Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas könyvek


  • Please log in to reply
878 válasz a témához

#1 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 16:28

Azért nyitom ezt a témát, mert nekem van ugyan 3 lovas könyvem, de ezek azok a fajták, amiket az ember karácsonyra kap az ismerõsöktõl, rokonoktól; mind valamilyen külföldi könyv fordítása, és a legtöbb elég bárgyú, azonkívül erõsen látszik, hogy nem szakfordító fordította, így elég érthetetlen is néhol.Most körülnéztem az online könyvkeresõkben, antikváriumokban, és viszonylag sok lovas szakkönyvet találtam, különbözõ témákban. Az érdekelne, hogy ti miket olvastatok eddig, és mi volt az, amit érdemes megvenni egy egész életre akár. Több téma is érdekelne: itt van plédául Kincsem. Olvastam régen egy könyvet róla, ami nagyon tetszett, valószínûleg Dr. Fehér Dezsõ írta, mert õ írt róla hármat is: Kincsem, a csodakanca, Kincsem, a magyar csoda illetve A verhetetlen Kincsem. Aztán van még egy olyat is, hogy Kincsem, Aranyos, Imperiál és a többiek. Mind a négy könyvet azért így hirtelen nem tudom megvenni, ezért érdekelne, olvasta-e valaki valamelyiket, és mik a vélemények róluk. Aztán engem érdekelnek még nagyon a különbözõ sütések, fajtabélyegek, errõl van valami szakirodalom?Kíváncsi lennék még, hogy van-e olyan magyar lovas könyv, amiben az összes lószín és jegy fel van sorolva, és melléírva a magyar neve...Hirtelen ennyi a kérdés, de bármi jöhet, ami a témába vág. Posted Image

#2 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 16:53

Ez egy jó téma, innen legalalább -ha beindul- mazsolázgathatok, hogy mit kérjek a Jézuskától :D Amit elsõ könyvet kaptam, és valamennyit tanultam is belõle, az A lovaglás gyakorlati kézikönyve - Lovasiskola kezdõknek és haladóknak. Ezt Debby Sly írta. Ez inkább kezdõknek íródott, és mint azt a cím is mutatja, nem a lóápolásról, lótartásról szól, hanem a gyakorlatról, a lovaglásról. Szó van benne a helyes ülésrõl, jármódok elsajátításáról, a különbözõ versenyszámokról, valamint van egy fejezet a "Felkészülés az ugrásra" címmel. És nagyon sok jó fotóval van mindez megbolondítva. (huh, elmehetnék reklámügynöknek is :D ) Nekem elég sokat segített, ugyan a kun-kötést (nemtom, hogy télleg így hívják-e. mindenesetre az oldahtó-csomót álcázza... :D ) még mindig nem sikerül elsajátítanom minden alkalommal, pedig ha Bazs vagy 2000-szer meg nem mutatta, vaéamint sheriff is elmagyarázta... :rolleyes: Zsuzska! A kérdésedre, hogy van-e olyan könyv, amiben lószínek vannak, meg a fajták, az megvan Bazsnak, egyszer kölcsönkaptam tõle. Vmi német író írta, és LOVAK a könyv címe. A szerzõ nevét majd megkérdezem, és leírom neked, ha érdekel. Valamint kölcsönkaptam egy a lovak viselkedését bemutató könyvetis, ami képekkel illusztrálva mutatja meg, hogy ha a ló pl. lesunyja a fülét, az mit jelent, vagy pl. hogy hogy választhatjuk ketté -kezdõk részére! :D - az ásítást, és a fog-kimutatást (vicsorítást? :D ). Na, ezt is meg fogom érdeklõdni, egyelõre csak fecsegek róla. Posted Image Viszont én is várom a többi emberke hozzászólását!Apple [ 02 December 2002, 16:57: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#3 IC

