Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Vicces,érdekes esések,bakik

• Please log in to reply
132 válasz a témához

#121 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 2. - 14:04

A következő befogás valóban érdekes lesz. Már szóltam egy jó fogatos ismerősömnek hogy jöjjön majd segíteni. Remélem nem lesz bennük tartós félelem. Az egyik kemény legény, ő már este oda jött hozzam mintha semmi nem történt vllna. A másik egy nagypn érzékeny kis kanca. Az befordult a sarokba és nem is nézett rám :( biztos összeköt engem a balesettel. Az ő oldalán voltam.

#122 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:39

Tegnap kimentünk a lovardába. Az egyik lónak már semmi baja, érdeklődik és bújik. A másiknak az egyik lába kissé még be van szűrődve (az szorult a küllőbe), és velem kicsit még tartózkodóbb, de szépen gyógyul ő is!
A hintót jobban megnézve nincsenek javíthatatlan károk. A rudat kell cserélni a többi javítható. A szerszámokon pedig egy karcolás sincs!

Én tegnap voltam házi dokinál. Kaptam egy nagyon erős fájdalom csillapítót meg gyulladás csökkentőt, mert a lábam elég nehezen gyógyul. Jövőhét szerdáig még kiírt. Nehéz lesz addig nyugton maradni, de igyekszem gyorsan gyógyulni :)
  • fafaragó kedvelte

#123 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:40

Tegnap kimentünk a lovardába. Az egyik lónak már semmi baja, érdeklődik és bújik. A másiknak az egyik lába kissé még be van szűrődve (az szorult a küllőbe), és velem kicsit még tartózkodóbb, de szépen gyógyul ő is!
A hintót jobban megnézve nincsenek javíthatatlan károk. A rudat kell cserélni a többi javítható. A szerszámokon pedig egy karcolás sincs!

Én tegnap voltam házi dokinál. Kaptam egy nagyon erős fájdalom csillapítót meg gyulladás csökkentőt, mert a lábam elég nehezen gyógyul. Jövőhét szerdáig még kiírt. Nehéz lesz addig nyugton maradni, de igyekszem gyorsan gyógyulni :)
  • astocki kedvelte

#124 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 4. - 8:41

Bocsánat a telefon kétszer küldte el...

#125 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.585 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 18. - 7:40

Telivér, gyors gyógyulást!

Csak a gonoszság, akarom mondani a precízség kedvéért, ha valaki véletlenül elolvasná a KRESZ-t, akkor sosem érdekelné többet a vele azonos irányban haladó fogat lelkiállapota, mert a KRESZ csak a kitérés című fejezetben említi a karjelzést, az meg a szembetalálkozás más szóval. Lovas meg egyáltalán nincs említve a karjelzés környékén.

Persze, a KRESZ-t értelmezni képes autós, ha még egy fokkal befogadóbb elméje van, akkor képes a szembejövő fogatra vonatkozó passzus értelmezését átültetni akár a vele egy irányban haladó lovasra is. :) Kiskoromban én is használtam karjelzést, mikor patkolókovácshoz vittük a lovakat, mivel a kovács szinte Pécs belvárosában volt, de ha a KRESZ akkor is így írta, akkor akkor is csak reménykedve, hogy jól értik az autósok (kutyát nem érdekelte, minek nyújtózgatok, ordítva araszolt el mellettünk a huszonhetes busz).

Edited by Ernest, 2019 május 18. - 7:41.

• fafaragó kedvelte

#126 astocki

astocki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 219 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 18. - 13:40

Szia Telivér!

Mi újság? Hogy vagy? Lovakkal mi a helyzet?

#127 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 8:46

Sziasztok.
Köszönöm az érdeklődést :)
A lábszáram nem akart javulni. A vádlim teljesen kemény és feszes volt, minden nap sírtam a fájdalomtól, a bokám semmit nem mozdult. 2 héttel a baleset után a háziorvos elküldött szakrendelésre. Inkább egy másik kórházba mentem, nem ahova a balesetkor vittek. Az orvos elsőre nem értette 2 hetes zúzódásokkal miért vagyok még ott. Mikor meglátta a lábam alaposan kivizsgált, erősen csóválta a fejét. Csináltak röntgent és ultrahangot. Mire végeztünk a vizsgálatokkal már jött értem a betegápoló és belenyomott egy tolószékbe, majd futva mentünk a sürgősségire. Kiderült hogy a balesetben sérültek az erek is, es mivel az első kórházban nem adtak vérhigítót így mélyvénás trombózist kaptam... 1 hét fekvés majd mankózás. Mostmár finoman ráálhatok de hosszú még a teljes gyógyulásig vezető út. Fél évig kell vérhigítót szúrnom napi kétszer és nem tudom mikor lovagolhatok újra :(.

A lovak fizikailag jól vannak már szerencsére. Lelkileg kevésbé. Tegnap hívott fel a munkavédelmi felügyelő. A baleset után utasításba adta hogy amíg vissza nem térek a két lóval ne kocsizzanak. Erre kiderült hogy befogták őket a rozoga trágyás kocsi elé, amit amúgy is nehéz húzni. Elsőre bár idegesek voltak de elhúzták. Az okos kollegáim gondolták megbüntetik a lovakat így elverték őket a kocsiban. A második befogásnál totális ellenkezés, csak hátra fele tolattak. Újabb verés, ágaskodás, kitörés majd sehova sem mentek... most rájuk akarják húzni a vizes lepedőt... engem megesz a méreg hogy nem tudok menni és segíteni. Hivatalosan nem is tudok a dologról a főnökeim nem is mondták el. Csak a felügyelő súgta meg titokban... lelkileg teljesen ki vagyok borulva. Nem tudom mit tehetnék :(
  • fafaragó kedvelte

#128 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.929 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 10:10

Ez a hely azonos ezzel?

#129 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 13:08

Nem ez két különböző hely. Guliver még mindig azon a helyen van, és ott még mindig nagyon szuperek!

#130 astocki

astocki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 219 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 13:59

Hát nem irigyellek. -Zárójelben jegyzem meg ennyit a magyar egészségügyről.- Még jó hogy itt legalább észrevették a problémát és "időben" intézkedtek. Mielőbbi felépülést kívánok.

A lovak meg... nem is értem, a kollégák nem tudnak a balesetről? Hogy tán nem gyepálni kéne szerencsétleneket, hanem türelemmel lenni feléjük? Most teszik tönkre és használhatatlanná őket teljesen.

A tehetetlenség a legrosszabb, át tudom érezni a helyzeted. De mivel ha jól sejtem nem a te lovaidról van szó, így túl sok beleszólásod sajnos nincs a használatukba.

Ne emészd magad, szerencsétlen eseménysorozat áldozatai lettetek. Amit tudtál kihoztál a helyzetből. És nem rátenni akarok még egy lapáttal, de sokkal-sokkal rosszabbul is elsülhetett volna a dolog.

#131 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 723 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 16:40

Az egészségügyi rendszert tényleg hagyjuk... minden nap hálát adok az életnek hogy ennyivel megúsztuk. Még így a szövődménnyel együtt is.

A kollegák közül van lovas is. Én se értem őket. Amolyan igazi nem törödöm hozzáállásuk van. Remélem hamarosan visszatérhetek a munkába, és rendbe tudom még hozni a lószágokat.
  • fafaragó kedvelte

#132 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.639 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 19. - 18:55

Mielőbbi jobbulást telivér! :smile2:

#133 telivér

telivér

Törzsvendég

• Fórumtag