzni hogyha kifogod hívni a dokit akkor ugyis kiderül hogy lát e arra a szemére ha lát s csak fél vagy nem tetszik neki az az oldal akkor csináld azt hogy állj mellé fogd rövidre a futó szárat és sokat vezetgesd abba az irányba amelyikbe kell és egy idõ után biztos rájön hogy ez az irány/oldal nem is olyan félelmetes :D

#27 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 11:32

Elgondolkozott valaki a helyzeten?Van egy suli ahol van lehetõség a lovaglásra, van saját lova!!! 2003. Magyaroszág. Eddig ilyenrõl csak a leégett lovardáról hallottam amit valaki bosszúból felgyújtott... Na akkor kezdjük a pozitívval: suli = diákok + tanárok + lovakAz iskola igazgató ill. a suli nem anyagi haszonszerzés céljából tartja a lovakat...?! Mint említetted az Ofö is oktat lovaglást.Esetleg neki kéne felhívni a figyelmét a dologra!? A többiek nem veszik észre, hogy baj van???!Lehet, hogy nem mersz beszélni a dirivel + Ofövel? Akkor is szedd össze a bátorságod és nem számonkérõn, hanem tájékoztatólag hívd fel a figyelmüket az orvos szükségességére! Off: borsi009: "MÁR KALYA SINCS!!!!!!! kalyályuk"Még sosem tettem ilyet, de ez nagyon durva. Kaja, kajájuk... On

#28

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 18:22

Hát én is ezt mondom! Meg kell próbálni beszélni a tanarakkal, dirivel, hát ilyen nincs, hogy nem látnak az orruknál tovább???!!!

#29 nory

nory

    Csikó

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 4. - 19:29

Szegény! Nagyon sajnálom a lovadat. Sajnos ez a szitu nekem is ismerõs. Én is egy olan helyre járok ahol a lovak keveset kapnak enni vagy nem igen foglalkoznak velük. Nálunk is van egy olyan ló aminek szürkehályog van a szemén és lovagolni sem lehet rajta mert egyik szemére már nem igen lát. Álítólag õ valamire alergiás, és a gazdája pedig nem viszi el más lovardába, pedig akkor talán jobb lett volna a helyzete. Már nem sokára teljesen megvakul. A :( nnyira fél hogy nem viszik ki a többi lóhoz a karámba és nem lehet be menni hozzá. Külön kis helye van. Õt Kendernek hívják. Annyira sajnálom az ilyen állatokat. :(

#30 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 6. - 14:25

Hát én most olvastam ezt a témát,meg az írásokat,és hát...elég szomorú történet,az igaz.Vagy talán felháborító!?Annak a sulinak minek a ló?Ha még etetni(!) sem nagyon tudja.Esetleg talán az is megoldás lehetne,hogy pénzt kérnek a lovaglásért,és abból tartják a lovakat.Vagy ez 1 nagyon béna 5let?Azé milyen má az,hogy megyünk az EU-ba,és emiatt a malacoknak a moslék helyett mindenféle hiperszuper tápszereket kell kapniuk (úgyis megesszük õket,akkor meg nem mindegy mit esznek?),de ezeket a lovakat meg magasról lesz@rják.(Bocsi).Ezt a disznósat csak példaként hoztam föl,mert eszembe jutott.

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 6. - 20:16

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi: Azé milyen má az,hogy megyünk az EU-ba,és emiatt a malacoknak a moslék helyett mindenféle hiperszuper tápszereket kell kapniuk (úgyis megesszük õket,akkor meg nem mindegy mit esznek?),[/QUOTE]Kiwi!Nem errõl van szó! Nem tápszert fognak enni a disznók, hanem kukoricát és egyéb növényi élelmet.Van egy mondás (nem tudom ki mondta):"Azzá leszel, amit eszel!"Max. ezért nem mindegy mit esznek! ;) Gondolom tudod ízben a különbséget a tanyasi, szabadontartott csirke és a tápszeres csirke között. Ez ugyanaz.