IC

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 17:32

Jó téma!Nem ismerem a teljes magyar lovas könyv repertoárt, de az biztos, hogy rengeteg használhatatlan, vagy csak részben használható van közöttük. Van néhány lovas könyvem, összesen 45 db, + amiket elfelejtettek visszaadni. (A "néhány"-at nem viccnek szántam! Szerintem az "általános lovas mûveltséghez" ez majdhogynem a minimum.) Ezek közül 33 magyar, 12 pedig német, vagy angol nyelvû.A nekem meglévõ magyar nyelvû kiadások közül, a lovaglással kapcsolatosan leginkább az "Irányelvek a lovaglás és hajtás számára" címû kiadványt tudom ajánlani, amit viszont kötelezõvé tenném minden lovas számára.A nem magyar nyelvûek közül, pedig szinte bármelyiket jónak tartom. Most, vagy jól válogattam külföldön, vagy.Visszatérve az irányelvekre! Ha nincs még meg, akkor javasolnám, hogy gondolkodás nélkül vegyétek meg és olvassátok el jó párszor A-tól Z-ig! Ha ezt valaki "betéve" tudja, akkor már ismeri az összes korrekt lovas kifejezést, elnevezést, fogalmat, rálátása lesz a lovaglás alapjaira és magasabb szféráira.Enélkül nem lehet "lovazni", de még a lovaglásról beszélgetni sem!!!A tartástechnológiákról, takarmányozásról, szaporodás biológiáról, tenyésztésrõl pedig (jobb híján) a "Lótenyésztõk kézikönyve" címû kiadványban olvashatok.

#4 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 18:06

Nekem nincs sok lovaskönyvem (Chris Irwin-t kinek adtam kölcsön és ki nem adta vissza? :mad: ), kb. 10 kötet, de a kultúrtörténeti leírások mellett (két kötet a kisbérikrõl ill. a kisbéri ménesrõl :D ) mindenképpen Stephen Budianszky professzor könyvét ajánlanám mindenki figyelmébe. A ló természetrajza a címe.Mindamellett, hogy elismeri az ember azon tulajdonságát, hogy túlmisztifikálta a lovat, le is töri a fölösleges illúziókat, megtisztítja a lovakat azoktól a jellemvonásoktól, amelyekkel az ember ruházta fel õket, s kimondottan állat- és élettani szempontból mutatja be. Közérthetõen.

#5 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 19:59

Apple! A Debby Sly-féle könyv nekem is megvan, fiatal, kezdõ lovasoknak tényleg jó, de vannak ebben is érdekes mondatok, amik nyilván a fordító hibái.A Lovak, ha arra gondolsz, amit Elwyn Hartley Edwards írt, szintén megvan, ez a legértelmesebb könyvem a témában. De mivel nem magyar, ez már eleve kizárja, hogy a lószínek magyar elnevezései benne legyenek (oda is van írva, hogy elnevezések az angol nomenklatúra szerint). Aztán ebben sincs benne az összes lószín, pl. a vércsederes sincs, amit véletlenül tudok, hogy néz ki, de biztos van még olyan, ami eszembe sem jut, vagy nem is láttam még.Chris Irwin és Budainszky már többször elõkerültek a fórumon, talán az Irányelvek is (ez nem azonos a Lovaglás, hajtás, málhásállatvezetés-sel?), jó, hogy ez most itt van együtt, ezeket is meg fogom keresni. Posted Image Porfelhõ, azt hiszem te írtál még egyszer Az elrontott ló utóidomítása c. könyvrõl, érdekelne errõl is a véleményed, vagy bárkié, aki olvasta. Az Edzéselmélet is érdekelne...Most megrendeltem a Gondolatok a lovaglásról. Örkényi lovaglótanárok írásai címût, azt hiszem, ezzel se járok rosszul.

#6 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 20:06

Az elrontott ló utóidomításáról nem tudok érdemben megnyilatkozni. Általánosságban biztos jó tippeket adm de mire odáig jutottam, hogy a gyakorlatban is kipróbáljam az útmutatásokat, már rég westernben lovagoltam Csírnyát, s mivel bevált, nem bíbelõdtem többet a könyvvel. Általános hibákra általános útmutatásokat ad, nagyjából ennyi.

#7 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 22:53

Az elrontott ló utóidomítása és az Edzéselmélet címû könyvek nekem is megvannak, de ezekrõl én sem tudok érdemben nyilatkozni. Az elõbbibõl igazából csak egy-két apróbb fejezetet olvastam el régebben és sosem szántam rá magam, hogy végigolvassam. Az utóbbiba pedig szégyellem, de csak belelapozgattam. Viszont ami késik, az nem múlik!Egyébként az Edzéselmélet témakörei:-Pedagógiai alapgondolatok-Pedagógiai ismeretek lovasedzõk számára-A kezdõk: gyermekek, fiatalkorúak, késõn bekapcsolódók tanítása-Bevezetés a lovastornába (voltizsálásba)-Gyakorlati útmutatú a kiképzõ számára-Az edzéselmélet alapjai-A sportpszichológia jelentõsége a lovassportban-Baleset-megelõzés és elsõsegélynyújtásA Lovasakadémia kiadásai közül A fiatal hátasló alapkiképzését vettem meg legelõször. Érdekes, de úgy érzem annak ellenére, hogy sosem nagyon mondott újakat nekem, valahogy mégis tanított egy-két dolgot. A sorozatból pedig megvan még A lovasoktatás kézikönyve, ami szintén érdekes, hasznos olvasmány. De mivel még csak 1-2 hete van a tulajdonomban, ezt sem olvastam ki. A két könyv hasonló témát dolgoz fel, csak az egyik kicsit átfogóbban, mégis mindenki másképpen fogalmaz meg dolgokat és ezért szeretem õket forgatni.Egyszer kaptam egy barátomtól egy kis alakú, megsárgult könyvet. A nyomdai fûzése úgy sikeredett, hogy nekem kellett néhány oldalt szétválasztani a többitõl, tehát ekkor még senki nem olvasta. Nem tudom hol bukkanhatott rá, de rám gondolt, mikor meglátta. Hazavittem, de nemsoká elutaztam valahova és a könyv otthon maradt még mindig olvasatlanul. Aztán kiderült, hogy míg távol voltam, addig a szüleim kiolvasták. Csak bele akartak lapozni, de annyira megtetszett nekik, hogy végül az egészet felolvasták egymásnak. (Tudni kell, hogy csak én lovagolok a családban, õk csak segítenek a lovakat ellátni. Apum még soha nem ült lovon és annyira fél tõlük, hogy még vezetni sem meri a csikómat. Anyu szintén nem tud lovagolni, csak kedveli ezeket az állatokat. És nem szoktak lovas témájú irományokat böngészni.)Azonban most, hogy keresem ezt a könyvet, mert nem szeretnék rossz címet megadni (bár szerintem nem nagyon lehet ebbõl már több példányt találni), egyszerûen nem találom. :( Nagyon régen íródott, a nyelvezete is nagyon érdekes, aranyos kis könyv. Na jól van, egyre viccesebb a kapcsolatom ezekkel a könyvekkel. A négy Lovasakadémiás kötetbõl még egyiket sem olvastam végig, egy kedvenc kis könyvemet nem találom sehol és ráadásul most jöttem rá, hogy nem csak Müseler könyvét vettem meg a hetekben, de az Irányelvek a lovaglás és hajtás számára II. kötetét is. Csak elrejtettem a hátizsákom mélyében és megfeledkeztem róla. Még jó, hogy van ez a topic. Ennyi erõvel majdnem el is ajándékozhatnám az összes könyvemet... :rolleyes: :D Budianszky könyve nincs meg, viszont érdekel, mert már sokatoktól hallottam róla jókat. Ez nem egy világos színû, jó nagy alakú könyv, aminek egy rajzolt ló van a borítóján? Lehetséges hogy tévedek, de ha nem, akkor ez egy drágább könyv, igaz? Kb. mennyibe kerül?