#32 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 0:14

Hmm, ismerek bûbáj-aranyos vén bérpacát (Anuschka, holland a lelköm), vak az egyik szemére de teljesen, és ettõl még osztályban is, terepen is, karámban a többi közt is olyan mint bármelyik egészséges... És ismertem egy paccot itthon, azt eladták az Állatorvosi Egyetemnek olcsóért, oktatási célra (vérvétel stb gyakorlása, ilyenek :( ), merthogy az egyik szemére egyáltalán nem látott a másikra meg alig; aztán ott Üllõn lovagolni kezdte egy gyakornok leányzó akiben megbízott, és kiderült hogy egy jól belovagolt, okos, ügyes lovacska; és az lett a vége hogy a lány mikor letelt a gyakornoki ideje és elment onnan, megvette a paccot magának... Sz'al ez a vakság-ügy nem feltétlen teljes tragédia... (bár persze nem is a gyönyörök kertje.)Amennyire tudom, patkolás 5-8ezer, állatovosi vizsgálat kiszállással szintén kb ennyi (doki-függõ); javítsatok ki ha tévedek... De, ennyiért nyugaton "szakszerûtlen tartás" címszó alatt bezáratnák az állatvédõk az egész kócerájt, a lovak meg mehetnének menhelyre aztán normális gazdához... Nálunk meg csak akkor moccannak meg amikor már éhen halt egy-kettõ... Hajmeresztõ. De talán ezzel együtt is valamelyik lelkesebb&nevesebb állatvédõ csapat (FehérKereszt? Rex?) lehetne a megoldás - nem muszáj hogy kiderüljön hogy te ugrasztottad õket, lehetett a szomszéd is... Posted Image El kéne magyarázni az illetékeseknek hogy a lovaknak normális kaja kell (abrak IS!!), meg orvosi ellátás, meg tisztességes bánásmód (pucolás, bemelegítés, leléptetés, satöbbi :mad: ); és eredményesebb volna ha olyasvalaki magyarázná akit nem ugathatnak le csípõbõl.Egyáltalán, hány lova van a sulinak, milyen helyen; mennyit mennek hetente ill. naponta, van-e karám; állásos vagy bokszos tartás van?... Egyébként meg ezt a topikot olvasva döbbentem én rá, milyen mázlista vagyok - csak olyan helyeken fordultam meg eddig ahol mindenki a lelkét kitette a lováért, még ha anyagilag nem is állt a helyzet magaslatán... (sõt volt olyan ahol aki tudott könnyûügetni és irányítani a lovat, már ment ki a csapattal terepre és minden továbbit vezetékszáron sajátított el - már amit úgy lehet - ; de egészségileg jobban rendben lévõ lovakat ritkán látni mint ott.)

#33 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 10:04

Szoval4Megint itt,leadni aródrotot.Azota még ne mjutottam ki.De amire tudok válaszolok.A suli= diákok+tanárok+lovak -ból annyi van,hogy van egy kleptomániás tanár (az Ofõm),aki kijár ugymond oktatni.De én amit az elején tõle tanultam az annyi,hogy ha nem engedem el a nyerget akkor vágtatunk.Szoval páran nem is jöttek azota többet lovagolni.A lovakat elvileg használják a polgárörök is,mint járörözés.De csak néha.Én is polgárör vagyok, igy oldottam meg,hogy bármikor kimehesse pacagolni.Tanárnak hiába szolunk,mert õ is tudja,hogy ez van ezt kell szeretni.Talán most változik valami mert egy évig új dirink lesz.Csak annyit a mostani dirirõl,hogy 1.300.000.ft az éves támogatás csak a lovak számára,de ebbõl egy fityinget nem látni.És nem hiszem el hogy a takarmánynak az a része ami a lovaknak megy elérné azt az értéket.Vagy mégis?Dirivel már beszélt a lovász,de semmi eredménye nem volt.Ofõ az puncsol.15 lova van most a sulinak mert két csödört eladtak szombaton.A hellyes semmi gond elég szép és jó.Az istálló négy éve épült.De az alja döngölt akácfa,tök nehéz pucolni.Van olyan nap,hogy nem mennek,de átlagban hetente egy nap sokat és ha jönnek polgárörök.Egy loval foglalkoznak rendesen,Ahoz kijár egy gyerek,mert csikóslonak tanította be.Meg most én próbálok minnél többet kimenni.De eél nehéz igy,hogy érettségire készülök.Holnap is 4-ig vannak óráim.Karám van elég nagy csak nem választották szét és ezért egyszerre legelnek mindenhol,és ki van égve.Még a héten megpróbálok képet is küldeni.Állás és box is van.Az ajtóit elbaszták,mert alul vannak a görgök.Egy életre megtanulom mikor huzkodom öket,hogy ilyenem nem lesz.Most ennyit.Köszi a tanácsokat.Majd írom,hogy beválik-e.CSáó!!!!!

#34 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 10. - 20:26

LEESETEM RÓLA!!!!Voltam kint pacagomnál.Futószáraztam is.Tegnap ültem is rajta ki is mentem vele terepre de gyalog mentem haza mert az elöttem menönek vágta közben kiesett a nyeregalátétje.Pont az én félös beszari lovam elé,aki miért is ne lesatuzott munkavágtából és és a nyakába kerültem.Akkor már elég volt neki egy kettöt ugrálni és már lent is voltam a lába elött.Akkor legeltt egy két füszálat és hazavágtatott.Akkor nem zavarta mitõl fél.Betelefonáltunk,hogy várják meg,hogy valaki üljön rá lépésben amig megyek vissza egyedül gyalog.Szép volt!!!Jõvõ héten tudok képet felrakni.Ma csináltunk picipacagról mikor futószáraztam.Mit lehet egy olyan loval csinálni amelyik nagyon félti a fûlét mert régen a cigányok bálamadzagot kötöttek a fülébe.Szóval az én pacagomnak több a megoldando baja mint ami jó nála.De azért jó is van.Nagyon szépen pucolható,megse mozdul mikor felszálok rá ...meg...meg...hasonlok.Szoval tegnap amikor bandukoltam hazafelé elgondolkodtam érdemes-e csinálni meghogy megéri ez és hogy van-e ennek eredménye....Meg hasonlok.Teljesen letargiában voltam.De azért ma egy fél órát bent voltam nála és simogattam.Föleg a füle felé,hogy szokja.Szegényemet tiszta kinszenvedés kantározni.Mostanában ezt másra hagyom akinek jobban megy én meg csak messzirõl sajnálom,hogy szegényem miket szenved :Ez az egy amiért még probálkozok, mert irtozatosan sajnálom.De nem tudom hogyan tudnák igazán segíteni rajta......Bocs a szomorú történetért.Lehet be is zárhatnánk ez a topikot....Majd még irok...PÁ