#8 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 22:58

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Budianszky könyve nincs meg, viszont érdekel, mert már sokatoktól hallottam róla jókat. Ez nem egy világos színû, jó nagy alakú könyv, aminek egy rajzolt ló van a borítóján? Lehetséges hogy tévedek, de ha nem, akkor ez egy drágább könyv, igaz? Kb. mennyibe kerül?[/QUOTE]Igen, ez az a könyv. Ám hogy mennyibe kerül, csípõbõl nem tudom. Ha gondolod, holnapra megnézem neked. És ha téged húznak ki mellém a fórumos karácsonyi ajándékozgatásban, ígérem, ezt kapod tõlem ajándékba!

#9 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 23:11

És ezt olvasta valaki: Desmond Morris: Miért csinálja...? a ló?Csak a tartalmába olvastam bele, de már ott olyanokat találtam, mint pl. "forróvérû"... Egyébként ahol ezeket is találtam:[url="http://"http://www.antikvarium.hu"]www.antikvarium.hu[/url][url="http://"http://www.bookline.hu"]www.bookline.hu[/url][url="http://"http://www.konyvkereso.hu"]www.konyvkereso.hu[/url]Ha valaki ismer még ilyen weboldalakat, azt is megoszthatná velünk. Posted Image

#10 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 23:17

Az "Irányelvek..."-et meglehet még kaparintani valahol,vagy csak antikváriumban létezik(komolyan felkeltettétek az érdeklõdésem)?Ti tudtok valami olyanról ami korrekt módon tárgyalja a testbeszédet(ezt azt sikerült már megtudnom az Igazi suttogóból,valamint a Chris Irwin könyvbõl+saját megfigyelések,de szerintem még kevés az üdvösséghez).

#11 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 23:47

Phuhúúú, Porfelhõ! Jujj de örülnék nekije! Posted Image Tünci egy csávó vagy, de nem drágácska ez a könyv egy kicsit?Tomsawyer!Én ezt a könyvet a kecskeméti KLP-ben vettem. Még van belõle. Ha véletlen nem találnál máshol ilyet, akkor küldhetek Neked.

#12 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 23:58

Keresek egy könyvet,a szerzõt és a kiadót,sajnos nem ismerem,a cime "Az értelmes ló".Nem olyan régen még a tulajdonomba tudtam, de KÖLCSÖN adtam valakinek,és nem kaptam vissza.Szeretném a lányomnak karácsonyra ujra beszerezni a jézuskától.Mert nagyon szuper a könyv,a lo viselkedésérõl szól,mit miért ,és hogyan csinál.ha valaki tud valamit e könyv lelõhelyérõl kérem hogy segitsen. Posted Image

#13 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 1. - 23:59

idézet:
Eredeti szerzõ: tomsawyer:Ti tudtok valami olyanról ami korrekt módon tárgyalja a testbeszédet?[/QUOTE]Szia tomswyer! Tudok. A szentesi nyílt nap december 21-én. Ha tudsz, gyere el, jobb, mintha könyvbõl tanulnád. Bár az a két könyv, amit említesz, talán a két lehetõ legjobb kiadvány ebben a témában, amit magyar nyelven meg lehet szerezni.

#14 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 0:15

Desmond Morris:Miért csinálja a ló...?Európa,1993Most figyelj:ára 290.-Ft

#15 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 0:26

Ha már ilyen sokszor szóba krült: Posted Image

#16 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 0:26

Ez nem az a könyv,de ez is érdekelne,hol lehet hozzá jutni.Amit én keresek az egy kis vékony, max 120 lódal, akarom mondani oldal,a boritója sárga, fekete lófej van rajta,és azt hiszem 96-os kiadás.

#17 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 12:26

Én tudok ilyen honlapot!! [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000387#000000"]Egy jó oldal[/url] Posted Image A mai gonoszság adagom is megvolt, de jól esett Posted Image

#18 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 14:51

Amigo:Hans-Jörg Schrenk: Az értelmes lóNoran kiadó1181 Bp, Rahó u. 16.Tel: 319-3019, 319-3020Tel./fax: 319-5307

#19 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 15:38

Hali!Nekem kb. 50 kötetet tesz ki a lovas könyvtáram, 23 év alatt gyûlt össze Posted Image Talán egy-két darab kivételével az összeset olvastam, néhányat többször is. Vannak olyanok is, amelyek szinte kézikönyvként funkcionálnak.Összeválogattam a szerintem leghasznosabbakat, illetve amelyeket a legjobban szeretek Íme:1. The Horse and Horsemanship (Flandorffer-Hajas): az elsõ lovas könyvem volt, 1979-ben kaptam. Ráadásul angol. Fõleg a rajzok miatt szerettem, de tartalmilag is elég jó. Késõbb megjelent magyarul is, az is megvan. Mostanában láttam könyvesboltban ismét egy könyvet Ló és lovaglás cimmel, Flandorffer a szerzõje, lehet, hogy újra kiadták.2. Lovaglás alapjai (Domonkos Lajos): ezt a könyvet is nagyon szerettem, de elég régen olvastam, lehet, hogy ma már nem tetszene.3. Miért csinálja a ló? (Desmond Morris): érdemes megvenni4. Lovasiskola (Pam és Lionel Dunning): olyasmi mint a Lovaglás gyakorlati alapismeretek c.könyv, nekem '92-es kiadás van meg. Kezdõ tatterosoknak nagyon jó.5. Lovas 3 nyelvû szótár: alapmû6. Lovak -határozó kézikönyvek sorozat: alapmû, de sajnos elég kevés a magyar vonatkozása. Ezt már említettétek elõttem is.7. Mûvészeti állatanatómia - ló (Szunyoghy András): alapmû. Kitûnõ karácsonyi ajándék, szép és drága Posted Image 8. Különbözõ agrárszakkönyek a gazdasági állatok élettanáról, anatómiájáról, takarmányozásáról. Szakirányú végzettség birtokában, vagy megszállottak számára emészthetõek Posted Image 9. Lótenyésztõk kézikönyve: alapmû. Sajnos még a legújabb kiadás is hemzseg a hibáktól, és sok helyen elavult, szûklátókörû, de "jobb hijján" copyright by IC Posted Image 10. megvan a teljes Lovasakadémia sorozat, ezek közül az általam legtöbbet forgatottak: Fiatal hátasló alapkiképzése (Reiner Klimke), Lovasoktatás kézikönyve (Wilhelm Müsseler), Patkolás (John Hickman), A lovasturizmus kézikönyve (Gyõrffy-Villám András). Az egész sorozatot elolvastam, de sajnos egyikre sem tudom maradéktalanul azt mondani, hogy jó lovas szakkönyv. Szerintem.Némethy könyvem sajnos csak egy van, az ami legutóbb megjelent a Lovasakadémia sorozatban. Igaz, hogy díjugratással foglalkozik, ami nem érdekel :( , de most azon mesterkedem, hogy több könyvét is megszerezzem. Van két katalógus könyvem a Néprajzi Múzeum Nyeregbe c. kiállításáról, ezeket nagyon szeretem. Van még némi angol és német irodalmam és lovasterápiás szakjegyzeteim. Budianszky könyve is megvan, de még nem olvastam el, így nem tudom véleményezni.Lókiképzés témában szívesen bõvíteném a gyûjteményemet a western irányából is. Westernesek ajánljatok légyszi valamit! Posted Image Csak ne Monty Roberts-et, mert az van és nem tetszik. A lovas újságok is meg vannak több évre visszamenõleg, az ott megjelent cikksorozatokon kívül érdekelne valami, ami lehetõleg itthon is beszerezhetõ.És amit én kértem Karácsonyra Posted Image : A hun lovas temetkezések-magyar vonatkozásokkal (Érdy Miklós), beszerezhetõ a Szkítia könyvesboltokban. [ 02 December 2002, 14:47: Az üzenetet átszerkesztette: zsezse ]

#20 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 16:40

Huxley,király vagy,köszönöm.Még egydarab volt belõle, de a tel.sz.megváltozott,az uj szám,2522-426.