#35 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 8:36

Zsejkepusztán volt egy angol telivér fedezõmén, Rádium, én csak egyszer láttam (mert szegényem pont utánna pusztult el), na õ is vak volt az egyik szemére de ez nem akadályozta semmiben.Caly

#36 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 8:39

idézet:
Eredeti szerzõ: csajszika13: Szoval tegnap amikor bandukoltam hazafelé elgondolkodtam érdemes-e csinálni meghogy megéri ez és hogy van-e ennek eredménye....Meg hasonlok.Teljesen letargiában voltam.De azért ma egy fél órát bent voltam nála és simogattam.Föleg a füle felé,hogy szokja.Szegényemet tiszta kinszenvedés kantározni.Mostanában ezt másra hagyom akinek jobban megy én meg csak messzirõl sajnálom,hogy szegényem miket szenved :Ez az egy amiért még probálkozok, mert irtozatosan sajnálom.De nem tudom hogyan tudnák igazán segíteni rajta[/QUOTE]Szia!Hasonló cipõben járunk bár nekem már 3 év alatt sikerült eredményeket elérnem. Dáma kedves, aki bérló (most már 1 éve csak kismama) nagyon kedvesen mutatkozott be nekünk az elsõ alkalommal. A barátnõnket csakcsupán 3x rakta le egymás után... Senki sem rajongott érte, mert idõnként kiszámíthatatlan volt, hol ártatlan bárányka, hol meg megvadult agyatlan... A boxból rendszeresen kergetett ki minket, a legelõn hosszasan bújócskáztunk. Osztályban volt olyan, hogy sarkonként kiskör, mert sárlott az édes és minden annyra rémisztõ volt, hogy rögtön rohantunk világgá... Mivel nem nagyon szerettek ráülni, így maradt nekem (mondván nem tiltakozott olyan hangosan Posted Image ) aminek persze az lett a következménye, hogy beleszerettem. Azt hiszem sosem leszek a kedvence, sosem fog senkit "szeretni" de ha szólok neki és látja az almát/répát azért odajön. Már nem kergetjük egymást a ménesben és nem kell közelharcot vívni a kantározásért.Ez 3 év, már 1 éve nem ültünk rajta, ritkán megy kis sétataterepet, de minden héten megyünk, megkapja a maga fincsijét, ha van annyi idõnk (szorítunk rá) lepucoljuk stb...A tavalyi csikóját Heinekent hetekig bekapcsolt mobillal vártuk, amikor megszületett és elõször bemehettem melléjük a csikó keresztül akart mászni rajtam, az anyja pedig majdnem büszkén állt és "mutatta" ez az õ fia. Azt regélték, hogy ez a ló nem lesz megközelíthetõ ha meg lesz a fia, mindenkit kirúg majd a boxból. Hogy kinek, vagy minek az érdeme a pozitív változás (max. sunyított de semmi több) az lényegtelen. A lényeg, hogy mostanra szívesen ülnek rá (csak kímélõ üzemmódban) és már más is lemegy, megnézi, viszi a répát...Szóval türelem. Ne csüggedj (úgy sem fogsz :D ) ez olyan, ha nagyon kell kitartasz mellette. Aztán már észre sem veszed és megváltozott.u.i: cseppet hosszú lett, de bánja a kánya Dámáról órákig tudnék írni :D

#37

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 19:00

Az anyaság általában jót tesz a kancák idegeinek, megnyugszanak, megbékélnek tõle... Sokszor látni ilyet és tök jó!..Csajszi, szerintem semmiképp ne add fel, ha szereted azt a lovat!.. Én is megbírkóztam már néhány dinkával és mindig olyan hihetetlen jó érzés, amikor sikerül és érzed, hogy na, igen, ez a dög szeret és elfogad és megteszi, amit kérsz... Ennél jobb kevés van...

#38 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 20:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Dé: Én is megbírkóztam már néhány dinkával ... [/QUOTE]Gábor? :D Posted Image Posted Image

#39

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 16:05

Én nem is ültem a Gáboron, hanem a Réka ült rajta! Jajjj, hogy te milyen feledékeny vagy, cöcöcö... :D Nem, de volt pár nehezebb eset már az életemben, persze azért még nem tartom magamat suttogónak, vagy valami nagyon menõnek, de 1-2-re azért büszke vagyok kicsit. Mint mindenki a maga eseteire... ;)

#40 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 12. - 18:40

De azért ismerted Gábort, hogy mekkora szemét volt? Posted Image "én tanítottam meg vágtázni"meg én mentem át elõször patakonmeg ilyenek voltakén is büszke voltam rá ilyenkor :D