#21 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 18:02

Ha valaki már részletesen leírta, ezer bocs, de: meg tudná nekem valaki pontosan adni az Irányelvek teljes címét, szerzõjét, kiadóját? Köszönöööm!

#22 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 20:34

Piaffe! Urbanista beszkennelte a Budianszky-kötet címlapját. Rám csak az ára maradna. Megnéztem, nem felejtettem el, csak a helyzet az, hogy ajándékba kaptam magamtól, s az árcímkét letéptem róla.

#23 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 20:36

Az "Irányelvekhez": Kiadót ugyan nem tudok, "a kis narancssárga"-ként is szokták emlegetni, de a Tatterban a sportirodán (egyéb szakkönyvekkel egyetemben) azt hiszem, lehet kapni. Összesen három kötet, az elsõ még úgy-ahogy érthetõ a földi halandó számára, a második kevésbé (de ettõl még tényleg alapmû), az utolsó meg azt hiszem már csak hajtás.És ugyanitt (mármint a sportirodán) megtalálható a szerintem igen jó és ráadsul nagyon érthetõen megírt Némethy Bertalan könyv, pontos címén:A Némethy-módszer, modern technikák ugrólovak és lovasok kiképzéséhez. Szerintem angolos csikóbetanításhoz és ugrógimnasztikához nagyon hasznos kis kötetecske, amit ugyebár már maga szerzõ ténye is fémjelez (aki esetleg nem tudná, Némethy Bertalan "Ludovikás" volt, és részt vett az 1940-es olimpián az ugróválogatottal, aztán kiment Amerikába, az USA ugrócsapatának edzõje lett, és hihetetlen eredményekre vezette az U.S.E.T. csapatát. Idén bekövetkezett halála elõtt néhányszor hazalátogatott és a nézõk számára is felejthetetlen edzéseket tartott pl. a Tatterban.) [ 02 December 2002, 19:38: Az üzenetet átszerkesztette: WinchEszter ]

#24 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 22:31

A Lovak természetrajzát lehet, hogy ingyé adják? Nincs rajta az ára. De a Vince kiadó adta ki. Érdemes ott is keresni.Lószinkre újabb keletû könyvet nem találtam, de a Kovács Béla és Monostori Károly: A ló és tenyésztése, 1892, valamint a Nemes Dászkál György: Lóisme, 1898 könyvekben elég részletesen megtalálhatóak.

#25 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 2. - 22:58

A külföldi szerzõk tollából megjelent könyvekre visszatérve: szerintem ajánlatos (fõleg a csillogó-villogó, szép, színes és drága könyvek esetében) elõször megnézni, vajon ki volt a fordító, és melyik kiadó adta ki nálunk a mûvet. Sajnos a fordítóknak sokszor gõzük nincs a témáról, ezt legjobban a lószínek fellapozásakor lehet lemérni. Ahol a "barna" szó mint szín leírva vagyon, azt a könyvet gyorsan vissza kell tenni a polcra és menekülni a könyvesboltból...Lehet, hogy most majd jól kinyír a kiadó, de leírom: szerintem a legborzalmasabb fordításokkal a pécsi illetõségû Alexandra kiadó szörnyedvényeiben lehet találkozni, legalábbis lovas téren.Nyári lovastáborok alkalmával a gyerekek gyakran hoznak magukkal egy-egy jó vastag (és méregdrága) lovaskönyvet. Többsége tele hülyeségekkel. És akkor próbáld meg megmagyarázni annak a szegény kölöknek, hogy márpedig barna ló nincsen...(Persze megboldogult biosztanár koromban volt szerencsém tanítani egy olyan környezetismeret tankönyvbõl, ahol a sirály pontos jével volt írva. Le is hurrogtak a gyerkõcök, amikor LY-vel írtam fel a táblára. Na, ennyit a könyvek erejérõl! :D )

#26 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 3:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:Ha valaki már részletesen leírta, ezer bocs, de: meg tudná nekem valaki pontosan adni az Irányelvek teljes címét, szerzõjét, kiadóját? [/QUOTE]Mint már említettem, nekem a II. kötete van meg.Cím: Irányelvek a lovaglás és hajtás számáraSzerzõ: Hermann Schridde (szövetségi edzõ az egykori NSZK-ban)Kiadja: A Mezõgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium Információs Központja 1986-banFordította: Dr. Radnai ImreLektorálta: Máchánszky GyulaSzerkesztette: Dr. Hecker WalterPorfelhõ!Köszönöm, hogy foglalkozol a dologgal. De ha véletlen ezt kapnám bárkitõl is karácsonyra, akkor már úgysem lenne olyan fontos az az ár... (Kivéve annak, aki megveszi nekem.) Posted Image

#27 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 17:11

Köszi piaffe!És akit érdekelt: A ló természetrajza 3600.- és 3459.- körül mozog -boltja válogatja...-. ha megnyitjátok a [url="http://"http://konyv.lap.hu"]http://konyv.lap.hu[/url] -t, akkor ott a könyvkeresõbe beírjátok a keresett könyv címét/szerzõjét/etc -vagy-vagy- és vagy aszongya, hogy igen, van találat, és akkor azt meg is mutatja, vagy nincs találat. :D ui: áh, most látom, hogy ez csak nagy általánosságban van! most néztem meg, szinte minden -általam megnézett- boltban van vmennyi kedvezmény... szóval az árát csak körülbelül tudjuk még mindig, de az tuti, hogy ennél csak olcsóbb lehet Posted Image [ 03 December 2002, 16:51: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#28 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 19:29

Hú, ennyire meg aztán tényleg ne kell ám bonyolítani, hogy mennyibe kerül! Csak nagyságrendekben voltam rá kíváncsi. :D

#29 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 3. - 19:34

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Hú, ennyire meg aztán tényleg ne kell ám bonyolítani, hogy mennyibe kerül! Csak nagyságrendekben voltam rá kíváncsi. :D [/QUOTE]Maximalista vagyok :D

#30 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 16:34

Van két könyv, amely nekem nagy-nagy csalódást okozott. A képek érnek benne valamit, valamint a mesteri kivitel, de a tartalma nagyon felületes és rossz a fordítás is. (Csak egy pl.: az egyikben szár helyett módszeresen gyeplõt írnak.)Az egyik: LOVAK (The Horse - A Complet Guide)- szerzõk: Mary Gordon Watson, Russel Lyon és Sue Montgomery; A GABO Könyvkiadó Kft. gondozásában jelent meg 3500-4500 forint közötti áron. A valamire használható egyetlen része a bõrbetegségek illusztrálása. Felületes az is, de legalább ad némi információt.A másik: A lovaglás gyakorlati kézikönyve - Lovasiskola kezdõknek és haladóknakszerzõ: Debby Sly; A Pécsi Direct Kft. Alexandra Kiadójának gondozásában jelent meg, 3900-4000 forintért mérik. Felszínes a tartalma, ebben is csak a fotóillusztrációk használhatók valamire. A képaláírások már sokszor több tévedést tartalmaznak. (Pl. roll back helyett spicc.)

#31 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 21:03

Sziasztok!Egy kérdésre szeretnék választ kapni. Nyilván sokan ismeritek Rudnyánszky Ferenc: Lovasiskola c. könyvét. Ebben a topikban, ha nem néztem el, nem említette senki (egy másik hasonló témájú topikban áttételeken keresztül rá lehet lelni). Szóval a kérdés: az itt említett könyvekhez képest milyen, érdemes-e megvenni egy kezdõ lovasnak, aki lovagolni valamennyire már tud és mostanában készül lovat venni? (=kb. alapszintû könyvet keres)Elõre is köszönömÜdvDZ

#32 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 5. - 22:32

Porfelhõ, az elsõ, amit írtál, az a nagyon nagy alakú, aminek az elején sok ló vágtat? Eszembe jutott még egy könyv, amit régen kölcsön kaptam, és ennek is elfelejtettem a címét; egyszer már elõkerült a fórumon, de már nem tudom, melyik témában. Ez egy regény, két ló a fõszereplõje, egy póni kanca, és egy mongol vadló, Taki. Tulajdonképpen a történet egy lovas Lassie, de nagyon aranyos, legalábbis akkor nagyon tetszett. Ha valaki ráismer, megköszönném a címet és a szerzõt. Posted Image

#33 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:26

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Phuhúúú, Porfelhõ! Jujj de örülnék nekije! Posted Image Tünci egy csávó vagy, de nem drágácska ez a könyv egy kicsit?Tomsawyer!Én ezt a könyvet a kecskeméti KLP-ben vettem. Még van belõle. Ha véletlen nem találnál máshol ilyet, akkor küldhetek Neked.[/QUOTE]piaffe!Húúú de szupi!Ha meg tennéd nagggyon meg köszönném.

#34 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:35

Zsuzska!Bocsi hogy én válaszolok porfelhõ helyett,de az nem az a könyv.Amin a lovak vágtatnak az réggebbi kiadás,és csak a címe azonos.Amirõl porfelhõ írt annak egy pej ló van az elején(nekem meg van mind a kettõ).Szerintem ezekben a nagyon szép,színes,drága könyvekben a képek érnek valamit(bár a lovas kézikönyv szerintem használható).Én legtöbbet a Domonkos féle Lovaglás alapjai-t olvasom a legtöbbet.

#35 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 8. - 1:42

Köszi Tom (ha lehet csak így röviden). A színes könyvekkel kapcsolatban egyetértünk sajnos. :(

#36 Nagy Pej

Nagy Pej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 9. - 11:35

nekem a Négynyelvû lovas szótár nagyon bejött.

#37 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 22:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Haflingi:Mindenkinem ajánlot Némethy Bertalan - Irányelvek (lovaglás és hajtás) - 3 kötetes könyve...[/QUOTE]Ezt az újra aktuálissá vált [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000387"]Szakirodalom[/url] címû topicban találtam. Most akkor ezt Haflingi írta volna el, vagy ilyen is létezik? Annyit tudok, hogy nekem az Irányelvek a lovaglás és hajtás számára címû könyv van meg. És bár az elõszóban elhangzik Némethy Bertalan neve, a könyvet nem õ írta. Viszont WinchEszter szerint ez is 3 kötetes (bár én még csak kettõt láttam). Hogy is van ez? :confused:
idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:És ugyanitt (mármint a sportirodán) megtalálható a szerintem igen jó és ráadsul nagyon érthetõen megírt Némethy Bertalan könyv, pontos címén:A Némethy-módszer, modern technikák ugrólovak és lovasok kiképzéséhez. [/QUOTE]Ezt a könyvet csak úgy tudom megszerezni, ha elcaplatok a Kerepesi útra vagy tudtok esetleg más megoldást is? Ha nem nagyon drága, akkor talán meglepném magam vele karácsonyi ajándékként. :D (Bár lehet, hogy már túl sok jelentkezõ van karácsonyi ajándéknak... :rolleyes: Egy jó kis thermo lovaglókesztyût már vettem is elõkarácsonyi ajándékként. Vagy az még Mikulásra volt? Na jó, fogjuk rá és akkor most jöhet a karácsony! :D )

#38 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 15:48

Nekem megvan a Némethy könyv, bibiii.. Posted Image Csak kölcsön van adva. Meg amúgy is messzebb van mint a Kerepesi út. És Piaffenak amúgy se adnám kölcsön. tongue.gif Cav

#39 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 16:15

Nekem is megvan, de lovasboltban is beszerezhetõ.Legalábbis én ott vettem...

#40 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 16:59

Discozombie, a könyv, amit említesz,(idevettem magam elé és lesek belõle ;) ) nem kifejezetten a lovaglás alapjait és miként-hogyanját tárgyalja. Ez egy 1928-as reprint kiadás, nagyon érdekes, és sok mindenre kitér, de nem egy tipikus lovaglást oktató könyv. Az ára: 1.480.- ft.